UIT DE WIJDE WERELD UIT DEN OMTREK EEN FORTUIN, DAT VAST ZIT. Nicholas Thierry, flie vroeger bij de marine diende, dooh nu met pensioen is, heeft den Franschen staat een proces aangedaan. Ilij eischt maar even een bedrag van 8700 millioen francs, dat hem naar hij zegt, toekomt krachtens een legaat van een zijner vooroudersJean Tbierry, die in 1675 op 96-jarigen leeftijd overleed en een vermogen, tezamen met den interest over twee en halve eeuw, wenscht Nicho las Thierry nu in zijn bezit te krijgen. Jean Thierry, die uit een eenvoudige familie in Champagne stamde, trok als jongeling naar Italië, waar hij in dienst trad bij een Grieksch koopman, dien hij op zijn reizen vergezelde en die hem bij zijn dood zijn vermogen vermaakte. Aldus kon Jean Thierry een eigen zaak beginnen, waarmede hij een vermogen verdiende, dat hij op zijn beurt aan zijn familie in Champagne naliet toen hÖ te Venetie overleed. Eenige looze individuen wisten deze wilsbeschikking in handen te krijgen. Ze vernietigden haar en gaven zich als Jeans erfgenamen uit. Ze werden echter ont maskerd, ter dood veroordeeld, doch wisten naar Holland te vluchten, en de erfenis bleef onder de hoede de Venetiaansche regeering. Sedert dien tijd hebben7000 Thierry's het bedrag opgeëischt! Na zijn campagne in Italië bracht Napoleon het fortuin naar Frankrijk over. Het werd in de staats-brandkast wegge borgen en de desbetreffende documenten werden in de nationale archieven gedepo neerd. De raadsman van Nicholas Thierry zal nu trachten ze daar uit te halen. EEN BESCHEIDEN HELDIN. Te Cannes is overleden juffrouw Mary Davies, dochter van een vroegeren luite nant-gouverneur van Punjab, in Britsch- Indië, die in 1915, toen zij aan het Ame- rikaansche hospitaal te Neuiily als ver pleegster verbonden was, een daad van groote zelfverloochening verrichte. Zij werkte in dien tijd als bacteriologisch helpster onder dr. Taylor, die een onder zoek instelde naar de voorkoming en ge nezing van gasgangreen waaraan toen vele gewonde soldaten bezweken en waar voor vele anderen een been of arm afge zet moest worden. Zij had pl.m. 209 ge vallen van gangreen met doodeljjken af loop gezien. Dr. Taylor had marmotjes, die eerst met gasgangreen-bacillen besmet waren, behandeld. Soms had deze behan deling succes, soms niet. Zonder over haar voornemen met iemand te spreken, gaf zii zichzelf twee diepe injecties met de zuivere cultuur van den bacil in elke dij en ontbood toen dr. Taylor in een briefje om zijn „laatste proe ven" te nemen. Haar geval bleek typisch gas-gangreen en de dokter spoot dadelijk het tegengif in, een oplossing van hydro- chloride-quteinen, waarmede hü toen werkte. Juffrouw Davies werd naar het Ameri- kaansche hospitaal overgebracht en na een etmaal was zij buiten gevaar. Maar haar zelfopoffering waardoor zij zich bloot had gesteld aan het gevaar van een pijnlijken en langzamen dood, heeft duizenden sol datenlevens daarna gered. De behandeling werd van nu af aan toegepast in de Ame- rikaansche ambulance, maar de beschei denheid van juffrouw Davies was oorzaak dat zij niet over haar geval gesproken wilde hebben. Zij verwachtte dat het middel zou toege past worden om gasgangreen te voorko men en schreef daarom een monografie, waarin zij aantoonde dat, indien de regee ring het imiformlaken vooraf met een op lossing san hydrochloride-quinine in liet drenken, het gevaar voor besmetting wel licht te voorkomen ware. Men meent thans dat men haar nagedachtenis het best zou eeren, door hiernaar een nader onderzoek in te stellen. NOODLIJDENDE ZUSTERS. Een droevig relaas van armoede is ge daan bij de schouwing van het lijk van de 67-jarigo Isabel Wray te Londen. Zij was in oen ziekenhuis bezweken aan de ge volgen van een beenbreuk, die zij opliep toen zij op een trottoir was uitgegleden. Isabel woonde met haar zuster samen en ging lederen dag naar de City, om er als naaister te werken. Daarmee verdien de zij van acht tot dertien shillings in de week. De andere zuster maakte thuis mansdassen en kreeg daar twee tot acht shillings in de week voor. Een ambtenaar van den lijkschouwer verklaarde, dat het in de kamers die zij bewoonden, kraakzindelijk waö. Hun ge zamenlijke verdiensten waren nooit hooger dan 21 sh. in de week en dikwijls niet meer dan 11 of 12 sh. Hiervan moest 4 sh. af voor ritten naar de City en verder de verzekering en de huur. Een dokter zeide dat de doode vrouw een goede kans had gehad om van de beenbreuk te herstellen, als zij niet door gebrek zoo uitgeteerd' was geweest. De zusters hadden nooit om, onderstandr ge vraagd. De lijkschouwer zeide dat hij aan de overgebleven zuster uit een fonds waar over hij de beschikking had, 8 voor on middellijke levensbehoeften zou verstrek ken en verder 1 per week. Zij moest zich elke week aan zijn bureau aanmelden. Haven van Nieuwediep, Anna Paulowna. Centraal Genootschap voor Kinder- herstelllngs- en Vacantlekolonles. Door de afdeeling Anna Paulowna van het Centraal Genootschap voor Kinder- herst. en Vac. Kolonies was besloten In Maart een vier zestal kinderen naar Egmond a. Zee uit te zenden. In verband met het heerschen van mazelen, kink hoest en bof onder de jeugd, zal de uit zending echter vermoedelijk pas in April plaats hebben. Jaarvergadering Algemeen Belang". Dinsdagavond, 21 Febr., hield het be grafenisfonds »'t Algemeen Belang* zijn jaarvergadering in het lokaal van den heer W. Kossen. Na opening met een woord van welkom door den voorzitter, den heer C. Tijsen, leest de secretaris, de heer W. Kossen, de notulen, welke zonder op- of aanmer kingen worden goedgekeurd. Uit het jaarverslag, dat vervolgens door den secretaris wordt uitgebracht, ver melden we, dat het aantal leden van 443 door overlijden tot 440 is gedaald. Er zijn drie bestuursvergaderingen gehou den, terwijl de commissaris bij contröle alles volkomen in orde bevond. De op gave aan de verzekeringskamer is ge schied door een wiskundig adviseur, ter wijl een inspecteur van de verzekerings kamer boeken en kas heeft gecontroleerd en daarbij alles zoo uitstekend in orde heeft bevonden, dat voor 2 jaar vrijstel ling van wiskundig advies is verleend. De penningmeester, de heer P. J. List, doet vervolgens rekening en verantwoor ding. waaruit blijkt, dat de ontvangsten bedroegen f 788,48 de uitgaven hebben bedragen f 406,47J, er is dus een batig saldo van 827,00i, terwijl het totaal fonds bezit thans f 7415.17 bedraagt. De be houden worden nagezien door een Com missie, bestaande uit de hoeren C. Lich- tendag, J. de Wit en Jb. Roos en vol komen in orde bevonden, waarop voor zitter de heeren dankt voor hun moeite en de penningmeester voor zijn uitstekend beheer. Aan de orde is thans verkiezing van 2 bestuursleden. Aftredend zijn de heeren C. Tijsen en N. Koolman, die beiden op de meest eervolle wijze wor den herkozen en hun herbenoeming aan nemen. Daar de rondvraag niets oplevert, sluit voorzitter de vergadering. Wieringen. De dienstplichtigen der lichting 1928, die zich hebben verbonden bij het Vooroefe ningsinstituut, ft. w. P. Glim, J. de Haan, P. Lont Dz., J. Halïwee®, J. Bakfkier Pz. en W. Snioojj' Oz„ zijn Visdag 17 Februari allen in het bezit gekomen van het bewijs van Voorgeoefendheid en Wjgen <ïus 4 maanden verkorting van militairen dienst. Gunning voor den bouw van een woonhuis De bouw van een burgerwoonhuis voor den heer L. Geusebroek Is thans gegund aan den laagsten inschrijver, den heer J. C. de Vriea alhier voor 8450. Luchtfoto's van de Zuiderzeewerken. Door de Koninklijke Luchtvaart Mij. (K.L.M.) zijn vanuit een vliegmachine verschillende luchtfoto's genomen van de Zuiderzeewerken te den Oever. Houw van een smederij. t De heer P. Krijger in de Beltstraat heeft den bouw van een nieuwe smederij, welke vooyien zal worden van den nieuwsten electrischen motor voor diverse boor- en andere machines, opgedragen aan den aannemer den heer Th. EL Boer- sen te Stroe, alhier. Gewestelijke tuindag. Naar wjjl vernemen, heeft onze gymnas- tiekvereenliging zich aangesloten bit het Kon. Ned. Gymnastiek-Verbo nd (K.N.G.V.). Vermoedelijk zal de jaarlljksche gewes telijke turndag in Juli of Aug. as. alhier worden gehouden. De eerste uitkeerlng Zulderzee-steunwet Aan dien heer Jn. Koorn Jbr. te Wester- lanid1 alhier, voorheen als'Jager aan den v! sch af slag te De Haukee, ls vanwege den Minis ter van Waterstaat ingevolge de Zuiderzee- Bteunweit een geldelijke tegemoetkoming, groot 200 "s jaars, verteenJd. Voor den be trokkene is dit een prachtig buitenkansje. Lichtbeeldenavond. Maandaga vond werd er in de cantdne dier M. U. Z. te Den Oever een Lichtbeeldten- avond gehouden, door een honderdtal kinde ren bezocht Door dten heer L. Brasser werd een ver haal verteld: .„Bob en zijn ezeF, met platen verduidelijkt Dinsdagavond werd hetzelfde gedaan in de Geretf. Kerk te Hippollytiushoef, alwaar de heereni J. Bosma en L. 'Brasser bijl mooie ploten vertelden. Onder groote stilte werd door die circa 75 kinderen naar hen) geluisterd'. IBeide avonden mogen wel geslaagd heeften. Alg. Vergadering van „Het Witte Kruis". Algemeene vergadering van onze af deeling van „Het Witte Kruis", gehouden op Maandag J.I., 's avonds 8 uur. in het café van den heer Jb. Rruul te Hippoly- tushoef. Aanwezig waren slechts 16 leden. De voorzitter, de heer P. Kaan, opent met een hartelijk woord van welkom, waarna door den1 secretaris, den heer A. H. J. van 't Hof, de notulen en hiet jaar verslag worden gelezen en onveranderd, met dank voor de uitstekende weergave, worden goedgekeurd. Hierna wordt door den penningmees ter, don heer Ds. van Beek, rekening en verantwoording gedaan. De ontvangsten waren 4088.208, de uitgaven 3464.67, batig saldo 023.5S6. De heeren Joh. Klare, Jb. P. Lont en H. WiUeans, die de rekening en bescheiden hadden nagezien en in de beste orde bevonden, rapporteer den alzoo tot goedkeuring, waartoe met algemeene stemmen werd besloten en den penningmeester dank werd' gezegd voor zijn accuraat beheer. 'Hierna volgde bestuursverkiezing. We gens vertrk van Dr. H. Piccardt werd gekozen Da O. L. v. d. Veen, terwijl de periodiek aftredende rieden, de heeren van 't Hof, Kaan en Kolff, allen werden her kozen. De heeren van 't Hof en Kaan namen hun herbenoeming wederom aan, terwijl de heeren v. d. Veen en Kolff met hunne benoeming te kennis zullen wor den gesteld. Door den heer H. van Kalsbeek werd verslag van de algemeene vergadering gedaan, waarvoor voorzitter hem dank bracht. Vervolgens werd1 de begrooting voor 1928 opgemaakt en vastgesteld Jn ont vangst en uitgaaf tot een bedrag van 8928.27. 'Door de dames van der Veen en Zomer dijk werd rapport uitgebracht over de werking van de vereeniging „Huisverzor ging". waaruit bleek, dat deze vereenigi- ging enkele keeren zeer nuttig werk had verleend. Aan een aanvrage, gedaan van den Oever, kan tot aller leedwezen niet worden voldaan, daar men voor den Oever er niet in geslaagd was huisverzorgsters te verkrijgen en door den grooten sneeuw val en ijzel, waardoor geen busverkeer mogelijk was naar den Oever, kon men geen hulp van Hippolytushoef naar den Oever zenden, doch men zal alsnog trach ten ook daar nog bereidwillige dames te krijgen. Voorzitter dankt de dames voor deze mededeelingen. De rondvraag leverde niets op, waarna de voorzitter met een woord van dank voor de opkomst en medewerking de ver gadering sloot. Schagen. Invoering van het Instituut schoolarts. Het gemeentebestuur van Schagen heeft zich tot alle gemeentebesturen in het kanton Schagen gericht met het ver zoek gezamenlijk het instituut schoolart sen te te voeren. Marineberichten. Hr. Ms. „Hertog Hendrik". Hr. Ms. Hertog Hendrik is 22 Februari van Paramaribo naar Sint Vincent ver trokken. Georganiseerd overleg zeemacht Op Maandag 20 Februari heeft de com missie georganiseerd overleg zeemacht vergaderd ter behandeling van enkele voorstellen, aanhangig gemaakt door verschillende organisaties. Vooraf deed de voorzitter eenige mede deelingen betreffende het stadium, waarin het vraagstuk der bezoldigingswijziging verkeert, en meer in het bijzonder om trent de werkwijze, die t.z.t. door hooger bedoelde commissie zal moeten worden gevolgd. De Federatie van vereenigingen en bonden van marinepersoneel had een voorstel ingediend om den minister van marine in overweging te geven, een rege ling te treffen om aan marinepersoneel, dat zich vrijwillig verbindt voor een zes jarig verblijf in Oosft-Indië en dat zich daarbij door het gezin doet vergezellen, na terugkomst van den Indischen turn een geldelijke premie toe te kennen. Door één organisatie werd het voorstel gesteund, door alle andere organisaties meer of minder heftig bestreden. Verslag van de uitgebreide besprekingen zal den minister worden aangeboden. Stoomvaariberichten. Visscherijberichten. Sport. VOETBAL. 00 0> Sb D.E.O. 16 V.S.V. 18 West-Frisla '18 K.F.O. 18 W.F.C. 15 Z.V.V. 16 Alcm. Victrii 12 H.R.G. 16 Helder 15 Hollandia 14 k -4 Z goals o 5 bC M V.— t. 12 0 4 49—28 12 8 8 50—22 8 14 21—17 5 8 6 29-28 6 2 7 22—81 5 8 7 28—42 4 2 6 82—41 6 1 9 27—87 8 8 9 31—87 3 2 9 29—40 -j a 24 1.50 27 1.60 17 1.81 18 1.00 14 0.93 18 0.86 11 0.78 9 0.60 8 0.67 Marktberichten. Burgerlijke stand van Helder vani 21 eni 22 Februari. ONDERTROUWD: A. M. Witte en M. Boerman. J. C. v. dl Wal en M. Fetaan. BEVALLEN: A. M. ValikhoffBruin, d. S. L. Schaap—SMten, z. S. J. Ottx>Kui per, d. OVERLEDEN: A. de Jon®Kool, 76 jaar. K. C. Schriel, 06 jaar. Laatste berichten. GROOTE BRAND TE HOORN. Hoorn, 28 Februari. Door tot nu toe onbekende oorzaak ontatmd Woensdagavond omstreeks kwart over elf een groote brand in de hcutopslagplaat» van de firma Zijp aan heft Visscheraeiland. De brandi werd onltdekit aan den buitenkant van het gebouw, waarop de volle wind' stond. Zagerij en ina- cMneloods brandden tot dten; grond toe af, oSt een andere loods. Heft blusschingswerk geschiedde met eigen/ handpompen van. de fabriek, terwijl ce gemeente', ijke spuiten assisteerden met ftwee stralen dier waterlei ding. Door weinig water geraakte de motor- spuvt der gemeente spoedig defect. Alles wtas verzekerd. ONGELUK BIJ DE ZUIDERZEE WERKEN. Medembfik, 23 Februari.Gisteneru- mÜddlag bij zuid*zuddlwesfcaniwindi hadi Wji de plaate. Bij het verplaatsen van een zware Zuiü:rz*6werkeri een ernstig ongeluk kniipmachinie van heft eenie schip naar het andere, brak de loopplank mldüendioar, waardoor heft gevaarte in d© haven viel, en drie arbeiders meesleurde. Twee hunner werden onmiddellijk op het dlroge gebracht, de dterde werd later bewusteloos opgehaald'. Die man had een ernstige beenwonu geinre gen; het gelukte evenwedi de levensgeesten weder op ,te wekQoen, N.V. TEXEL'8 EIGEN STOOMBOOT-ONDERNEMING. Ingegaan 5 November 1927. r mmrm Lichtboei Urk. Het Rijksbetonningsvaartuig heeft uitge legd de lichtboei No. i, Staart van Urk, en de winterbetonning opgenomen. t Luit. ter zee ie kl. G. J. F. Roorda, idem ae kl. A. B. S. Peereboom Voller, off. M.S.D. ae kl. A. S. Faber en idem J. G. Frederik» vol gen 'a.s, Dinsdag per particuliere gelegenheid hun bestemming naar N. O.-I. Luit. ter zee ae kl. G. B. Salm, onlang» uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt 27 dezer ge plaatst bij het departement van marine. Met ontslag uit den zeedienst: 14 Maart: korp.-schrijver J. Kreuger. 25 Febr.: mar. 3e kl. G. J. Spruijt, matr. 3e •kl. P. A. Jonkman. Op nader te bepalen datum: matr. 2e kl. J. G. K. van Iren. De ojidenvolgende onderofficieren zijn aan gewezen om den i8en April a.s. per stoom schip Indrapoera der Rotterdamsche Lloyd naar O.-I. te worden uitgezondden: Adjudant onderoffic.-machinist J. H. Mein- derink, schipper H. van Tijn, monteur-majoor T. Goedhart, torpedom.-majoor G. C. Jacet, id. M. Danijele, ivliegtuigmaker-majoor H. G. Möller, serg.-bottelier J. M. Huls, serg.-vlieg- tuigmaker B. van Grondelle, benevens een transport schepelingen van ongeveer 25 man. vlschers: 3893 kg. gekookte garnaleu per kg. 0.39—0.46. 21 Febr. Aangevoerd door harlngtreklcers: 136 tal haring per tal 3.43—7-OS) door komvlsschers: 3 tal haring per tal 6.50—6.90; door korders: 120 tongen per stuk 0.36, 110 kleine tongen per stuk 0.15, 12 kisten schol 1 per kist 11.5014, 148 kisten schol II per kist 4>05 7.30, 2 kisten bot per kist 8—10, 5 kisten schar per kist 4.505; door garnalepvis- schcrs: 3338 kg. gekookte garnalen per kg. 0.40—0.55. 21 Febr. Aangevoerd door haringtrekkers: 69 tal ha ring per tal 5-256.85; door komvisschers: 12 tal haring per tal 5.75—-6.70; door korders: 408 tongen per stuk 0.40—0.85, 275 kleine tongen per stuk o.io—0.20, 33 kisten schol I per'kist 11.50-^14, 25 kisten schol II per kist 4-50—7.00, 17 kisten bot per kist 10xi, 21 kisten schar per kist 4-50—5.50, 18 kabel jauwen per kiat 2.20—3.50; door garnalen- Stooonvaartmaatsehnppij Nederland. Simaloer, u., 20 Febr, te Catania. Soemba, t., 19 Febr. v. Singapore. Vondel, t„ 30 Febr. v. Algiers. Rotti, u., pass. 20 Febr. Ouessant. Manoeran, u., 21 Febr. v. Suez. Prins der Nederlanden, u., 21 Febr. v. Algiers. P. C. Hooft, 22 Febr. v. Batavia. Salawati, 22 Febr. v. A'dani. Kan. Ned. Stoomboot Maatschappij. Agamemnon, 20 Fetr. te Alcxandrië. Berenice, pass. 20 Febr. Gibraltar. Clio, 20 Febr. te Constantinopel. Haarlem, 20 Febr. v. Balboa. Neptunus, 20 Febr. te Burriana. Pollux, 19 Febr. v. Patras. Stella, ai Febr. v. A'dam. Ulysses, 21 Febr. tc A'dam. Adonis, 20 Febr. v. Dedeagatch. Alkmaar, 22 Febr. v. Valparaiso. Almeloo, 20 Febr. v. Callao. Aurora, 21 Febr. v. Livorno. Amsterdam, 22 Febr. v. R'dam. Boskoop, u., 20 Febr. te Corrat. Eos, 21 Febr. te Alicante. Erato, 21 Febr. te Stettin. Hebe, 21 Febr. te Malaga. Hercules, 19 Febr. v. Port of Spam. Hector, u., 18 Febr. te Porto Cucrc. Medea, 21 Febr. v. Venetië. Merope, 21 Febr. v. Lissabon. Nickerie, 20 Febr, v. Curagao. Odyseus, 21 Febr. te Danzig. Oberon, u., 19 Febr te Kingston. Oranje Nassau, t., 22 Febr. v. P'ymouth. Perseus, 21 Febr. te Kopenhagen. Pluto, 21 Febr. v. Gibraltar. Poseidon, 19 Febr. v. Curagao. Rhea, 22 Febr. te Hamburg. Strabo, 22 Febr. te A'dam. Theseus, 21 Febr. v. Bilbao. Valentijn, 22 Febr. v. R'dam. Vesta, 22 Febr. v. A'dam. Vulcanêus, 20 Febr. v. Kingston, J. Zeua, 22 Febr. v Valencia. Kon. Hollandscha Lloyd. Kennemcrland, u., 20 Febr. v. Rlo Grande. Maasland, u., 20 Febr. v. Lissabon. Gclria, t., pass. 21 Febr. Fcrnando Noronha. Montferland, t., 21 Febr. v. Montevideo. Amstelland, 21 Febr. v. R'dam. Oraoia, u., 21 Febr. v. Santos. Salland, 22 Febr. te Hamburg. Flaodria, 22 Febr. v. A'dam. Zeelandia, t., 22 Febr. v. Lissabon. Kon. Pakctvaartmaatschappij. Van Spilbergen, 21 Febr. te Belawan. Haleyon Lijn. Stad Amsterdam, 19 Febr. v. B.-Ayres Holland—Afrika Lijn. Meliskerk, t., 21 Febr. v. Southampton. Jagersfontein, t., pass. 21 Febr. Vlissingen. Billiton, 20 Febr. te Delagoabaai. Grijpskerk, t., 22 Febr. te Dar-es-Salaam. Heemskerk, 22 Febr. v. East I.ondon. HollandWest-Airika Lijn. Fauna, t., 20 Febr. v. Vigo. Petworth, t., 20 Febr. v. Las Palmas. Vlieland, t., 19 Febr. v. Sekondl. Alchiba, 22 Febr. v. A'dam. Helder, 22 Febr. v. A'dam. Holland—Amerika Lijn. Nebraska, 19 Febr. v. Cristobil. Sumatra, u., pass. 20 Febr. Bevezier. Volendam, 21 Febr. te R'dam. Deli, 21 Febr. te Taconma. - Rijndam, 22 Febr. te R'dam. Burgerdijk, 22 Febr. te R'dam. Cardiganshire, 18 Febr. v. San Fraacisco. Loc'hgoil, 18 Febr. te Portland, O. Moerdijk, 20 Febr. te San Fra/ic:sco. Montgomeryshire, 18 Febr. v. PortHnd, Rotterdam, 22 Febr. v. La Goulette. HollandAustralië Lijn. Arendskerk, u., pass. 20 Febr. Kaap del Armi. HollandBritsch-Indië Lijn. Bilderdijk, u., 20 Febr. v. Genua. Hoogkerk, t., 21 Febr. v. Karachi. Ternate, u., 20 Febr. v. Algier». Kieldrecht, 21 Febr. v. R'dam. Streefkerk, u., 21 Febr. v. Madras. Andijk, t., 22 Febr. v. Port Said. Bovenkerk, t., 22 Febr. Vlissingen gep. IJselkerk, 22 Febr. v. R'dam. Java.New-York Lijn. Djambi, 20 Febr. te New-York. Blommersdijk, 21 Febr. te Aden. JavaChinaJapan Lijn. Tjikandi, 18 Febr. te Nagasaki. Tjisondari, 19 Febr. te Batavia. Rotterdamsche Lloyd. Gorontalo, u., past. 21 Febr. Pantellario. Blitar, t., 21 Febr. v. Djeddah. Kertosono, t., pass. 21 Febr. Point 3e Galle. Inaulinde, u., 22 Febr. te Sabang. Sibajak, u., 22 Febr. v. Sueze. Toaarl, u., pass. 21 Febr. Ouessant. Kedoe, u., pass. 20 Febr. Oitavos. Kota Inten, 22 Febr. v. R'dam. Patria, 22 Febr. v. R'dam. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Alwaki, t., pass. 21 Febr. Fernando Noronha. Aldabi, 22 Febr. v. Hamburg. Poeldijk, u., 22 Febr. v. Pernambuco. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Tantalus, pass. 17 Febr. Gibraltar. Deucalion, 20 Febr. te Londen. Glaucus, 19 Febr. te Tientain. Helenus, pass. 21 Febr. Gibraltar. Keemun, pass. 20 Febr. Perim. Laertes, 21 Febr. v. A'dam. Peisander, 19 Febr. v. Padang. Troilus, 19 Febr. te Cebu. Meriones, pass. 21 Febr. Perim. Hector, 21 Febr. v. Hongkong. Perseug, 21 Febr. v. Colombo. Khexenor, 21 Febr. v. Singapore. Tydeus, 22 Febr. v. Port Said. Hmzetco Lijn. Jonge Anthony, 21 Febr. te R'dam. Jonge Jacobus, 21 Febr. v. Vatencta. N.-H. V. B. ie klasse A. Helder 2—HRC 3 a—4- ie klasse B. WGW 2—SVS 1 1—3, Heiloo—Texel 7—0, SchagenDTS 15. ae klasse D. Anna Paulowna 1Helder 4 7O. 3e klasse D. HRC 5—Helder 5 0—2, Succes—Wieringer- waard 33, Breezand 1Scha*«n 2 21, JVC Kleine Sluis I4- 4e klasse C. Helder 6Breezand 2 9—0, Anna Paulowna 2Schagen 3 7 5e klasae F (Adsp.-afd.). HRC D—Helder B 0—5. Rauchbeker. HRC 1—Helder 1 x—2. Roode DuivelsZwaluwen Deze traditioneele ontmoeting had Dinsdag op het Beerschot-terrein te Antwerpen plaats ten aanschouwe van ca. 20.000 bezoekers en werd begunstigd door magnifiek weder. Het was totnogtoe gewoonte dat de Belgen meestal zegevierden; daarmede is nu geuroxen, want de Holl. ploeg, waarin geen enkele vertegen woordiger van het Ned. elftal aanwezig was, heeft ditmaal gewonnen met 12. Van de Hollanders dient de Boer in de ie plaats genoemd, verder de rechtsback van Run en in de middenlinie Via en Kools. In de voorhoede was Kruin veel beter dan Zondag en heeft v. d. Griendt opnieuw bewijzen ge- 1 leverd een plaats in de nationale ploeg waardig j te zijn. Ook van Gelder Jcon voldoen. De Belgische E. C. zal verstandig doen het elftal voor de a.s. HollandBelglë-wedatrijden J te wijzigen, vooral zwaardere spelers te nemen. Competitiestand (Bijgewerkt d ae klaas; A (N. V. B.). tot en met 19 Febr.) O O. bC 10 0.88 BROEK OP LANGENDIJK, 22 Febr. Uien 14.9015.80, drielingen 12.60— 13.30, nep 5.80, roode kool 13X9-20, door schot 11.7019.10, gele kool 8.20—15.60, doorschot 711.90, Deenschc witte 3.20 4.70, doorschot 2.304-20, alles per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 22 Febr. Uien 14.7015.50, drielingen f 123013, grove 14.80—15.30, peen 6.40-6.80, roode kool 13 9020, doorschot 13.70—18.60, gele kool 9.10—15.10, doorschot 10.7013.50, Deensche witte 34.30, doorschot 2.50— 3.70. kroten 8—10.60, alles per 100 kg. Schagermarkt van Donderdag 22 Febr. 6 paarden 250—^00; 3 stieren 250325; 15 geldekoeien magere 140260; 78 idem vette 250490; 36 kalfkoeien 210—350; 327 nuchtere kaluveren 814; 382 overhouders 2836; 3 bokken en geiten 615:11 var kens magere 1826; 55 idem vette per kg. 0.580.63; 128 biggen 1016; 8 konijnen 0.502.00; 42 kippen 1.502.50; 42 kg. bpter per kg. 2.102.30. Op werkd agen: Vertrejc Texel: 6.— v!te., 8.— v.ra., 11.I8 v.m. 2.30 n.m. Vertrek Helder: 7.v.m., 9.50 v.m., 12.15 n.m., 4-15 n.m. Op Zon- en Feestdagen: Vertrek Texel: 8.v.m., 11,v.m., 3-Ü n.m. Vertrek Helder: 9-— VJXL, ia.ZO., 4.18 Q4B. i

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 8