UIT DEN OMTREK Julianadorp. Een veelzijdig baantje. Tot plaatsvervangend machinist-stoker en botermaker en voorts als kaasma kersknecht in de N.Y. Stoomzuiveïfabriek „de Vooruitgang" alhier is benoemd de hoer H, Koelemeij, te Dirkshorn. Wlnkebleuws. Door den heer W. Slikker is aan de Koojj een nette winkel in kruideniers waren en aanverwante artikelen geopend' welke daar ter plaatse wel in een be staande behoefte zal voorzien. Alberto's Revuegezelschap. WD vernemen, dat Alberto's Revue- gezelschap, onder directie van den heer Alb. Boelens, op Zondag 18 Maart a.s. in de zaal van den heer H. J. Beuneman, alhier, zal opvoeren de revue ,,'t Is dik In orde", en dat er des middags een kin dervoorstelling zal zijn, waar zal worden ♦pgevoerd „Sylvia en de booze toovenaar". Anna Paulowna. Voordrachtavond T.A.G.O. De vierde T. A. G. O.-avond, waarop villem van Cappellen als voordrager op- tod, is waarlijk niet een van de minste gweest en kan dan ook zeor zeker als uistekend geslaagd beschouwd worden, 2wel wat de opkomst als wrat den in- hcud betreft. Vóór de pauze werd gegeven Koiirig Oedipus van Sophooles. De heer Vai Cappellen begon mee te deelen, dat des Grieksche dichter ongeveer 5 eeu- wei voor Christus werd geboren en alge- men, zonder eenig voorbehoud, de groot ste treurspeldichter wordt geacht. Vol gen geloofwaardige berichten heeft hij niet minder dan 128 stukken geschreven, waavan er slechts 7 volledig tot ons ge- komsn zijn, en daaronder is de Oedipus. Inzeker opzicht staat het stuk zeer ver van )ns af maar dat dit drama der Oud heid nog na 24 eeuwen indruk bleek te kunnn maken, dat pleit toch zeer zeker voor le grootheid van den dichter, zoowel als v>or het talent, waarmee het door Willen van Capellen ons ten gehoore werd gebracht. Na de pauze kregen wij het satyrieke fragront uit Multatuli's Max Havelaar: „Bataus Droogstoppel", een tweetal ge-- dichtei waaronder één van Ds. Edw. B. Kostei, en tot slot „Sint Nioolaasfeest", dat dezaal deed schateren van lachen om het opreden van een ras-echten Jordaner als Siit Nioolaas, in een deftigen Amster- damsc.en familiekring. y Breezand. Zoncagavond gaf de arbeiderstooneel vereenging U. E. K. een herhaling van „Filmnaniakken". Ook nu weer was de zaal flnk bezet en opnieuw is er, dank zij hetjoede spel, hartelijk gelachen om de vele dwaasheden, waaraan het stuk zoo riji is. Schagen. Verkering Hoofdingelanden polder Waard en Groet. Uitslig der verkiezing van 2 Hoofd- lngelarien van den polder Waard en Groet. 1. Periodieke verkiezing, vacature P. A. Meljhior, Winkel. Uitgebracht 119 stemme». Gekozen P. A. Melchior 86 st. 2. Veature P. Brugman Jbz., Winkel. Gekozet K. Klstemaker, 66 stemmen. Uit pede bron vernemen wij, dat de heer P Kistemaker Sr., Heemraad van den poïer Waard en Groet, Schagen, bij de e.k. verkiezingen niet weder in aan- merkinf wensoht te komen. Aanbesteding. Ten ïverstaan van den architect Chr. Dekkefte Schagen werd aldaar aanbe steed bouw van een boerenplaats in den Goetpolder aldaar voor rekening van det heer Hannema te Beverwijk. Ingechreven werd door: A. Visser, Heerhigowaard f 18450; K. Pik, Barsin- gerhon f 17248; K. Kreijger, OudealuJs 1650; P; Tuin, 't Zand 16300; J. Smit, Lutjevinkel 16990; Doedena en Schil der, 'tZand 15951; Goed en Boekeu- stein, -ieerhugowaard f 15888; A. Droog, Kolho-n 15850; K. Koqmen, Uitgeest 1410. Wieringen. Feesavonden Mandoline- en ioolclub O. K. K. Nar wij vernemen, geeft de mandoline- en vi>o!c'jub „OKX" Zaterdag 3 en Zon dag Mr :D as. haar 2e winterultvoerlng voor Mie ongehuwde en gehuwde kunstiie- vend) lieden in de concertzaal van den1 heer Jb. iruul te Hippolytiuahcef. Behalve de moodge muzieknummers zal' ook nogeen itconelstukje worden opgevoerd, getiteld: ,iEe) spaak in he't wiel". Op de bovenzaal van den heer S. A. Velendig zal Zoncag- avosi 4 Maart een cabaretavond' worden ge- honen, waarbij de bekende humorist H. Slllaer van Warmenlhuizen zal optreden en de harmonica-virtuoos Corin. Zwanen- hwy van IJmuiden zal muslceeren. Aanbesteding. Samen» zijn principaal, den heer J. S. Dkker, werd J± Zaterdagavond door een arhiteot, den heer C. P. Poel, publiek aan- bateed het bouwen van een burgerwoon- hais te Den Oever aan dte Hofstraat aidaar. Ingeschreven werd door: P. Bakker Ev.z. «tor 8790; D. D. Bakker, voor 8575; W. J, Hermans voor 8660; J. C. de v rles voor 3554; Gehr. Hegetnam voor f 3634; N. J. Poel voor 3247, alen aldaar. Ge gund aam den laagsten inschrijver, den heer N. J. Poeh Bonw van een woonhuis. Aan den aannemer, dien heer Th. H. Boersen te Stroe is uit de handl opgedragen den bouw van een nieuw burgerwoonhuis vooij deni landman, den heer P. P Jz. Mul der, te Oosterklief. Gevonden voorwerpen. Ten bureele van den gemeenteveldwach ter te Hippolytushoef zijm inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden bos sleu tels aam een ring en een pontemanmaie met inhouck Beheer en onderhoud van den Hoofdweg, Het gemeentebestuur van Wieringen heeft den Minister van Waterstaat ver zocht den hoofdweg in deze gemeente in beheer en onderhoud bij het Rijk over te nemen of, indien daartegen voor het oogenblik bezwaren bestaan, aan de ge meente een jaarfijksche bijdrage uit het Rijkswegenfonds toe te kennen voor het onderhoud van den weg, daar bet voor de gemeente vrijwel' onmogelijk wordt, de steeds toenemende uitgaven van het on derhoud te bekostigen. Verhooging der Wethouderssalarlgsen. Het besluit van den Raad dezer ge meente tot verhooging der jaarwedden van de wethouders is door de Kroon goed gekeurd. Bouw en verbouw van woningen. Burgemeester en Wethouders hebt$n vergunning verleend aan L. Geusebroek tot het oprichten van een woonhuis te Zandburen; aap P. Kreijger Jr. tot het verbouwen van het perceel Beltstraat 10: tot een winkelhuis; aan S. Jongkind tot het uitbreiden van zijn winkel in de' Nieuwst-raat en aan F. Visker tot het op richten van een woonkeet aan den Ges- terweg. Ontslag MeJ. Jonker. De datum van ingang van het door Mej. A. Jonker alhier gevraagd eervol ontslag als onderwijzeres te Hippolytus hoef, is door B. en W. vastgesteld op 1 April a.s. Keuring dienstplichtigen. De keuring van de dienstplichtigen der lichting 1929 zal voor deze gemeente worden gehouden te Schagen, in de bo-r venlokalen van het Koffiehuis „De Post hoorn", aan de Markt, op Vrijdag 28 Maart 1928. Filmopnamen en Luchtfoto's Zuiderzee werken. Met een vliegtuig van de K.LJM. zijn j.L Vrijdag te den Oever opnieuw film opnamen en luchtfoto's van de Zuider zeewerken opgenomen. Texel. OUDESCHILD. Laatste NutsbtJeenkomst. Zaterdagavond had de laatste Nutsbij- eenkomst plaats in dit seizoen. De voor zitter, de heer Beumkes, opende de ver gadering met een woord van welkom. Hij deelde mede, dat deze avond door eigen krachten gevuld zou worden. Twee kunst avonden waren gegeven door mej. Challa en den heer Sternheim en daardoor was ook bijna de kas uitgeput. Men had daar om besloten dezen avond een entrée te heffen van 25 ct. Als eerste nummer van het programma gaf het muziekgezel schap „Excelsior" een paar prachtige num mers. Het is een genot naar deze muziek te luisteren en een luid applaus weerklonk dan ook. Door den heer Pool werd daar na gezongen „De Dievenwagen". Nu kwam een heel mooi tooneelstukje: „Vleu gellam", gespeeld door de dames M. Kes—Pool, M. Bakker, A Dogger en de Pool en Visman. Onder ademlooze stilte werd hier naar geluisterd. Vooral de rol len van den blinden schrijver en zijn meis je werden.prachtig vertolkt. Na de pauze zang mej. Bakker een heel lief liedje: „Mammie, waar ben je?" en gaf de heer J. Visman ons met „Kijkjes uit mjjn cakvenster" te hooren, wat hij al- zoo opstraat zag. Nu volgde nog een lach-voordracbt: „Moeder geeft haar zegen", door de dames A. Dogger en M. Bakker en den heer C. A. Koorn. Onbedaarlijk werd hier om ge lachen en het stukje viel wel in den snisfik Tot slot gaf „Excelsior" nog een paar mooie nummers. De Voorzitter bracht har telijk dank. aan allen, die medegewerkt hadden, dezen avond zoo goed te doen slagen en riep den leden een tot weer ziens toe in het volgend seizoen. Een prettig bal hield de aanwezigen nog geruimen tijd bijeen. oogen zou zien, wénd) de bijeenkomst ge opend. De secretaris, die heer Gude, las de no tulen, die goedgekeiuiridi wenden. Hierna deedi de penningmeester, die hieer T. de Wijn, redeendng. Hieruit bleek, dat de hoofdkas nog bezait op 31 Dec. 1927 een saldo van 3452.90 en de hulpkas eenl van 61556. De rekening wan de hoofdkas wend' na gezien door de afgevaardigden van de af- deelingen Den Burg en Oudeschild, die van de hulpkas door de afgevaardigden van Oostexend, Den Hoorn en De Cocksdorp. De rapporteurs beweerden alles in orde te hebben bevonden en adviseerden tot goedkeuring. Deze volgde en hartelijk dank werd gebracht aan den alg. penningmeester voor zijm gehouden beheer en aan de oom missies v-oor het verrichte werk. Er volgde nu eene bespreking over den finaneieelen toestand. Aangezien bleek, dat uil 'e hulpkas nog eeniige achterstallige uitkeeringen moesten plaats hebben, be sloot men deze zoo spoedig mogelijk te doen. Het voorstel, ojn daarna de hulpkas op te heffen en het restant hieruit onder de trekkende weduwen te verdeelen en daarna geen uitkeeringen aan die weduwen meer te doen, weidi na eenige besprekingen met algemeene stemmen aangenomen. Uit de hoofdkas zullen voorloopig de ge wone uitkeeringen gedaan worden. Na de gebruikelijke rondvraag slöot de voorzitter de vergadering met dank voor de belangstelling en de gehouden bespre kingen. Verzendings- weg Datum der terpostbezor ging Tijdstip laatste buslichting a.h. postkant. Per zeepost via A'dam ld. via R'dam Per Holl. mail via Genua ld. nazending ld. 2e Per Holl. mail via Marseille ld. nazending ld. 2e Per Eng. mail via Marseille 12 en 26 Maart 6 en 20 6 en 20 7 en 21 7 en 21 28 Febr. 29 29 Eiken Donderdag 6.80 'sav. 6.80 's av. 3.'s av. 9.— 's m. 6.80 'sav. 3.— 'sav. 3.'sav. 6.30 's av. 6.30 's m. Naar Suriname: Per zeepost via A'dam Per mail via A'dam (Colonlijn) Per mail via St. Nazaire 1 en 22 Maart 8 6.80 'sav. 6.80 'sav. 6.80 's av. 18 Maart Naar Saba, St. Eustatius en St. Martin Per zeepost via A'dam (Colonlijn) Idem ,(Zd. Paciflclijn) Per mail over Engeland 8 Maart 5 5 6.80 's av. 6.80 'sav. 6.80 'sav. Naar Aruba, Bonaire en Cura?ao Per zeepost via A'dam (Colonlijn) Idem (Zd. Paciflclijn) Per mail óver Frankrijk 8 en 22 Maart 5 en 20 28 Febr. 6.80 'say. 6.30 's aV. 9.— 'sav. Texel's Belang. Hét hoofdbestuur en de afgevaardigden van 6 afdeelingen dezer Vereeniging, die zich bezig houdt met het steunen' van ye-i'ciio, 26 Febr. te Constanza duweü en weezen, hebben in Café „Den Burg", te Den Burg de jaarvergadering dezer Vereeniging gehouden. De voorzitter, de heer J. Daalder Dz., sprak een woord van welkom en gaf er zijn genoegen over te kennen, dat 5 afdeelingen aan den oproep gehoor haddien) gegeven, 't Zou evenwel1 blijken, dtat de kassen van „T. B." aanmerkelijk verminderden en het leven dezer Vereeniging bedreigd wordt. Met den wensch, dat men in vriendelijke en zachte bewoordingen de zaken onder de Per zeepost te verzenden stukken be- hooren te zijn voorzien Van de aanwijzing „zeepost". Uitsluitend brieven en briefkaarten. Aan Hr. Ms. „H e r 10 g H e n d r i k" te St. Crux (Teneriffe) 29 Februari en 2 Maart, 8 's av. Stoomvaartberichten. Neptunu», pas*. 26 Febr. Gibraltar. Visscherijberichten. DE GEBODEN VOOR DE FASCISTEN IN HET BUITENLAND. Mussolini heeft nieuwe statuten vast gesteld voor de fascisten in het buiten land. Zij tellen 12 artikelen, gevolgd door acht geboden. De artikelen bepalen o.a. dat de fasci in het buitenland den Leider gehoorzaamheid verschuldigd zijn en de wetten van het fascisme als leiddraad voor hun handelingen moeten nemen. De geboden lulden: 1. De fascisten in het buitenland moeten zich houden aan de wetten des lands» welks gastvrijheid zij genieten. Zij moeten door hun gehoorzaamheid dagelijks het goede voorbeeld geven, zoo noodig ook tegenover de onderdanen van het land zelf. 2. Zij mogen zich niet bemoeien met de binnenlandsche politiek van het land, welks gast zij zijn. 3. Zij mogen geen twisten in de Italiaan- sche kolonie veroorzaken doch moeten hun geschillen in de schaduw van den lictoren bundel beslechten. 4. Zij moeten een voorbeeld geven van openbare en particuliere rechtschapen heid. 6. Zij moeten de Italiaansche vertegen woordigers in het buitenland erkennen en hun aanwijzingen volgen. 6. Zij moeten het Italianendom van ver leden en heden verdedigen. 7. Zij moeten behoeftige Italianen bij stand verleenen. 8. Zij moeten zich in het buitenland aan een even sterke tucht onderwerpen als van de Italianen binnenslands geëischt wordt. De verdere bepalingen van de statuten wijzen den secretaris-generaal voor het fascisme in het buitenland, die te Rome gevestigd is, als hun hoogste gezag aan, dat de leiders van de fasoi benoemt en ontslaat, beslist over opneming of schrap ping van leden en zoo noodig ook de fasci kan ontbinden. Naar men weet, wordt de post van secretaris-generaal voor het fas cisme in den vreemde sinds het begin van dit jaar door dr. Parini bekleed. Burgerlijke stand van Helder van 2527 Februari 1928. [BEVALLEN: M. Koeten)—'Vteescb dü Boia, <L H. C. Webeling—Eren, z. M. Ck van Zandwijk1—die Boer, 4 C. J. Hüber Grannetiia, d. J. S. NenfegliseKamipert, 4 A. Hagen—Korens, z. Haven van Nieuwediep. Radiografisch Weerbericht, naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 778.3 Danzig. Laagste stand 752.7 Valentia. Verwachting: Matige later afnemende O. tot Z.O. of Z. wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur. Marktberichten. Tijdstippen-van verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-lndië. t Naar Ned. West-lndië. 1 /^t_ai rr*\i.» D. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Prins der Nederlanden, u., 24 Febr. v. Genua. Rondo, t., 24 Febr. v. Marseille. Karamata, u., 24 Febr. te Pt. Said. Grotius, 26 Febr. v. A'dam. Jan Pieters. Coen, u., 25 Febr. v. Colombo. Prinses Juliana, t., 26 Febr. v. Port Said. Radja, 25 Febr. v. Batavia. Sembilan, 27 Febr. te Antwerpen. Simaloer, u., 25 Febr. v. Catania. Vondel, 26 Febr. te A'dam. Enggano, t., 27 Febr. v. Sabang. Kambangan, t., pass. 26 Febr. Ouessant. Singkep. t., 26 Febr. v. Port Said. Salawati, u., pass. 27 Febr. Gibraltar. Saparoea, t., pass. 26 Febr. Perim. Soemba, t., 25 Febr. v. Sabang. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Ares, 25 Febr. te Bremen. Eos, 24 Febr. v. Gibraltar. Föhr, 25 Febr. v. R'dam. Ganymedes, 25 Febr. v. A'dam. Ilos, 24 Febr. v. Musel. Natos, 25 Febr. v. R'dam. Stella, 25 Febr. te A'dam. Zeus, pass. 24 Febr. Gibraltar. Achilles, 26 Febr. v. R'dam. Adoni9, 25 Febr. te Liwni. Ajax, 26 Febr. te Cadix. Ariadne,25 Febr. te Barcelona. Astrea, 24 Febr. v. New-York. Aurora', 25 Febr. v. Catania. Baarn, u., 24 Febr. te Curacao. Bennekom, t., pass. 26 Febr. Azoren. Berenice, 26 Febr. te A'dam. Breda, pass. 26 Febr. Vlissingen1. Callisto, t., pass. 25 Febr. Dungeness. Crijnssen u., 26 Febr. te Barbados. Doros, 27 Febr. te A'dam. Deucalion, 26 Febr. v. Puerto Plata. Euterpe, pass. 27 Febr. Holtenau. Hebe, 26 Febr. te Vinaroz. Hector, 25 Febr. v. La Guayra. Hermes, 26 Febr. v. Vourla. Irene, 26 Febr. te Gibraltar. Mars, u., 26 Febr. te San Juan de Portorico. Medea, 26 Febr. v. Grovosa. Merope, 25 Febr. v. Cadix. Minerva, 25 Febr. v. Piraeus. Oberon, 25 Febr. v. Port au Prince. Orpheus, 26 Febr. te Gibraltar. Perseus, 27 Febr. te A'dam. Pluto, pass. 26 Febr. Ouessant. Poseidon, 25 Febr. v. Kingston (J.). Stuijvesant, u., 25 Febr. v. Dover. Theseus, 25 Febr. v. La Coruna. Vesta, 27 Febr. te A'dam. Almelo, u., 29 Febr. te Arica. Boskoop, t., 24 Febr. v. Valparaiso. Erato, 28 Febr. te A'dam. Haarlem, u., 25 Febr. v. Guyaqull. Iris, 27 Febr. te Danzig. Odyseus, pass. 27 Febr. Brunsbuttel. Rhea, 26 Febr. v. Hamburg. Ulysses, 26 Febr. te Hamburg. Venezuela, 26 Febr. te Hamburg. Kon. Hollandsche Lloyd. Orania, 25 Febr. te B. Ayres. Zeelandia, 26 Febr. te A'dam. Flandria, u., 27 Febr. v. Lissabon. Gaasterland, t., 27 Febr. v. St. Vincent. Gelria, t., pass. 26 Febr. Fernando Noronha. Montferland, t., 25 Febr. v. Santos. Kon. Paketvaartmaatschappij. Cremer, 24 Febr. v. Belawan. Roggeveen, 25 Febr. v. Singapore. Valentijn, pass. 25 Febr. Finisterre. Van Spilbergen, 24 Febr. v. Belawan. Halcyon Lijn. Stad Arnhem, 24 Febr. v. St. Vincent. Stad Dordrecht, 26 Febr. te B. Ayres. Stad Haarlem, 25 Febr. v. Hamburg. Holland—Afrika Lijn. Giekerk, 27 Febr. te R'dam. Grijpskerk, t., 26 Febr. te Kilindini. Meliskerk, t., pass. 25 Febr. Vlissingen. Parana, t., 26 Febr. v. Kaapstad. Springfontein, 26 Febr. v. Kilindini. Rietfontein, t., 26 Febr. te Port Natal. Billiton, u., 25 Febr. te Beira. Jagersfontein, 27 Febr. v. R'dam. HollandAmerika Lijn. Lochgoil, 23 Febr. v. Portland (Ore). Moerdijk, 23 Febr. te Vancouver. Breedijk, 25 Febr. v. New-York. Grootendijk, 26 Febr. te New-York. Kinderdijk, pass. 26 Febr. Azoren. Mohtgdmeryshire, 23 Febr. v. San Francisco. Radnorshire, 26 Febr. te Antwerpen. Rotterdam, 26 Febr. te Constantinopel. Binnendijk, 26 Febr. te Norfolk. 1 ochkatrine, pass. 26 Febr. Ljzard. eendam, 24 Febr. v. Kingston, aasdam, 26 Febr. v. Tampico. h ictheroy, 27 Febr. te Southampton. HollandAustralië Lijn. -endskerk, u., 24 Febr. v. Suez. mkerk, 26 Febr. te Harburg. S marinda, t., pass. 26 Febr. Finisterre. HollandO.-Azië Lijn. C dekerk, u., 25 Febr. te Marseille. S labangka, u., 25 Febr. v. Penang. HollandBritsch-Indië Lijn. K judekerk, 24 Febr. te Antwerpen. B lderdijk, u., 26 Febr. te Port Said. K eldrecht, pass. 27 Febr. Vlissingen. T mate, u ,.27 Febr. te Port Said. A deramin, t., 27 Febr. v. Rangoon. Hoogkerk, t., pass. 27 Febr. Perim. Meerkerk, u., 25 Febr. te Colombo. Schiekerk, t., pass. 27 Febr. Gibraltar. Streefkerk, u., 25 Febr. te Rangoon. HollandWest-Afrika Lijn. Ceres, t., 22 Febr. te Sekoadi. Delfland, t., 21 Febr. v. Bassam. Scheldestroom, 25 Febr. v. A'dam. Schouwen, t., pass. 26 Febr. Las Palmat. Albireo, u., pass. 26 Febr. Dungeness. Drechterland, u., pass. 25 Febr. Las Palmas. Drechtstroom, t., pass. 25 Febr. Las Palmas. Fauna,. 27 Febr. v. A'dam. Orestes, u., 25 Febr. v. Las Palmas. Petworth, t., pass. 27 Febr. Ouessant. Rijnland, u., 25 Febr. v. Cotonou. IJstroom, t., 29 Febr. te A'dam verwacht. JavaBengalen Lijn. Toba, 24 Febr. v. Calcutta. JavaChina—Japan Lijn. Tjipinas, 24 Febr. te Manilla. Tjikini, 23 Febr. te Yokohama. JavaNew-York Lijn. Bali, 24 Febr. v. Sabang. Vechtdijk, 24 Febr. v. Sabang. Blommersdijk, 26 Febr. te Suez. Stadsdijk, 26 Febr. te New-York. Djambi, 26 Febr. v. New-York. Rotterdamsche Lloyd. Bondowoso, 25 Febr. v. R'dam. Garoet, u., 24 Febr. te Belawan. Medan, u., pass. 25 Febr. Point de Galle. Sibajak, u., pass. 25 Febr. Perim. Soekaboemi, 23 Febr. v. Batavia. Tosari, u., pass. 25 Febr. Gibraltar. Buitenzorg, 26 Febr. te R'dam. Insulinde, 26 Febr. te Batavia. Jacatra, 27 Febr. v. Batavia. Kedoe, u., 27 Febr. te Genua. Kota Inten, 26 Febr. te Schiedam. Merauke, t., 26 Febr. te Marseille. Patria, u., pass. 26 Febr. Finisterre. Siantar, t. 27 Febr. te Suez. Deli, 24 Febr. v. Seattle. Tambora, t., 26 Febr. v. Tanger. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone, 25 Febr*te Hamburg. ALdabi, 26 Febr. te R'dam. Aludra, t., 25 Febr. v. Montevideo. Poeldijk, u., 25 Febr. v. Bahia. Waaldijk, t. 25 Febr. v. Rio Janeiro. Zijldijk, 27 Febr. te A'dam. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Eurymedon, 25 Febr. v. A'dam. Polydorus, pass. 24 Febr. Perim. Tantalus, 24 Febr. te Port'Said. Glaucus, 24 Febr. te Shanghai. Helenus, 26 Febr. te A'dam. Meriones, 25 Febr. te Suez. Phrontis, 25 Febr. te Suez. Hector, 26 Febr. te Singapore. Rhexenor, 26 Febr. te Belawan. Troilus, 25 Febr. v. Manilla. Emzetco Lijn. Jonge Maria, pass. 24 Febr. Gibraltar. Jonge Jacobus, pass. 27 Febr. Ouessant. 25 Febr. Aangevoerd door korders: 1390 tongen per stuk 0.220.35, 920 kleine tongen per stuk 0.09—0.15: 59 kisten zetschol» I per kist 7-50—13, 55 kisten zetschol II per kist 2.55 —5, 31 kisten schar per kist 23, 46 kabel jauwen per stuk 2—2.75; door garnalenvis- schers: 3420 kg. gekookte garnalen per kg. 0.200.29; door haringtrekkers: 28 tal ha ring per tal 3.403.8o; door komvisschers: 10 tal haring per tal 3.253.80. 27 Febr. Aangebracht door haringvisschers: 255 tal haring per tal 2.55-4-10, 1 «alm 30.50; door garnalenvi»»cheri: 2349 kg- gekookte garnalen per kg. 0.180.27. 26 Febr. 1928. Aangekomen van Crakelzee (Noorwegen) Duitsch s.s. „Unverzagt" bestemd votor Londen om kolen te laden; 19 Zondagnacht geladen en Maandagmorgen 7.30 vertrokken. Sleepboot „Drente" binnengekomen met baggermolen „Blanca II" van Delfzijl voor Marinewerf. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Febr. Uien 12.40—13.70, drielingen 11.30— 13.30, peen 4.304.80, roode kool 16— 20.60, doorschot 2.60—3.80, gele kool 8.20 15, doorschot 7.80-^11, Deensche witte 2.904.30, doorschot 2.603.80, kroten 7.10n.30, alles per 100 kg. Aanvoer: 10,600 kg. uien, 1500 kg. peen, 20,000 kg. roode kool, 64,000 kg. gele kool, 51,000 kg. Deensche witte, 900 kg. kroten. NOORDSCHARWOUDE, 27 Febr. Aanvoer en prijzen: 2600 kg. uien 13.20— 13.70, drielingen 12.50, nep 5-90, grove uien 13-90, 59,200 kg. roode kool 16.20- 21, doorschot 15.50—19.30, 22,200 kg. gele kool 7.7014.40, doorschot 8 xo11,20, 84,900 kg. |j>eensche witte 3.404.50, doorschot 3.203.90 per 100 kg. ALKMAAR, 27 Febr. Veemarkt. Aangevoerd: 37 Vette koeien 175380; 9 vette kalveren 80150; vette kalveren per ned. pond 1.401.70; 252 nuch tere kalveren (slacht) 622; 592 vette var ken (zware) per ned. pond 0.62—0.66; zou ters 0.55 per ned. pond. ALKMAAR, 20—25 Febr. Kippen 0.75—3; kuikens 0.752; eendes 0.802; konijnen 0.905.50; eendeneieren per 100 stuks 6; kippeneieren (groothandel) per 100 stuks 5-455-95; kippeneieren (klein handel) per 100 stuks 4.756.25; fabrieks- boter ie s. per */i kg. 1.051.13; fabrieks- boter 2e 8. per l/i kg. 0.901, boerenboter ie s. per l/» kg. 1.121/»a.221/»; boerenboter 2e s. per V» kg. 0.95—1.05; slachtduiven 0.10—0.20; jonge kippen 1.50—3.5a PURMEREND, 28 Febr. Aangevoerd 16000 kg. kaas, als: 19 stapel» fabnekskaas per 50 kg. R.M. 531 3 stapels boerenkaas per 50 kg. R.M. 50; 868 kg. boter per kg. 22.30; 542 runderen: 220 vette per kg. 0.75—1.00; 308 melke en gelde 1*3—375; 14 stieren; 27 paarden 100200; 16 vette kalveren per kg. 1.50-1.65; 1176 nuchtere idem; voor de slacht 10—37; voor de fok 12--30; 558 vette varkens; voor de zouterij per kg. 0.54-0.56, voor de slacht per kg. 0.62 0.66; 99 magere varkens 22 32; 103 biggen 1216; 210 9chapen en over houdenschapen f 26—40, overhouden 13 26; 14 bokken; kipeieren per 100 stuks 5— 6; eendeieren per 100 stuks 5.90; piepkuikens i.so—2.50. Eierenveiling. 17618 kipeieren A g.3o-4go, 166 kipeieren B 4-70-I. 6*00 eend ei er en A

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7