banken wordt aan B. en W, een crediet van 880.verieend. De heeren A. Vader en F. X. Veul, bei den aan de beurt van aftreding alk lid van het Algemeen Armbestuur, worden als zoodanig herkozen. Tot lid der Commissie tot wering van schoolverzuim worden herbenoemd de hee ren R. Hollander, Jb. Mooy Tz. en E. Smit. Anna Paulowna. Tooneelvereentging „Onnenioi". De tooneelvereeniglng „Ormenio" zal aan den wedstrijd van den Provincialen Bond van Dlllettantentooneelvereenigin- gen deelnemen in de le afdeeling en wel op Zondag 11 Maart met de opvoering van ZJBJB.H, (rijne bezigheden, buitenshuis hebbende), in de groote tent van ,,Veer- burg". Door een auto overreden. Dinsdagmiddag werd aan de Molen vaart, tegenover het café List. het doch tertje van den heer V. d. K. door een auto overreden. Na voorlooplge behan deling door Dr. Olree werd het kind naar het ziekenhuis te Helder overgebracht. Algeo. Verg. „Het Witte Kruis". Algemeene Vergadering der afdeeling Anna Paulowna van deN.-H. vereeniging »Het Witte Kruis*, op Dinsdag 28Febr. in »Veerburg«. Na opening door den voorzitter, den heer G. J. Lovink, leest de secretaris, de heer O. Liefhebber de notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. De candidatuur der aftredende hoofd bestuursleden D. H. Prins, P.F.W. Loepnel en B. S. H. Stieler, die allen herkiesbaar zijn, zal worden gesteund. Een circulaire van Broek in Waterland, om de candida tuur J. Terpstra te Warder te steunen, wordt voor kennisgeving aangenomen. Van de afdeeling Sohagen is een schrij ven met een voorloopig reglement ont vangen, betreffende het oprichten van een vereeniging ter bestrijding van tubercu lose, samengesteld uit 9 naburige afdee' lingen, we'ke vereeniging ten doel zou hebben, patiënten naar sanatoria uit te zenden. Uitvoerig wordt hierover ge sproken en ten slotte besloten, de op 15 Koophandel met de Besturen der ver schillende afdeellngen een vergadering worden gehouden te Alkmaar, waarop door een spreker als onderwerp zal wor den behandeld «Vliegende Winkels». Daar de desbetreffende circulaire de uitnoodiging bevat, om andere gewensohte onderwerpen op te geven, zal worden ge probeerd, of niet de ongelijke telefoon- tarief-bedeeling BreezandAnna Pau lowna ter sprake kan worden gebracht, terwijl besloten wordt, dat de afdeeling op bedoelde vergadering door 2 Bestuurs leden zal worden vertegenwoordigd. Velen keuren het af, dat het ontwerp «Nieuwe drankwet» den algeheelen ver koop van lichte alcoholische dranken wil verbieden voor winkels, die geen drank winkels zijn. Circulaires zullen worden verspreid, om tegen opname van het des betreffende wetsartikel te ageeren. Het Jaarverslag is door den secretaris reeds opgezonden naar de Kamer van Koophandel en kan dus niet worden voor gelezen. Voor het a.s. Muziekconcours te Bree zand wordt een medaille beschikbaar gesteld. Indien blijken mocht, dat belangheb benden zulks verlangen, zal de afdeeling hulp verloeren bij een eventueel adres aan den Raad, om het Polderbestuur tot rioleering te bewegen van het wegge deelte tusschen het Postkantoor en de woning van den heer A. Dekker. Uit een ingekomen opgave van den penningmeester, die zelf verhindering had, blijkt, dat de ontvangsten, met in begrip van het vorig saldo, hebben be dragen f 810.75, de uitgaven beliepen f 102.65, zoodat er momenteel een saldo is van I 98.10. De bescheiden zullen wor den nagezien door de heeren Koorn en Molenaar. Thans is aan de orde bestuursverkie zing'; aftredend zijn de heeren H. Stel ling werft en D. de Graaf, terwijl er een vacature is door het bedanken van den heer Veldman. De heer De Graaf wordt herkozen. In plaats de heeren Veldman en Stellingwerff (die bedankt heeft als lid) worden gekozen de heeren J. Mole naar en P. Harder, ^ilen nemen hun benoeming aan. Bij de rondvraag wordt geïnformeerd, hoe ver het met de voorbereiding tot het stichten eener begrafenisvereeniging is Vee- en Vleeschkeurlng 1927. doet? En meent men de luchtvaart met In deze gemeente werden in het jaar zulk soort, niet geheel van sensatiezucht 1927 voor Vee- en Vleeschkeuring aan-vrij te pleiten, en in ieder geval gezochte gegeven: 445 varkens, 106 koeien, 187 berichtgeving, een dienst te bewijzen? Het kalveren, 2 pinken, 2 paarden, 2 schapen 1 luohtverkeer hoeft zijn recht van bestaan Maart H houden gecombineerde vergade- gevorderd. Het blijkt, dat nog maar enkel ring te bezoeken Een (finkbetuiging is Ingekomen voor verleende hulp in een gezin Door| de Commissie tot nazien der wordt verslag uitgebracht en d, dat zij alles volkomen in orde vonden. De ontvangsten hebben f 2185.447a, de uitgaven beliepen Va. er is dus een nadeelig saldo 7.17, veroorzaakt door de bijdrage Bad- en Zweminrichting tot een Jvan f 1194.92. Vervolgens wordt de begrooting aan geboden en in ontvangsten en uitgaven vaatgesteld op f 1478.67. De begrooting bad- en zweminrichting geeft aan f 750. ▲bonnements- e£ badprljzen zullen wor den herzien. Geboogd zal worden den rekeni verkla beeft bedrag f 2852. van f aan de bedrag eenigo reglementen van elders zijn aan gevraagd en ontvangen. Een opmerking van den heer Harder geeft aanleiding, dat aan het Polderbestuur zal verzocht worden, om voor auto's en andere rijtuigen het draaien nabij de woning van F. Jongejau of daaromtrent mogelijk te maken. Nadat de herren Waiboer en Molenaar op door hen gedane vragen nog advies hebben bekomen sluit voorzitter de vergadering. Anna Paulowna. Afsluiting verkeersweg. In verband met de uitvoering van werk zaamheden aan den Rijksweg Alkmaar badmeester vau bet vorig jaar weer te ^iieuwediep zai een gedeelte van dien krijgen, i Hierni verslag leden thi bedankt* geplaatst geen go* geven, d* gestelde ln 868 afgegevei] ingt de secretaris het jaar- Het blijkt, dat het aantal bren It. a bedraagt 922, terwijl 5 leden Deze tullen dus op de lijst worden van personen, aan wie eren in bruikleen worden ge- na betaling van het daarvoor edrag. Aan 241 personen zijn vallen goederen in bruikleen )e heenW. Komen, aftredend bestuurs lid, wordl herkozen en neemt zijn her- bmoeminl aan. Besloten wordt ln 1928 een tentoon- stelling houden op gebied van Witte ^"'juisarbeid en tuberculosebestrijding. Dt badinrichting is zeer goed in orde, behalvtr dan grond, die nog zeer veel weg liggende tusschen 't Zand en West einde tot nadere aankondiging voor het verkeer met motorrijtuigen en andere voertuigen (rijwielen uitgezonderd) op werkdagen en zoo noodig ook op Zon en feestdagen afgesloten zijn. De te vol gen omweg zal met richtingspijlen wor den aangegeven. Mej. A. E. Oudt, onderwijzeres op wacht geld, is met ingang van 1 Maart 1928 benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de o. 1. school no. 2 te Helder (Huis duinen). Collecte „Leger des Hells' Naar wij vernemen zal het «Leger des Heils» tusschen 10 en 24 Maart a.s. in deze gemeente de jaarlijksche zelfver en 4 geiten. Bouwvergunningen over 1927. Gedurende het jaar 1927 werden niet minder dan 97 bouwvergunningen ver leend, w.o. 32 vergunningen voor het bouwen van een woonhuis en 21 voor het bouwen van een bollenschuur. Dit is een bijzonder hoog aantal ver geleken bij voorafgaande jaren: 1927, 54; 1925, 82; 1924, 13; 1928, 26. Breezand. Concours W.-F. Bond van Harmonie ën Fanfarecorpsen. Wij vernemen, dat bet Concours zal ge houden worden op het land van den heer G. Keijzer. Inmiddels worden nog gere geld toezeggingen aan „Concordia" ge daan voor prijzen, in den vorm van me daille®, takken, kruisen of lauwerkransen. Zoo deden, behalve de reeds genoemde autoriteiten en vereenigingen alsnog toe zegging: De Redactie van de ..Polder- bode", kantoorhouder en postpersoneel e Breezand, de Chr. Muziekvereeniging S.D.G., die Zaaizaadvereenlglng „Anna Paulowna", benevens nog verschillende particulieren. Mej. A. E. Oudt ls benoemd tot tijde- ijk onderwijzeres te Hulsduinen. Wieringer. Aanbesteding. Bij de op Dinsdag des v.m. 11 uur ter secretarie door B. en W. gehouden pu blieke aanbesteding van het aanleggen van een hoofdriool langs de Gasthuisweg te den Oever is het werk gegund aan de laagste inschrijvers de heeren Gebr. D. en S. Lont te Hippolytushoef voor 2.60 per strekkende meter riool en 24.90 per te plaatsen en aan te sluiten put. Ontatle. De Weleerwaarde heer pastoor M. J. van den Burg te Hippolytushoef wordt met ingang van 9 Maart as. als zoodanig overgeplaatst naar de R.K. Parochie te 't Veld, gemeente Oude Niedorp, terwijl tot pastoor alhier is aangewezen of be noemd de Weleerwaarde heer Koppert, kapelaan te Rijswijk. Bouw van een woonhuis. De bouw van een burgewoonhuis voor den heer C. P. Bakker aan den Bloem- steeg te den Oever is onderhands opge dragen aan de heeren Gebr. Hermans te den Oever. Doodeltfk ongeval. Op <3e terugreis naar Wieringen, ze had den in Larjismeier eenldenvcer (mosselen) had de schippersknecht S. J. Bak- varenidle op de motorboot van schipper P. P. Lont, het ongeluk, bit heit onder de brug doorvareni van Schoorld'&m, tusschen (Je boot en die brug bekneddl te geraken. Bakker werd1 ongelukkigerwijze doodge drukt De ongelukkige, een nog jonge man vani omstreeks 40 jaar, was een' oppasend man en laat een vrouw met een dochtertje na. De deelneming in dit droeve ongeval is algemeen. niet meer te bewijzen, maar de steun en het vertrouwen van het groote publiek, die het thans als eerste en eenige behoefte noodig heeft, om zich stevig, met beide beenen op den grond, te kunnen vestigen, zijn teere plantjes, die men nu liever niet met zulke volkomen noodelooze, tenden tieuze nieuwtjes, op den proef moet gaan stellen. Het beste ware het zonder twijfel, in dien de geheele pers collectief tot de ver standige maatregel zou kunnen besluiten, om in 't geheel geen melding meer te ma ken van willekeurige vliegongelukken ln het buitenland, evenmin als men dat pleegt te doen van automobiel- of andere verkeersongevallen in andere landen, wan neer noch omvang, noch andere bizondere omstandigheden, als bijv. het omkomen van bekende persoonlijkheden, het ver melden waard zijn. Maar indien in Chili twee vliegtuigen tegen elkaar aanvliegen, of in Tsjecho-Slowakije een proefvlucht met een ongeluk eindigt, kunnen we erop rekenen, dit gewichtige feit in alle bla den geboekstaafd te zien, en in de Hel dersche Courant nu zelfs onder een spe ciaal hoofd! Laat de redactie van de H. O. nu eens de wijste zijn en de Nederlan<^sche pers voor gaan in het supprimeerenvan dergelijke, totaal overbodige, en in zeker opzicht schadelijke berichtgeving! Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, M. O. MOES, Off.-vlieger, Kon. Marine. -Radio-Programma-l^-i verbeterd Üient te worden, wat nog al loochenings-aanvrage houden, konten met zich zal brengen. Het bestuur Het is eerder voorgekomen, dat pöï- hoopt ech^r, dat de tentoonstelling enjsonen zich voor collectanten uitgaven, hetgeen dakraan nog verbonden zal wor den een btgig saldo zal opleveren, waar mee genoende kosten geheel of gedeel telijk bestreden kunnen worden. Daar de regenbakken van het Witte Kruis wegens de waterleiding niet meer noodig zijn, wordt bet bestuur gemach tigd deze zto mogelijk te verkoopen. Hierna sluiting. Jaarvergiderlng Jjina Paulowna". Dinsdagavond 28 febr. hield de Han deldrijvende en Industrieele Middenst.- vereenigingl«Anna Piulowna» haar Jaar vergadering) in de zall van den heer W. Kossen. Bij afwezigheid vailden voorzitter leidt de heer II. Jonker de vergadering, die de aanwezigtn weikof heet en hoopt, dat de besprekingen zullfi strekken tot be lang van deleden entder Vereeniging. Hierop lefet de seqetaris, de heer O. Kaan, de notulen, weke onder dankzeg ging onveranderd wideh goedgekeurd. Wegens opgesteldifid van den voor zitter, of dofrdat dezf verhindering had, was deze vebadering'zeer^verlaat, waar door de ingfomen stikken zich hadden opgehoopt en vele iifniddels reeds hun actualiteit vroren nebben, die wij dus maar stilzwijfcrid voortfj zullen laten gaan. De beer Vijfman hèeft bericht gezon den dat bü*tengev»lge van drukke be zigheden, totfcjjn leei wezen als voorzitter moet bedank(t,( tervtijl de heer Stelling werff bericht 2ond,jdat hij bedankt als bestuurslid et als liJ» zónder opgaaf van redenen. Adhesie zt wordt" betuigd aan de pogingen vailden ïW- Slagershond, om alsnog te vatkrflgel, dat de slagerijen wettelijk ond|r de vinkels worden ge bracht,welke 4zelfde artikelen verkoopen. Voor de btioemi g een lid van den MiddensVndsbaik en een lid van bet Hoofdbesjmr (Groep A) zal de can didatuur wor^n gesjeund van den heer Spaander te |>orn die niet tot het Leger des Heils behoorden. Daarom wordt er hier op gewezen, dat elke collectant een volmacht zal hebben, die de onderteekening draagt van Wm. H. Howard. Bij twijfel vrage men naar deze volmacht. Toepassing Landarbetderswet In deze gemeente vindt de Landarbei- derswet meerdere toepassing. In 1927 toch werden vier voorschotten aan land arbeiders verleend ter verkrijging van een plaatsje, ten bedrage van I 8600, f 8086, f 8290, 8600. De plaatsjes waren respectievelijk groot 0.87 H. A. 0.11 H. A. (bloembollenland); 0.11 H. A. (bloembollenland) en 0 50 H. A. Thans zijn vijf landarbeiders in deze gemeente aan een plaatsje geholpen, ter wijl momenteel nog enkele aanvragen loopende zijn. Keuring dienstplichtigen. De keuring voor den dienstplicht zal voor deze gemeente gehouden worden te Schagen in Hotel »De Posthoorn», op Vrijdag 16 Maart a.s. v.m. 9.80 uur voor de ingeschrevenen onderde nummers 1-25 en n.m. 1 uur voor de ingeschrevenen onder nummers 26-41. Het ligt in de bedoeling ook dit jaar weer een psycho-technisch onderzoek naar de algemeene practische intelligentie te houden. De ingeschrevenen zullen dadelijk na de keuring aan dit onderzoek, dat ongeveer één uur duurt, onderwor pen worden, zoodat zij zoo kort mogelijk aan hun dagelijksche werkzaamheden onttrokken worden. Burgerlijke stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Jacobus Wilhelmus, z. v. W. P. van der Hols en M. Slootweg. Anthonius, z. v. 4- L. Janson en van C. van Nouland. ONDERTROUWD: Marinus Oele, oud Texel. OOSTEREND. Uitvoering tooneelvereen. „Oosterend". De tooneelvereeniglng „Oosterend" heeft gisteren een uitvoering gegeven voor een goed bezette zaal. Met suoces werd opge voerd het niet gemakkelijk te spelen too- neelspel „Wantrouwen" van K. H. Spijk- man in 8 bedrijven. De heer H. Ran riep aan allen het wel kom toe en deelde mede dat de kas geen kosten voor programma's toeliet, waarom hij de namen der spelers en de rollen' even aangaf. Met het verzoek van niet te willen rooken, werd aan ieder een genoegelij- ken avond toegewenscht. Met ademlooze stilte heeft men het keu rige spel gevolgd. Om enkele passages ls hartelijk ge lachen. maar bij de ernstige gedeelten heeft men ook tranen zien vloeien door het aandoenlijke spel. Allen hebben hun rollen uitstekend ver tolkt, al durven we dan ook even een woord van lof brengen aan den vertolker van den Fabrikant en vooral aan de ver tolkster van Paula. Haar spel was zoo mooi, dat geen beroeps-artiste het haar zal verbeteren. De heer Ran gaf, om de tranen weg te wlsschen,. nog een voordracht, getiteld: „De Jordaansche Vlschclub op bezoek bij het vischconcours te Purmerend", waar om hartelijk gelachen ls. Nadat dank gebracht was voor aller medewerking, ging men over tot het hou den van een gezellig bal. Ingezonden. 21 Maart a«, sai ioor de Kamer van te Oude Niedorp. Zeer geachte Redactie, In de Heldersche Courant van 28 Febr. trok een noviteit mijn aandacht, waarmede ik uw overigens zoo voortreffelijk blad, geen geluk kan wenschen. Onder de ru briek „Luchtvaart" prijkt thans, aange kondigd met even kolossale letters, het hoofd: „Vliegongelukken". Vindt de redac tie niet, dat ln een hedendaagsch nieuws blad, dat, gelijk de Heldersche Courant, ln 26 jaar, landarbeider, te Anna Paulowna verschillende opzichten al zoo aardig op en Alida Henderika Hollander oud 28 j.z.b. j een „groote krant" begint te lijken, een Marlneberlchten. 1 dergelijke rubriek ietwat provinciaal aan- Hilversum, 1060 M. Hr. Ms. „Hertog Hendrik". Blijkens bij het departement van marine ontvangen telegram bevond Hr. Ms. Her tog Hendrik zich gisteren op 18° 27' N.B. en 80° 81' W.L. Alles wel aan boord. De commandant houdt rekening met de mo gelijkheid, dat hij één dag later (dat wordt dus 8 Maart) in St. Vincent (Kaap Verdlsche eilanden) aankomt. 1 VRIJDAO a MAART. Hilversum, :o6o M. [2.oo Politieber. 12.30—2.00 Lunchmuziek di or het Radio-Trio. S.30—7.15 Concert door hi t Omroep-orkest. Mevr. Koot de Graaf, s< praan. Pianobegel. van Egb. Veen. 7-157-45 L ndbouw-halfuurtje door Ir. J. D. Koealag: D keuringen te velde. 7-45 Politieber. 8.05 Sc hippersles door T. Keijzer: Het Zuidergat, hcSchaar van Waarde en het Schaar van V .lkenisse. 8.35 Kamermuziek door het „1 aydn"-kwartet. De heeren Kramer, De Groot, v. d. Bosch en Lijsen. 9.009.30 Lezing door G. de Clercq: De economische voordeden van centrale verwarming. 9-30 Voortzetting Kamermuziek. 10.20 Persber. 10.30 Dansles door C. Klinkert. Huizen, 1840 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.30 Tijdsein. 12.30—1.30 Lunchmuziek door het Trio Winkels". KRO. 3.00-4.00 Vrouwenuurtje door Mevr. Kaller-Wigmsn uit Utrecht. 4.00—5.iS NCRV. Grammoïoonmu. ziek. S.136.45 Serge Rschmanlnow-Concert. Hugo v. Dalen, piano. 6.43—7.30 KRO. Socio logie door Prof. J. D. J. Aengenent, leerasr a. h. Seminarie te Warmond. 7-35 VPRO.-uit zending. Beethoven-cyclus. J. Stotijn, ie hobo. J. Middendorp, 2e hobo. L. E. A. v. Rooy, alt hobo. 8.00 Lezing door Dr. A. Nooy v. d. Kolf: De strijd van den mensch met den dood. 8.40 Vervolg Concert. 9.00 VPRO.-Cursusi. Spr. Prof. D. H. R. Kuyt: Natuurwetenschap en leven. 10.30 Persber. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Het Parkington Gers- hom-kwintet en solisten (sopraan, viool, piano). 12.50 Orgelconcert. 1.202.20 Orkest concert. 3.20 Histor. en geogrsf. lezing. 3-43 Concert. 3.50 Lezing: Westminster Abbey. 4-*>3 Concert. 4.10 Concert, voor schoolkinderen. 5.05 Concert. S.20 Lezing: Rabbit breeding. 343 Kinderuurtje. 6.20 Orkestconcerr. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Orkestconcert. 7.20 Muziek- critiek. 7.35 Schumann's liederen voor sopraan 7.45 Lezing: The dawn of metais. 8.03 Vaude ville. 9.20 Nieuwsber. 9-33 Lezing: Twenty million Africans. 9-SO Nieuwsber. 9-53 Meisei witsch, pianoconcert. 10.S0 Campbell of Kilin- Her" en „A valuable rival", schotschs eome- dies. 11.20—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 17SO M. 10.30—11.00 Concert. 12.30—a.10 Orkestcon cert. 4.03—3.03 Orkestconcert. A. Locatelll, viool. Hr. Dervsl, declamatie. 8.80—11.10 Con eert. Langenberg, 469 M. 12.251.30 Orkestconcert. 4.134-33 Gedleh ten van Ed. MÖrike. 3.20—6.20 Orkestconcert. Werken van H. Kaun. 7-33 „Tantris der Narr" drama in 3 acten van E. Hardt. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Köplgawüsterhausen, 1250 M. (Zeeeen). 1.507.05 Lezingen en lessen. 7.20 „Wett lauf" radio-tooneelspel. 9.30—11.80 „Schtfer» Freud und Leid". Domiaator-orkeet es M Mathy, sopraan. Hamburg, 395 M. 3.35 Het Rathje-kwartet. 3.20 Orkesteoncert 6.20 Orkestconcert. 7.20 „Till Eulenspiegel und der Bürgermeister von Schilda", narrenspel ln 1 acte van E. Wachler. 8.20 Vroolijke liederen O/kest en zang. 11.20 Sluiten. Brussel, 309 M. S.206.20 Concert door het Rsdio-trio. 8.38 10.33 „Aida", opera v. Verdi. Scheveningen-Haven, 1950 M. (Zakelijke Omroep). 8.15S.00 Pers-, handels- en finsncieele bê' richten. 12.0012.05 Zuivelber. 1.30—2.45 Beursnoteerirfgen. 3-33 Landbouwber. 3.3: 3.37 Zuivelber. 8 30—8-33 Zuivelber. dovorm (zang). 8.30 Lezing door den heer Dr. L. Heijermans, Dir. v. d. Gem. Geneesk. dienst te Amsterdam: De kwakzalverij, haar oorzaken en gevolgen. 9.13 a. Gigue, Bach. b. Inventio, Bach (piano), c. Quelle douce arreur, Rondo, d. Musette, e. Petlte arbeille ménagère, Chan son bocagère. f. Fuis séducteur, de Couperin. 10.00 Optreden van de Heeren H. Langerak en A. Rijnders, accordeon-virtuozen. 10.30 Aan sluiting v. d. Cinema Royal te Amsterdam. Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 11.30 Sluiting VARA.-avond. Huizen, 340,9 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.30 Tijdsein. 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio „Winkels". 3.00—4.00 KRO. Kindcr- uurtje dooi de dames Ria Mulder en Jeantiy Leeflang en den heer Jac. Suerink. 3 006.00 KRO.-Dinermuziek. 6.00—6.30 Literair half uurtje door Herman de Man uit Vunnn, Secretaris v. d. Lit. commissie v. d. KRO 6130—7.00 KRO. Dinermuziek èvervolg). 7.00 7.30 KRO. Cursus Hollandsch door D. G. G. v. Ringelestein. 7.308.00 Lezing door Hr. F. Vorstman: De inrichting van onze staat, De 6.307.00 (KRO. Dinermuziek (vervolg). 7.00 KRO. Concert door het KRO.-Trio. Mej. M. Heymans, sopraan. Spr.: De heer P. J. S. Ser- rarens, secr. v. h. Int. Chr. Vakverbond: De Internationale Christelijke vakbeweging. Daventry, 1600 M. 10.33 Kerkdienst. 1.202.20 Orkestconcert. .30 Dansmuziek. 4.05 6e ronde om de F. A. Cup. Voetbalwedstrijd. 5.05 Dansmuziek. 3.35 Kinderuurtje. 6.20 Balladenconccrt. B. de la Porte, alt. M. Brown, tenor. 6.50 Nieuwsber. .10 Vervolg Balladenconcert. 7-20 Muziekbe spreking. 7.33 Schumann's liederen voor sopraan. 7.45 Rugby-voetbalwedstrijd Royal Navy en Army rugby. 8.05 C. Liddington, con ferencier. 8.20 De Leicester brass band. W. Groocock, orgel. 9.20 Nieuwsber. 9-35 Mr. James Stephans leest uit eigen werken. 950 Nieuwsber. 9-55 „Peaches", een revue van L. du Garde Peach. Koor en orkest. 10.3012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.30—11.00 Concert. 3.504.50 De Homo- nyme jazz. Dansmuziek. 8.50—11.20 Galacon cert. Orkest, jazzband en Parijzer solisten. Langenberg, 469 M. 12.251.50 Orkestconcert. 3.205.30 8e Sym- phonie van Gustav Mahler, voor 2 gem. koren, knapenkoor, soli en groot orkest. (130 musi ci). 1000 medewerkende. 7.35 Vroolijke avond, van den Rijn, de wijn en de maagdelein. Daar na tot 12.20 Dansmuziek. Königswüsterhausen, 1250 M. (Zeeaen). 11.107.05 Lezingen en lessen. 7.30 „Dia Nachtwandlerin", opera in 4 acten. 9-5011.30 Dansles van Walter Carlos. Daarna dansmu ziek tot 12.00. Hamburg, 303 M. 3.20 8e Symphonie, Mahler. (1000 medewer kenden). 5.20 Vroolijk concert. 7.20 „Die Frau im Hermelin", operette in 3 acien, Gilbert. 10.4011.50 Dansmuziek. Norag-jazz-orkest. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.35io.33 Orkest- concert. 10.3511.20 Dansmuziek. ZATERDAQ S MAART. 12.00 Politielyr. 12.30—».oo Lunehmuziek door het Radio-trio. 3.00—3.43 Handelsweten- schapp. lezingen. Spr. I. Roet Jzn., accoun tant te Amsterdam: Economiseert Uwe ad ministratie. 4.00 Italiaansche les. 4.30s.13 Fransche les. 3.15—6.00 Duitsche les. 6.00- 7.13 Concert door het Omroep-orkest. 7.15 7-43 Tuinbouwhalfuurtje door Mr. L. Nlemftl- ler: De economische beteekenis v. d. tuinbouw. 7-45 Politieber. 8.00 VARA.-avond. Oude Fransche drink- en minneliederen, door Anne Schlüter-v. d. Brugge, alt. Coen Kries, begel. en pianosoli. s. Le Coucou (De koekoek), Da- quin. b. Gavotte, comp. onbekend (piano), c. Chanson i boire du Médecin mtlgré lui, Char- pentier (167a). d. Entendez vous le Carillon du verre, Drinklied, e. L'Enssnsible, menuet (i73<). f. Le betu Séjour, Tambouria ia roa- 1 Maart worden de luit. ter zée ie kl. C. C. F. Jager en de off. M.S.D. 2e kl. J. J. van der Eijk en D. Brouwer geplaatst op de Mok. De off. van gez. ie kl. der marine J. W. Vos, aangewezen voor den dienst in Oost-Indiê, zal zijne bestemming volgen per s.s. Johnn de Wit, dat 13 Maart van Amsterdam verfekt. De off. van den M.S.D. 2e kl. J. van der Heijden, dienende aan boord van Speijk, wordt den 29en Febr. gedetacheerd «an boord van Meerlant. 1 Maart: off. M.S.D. ae kl. C. M. W. van Balkom van van Meerlant naar Wachtachip Vlitsingen. Bij beschikking van den minister van ma rine a. i. ia de off. van adm. der 2e kl. G- Kerkmeyer den len Maart geplaatst bij het vliegkamp de Mok. Met ontslag uit den zeedienst: 1 Maart: stoker ie kl. M. Schilt, id. F. Zaal, macht.-majoor P. van Es. 3 Maart: stoker 2e kl. H. Maarse. 31 Maart: korp.-seiner T. J. Kremer. 1 April: korp.-hofmeester G. C. van 't Wout, opperziekenverpleger K. Schipper», korp.-macht. A. Walrave. 3 Mei: id. C. de Winter. 7 Mei: mar. ie kl. A. Simpelaar. 13 Mei: opperziekenverpleger J. J. Altmuller. 26 Febr. per stoomschip Vondel uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Serg.-kok L. P. van Veen, serg.-hofm. B. F. de Bruin, serg.-torpedom. J. H. Valkenburg, macht.-majoor H. G. Bartelings en J. C. Boomsluiter. De serg.-geschutmaker J. J. Wlllemsen en H. van Varik, dienende bij de -s Rijkswerf te Willemsoord, worden den Sen Maart a.s. tijd. geplaatst bij afbouw Evertsen. 3 Maart: serg.-seiner H. M. Polm van Wachtschip Willemsoord naar de Mok; serg.- schrijver P. H. Verbeek van 0.*eed.kaz. naar Mar.kaz. Willemsoord. De torpedom.-majoor C. Ruitenberg, seiner- majoor C. van der Vlies, serg.-macht. W. Ha- nekamp en J. W. van Toledo zijn aangewe zen om den 27en Maart a.s. per stoomschip Prinses Juliana naar O.-I. te worden uitge zonden. De bevolen uitzending naar O.-I. ven schip per J. van der Tuijn, bootsman W. A. G. Ja cobs, H. J. Bierman, F. J. Kerker, P. Plooij en P. J. Heerachap is ingetrokken. 1 Maart: serg.-vlgtmr. D. Meijers Kooij naar de Mok. van de De bevolen overplaateing van den vllegtulg- maker-majoor D. Piket van de Kooij naer de Mok ie ingetrokken. 1 Meert: Kooij aeer serg.-konst de Mok. A luaitrt vea de

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 11