T EISELIN 6 Bruine Fotokaarten m. Salonfoto f 2.- 6 Salonfoto's vanaf f4.- TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN DONDERDAG 5 APRIL 1928 Zr. G. KOPPES. Morgen (Vrijdag) is het vijf en twintig jaar geleden aat Zr. Koppes in de ver pleging kwam. Sinds 1 hebruari 1918 is Zr. noppes als wijkverpleegster in dienst van „het Witte Jvruis" alhier. Zij is bij vele plaatsgenooten bekend en het zal haar dan ook wel niet aan belangstelling ontbreken op dezen herdenkingsdag. AVONDVAKTEEKENSCHOOL. Geaipjomeem aan ce Gemeente-Avond- vakneeaenischoal met 6-jarigen cursus: O. Bezem, J. Been, P. Dueieiman, J. P. de Laionteijne, P. heymana, F. Haaekroot, H. Kroon, j. oe Kramer, A. Kampman, B. van Klaveren, j. O. ivios.erdja, b. iviaree, J. A. ALUnüeii, A. j. miuver, <j. Aeeajits, j. Pxamejjer, a. rBngnnberg, L. Raetnera, F. Staai, A, Spt©., a. Smrk, B. iirap, J. Scheren; j. veer, F. vies, J. <J. B. urom, H. A. SiJuLia, hi. n>am, H. J. van vmnien, B. J. Danct&erw. Gamena te Vereeniging „Voiksondtol wijs" wero. aan ten neeriing Dam een prijs toegewezen wegens voonbeeitig ge- frag en buuuengewone viijt. hoor ce lee.migen B. J. Danchaerts en H. A. Smiits werten öireoteur en icerar m bedankt voor te genoten lessen; de eerste sprak namens de kerüng-torpetomakers, de iaats.e namens de burgerieerlingen. AANBESTEDING. Door den architect J. J. van der Leek alhier, werd op 31 Maart j.1. te Hilversum aanbesteed: het bouwen van een winkel en woningcomplex aldaar. Hoogste inschrijver voor 38900. Laagste inschrijver T. H. Bikker te Hil versum voor 30950.Opvolger was W. Lastdrager te Helder voor 30965. HET FEEST DER PADVINDSTERS. Men schrijnt ons: Ver leden week Donderdag keeflt de af deeling Helder van het Necerlandsche Meisjesgilde haar jaariijkschen feestavond sLn „üarino"' gegeven. Tot ons leedwezen kunnen wij eerst heden daarover versaag uitbrengen. Bjj afwezigheid van de presidente der af deeling, Mevr» Dekken—Kiik, werd' het openingswoord gesproken door de oudste leidster, Mej. De Vos, waarna door alle meisjes Üet padtvindster-ólied „Hoort zegt het voort" werdi gezongen. /Daarna waren de Kabouters aan de beurt, die een paar aar dige speelliedjea vertoonden, gevolgd' door Padvdndsters, die Engelsche volksdansen tent tooneele brachten. Tusschen deze op voeringen speelden dé pionierster Corry Dol en de padvindster Oorry Kossen een viertal wei wat zwaarmoedige dansen van Mosdkowski en Gniejg vierhandig op de piano. Ter opluistering vami de pauze wanen een bazar en een verloting georganiseerd; die zeer dn dten smaak vielen. Later op den avond weMenJ nog een door de Presidente ter beschikking gestelde taart, alsmede een mand fruit, geschenk van de firma Postma, op Amerikaanse]}© wijze geivedld', hetgeen een reuzen/succes was. De tweede helft van den avonid' werd ge vuld mlet de opvoering van een sp rook je miet zang: „Koning Kikkert1 of de IJzeren Hendrik", door Strophius vrij bewerkt naar Gtram's welbekend verhaal. Wh herinne ren ons, de première daarvan een jaar of zes geleden in het Militaire Tehuis te heb ben bijgewoond; Ofschoon het geheel op het greotere tooneel v.e©l' meer dot zijn recht kwam, vooral lm het tweede bedrijf deden de fleurige kostuums weer prachtig tegen den effeni, warmbrulnen) achtergrond,, was de zang destijds beter verzorgd dan nu. Ook later hebben wij onze padvlndsters wel eens fnaa'er hooren1 zingen. De koren wa ren zwak. vooral in het tweede bedrijf. Ge volg van slecht opkomen bi} de repetities? koningskind1 uitbeeldde. Ook het samenspel gaf oogienbiikken van heusche spanning; wij herinneren) ons bet moment, waarop de kikker, ontsnapt .uit het waschhok, de troonzaal is binnen gesprongen en verlangt, dat de prinses nu eindelijk haar woord, ge stand! zal doen. Toen bogen. zich. de aanwezi gen, half verschrikt, half medteljjdend, over dat. kleine gmirakeF enl vroegen het) en zichzelf» hoe hefi mogelijk) was, dat hij) had kunnen ontsnappen/. Totdat de koning den knoop doorhakte. Dat pakte, <M sloeg ia en, zoo waren er meer van die scènes, waarbij, de jeugdige toeschouwers ademloos zaten te genieten. Kortom, het is gebleken, dat do tegenr wjoordig© generatie van Heldereche pad- vindsters meer talent voor tooneelspelen dan voor zingen heeft en bet zou wel aardig zijn, wanneer zij hot een volgend! jaar eens met een spel zonder zang gingen probeeren. VEERTIGJARIG AMBTSJUBILEUM J. KAMMAN. Met een enkel woord hebben wij reeds melding gemaakt van het feit, dat onze gemeente-secretaris, de heer J. Kamman, Dinsdag den dag zijner 40-jarige' werk zaamheid als gemeente-ambtenaar her dacht. Dat die dag niet ongemertk zou voorbijgaan, was reeds bekend; in een speciaal daartoe bijeengeroepen raads vergadering werd de heer Kamman offi cieel gehuldigd, terwijl na afloop van die raadsvergadering een receptie ten raad- huize plaatshad. De heer Kamman trad 3 April 1888 in gemeentelijken dienst, namelijk als amb tenaar ter secretarie der gemeente Kuin- re en Blankenham, waar hij verblijf hield tot 14 Febr. 1898. Op dien datum trad hij als ambtenaar ter secretarie te Dalfsen in functie, en van 1 Jan. 1903 tot 1 Mei 1919 was de heer Kamman gemeente-secreta ris te Delfzijl. Op laatstgenoemden datum verwisselde hij deze woonplaats met het veel grootere en belangrijker den Helder als opvolger van mr. van Poelje. De heer Kamman werd in April 1923 benoemd tot voorzitter van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren; hij is voorts voorzitter van de afdeeling Helder yan het Ned. Roode Kruis, welk lichaam hem het kruis van verdienste schonk, alsmede voorzitter van de afd. Het Witte Kruis. De raadsvergadering. Zooals gezegd werd de heer Kamman in een speciale vergadering van den Raad gehuldigd. Deze was uitgeschreven op Dinsdagmiddag half drie. De vlag woei voor deze gelegenheid van den toren, en aan den ingang van het trap penhuis stonden feestelijk palmen opge steld. De publieke tribune was voor een groot deel gereserveerd voor het ge meente-personeel en andere genoodig- den. Voor de dames der wethouders enz. waren op de voorste rij stoelen geplaatst. Onder de genoodigden waren verschei den afgevaardigden van onder-afdeelin- gen van den Ned. Bond, wier namen wij straks, bij de receptie, tegenkomen en dus thans niet behoeven te noemen. De heer Kamman, door een commissie uit den Raad binnengeleid met mevrouw Kamman, welke laatste een bloemstuk in de hand had, nam zjjn plaats ter linker zijde van den Voorzitter in. De Voorzitter, burgemeester Houwing, neemt het woord en deelt de aanleiding mede voor dezen specialen raad. Het gemeentebestuur, d.w.z. zoo wel het College van B. en W. als de Raad meenden deze gelegenheid te moeten aangrijpen den heer Kamman te toonen hoezeer hij wordt gewaardeerd. De ge- eigende plaats voor zoo'n huldiging is vanzelf de Raad, welks eerste dienaar hij is. Spr. opent hiermede de vergade ring en deelt mede, dat enkele leden be richt hebben gezonden. Dit zijn de heeren Schoèffelenberger en Trap, de heer Borkert, die den Voorzitter ver zocht de persoonlijke gelukwenschen aan den heer Kamman over te brengen, als mede de heer Eylders. Laatstgenoemde met een schrijven van den volgenden inhoud: Ingezonden Mededeellng. FOTOGRAFISCH ATELIER 60 POLDERWEG 60 le Klas inrichting voor: Moderne- en Kunstfotografie ZIET DE ÉTALAGE I Het Atelier is den Isten Paaschdag gesloten. perkte taak, die vooral de laatste jaren, tengevolge van de steeds toenemende ge meentelijke bemoeiingen, lang geen sine cure is. Daar de wet zich omtrent de taak en de bevoegdheden van den secretaris sober uitlaat, behoeft het geen betoog, dat het gewicht van het ambt bepaald wordt door de kwaliteiten van hem, die het waarneemt. Is deze man iemand van tact en karakter, die het vertrouwen der burgerij geniet, dan is de secretaris in derdaad de stille kracht", zooals de wet gever zich die dacht. Is hij iemand met weinig karakter, die niet meer is dan de penvoerder der gemeente, dan vormt hij de zwakke plek in den schakel der ge meentelijke administratie. Toen spr. in zijn nieuwe functie van burgemeester eenigszins op de hoogte kwam van de eigenaardigheden van zijn nieuwe ambt, heeft hij wel begrepen, van hoeveel belang een goede vervulling van het ambt van secretaris voor een ge meente was. Gelukkig was het toenmalig College dit met spr. eens, en het resultaat was de benoeming van den heer (thans mr.) van Poelje. Dit is een goede keuze geweest. Na het\vertrek van den heer van Poelje heeft het College ook spr. heeft daar aan meegewerkt als no. 2 op de voor dracht geplaatst de heer Kamman. De Raad evenwel koos u, meneer Kamman, als eerste. Wij konden natuurlijk niet uit maken wie het aan het rechte eind had, het College of de Raad. Na kennismaking evenwel is spr. overtuigd geworden, dat de Raad destijds geen betere keuze had kunnen doen. De heer Kamman had de moeilijke taak opvolger te worden van iemand als de heer van Poelje, maar hij heeft diens taak zoodanig voortgezet, dat het gemeentebestuur het verlies niet voelde. In allerlei zaken, die zich voor deden bleek de heer Kamman iemand te zijn, die doorkneed was in alles wat de gemeentelijke zaken betreft, en steeds wist hij voor de gemeente een oplossing ten goede te vinden. Zjjn groote werk kracht en werklust kwam hem daarbij uitstekend van pas. Niets was hem ooit te veel, en wij kunnen gerust zeggen „de heer Kamman kan alles", net zooals dat bij de marine voorkomt Spr. heeft al thans nooit begrepen, hoe de heer Kam man, bij de vele werkzaamheden, nog tijd overhield voor zijn gezin niet alleen, maar ook nog tal van andere zaken kon behartigen, zooals de belangen van het Roode Krpis, het Witte Kruis, enz., waar prettig gehad. Weinig tegenspoeden heeft hij ervaren, met alle burgemeesters en wethouders, waarmee hij in aanraking kwam, heeft spr. steeds uitstekend kun nen opschieten. Spr. is daar zeer dank baar voor. Over de gemeente Helder wil spr. een enkel woord zeggen. U als burgemeester heeft mij altijd met zeer veel vriendschap tegemoetgekomen, en zeer zeker heb ik ook van den burgemeester nog wel een en ander geleerd. Verschillende uwer kwaliteiten heb ik, zegt spr., tot de mijne gemaakt. Ook de wethouders van Helder, zoowel die uit het vorige ooilege als de tegenwoordige, zijn mij eveneens steeds op de meest welwillende wijze tegemoet gekomen; zij hebben mij inderdaad de ge legenheid gegeven mij uit te leven en mijn administratieve kennis geheel te ont plooien. Ook van den kant der raads leden, zoowel van den Raad als indivi dueel van de personen, heb ik hier steeds de meest mogelijke tegemoetkoming en vriendelijkheid ondervonden. Een en an der stemt tot groote dankbaarheid. Spr. wil er evenwel op wijzen, dat dit alles, waarvoor hij thans gehuldigd wordt, slechts mogelijk was door de groote toe wijding en de hulp van het ambtenaren corps. De betrekking van secretaris is geen sinecure voorwaar, maar ik kan haar hier met opgewektheid bekleeden, omdat de geheele burgerij van Helder me daartoe in staat stelt. Die burgerij namelijk is al tijd vriendschappelijk en welwillend ge stemd jegens menschen, die hun plicht doen. Hartelijk dank voor alles, en ik hoop nog heel lang te mogen samen werken met de burgerij in het belang en tot heil der gemeente HelderI Ook deze woorden werd met luid ap plaus begroet, en daar verder niemand het woord verlangt, wordt de openbare vergadering gesloten. De Receptie. Onmiddellijk hierna werd door den heer en mevrouw Kamman gerecipieerd in de trouwzaal. Hier was het allereerst de Burgemeester, die met enkele vrien delijke woorden mevrouw Kamman een bloemstuk overhandigde als hulde voor het „prettige tehuis", dat zjj haar man be reidt. De voorzitter van de afd. Noord- Holland van den Ned. Bond van Ge meente-ambtenaren, de Edamsche burge meester, de heer Kolfschoten was de eer ste spreker, die den jubilaris kwam ge lukwenschen. Spr. heeft den heer Kam man, hoewel algemeen voorzitter van on zen Bond, nimmer anders beschouwd en gesproken dan als vriend. Maar vandaag is het eenigszins anders; spr. heeft nu een opdracht te vervullen. De afd. N.-H. namelijk gaf in haar jongste algemeene vergadering het bestuur opdracht sympa thie aan den jubileerenden voorzitter te betuigen. Het bestuur meende niet beter die taak te kunnen vervullen dan door in pleno tegenwoordig te zijn. Op één der bestuursleden na zjjn dan ook alle heeren aanwezig. Namens de afd. biedt spr. een bloemstuk aan, benevens de gebruikelijke envelop (hilariteit). In die envelop zit dit maal een retourcommissie, die wel geoor loofd is, namelijk het eere-lidmaatechap- diploma van onze afdeeling. De heer Van der Veer, oudste lid van den Raad, biedt namens den Raad PREDIKBEURTEN. 6 APRIL (Goede Vrijdag). Ned. Hcrv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): 's Avonds 7 uur, Ds. J. D. v. d. Veen. Bediening H. Avondmaal. Jullanadorp. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté. Bevestiging nieuwe leden. Onderwerp: »Opdat Hij U geve*, 's Avonds.7 uur, Ds. E. R. Damsté, Avondmaalsviering Onderwerp: »Ter gedachtenis*. Evangelisatie (Palmstraat): 's Avonds 7 uur, Ds. J. de Pree. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Avonds 7.30 uur, Ds. H. Steen. Luthersche Kerk: 's Avonds 7 uur, Dr. J. E. B. Blasé. Viering van het H. Avondmaal. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Avonds 7.30 uur, Leesdienst. Oud Geref. Kerk (hoogstraat): 's Avonds 7.80 uur, Leesdienst. Doopsgezinde Kerk: 's Avonds 7 uur, Ds. P. J. Smidts. Avondmaal. JULIANADORP. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Avonds 7 uur, de heer Ph. Looy, van Rotterdam. hij ook van raad en advies diende. Zijn gelijkmatig, altijd opgewekt humeur, en een bloemstuk aan, ditmaal geen „baker zijn tact om met menschen om te gaan, mandje", zooals straks. „Bloemen verwei- kwamen hem daarbij helpen. ^en, rozen vergaan, maar onze eerbied Namens het gemeentebestuur en de voor beer Kamman blijft onverwelkt burgerij biedt spr. den heer Kamman de bestaan", hartelijkste gelukwenschen aan; het was In'he' "tweede herstekten rij zich wai, en het feestelijke slotkoor werd' althans met over- tuiring gezongen. Van de solisten verdient de kikker een prijsje, die met haar heldere, doordringende stem eni kaar spookachtig groen en geel velletje de jeugrige toeschou wers onmiddellijk pakte. De stem van de prinses, op zichzelf heel lief, 19 n0* zwak eni nog piet omvangrijk genoeg voor een groote zaal. IJzeren Hendto k zong zijn Üedle braaf, maar rneit eeni beetje nasaal ttlmbTe. En het. fraaie duet in het tweede bedrijf, zes jaar geleden zoo voortref felijk, mislukt© vrijlwél door indispositie van de mezzo-sopraan! Maar wat hier aan zang te kort schoot, werd rijkelijk vergoed' door het spel der jeugdig© actrices. Nooilt hebben de pad- vindöter? een sprookje vara Strophius zoo goed gespeeld1 als op dezen) avond. Den pad vinder niet te vergeten! Zonder anderen te kort ite willen doen noemen wij bier een koning, die zoo hartroerend verkouden was. den nar, guitig en vrijpostig, d© koningin en de hofdame, die beiden m'et juist begrip van rijm en rhyithme haar verzenl zegden, den prins die zoo verrukkelijk verrukt was. dat hij niet langer int dien poel be hoefde te 'kwaken en' bovenal de prinses, die met aangeboren gratie, hier en daar een tikje overdreven nog, maar toch: over het geheel beminnelijk, een beurtelings be droefd, verheugd, verschrikt en gelukkig Ondergeteekende, G. J. Eylders, heeft de eer U mede te deelen, dat hij tot zijn leedwezen verhinderd is, de openbare Raadsvergadering van Dinsdag 3 April 1928, bij te wonen, wegens uitstedigheid. Gaarne wil hij evenwel van deze ge legenheid gebruik maken om onzen Ge meente-Secretaris hartelijk te felicitee- ren met zijn 40-jarlg Ambtsjubileum, een feit, waarin zeer zeker het College van B. en W. zich ook verheugen. Van harte wensoht hij, dat de Jubi lnris nog vele jaren gespaard moge blijven niet alleen voor de zijnen, maar ook om onze Gemeente nog met zijn gaven en krachten te kunnen dienen. Moge de zegen des Heeren hem in zijn verder ambtelijk- en huiselijk leven nog rijkelijk worden geschonken. De Voorzitter, voortgaande, zegt, dat hij gaarne nog iets wil zeggen, hoe wel het misschien meer geëigend zou zjjn, dat de Raad, wiens eerste dienaar de heer Kamman is, het eerst het woord kreeg. Maar spr. meent apn de hem door II. en W. verleende opdracht de vrijheid te mogen ontleenen hier het eerst het woord te nemen, en wil daar tevens gaar ne een persoonlijk woörd aan toevoegen. Burgemeester en Secretaris eener ge meente hebben elk hun taak te vervul len, die in de wet omschreven is. Is de burgemeester onafhankelijk van den Raad en boven de partijen staande, de secretaris daarentegen is afhankelijk van den Raad en heeft een regelende en bestu rende functie. Art. 101 der Gemeentewet geeft die taak kort en bondig weer. Uit de toelichting op deze wet ziet men, dat dit „behulpzaam zijn" ook beteekent het geven van advies en raad. Aandachtige lezing van het artikel doet zien, dat, al mag de taak van den secretaris niet abso luut ongelimiteerd zijn, in de practijk deza toch vrijwel neerkomt op een onbe- moeilijk voor ons een passende uiting van sympathie te vinden. Ten slotte hebben wij gemeend den heer Kamman een oor konde te moeten uitreiken, en wij voegen er den wensch bij, dat het gemeente bestuur nog tal van jaren van 's heeren Kamman's groote kennis zal mogen pro fiteeren. (Applaus). De heer Grunwald heeft na deze rede niet veel meer te zeggen. Inderdaad heeft de Raad in 1919 no. 2 van de voor dracht benoemd; dat was de heer Kam man. Hoewel spr., destijds wethouder, had medegewerkt, den heer Kamman als no. 2 op de voordracht geplaatst te krij gen. heeft hij daarna er hard aan meege werkt hem gekozen te krijgen. In de jaren, dat spr. als wethouder met den heer Kamman in meer regel matige aanraking kwam, heeft hij diens werkkracht en kennis bewonderd. Hij wist altijd raad bij tal van kwesties met hoogere en lagere autoriteiten, en steeds was de winst aan onzen kant. Als een der oudste raadsleden en als oud-wethouder brengt spr. zijn gelukwenschen en drukt den wensoh uit, dat wij nog vele jaren deze „stille kracht" in de gemeente zul len mogen behouden. Met den wensch, dat de heer Kamman nog vele gelukkige ja ren met echtgenoote en kinderen zal mo gen hebben, eindigt spr. De heer Van der Veer spreekt als oudste raadslid een persoonlijk woord. Spr. is ongeveer even oud als de heer Kamman, en, evenals dat met spr. ging, stonden ook 's heeren Kammans ouders voor de moeilijke vraag wat van hun jon gen worden moest. Kamman is opgegaan om te leeren en hij is nu 40 jaar ambte naar. Welk een zegen op dezen dag frisch en gezond te mogen zijn, al zullen ook tegenspoeden en kritiek hem niet ge spaard zijn gebleven. Spr. hoopt, dat God den heer Kamman nog enkele jaren zal sparen, al is hij thans over de middag hoogte heen van zijn leven. Mogen vrouw en kinderen met eerbied op u neerzien, en uw aanzien in aller oogen verhoogd wor den, zegt spr., die eindigt met een harte lijke felicitatie aan den jubilaris. Het woord is nu aan den heer Kam man, de „stille kracht" in den Raad, naar de woorden van den burgemeester. Deze maakt gaarne van de gelegenheid gebruik om een woord van groote dank- De hoofdofficier van gezondheid K. M„ dr. M i n k e m a, biedt namens het Hoofd bestuur van het Roode Kruis en Z. K. H. Prins Hendrik, gelukwenschen en hulde aan, benevens een fraai bloemstuk. Mr. van U r k, dir.-secr. van den Ned. Bond van Gem.-ambt., te Amersfoort, spreekt mede namens mr. Reijnenberg, die niet aanwezig kon zijn. Gij hebt in uw 40-jarige ambtenaarsloopbaan de ups and downs daarvan meegemaakt, zoo zegt spr. Het lot eens ambtenaars brengt niet mee een groot geldelijk gewin. Maar de tegen zijde der medaille Is, dat wij ons geven aan de gemeenschap, en wie zich als dienaar daarvan aan de gemeenschap geeft, vindt in dat werk zijn schadeloosstelling. Wie bij u kwam om raad, vond en kreeg die altijd, en onze Bond wilde zijn voorzitter •bij zijn jubileum gaarne huldigen. Het geschenk, dat wij komen overhandigen, hebben wij niet bij ons. Misschien hebt gij wel eens gedacht, dat uw werk in onzen Bond niet gewaardeerd werd. De uit alle streken van ons land toegestroomde gel delijke bijdragen voor uw huldeblijk zul len u wel anders leeren. Voorloopig staat spr. dus met leege handen. Volgende spreker is de heer M. A. Le zer, voorzitter der o n d e r a f d. Am sterdam. Deze wijst er op, dat het de heer Kamman is geweest, die aan de kwij nende onder-afdeeling nieuw leven wist in te blazen, waardoor zij thans weder bloeiend geworden is. Het afd.-bestuur ware gaarne in zijn geheel gekomen, maar dit was onmogelijk. Spr. overhandigt na mens het bestuur een stoffelijk hulde blijk. De heer Bakker spreekt namens de secretarie-ambtenaren van Helder. De ja ren, dat u hier als secretaris werkzaam zijt, hebt gij u doen kennen als een hu maan chef, die steeds de goede harmonie wist te bewaren. De materieele en moreele belangen der ambtenaren waren bij u in goede handen, en de ambtenaren zijn u daar dankbaar voor. Altijd stond gij voor ons op de bres. Wat u als voorzitter van den Bond deed, is door mr. van Urk al ge releveerd; wij hopen, dat u nog tal van jaren onze secretaris moogt blijven. Na mens de ambtenaren biedt spr. vervolgens het standaardwerk van prof. Asser aan. De heer mr. Veendorp, ambtenaar ter secretarie te Alkmaar, spreekt namens baarheid uit te spreken, dat spr. van God alle oud-ambtenaren van Helder. Wij den- geschonken is een gezond, sterk lichaam, ken terug aan den tijd, toen wij hier en een opgewekte natuur. Daardoor heeft werkten, aan de vele malen, waarin wij spr. het in zijn ambtelijke loopbaan steeds faalden, en de wijze waarop onze tekort komingen ons onder, het oog werden ge bracht, op zoodanige wijze, dat wij niet in herhalingen vielen. Een groote opvoeden de kracht ging dientengevolge van u uit, en vele ambtenaren hebben zich in hun avonduren aan de studie gegeven. Gijzelf waart een groot voorbeeld van plichtsbe trachting; uw voorbeeld spoorde aan en bovendien toondet gij u een vaderlijk vriend voor ons allen. Wij oud-ambtena ren voelen ons zeer aan u verplicht, en danken u daarvoor. Een bloemenhulde van deze zijde wordt den heer Kamman overhandigd. Volgende spreker is de heer Wessel, namens deonderafd. Helder. Ruim 25 jaar Is de heer Kamman gemeente secretaris; het ambt geeft niet altijd vol doening, het is een zwijgend ambt, welks waarde niet steeds voldoende naar bul ten komt. Daarom hebben wij met genoe gen de waardeerende woorden van den burgemeester gehoord. De heer Kamman heeft bjj al zijn werk nog tijd en lust op ander gebied te werken; de Bond van Gemeente-ambtenaren ligt hem na aan het hart Toen de heer Kamman hier uit Delfzijl kwam, miste hij het bondsleven; hier ter plaatse telde toen de Bond 15 le den. Thans zjjn er 35, en de afdeeling Helder is een flinke, stevige afdeeling ge worden. Dat is het werk van den heer Kamman, en wjj zjjn hem daar dankbaar voor. Spr. dankt ook mevrouw Kamman en biedt eveneens een bloemenhulde aan. De heer Van Dalen spreekt na mens de hoofden van takken van dienst, waarbij zich de heeren van Mierlo en Besseling hadden aangesloten. Met vreugde en dankbaarheid kan de heer Kamman terugzien op den dag, waarop hij voor 40 jaren de eerste schrede zette op den levensweg, en thans is hij geklom men tot de eervolle taak van eersten amb tenaar der gemeente. Wij ambtenaren achten u hoog en wij hadden behoefte u dat eens te zeggen. Namens deze ambte- narengroep biedt spr. een rookstel aan benevens aan mevrouw Kamman een bloemstuk. De heer Zondervan is woordvoer der van de verschillende ambtenaren- en werkliedenorganisaties. Wij weten over 't algemeen zeer goed wat wij aan onzen gemeente-secretaris te danken hebben. Spr. heeft den heer Kamman niet alleen als ambtenaar maar ook als raadslid ge kend. Wij meenden hem, naast een bloe menhulde, bij deze gelegenheid te moeten aanbieden den nieuwsten druk van Op- penheim. De heer P. Kikkert, burgemeester van Koedijk, voorzitter der onderaf d. Alkmaar, huldigt namens deze onder- afdeeling. Voor weinigen is het wegge legd op een dergelijke loopbaan te mogen terugzien. Onze afd. wil bij dit jubileum niet achterblijven; spr. herinnert aan wat de heer Kamman deed ten opzichte van de bondscursussen, en huldigt met een bloemstuk. De onderafd. Helder, buiten de secretarie, vertegenwoordigd ln den heer Thljssen, brengt de felicitaties over van het gemeente-personeel buiten de secre tarie werkzaam. Hoewel wij dus niet on middellijk onder u werkten, waart gij ons steeds bij voorkomende gelegenheden, van dienst, zoo zegt spr. en komt even eens met bloemen. De onderafd. Het Noorden sluit zich, bij monde van den heer G. J. Lo- vink, burgemeester van Anna Paulowna, bij deze woorden aan, tevens de geluk wenschen aanbiedend als burgemeester van een naburige gemeente. De heer G. S ij d z e s, referendaris ter secretarie van Amsterdam, overhandigt als oud vriend een ets in lijst; de heer Bandsma namens de afd. Helder Ned. Roode Krul» een bloemstuk. Hiermede was de rij der sprekers ge sloten, doch kwamen alle aanwezigen en steeds waren er meerderen uit de ge meente gekomen, die niet wilden mankee- ren den heer en mevrouw Kamman de hand drukken. Allen te noemen, die van deze gelegenheid gebruik maakten, ia niet wel doenlijk; in de eerste plaats wa ren het natuurlijk officieele en semi-offl- cieele lichamen en oorporaties, zooals de Econ. Oommissie, de Gezondheidscommis sie, enz., en voorts vele personen, kort om, het was een buitengewone drukte, dis tusschen 3 en i uur ten readhuize Onze plaatagenooten, de heer en J. JBotTsma, M. de Koo en O. Schriel, slaag den voor 3e stuurman groote vaart. Onze plaatsgenoote mej. M. de Boer, slaagde gisteren te Amsterdam voor het examen „Kantoorstenograai" van de Fe deratie voor Stenogratie „Groote". i

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5