CONFECTIE MAATKLEEDING HERMAN NYPELS KLEEDINGMAGAZIJNEN GEMENGD NIEUWS heerschte. Des avonds vereenigden vele ambtena ren met hun dames zich aan een souper, ten raadhuize, door de secretarie-ambte naren en hooiden van takken van dienst aan den heer Kamman aangeboden, waar een zeer ongedwongen en prettige toon heerschte, zoodat dit 40-jarig ambtsjubi leum aangename herinneringen nalaat Dinsdagavond hield de heer Drijver uit Santpoort, de bekende deskundige op vogelgebied, voor de vereeniging A. G. O. een lezing over het vogelleven in Neder land. Jammer genoeg was tengevolge van een misverstand deze lezing verkeerd ge annonceerd, in zooverre, dat in de adver tentie vermeld stond, dat er lichtbeelden zouden worden vertoond naar teekenin- gen van den Engelschman Burdett Dit nu was geenzins het geval; de heer Drijver had een pracht-oollectie photo's, vervaar digd door den op dit gebied zeer beken den Zwitserschen photograaf Burdet, woonachtig in ons land, en goede bekende op Texel en in andere vogelstreken van ons land. Het was déérom jammer, omdat wellicht meerderen van deze gelegenheid geprofiteerc zouden hebben, indien zij hadden kunnen vermoeden welk een prachtige lichtbeelden de heer Drijver vertoonde. De spreker, na door den heer Ramondt te zijn ingeleid, zette allereerst dit mis: verstand recht, en gaf daarna een korte inleidende beschouwing omtrent zijn on derwerp. Ons lage land is ten allen tijde een verzamelplaats geweest voor vogels. Wij weten wel niet veel al van de geschie denis der vogels in vroeger eeuwen, maar wel weten wij, dat de delta's van deze lan den steeds bevolkt waren met vogeft. Naarmate de bevolking toenam, werd ook den vogelstand afbreuk gedaan, maar nog altijd staat ons land aan de spits, wat het voorkomen betreft van zeldzame, elders niet bekende vogels. De lepelaarskolonies in ons land vindt men nergens anders, de zeldzame grutto's e.d. komen bijv. aan de overzijde der Noordzee, in Engeland niet meer voor. Ook hier gaat evenwel de vo gelstand achteruit, onze zwarte raaf ls schier een „witte raaf" geworden en ta van andere soorten kunnen hier worden genoemd. De mensch is daar zelf voor een deel de schuld van; jarenlang hebben wij het dooden van vogels als iets nuttigs beschouwd. Wij meenden, dat de vogels veel schade deden aan den land- en tuin' bouw. Thans weten we beter; er zijn bescher mende wetten gekomen, er zijn vereeni gingen gesticht ter bescherming van onze flora en fauna, of, in het algemeen ge sproken, ter bescherming van het land schap, waarmede tooh flora en fauna een geheel vormen. Maar gaat al onze vogel stand achteruit, in vergelijking met andere landen hebben'wij nog geen kla gen. Texel ls het vogelland bij uitnemend heid; spr., die geboren Texelaar is, komt daar regelmatig, evenals de bovenge noemde photograaf Burdet, en vele vogel opnamen naar de natuur zijn daar geno men. De heer Drijver heeft op Texel men- schen uit allerlei landen ontmoet die uitslui tend daar komen voor de vogelstudies: Fransdien, Dultschers, Engelschen, Ame rikanen, Japanners, zelfs Australiërs ont moette hij er. Weldra ging het zaallicht uit en wer den de lichtbeelden vertoond. Zooals wij zeiden, waren de opnamen zeer fraai. In tijdschriften als „de Levende Natuur" e.d. kan men wel eens beschrijvingen lezen van de wijze waarop deze photo's gemaakt worden. Met oneindig geduld, dikwijls na uren en uren wachten, slaagt men erin een opname te krijgen. Want het ls natuurlijk niet om den vogel als zoodanig te doen, maar men wil dien heb ben in zijn dagelijksch leven. De heer Drijver verhaalde in den loop van zijn causerie een aardig staaltje van de erva ringen, die men in dat opzicht kan op doen. Hij was met eenige vrienden op Texel en men had zich „ingegraven" in een zandkuil, teneinde van daaruit een ullensoort te bespieden. Een EngelsCh predikant, op Texel verblijfhoudend met het doel photo's te nemen, vroeg of hij zich bij hen mocht aansluiten, hetgeen gereedelijk werd toegestaan. Om een betere opname te krijgen, was de En gelschman, met het toestel in de hand en den zwarten doek over het hoofd, uit de verdekte kuil gestegen en naar de rich ting van hof nest geloopen. Plotseling krijgt hij een geweldigen slag om de ooren, zoodat hij met toestel en al in het zand rolde. De verschrikte dominé dacht, dat een veldwachter hem dus hardhandig aan het verstand bracht dat hij op ver boden terrein was, maar dat was niet zoo, want men had vergunning. Nu voelde hij iets in zijn nek, en omkijkend, was onze >uil een verwoeden aanval op hem begon nen, en noodzaakte het dier den En gelschman een veiliger schuilplaats te zoeken. Van den eersten sohrik bekomen, vond de predikant later deze ervaring „the most splendid day of his life" (de heer lijkste dag van zijn leven). Ook van de koekoeken verhaalde de heer Drijver. Het eigenaardige is, dat de eieren, die deze vogel, zooals men weet, in nesten van andere vogels deponeert, de kleur van die andere eieren aannemen. Lang heeft men naar het mysterie ge zocht, waardoor verklaard kon worden, waarom het eene koekoeksei leek op een grutto-el, het andere op een ei van een wulp, enz. Tot men tenslotte deze theorie aannam, dat elke koekoek zijn eigen vogel uitzoekt, dien hij de eer aandoet een ei van hem te mogen uitbroeden. Maar elk koekoeksjong kost het leven aan minstens drie of vier van de andere Jongen, daar de jonge koekoek die on- meedoogenloos over den rand van het nest wipt. Zoo zouden wij evenals de heer Drijver dat deed, nog veel meer over onze vogels kunnen vertellen, maar, evenals de heer Drijver ceif, moeten ook wil slechts hier •n daar een greep doen. Va da pauae ONZE past ais PRIJZEN De nieuwste stoffen zeer sterke voerings HELDER SCHAQEN. kwamen we bij de ons welbekende meeu wen in hun verschillende soorten; er ontstaan in ons land enkele nieuwe soorten. Op Terschelling heeft men de mantelmeeuw gevonden, die voorheen niet voorkwam, ook de stormmeeuw is een nieuwe soort. De sierlijke ooievaar helaas is bezig aan het uitsterven; op het oogenblik weet men nog geen oorzaken daarvan. Weliswaar komen er op den trek enkele om, maar dat kan op zichzelf niet van zoo grooten invloed zijn. Een Duitsch professor hééft thans de theorie verkondigd, dat de ooievaar door degene ratie uitsterft. Misschien is het feit, dat in onzen tijd niemand meer aan de „ooie vaar" gelooft, wel oorzaak, dat de vogel verdwijnt (dit ondeugendheidje is lntus- schen niet van den heer Drijver!) Aan het einde der voordracht kwam de heer Slingervoet Ramondt een pleidooi houden voor de Vereeniging tot bescher ming van vogels. Wie er wat voor voelt, melde zich voor het lidmaatschap aan bij den heer Drijver te Santpoort, minimum oontributie 1.—. Ook de Vereeniging tot behoud van natuurmonumenten doet mooi werk ten opzichte van bescherming van onzen vogelstand. De heer Drijver vertelde daar allerlei wetenswaardige din gen van. De A.G.O.-lezingen zijn voor dezen win ter thans geëindigd. Hopen wij, dat een volgend seizoen de belangstelling weer wat verlevendigd lal Zoo ooit, dan hadden zij, die Dinsdag avond niet aanwezig waren op de lezing, door Mevr. GoemansGeertsema Becke- ring gebonden, over „een Hollandsche Huisvrouw in Zuid-Afrika", dezen keer wel zeer groot ongelijk met thuis te blij ven. Zij hebben iets zeldzaam moois ge mist. Geenszins hield deze lezing ln, een droge opsomming van het doen en laten van een Hollandsche hulsvrouw, die in Zuid-Afrika hare huishouding heeft. Mevr. Goemans heeft zelf drie jaren in Zuid-Afrika, hoofdzakelijk in Vrijburg, gewoond en aan de hand van hetgeen zij daar ondervonden en gezien heeft, wat zij met eigen woorden op zoo'n wijze vertelde, dat leder meeleefde met het gebeuren, haalde zij verzen van Zuid- Afrikaanscbe dichters aan en droeg deze voor, zóó diep gevoeld, zóó getuigend van een zich geheel inleven in hetgeen de dichter had geschreven, dat ieder diep onder den indruk kwam. Dit getuigde wel het spontane applaus, wat volgde op eenige vroolijke verzen, maar ook de dood- sche stilte na een gedicht, geïnspireerd door een bezoek aan het kerkhof, waar honderdtallen jonge menschen, als slacht offer van den Vrijheidsoorlog begraven waren. Ieder was t e diep geroerd om op luidruchtige wijze uiting te geven aan de gevoelens, door dit gedicht, op zoo'n meesterlijke wijze voorgedragen, opgewekt. Slechts een enkel woord ter verklaring vooraf was noodlg, om allen te laten genieten van de Zuid-Afrikaan- sche poëzie, die zoo vertolkt, den wensch deed opkomen, meer van de Afrikaansche schrijvers te lezen. Jammer, dat wij Heldersche huisvrou wen gewend zijn, om half elf thuis te zijn. Al was het twaalf uur geworden, het zou zeker geen van allen te lang geduurd hebben. Hartelijk roepen w(j Dat deze revue overal een doorslaand succes heeft, blijkt uit de persbeoordee- lingen, die overal in de provincie, waar deze revue wordt opgevoerd, zijn gegeven. Zoo schrijft de „Oprechte Haarleimsche Courant": De directeur van het Post- en Tele graafkantoor maakt bekend dat het hoofdpostkantoor en het wijkkantoor op Goeden Vrijdag voor den postdienst zul len sluiten om 14 uur. Voor den telegraaf- en telefoondienst blijft de openstelling onveranderd. dan ook Mevr. Goemans een ziens" toe. „tot weer- De heer Schoeffelenberger verzoekt ons het volgende te plaatsen: „Heden werd door mij de volgende „vragen aan den Burgemeester verzon den. Gelieve s.v.p. deze in uw blad op te nemen. Achtb. Heer, „Is het waar, dat op Woensdag 28 „Maart 1.1. onze vlgeerende Directeur van „de gasfabriek roet nog twee andere per sonen veor den Rechter van Instructie „te Alkmaar heeft moeten verschijnen? „Zoo ja, wat zijn daartoe de redenen? „Verzoekende hierop in den eerstvol- „genden openbaren raad de volle waar- beid te mogen vernemen. ,,'t Welk doende, J. J. Schoeffelenberger." „Helder, 4 April 1928. Wy kunnen de plaatsing in dit geval niet weigeren, doch wij merken ook dit maal op, dat het den heer S. blijkbaar te doen ls om sensatie te verwekken. Ware dit niet het geval, dan had hij het ant woord van den Burgemeester of van B en j Vafwachten, alvorens dit verdachtmakend stuk te publiceerem De zaak, waarop de heer S. doelt, was wis bekend en heeft niets te beteekenen. Het juiste antwoord zal de Burgemeester hea w»l gsvsnl In verband met de ontvluchting van twee inbrekers uit de bijzondere straf gevangenis te Scheveniingen wordt ge meld: Maandag vervoegde zich bij de politie een vrouw, wonende aan de Mallemolen, die vertelde, dat zij Zaterdagavond om streeks 9 uur bezoek had gekregen van twee mannen, die bedde zeer zonderling gekleed waren. Z]j vroegen naar een oude vrouw, die vroeger in het huis had ge woond, maar verhuisd was naar het Be- zuidenhoutkwatrtier. De oude ivrouw heeft een zoon, die gevangenisstraf on dergaat, en het vermoeden ligt voor de hand, dat de beide vluchtelingen bij1 de moeder van hun kameraad hulp hoopten te vinden. De vrouw, die hun te woord stond, ver- wees hen naar het nieuwe adres in het Bezuldenhout Da politie heeft dit laatstbedoelde perceel 'nauwkeurig geobserveerd, doch het is haar niet mogen gelukken, eenig spoor te vinden. Maandagavond werd er aan de gevan genis door Van Gend en Loos een koffer afgegeven, geadresseerd aan den direc teur der bijzondere strafgevangenis. Toen deze den koffer openmaakte, zag hij, dat deze de gevangenlskleeren van de belde vluchtelingen bevatte. Een van hen had kans gezien bij zijn ontvluchting nog een reservebroek mee te nemen. Zijn ge- vangeniebróek werd ln de Boschjes terug gevonden. Thans werden alle kleeren net jes opgevouwen teruggezonden. De kof fer ls in Den Haag afgegeven. Het adres van den afzender bleek gefingeerd te zijn. Voor de rechtbank had zich te Utrecht te verantwoorden de 8S-Jarlge schilders- knecht A. J. H. uit Eindhoven, verdacht van postwlsselvervalschlng. Bij de be handeling dezer zaak kwam aan het licht, dat H. zichzelf op 11 October J.1. uit Eindhoven een postwissel gezonden had van f 9, uit te betalen aan het postkan toor te Utrecht. In een hotel te dezer stede, waar verdachte ging logeeren, werd hem deze postwissel ter hand ge steld, waarvan hij het bedrag door middel van een chemisch preparaat ultwischte. Vervolgens veranderde hij het bedrag van negen in 450 gulden, en slaagde er in dit te incasseeren. Als get. deskundigen werden geboord dr. Van Ledden Hulsebosch uit Amster dam, en dr. Van Wagenlngen uit Maas tricht. Beiden waren tot de conclusie gekomen, dat de postwissel de werking van een scheikundig preparaat had onder gaan, dat inderdaad kunstig was toege past, waarschijnlijk om het reeds geschre vene uit te wlsschen. Voorts bleek ter terechtzitting, dat H. al eens voor een dergelijk feit in Den Bosch had terecht gestaan. Desgevraagd ontkende hij, iets met vervalsching te maken te hebben. De hotelhoudster, en een kellner uit het hotel, verklaarden echter als getuigen, dat de postwissel 9 groot was. Beiden werden door hem voor leugenaars uit gemaakt. Het O. M. eischte twee jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Wierda, vroeg ln verband met het langdurig voorarrest een kortere straf. De rechtbank te Arnhem heeft Ding dag uitspraak gedaan in de zaak van H. v. G. en G. v. K., belden kooplieden te 'a-Hertogenbosch, thans gedetineerd, we gens inbraak gepleegd te Nijmegen ln Deoember J.L, waarbij ©en brandkast werd opengebroken en een bedrag van 2500 werd ontvreemd. Op grond van het brutale van deze Inbraak en ln het be lang van de veiligheid van de maatschap pij,, overwoog de rechtbank dat deze ver dachten geruimen tijd moeteni worden op geborgen, en veroordeelde belden' con form den eisch van het O. M. tot 6 Jaar tlefan^en^B^ra' me^ a^r van preven- De Utrechtsche rechtbank heeft een Juffrouw uit Achthoven (gemeente Lin- aehotenj) wegenhet gebrulksn na een reeds als zoodanig gediend hebben den postzegel, overeenkomstig den eisch, veroordeeld tot 80 boete, bij niet-beta- ling te vervangen door 40 dagen hech tenis. Wegens den overval, het vorige jaar Augustus, in het pensioen Wessels te Amsterdam, is de naar Oostenrijk ge vluchte Weensohe kellner Viktor Haber- mann aldaar tot achttien maanden zware •kerkerstraf veroordeeld. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft Dinsdag terecht gestaan de 36-jarige op perman P. W. J., gedetineerd en recidivist, wien ten laste wordt gelegd, dat hij te zamen en in vereeniging met andere per sonen in den nacht van 2 op 8 December 1927 in de gemeente Nieuw Helvoet in het pand, waarin F. C. Tieman een winkel van gouden en andere voorwerpen werc gehouden, tot welk pand verdachte en die andere personen zich toegang hadden verschaft door uitsnijding althans verbre king van een glasruit en binnenklimminf door de daardoor ontstane opleiding, met het oogmerk om wederrechtelijke toe- eigening heeft weggenomen 280 en een aantal gouden en andere voorwerpen als ringen, armbanden, broches, colliers, das spelden, oorknopjes, manchetknoopen horloges, alles toebehoorende aan Tie man. Er la moeite gedaan den buit op het spoor te komen er ls voor ongeveer 10.000 gestolen maar dat ls helaas niet gelukt Het O.M. achtte de gepleegde dlefsta hoogst ernstig, verdachte is een zeer be rucht persoon, al heeft hij dan ook nog maar één hoewel zware straf achter den rug. De aandaoht der inbrekers blijkt ln den laatsten tijd te zijn gevallen op de goud smidswinkels. Men schijnt voor het daar in gestolene een uitstekend afzetgebiec te hebben. Op die omstandigheid mag wel eens nadruk worden, gelegd. Eisch: 6 jaar gevangenisstraf. In den avond van den Hen Februari is te Daarlerveen onder de gemeente Hel- lendoorn een ernstige mlehandeling ge pleegd. Een paar dronken jongens K. B. en J. D. hadden met groote houten met ijzer beslagen knuppels hun 55-jarigen buurman J. Bakhuis, met wien zfj teza men in de beste harmonie in een café hadden gezeten, opgewacht en hem hevig geslagen. Bakhuis had een groote diepe wond aan het achterhoofd en ernstige kneuzingen over het geheele lichaam ge kregen. Het O.M. bij de rechtbank te Almelo heeft eergisteren tegen de verdachten 8 jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis, geëlscht. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft Dinsdag den geschorsten hoofd-commies bij het Centraal Bureau voor de Statistiek te 's-Gravenhage, den 60-jarigen D. K., thans gedetineerd, ter zake van verduis tering in dienstbetrekking van ongeveer 12,000 ten nadeele van den Staat der Nederlanden, veroordeeld tot één Jaar gevangenisstraf. Het O. M. had 9 maanden geëlscht. De Haagsche politie heeft dezer dagen aangehouden den 86-jarigen R., verdacht van betrokken te zijn bij de verduistering van 16,000, eenlgen tijd geleden door een employé der Haagsche Tramweg- Maatschappij gepleegd. Zooals men zich herinenren zal had de beambte 20,000 bij een bankier gehaald en later voorge geven, dat hij 16,000 verloren had. Ver scheidene arrestaties hebben in verband met deze zaak plaats gehad. Reeds gerui men tijd wist de politie, dat R. er ook by betrokken was, evenals zijn broer, die reeds aangehouden ia De thans gearres teerde zat echter den laatsten tijd voot een ander misdrijf ln het huls van bewa ring. Toen hij daaruit ontslagen werd. heeft de politie hem dadelijk opnieuw aangehouden. De rechtbank te Rotterdam heeft Dins dag veroordeeld: J. M. Jr„ 48 jaar, land bouwer, wegens het doen van onjuiste aangiften voor de belasting hy had daartoe voor de vermogensbelasting over het jaar 1927/'28 opgegeven, dat het totaal van zijn bezittingen bedroeg 116.154, terwyi zijn vermogen groot was 166,420, en voor de rijksinkomstenbelastlng had hy als totaal zijner inkomsten opgegeven 6814.86 gld., terwijl dit ln werkelijkheid had bedragen 8784.08 tot 7600 boete suba. 8 maanden hechtenis. Voor het Gerechtshof te 'a-Hertogen bosch ls ln hooger beroep behandeld de zaak tegen den dienstknecht L. J. Meens, wonende te Douvenderhout (gemeente Merkelbeek), dien de Rechtbank te Maastricht veroordeeld had! tot zeven Jaar gevangenisstraf wegens doodslag ge pleegd op zijn broeder A. L. Meens, op wien hy een schot hagel gelost had, ten gevolge waarvan deze in de linkerborst werd getroffen, waarna hy wegens hevl- if© verbloeding binnen enkele oogenbllk- ken overleed. De advocaat-generaal eischte bevesti ging van het vonnis. De verdediger vroeg clementie. Aan de weduwe van verslagene heeft de verdachte zijn spaarpot ten bedrage van 8600 gegeven. Asorest lfl April. Het OM bh de rechtbank te Middel burg eischte Dinsdag ren directeur der gasfabriek te Hulst, thans gasmoeeter aldaar, drie maanden uovangenistsraf wegens corruptie. De verdediger pleitte vrijspraak, sul», voorwaardelijke veroordeeling of geld- Uitspraak Vrijdag 18 April. ONDERZOEK NAAR GASOORRUPTIE TE LANGENDIJK. Langendijk, 8 April. In de vergadering van den gemeenteraad heeft de voorzittei eenige mededeelingen gedaan over de vermeende gascorruptie aan de ffemeen- schappelijke lichtbedrijven te Langendijk en St. Pancras. Daaruit bleek, dat de gas- oommissie besloten heeft, den heer an der Stel, den beschuldiger, niet uit te noo- digen, ten eerste omdat hij behalve reis- en verblijfkosten voor hem en zijn advo caat, ook nog voor ieder 100 verlangde, en ten tweede omdat zijn aanwijzingen zeer vaag waren en betrekking hadden op wat in de door de justitie in beslag ge nomen boeken zou moeten staan. Men be sloot dus het onderzoek der justitie af te waohten, waarvan een rapport aan de vijf betrokken gemeentebesturen zal worden gezonden. Bovendien zijn reeds van acht tien firma's verklaringen ingekomen, dat geen steekpenningen waren ontvangen. Volgens officleele mededeelingen zijn bij de aardbeving te Smyrna en omge ving 87 personen gedood en 160 personen ernstig gewond. Het aantal dakloozen be draagt 12.000. Dinsdagochtend zyn by Smyrna nieuwe aardschokken waargeno men. Eenige huizen stortten in, doch sLachtoffers waren niet te betreuren, aan gezien de bevolking ln de open lucht vertoeft. P De scheur, die door de aardbeving ln die kade van Smyrna ls ontstaan, is 66 M. lang en 60 c.M. breed. De stad Adana wordt bedreigd met een overstrooming, daar het water in de ri vier de Selhan anderhalve© meter ge stegen is. Men vreest voor den katoen- en graanoogst ln den omtrek. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat in Smyrna opnieuw aardschokken ge voeld zyn. die verdere verwoestingen heb ben aangericht. Volgens officleele berichten zijn er 1700 huizen verwoest. Woensdagavond na 9 uur zijn in het viilajeit Smyrna weer een aantal zwakke aardschokken» gevoeld. Dinsdagmorgen om uur voelde men weer een sterke aardbe ving, waardoor belangrijke schade werd aangericht. Er zijn geen menecbenlevens te betreuren. Op alle plaatsen van bet vilajet regent het In hlet dorp Jayas, in bet dis- triot Torbale, ls tengevolge van de aard beving van Maandag een geweldige water zuil uit den grond opgespoten. Hek water blijft tot nu toe stroomea Het bestuur van de Russische Jeugd organisatie heeft zyn afdeelingen geln- structeerd welke actie gevoerd moet tij dens het komende Paaschfeest. Er mag niet meer gesproken worden van JSowjet-Paschen", alsof de regeering er eigen godsdienstige feestdagen op na houdt. Tijdens de Paaschdagen 'moeten zooveel mogelijk wedstrijden en gezellige bijeenkomsten georganiseerd worden om de jeugd uit de kerk te houden. In de groote centra mogen optochten gehouden worden met Illuminatie en vuurwerk tydens den kerkdienst op 'aaschavond en ln de kleinere steden moet men1 zich beperken tot het meevoe ren In de optochten van gramofoon- )laten, die antl-rellgieuse redevoeringen .afdraaien". In den nacht van Zondag op Maandag >rak brand uit in de eetzaal van een toomsch-Kathollek oudemannenhuis t£ ïove, waar 67 oude lieden door nonnen verpleegd worden. De zusters werden wakker toen hun slaapzaal vol rook slond. Zy wekten dadeiyk 40 mannen, allen van omstreeks tachtig, die vlak by de eetzaal sliepen en zy brachten hen naar de balkons ln veiligheid. Terwyi eenige zusters voor de oude menschen zorgden, gingen anderen terug om de vlammen te blusschen tot de brandweer rwam. Het liep gelukkig goed af. Te Nledecrwald by Frankfort a. d. Maln drong een gemaskerd man, Albert Zlm- mermann genaamd, Dinsdagmorgen het >elastlngkantoor binnen, waar hij de be ambten een geladen revolver voorhield. iy slaagde er in het aanwezige geld te )emachtlgen en wist op een flets te ont vluchten. Een toevallig passeerende po- itie-ageirt achtervolgde den dief op een motorfiets. Van belde kanten werden er schoten gelost, die echter niemand trof- en. Op het Bflrnplein te Frankfort werd Zlmmerman door een. arbeider van zyn leis getrokken, waarby hij door een re volverschot levensgevaariyk gewond werd. Hoeveel geld hy gestolen heeft staat nog niet vast Te Freundorf zyn Maandag 10 boeren- ïofsteden door een hevigen brand in de asch gelegd. De sohade wodt op 120.000 schilling geschat De oorzaak ls, naar men vermoedt, brandstichting. LAATSTE A. G. O.-LEZING. Ingezonden Mededeeling. 15 «i jjn 25,»» 30.11135.11 en hooger. NED. VER. VAN HUISVROUWEN. „HALLO.... BATAVIA" IN CASINO. Men heeft de menschen heel den avond tra nen laten lachen. Kostelijk was de harem scène en onbetaalbaar „De Militaire keuring". Dat de revue een groot lachsucces zou boeken, stond vast. Meermalen heeft het publiek ook gebulderd van het lachen. De avond vloog om en het publiek keerde moe van het lachen, uiterst voldaan huiswaarts. „Alg. Handelsblad": „Hallo Batavia", een prachtvondst voor een revue, de reis, want alle etappes leenen zich tot het meerendeel aardige scènes, waar van die in den harem (stel u gerust lezer, een heel eerbare) wel een, der dankbaarste is. Een ingelaschte logemcntscène heeft geweldig suc ces.... een parodie op het plastisch dansen is een brui-succes. DE POSTDIENST OP GOEDEN VRIJDAG. Binnenland. VRAGEN VAN RAADSLEDEN.- léd. X. O. DE ONTSNAPTE GEVANGENEN. Hebben de gevangenlskleeren per Van Gend en Loos teruggezonden. POSTWISSEL VERVALSCHING. Tegen den vervalsctoer twee Jaar geëlscht INBRAAK. EEN GEBRUIKTE POSTZEGEL. DE BEROOVING TE AMSTERDAM. DE BRUTALE INBRAAK TE NIEUW-HELVOET. ERNSTIGE MISHANDELING. VERDUISTERING AAN HET CENTRAAL BUREAU VOOR DE STATISTIEK. DE VERMISTE 15,000.— VAN DE H.T. M, ONJUISTE BELASTINGAANGIFTE. BROEDERMOORD. DE STEEKPENNINGEN BIJ DE GASFABRIEKEN. Buitenland. DE AARDBEVINGSRAMP BIJ SMYRNA. 37 dooden. 150 gewonden. Nieuwe aardbevingen. INSTRUCTIES VOOR ANTI-RELBGI- EUZE PROPAGANDA IN RUSLAND. MOEDIGE NONNEN. BEROOVING. TIEN BOERDERIJEN IN DE ASCH GELEGD.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 6