T Jb. HARJER EN ZOON TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VITRAGES BAGDAD-STORES GLASGORDIJNEN etwsTeuiTVOERiNaeN OVERGORDIJNEN WÊÊÊ^Ê Predikant by de Geref. alhier, heeft een beroep ontvangen naar Audyk. 4 OPA RIJKERS. Naar wy vernemen gaat de toestand van den 81-jarigen „Opa Rijkers" de laatste dagen hard aohteruit. Rijkers is, zooals men weet al langen tyd sukkelend, doch Zondag j.1. is hy plotseling ingevallen en sedertdien wordt de oude mensohenredder zlenderoogen minder. PAASCHGESCHENKEN. Liefdadigheid naar Vermogen ontving tijdens de Paaschdagen van een onbeken de een aantal eieren voor de verpleegden. Het Evangelisatiegebouw zond gebakjes, terwijl door een tweeden onbekende lec tuur werd geschonken. Het Bestuur dankt deze milde, onbekende gevers, alsmede de Evangelisatie, recht hartelyk voor deze geschenken, die den verpleegden zulke aangename Paaschdagen hebben bezorgd. ORANJE VEREENIGING. 'Wy verwijzen naar de in dit nummer voorkomende advertentie van 'bovengen, vereeniging, waarin cty, die -zich als lid of donateur van de vereeniging hebben opge geven, verzocht Vorden, de vergadering van Maandag 16 April a.s. by te wonen. De vergadering wordt gehouden in het Militair Tehuis, Kanaalweg, des avonds ten 8 ure. AUTOBUSDIENSTEN HUISDUINEN, ENZ. Op de door B. en W. .gehouden in schrijving voor gegadigden naar de auto- busuieusien huiajuinenHeider vlce virsa, benovens oen vasten stadsdienst, hauden zich Dinsdagnamiddag een drie tal gegadigden aangemeld. De eerste inschrijver, H Heeman te Huisduinen, wil de diensten, geheel vol gens de ontworpen dienstregeling, uitvoe ren tegen een jaarlyksch subsidie van 7000.Mocht hiertegen bezwaar be staan, dan heeft hy een andere regeling ontworpen, waarby de vaste stadsdienst vervalt en alleen de dienst op Huisduinen gehandhaafd wordt langs cte route Kerk- grachtSingel. Hiervoor vraagt de heer Heeman geen subsidie, ondanks het feit, dat ook op dezen dienst een tekort ge raamd is van 117.hy verbindt zich evenwel, Indien het verliescyfer in een winsicyfer wordt omgezet en dit het be drag van 500— te boven gaat, dit be drag onder overeen te komen voorwaar den met het College te verdeelen. Deze overeenkomst zal loopen over drie jaar. componist een lied „Ueber Nacht", van von Brucken Fock een „Gebed", van Ja- ooba Craamer „Psalm 150" op tekst van Vondel. De heer Hasselaar vergastte ons op Handel's bekende Koekoek- en nachte- gaalconoert, een fraai intermezzo van Rheinberger, en, tot slot, een eigen com positie, paraphraseering over het koraal ,jNun danket alle Gott". Vooral in dit laatste had hy gelegenheid met het fraaie instrument der Luthersche gemeente te deanonstreeren, en dit interessante en boeiende nummer bewees zyn groote ca paciteiten als organist. Met een kort woord van dank van den predikant eindigde dit conoert. dat den aanwezigen een uurtje van kunstgenot verschafte. PROPAGANDA-AVOND BUITEN GEWONE VRIJW. LANDSTORM. De afdeeling Helder van den Buitenge wonen Vrij willigen Landstorm hield gister avond een propaganda-avond in „Scala", Kanaalweg. Het doel van dezen avond was de belang stelling in het doel en streven der Vereéni- ging te bevorderen en tpvens aan de afdee- ling een) nieuw vaandel uit te reiken. Om even acht uur opende de heer De Böck den avond met een woord van1 welkom tot de aanwezigen en sprak zyn leedwezen uit over de geringe opkomst. In het bijzon der verwelkomde spr. den eere-voorzitter, burgemeester Houwing, dent commandant -er S.eiiing Helder, kolonel Syn en den nieuwen voorzitter, den heer Schreuder. Spr. verzocht daarna de aandacht voor de le vertoonen films. Het programma werd geopend met een aardige komische film, die zeer in den smaak der aanwezigen viel. Hierna volgde een film, handeien-e over het Koninkiyk Huis in betrekking tot den landstorm. Ver schillende gebeurtenissen, we.ke in den .oop der jaren plaats vonden en waarby de .eden der Koninkiyke familie vertegenwoor digd waren, passeerden hierna de revue. In de pauze volgde hierna het uitreiken van liet nieuwe vaandel. De uitreiking vonc plaats door den heer Houwing, eere-voor- z.tter, die hierby een korte, kernachtige toe spraak hield. Het was spr. een waar genoegen het voorrecht te bezitten de afdeellng in het bezit van het fraaie vaandel te mogen Slet en. Een organisatie op militaire .eest ge-' «ld, cnversd.l.ilg we.ke, behoort een vaancel te bezitten, ajs symbool van trouw, waaromheen de leaen zich scharem De byzondere vrywillige landstorm heeft de regeering reeds beiangryke diensten be wezen en het is voor een niet onbeiangryk deel aan haar te danken, dat Nederland voor na-oorlogsche woelingen en gebeurtenissen welke bij vele onzer naburen plaats vonden, gespaard gebleven is. Zy zorgde voor de handhaving der orde en rust en was ten ïllen tyde een steunpilaar voor de regee ring. Spr. hoopt, dat haar werk alleen var preventieven aard moge zyn en het niet .ot daden moge komen, doch mocht dit eens het geval zyn, dan zal het zeker blijken, da; Nederland op den byzonderen vrij willigen landstorm kan bouwen. Spr. overhandigt hierna het vaandel, rood, wit en blauw, waarin het wapen van Helder, aan de af deellng in den persoon van luitenant De Jong, die spr. van harte dankt voor zyn wel- Aan de inschrijving is een toelichting gemeende woorden en zich by deze geheel verbonden, waarin becyferd wordt een uitgaaf van 4928— aan arbeidsloonen 216.— verzekering (zegelplakken), 915— voor bussm-siytage, 520 wegenbelasting; 5 expl. kosten over een kapitaal van 21000.—; 1050.—; af schrijving per bus gemiddeld 500.is 8500.keurloonen 40.verbruik benzine, olie, etc. benevens onderhouds kosten, garagehuur etc. totaal 4260.75, totale uitgaven per jaar 15429-75. Hier- aansiuit Na de pauze werd de filmvoorstelling voortgezet en kreeg men eenlge onlang? gehouden, landdagen te zien, o.a. te Alk maar, te Aalten en Hilversum. De film was op aantrekkeiyke wijze sa mengesteld, aardige--panorama's der plaat sen van handeling, het verloop der demon straties, kykjes op de enorme drukte en belangstelling en verschillende gebeurte nissen. Zy gaf een goed beeld van het doel tegenover staan aan ontvangsten geschat en streven van den byzonderen vrywilllgen - landstorm. Tot slot werd nog een komische film ver toond. naar vorige jaren rond 10.000.—, zoodat er een tekort is van 5429.75. De door inschrijver onderhouden dienst van 1 Mei tot en met 80 Sept. 1927 lever de op aan ontvangsten inclusief subsidie 6262.20, terwyi de uitgaven bedroegen 4988.10, batig saldo alzoo 187910. Deze dienst was berekend naar een ont vangst van 20 cent enkele reis en 80 oent retour. By onderhouden uitsluitend van den badplaatsendienst (waarby dus de vaste stadsdienst vervalt) is de vermoedeiyke ontvangst zonder subsidie, doch onder voorwaarden als onder sub 84 vermeld en met een vervoerprijs van 80 ct. retour en 20 ct. enkele reis f 10.000.—. De uitgaven bedragen naar schatting moedeiyk tekort alzoo 117.— waarvoor Inschrijver Reen subsidie vraagt, De tweede inschrijver Is de heer S. Moorman, die de dl onsten volgens de voorwaarden wil onderhouden gedurende INBRAAK IN DE HOOGSTRAAT. Een bedrag van.vier gulden vermist. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de schoenmakerswerk- plaats van den heer J. Vennik, Hoog straat. Omstreeks half één 's nachts hoorde Mej. K., die naast de werkplaats woont, leven en toen dit aanhield, ver trouwde zy de zaak niet en ging naar be neden, zy liep naar het pakhuisje en vond de deur open- Op haar vraag: „is hier naar schatting 10117.—, ver-1 iemand" kreeg zy geen antwoord. De in- 117.— waarvoor breker, die toen nog in de werkplaats was heeft zich waarschyniyk schuil gehouden, want toen Mej. K. direct daarna by haar buren aanbelde, om die te waarschuwen, hoorde zy iemand weg loopen, zy zag drie jaren op voorwaarde, dat, indien de dezen persoon echter niet. Ëenlge burgers jaarlijksche ontvangsten geen 15000— - bedragen, het tekort door de gemeente Helder wobde aangevuld. De derde Inschrijver, de heer J. w. Thyssen. vraagt f 6000.subsidie per Jaar. CONCERT LUTHERSCHE KERK. Ten bate van de Luthersche gemeente werd gisterenavond in het kerkgebouw in de Weezenstraat een concert gegeven door mejuffrouw Annie Craamer, so praan, Bussum, met medewerking van den heer Frans Hasselaar, organist te Amst rdam. Deze medewerking geschied- de belangloos. I Nadat ds. Blasé met een kort woord de beide concertgevers had ingeleid, werd het nJpt zeer eroote programma afge- H Hl werkt T>e zangeres beschikte over een te Helder de staanplaatsen verpacht voor wrrivir IJV L«1U TI7U /la die passeerden heeft Mej. K. verzocht den heer Vennik te waarschuwen, die daarna direct naar zijn werkplaats kwam en deze in een chaotischen toestand aantrof. De deur was opengetrapt, er was nog een voetafdruk op zichtbaar- In het werk plaatsje zelf was alles overhoop gehaald, uit een lade van een werktafeltje was een bedrag van pl.m. 4 gulflen ontvreemd en een aantal gummihakken werd vermist. De bult was dus wel zeer schraal. De politie heeft het onderzoek oogen- bliklceiyk en krachtig ter nand genomen- Hopen wy dat het met succes zy. INSCHRIJVING KERMTS- VERMAKELIJKHEDEN. Dinsdagmiddag werden ten raadhulze volumineus orgaan, dat in de tameJyk kleine kerkruimte naar onze mecning on voldoende tot haar recht kwam Z 1 zong een aria uit de „EJias^ (Höre Isrel. h r de9 Herren Stimmel), alsmede een vier tal kleinere nummers. Hieronder muntte Hu go Wolfê ..Gebet" (Herr, aehicke was du wHlt) uit, waarvan begeleiding en zang zoo geniaal tot één geheel zyn gemaakt. de a-s. kermis alhier. Wy vermelden de voornaamste inschrijvers. N N. J- van Dam, Breda, luchtschommel 710.10, D. J. van Dam ft Zn., kinder- caroussel 760.60, met fietsmolen te- ztftrrn 1490.60; A. van Dam, zweef molen 1110.10; M. Pels, genaamd Jaap met dé koek, rad van avontuur 500.— plus f 400voor de Vacantlekolonies; idem, baltrekkerij 100.—, W. van der Veen, Apeldoorn, cakewalk 400.— en 930.mits geen concurrentie; Willy Veltman, Amsterdam schouwburgloge 260.—, F. G. van Leeuwen Zn., Haar lem, electrisch gedreven open kinder- draalmolen f 820.H. van EjjK Jz, Nieuwveen zweefcaroussel 907-1Ö; H. J W. Vallentgoed, Purnierend. luchtschom mei Molenplein f 60.Westplein 425, A. F. Hommerson, Enschede, velodrome, 819.mits geen concurrentie; J. van der Linden, Utrecht, beignetkraam f 200, wafelkraam 190J. W. Janvier, Ber gen op Zoom, humoristisch golfbaantje 790.stoomcaroussel 785.idem 168Q—P. van den Abealen, Noord Scbarwoaide schiettent 42.60, id. West plein 62.50; Gebr. Hommerson, knnb belbuan 1200.of f 1305.W. Log gen Sr., Zaandam, wafelkraam 125. Jan Schuurman, Broek in Waterland schiettent en hoofd van jut 47.50 en 82.60; Lion Dassi, Amsterdam, schouw burgloge 250.Benema, Anna Pau lowna, danssalon f 260. Voorts kwamen aanbiedingen in van ijswagens, ververschlngstenten, paling- tenten, hoeplatenten, van A. K. Klimenko den Haag, oud-kolonel van de voormalige keizerlijke Russische artillerie, voor een kunsttent, enz-, voor bedragen van 1. tot 80.—. „KLEIN ARTIS". De heer de Does, die voor eenigen tijd in de Koningdwarsstraat een winkel is bpgonnen in visch, vogels en alles wat daarmede in verband staat, heeft deze zaak overgebracht naar een veeJ grooter pand in de Koningstraat. Daar komen de verschillende aquariumvischjes, en de groote collectie vogelkooien veel beter tot hun recht, en men kan er zyn keus doen. Ook verschillende diervoeders, bor den, schotels voor honden en katten, vindt men er in groote verscheidenheid En waar de winkel thans meer in het centrum staat van het verkeer, daar za oiigetwyfeld het afzetgebied vergroo, worden, zoodat „klein Artis", wie weet? weldra „groot Artis" wordt. De nieuwe winkel is Zaterdag geopend. „DOLLE HANS". Men schrijft ons: Dit bekende Indo-drama van Jan Fabri- clus zal a.s. Zondag in Casino worden a epeeld door 't bekwame gezelschap „Ve Haagsch Tooneel". „Dolle Hans" is een van de beste stuk ken van Fabricius en hier al meerdere malen met zeer veel succes opgevoerd. De voorstelling door „Het Vereen. Haagsch Tooneel" hetzelfde gezelschap dat hier ter stede de opvoeringen gaf'van „Tro- penadel", „Suikerfreule" en „De Tante uit Indië" staat op hoog peil en wordt uit muntend vertolkt. „Dolle Hans", het spel uit de tropen, is één van die pakkende stukken, welke altyd weer veel bezoek trekken. Men zie voor pryzen enz. de ad vertentie. OPENBARE AANBESTEDING. Ten bureeie van den Intendant der Zee macht werd Maandagmiddag aanbesteed de .evering van: 64000 K.G. bevroren of versch rund- vleesch ten behoeve van de Zeemacht, het Marine-Hospitaal en- de Landmacht. Ingeschreven werd hiervoor door: J. Peetoom, Hoorn: bevr. rundvleesch 0.64A per K.G.; v. Filstereni. Den Haag: bevr. rundvleesch 0.64.77 per K.G.; W Scholte, Aikmaar, idL 0.65; J.- Slikker, Helder: bevr. rundvL 0.69, versch rundvi 0.96; P. de Beurs: bevr. rundvi. 0.71.99 per K.G.; T. Majoor, Helder, id. 2. 20.000 K.G. versch varken&vleesch ten behoeve van de Zeemacht, het Marine-Hos pitaal en het Koninkiyk Instituut voor de Marine. J. Peetoom, Hoorn 0.88.6; De de Groot, Alkmaar (184; C. Goes, Helder 0.84A; W. Scholte, Alkmaar f 0.84.4; J. Korver, Helder ƒ0.86; W. Scholte, Alkmaar ƒ0.86.7; A. J. H. v. Haaren, Helder 0.88 per K.G. 1850 K.G. varkensvleeach ten behoeve van het Kon. Instituut. J. Slikker, Helder 1.10; S. Dykshoorn, id. 1.16; T. Majoor, id. 1.17; P. de Beurs, id. 1.18; Baodt» ld. 1.25; A. J. H. van Haaren, ld. 1.29;. C. Goes, ld. 1.80; J. Korver, id. 1.40; A. Govers, ld. 1.46; P. Wit, ld. 1.60 per K.G. 1001 K.G. runderblef9tuk en 1200 K.G. kalfsvleesch ten behoeve van het Marine- Hospitaal. J. Korver, Helder, reep. f 2.40 en 1.40 per K.G. 80.000 Liter zoete melk ten behoeve van het Marine-Hospitaal. A. F. Isakson 10.89.7 per 100 liter; D. Bonselaar, 1048, v. d. Plaat 10.49; J W. Sinnige f 10.57; Jong Holland 12.60; P. Keet f 18.Allen te Helder. 250 K.G. biefstuk, 400 K.G. roastbief, 100 K.G. gehakt, 600 K.G. ragoutvleesch, 180 K.G. runderniervet, 140 K.G. runderlappen-, en 880 K.G. soepvleesch, ten- behoeve van het Kon, Instituut voor de Marine. Ingeschreven werd hiervoor voor de leve ring van bevroren en versch vleesch. Voor bevroren door A. J. H. v. Haaren, Helder, respect, voor 1.30, 1.10, f 0.70, 0.85, 0.76-, 0.85, 0.80; T. Majoor, Helder, 1.40, 1.10, 0.90, 0.90, 0.90, f 0.00, 0.90. Voor de levering van versch door: J. Slikker, Helder, resp. 1.80, 1.40, f 1.—, 1.—, 0.80, 1.10 en 1.—; P. de Beurs, Helder, 2.—. 1.45. 1.10, f 1.20, 0.90. 1.18, 1.18; en S. Dykshoorn, Helder. 2.20, 1.70, 1.10, 1.20, 1.—, 1.20 en 1.15. 2800 K.G. versche reuzel ten behoeve der Marine. J. Korver. Helder 0.81; J. Peetoom. Hoorn t),83.7; P. de Beurs. Helder f 0 84; S. Dijkshoorn. Helder f 0.84; J. Slikker, id. f 0.85; C. Goes, id. f 0,85.2; W. Scholte. Alkmaar 0.85.8; P. Wit, Helder f 0.80; A. J. H. v. Haaren, id. 0.88; A. Govere, id. 0.95. Ingezonden Mededeellng. LINOLEUMS EN VLOERZEILEN N.V. BEHANGERIJ EN STOFFEERDERIJ SPOORSTRAAT 49 TEL. INT. 46 Worst en vleeschsoorten Instituut en Marine-Hospitaal. A. Bandt 871.50; P. de Beurs 1003.'y A. J. H. v. Haaren 1005.50; J. Slikker 1007.—; A. O. Vries 1014.10; S. Dyks hoorn 1017.—; A. Govers 1025.50; J. Korver 1056.allen te Helder. 6000 K.G. kunstys ten behoeve van de Zeemacht. J. J. de Beurs 2.28 per 100 K.G.; C. Goes 2.64; M. A. Kolsïer 2.65; J. Plaats man 8.—. Allen te Helder. 1000 K.G. melange (margarine) ten be hoeve van het Kon. Instituut. J. D. Brandt 1.24; L. Dekker 1.24; H. Duinker 1.26; A. F. Isakson 1.80 en A. C. Vries 1.80 per K.G. Allen te Helder. 600 K.G. roggebrood ten behoeve van het Kon. Instituut. J. Kuiper, Helder 16.45; J. B. Piscaer 18— per 100 K.G. Beiden te Helder. 4500 liter zoete melk ten behoeve van het Kon. Instituut. A. F. Isakson, 11.74; Jong Holland 11.80; P. Keet 18.-- per 100 L. Allen te Helder. Al deze leveranties moeten geschieden in het tydvak van 1 Mei—1 November 1928. Groenten by aardappelen, soepgroenten en uien, te leveren in net tydvak van 1 Mei tot 1 Juli 1928. C. van Os 5981.20; J. van Amersfoort 7982.50; J. van Os 8119.60; allen te Helder. Kruidenierswaren voor het Kon. Insti tuut voor de Marine, te leveren in hetzelfde tydvak. L. Buter 456.60; J. W. London 457.60; A. C. Vries 458.85; S. Dijkshoorn 469.30 en J. A. London f 657.81. Allen te Helder. Kruidenierswaren Marine-Hospitaal. L. Buter 955.50; J.W. London 970.65; A. C. Vries 1048.90; J. A. London 1068.45 8. Dykshoorn 1128.40; allen te Heider. ZEEKRIJGSRAAD HELDER. Zitting van Woensdag 11 AprlL Uitspraken: Mar. 3e kl. C. J. M., valscbheid in ge schrifte, 3 mnd. gevangenisstraf. i Matr. A. 8. Th. P., opzettelijke ongehoor zaamheid, 3 mnd. gevangenisstraf met af trek van het voorarrest sedert 22 Februari. Nieuwe zaken: Stoker 2e kl. W. T. N., dienende a. b. Hr. Ms. Wachtschip, opzetteiyk ongeoorloofde afwezigheid, tweemaal gepleegd, 8 weken gevangenisstraf, met aftrek van het voor arrest sedert 2 Maart, zoodat de delinquent direct op vrije voeten kwam. Matr. le kl. A. B., dienende a. b. Hr. Ms. „Van MMMÉiN verf van de ,J)ouwe Aukesf', boete subs. 26 dagen hechtenis, Speyck", diefstal van een blik met an ae „Douwe Aukesf', 25 gulden DE MARINE IN DE RESIDENTIE. Onze Zeemacht maakt een kranig ffguur. Enorme belangstelling. (Van onzen specialen verslaggever). Reeds de enikele aankondiging van het bezoek van de adelborsten- en de marinlerB aan de Residentie had velen een aangename verrassing bezorgd, vooral natuurlijk den tairyken gepenslonneerden en oud-Helder- schen, die zich in den loop van den tyd in Den Haag vestigden. Geen wonder, dat er Woensdagmorgen een groote menigte op de been was om de Marine op haar marach door de stad en by het défilé voor de vor- steiyke personen gade te slaan. Overal zag men bekende gezichten, die aan Holland's Noordpunt herinnerden) en voor menigeen was het aangenaam te ervaren, dat toch het Jutterbloed kruipt waar het niet gaan kan. Van die byzondere gelegenheid-, om het puikje van de zeemacht binnen de muren van de Hofstad te zien, wilde men tot eiken prys getuige zfjin! Maar niet alleen degeneni, die op eeni- gerlel wijze met'de Marln-e ln verband staan of stonden, toonden hun belangstelling, ook van d-e zijde van de Haagsche burgerij viel een prettig medeleven met deze gebeurtenis te constateeren. De Rolterdamsche mari niers met hun kranige tamboers en py-pers zyn bier geen onbekenden; by hun mar- 8chen door de stad, hetzij by het betrekken der hoofdmacht, het? 1,1 by het houden van schietoefeningen op Waaisdorp en laaiste- yk nog by de begrafenis van den Portu- féesch-en gezant, steeds hebben zij veel be- rijks en gaat er een goede reep van hen uit om hun correcte militaire houding, die zoo langzamerhand by onze weermacht wel wat in het- gedrang is gekomen. Het spreekt :us wel vanze'f, dat de Hagenaars, nu ook e ln den lande lang niet onbekende Staf- muziek haar medewerking zou verleenen. wederom ln grooten getale langs den weg waren. Ook het byna zomersche weer werkte byzonder mee. Reeds vroegtijdig waren de mariniers uit Rotterdam en de Stafmuziek uit Den Hel der in- de Residentie aangekomen, waar zy zich naar de Frederikskazerne begaven. Hier verzamelden zich ook de adelborsten, die naar men ons mededeelde hun Paaschveriof hadden onderbroken, om uit alle oorden des lands in Den Haag samen ts treffen, waar zy van de nooiig» uitrusting stukken werden voorzlea. Omstreeks 11 uur werd de Frederiks kazerne, waarvan de wacht in het geweer kwam, verlaten om zich naar den Ruigen- boek, het landhuis van de Koningin aan, den Po-mpstatlonsweg, ie begeven De tamboers en pypers onder aanvoering van sergeant- majoor Witteveen de veteraan, die de gelederen maar niet verlaten kan open den de colonne. Daarop volgde de Staf muziek, onder de beproefde leiding van- Kapelmeester Leistikow, als steeds een keurlgen aanblik biedend met haar biauwo uniformen mét gouden uitmonstering, waar boven het blinkend koper der Instrumenten domineert. Onmiddellijk achter de muziek schreed de commandant der colonne, de lult.-kolonel der mariniers V. F. M. Yesel de Schepper. Vervolgens de adelborsten, die in bun -midden het corpsvaandel mee voerden, terwyi de stoet werd besloten door de Rotterdamsche afdeeling, van het corps mariniers. Compagnies-commandanten wa ren de kapiteins der mariniers von Freytag Drabbe en Raveili. Door hun voorbeeldige houding hadden, de vertegenwoordigers der Zeemacht al gauw de sympathie van het publiek verworven, waartoe ook de pittige marschen van de Staf en de voor den bui tenstaander steeds zoo aantrekkeiyke wy3jes van de tamboers en pypers by- d roegen. Langs de Javastraat en Konin ginnegracht werd naar den Pompstations- weg gemarcheerd', waar op eenigen afstand van den Watertoren halt werd gehouden, om nog even te verpoozen, alvorens het sein voor den opmarsch werd gegeven. De bekende „piraatjes" kwamen- voor den dag en er was een oogenblik gelegenheid voor deelnemers en toeschouwers om een praatje te maken. De menigte was intusschen tot eenige duizenden aangegroeid, zoodat de politie uitgebreide maatregelen moest ne men om het terrein naby den Watertoren vry te houden. Alles was keurig geregeld, toen tegen 12 uur H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana met klein gevolg den Ruigenhoek verlieten om terzijde van den Watertoren het voorbytrekken der troepen gade te slaan. Talrijke persfoto grafen en filmoperateurs trachtten de be- iangrykste momenten te vereeuwigen!, blijk baar tot misnoegen van de Koningin, die haar gezicht ln den bontkraag van baar mantel verborg, zoolang de lenzen op haar gericht waren. Het défilé bestond in het met hoofden- rechts voorby de vorsteiyke personen trekken, waarby luit.-kolonel Yssel de Schepper zich -ter rechterzijde van de Koningin opstelde en de tamboers en pypers met de Stafmuziek, die den bekenden Marine-Defileermarsch speelde, tegenover hen plaats Innamen. By het passeeren neeg het vaandel der adelbor sten voor de vorstelijke personen, die o. m. vergezeld waren door vice-admiraal F. Bauduin, chef van het Militaire Huls van ds Koningin, de adjudant, luit. ter zee baron De Vos van Steenwijk en de ordonnancs- offlcier jhr. Verheijen. Na hst défilé dankt# de Koningin met enkele woorden den com mandant, waarna zij zich met haar gevolg onder lulde toejuichingen van de menigte ln den Rulgenlhoek terugtrok. De troepen begaven zich vervolgens weer stadwaarts langs Pompstationsweg, Bad huisweg, Koninginnegracht, Prlnsesse- gracht en Korte Voorhout, cm op het Lange voorhout te defileeren Moeder. voor de Koningin- De menigte wat Intusschen nog belang rijk aangegroeid, zoadat de bereden politie aan den kop goede diensten bewees. Boven dien hadden' zich bijl het paleis verscheidene honderden opgesteld, die door de agenten onder leiding van hoofdinspecteur Sneth- lage, bijgestaan- door Inspecteur Paul, op eerbiedigen afstand' werden gehouden. Te ruim 1 uur verscheen de Koningin-Moeder met enkelen van ha-ar gevolg voor een der geopende ramen, waarna het défilé plaat» had, dat door H. M. met groote belangstel ling werd gevolgd. De particuliere secre taris, C. S.'Sixma baron van Heemstra bracht den dank van H. M. over. De marsch door de stad welke nu volgde, was een aardige attentie, die door de Hagenaars wel byzonder op prys gesteld is en die ongetwijfeld tot ver meer. er!ng van- populariteit der Marine moet hebben bygedragen. De Jonkers en de marinieri sloegen dan ook een kranig fi guur en de muziek zorgde wel voor een opgewekts stsmmiog onder ds msntgte. dis i VAN DONDERDAG 12 APRIL 1928 Verder zong zij van ongenoemden OVER DE 250 PATRONEN RUIM 100 VERSCHIL LENDE DESSINS CHENILLE, KUNSTZIJDE CHIQUE, KLEURECHT EN GOEDKOOP EN PLUCHETTB ZEER QROOTESORTEERINd WELLICHT DE GROOTSTE KEUS TER PLAATSB SCHERPE PRIJZEN GRATIS LEGGEN

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5