T TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS ELKE HUI5VR0UW WIL iCTPEP,DUBBEL'5TUK KOM'ZEEPFABRIEKENDEDUif VAN DONDERDAG 26 APRIL 1928 AANBESTEDING. van DE TORPEDOJAGER „EVERTSEN". De „Evertsen" komt hedenmiddag te 5 uur alhier binnen. Ter gelegenheid van deze binnenkust van het eerste schip van dit nieuwe type' jagers, dat voor onze Marine in aanbouw is, zal de Stafmuziek op het Havenhoofd zijn opgesteld en zich aldaar doen hooren. EERSTE ZOMERCONCERT te geven door het Stedelijk Muziekcorps (directeur Jb. ter Hall) op Maandag 30 April 1928 ter eere van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, in de muziek tent Juüanapark, des avonds van 8.80 tot 10 uur. Programma: plaats hebben op Dinsdag 8 Mei a.s. UITSLAG OPENBARE VERKOOPING Door Notaris A. M. Engelmapn is gis terenavond in het gebouw „Casino" pu bliek verkocht: Huis en erf aan de 2e Vroonstraat no, 54, groot 98 centiaren; kooper H. Rie- mers q.q. te Helder voor 980. Huis en erf aan de Waagstraat no. 14 groot 44 centiaren; huis en erf aan de Waagstrkat no. 15, groot 44 centiaren; huis en erf aan de Waagstraat" no. 16, groot 44 centiaren; kooper H. Zegel te Helder voor 2212.—. Huis en erf aan de Achtergracht Zuid zijde no. 47, groot 95 centiaren; kooper C. J. Bosch q.q. te Helder voor 2065. Het onbewoonbaar verklaarde huis en erf aan de Achtergracht-Zuidzijde no. 50, groot 69 centiaren; kooper J. C. Steilberg te Helder voor 470. Huis en erf aan de Achtergracht-Zuid zijde no. 51, groot 60 centiaren; kooper P. C. Jansen te Helder voor 1825. Huis en erf aan de Gravenstraat no. 15, groot 95 centiaren; opgehouden. Drie huizen en, erven aan de Wacht- straat nos. 37 en 39 en Vlootstraat no. 8, te zamen groot 1 Are 15 centiaren; koo per J. W. London q.q. te Helder voor 465.—. Huis en erf aan de Hoogstraat no. 44, groot 56 centiaren; opgehouden. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN Gisteren ontving Liefdadigheid naar Vermogen den kistje gebakken bokking van den grossier Korver, Keizerstraat De gever wordt hartelijk bedankt DEPARTEMENT DEN HELDER EN OMSTREKEN DER MAATSCHAPPIJ VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. In een Dinsdag j.L gehouden leden vergadering van bovengenoemd Depar tement werd besloten het bestuur uit te breiden met eenige leden uit de gemeen ten in de omgeving van Helder, en wer don als bestuursleden gekozen de heeren G. J. Lovink, burgemeester van do ge meente Anna Paulowna en L. C. Kolff, burgomoester der gemeente Wieringen. BEGRAFENISPLECHTIGHEID VAN DORUS RIJKERS. vene), dat volgens Jean Paul kenmerk is van den waren humor. Een humoristisch geval, dat in waarheid diep-tragisch is Tot ons leedwezen is in het verslag van de zielige slaaf-van-eigen-hartstocht. EEN MONUMENT VOOR DORUS RIJKERS. volgen. de begrafenisplechtigheid; van Dorus Rijkers verzuimd te vermelden, dat hier van een fraaie serie photos gemaakt' is door het photobureau „Helder", West straat, welke photos in onze platenkast zjjn opgehangen. Een dissonant In het vorig nummer der Heldersche Courant werd door Helder's Fanfarecorps aan onze redactie de vraag gesteld „hoe het bestaan kon, dat tifdens het ter aarde bestellen van onzen grooten burger niet het woord gevoerd werd door het Ge meentebestuur namens de burgerij". En aan deze vraag werd toegevoegd de over weging, dat de geheele burgerij zich met deze vraag bezighoudt en van meening is, dat zij daaromtrent ingelicht dient te wor den. Ofschoon het verloop der feiten betref fende deze aangelegenheid ons van den aanvang af bekend was, en het natuurlijk op het kerkhof opviel, dat aan het Ge meentebestuur wèl het woord gegeven werd, doch dit mededeelde daarvan af te zien, hebben wij kieschheidshalve ge meend dit incident te moeten negeeren. Nu evenwel openlijk gevraagd wordt om opheldering, meenen wij goed te doen de zaak uiteen te zetten. Uitdrukkelijk wen- schen wij op den voorgrond te zetten, dat de familie van den overledene geheel bui ten deze zaak staat en haar in deze niet de minste blaam treft. De geheele regeling der begrafenis, behalve de volgorde der sprekers, be rustte bij de te Helder wonende leden van het bestuur van het Dorus Rijkers fonds (de overige leden van dat be stuur zijn woonachtig te Amsterdam, den Haag, enz.) Nu is hét de ge woonte bij dergelijke begrafenissen, dat het gemeentebestuur van de stad der in woning van den overledene het eerst het woord voert) doch, waar de schout-bij nacht namens de Regeering zou spreken, werd, in overleg ook met de hier woon achtige bestuursleden van het D. R. fonds, overeengekomen, dat de volgorde der spre kers zou zyn: 1. de Regeering (i.c. dus de schout-bij-nacht), 2. het Gemeentebe stuur (i.c. de heer Verstegen als wd. bur gemeester), 3. het Dorus Rijkersfonds (i.c. de heer ter Hall), en zoo vervolgens. Dit werd den heer ter Hall medegedeeld. Uit den Haag, van den heer ter Hall, kwam daarop bericht, 'dat hij het eerst spreken moest. Nadat hierover nog nadere tele fonische besprekingen waren gehouden, kon de heer ter Hall er zich tenslotte mede vereenigen, dat eerst de schout-bij nacht zou spreken, doch in ieder geval wilde hij als tweede spreker het woord voeren, zoodat het Gemeentebestuur in de derde plaats zou komen. Daarop is na mens B. en W. aan het plaatselijk be stuurslid van het D. R. fonds, den heer Egner, medegedeeld, dat in dat geval het Gemeentebestuur van het woord afzag. Was hier dus al een onjuistheid begaan de zaak is verergerd doordat op het kerk hof het Gemeentebestuur toch als num mer drie werd afgeroepen (terwijl men wist, dat het niet zou spreken) en nu ver plicht was te zeggen, dat het van het woord af zag. De waarnemend burgemees ter, de heer Verstegen had voorts den avond voor de begrafenis aan het plaatse lijk bestuur van het D. R. fonds kennis gegeven, dat hij, indien hij niet namens de gemeente kon spreken, nog als parti culier namens een aantal ingezetenen he woord wilde voeren, nadat de officieele personen hadden gesproken. Doordat na den laatsten spreker niet de gebruike lijke vraag gesteld werd wie nog het woord verlangde, maar dadelijk medege deeld werd, dat het „Mannenkoor" zou zingen, verviel ook dit. Daarna trad de heer Speyer naar voren om namens de familie te danken. Zooals gezegd, de familie staat abso luut buiten deze zaak, was hiervan zelfs zeer waarschijnlijk in het geheel niet op de hoogte. Ook het plaatselijk bestuur van het D. R. fonds kon in dit alles geen ver andering meer brengen, de heer Egner liad de geheele regeling van.de begrafe nis, doch moest de door den heer ter Hall vastgestelde regeling der spreekbeurten uitvoeren. Het spijt ons, dat wij genoodzaakt zijn dezen dissonant te doen hooren maar wij zijn het met „Helder's Fanfarecorps" ge- ïeel eens, dat de burgerij er recht op ïeeft te weten hoe zich dit heeft toege dragen. Ook de eer onzer gemeente is er mede gemoeid. MOLIERE'S „DE VREK". Het feit, dat een stuk, dat voor 250 aren geschreven werd, bij weder-op- voering voor een op tooneelgebied uiterst verwend en geblaseerd publiek van onzen tijd, een publiek overigens, dat gewend is zich snel aan te passen aan de als een kaleidoscoop wisselende tijdsbeelden, dat op het gebied van moraliteit, mentaliteit, beschaving, intellect, enz. een formeele revolutie heeft doorgemaakt, het feit, zeggen wij, dat een zoo ouderwetsch too- neelstuk desondanks vermag te boeien en te vermaken, pleit wel voor de levens vatbaarheid van Molière's werk. Natuur lijk, onze tooneeltechniek is veel te ge raffineerd dan dat wij ons voldaan voelen met deze primitieve mise en scène, waar bij de handelende personen staande hun lesje" opzeggen en worden opgevolgd oor andere, waarbij een kloppartijtje op iet tooneel tusschen meester en knecht tot de onvermijdelijke tooneeltrucs be- ïoort waarmede onze voorvaderen zich iraaf amuseerden, en wij glimlachen over de naieve en hoofsche wijze, waarop jofferen" zich destijds met elkander on derhielden, alsmede over de onderdanig heid van de kinderen jegens hun ouders (kom daar nu eens om!) Maar toch: Harpagon is blijven leven, een griezelig pathologisch „geval", door Molière's genie gemaakt tot het „urage- voor wien wij afschuw, maar met wien wi; ook diep medelijden hebben: de onvrije, die overal spoken ziet, wiens leven ver gald en verwoest wordt door zijn chimè res, die hij overal rondom zich meent te ontdekken. En voor den toeschouwer van thans komt het or slechts op aan, of de tooneelspeler, die haar weergeeft, erin slaagt ons dit tragische in deze figuur te doen zien. Onwillekeurig dringt zich de vergelfl king op aan den Shylock van Bouwmees ter. Bouwmeester was hier de groote rea list, die met afschuwelijke plastiek de rol van dezen woekeraar weergaf. Naar veler smaak wat al te realistisch. Jan Musch die ons den Harpagon gaf, deed het fijner, inniger. De beide groote momenten in zijn spel zijn het oogenbük waarop hij ont dekt, dat zijn geld hem ontstolen is en dat, even vóór het scherm voor de laatste maal zakt, waarin hij het terugkrijgt. In deze beide oogenblikken was Jan Musch groot en aangrijpend. In beide kreeg hei; tragische, het ziekelijke van dezen vrek relief en huiverend wendde men zich van dezen onmenschelijken mensch af. Daar tusschenin had Musch een aantal creaties uit te beelden: Harpagon de vader, Harpagon de minnaar, Harpagon de meester. En doorloopend: Harpagon de vrek. Nu hangt het maar van den toe schouwer af hoe deze op de verschillende uitbeeldingen reageert. Musch, die zich een luguberen onguren kop gemaakt had bleef van begin tot einde in de rol van den gluiperigen, sluipenden vrek, die iedereen wantrouwt, die nergens anders over spreekt en denkt dan over geld en nog eens geld, voor wien alle hoogere gevoelens zijn uitgeschakeld. En het pu bliek, dat ditmaal talrijker dan anders was opgekomen, toonde den acteur zijn dankbaarheid door drie, vier maal te laten halen (voor den Helder een zeld zaamheidl) en bracht hem aan het slo een hartelijke ovatie.^H^H De verschillende dames en heeren, die hem terzijde stonden in de gansch nie gemakkelijke taak dit ouderwetsche stuk smakelijk op te dienen aan een nieuwer wetsch en verwend publiek, kunnen wi, onmogelijk allen noemen. De fleurige kleedij der 17e eeuw, zoowel van de dames als de heeren, vergoodde de afwezigheid van tooneeldecor uit die dagen. De dames met haar veelkleurige kleedjes bewezen dat ook de mode van die dagen haar be koring had. Om van de toenmalige hee renmode (hoe sierlijk zag bijvoorbeek Karei Rijken er uit, al had hij het geld voor zijn kleeding dan ook van een woe keraar moeten leenenl) maar te zwijgen, Het feit, dat de verschillende toonee- len elkander met een korte onderbreking opvolgden, alsmede de afwezigheid van het Casino-orkest, waren oorzaak, dat de voorstelling nog lang vóór elf uur was af- geloopen. niet tot spijt van de bezoekers die nu vroegtijdig thuis waren. En nu zal Insulinde voorloopig het groote talent van onzen eersten acteur kunnen genie ten. Wij wenschen Musch en zijn gezel schap het beste en hopen op een tot wederziens! CONCERT „TOONKUNST". Ter sluiting van het winterseizoen heeft de muziekvSreeniging «Crescendo* beter bekend als de plaatselijke Toonkunst- afdeeling, gisterenavond haren leden en donateurs een concert aangeboden. Deze Toonkunstconcerten munten, on danks het betrekkelijk zwakke ensemble, waarover men de beschikking heeft, steeds uit door beschaafde opvoering en goeden solo- en koorzang. Het hoofdbe stuur der Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, onder welks auspiciën ze worden gegeven, zorgt voor goede solisten. Voor ditmaal had de afdeeling de be schikking over een tenor, den heer Gerard van den Berk, die, nog aan het begin zijner carrière staande, een zuiver, mooi klinkend geluid heeft, dat blijkbaar nog niet op volle ontwikkeling is. Naar ons verteld werd, is hij ontdekt door mevr. Noordewier, die den Brabantschen boe renzoon zangles gaf. De vruchten van dit onderwijs waren duidelijk merkbaar aan het rijpenzijn uitspraak van het Duitsch was vlekkeloos, zijn voordracht onberispelijk, zijn verdere ontwikkeling zal ongetwijfeld de uit,'-tekende kwalitei ten van z(jn stemmateriaal aan den dag brengen. Mevrouw Henriette Sala uit Den Haag is een sopraan, die zeer zeker bogen kan op een krachtig geluid, maar wier stem wat zweeft en resonneert en dientenge volge niet altijd even duidelijk den tekst weergeeft. Behalve deze twee solisten van elders had Toonkunst de beschikking over een aantal plaatselijke krachten. Zij waren lang de minsten niet, ja, wij zouden hen in menig opzicht de voorkeur geven boven de vreemdelingen. Vooreerst waren daar de gezusters Sok, die vooral in haar duetten van zeldzame bekoring zijn, wier beide stemmen eenzelfde timbre bezitten en die zuiveren, beschaafden en ge schoolden zang geven. Dan was daar mevrouw GunthertBreet, hedenavond goed op dreef, vooral in haar samenzang, met mooi, klankrijk geluid. Ook op het gebied van mannenstemmen had men een goede keuze gehad. Zelden hoorden wij een zoo fraaie bas als die van den heer Th. Rammler, hij zong spontaan, als het ware spelenderwijs zijn martij en het was, ondanks een gebrek kige uitspraak hier en daar van het Duitsch, een genot hem te hooren. Minder en geheel anders van klankgehalte was de heer E. Roodschild, die overigens maar een kleine partij zong. Het programma bevatte voor de pauze een tweetal fragmenten uit een koorwerk v. Joh. Brahms,»Eindeutsches Requiem* waarbij we al aanstonds kennis maakten, van den Berk twee liederen van Brahms en Schumann's »Gestflndniss«, terwijl mevrouw Sala ten gehoore bracht drie Grieg-liederen, waaronder het teedere lied van Solvejg. Maar het glansnummer van den avond kwam na de pauze, n.1. Schumann's «Der Rose Pilgerfahrt*. Hierin wisselen solo's, duetten, koren, elkander af en we kregen menig glansrijk oogenbük en ook menig moment van ontroering. Waar wij hier boven al onze meening hebben weerge geven over de verschillende solisten, kunnen wij hier volstaan met te zeggen, dat ook de koren, in aanmerking nemende de vrij zwakke bezetting, goed uit kwamen. De dames domineerden, vooral de alten waren bizonder fraai. Voor de heeren gold dit mutatie mutandis eveneens, d.w.z., dat daarvan de bassen beter waren dan de tenoren. De hooge partijen vormen nog maar al te zeer een struikelblok en eischen vaak te veel van de zangers. De heeren hadden overigens gelegenheid nog in een apart mannenkopr uit te komen. Zonder dus verder in details te treden, kan gezegd worden, dat dit concert zeer geslaagd is. In de pauze vroeg men ons eens eene opwekking te willen schrijven om lid te worden, daar het koor toch eigenlijk te klein is voor een stad van 30.000 inwoners. Aan welk verzoek wij bij deze gaarne voldoen. Mejuffrouw Posthuma begeleidde aan den vleugel, vlot eD beschaafn. Den dames werd de gebruikelijke bloemen hulde aangeboden. EMMABLOEMOOLLECTE. Op Zaterdag 28 April zal in deze ge meente de jaariijksche Emmabloemcollec- te gehouden worden ten behoeve van de vereeniging tot bestrijding van tubercu lose. Wij bevelen deze collecte bij het Heldersche pubüek aan. Zij zal gehouden worden door een aantal dames langs de hulzen en op straat en wij hopen dat de bloemverkoop evenals vorige jaren een flink bedrag moge opleveren om de kas te stijven van de vereeniging die zonder aanzien van stand of beroep of geloof den strijd aangebonden heeft tegen de zoo gevreesde volksziekte door middel van uitzending naar sanatoria, verstrekking van versterkende middelen en verple- gingsmateriaal. Goede resultaten zijn reeds bereikt op het gebied van de hy giënische opvoeding. Staat, provinoie en gemeente steunen dit werk door subsi dies, maar toch is nog meer geld noodig om den strijd te kunnen volhouden. Een collecte waaraan den naam van onze ge liefde Koningin-Moeder verbonden is, vormt ongetwijfeld een van de meest sympathieke middelen, waardoor het pu bliek kan steunen. Beloont dus de moeite van de verkoopsters en offert uw dub beltje voor de Emmabloem. Ingezonden Mededeellng. l/OOR FIJNE kehrt Erhabene" (het omgekeerd Verhe-lmet de sopraan. Verder zong de heer DE MIDDENSTANDS EN ELECTRIC! TEITS-TENTOONSTELLING. De dag der officieele opening nadert met rassche schreden en als de hittegolf, die ons thans genoeglijk puffend en transpireerend, doet zeggen, dat het toch zulk fijn weertje is, nu maar een weekje aanhoudt, kan de komende week een goede week zijn voor onze stad en haar inwoners. Want een entréeprijs van 25 cents is natuurlijk voor niemand een be zwaar, om eens op de tentoonstelling een kijkje te nemen, en eenmaal binnen, zal er zooveel te zien en te leeren zijn, dat men er voorloopig niet aan denkt weer naar buiten te gaan, al lokt het weer ook nog zoo. Wjj hopen in ons volgend nummer nog eenige nadere bizonderheden te kunnen mededeelen over wat er zooal te zien is. De uitvoerige catalogus is thans ver schenen en 10 cents verkrijgbaar; deze bevat o.m. het volledige programma voor den duur der tentoonstelling. Zatermiddag uur heeft de officieele opening plaats, welke geschiedt door den burgemeester. Hierbij zal de Kleine Kapel van het Stedelijk Muziekkorps medewerking ver- leenen in het tentoonstellingsgebouw. Te 8 uur wordt de tentoonstelling voor iet publiek open gesteld. Onder de aan trekkelijkheden, welke het programma vermeldt en waarop wij t.z.t. terug komen moeten worden genoemd een 1,weetal lezingen, welke evenwel niet in het gebouw zullen plaats hebben, maar wegens de daarbij te vertoonen licht' beelden, in de „Witte Bioscoop". Dins dagmiddag 2 uur zal de heer Smit Kleine, directeur van het P. E. N. te Bloemen- daal, aldaar spreken over „Het belang van een goede eleotriciteitsvoorziening voor de bevolking in het algemeen en voor Helder's Middenstand in het bizon der". Terwijl de officier-vlieger M. O. Vloes Woensdagmiddag over „De ontwik- teling van het Vliegwozen" zal vertellen, leide lezingen, zooals wij zeiden, ge ïllustreerd met lichtbeelden. Behalve deze staan nog demonstraties met kook-' en waschmachines op het programma. Het programma bevat verder een platte grond der tentoonstelling, alsmede een lijst der exposanten met omsohrijving hunner inzendingen. Hieronder zijn uit den aard der zaak veel artikelen op het gebied der electriciteit, zooals landbouw artikelen, motoren, waschmachines, radio toestellen, enz. Maar ook op ander ge- aied is er veel interessants te zien; wij noemen naaimachines van de firma Hil- dering, allerlei verbruiksartikelen, als custard, limonades, ijspoeders, gember, loning, brood, biscuits, enz. Voorts huis- loudeüjke artikelen: meubileeringen, stofzuigers, kleeding, vulpenhouders, sa nitaire artikelen, confectie-artikelen van gebr. Meijer, enz. Namens het tertoonstellingscomité wordt den ingezetenen verzocht, speciaal den winkeliers, op den dag der opening te willen vlaggen. NOORDER KUNSTKRING. I11 een vorig nummer van deze courant stond reeds een bericht over de ten toonstelling, door bovengenoemde ver- Mniging la hu» tUUu Dykatrtali tl te houden tijdens de winkelweek Een drietal bekenden van buiten expo- seeren n.1. Mevr. Tine KrugVermeu len, Han Krug en Hans Botermans. De inzendster heeft nu frisch kunstnijver- heidswerk, fleuriger nog dan den vorigen keer. Han Krug zond buitengewoon gees tige kinder-illustraties, houtsneden en fijn-kleurige landschapjes. Hans Boter mans stuurde houtsneden, buitengewoon overwogen, sterk van wit-zwartverdee- ling. Een verrassing voor 't Heldersche pubüek zal echter wel het werk van onzen vroegeren plaatsgenoot J. B. Mulder* thans leeraar aan de H.B.S. te Steenwljk, zijn. Hij heeft een inzending van schitte rend batikwerk. Dei ngewijde, die den ont zaglijken arbeid zal doorvoelen die noodig is, om zulk een werk te volbrengen zal evenzeer in bewondering staan, als de leek, om de prachtige ornamenten en rijke kleurenmengeling. Immers batik werk (het echte, niet de imitatie ervan) eischt voor iedere kleur een waslaag over de geheele oppervlakte van het doek, waarin alleen het op te brengen ornament wordt uitgespaard. Hierna gaat de lap ln een kleurbad van zeer speciale Ucht- en wascbechte kleurstoffen. Deze dringen overal ln de stof behalve waar was is aan gebracht. De lap wordt dus aan voor- en achterzijde gelijk. Deze bewerking geldt voor iedere kleur. En wij zien daar lap pen in diepe, donkere tinten, afgewisseld door fijne lichte ornamentjes. Of andere: warm van kleur, waar de mengeling van ücht en donker een kleurenspel voor de oogen is. Overigens zal „men", als „men" tenminste een stapje voorbij de Metho wil zetten, dit batikwerk zelf wel in oogenschouw nemen. Van het werk der leden zullen wij nog geen namen noemen. Alleen de pre mie die de vereeniging voor elk der do nateurs beschikbaar stelt: een vroolijk- zonnige houtsnede van G. Goes is geëx poseerd. En dan: het werk van het jong ste lid zal door velen qit het pubüek niet begrepen worden. Het is een ernstig zoe ken met reeds goed resultaat naar moderner vormgeving in symboüek en heel gevoelig van kleur. Ook in de hout sneden is dit streven, naast sterke wit- zwartwerking aanwezig. Met dit voor oogen zal men niet. met een niet begrij pend schouderophalen dit werk voorbij gaan. Men zal tenslotte zelf zien hoe er ge werkt is en men overtuig© zich ervan 1 GEMEENTERAAD. Opheffing van de fnnctle van klokkenist B. en W. stellen den Raad voor de be trekking van klokkenist uit de salarisver ordening 1920 te schrappen. Na overlijden van den heer Wieringa, werden deze werkzaamheden voorloopig voortgezet door de weduwe, en aangezien aan een betrekking van 400.— salaris geen pen sioen verbonden is, meenen B. en W. na het vertrek van mevrouw de wed. Wie ringa de werkzaamheden bij overeen komst aan een der hier gevestigde uur werkmakers te moeten opdragen. De heer Siegers is bereid deze tegen een ver goeding van 850.— 's jaars te verrichten. Verkoop van grond. In September 1927 werd aan de firma Minneboo Walboom erfpacht gegeven op een terrein aan den Singel voor den rouw van zes woningen. Een dezer per- ceelen zal door den heer C. Rab alhier worden aangekocht, en B. en W. hebben geen bezwaar tegen dezen verkoop en stellen den Raad aldus voor te besluiten. In totaal zal voor dezen grond 6.per M'. moeten worden betaald, zijnde ƒ960.—Het perceel blijft belast met de erfdienstbaarheid van voetpad door de steeg naar de nieuw geprojecteerde straat in het verlengde der Emmastraai. Eenzelfde voorstel wordt aan den Raad gedaan ten opzichte van een perceel aan den Singel, door den heer G. Groot te bouwen en thans reeds verkocht aan den den heer J. A. Sennekea. Dit betreft grond van 8.— den M., totaal 128 M'. zijnde 1024.— KANTONGERECHT HELDER. Zitting van Dinsdag 24 April 1928. Verkeers zondaars. De chauffeur W. Bals, wonende op het eertijds kroonprinselijke eiland, heeft tegen de zoo nuttige en noodige verkeers regelen gezondigd, tot schade van zijn goeden naam. Op een onzaügen dag had hij met zijn auto, een bocht links nemend, een huis gerameid van den heer L. te Den Oever (W.). Dat dit een dure liefhebberij was, i B. gawaan wssdsa, mua hij vaxoos- Dinsdagmiddag werd door Burgemees ter en Wethouders herbesteed het onder houd der gemeentegebouwen, bruggen, riolen, enz. te Helder. Er was slechts één inschrijving ingekomen, namelijk van den heer Joh. Steeman voor de som 7650.—. I. a. Volkslied, Wiea Neêrlandsch Bloed J. W. Wilms b. Marche Militaire J. ter Hall Ouverture, Fantastique Govaert 3- Solistenscherze für zwei Pistons Herm. Schwedel. arr. J. ter Hall 4. Fantaisie. ,,L» Fille du Tambour Major' Offenbach 5. „Gavotte Coqueeterie" Denensbourg Suite Aquarelles Villageoises (Dorps- schets) Daerly. a. Farendole (Provenqaalsche rondedans), b Arabesquc (Arabische zang), c. Angelus (Ge bed), d. Kermesse (Kermis). 7. a. Helden der zee. Ma'rsch Hartman b. Oude Wilhelmus (1583) Valerlus B(j ongunstig weder zal het conoer, Gisteravond vergaderden in de Arbeids beurs op initiatief van den heer Feenstra, bestuurslid van de Vereeniging .Moed, Volharding en Zelfopoffering*, eenige vooraanstaande en offlcieële personen uit de gemeente, teneinde voorloopige bespre kingen te houden omtrent het oprichten van een monument in deze gemeente, gewijd aan de nagedachtenis van Dorus RHkers Tevens zal dit monument beoogen in den persoon van- Dorus Rijkers ook de overige redders en helden te eeren en in het algemeen als een bewijs van sympathie van het reddingwezen. Na eenige algemeene discussies werd een voorloopig bestuur uit het comité gevormd, dat zal trachten, ook bultende gemeente meerdere personen en corpora ties te assimileeren en dat autoriteiten en invloedrijke personen op velerlei gebied zal uitnoodigen hun medewerking te wxl- 1CHet 'voorloopig bestuur bestaat uit de A G. A. Verstegen, voorzitter, Meijer, penningmeester en L. secretaris, aan wiens adres, 172, men eventueele corres- nondentie gelieve te richten. Nadere bijzonderheden zullen mettertijd heeren Bernb. Bandsma, Kanaalweg

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5