UIT DEN OMTREK verhouding die thans heerscht tusschen den minister en de marine kan wel an ders worden. En dat zal noodig zijn. „De Vaderland" schrijft: Zooals men weet, heeft de minister van Marine a.i. bij de behandeling van het fusie-ontwerp in de Tweede Kamer be zwaar gemaakt tegen de cijfers omtrent de grootte van het marinepersoneel, aan prof. Steger op diens verzoek door schout bij-nacht Quant verstrekt en door kapi tein-ter-zee Rendorp in zijn rede gebruikt. Van de zijde der marine heeft men de juistheid dier cijfers echter gehandhaafd in woord en geschrift. En na een onder zoek is men algemeen tot de overtuiging gekomen, dat de door den minister ver strekte cijfers voortdurend met elkaar in strijd zijn gekomen en dat dus hun be trouwbaarheid te wenschen heeft overge laten. Zelfs moet men constateeren, dat de cijfers van de tegenstanders, van den mi nister in de jongste Memorie van Ant woord aan de Eerste Kamer bevestigd worden en billijk moet het dus heeten, dat de minister nu de beschuldiging, dat zijn tegenstanders met verkeerde cijfers hadden gewerkt, intrekt. De minister diene een vorm te vinden om de tegen de Marine uitgebrachte be schuldiging ongedaan te maken. Dit zal haar de genoegdoening geven, waarop zij recht heeft. VAKSCHOOL VOOR KAASMAKERS TE HOORN. Op 22 April eindigde de cursus die 2 winterhalfjaren heeft geduurd. In tegen woordigheid der Regelingscommissie na men 18 kaasmakers en 8 toehoorders aan het eindexamen deel, twee toehoorders moesten worden afgewezen» 'De namen der gediplomeerde kaasma kers zijn ojn.: R. Buisman te Wleringer- waard; W. Hoekstra, De Waal, Texel; A_ J. Kef, Julianadorp; L. Wiersma, Beha gen. Van Ewijcksluis. Uitvoering Zulderzeesteunwet. z' Bij beschikking van 18 April jj. is door den Miinster van Waterstaat, gelet op ar tikel 13 der Zuiderzcesteunwet 1925 en op de arikelen 11 tot en met 15 van het Zuiderzeesteunwetbesluit en gezien het advies der Generale Oommissie inzake dé Zulderzeesteunwet van 27 Maart 1928. No. 932, goedgevonden, dat aan den ge dupeerden Zuiderzeevisscher Jan Bakker alhier, te rekenen vanaf 1 Januari 1928 eene geldelijke tegemoetkoming zal wor den verleend van 5.per week. Wieringen. 1 Mei-feest S. D. A. P. Naar wij vernemen zal op Zaterdag avond 28 April a^. vanwege de afdeelin- en der S.D.A.P., de Transportarbeiders- nd en de Bouwvakarbeidersbond in de Concertzaal van den heer Jb. Bruul een Mel-feest-avond worden georganiseerd, waarbij als feestredenaar zal optreüen de heer Verstegen, van Helder. Verder zul len er nog verschillende zang- en muziek nummers en voordrachten 'worden gege ven, waarbij de Zangver. „Stem des Volks" van Anna Paulowna, ook haar medewerking verleent, terwijl met een bal de avond wordt besloten. De heer Joh. Baijs, voorheen postschip- per, heeft zijn motorboot, waarmee hij den dienst Wieringen—Van Ewijcksluis voor post- en passagiersvervoer onderhield, verkocht aan den heer O. J. Bosker al hier. De boot zal geheel worden opge knapt en voor diverse werkzaamheden worden gebruikt. Staking bf] de Zuiderzeewerken? Wieringen, 25 April. De op de booten werkzame arbeiders in dienst van de Maatschappij voor uitvoering der Zuider zeewerken, hebben een ultimatum gesteld aan hun werkgeefster tot verhooging van het weekloon van 25 tot 27.50 en zes dagen vacantie per jaar met behoud van loon. Worden deze eischen niet ingewil ligd, dan zal een staking worden gepro clameerd. Texel. Den heer P. Brak, onderwijzer aan de MULO school te den Burg, is een ziekte verlof verleend. Tot tijdelijk onderwijzer in zijn plaata is benoemd de heer Koel man. Mej. H. G. Schmidt, te Den Burg, be haalde te Rotterdam het diploma als ver loskundige. OUDESCHILD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Vis- man, ambtenaar b« de Staatsspoorwegen te Utrecht, heeft eon kaartje v^ar^gd dat een buitengewoon duidelijk overzicht geeft van de verschillende spoorwegver bindingen in ons land cn ook van de ver binding van Texel met de groote steden. Het bestuur van TJS.S.O. is bereid finan- tieel te steunen. De kaart zal verkrijgbaar worden gestold aan de spoorwegloketten en opgehangen worden in do stations. Met het oog op de Olympische Spelen kan deze kaart een mooie reclame worden. Ingezonden, DORIS RIJKERS IN MEMORIAM. Zoo zij Uw graf, o grijze Vader! Uw roem ons niet vergeefs vertrouwd; Reeds komeh wij vol eerbied nader. Geachte Redactie, Dofrus Rijkers is heengegaan! De stoere grijsaard, die in zijn leven zooveel van zich heeft doen spreken. De held der zee, die zijn leven veil had om te redden en te behouden Grijpe men deze gelegenheid aan, als eerbied voor de nagedachtenis van dezen man, om als lid toe te treden van het „Doris Rijkersfonds". Dit fonds stelt zich ten doel om ouden van dagen, die wonen bij de zee en die zouden kunnen vertellen van hun heldendaden bij vliegend storm weer, te helpen en te steenen om hun een zorgeloozen ouden dag te verzekeren. Veel heeft het „Doms Rijkersfonds" reeds tot .stand gebracht, maar nog zéér veel steun moest worden afgewezen. Voor het lidmaatschap, dat slechts een zeer klein bedrag per jaar vordert, wende men zich tot het secretariaat van het „Dorus Rijkersfonds", Delistraat 38 te 's-Graven- hage. Ook een bijdrage in eens zal dank baar worden aanvaard. Zoo zal men Dorus Rijkers gedenken! Bet fonds in staat te stellen de makkers van wijlen onzen held, die bij honderden zijn te tellen, te steunen, daar ook zij hun leven veil hebben gehad om schipbreuke lingen van een wissen dood te redden. Overal in den lande richte men zich op om hiertoe mede te werken! Santpoort. Hoogachtend, W. OHR. TEGEL. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 28 ApriL De" ex-bakker H. H. uit de ZJjpe, on langs veroordeeld tot gevangenisstraf wegens valsohheid in geschrifte, welke straf thans door hem wordt afgewerkt, stond nu weer terecht terzake diefstal van een zak eierkolen in den nacht van 16 op 17 Maart ten nadeele van den brandstof- handelaar Nieman te Schagerbrug. Hen drik H. begint door zijn met ijver be oefende lange vingersport hier in 'n slechte reuk te staan en werd ook heden weer opgeknapt met 1 maand gevangenis straf. De stem eens roependen ln de woestijn. De heer W., ambtenaar der directe be lastingen, had in opdracht op 22 Maart de rijwielbelasting te oontroleeren en wilde te dien einde ook den fietsenden coiffeur H. W. P. bewegen van zijn rij wiel af te stappen, ten einde zich als braaf burger van Warmenhuizen ge hoorzaam aan die wel niet populaire, maar toch noodzakelijke controle te on derwerpen. De haarkunstenaar verkeerde echter den dag in een weerspannige bui, zoodat hij de vordering tot afstappen straal ne geerde en ijskoud doorpeddelde. Welke recalcitrantie echter noch verstandig of voordeelig bleek, daar hij heden tot 15 boete of 16 dagen werd veroordeeld, voor welk -bedrag hij zeker wel 40 bobby-koujes zal hebben bij te werken. Een al te voorbarige scherpschutter. Een landman en veehouder te Koegras, Reijer N., had veel last van zwervepde honden, die zijn schapen en lammeren een doodschrik op het lijf joegen en be sloot daaraan met behulp van ziijn oude ganzen spuit een eind te maken. Helaas, het oude hondje van de weduwe V. D., dat zich op den morgen van 20 Maart op Reijeris land waagde, was het eerste slachtoffer en viel morsdood neer. De weduwe was echter niet gesticht over dit gewelddadig einde van haar huisgenoot en heden stond Reijer dan ook terecht ter zake het dooden van een anders dier. In tegenstelling met den verdachten boer, die beweerde zoowat half en half toestemming te hebben gekregen door bemiddeling van een buurvrouw, om het oude dier van kant te maken, beweerde de eigenares dat dit bejaarde hondje na den dood van haar man haar eenige troost en aanspraak was. De politierechter, hoewel toegevend dat een landbcftiwer niet kan nalaten zijn vee te beschermen, achtte de bloedige daad1 des veehouders in dit geval prema tuur, daar het hondje nog geen schaap of lam had belaagd en veroordeelde hem tot 20 boete of 20 dagen. Het hemd leek hem dierbaarder dan de rok. Zekere heer Bastiaan S. een voormalig geëmployeerde bij het vliegkamp „De Kooy" nabij den Helder, had op zich ge nomen om gelden in te zamelen ten be hoeve van een vertrekkenden vliegeroffi cier, teneinde hem met een blijvend aan denken te vereeren. Hij scharrelde zoo ongeveer 25.bij elkaar en besloten werd om als geschenk een gouden pot lood aan te schaffen. Dit besluit werd tot uitvoering gebracht, doch toen men ver trouwde dat het eereblijk reeds lang en breed betaald was, kwam de onvoldane rekening en bleek de ijverige propagian- •dist de bijdragen in eigen beurs te heb ben gestoken. 'n Manipulatie, waarvoor fcfij mede op gro'nd van zijn niet bepaald onbevlekt verleden, heden tot 2 maanden gevan genisstraf werd veroordeeld. Al te voorbarige onrechtwrekers. De landbouwer Jan Petman, die op 28 Maart door Schagen tufte, had daarbij het ongeluk een jongetje, dat plots voor zijn motor liep. aan te rijden. Natuurlijk zijn zulke ongevallen, ook ai heeft men geen schuld, niet aangenaam, doch de heer Petoan ondervond nog meer tegen spoed door dat een paar opgewonden Sohager inwoners, Adr. W. en Simon H., zioh zonder oenig vooronderzoek, op hem wierpen en- hem onthaalden op een over vloedige portie slagen en stomnen. Deze al te vurige en voorbarige wrekers van een vermeend onrecht stonden heden te recht en werden ieder, daar zeer duide lijk uitkwam de onschuld van den motor rijder, veroordeeld tot' 25.boete of 25 dagen, waarna sluiting. Marineberichten. DE TOEKOMST VAN HET KORPS MARINIERS. Het lid van de Tweede Kamer, de heer Van de Bilt, heeft aan den minister vah oorlog, a.i. minister van marine de volgen de vragen gesteld: 1. Wil de minister meedeelen waarom ook dit jaar aan het Koninklijk Instituut der Marine geen plaatsen beschikbaar worden gesteld voor adelborst bij het korps mariniers? 2. Werd de maatregel in 1926 niet ge nomen omdat er voldoende officieren der mariniers waren en is dit nog het geval? 8. Acht de minister het niet wensche- Lijk om, waar de maatregel geen noemens waardige bezuiniging geeft immers de adelborsten der mariniers worden opge leid in denzelfden tijd en door dezelfde leeraren als de overige adelborsten dat officieren, die met het zeevolk zullen moe ten omgaan, in marine-milieu worden op geleid en daarmee reeds vroeg vertrouwd worden gemaakt? 4. Ligt het in de bedoeling van den mi nister, om het korps mariniers in de toe komst te doen verdwijnen? ROOMSCH-KATHOLIEK MARINE PERSONEEL. Zaterdag, Zondag en Maandag is te Vlissingen de 18de algemeene vergade ring van de r.-k. vereeniging van marine personeel St. Christophorus gehouden, onder voorzitterschap van den heer A. W. P. Angenent, die in zijn openings woord zeide, dat men de marine moet maken tot een instituut, waarin het Ne- derlandsche volk ten volle zijn vertrouwen kan stellen. Zoolang men in Nederland de burgerwachten en den bijzonderen viijwilligen laixjstorm noodig oordeelt, zullen de kètholieke marinemannen dit aanvoelen als een wantrouwen ook in de marine, en zij zullen in de naaste toe komst alle krachten moeten inspannen om het vertrouwen in de marine te her stellen. Spreker stelde met gedoegen vast, dat aan de godsdienstige verzorging van het marinepersoneel in Indië eenige aan dacht van gouvernementswege is gewijd. Maar hij betreurt het, dat b]j de gewij zigde omstandigheden, waaronder het per soneel in Indië leeft, niet tevens alle aan dacht is geschonken aan de Indische toe standen, om met alle goede middelen ver beteringen daarin aan te brengen. Zondag werd een mis opgedragen door den heer H. J. M. Alink, vlootaalmoezenier. Zondagavond had in het hotel Britan- nia een feestavond plaats. Coirespandentl& Den heer H. G. J. M. Zie het bericht onder plaatselijk nieuws. Kan. I 'akotvaartmaataehaijidj. HollandCritscb-Indië Lijn. Bovenkerk u., 22 April te Madras. BotterdamZuid-Amerika UJa Alhena, t., 22 April v. Bahia. Emzotco Lijn. Vlssoherijberlohten. Sport. VOETBAL. ATHLETIIK. Burgerlijke stand van Helder. van 24 en 25 April 1028. ONDERTROUWD: J. Lumkeman en S. H. Gras. P. Zujjderduijn en B. J. Stok- hof. L. Gieles en A. M. A. Buok. J. A. Koning en J. M. Dee. BEVALLEN: J. A. M. Tensen-van Riel, z. M. Blaasse-de Nooijer, z. Haven van Nieuwediep. Radiografisch Weerbericht naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 ApriL Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 772.1, te Wisby. Laagste stand 748.2, te Vestmanör. Verwachting: Meest matige O. tot Z. wind, helder tot licht of half bewolkt, nog droog, warm weer; in het Z.W. mogelijk verder toene- menede bewolking en geringe kans op onweer. Marktberichten. Denken wat waar, voelen wat schoon, en willen wat goed is daarin herbant da gee#t het doel van het leven. Hr. Ms. ,De Ruyter". Bij Kon. besluit is bepaald, dat Hr. Ms. tor- pedobootjager De Ruyter, bestemd voor den dienst in Nederlandsch-Indië, te Vlissingen zal worden in dienst gesteld en bet bevel over ge noemden bodem opgedragen aan den luit. ter zee der ie kl. H. Ferwerda. Hr. Ms. torpedojager Evertsen is Dinsdag, onder bevel van luitenant ter zee ie kl. A. C. van der Sande Lacoste, van de Parkkade te Rotterdam naar Nieuwediep vertrokken, om vandaar dezen zomer oefeningstochten te maken tot zijn vertrek naar Oost-Indië, dat in September zal plaats hebben Kap.-luit. ter zee M. J. Verloop wordt 30 dezer overgeplaatst van Willemsoord naar s-Gravenhage. Bij beschikking van den minister van ma rine a.i. is kap. der mariniers L. Spiegelberg, geplaatst bij de Marinekazerne te Willems oord, den ien Mei ter beschikking gesteld. Bij beschikking van den minister van ma rine a. i. zijn de volgende mutatiën gelast: met 30 April is kap.-luit. ter zee M. J. Ver loop geplaatst bij het departement van marine; luit. ter zee ie kl. H. Vreedeaburg als eerste- officier geplaatst bij de Marinekazerne te Wil lemsoord en luit. ter zee 2e kl.'F. S. C. baron van Randwijck als oudste officier geplaatst aan boord van Hr. Ms. Van Speyk; Luit. ter zee ie kl. S. Woldringh, van de afdeeling materieel aan het departement van marine, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 16 Mei met het motorschip Sibajak uit Rotterdam zijn nieuwe bestemming volgen. Met 1 Mei zijn geplaatst: aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord luit. ter zee 2e kl. W. F. J. Fels en ie luit. der marln'ers C. L. M. Janssens; aan boord van Hr. Ms. Hertog Hendrik luit. ter zee 2e kl. P. Went- holt en G. A. Cox; bij de afdeeling mariniers te Rotterdam de bij het korps mariniers gede tacheerde ie luit. der inf. H. Onderstal en 2e luit. der mariniers P. J. van der Ende. Luit. ter zee ie kl. A. S. Pinke is geplaatst bij de Marine-kazerne te Willemsoord en luit. ter zee 2e kl. jhr. A. van Foreest aan boord van Hr. Ms. Hydra, laatstgenoemde als oudste off. Off. van den M.S.D. 2e kl. P. N. Vreeken en A. A. Looijen is vergund uit Oost-Indië naar Nederland terug te keeren. Officier v,an den marine-stoomvaartdienst 2e kl. J. van der Wiele, die ter beschikking is ge steld, is aangewezen voor den dienst in Oost- Indië en zal 30 Mei met het stoomschip Tjeri- mai uit Rotterdam zijn nieuwe bestemming volgen. 8tOMnvaartma*tachAppri Tritonia, pass. 20 April Perim. Prinses Juliana, u., 24 April te S&bang. SaJeiex, 24 April te A'dam. P. C. Hooft, u., 25 April v. Sue*. Koningin der Nederlanden, u., afl April te Southampton. Moena, 24 April te Batavia. Rotti, t., 24 April v. Padang. Kon. Ned. Stoomboot Msatsriuw# Almelo, t., pass. 24 April Ouessant. Baarn, t., 24 April v. Cristobal. Euterpe, 24 April te Bordeaux. Hercules, 23 April v. Saionica. Juno, pass. 23 April Gibraltar. Nereus, 23 April te Kopenhagen. Notos, 23 April v. Malaga. Oberon, 24 April v. A'dam. Stella, 23 April v. Patras. Venus, 23 April v. Tanger. Vulcanus, 24 April te A'dam. Zeus, 23 April v. Lissabon. Aurora, 24 April v. Catania. Bacchus, 23 April te New-York. Breda, 2a Apil te Talcahuano. Doros, 24 April v. Valencia. Erato, 24 April v. Pasages Fauna, pass. 25 April Gibraltar. Hebe, 24 April v. Cadiz. Jan v. Nassau, t., 23 April te Havre. Merope, 24 April v. Genua. Minerva, 24 April v. Algiers. Neptunus, 25 April v. R'dam. Perseus, 25 April v. A'dam. Pluto, 24 April te Barcelona. Prpteus, 24 April te Barcelona. Theseus, 25 April te Triëst. Ulysses, 24 April te Samos. Kon. Holland sche Lloyd. Waterland, t., 23 April v. Las Palmas. Amstelland, t., 24 April v. Montevideo. Gelria, t., 24 April v. Rio Janeiro. Orania, u., 24 April v. Santos. Flandria, 25 April v. A'dam. Siberoet, 22 April v. Sydney. Van Overstraten, ai April v. Belawan. Nieuw-Zeeland, pass. 23 April Gibraltar. Siberoet, 23 April v. Newcartle (N.Z.W.) HollandAmerika Lijn. Edam, 22 April te Tampa. Binnendijk, v. Rotterdam, 23 April te Phila- delphia. Breedijk, 24 April v. Baltimore. Kinderdijk, v. Antw., 23 April te Colon. Lochgoil, 23 April te Swansea. Rijndam, 24 April te Rotterdam. Noorderdijk, 22 April v. Los Angele». Volendam, pass. 25 April Cape Race. Westerdijk, 24 April v. R'dam. Cardiganshire, 25 April v. Londen, Lochkatrine, 21 April v. Portland (Ore). Moerdijk, 25 April v. Londen. Radnorshire, 23 April te San Francisco. HollandAfrika Lijn. Giekerk, 23 April v. Mozambique. Nijkerk, t., *3 April v. Kaapstad. Heemskerk, t., pass. 24 April Gibraltar. Randfontein, u., pass» 24 April Gibraltar. Grijpskexk, 25 April v. A'dam. Jagersfontein, 25 April v. AlgoabaaL Rijperkerk, t., 25 April te Suez. Sumatra, u., 22 April te Mombassa. HollandO.-AaiB Lijn. Gemma, u., 22 April v. Penang. Ouderkerk, t„ pass. 24 April Gibraltar. Veendijk, 23 April te Antwerpen. Andijk, u., pass. 24 April Gibraltar. Kieldrecbt, u„ 24 April te Rangoon. Koudekerk, t., pass. 24 April Perim. Meerkerk, t„ pass. 25 April Ouessant. Streefkerk t., pass. 25 April Ouessant. HollandWest-Afrika Lijn. Drechtstroom, 23 April te Hamburg. Albreo, t., 22 April v. Sapele. Eemstroom, u., 22 April v. Port Harcourt. Helder, t., 23 April v. Lagos. Hermes, 24 April v. Amsterdam. Rijnland, 24 April v. Amsterdam. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, 25 April v. R'dam. Almkerk u., 23 April te Geelong. Arendskerk, u., 34 April te Melbourne. JavaNew-Yark Lijn. Bali, 23 April v. Norfolk Stadsdijk 23 April te Batavia. Blommersdijic, 19 April v. Oran. Machaon, 24 April v. Belawan. Krakatau, pass. 24 April Perim. Tosari, 24 Aprjil v. Singapore. JavaBengalen lijn. Bondowoso, 23 April te Sabang. King David, 23 April te Java^ JavaChina—-Japan Lijn. Tjikarang, 23 April v. Shanghai. Rotterdamsehe Lloyd. Lndrapoera, u., pass. 24 April Gibraltar. Sibajak 24 April te Rotterdam. Kota Radja, u., 25 April te Sabang. Kota Inten, u., 24 April te Singapore. Merauke, u., 23 April v. Londen. Tabanan, 23 April v. Batavia. Zijldijk, u., 22 April te B. Ayres. Algorab, 24 April v. R'dam. Aludra, 24 April v. Hamburg. Poeldijk, W 25 April v. Las Palmas. Rtoam vsATtïnaatachappiJ Oeeaan. Aeneas, pass. 23 April Perim. Philoctetes, 21 April Marseille. Sarpedon, 22 April v. Singapore. Ajax, 23 April te A'dam. Automedon, 22 April v. Kobe. Eurybates, 23 April te Liverpoot. Lycaon, 25 April v. A'dam. Ningchow, 24 April te Suez. Tantalus, 24 April v. Padang. Jonge Jacobus, 23 April te Porte Embledock. Jonge Anthony, pass. 23 April Ouessant. 24 April. Aangebracht door kordexs. 1520 tongen per stuk 0.300.40, 765 kleine tongen per stuk 0.08—0.15, 8 kisten zetschol per kist 6.50 7.50, 81 kisten kleine schol per kist 2.73— 6.30, 5 kisten schar per kist 1.7Sa.50; door haringvisschers: 1866 tal haring per tal 0.20 —0.75; door gaxnalenvisschers: 1966 kg. ge kookte garnalen per kg. 0.280.37. 25 April. Aangebracht door korders: 2110 tongen per stuk 0.360.43, 1040 kleine tongen per stuk 0.100.13, 16 kisten zetschol per kist 6—8, 80 kisten kleine schol per kist 16; door haringvisschers: 1020 tal haring p£r tal 0.15 —0.40, 5 tal geep per tal 2432.50; door gar- nalerevisschers: 1395 geEookt* garnalen per kg 0.270.32. 1 Bij Apoth en ZWITSERLAND—NEDERLAND. Hst Nederlnndsch elftal ongewijzigd. Het Nederlandsch elftal, dat op Zondag 6 Mei a.as. te Bazel tegen het Zwitsersch elftal zal spelen is als volgt samengesteld: Van der Meulen, doel. Denis en Van Kol, achter. Van Boxtel,-Massy en Schreurs, midden. Elfrink, Kools, Tap, Smeets en Weber, voor. Reserves: De Boer, Van der Zalm, Krom en Pr'ns Nieuws van den HAK Training- Door het bestuur der V.V. „Helder" is ons het sportterrein aan den Bol weg welwillend afgestaan, zoodat met de training weer een aanvang zal worden gemaakt. De gelegenheid daartoe is op de Woensdag- en Vrijdagavon den, gelegen tusschen het tijdvak 1 Mei tot 1 Oct., van n.m. 7 tot 9 uur. Daar de heer Boo gaard door omstandigheden heeft moeten be danken voor instructeur, heeft het bestuur de hand kunnen leggen op een heel goeden plaatsvervanger, den heer Wolf, in de athle- tielcwereld zeer goed bekend en aangeschreven. Het eerst zal dus worden getraind op a.s. Woensdag 2 Mei. Alleen dus present op het Helder-terrein. Ten opzichte van het toetreden van dames- leden, zij nog medegedeeld dat het lidmaat schap verplichtend is om op eventueele wed strijden uit te komen. Ook op het loopen in een estafetteploeg is dit toepasselijk. DE SUIKEROOM. Oom Karei was een „auiker"oompje, Liesje wist 't op een prik, Gek, dacht Liesjekind zoo dikwijls: Oom Karei ziet toch net als ik. Eens toen Oompje was gezeten. Dicht bij 't vuur, (de man was koud) Dacht Liesje, nu zal 't blijken, Hoe die „suikeri'oom zich houdt. Op haar knietjes kroop ze nader, Er lag nu wel een plas, secuur, „Oom," sprak Liesje eindlijk vragend, „Smelt uw suiker niet door 't vuur?" REA. 25 April 1928. De „Nieuw Holland", het nieuwe mailschip van de K. P. M., is gisteren op de gemeten mijl van Texel geweest en daarna weer naar IJmuiden teruggekeerd. 26 April 1928 Aangekomen van Rotterdam „de Hopper", Bergingsvaartuig H. A. M. II. A.Vngekomen van Danzig Duitsche sleepboot „Parnas" met baggermolen „Normalisatie". BROEK OP LANGENDIJK, 23 April. Gele kool 5 60—8.20, Deensche witte 7.60 8.50, per 100 kg. Aanvoer: 12,300 gele kool, 18,000 kg. Deensche witte. NOORDSCHARWOUDE, 23 April. Roode kool 36.3038.70, gele kool 4.40 13.80, Deensche witte 6.408.20, per 100 kg. Aanvoer: 9,000 kg. roode kool, 31,600 kg. gele kool, 163,800 kg. Deensche witte. Schagarmarkt van Donderdag 26 April. 11 paarden 100300; 50 geldekoeien ma gere 160310; 90 idem vette 250470; 509 kalfkoeien 240385; 40 pinken 85—140; 199 nuchtere kalveren 1016; 173 overhou- ders j 3240; 14 lammeren; 7 bokken en gei ten 48; 59 varkens magere 18—30; 65 varkens vette per kg. 0.59—0.63; 177 biggen 19—16; 8 konijnen; 80 kippen 0.30-^2.50; 74 kg. boter per kg. 1.60—1.80.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7