Kleedingmagazijnen. Bestelt öw Mmk bjj j. DE BOEI Ir. Aao da stand worden gaarne orders aangenomen. „DENNENHEUVEL" amsterdamsche brieven. DANSEN? DANSEN T Ingezonden Mefledaellng, EEN ZEILWEDSTRIJD VAN AUSTRALIË NAAR ENGELAND. Door een Doltachen vierma&ter gewonnen. De Duitsche bark met vier masten Hen- zogin Oecilie, kapitein Decloux, beeft Dinsdagavond Dfl dagen na zijn uitreis uit Port Linoolm (Zuid-Austrollö) Fal- moutb bereikt en daarmee den wedstrijd gewonnen met den Finschon vlermnster Beatrioo. De twee schepen vertrokken tegelijk naar Falmouth, maar de Duit sche bark liet spoedig do Flnadhe mede dingster achter zich. DE EERSTE WARMTE IN LONDEN. Te Londen weoa de thermometer giste ren 67 graden Fahrenheit in de schaduw en 110 in de zon aan. Het was do hoogste temperatuur sedert September J.L on de zonnigste Aprii-dag sedert 1Ö21. DE AANSLAG OTE MILAAN. Zes verdachten aan de justitie owergeïoverd. De Milaansche politie, dio geholpen door de centrale recherche, dadelijk na den aanslag van 12 April bij don ingang van de Jaarbeurs versoheidono verdach ten heeft aangehouden, heeft thans zes der oangehoudonen overgeleverd aan do rechtbank ter verdediging van den staak. Togen het zestal bestaan ernstige aanwij zingen, dat zij hij den nanslag betrokken zijn. Naar men weet, staat sinds ruim een jaar do doodstraf op aanslagen op leden van het koninklijk huis en op den minister-president. Ble beklaagd waren van het verwekken van onlusten bij gelegenheid van betoo- gingen ten gunste van Sacco en Vanzettl in Augustus 1027. De 20 beklnngden, die een politie-agent op Beestachtige wijze hadden vermoord werden veroordeeld: ze ven tot tuchthuis van 21/» tot 41/» jaar, 10 tot gevangenis van 0 tot 18 maanden, to gen één wordt een nieuw proces ingeleid en twee zijn wegens gefirek aan bewfla vrijgesproken. i GROoïE BOSCHBHAND IN DUITSCHLAND. Bi] Be NeBerlanBsche grens. Door het overspringen van vuur bij het afbranden van een stuk heide aan den provincialen straatweg tusschen Wnssen- berg en Wildenrath is een groote bosch- brand ontstaan. Honderden morgens jong en oud hout staan in lichte laaie. Men vreest, dat de brand zich tot op Neder- landsch gebied zal verplaatsen. Ondanks groote inspanning kon men het vuur niet meester worden. TREINONGELUK. Yfll BooHen. Van een treïn uit tTofiannesBurg ls In een gevaarlijke Bocht bij Worcester, waar in 1914 een trein met troepen ontspoord is, een restauratiewagen uit de rails ge- loopen; zes andere wagens werden mee gesleurd en er brak brand uit Er zijn vijf dooden, zes ernstig en vele lichtge wonden. Radio-Rubriek. .Dl STAKING IN DE KATOEN SPINNERIJEN. De staking in de katoenspinnerijen te Bombay is nu algemeen. Het aantal sta kers en uitgestotenen de vier laatste fabrieken hebben hun poorten vrijwillig gesloten bedraagt nu ruim 130.000 man. EEN BELANGRIJKE VONDST. Bij het delven van eon graf voor de begrafenis van het gewezen Hongaarsohe Rjjksdaglld Bela Kublk ln de poeszta van Zoeldhal'em bij' Miskoloz zijn kostbare gouden voorwerpen opgegraven. Daaron der bevonden zich een gouden-, met leeu wenfiguren versierde ketting van een meter lengte, overblijfselen van een gou den helm en versohoidone kleinere gou den voorwerpen tot een totaal gewicht van 1 K.G. Voorzoovor men heeft kunnen vaststellen, schijnt mon to doen te hebben mot voorwerpen uit den tijd der Skythen (600 v. O.X Dei kostbare vondst is ge schonken aan hel nationaal museum te Boedapest STOOMKETEL ONTPLOFT. In een weverij te Fulda ontplofte Don derdagmorgen <ioor onbekende oorzaak eon stoameketel, die de muren deed in storten en waarbij twee arbeiders den dood vonden en voorts één arbeider zwaar en twee licht gewond! werden. Door de ontploffing werd verder het transfor- matorenhuis zoo ernstig beschadigd dat ook de andere fabrieken in de buurt door gebrek aan stoom het werk moesten stop zetten. GEEN BETOOGINGEN TE PARUS OP 1 MEL Op een conferentie van Ben minister van binnenlandsche zaken met den pre fect van politie, den directeur van öe „Süretó" on den plaatselijken comman dant van Parijs is besloten om op den len Mei elke optocht in Parijs en omgeving te verbieden. Vreemdelingen, die aan be toogingen deelnemen, zullen onmiddellijk uit het land worden gezet VOOR DE SLACHTOFFERS VAN DEN HONGERSNOOD IN SJANTOENG. De Amerikaansche consul-generaal to Tsjofoe hoeft aan de regeering te Wash ington telegrafisch een bedrag van een half nüllioon dollar aangevraagd voor on middellijke hulpverleening aan de slacht offers van den hongersnood in de nu door den burgeroorlog zoo zeer geteisterde provincie Sjantoeng, waar hét aantal on dervoeden ten minste 8 millioon bedraagt Een millioen menschen verkeoren boven dien in oen toestand van verhongering. De Amerikaansche regeering heeft het telegram aan het Roode Kruis en andere liefdadige vereenigingen doorgezonden. NASPEL VAN DE SACCO- en VANZETTI-ONLUSTEN. Gistermorgen is te Hamburg vonnis gewezen in het proces tegen 20 personen, SCHEMA'S VOOR WISSELSTROOM. Hoewel er reeds sinds longen tijd spo- ciolo wissolstroomlampcn in don handel zijn wordt wisselstroomvooding nog slechts weinig toegepast. En toch, ik zei hot reeds In mijn vorig opstel, worden or aan allo kanten voor dooien geboekt Ongetwijfeld is hieraan het Nederlandscho karakter van „de kat uit den boom kijken'1 wol debet on ook het gebrek aan voldoende on goede voor lichting. Want wisselstroomvoeding is geen niouwtjo en bovendien goedkoopor en gcmakkolijker. De lampen kosten wel meor, doch deze meerprijs wordt weer ge compenseerd, zooals nan do hand van oen eenvoudige berekening blijkt Wisselstroom: 8 lampen h f 12.50 87.50 1 Glooistroomtransf. 4.75 42.25 Accu-voeding: 8 lampen 1 Aocu 1 Gelijkrlohter 5.25 15.75 f 11.- 25.— 51.78 Het stroomverbruik blijft In Belde ge vallen nagenoeg gelijk; wat men bil wis selstroomvoeding direct aan het net ont trekt wordt anders afgenomen voor he'i laden van den accni. Het beste kan men de schakeling uit voeren met 1 maal H.F.-versterking, Üe- tector en 1 maal L.F.-verstorking, wat ons dus weer naar het oude, doch goede Koo- mans-schema en haar variaties terug brengt Nu moet ifien in het oog houden, dat de kwaliteit der ontvanglampen enorm opgevoerd is, met namo van de Philips- serie O. 142, 2.16 en D 148, resp. H.F. det en eindlamp. Vooral öe O. 142 (H.F.- lamp) is een prachtlamp met Ideale eigen schappen en goheel met het normale of wijkend geconstrueerd. Behalve de nor male olectroden: gloeidraad, rooster en anode is er een 4e electrode in aange bracht Deze is geplaatst tusschen het rooster en de anode en schermt de anode af. Deze 4e electrode wordt verbonden met de anodebatterij en krijgt ongeveer de halve anodespanning. Dus wanneer de anodespanning 150 Volt bedraagt, bi wolke spanning deze lamp Öe gunstigste werking geeft, krijgt fle 4e electrode 76 volt Door deze bijzondere constructie wordt een versterkingsfactor 160 bereikt en kan geen energie door de antenne uit gestraald worden, ook al brengt men öe lamp in genereerenden toestand. De zoo zeer beruchte genereerstoringen treden dan niet op. Maar wil men deze bijzon dere eigenschappen ten volle benutten, dan kan Öe lamp niet In ieder willekeu rig schema toegepast worden. In de eer ste plaats dienen de voorschriften van Be fabriek punctueel opgevolgd te worden. De lamp wordt zoodanig gemonteerd, öat rooster- en ano'dekring electrostatisch en electromagnetisch geheel gescheiden zijn, wat men dus bereikt door-plaatsing van een niet-magnetisch scherm (koper, zink of alluminium) tusschen rooster- en anodespoel. De roosterspoel met afstem- condensator wordt dus aan öen eenen kant van het scherm geplaatst en de anodespoel met afstemcondensator aan den onderen kant. Dit brengt mede öat de spoelen achter het paneel gemonteerd worden. Zitten deze op het paneel dan kan van afscherming natuurlijk geen sprake zijn en worden er wel genereer storingen opgewekt De selectiviteit is al bijzonder hoog ten gevolge van den hoogen inwendigon weerstand der lamp en kunnen we dus gebruik maken van een afgestemden plaatkring, direct gekoppeld met den roosterkring van de detectorlamp. Dit verdient bij deze lamp zelfs voorkeur bo ven een inductieve koppeling tusschen ELF* en det-lamp. Beter kunnen we dan nductieve koppeling in den antenne- kring toepassen, dus met z.g. aperiodl- jche antenne en afgestemden rooster- tring. Dit wordt trouwens door Philips ook aangegeven. Nog moet ik wijzen op een methode om de rooRtersfmnning van het plaatspan ning-apparaat te betrekken. Men plaatst dan een weerstand tusschen min plaatsp.- app. en middenaftakking gloeidraad. Niet alle plaatsp.-apparnten leonen zich hier toe en het kan bovendien aanleiding zijn tot het optreden- van bromgeluiden. Betor is 't daarom hiervoor nog een battorij te gebruiken. Is een roostersp'.-aftakking op het plaatsp.-apparaat aangebracht, dan kan men deze natuurlijk veilig ge bruiken. Do batterij kan in het toestel geplaatst worden en vereischt verder geen onderhoud; hoogstens wordt zij na 1 of 1V» Jaar vernieuwd. De normale onder- doelen kunnen gebruikt worden, alleen de lekweerstand moet geen grooter waar de-hebben als 1 Megohm. De glooistroom transf ormator moet secundair twee span ningen leveren, n.I. 1 Volt en 21/» "op belden met middenaftakking. Hierbij merk ik nog op dat hij ter voorkoming van inductie (on bromgeluiden dus) zoo ver mogelijk van don L.F. transformator verwijderd opgesteld moet worden. En nu-. aan het bouwen. Bollen, molens on vliegerij. Dam-getoB. Olympisch nachtloven. De lente keerde dan eindelijk, als ln een verhoogd ootaaf, terng. De magnollas en andere bloesem dragende boomen in het Vondelpark bloeien met hernieuwde kracht uit, zooals do mensohelijke bloesems van onze stadscultuur, vrouwelijke en manlijke, zich woor mot hernieuwde lui heid op dé café-terrassen laten zonnen. En dezen Zondag zal het dan toch eindelijk I,bollendag zijn. Met don trein rijdt men nu al door eindeloos zloh uit spreidende hel-klourige-, van het donker rood tot licht-violet, mot daartussohen allo kleuren van het spectrum-, bloem tapijten. De laatste dagon verschenen, op het voetspoor van den Engelsohen min. Qhamberlain, al meer en meer vreemde lingen die, aangetrokken door dit jaarlijks terugkeerendende vaderlandsche lente festijn, trekken langs de wegen en tram lijnen in de streek tussohen Haarlem en Leiden. Dazen Zondag zullen we er zelf in groote getale op af trekkon, op dit stukio Hollandsohe gloria, dit lovende Kt uk jo schoon, een levend schoon is niet alléén omdat moeder natuur er oen groot aandeel ln heeft, maar zeker niet minder omdat het uiting ls van een nog steeds bloeiend bedrijf dat "zijn plaats ln do huidige samenleving met eere blijft hand haven. Een schoon, dat niet beschermd behoefd te worden omdat het niet alleen wortolt in de zloh altijd weer verjongende aarde, maar ook in do moderne samen leving. Mou raakt, dit bedenkend en terug naar huis sporend langs meerdere ook sohoono molons, „De Adriaan" nabij Haarlem die door do Vereeniging De Hollandsohe Molon werd aangekocht, vooraan, aan het peinzen over... „vanzelf" bestaan blijvend, altijd weer nieuw schoon en oud schoon, dat met kunst en vliegwerk be schermd moet worden. En leest men dan bovendien nog ln zijn juist opengeslagen krant weer een prorngaruln-artikol van do bovengenoemde, Lt.s. govestlgdo ver eeniging Do Hollandsohe Molen, dan komt men even in verzot en men kan zloh niet weerhouden even in het licht te stellen, dat oen propaganda als door deze ver eeniging bedrevon, hoe sympathiek op het eerste gezicht dan ook, tooh'elgenlijk op een waam berust die bij eerlijkor, mcnnolljker beraad, verdwijnt en die... gelden mobiliseert die voor beter, nutti ger en... sohooner doeleinden te gebruiken waron... In bedoeld Hollandsohe Molen artikel wordt het voorgesteld alsof een ieder die op dezo, mijne wijze denkt „materiaal belang heeft bij do levering van het kracht werktuig" dat dan voor de moten ln de plaats moest komen. Ik kan de heeren echter verzekeren dat ik daar geen enkel belang bij heb, zelfs niet eens indirect ln den vorm van lndustrleele aandeelen I Maar ik wil daarenboven toch ook nog even een hulptroep mobiliseeren In den vorm van den fijnzinnlgen kun stenaar en kunstkenner Hermans Hann die onlangs o.m. do volgende woorden aan dit molen-onderworp wijdde:Zijn die molens to hunner tijd gebouwd om ons land te verfraaien? Worden zij -thans, nu de onbetrouwbare, wispelturige wind en in do scheepvaart en in de machine bedrijf zijnen tijd gehad heeft, worden nu die molens, die een nft den ander, verwaarloos of afgebroken», om ons land arm en leelijk te maken?... Wij weten wel beter. En wij weten er nog bij: Het kenmerk bij uitstek, van alle teven, is: Veranderen in dat veranderen ligt be sloten: het sterven nu, van den moten, is levensdoel van onze historie, ls levens doel van de schoonheids-historie vun ons land. Laat wederom de rede vragen: Was Nederland leelijk eer |het zijn molens had En, zoo neen, zou Nederland dan leelijk worden door hun verdwijning?». Maar laat mij besluiten met een verge lijking. Een heel klein kind kan heel mooi zijn. Als gij het niet zien kunt, vraag dan de moeder, Zie nu, vervolgens, dat kind, laat het een meisje zijn, haar teven teven. Zie haar als sohoolkind, als bakvisoh, jong meisje,bruid, jonge moeder, in 't kort, tot grootmoeder, en rajjnont- wege, tot overgrootmoeder toe. Er is dan wellicht, vooral naar den heersohonden smaak, een bepaalde faso waarin wij die vrouw het allerschoonst kunnen noemen. Maar zij heeft, daarnaast, in elke fase van haar levensloop, schoonheden die niet bij de andere fasen hooren. Schoon heden waarmoe zij heel onwaardig om zou springen als zij trachtte voorbarig te veroveren of, langer dan de natuur gedoogt, vast te houden. Zij zou, dus doende, zoomin de toekomst als verleden een dienst doen, maar zeer zeker aan haar levende heden zich bezondigdon. Welnu: in beginsel is de schoonheids- historie van een land vergelijkbaar met die eener vrouw. En tot de schoonheid die een land van nature eigen zijn, be hoort ook de tijdelijke karakteristiek van een in 't oogspringende bedrijfsvorm, zooals, met name, ons molonbedrjjf, zoo lang zoo'n bedrijfsvorm in den ontwik kelingsgang van dat land thuishoort. Langer niet. Geen dag. Het ls nu eenmaal niet anders onze lanahlstorle heoft haar molens overleefd. Zi) hebben afgedaan, en met hen heeft hun schoonheid afge daan. Naar nieuwe werkelijkheden, naar nieuwe Bohoonheids-werkingen of schoon heids-effekten schouwen wij uit. Wilt gij dat ik U daar ook ook Iets van wijs? Mag ik dan uw aandacht op onze, nu roeds praohtlgo, vliegmachines richten?". Zoo kom ik van de bollen, via de mo lens, mot dezen langen omwog, op do vliegerij. Ik had er ook gomakkelijk reet kunnen komen. Want onze K.L.M. aotief als altijd, zorgt in dit seizoen ook, voor wie dat wonsohen, voor speoialo vliegtochten boven do bollenvelden. Ove rigens was de K.L.M. hier de laatste dagen, naar aanleiding van een door directeur Plesman gehouden redevoering voor het Kon. Instituut van Ingenieurs, ook nog op ander wijze op veter llppon. De heer Plesman heeft n.1. de plannen voor de komende permanente luohtver- bindlng mét Indlfl ontvouwd. Voor velen waren deze plannen een blijde verrassing. Zij hadden niet gedacht dat er met zoo'n vaart aan gewerkt werd en reeds was de vrees hier en daar uitgesproken, dat buitenlandsohe maatschappijen, Engelsohe in de eerste plaats, ons in dezen mls- sohien voor zouden zijn. Die vrees zal nu wel voorgoed verdwijnen, nu we ver nomen hebben, dat er alt jaar al zeven vluchten naar onze Oost zullen plaats hebben (vier 8-motorige Fokkers, bestemd voor de Indische burgerluchtvaart en 8 Dornier Wal-vliegtuigen, gebouwd bij de Aviolanda, bestemd voor de Indische Marine) en er het volgend jaar maande lijks vluchten Indiö vioe-versa zulten plaats hebben. Passagiers kunnen ook dit jaar al meegenomen worden. Men kan nog niet goed met een gerust geweten zepgen: stapt U maar Tn, want de' prijs enkelo reis zal voorlooplg nog f 8000 bedragen. Maar de hoop is toch niet on gegrond dat bij bet snel toenemen van dit verkeer met den archipel, de prijs met een naar geövcnredigde snelheid zal afnemen. En de tijd schijnt niet heel ver meer dat men op de een of andere lente dag, van het soort zooals wij er thans beleven, op het terras van American zit tend, tegen zijn buurman zegt: Kom, laten we even aan den overkant een re tourtje naar Indiö koopen, even eenvou dig en gewoon als men tegenwoordig zegtik ga even wat sigaren haten Ik keer na deze uitspattingen in bollen, molens en vliegerij terug tot de stad in engeren zinen plof meteen maar midden in 't hartje, den Dam, neer. We hebben er de laatste dagen, naar aan leiding van de behandeling van het voor- stel-Gulden tot stichting van een Volks- trebouw op de plaats van het tegenwoor- SSepteXoctjo tegenoverden Vijgen- rWn woor van gelust: van hot Dam-pro- bfeem, dat ons nu al een goede twintig ?nnr ils een steeds weer opduikende nachtmerrie bezig houdt. Elgenljk hebben we er al van 1808 af aan, toen koning Lodowük, om de eenvoudige reden dat hS eon vrij uitzicht uit zi)u paleis be- SU™ eu do oud» BlorUJke \V»»S, dl» wondor wol in zijn omgeving paste, mits dien word afgebroken, mee getobd. En een tobberij word hot ook dit koor weor in den Raad. Géén bebouwing, wél be bouwing, góén prae-udvles van B. on W ovor het voorsfol-Gulden, wél prae- adviesdaarmede ls men eon middag en een avond bezig geweest, 'tenslotte werd een motie-Romme nungonomen, met twee stemmen meerderheid waarin do Raad toch maar om prao-advlos vroeg. Als dat uitgebracht wordt, kunnen wo dus mot nieuwen moed opnieuw beginnen. Laat ook ik dan maar op dien nieuw on moed wachten. Oude of hedondaagsche moed heb ik ten dozen niot. Laat ons in afwachting, maar zwijgen dit keer. Ik krijg daardoor meteen gelegenheid U nog met enkele woorden op do hoogte te houdon van den stand onzer 01ym-« Eiade-mobilisatie. Nu wo, mot de laatste and die aan het nieuwe stadion gelegd wordt, met de organisatie van inlichtings diensten (door onze studonten), mot de voorverkoop van de plantsknarten, enz. al een eind gevorderd zijn met de mobi lisatie voor het dag-godeelto der Olym piade, zijn we onlangs ook begonnen met een dergelijke mobilisatie voor.... de komende Olympische nachten. Vroeg naar bed en vroeg uit de voeren, mag voor den idealen sportsman een eorste vereisohte zijn, wij stollen ons niet voor dat onze komende gasten alle Ideale sportlieden zulten zijn. Er komen zeker ook dulzendoD, ol of niet ideale sport- lievenden, tegenovor wie wo toch ook een beetje als wereldstad willen te voor schijn komen. Zoo zulten er ln de komeudo groote weken nacht-trams rijden on zal net voor-oorlogsobe sluitingsuur dor cnfé's, tot vreugde van allo plakkers, die do hoop op terugkeer van den gooden ouden tijd eigenlijk al hadden opgegovon. weer tijdelijk gehandhaafd worden. Tot twee uur in don vroegen morgen ral men kunnen plakken en kunnen kouton over Jo gebeurtenissen van den dag. Ik wil op alen tijd niot vooruit loopeu en mijn wortgelijk kouten dus thans eindigen. TIJDSCHRIFTEN. WERKBLADEN enz. Het Aprll-nummer bevat een herden kingsartikel voor don heer Stamperius, dio 8 April zijn 70-sten verjaardag vierde, eigenlijk moer oen verslag van de hom door oen oommlsslo te Blltnoven, waar hij woont, gebrachte huldiging. Do heer A. de Jager te Heemstodo vangt oen artikel aaD over de „Schrikbeelden der «peiling". Dat zijn niet, zooals spellinghervormers meenen, do dubbelo klinkers, maar de dt in den derden persoon van vinden en worden: vindt en wordt, en ln het alge meen, de werkwoordelijke vormen. Naar de sohr. zelf zegt, zulten deze vormeu in de vereenvoudigde spelling worden ge handhaafd. De strekking van dit genoemd artikel is overigens meer bedoeld als een poging om een juiste onderwijnmethode hiervoor te vinden. Do heer W. Koops Az. bespreekt de kwestie Dalton- of klas sikaal onderwijs; bij vindt er veel goeds •in, maar ontwikkelt ook ccn aantal be zwaren, die s.1. het Daltononderwijs aan kleven. Zoo aoht hij do vrijheid, die or heorscht, te groot;do jongens en meisjes weten die vrijheid nog niet to gebruiken, do leiding ls to veel uit de verte. Behalve dit artikel zijn nog ervarlngs-mededee- lingen hieromtrent van anderen opge nomen, waarmede de Redactie, aldus zogt de Redacteur in een nawoord, tracht wat meer orde te brengen in een ahaotlsche verzameling verschillende ervaringen en meeningen. Zoo oordeelt mevr. Middel burgVan Rooy gunstig over de resul taten en ook uit Engeland, van den be kenden paedagoog Lynch, die het stelsel heeft ingevoerd, komen gunstige berioh- richten, zij het dan, dat het stelsel zich in de praktijk heeft moeten aanpassen door eenigo wijzigingen. Deze mr. Lynch zal het stolsel thans in Poten introduceeren. P. J. Oudheusden behandelt het onderwerp „blijven zitten" en B.d. hoeft hot over „plagen en klikken", in de rubriek „Erva ringsmateriaal". De heer M. H. Lem be spreekt een opvoedkundig work van Teu Seldam. De Heer en Mevrouw M. H. KLERK-BRUIN, zeggen hiermede hartelijk dank voor de vete blijken van be langstelling bij de geboorte hunner Dochter Helder, 28 April 1928. Prins Hendriklaan 12. Getrouwd en dio, mede namens hunne faml- le, hartelijk dank zeggen voor de vete blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Helder, 27 April 1928. Getrouwd i. ELLEMERS en Het Hoofdbestuur van het Helden-der-Zee fonds »Dorus Rijkers*, betuigt hierbij zijn hartelljken dank aan alle autori teiten, Muziek- en Zangver- eenigingen, corporaties, depu taties, militairen en particu lieren, die door hun tegen woordigheid bij de begrafenis van den oud-Schipper der red dingboot TH RIJKERS, het op luisteren van den begrafenis stoet, het zenden van prachtige kransen en het betuigen van eerbied zulke treffende blijken van belangstelling en innige deelneming hebben gegeven. Namens het Hoofdbestuur: EGNER, Helder. die, ook namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vete blijken van be langstelling bij hun huwelijks voltrekking ondervonden. Voor de zoo overstelpende bewijzen van deelneming, ont vangen bij het overlijden van onzen lieven Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den Hoer TH. RIJKER8, betuigen wij aan a 11 e n onzen hartalljkan dank. Namens de Familie: J. M. J. VADER. Helder, April 1928. Artilleriestraat 8. dankbetuiging. Bjj dezen betuigen wij mede namens wederzijdsche familie onzen hartalljkan dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelUk ondervonden op 26 April j.1, N. M. ROETMAN en O. H. LAMEREE. Eloat waarvan staart »Norton ondon*, een jAtjehmedallle, een gouden hoenjzertje van een dasspeld, eon verguld zilveren charivari in den vorm van een stuurrad on een zilveren ring, waaraan de steen ont breekt. Helder, 28 April 1028. De Commissaris van Politie voornoemd O. W. GRATAMA. HEDENMIDDAG 4 UUR OPENING van het Sigaren-Magazijn „Sumatrn" Wed. H. J. WEIDEMA, Kanajlwog 120. Beleefd aanbevelend. Waar zullen wij ZONDAG Natuurlijk naar Bezoekers van bulten de Gemeente Helder van de Tentoonstelling komen ook „DENNENHEUVEL" eens bezoeken. ZONDAG SPIEGELGLADDE DANSVLOER. miIIO. ZIISTllIHr.ZI Tijdschrift voor Ewarlngsopvocdkundo, ELLT, ondervonden. P. 8T0LL M. L00VENSTIJN. T. J. QRAAFF, De Commltaarla van Politie te HELDER, verzoekt inlichtingen omtrent de navolgende ver moedelijk van misdrijf afkom stige aan zijn bureau verblij vende voorwerpen: een antiek zilveren horloge, op de wijzer-

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 12