T VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN ZATERDAO 28 APRIL 1928. De Wethouder voor de Publieke Werken en het Grondbedrijf, de heer W. C. van Breda, zal de volgende week spreekuur houden op Woensdag 2 Me. inplaats van op Maandag 30 April a.s., terwijl de Wethouder voor de Financiën, de heer E. J. Bok, de volgende week geen spreekuur zal houden. EEN JUBILEUM BIJ DE SPOORWEGEN. Den 25sten April j.1. herdacht de heer S. A. Schutte, seinhuiswachter bij de Nederlandssho Spoorwegen, alhier, den dag, waarop hij voor 25 jaar, als beambte bij de voormalige H.IJ.S.M. in dienst trad. Niet onopgemerkt is die dag voorden heer Schutte voorbijgegaan. De post aan den spoorwegovergang aan de Sluisdijk- straat, getooid in een feestdos van plan ten en bloemen en van welks gebouwtje, alsmede van het Stationsgebouw, lustig het dundoek wapperde, verried reeds dat er iets buitengewoons op handen was. Klokslag 10 uur werd de jubilaris en diens echtgenoote, door een commissie, bestaande uit de heeren A. M. Wildschut en P. Visser, met een auto, daartoe be langloos afgestaan door den heer Thijssen, van hun woning gehaald en naar de plaats van werkkring van den jubilaris heen- fjeleid, alwaar zich inmiddels de familie- eden en het personeel der verschillende Diensten, zich hadden verzameld. Allereerst werd de heer Schutte ver welkomt door den heer S. Raat, Contro leur van de Beweging ter Inspectie, Alk maar, die met eenige hartelijke woorden namens de Directie der Nederlandsche Spoorwegen, den jubilaris de gebruike lijke enveloppe met oorkonde deed over handlgen. Vervolgens voerde de heer A. J. van Emmerik, Stationchef, het woord, die den jubilaris als toonbeeld stelde voor zijn medebeambten en niet alleen als plicht getrouw beambte, doch welke zich deed kenmerken door buitengewonen dienst ijver, welke de taak voor een Stationchef deed vergemakkelijken. Namens het gezamenlijke personeel bood de heer van Emmerik den jubilaris een linnenkast aan. Aangenaam verrast door deze hulde, dankte de heer Schutte. Ook van andere zijden werden den heer Schutte kostbare cadeaux aangeboden, terwijl een schat van bloemen en planten de woning van den jubilaris versierden, en hem tal van gelukwenschen werden gezonden. Des avonds bracht »Helders Fanfare corps*, vergezeld van het spoorwegper soneel en een-talrijke menigte, den jubi laris een serenade aan diens woning in de Schagendwarsstraat, terwijl de heer A. M. Wildschut, voorzitter van de af- deeling Helder, van Spoor- en Tramweg- Eersoneel, den jubilaris opnieuw deed uldigen en van aller sympathie deed getuigen. Onder de tonen van 'Helders Fanfare* trok de menigte af in het bewustzijn dat die dag als een onvergetelijken voor den heer Schutte kon worden geboekstaafd. DE BEGRAFENIS VAN DORUS RIJKERS. Mevrouw ter Hall (Rijswijk) verzoekt ons te willen rectificeeren dat de dames van het bestuur van het Dorus Rijkers fonds, welke ter begrafenis aanwezig wa ren, eenparig besloten hadden den ge- heelen weg naar het kerkhof te loopen. Dit is dan ook geschied, met uitzondering van een harer, welke, toen zich de ver moeienis deed gelden, nadat men de stad uit was, in een rijtuig heeft plaats geno men. Wij hebben er geen bezwaren te gen deze rectificatie van ons verslag als nog aan te brengen. MONUMENT DORUS RIJKERS. De heer Jaarsma zal een groot schil derstuk aanbieden aan het oomitó tot stichting van het monument, ten einde de opbrengst daarvan ten goede te doen ko men aan het stichtingsfonds. EERSTE ZOMERCONCERT te geven door het Stedelijk Muziekcorps (directeur Jb. ter Hall) op Maandag 80 April 1928 ter eere van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, in de muziek tent Juiianapark, des avonds van 8.30 tot 10 uur. Programma: b. Marche Militaire J- ter Hall g. „Gavotte Coqueeterie" Denensbourg VERLOTING T.A.V.E.N.U. Naar men ons mededeelt zal de door de Heldersche Tooneelvereeniging georga niseerde verloting, ten overstaan van een oon.i.iiMis uit de kunstlievende leden dier Vereeniging, plaats hebben op Maandag 80 April a.s. des avonds 8 uur in U.. 8 O. De zaal is voor houders van loten toe gankelijk. De uitslag zal in ons blad worden be kend gemaakt. HELDER'S FANFAREKORPS. Conoert, te geven door „Helder's Fan farekorps", directeur Th. C. Lugtenburg, op Dinsdag 1 Mei in de muziektent Juiianapark, des namiddags van 6 uur 30 tot 7 uur 30. Programma: Colonel Bogey. Marche Kenneth I Alford CHR. ORANJE VEREENIGING. De Chr. Oranjevereeniging is voorne mens ook dit jaar den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana feestelijk te herdenken. Vooreerst door het houden van een kinderfeest voor de kinderen van de leden der vereeniging, op Maandag 30 April Het plan is met de kinderen naar Den nenheuvel te Huisduinen te gaan en al daar op gezellige wijze eenigen tijd met hen door te brengen. De kinderen zullen daartoe des middags om 2 uur op het .^Stationsplein worden verzameld, waarna om kwart over twee onder leiding van de Oranje-Harmoniekapel wordt afgemar cheerd. Voorts wordt op 1 Mei des avonds in de Ger. Kerk in de Spoorstraat een fees telijke vergadering belegd, waarbij de drie Chr. Zangvereenigingen „Halleluja' 'Zingt den Heere* en »Een vaste Burcht* alsmede de Oranje-Harmoniekapel en de Fluitkapel 'Nechiloth* hun medewerking zullen verleenen. De avond van 1 Mei is gekozen, omdat op 80 April door bet Stedelijk muziekkorps een concert in het Juiianapark wordt gegeven en de voor afgaande dag een Zondag is. Door de welwillende medewerking van al deze vereenigingen staat ons een mooie avond te wachten, zoodat we zeker nie mand behoeven aan te sporen dien avond zijn schreden naar het kerkgebouw in de Spoorstraat te richten. Door Ds. H. Steen zal een kort slot woord worden gesproken. Men zie voor bizonderheden de adver tentie in dit blad. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Maandagavond houdt de Leeszaal haar algemeene jaarlijksche ledenvergadering. Elders in dit nummer vindt de lezer een uittreksel uit de jaarverslagen dezer in stelling, waaruit blijkt dat althans van eenigen vooruitgang sprake is, al is de toestand nog niet bloeiend. Wij wekken de leden dezer instelling op de besprekin gen bij te wonen; laat men eens wat meer belangstelling toonen voor deze mooie, voor onze stad zoo belangrijke instelling! De vergadering wordt gehouden te 8 uur in het gebouw der Leeszaal in de Bree- waterstraat Dte BINNENKOMST VAN DE „EVERTSEN". Precies op het vastgestelde uur kwam de torpedobootjager „Evertsen", de eer ste van de serie van acht booten van dit type, die in 1924 voor de Marine is aan besteed, Donderdag in de haven. Klokke vijfdoch lang voor dien tijd waren al veel belangstellenden naar de Buiten haven getrokken, welke belangstelling natuurlijk wel in hoofdzaak te danken was aan het feit dat de Stafmuziek zich bij de binnenkomst zou doen hooren, een attractie die vooral op het voor muziek ontvankelijk gemoed van de dames had gewerkt, die in groote getale, in zomer- sche toiletjes op het Havenhoofd coquet- teerden. Het geheele Instituut was vrijaf en de .„Marinehoop" verdiepte zich in be schouwingen over de torpedoboot, die op de reede lag en de jonkers kwamen tot de conclusies dat het een fijne boot was. En dat is de „Evertsen". Toen het schip de haven binnenkwam hoorde men overal uitroepen van bewondering. Slank en sierlijk van lijn is de boot en zooals men in ons nummer van Dinsdag heeft kun nen lezen is de inrichting van het schip tot in de puntjes verzorgd, zoodat het niet te verwonderen is dat de commandant, de luit. ter zee der le kl. v. d. Sande Lacoste, bizonder is ingenomen met zijn schip. De op het Havenhoofd opgestelde staf muziek speelde bij de binnenkomst het „Wien Neêrlandsch Bloed", en daarna donk een vroolijke marsch, maar toen was de „Evertsen" al ver in de haven en trokken de menschén alweer huiswaarts. VEREENIGING VOOR VOLKENBOND EN VREDE. In do vergadering op j.1. Donderdag avond van de afdeeling den Helder van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede werd o.m. besloten, ter viering van den Volkenbondsdag (18 Mei) de boekhandelaars uit te noodigen, hunne vitrages van op de volkenbondsbeweging Detrekking hebben lectuur te voorzien; voorts, waar gewenscht, te bevorderen, dat die dag op de scholen wordt bespro ken en dat door reclameplaten de belang stelling voor dien dag levendig wordt gehouden. AFSCHEIDSVOORSTELLING REVUE GEZELSCHAP ALBERT BOELENS. De heer Alb. Boelens gaat met zijn revuegezelschap een tournée maken door t Zuiden van ons land. Als afscheid geeft lij hedenavond nog een 9e en tevens aatste opvoering alhier van de succes revue ,,'t Is dik in orde", met het nieuwe afereel „Op 't Koningsplein", geheel ge- 'nspireerd op de plaatselijke toestanden. Voor prijzen enz. verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. Ingezonden Mededeellng. Crêpe onderwerk reparatlën en Crêpe Zooien en Hekken. Moderne Elec. Schoen makerij en Schoenhandel CORN. C. DITO, HELDERSCHE AMATEUR FOTO- GRAFENCLUB. Men schrijft ons: Maandagavond 23 April hield de heer Hartelanus, vertegenwoordiger van de Horam Blitz lichtfabrieken te Amster dam voor ons een demonstratie. Vele van de aanwezigen in het atelier van den heer Jac. de Boer stonden aanvankelijk zeer sceptisch tegenover Blitzlicht op namen, omdat dergelijke opnamen niet ontbloot zijn van gevaar, onaangename stank, geweldige hoeveelheden rook, met als resultaat een opname met lichten of deze gewitkalkt waren. Doch de Horam- vertegenwoordiger liet ons met het Horam Blitszpoeder het tegendeel zien. Hij toonde ons op alle mogelijke manie ren, dat het Horampoeder absoluut ge vaarloos is, dat het niet dan alleen door vuur tot ontbranding over gaat, en da men er onder alle omstandigheden mee kan fotografeeren en men er werkelijk zeer fraaie foto's gemakkelijk mee kan maken, zonder gebruik van daglicht. Het was dan ook jammer, dat niet meerdere personen aan onzen oproep ge hoor hadden gegeven om dezen avond met ons de demonstratie mede te maken De fotohandel verstrekt gaarne inlichtin gen over dit artikel. NOORDER KUNSTKRING. In de onmiddellijke nabijheid der Metho, welke, zooals wij vermeldden, hedenmid dag geopend wordt, hebben de plaatsge- nooten, vereenigd in den 'Noorder Kunst kring*, hun verenigingslokaal, n.1. in het voormalige gebouw der Handelsschool op het Dijkje. Van tijd tot tijd organi seeren deze, voor het meerendeel Jonge mannen, aldaar tentoonstellingen, waarop zij hun eigen en ander werk exposeeren Op overgroote belangstelling van de zijde van het Heldersche publiek hebb'en zi nimmer kunnen bogen, hetgeen niet weg neemt, dat zij blijven volharden en tel kens weer, aan den weg timmerend, ho pend eenmaal eena de geesten wakker te schudden en de belangstelling van het publiek te wekken. Van de gelegenheid, dat nu deze ten toonstelling (Metho) geopend wordt, heb ben zij gebruik gemaakt om hunnerzijds wederom een expositie te organiseeren en deze tentoonstelling werd gisteren avond geopend. Namens het gemeentebestuur was de heer Van Breda, wethouder, bij deze ge beurtenis aanwezig. De waarnemend voor zitter, de heer Pinkhof, de voorzitter, was verhinderd tegenwoordig te zijn zeide, dat deze tentoonstelling de proef op de som was voor bet Heldersche pu bliek. Men zou nu kunnen zien of, waar de volgende week een druk bezoek aan dit gedeelte van den Helder tegemoet mag worden gezien, inderdaad voldoende belangstelling bestaat voor bet werken en streven van dezen Noorder Kunstkring Spr. deelde vervolgens een en ander mede betreffende de inzendingende vereeniging is niet rijk en, boe zuinig men het ook aanlegt, alle reclame was door de leden zelf vervaardigd geld is er toch noodig. Hoe prettig zou het niet zijn als we ditmaal uit de kosten konden komen 1 Maar nog veel aange namer ware het ons, als we eens werk konden verkoopen van de inzenders van buiten. Immers, dat zou er bij dezen den moed in houden, men zou dan wellicht nog meerder werk hier krijgen van elders. Van den heer Van Mierlo was bericht ingekomen van verhindering. Namens het gemeentebestuur drukte de heer Van Breda de beste wenschen uit voor het welslagen der tentoonstel ling. Het gemeentebestuur stelt den arbeid van den Noorder Kunstkring op prijs, zoo zeide hij, en het hoopt, dat nu inderdaad de oogen van het publiek eens opengaan. Ook dat een oud-stadgenoot hier werk heeft willen inzenden en daar mee blijken geeft zijn vorige woonplaats een goed bart toe te diagen (bedoeld wordt de heer J. B. Mulders, van wien fraai batikwerk aanwezig is), appreolee- ren wij ten zeerste. ■De expositie is ondergebracht ln twee zalen van het gebouw. In de eerste heeft men linoleum- en houtsneden, het hout snijwerk van Tlne Krug, alsmede de jatikwerken geëxposeerdde tweede zaal is gereserveerd voor het werk der leden zelf. Het tentoongestelde is zeer interes sant en, zooals de heer Steeman ook reeds opmerkte, van beter gehalte dan op vorige tentoonstellingen het geval was. Er is hier werk van de heeren Goes (een linoleumsnede, bestemd voor de do nateurs, en ander werk), Ellemers (ets), Dirk Kuiper (verschillende penteekenin- gen en linoleumsneden), LambertSlmon, Han Krug, Storm, (allen linoleumsneden), een pastel van Carstens, een houtsnede van Botermans. Bizonder fraai is het jatikwerk van onzen oud-stadgenoot, den heer Mulders, dit alleen is een bezoek aan de tentoonstelling ten volle waard. Tenslotte exposeert Tine Krug hier met alleraardigst houtsnlj- en draaiwerk wij zagen een paar aardige raamhangertjes, geheel uit hout gesneden, zeer kunst zinnig werk. E11uiterst goedkoop ook. De tweede zaal bevat werk, meeren- deels aquarellen, met een enkele pastel of olieverfschilderij van Joh. Bakker, L. Simon, Pinkhof, Ellemers, Hau Krug, enz. De tentoonstelling ls de heele week geopend van 2—9 dagelijks, en daar de entrée slechts 13 cent bedraagt, is dit voor niemand een beletsel eens te gaan zien. EEN ONDERZEEER OP HET DROGE. Onder dit opschrift had „De Telegraaf" Donderdagavond een sensationeel plaatje van de O. 9, die volgens hetzelfde onder schrift „bij Helder uit het roer liep, waar door de boot tegen den dijk voer en daar vast bleef zitten". Inmiddels zouden sleep- booten ter assistentie vertrokken zjjn om te trachten den onderzeeër weer vlot te krijgen. Wij waren niet weinig verwonderd, dat wij van dit heele geval niets vernomen hadden en trokken oogenblikkelijk op in formatie uit en wat bleek nu; door een defect aan de electrische stuurinrichting was de O. 9 Woensdag in de haven uit het roer geloopen en waar het laag water was, met den kop op de droogte bij den steenendam bezet geraakt. Door het vul len van de achtertank was de boot echter op eigen kracht weer vlot gekomen, van sleepboothulp was dus geen sprake. De oefeningen werden vervolgens door de O 9 voortgezet AAN DEN DOOD ONTSNAPT. (Door de activiteit van den hoofdmacht nist, den heer Th. Grosser, zijn gis terenmiddag de inzittenden van een auto die als nummer droeg G. 24759, bij den onbewaakten overweg bij- Oudesluis, aan den dood ontsnapt. Het was de treip, die om 4.19 hier uit Helder vertrokken was en waarvan voornoemden hoofdmachinist zag dat een aanrijding van een aanko mende auto onmogelijk was. Door krach tig remmen wist de hoofdmachinist de trein nog juist bijtijds tot stilstand e brengen. De auto passeerde op en halven meter afstand en reed zonder te stoppen door in de richting Wieringerwaard. Ret nummer, dat wij hierboven vermeldden kon evenwel opgenomen wonden. DE ZWEMOLUB „FRISSCHE MORGEN". Als een bewijs dat het nu heusch be gint te zomeren kunnen wij mededeelen dat vanmorgen het oudste lid van boven genoemde zwemclub, de bijna 70-jarige heer P., zich weer in het zeewater heeft begeven, waarmee hij voor de zwemclub het „zwemseizoen" geopend heeft, al zul len er dan ook verscheidene jongere leden ,te frisch" vinden. zijn, die het nog wat DE M.E.T.H.O. De Jongens op straat spreken er al van. dus de Middenstands- en) EXlectrld'telts) Tentoonstelling) H(eld«r en) (Xmstreken) begint populair te worden. U weet mis schien nog niet, wie of wat die Metho is? „Och, jong, dat is dalt ding op het West plein". Daarna is ui natuurlijk volkomen georiënteerd. Zooals wij hebben medegedeeld, heeft hedenmiddag 2 uur de officiee'.e opening plaats. Wij komen daar nattuurjUk nog na der op terug, doch willen den belangstel lenden lezer al vast een idee geven van wat er op deze tentoonstelling te zien ia Dat is mineer gemakkelijk gedaan dan gezegd, immers, de tentoonstelling heeft dit gemeen met haar voorgangsters en eventueele O] volgsters, dat eerst op het laatste nippert gezegd kan worden dat alles „af ia Er is met man en macht gewerkt, niet alleen den lieven langenl dag, maar ook een deei var. den nacht en- zelfs hedenmorgen eerst is men gereedgekomen met de laatste hanc te leggen. Vrijdagmiddag, toen wij er een kijkje namen, waren nog betrekkelijk wei nig stands geiteed. De heer Tosti Facino van Amsterdam, die -de ziel is van deze onderneming, haar tech nische leider, heeft op het terrein van orga nisaties van- tentoonstellingen zijn sporen verdiend. Hij was veis jaren werkzaam bij gelijke ondernemingen in het Paleis voor Volksvlijt. Hij heeft de beschikking weten tie krijgen over. eeiï ruime, zeer praetisch ingerichte tent, die ook van buiten aantrek kelijk is en; met haar giaanuitjee en gevel- versiering een aarfigen indruk maakt. Hei gemeentebestuur, dat in deze medewerking verleende, door roet een interessanten stand ui't t>e komen (waarover straks) heeft den voorgevel' van dit houten gebouw voorzien van een versiering met levende bloemen ert bovendien- een smaakvol plantsoentje doen aanleggen. Zoo zal het tentoonstel lingsgebouw zonder eenigen twijfel de vol- nde week het middenpunt zijn van de Hel- ersche bevolking. Komt men hiet gebouw binnen, dan treft ons ai aanstonds de stand van de gemeente Helder. Teneinde namelijk het publiek van den zomer naar de Donkere Duinen te krij gen, heeft men de Donkere Duinen zelve naar het Westplein gebracht. Men krijgt hier een- volledig overzicht van het gemeen telijk werk, dat hier 'geschiedt. Men! denkt wel eens: nou ja, die Donkere Duinen, dat is niets, maar men weet niet dat hier ge arbeid' wordt naar een! vast systeem, en dat eerst ons nageslacht de resultaten van wat hier tot stand Wornt, te zien zal krijgen. Om dan op de tentoonstelling terug te komen: we vinden er volledig weergegeven het ge- leele proces, dat gevolgd wordt bij de den- aanipllanting: van de uitgezaaide zaadjes af tot de kleine overjarige dennetjes, die ge schikt zijn voor üiitpi&ntiing. -Zeer stelsel matig wordt dit prooes voortgezet. Verder s er natuurlijk: uit onzen onovertroffen vijver, die elk jaar mooier wordt en een schilderachtig plekje vormt in dit duln- aodschap, een staaltje na-aT hier gebracht: op vernuftige wijze heeft men uit een afge dankte badkuip een vlschvtflvertje gemaakt en een autoband, voorzien van een alweer ngenieus bedachte luchtpomp, zorgt voor UcMvervensehlng in het water, waarin de vlschjes rondzwemmen. Daarnaast ls een geheel duinlandschep, mlet flora en fauna, 'n gecompriineerden' vorm bijeengebracht: Ingezonden Mededeellng. GOODYEAR ZOOLEN. 3 maanden gegarandeerd. Moderne Elec. Schoenmakerij en Schoenhandel CORN. C. DITO, Brakkeveldweg tb. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 20 APRIL. Ned. Hcrv. Gemeente. Nlenwe Kerk (Weststraat): Geen dienat. Westerkerk (Westplein). 's Morgens 10.80 uur, Ds. J. D. v. d. Veen. Onderwerp: „Ben ik mijns broeders broeder". Huisduinen: 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damatö. Onderwerp: „Heerlijkheid en zelf standigheid". Jullaoudorp. 's Morgens 10 uur, Da. E. R. Damsté. Onderwerp: „Heerlijkheid en zelf standigheid". Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. W. F. H. Bramer, van Maassluis. 's Avonds 6.80 uur, Ds. H. Steen. Hulpkerkdienst Geref. Kerk. (Militair Tehuis, Kanaalweg). '8 Morgens 10 uur, Ds. H. Steen, 's Avonds 5.30 uur, Ds. W. F. H. Bramer. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur Ds. J. de Pree. Afscheidspredikatie. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Dr. J. E. B. Blasé. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Docent de Bruin, van Apeldoorn. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en avonds 6.80 uur, Leesdier.st, Leger dea Hella (Spoorgracht 98). 's Morgens 10 uur Heiligingsdienst en 's avonds 8 uur Verlossinga-samenkomaL Donderdag, 's avonds 8 uur: Openbare HellssamenkomaL er liggen vlei! snoezige kievit»eitjes in een nesilje, bewaakt door eten moedervogel, die evenwel veiligheidshalve opgezet is. Er is een bemmelijntje, een bunsing, een koekoek, en nog alleriel andere dieren, die ons duin» .andschap bevolken. Tenslotte ls er een kooi met levende boschfaaanten, ook be woners van ons toekomstig stadspark. En de vloerbedekking is zeer origineel, namelijk van hei, levende, zoo uit den grond gestoken heL Onze stadstuinman, de heer Elenga, zooals men weet een enthousiast liefhebber van de door hem gekoesterde en gekweekte flora's-kinderen, heeft zijn eigen fraaie col lectie caoteeën afgestaan. Hij zal ze u met naam en toenaam noemen'; hij kent ze op een prik en- hij koestert ze en kweekt ze met een grootee zorg. Dit, benevens een collectie mooie photoe van ons duinland schap, wat de gemeente betreft; het doel 1» latuurlijk de belangstelling voor dit plekje natuur wakker te roepen. Onze plaatselijke winkeliers hebben hun beste been'tje voorgezet om hier zoo goed mogelijk voor den dag te komen. Zoo is er ie firma Glotze, Keizerstraat, met haar radio-ontvangtoestellen en Philips-onder- ieelen, de firma Van Os, Koningstraat, met ;elefunken en electrische apparaten, de firma Hilderkng met naaimachines en stof zuigers. De firma Govers, Kanaalweg, met haar meubileerangen. De firma Van Meura, Koningstraat, komt er met een stand van haar bekende, sierlijke Japansche artikelen en serre-meubelen, de heer Westerbaan mlet zijn Vampyr-stofzuigersi, waarmede op origineel» wijze reclame gemaakt wordt. De firma Nypels is er met haar heeren-klee- iing, 'de Nutsspaanbank met een speciaal vervaardigden stand, die op pakkende wijze het sparen door middel van deze instelling propageert. De drankbestrijders hebben niet vergeten van de gelegenheid om propa ganda te maken, en komen ook met een stand' met brochures e. materiaal, de Broodfabriek „De Volharding" exposeert haar brood en biscuits, de „Vekf-waach- machine haar electrLachte machines, wrin gers, enz. De heer Van Baaren heeft twee stands, de eente met gasfornuizen en gas haarden, de andere met electrische verwar» mings- eh sanitaire artikelen. Ditzelfde, alsmede meubdleeringen, exposeert ook de firma VahWiligen, terwijl de heer Van der Lee rijm bekende artikelen (wijn, advocaat, Limonades, enz.) heeft tentoongesteld. Ook de oonfteotlefabrlelc van Gebr. Meijer is vertegenwoordigd1; men zal' zich herinneren, dat oeze op de voirige tentoonstelling veel belangstelling trok. De hieer S. Coïtof heeft een verleidelijke collectie bruldSjapomnetjes geëxposeerd, die ongetwijfeld1 menig meisje en ajs. bruidje zullen doen' watertanden. De heer Luyckx is er met dl; bekende wijnen van de firma Oud. Hiervoor liet. de firma een speciale betimmering van gebeitst hout maken, die uit artistiek oogpunt zeer de aandacht ver dient, De toonbank heeft! den vorm eener fle®oh; de lampionvers! eri-ng past zich bij hiet geheel aan en ook Inwendig heeft men den stand ntót smaakvolle wandversiering ingericht. Tenslotte noemen- wij de firma Kiese weiter, die men evenwel dadelijk bij den ingang vindt, naast den stand der ge meente, en dde hier echtte Deventer tapij- eni, alsmede Inoleums van de fabriek te Krommenie exposeert. Dit zijn onze plaatselijke firma's, die hier alen zleni, wat bij hen verkrijigbaai ls. Daarenboven- zdin er van elders tal van 'itima's naar hier gekomen' met zeer uiteen- oopende artikelen. Zoo ls er een stand van H-ornbyte havermout, va-nl vulpenhouders en beelden, van fordk en tractors voor den andbouw, enz., van electrische wasch- machdnes, van stofzuigers en vloerwijjvers, 'meerdere stands zjjn hiervan), van wasch- en bleekmidel-en, van gaskachels en nieu wigheden) op huishoudelijk gebied,, van IMaggl-eirtikeTen. van eiectromotoren en vleeschendjtoachtnes, van gumimiaderleldln- gen. O. a. Is er een automatische water voorziening voor het huis, men kan er pol- cterWiuilliiys «temen «ten, kostoas. er ls X. a. Volkslied, Wien Neêrlandsch Bloed J. W. Wilms Ouverture, Fantastique Govaert 3. Solistenscherze für zwei Pistons Herm. Schwedel. arr. J. ter Hall 4. Fantaisie. „La Fille du Tambour Major" Offenbach Suite Aquarelles Villageoises (Dorps- schets) Daerly. a. Farendole (Provencaalsche rondedans), b. Arabesque (Arabische zang), c. Angelus (Ge bed). d. Kermesse (Kermis). 7 a Helden der zee. Marsch Hartman b'. Oude Wilhelmus (1583) Valerius Bil ongunstig weder zal het concert plaats hebben op Dinsdag 8 Mei a.s. 2. Antigone. Ouverture Fern. Rousseau 3. Nachtschwarmer. Humoristische wals C. M. Zieherer 4. Le Rocher Fantöme. Ouverture F. Popy 5. Les Frissons. Ssènes de Ballet G. Gadenne 6. Marche der Internationale P. F. Overbeeke Brakkeveldweg 2b.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 15