UIT DEN OMTREK Sproeten komen vroeg in y UK DE WIJDE WERELD Julianadorp. Auto van den dijk gevallen. Vrijdagmiddag geraakte een auto bij het nemen van een bocht op den dijk naar het Zand en tekens bij het passee- ren van een anderen auto van dep weg, en tuimelde twee slagen over den kop en bjj den dijk neer. Oogenblikkeljjk was hulp bij de hand, daar, zooals men weet, het geheele verkeer ook hier langs geleid wordt wegen® de werkzaamheden aan den Rijksweg. Het bleek echter, dat de twee inzittenden geen letsel hadden be komen, en de auto weinig schade. Met den schrik voor de inzitenden is dus dit ongeval afgeloopen. Door een beroerte getroffen. Vrijdagmiddag ikwam de heer Jok 8. van Zand aan db woning van A. K. aan de Gailantsoogervaart en/ vroeg of hij' even binnen mocht komen, daar hij zich niet goed gevoelde. iMej, K., die alleen1 in hui® was, ging naar buiten om hiulp te halen, welke zjj vond dn den persoon van uw ver slaggever. OmniddeMijik werd per, telefoon de dokter opgebeld en eveneens de politie van een en ander op de hoogte gebracht, waar ons vermoeden was, dat de heer S. overleden waa. Dit vermoeden werd' door den arts bevestigd. Een beroert© had een plotseling einde aan dit teven gemaakt. De familie te 'it Zand was ook reedis op de hoogte gebracht en nadat de nooddge for maliteiten verricht waren), werd het Hjk per auito naar de woonplaats vervoerd. Bemeanteraad van Callantsoog. Kort verslag van het verhandelde ln de openbare ver gadering van den Raad der gemeente, ge houden den 25en April 1028. Voorzitter en secretaris: Mr. D. Bree- baart Afwezig met kennisgeving de heer M. Vries. Op voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt besloten tot aansluiting bij de Adviescommissie voor bouwontwerpen en uitbreidingsplannen in Noordholland, alsmede tot wijziging, ln verband daar mede, van de Verordening tot heffing van leges ter Secretarie. De leges voor bouwvergunningen zullen in het vervolg bedragen: wanneer de kos ten minder bedragen dan f 50.— f 0.50; f 50.— tot f 150.— f Lr-; f 160.— tot f 600.— f 2.—; f 500.— tot f 1000.— f 8.—; f 1000.— tot f 2000.— f 4.—; f 2000 tot f 8000.f 6.f 8000.en meer f 10. Vermenlgvuldlgingscijfer der Plaatselijke Inkomstenbelasting. Voor het belastingjaar 1028—1029 wordt dit cijfer op 8 gehandhaafd, daar verla ging vooralsnog niet mogelijk wordt geaoht Het kohier der Hondenbelasting wordt vastgesteld tot een bedrag van 484.—. Aan J. Commandeur en G. van der Meulen wordt op hun verzoek voor de helft van hunnen aanslag ontheffing verleend. Voorts besluit de Raad gunstig te be schikken op een verzoek van zijn mede lid, den heer 8. Kooger, om van de ge meente te mogen koopen (behoudens vrij stelling van ELM. de Koningin) een stukje gemeentegrond, ter grootte van 56 M2„ ©legen achter het perceel van G. Baken 'z„ voor den prijs van 20.—. In verband met een schrijven van Ge deputeerde Staten waarbij wordt aan gedrongen op bijwerking van den lig ger der wegen, stellen B. en W. voor, hun een crediet van f 600.toe te staan, te verdeelen over 2 dienstjaren, en aan het Provinciaal bestuur een subsidie tot ge lijk bedrag te vragen. Op voorstel van den heer Veul wordt besloten, het gevraagde crediet toe te staan, op voorwaarde, dat de Provincie voor dit doel een subsidie toekent tot een gelijk bedrag. Wlerlngen. VERGADERING HOOGHEEMRAAD SCHAP WIERINGEN. Electrlsche bemaling. Bij een en ander wordt er op gerekend, dat de molen dm de Stroeërkoog intact blijft om bij zeer groot waterbezwaar in werking te stelleni; bij hét' afschaffen van deni molen zou één pomp van 80 M\ en één pomp van 40 M'. benoodigd zjjni Begrooting over het dienstjaar 1928. -Schagen Benoenting heemraad. Verkiezing secr.-pennlngmeester. Rondvraag. Herv. Zu sterkring. 'De Herv. Zusterkring te Oogterland beeft j.L Donderdagavond een definitief bestuur benoemd en wel de dames: 8t. KoolKool, presidente; M. Sohilwh, se cretaresse; Anna Bakker K<L, penning, meesteresse. Anna Paulowna. Aan den dienstplichtige der lichting Burgerlijke stand van Anna Paulowna. Politie Anna Paulowna. Schagen. Marktoverelchi Kwartaalvergadering „Help n zelf. Een verblijdend bericht. Geen mond- en klauwzeer meer. het voorjaar, ko©p tijdig ©en pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Texel. Ledenvergadering van de afdeeling Texel van het „Witte Kruis". Volgde rondvraag. De heer IJ. Brouwer wensohte te we ten, hoe het ls met het gebruik van den ziekenauto, of de patiënt de kosten be talen moet en of er verschil gemaakt wordt voor loden en niet-leden. Het bleek, dnt ieder Ud 20 cents per K.M. moet betalen en leder niet-lid 80 cents. De hoer Wegman vreeede dat er op deze wijze weieens hooge rokeningen zouden kunnen komen bij mensohen, die onmachtig zijn. De Voorzitter zeide, dat dit oen punt van bespreking zou uitmaken in de be stuursvergadering. De heer Wierlnga bracht een woord van hartelljken dank aan Dr. Hellema voor de goede leiding en bekte samen werking, waarna de Voorzitter de ver gadering sloot met dank voor de belang stelling. Deze week werden van hier verzonden: 144 koeien, 74 kalveren, 86 varkens, 4 schapen, 4 lammeren. ..De SUtd Amsterdam" staat in het teeken van de bloemenvelden, welke klaarblijkelijk ook in de omgeving van Volendam bestaan. Althans, de pho- tograaf heeft meer dan een Volendammer „in de bolletjes" voor de lens gehad en Japie en de kleine meid hebben er wat een schik. Ook de voorpagina is aan die bollenweelde gewijd. Aan Dorus Rijkers is een gansche pagina gewijd, waarop de met den neus vooraanstaande verslaggever van de Held. Ort. niet ontbreekt. Doop namen zijn duidelijk en scherp. Onder het photonieuws verdient vermelding de zanguitvoering te Weesp voor de jubi- leerende firma van Houten, de >Italia> van generaal Nobile bij den start, nog andere kieken van de van Houtenfeesten, een tweetal kieken van het Belgische plaatsje Visë, dat in den wereloorlog de eerste klappen opving van de Duitsche legers en dientengevolge nagenoeg ge heel verwoest werd, en verder nog allerlei gemengd nieuws. Radiografisch Weerbericht Vitöldag 27 April, des v.m. 10 uur, ver gaderde „Het Heemraadschap Wieringen" in het hotel van den heer D. Lont Aan wezig 14 leden. Dijkgraaf, de heer C. Mars, opende met •een woord van welkom, waarna door den secretaris, den/ heer O. Bosteer, de notulen van de vorige vergadering weiden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde weid gesteld de stichting van een motorgemaal in de Hippolyt/ue- hoeverkoog tier bemaling der Oosterlander-, Stroeër- en Hippolyfcushoever polder, een oppervlakte van ongeveer 1000 HA.. iMejt) het oog op den' langen weg, welke het water heeft af te leggen, wordt voor gesteld twee pompen, ieder vani 80 M*. per minuut, te plaatsen, omdait' het opmaten met een pomp van 60 M*. per minuut bij1 ge woon waiterbezwaar te dikwijl® zou moeten worden onderbroken en het wel vaststaat, dat met een pomp van 80 M'. per minuut onder gewone omstandigheden! het water- bezwaar te overwinnen ia. Het brengen van) een hoogspannings kabel naaT den ZjO. boek van de Hippoly- tushoevertooog hléelk bijl nadere uitwerking van de plannen nog al' kostbaar te zijn, vooral omdat de Zuiderzeewerken baar ge- in den N.O. hoek van den Wieringer- ffl/serpoider ndet «LeoteLaoh maken, en van bet voorgenomen plan een hoogspannings kabel lang® den geheeten zeedijk te leggen voorloopig moet worden afgezien. Een kabel1 van Hippolytushoef zou, öf bij Oostenkiief om, öf lang® de Nesseweg het gemaal kunnen bereiken. Deze afstanden bleken echter tweemaal zoo 'lang als de hemelsbreeden afstand. Om deze aanmerkelijk grootere kosten te ondervangen, stelten Dijkgraaf en Heem raden voor den landweg in de Hippolytus- hoeverkoog, zooalls deze eertijds is ontwor pen!, reed® thans inl de richting vani de Zjg. Kleine weel door te trekken. De gevraagde deed/name in de kosten aan het gemeentebestuur en de Directie der Zuiderzeewerken, blijft 'toch van kracht, omdat de grootste kosten van. dezen weg in de beharding liggen, die voonloopdg toch achterwege blijft. In de eerste plaats wordt hierbij een be langrijk bedrag aan kosten'bespaard in den korteren weg, die de hoogspanningskabel zou kunnen volgen; doch in de tweede plaat® wordt, vermeden, dat een hoogspan ningsQijtn door de lucht geplaatst wordt, welker laatste door de ingelanden, welke de Hjin over bun land krijgen, imimer met veel tegenzin moet werden1 toegelaten. Een leening groot; 85.000 zou noodig zijn voor de stichting, waarvan de kosten op 80.000 zijn geraamd (met inbegrip van 6000 .voor transformator-inrichtingen en hoogspanningskabel!) en voor kunstwerken en verbetering der hoofdwaterwegen, wel ker kosten tezamen op 5000 zijn geraamd. Wanneer het gemaal wordt, gesticb' en binnen zeer afzlenbaren tijd, in ieder ee' vöór den a.s. winter in werking wordt ge bracht, zal heit blijken dat bijlna al de water waren binnen de te 'bemalen; oppervlakte in onvoldoenden toestand verkeeren en "te verbetering met kracht zal moeten worden aangepakt. TTit dien hoofde meenen dijkgraaf en heemraden de lasten' ntet In 1929. doch reed® in 1928 met f 2 per H.A. te moeten verhoogen. Wat in 1928 ni't is benoodigd voor rente, aflosBing en stroomkosten, kan aan verbetering van hoofd waterwegen wor den besteed. Op deze wijze kunnen althans de verschillende koogen dadelijk na de tot stand koming der bemalngsinrichting be malen worden. De heer Memelink, ingenieur van het P.E.N., lichtte een en ander toe. Zonder eenige dlseussiën werd met algemeen© stemmen besloten over te gaan tot electrl sche bemaling der verschillende polders. Hierna volgde aanbieding begrooting 1028. welke zonder eenige discussie als volgt werd vastgesteld. Ontvangsten. Omslag over .t) diendtj. 1928 over 1810 H.A. 80 A. 85 cA 16 p. HA. 28972.93 Omslag Nortonwelputften 800j Erfpacht 10.87" Losplaatsen zeegras-ex plodtatle 250. Rente Spoor-Tiamweg Wierin- ger 150.' 84.— Huur sluósw-achterswoniing Pacht havenplaatsen te den Haukes Huur grasgewas van dijken, kaden en wegen 778-02" Restitutie Zuiderzeewerken Oeversche sluis 100.— Koopsom Zuiderzeewerken (Dijkseigendom) 4000.— Pensioenstorting ambtenaren (terugstorting) 204. Op te nemen gelden bemalings inrichting 86000.— 69794.33 Uitgaven. Jaarwedden en kosten van beheer. Jaarwedden leden v. h. Bestuur f 1752j Jaarwedden beambten 1480.— Huishoudelijke kosten 300/— Administratieve kosten 1600.— Grondbelasting 20: Onderhoud dijken en kaden 3000.— Id. molens en stoomwerktuigen 6000.— Stichting nieuwe bemallingsjn- richting 30000. Onderhoud tochten, vaarten eni sliooteni 2500.— Verbetering hoofdwaterwegen 2600.— Onderhoud wegen 6000. ld', sluizen, duikers en bruggen 760.-— Andere werken ten laste vani het Waterschap 600. Kunstwerken ten! 'behoeve der nieuwe bemalingsinidohting 2500. Rente (Gewone dienst) 287.50 (Uitwendige dienst) 1675.— (Bemalingsinmichtiing) 2000.— Aflossing 1250/— (Uitwendige dienst) 1000/— Aan te koopen gronden aanleg nieuwe weg Hippolytushoe- veifkoog 4000. Onvoorziene uitgaven 779.83 69794.33 Aan de orde kwam opmaken van een aan bevelingslijst tier benoeming van een Heem raad wegens periodieke aftreding en over lijden van dien! heer J. P. J.. Muildier. Alvorens tot stemming over te gaan, Las voorzitter een schrijven voor van eenige ingelanden te Westerlanidi, welke voor de vacature aanbevelen den heer P. 8. Veerdig. Tot stemming overgaande werd de vol gende aanbevelingslijst opgemaakt: 1. de heer S. Russelmam 2. de heer J. O. Koofjl; 3. dJ© beer J. 8. Doves. VeTklezing secretaris-penni ngmeester was nui aan de beurt en werd.' de aftredende heer O. J. Boeker met algemeene stemmen her kozen', welke ondier dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen aannam. Bij de rondvraag werden nog enkele huishoudelijke zaken als wegenj, atooten, enz. besproken, waarna voorzitter met dank voor opkomst en medewerking stoot 1924, uit deze gemeente, Jan Keuris, is door den Minister van Oorlog voor twee jaren vrijstelling verleend wegens per soonlijke onmisbaarheid. GEBOREN: Maria, d. v. O. H. Rozen broek en van C. A. Nuij; Theodorus, z. v. Th. Wijnker en A. Kcppes. ONDERTROUWD: Simon Boersen en Johanna Bleeker; Jacob Pieter Kreijger en Niesje Krap. GETROUWD: Oornelis de Haan en Evertje Woudenberg; Cornelis Francis- cus Polet en Jannetje Spigt; Albert Oos- ting en Trijntje Hooiveld; Willem Jonge- jan en Petronella van der Wel; Dirk Re» zeiman en Alida Johanna Zijp. OVERLEDEN: Pieter Kamp, 92 jaar, wedn. v. Antje Bellis. Gevonden: een rijwielplaatje, een paar handschoenen, een rozenkrans en een cM. Inlichtingen ter Secretarie. WekeHJksche causerie. Het Centraal Bureau voor de Statistiek in ons land heeft de uitvoer-cijfers over de maand Maart en over het eerste kwar taal van 1928 bekend gemaakt Wat de uitvoer van paarden, rundvee en varkens betreft, deelen wij het volgende mede: Slachtkalveren gingen voornamelijk naar België, bedrijfskalveren naar Spanje. Het getal der slachtkalveren naar België overtrof dat van 1927 in het eerste kw. met meer dan 1000 stuks. Het getal der bedrijfskalveren was in het le kwartaal van 1928 ruim 2600 meer dan in 1927. Daarvan gingen alleen naar Spanje 2200 meer dan in 1928. De uitvoer van andere koeien bleef belangrijk bij 1927 ten ach ter. Voor koelen, minder dan een jaar, verminderde het getal van 5200 tot 2650. Het verschil ontstond door minder uit voer naar België en Spanje. Varkens gin gen er belangrijk meer over de grenzen. Het kwartaal steeg van 20.000 tot 65.000. Italië nam 43.000 meer, Frankrijk 15.000. De uitvoer van wolvee bleef vrijwel ge lijk. De Maart-uitvoer van geslachte hoen ders steeg in Maart van 218 tot 222 ton, dat van levende hoenders van 67.000 op 78.000; in het 1ste kwartaal waren de cij fers 248.000 voor Duitschland en 14.000 voor België. Vele gezegden en spreekwoorden zijn aan de markt ontleend en daarbij speelt dan tevens het weer een voorname rol. Zoo ook heden. Wij hoorden van verschil lende zijden zeggen: „Het weer ls de kooper", en vooral ln het voorjaar is dat dubbel, vooral in April, wanneer het land zijn beslag moet hebben, ls April de gras maand van beteekenis, dus ook de maand van koopen en verkoopen vooral bij den bedrljfsboer ls dat het geval. Bij den con- sumptiehandel komt dat er minder op aan. By de vette koeien overtrof de kwan titeit de kwaliteit Veel kwaliteit was er niet en die er was, ging tegen 1.05 1.071/» vlug weg. Het overschot was stug en liep van 0.70 tot 0.85. Deze gras- vaarskoeien gingen vooral naar Amster dam, waarheen ook een groot deel van de nuchtere kalveren en de varkens gingen. Melk- en kalfkoeien prijshoudend stug. Nuchtere kalveren, goed, slachtkalveren 10 15. bedrijfskalveren 16 24. Zware tot 28. Schapen duur, oude voor de slacht naar Amsterdam 42 48. Overhouders voor de weide 82 88. Wjj zagen een koppel van 11 stuks ver koopen voor 38 per stuk. Dit uitstekend elftal moest volgens den koopman eerst nog eene graskuur ondergaan, om dan voor eene Olympia-tafel te dienen. Vette varkens liepen tot 0.811/» per pond. De Ziekte-vereeniging „Help U Zelf' hield dezer dagen hare eerste kwartaal vergadering in 1928. De Voorzitter, de heer K. Hoogschagen, opende de verga dering op de gebruikelijke wijze. De pen ningmeester, de heer C. Vlaskamp, deed verslag van den geldelijken toestand. Aan contributies was ontvangen 280.921/», andere ontvangsten 12., totaal 292.921/». Uitgegeven was, aan ziekte-gelden 228.75, andere uitgaven 87.21, totaal uitgaven 816.26: Nadeelig saldo 23.031/». Het aantal ziektedagen bedroeg onder de 9 leden 191 dagen. Het aantal nieuwe leden bedroeg 11. Dit laatste 1® een verblijdend verschijnsel. Voor eenige maanden liep in Schagen het gerucht, dat het depot der Nederl. Spoorwegen, aldaar gevestigd, naar Alk maar zou worden verplaatst, en tevens dat de Drukkerij N. V. Westfriesche Kerkbode te Amersfoort zou worden ge vestigd. Dat zou voor Schagen een ver lies geweest zijn van 25 gezinnen met on geveer 100 personen. Wij weten, dat dat geen los praatje was, maar dat deze plannen werkelijk hebben bestaan. Tot geluk van de nijvere ge meente is het zoover niet gekomen, en zijn deze plannen thans geheel van de baan/ De beide gevallen van mond- en klauw zeer, die te Schagen voorkwamen zijn beter. En na die beterschap zijn geen nieuwe gevallen voorgekomen, zoodat Schagen sedert 26 April tongblaar-vrij is. Ingezonden MededeeUnR. de De heer J. J. Mallet te Schagen is ge slaagd als hulpmachiniflt bij 5e Nederl. Spoorwegen. Den heer Mallet 1® als stand plaats Schagen aangewezen. De heer P. Henneman te Schagen ls be noemd tot kerkmeester der Roomsche Kerk aldaar. De voorzitter, de heer Dr. Hedtama, noemde het een genoegen aan zoovelen het welkom te mogen toeroepen; een op komst van 46 leden stak dan ook gunstig af bij eerdere jaarvergaderingen. De "oorzitt/er sprak de wensch uit, dat eze belangstelling voortspruit uit goe de bron. Na behandeling en goedkeuring der notulen bleek, dat slechts één stuk was ingekomen, hetwelk voor kennisgeving werd aangenomen. Uit het jaarverslag bleek, dat in het volgend jaar inzake t.b.c.-bestrijding van Wijkverpleging en Witte Kruis definitie ve voorstellen zijn te verwachten, omdat men nu de financiëele gevolgen nog niet kan overzien. De afdeeling mag zich thans verheugen in het bezit van een ziekenauto, die zeer goed aan de eisohen voldoet. Het aantal leden was gestegen tot 1352, wat op een bevolking van 7811 zielen nog niet voldoende mocht heeten. Aan contributie was ontvangen 1859,90, terwijl het bedrag der vrijwil lige giften was verminderd bij dat van het vorige jaar. Evenwel mocht de finan ciëele toestand verblijdend genoemd worden. Met dank aan de pers voor het doen van verschillende mededeelingen. werd het jaarverslag besloten en onder ap plaus met dank van den Voorzitter goed gekeurd. Nadat met 42 stemmen voor, 2 tegen en 1 blanco op voorstel van het Bestuur be sloten was een lid te royeeren, bleek uit de rekening van den secretaris-boekhou der, dat de ontvangsten hadden bedragen 8254,741/1 en de bezittingen thans aan wezen een bedrag van f 5894,051/», werd op advies van de rekeningnazieners, de hoeren J. A Keijser en H. J. Rey, tot goedkeuring der rekening besloten en werd de boekhouder van verdere verant woording gedecharcheercL Voor de begrooting van het loopende jaar werden de volgende cijfers genoemd: Ontvangsten 8809,39, uitgaven 2328,—. vermoedelijk saldo 1481,89. Goedge keurd. De heer Pisart gaf een kort verslag over het magazijn, waaruit 1060 stuks artikelen werden gebruikt. Spreker roemde de zindelijkheid, waarmede men de artikelen had gebruikt en weer aan het magazijn had doen toekomen; alleen had men verschillende zaken wel eens wat lang gehouden; hij hoopte, dat een en ander ook in dit jaar beter zou wor den. Hulde werd gebracht aan de doch ter van mevrouw de Wed. Meyer voor de goede verzorging van alles, wat het ma gazijn betrof. Voor het medegedeelde werd dank ge bracht aan den heer Pisart. Verslag van den Ziekenauto. Ontvan gen was 8392.40, waarvan een batig saldo van 987,10 ln kas was gebleven. De heer Pisart wees er op, dat het wen- schelijk is deze kas sterk té maken, op dat eventueel een nieuwe auto gekocht zal kunnen worden tegen den tijd, dat deze op zijn tandvleesch begint te bijten. Hij zou gaarne navolging zien van het R.K. kerkbestuur te Oost/erend, dat jaar- lijikisoh een subsidie van 10 voor deze zaak inzendt. Vele Kerkbesturen en an dere corporaties zouden dit eveneens kunnen doen. Ook de Voorzitter beaamde dit en riep: denk aan een kas voor den 2en zieken auto, en bracht dank voor het uitbren gen van het verslag. De hoeren IJ. Brou wer en J. Wegman hadden inmiddels de rekening nagezien en adviseerden tot goedkeuring, die volgde. Nog werd medegedeeld, dat men in den korten tijd, dat men den ziekenauto in bezit had, 25 ritten heeft gedaan naar Alkmaar, Haarlem, enz. en dat men er 718 KAL mede heeft gereden. De heer Wierlnga, die de afdeeling op de Algem. Vergadering heeft vertegen woordigd, gaf een kort verslag daarvan. We zullen alleen vermelden, dat het ledental van het Witte Kruis met 13,000 was vermeerderd en nu 83,000 bedroeg. De handelingen dier vergadering heeft men in de groote bladen kunnen lezen. Tot leden eener Commissie, belast met het beheer van den ziekenauto, werden benoemd de heeren J. Pisart, J. Keiser A 7,TT. en M. D. Dijt, die allen bereid wa ren tot aanneming. Volgde verkiezing van bestuursleden in plaats van Dr. Hellema, Notaris Mul der, die beiden niet herkiesbaar waren, G. D. Kikkert, E. Thomassen, die beiden naar elders waren vertrokken en Joh. Dogger (overleden). Gekozen werden de heeren burgemees ter Oort, Dr. Prakken, P. Lieuwen, alle voor Den Burg, O. Bakker Oz. voor Oude- schild en Da van 't Hooft voor Waal. De Burgemeester en Dr. Prakken hadden geen bezwaar tot aanneming, de andere heeren waren niet aanwezig en zullen kennisgeving hunner benoeming ontvan gen. Tot rekeningnazieners voor het vol gend jaar werden opnieuw aangewezen de heer J. Keijser Az. en H. J. Rey, die aooepteerden. Burgerfljkc Stand van Texel van 2127 April 1928. GEBOREN: Jacobus Martinus, z. v. Cornelis Witte en Maria v. Heerwaarde. Pieter, z. v. Cornelis Bas-en Jacomina de Jonge. Cornelia Duwera, d. v. Simon Cornelis Witte en Cornelia Agatha Witte. Aria, z. v. Douwe Medema en Jannetje Trap. ONDERTROUWDOornelis Burgman en Maartje de Bloois. Johannes Halsema en Anna Geziena Bos. Nan Eelman en Grietje Lap. Pieter Bakker en Maartje J&DS G66DS6 GETROUWDMartinus Johannes Gie- les en Susanna Johanna van Liere. Oor nelis Jacobus de Wildt en Cornelia Anna Bakker. Fulps Duinker en Aaltje Visser. Cornelis Vlaming en Maria Bakker. Gevonden1 portemonnaie. UTRECHTSCHE GEMEENTELIJKE POEZIE. B. en W. van Utrecht schrijven, naar het Utr. Dtgbld. meldt, aan den gemeenteraad: ln een op maat en rijm gesteld adres Verzoekt de heer des huizes Bankstraat zes, Aan u den boom te laten vellen. Welke takken hem en zijn geburen kwellen. Des klagers naam is W. van Campen, Hij schildert met gevoel de rampen Van rheuma, pijn en ander ongemak, Bezorgd door 't zon-weerboudend bladerdak. Doch als hij schrijft: „De boom is ziek en rot, „Dus gaat hij stellig toch wel gauiw kapot", Dan heeft de dichter 't daarbij werklijk ihïs. „Plantsoenen" zegt: „Hij is gezond als visch". De chef van dienst verklaard' ons: rooien zond' En raadt dan ook: „Laat staan hem in den grond, „Want anders zal men u nog vragen, ,JDe and're boomen mede af te zagen". „En gaan ook die, dan wordt de straat ontsierd, „Ja zelfs misvormd tot leelijke kale sliert! „Men moet met bijl en hakmes niets ver knoeien, „Doch wel het overdadig loof doen snoeien". Wij sluiten ons bij dat advies graag aan En geven u derhalve het vermaan, Den dichterlijken adressant te melden Hetgeen wij in dit stuk vertelden. De burgemeester FOCKEMA ANDREAE. De secretaris, J. DE LANGE, teekent mee. TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN. Onder den tekst valt te vermelden het vervolg van den tocht door Amsterdam met een draaiorgel, een verhaaltje »Een kordate vrouw» door Simon Mos, de photorubriek «In den hof« een artikel omtrent het 250-jarig bestaan van het Evang. Luth. Weeshuis te Amsterdam, alsmede de groote vervolgverhalen, de wekeüjksche sport rubriek enz. naar waarnemingen verrioht in den margien) van 28 April Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.9 te Stockholm Laagste bacroimeteretenidl 768.6 te Toulouse. Verwachting: Zwakke tot matige meeat Z.O. tot N O wind, Jachtt 'tot half of zwaar bewolkt, diroog behoudenis kans op onweer, weinigveran dering to tempemtmun.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 17