UIT DEN OMTREK Anna Paulowna. FANCY-FAIB EN TENTOONSTELLING .WITTE KRUIS". Callantsoog Schagen. Wleringen. Marlneberiohten. Radiografisch Weerbericht Marktberlohien. Ingeemuten BfafMMEtng. Vrijdagavond was het de eerste avond van de fancy-fair met tentoonstelling, gehouden door de afdeeling Anna-Pau- lowna van »Het Witte KruiB*. De groote tent zag er, met zijn kleurige vlaggen, palmen, planten en bloemen, recht fees telijk uit. Nadat allen hadden plaats ge nomen, nam de heer G. J. Lovlnk, voor zitter der plaatselijke afdeeling, het woord en sprak daarop het volgende Dames en Heeren 1 Als voorzitter der afdeeling Anna-Paulowna van de Noord- hollandsche Vereeniging »Het Witte Kryis* is het mjj aangenaam, U namens het Bestuur te mogen welkom heeten en vooral is mij dat een voorrecht, omdat soovelen thans zijn opgekomen om van hun belangstelling te doen blijken voor »Het Witte Kruis* en ons Witte Kruis werk. Onze afdeeling werd opgericht in het laar 1896, aanvankelijk met nog geen honderd leden. Het eerste Bestuur werd gevormd door de heerenburgemeester Th. J. Waller, J. O. van Wijk, Van Gel- tebeek, J. Jelles en Dr. Oostra. Terstond na de opriohtlng bleek het al, dat de afdeeling in een bestaande be hoefte voorzag, het werk breidde zich «estadig uit, het ledental steeg geleide- jk. Het Witte Kruis-magazijn, dat aan vankelijk door den dokter aan huis werd Sehouden, kreeg zoodanigen omvang, dat aarvoor een afzonderlijk gebouw noodlg bleek en zoo werd dan in 1904 het te genwoordige magazijn gesticht, dat thans onder de voortreffelijke leiding van Dr. Olree, meer en meer naar de eischen des tijds wordt ingericht en thans zeker tot de beste inrichtingen op dat gebied op het platteland van Noord-Holland kan gerekend worden. In 1912 ging de afdeeling over tot het stichten van regenbakken, welke thans echter, doordat de gemeente is aange sloten aan de Provinciale Waterleiding, overbodig zijn geworden. Gedurende de afgeloopen jaren echter hebben die regen bak] ken in het belang der volksgezond heid uitnemende diensten bewezen. In plaats van de in 1916 door den vatersnood vernielde zweminrichting, werd het vorig jaar een nieuw, goed in gericht zwembad geopend en in gebruik genomen. Bovendien werden in al die Jaren vele zieken en zwakken met versterkende middelen bijgestaan en op de been ge holpen en in het afgeloopen jaar alleen werd daarvoor een bedrag van f 1169.61 besteed. Het aantal leden onzer afd. was op 1 Jan. j.1. gestegen tot 922, waardoor net Witte Kruis in deze gemeente is gewor den de vereeniging met het grootst aan tal leden. Dit kon ook zoo zijn, wijl het Witte Kruis werkt onder alle lagen der bevolking en ieder dus lid kan zijn, wat, behoudens een enkele uitzondering, dan ook inderdaad het geval is. Hier werken wij allen voor een zelfde doel, waarom ik U allen als Witte Kruiszusters en Witte Kruisbroeders hier hartelijk mag begroeten. Vooral geldt mijn welkom de leden van het Hoofdbestuur, de autori teiten, de inzenders en de overige ge- noodigden. In de eerste plaats dank ik het Hoofdbestuur voor zijn tegenwoor digheid, waardoor het weer voor den zooveelsten keer blijk geeft met ons Be stuur en onze afdeeling mee te leven. Ik dank de Wethouders en de Raadsleden dezer gemeente voor de sympathieke houding welke zij steeds tegenover het Witte Kruis aannemennog nimmer toch werd door ons Bestuur tevergeefs een beroep op den Raad gedaan. Een woord van dank ook aan Dijkgraaf en Heemraden van den Anna-Paulowna- polder, die steeds met de meeste bereid willigheid onze verzoeken hebben inge willigd. Dank breng ik verder aan de inzenders op deze tentoonstelling voor hun medewerking, om het Witte Kruis meer bekendheid te geven en te toonen, wat door particulieren als door de over heid in het belang der volksgezondheid wordt gedaan. Alzoo een woord van bij- zonderen dank aan den Directeur van den Keuringsdienst voor waren te Alk maar, Dr. Mol, wien het ls mogen ge lukken, den Keuringsdienst in de enkele jaren van zijn bestaan in dit district in derdaad populair te maken. Er wordt door de gemeentebesturen vaak en met recht geklaagd over de las ten, welke het Rijk steeds maar weer den Gemeenten oplegt, alleen hoort men over de inrichting, aan welks hoofd Dr. Mol ia geplaatst en waarvoor de gemeenten natuurlijk ook hebben bij te dragen, zel den klachten en in deze Gemeente althans hoor ik niets dan lof. Hulde daarvoor aan Dr. Mol en zijn bekwamen staf I Dank ook aan de Centrale Vereeniging ter bestrijding der tuberculose en meer in het bijzonder aan Mevr. Coulé en den den heer Geesink, die ons hier niet alleen zullen demonstreeren welk een groot aantal slachtoffers door die ernstige ziekte jaarlijks wordt gemaakt, maar die ons ook willen leeren, op welke wijze deze ziekte met vrucht kan worden bestreden. Een woord van hartelijken dank aan de bloemisten, de heeren De Goede, Komen, Kuijs en Preijde, door wier goede zorgen wij deze mooie bloemenversiering verkregen en mede aan de flrma Van Amesfoort te Helder, die ons eveneens Seheel belangeloos deze fraaie palmen >r opluistering afstond. Dank mede aan de besturen van Oon- cordia en het Strijkorchest, die door hun mooie muziek voor een feestelijke stem ming wilden zorgen. Tenslotte nog een woord van dank aan 4* pers voor haar aanwezigheid en voor de moeite die ook zU zioh heeft willen gevea, om ons Witte Krulawerk nog meer l bekend, mocht het zijn nog meer populalr I te maken. En eindelijk hulde en dank aan de dames en heeren, die met ons deze tentoonstelling en fancy-fair hebben voorbereid en tot stand gebracht. Namen zal ik niet noemen, uit vrees er een te vergeten, terwijl toch allen op lofwaar dige wijze zich van hun vrijwillige taak hebben gekweten. Er is echter één naam, dien ik niet mag verzwijgen, en dat is de naam van onzen geachten secretaris, den heer Liefhebber, die zóóveel voor deze tentoonstelling heeft gedaan, dat ik eigenlijk niet begrijp waar hij den tijd daarvoor heeft kunnen vinden. Ook thans heeft hij bewezen hier weer te zijn en ik hoop, dat hij dit nog lang zal blijven: de ziel van ons mooie Witte Kruiswerk I En nu, Dames en Heeren, hoopik.dat deze tentoonstelling er toe zal mogen leiden, dat de enkelen, die wel lid van onze afdeeling künnen zijn, maar zich tot op heden nog niet lieten inschrijven, daartoe thans zullen overgaan en dat anderen daarin aanleiding mogen vinden, de tot heden betaalde contributie te ver dubbelen, althans te verhoogen, opdat ten slotte van deze tentoonstelling zal kunnen worden getuigd, dat zij is ge weest in het belang der volksgezondheid en tot zegen van onze lijdenden, zieken en zwakken. En hiermede verklaar ik deze Witte Kruis-tentoonstelling voor geopend. Hierop sprak Ds. Staal, als vertegen woordiger van het Hoofdbestuur, die de verzekering gaf, dat de afdeeling steeds op de medewerking en steun van het Hoofdbestuur kon rekenen, terwijl ook deze spreker de aanwezigen opwekte, om het Witte Kruis zooveel mogelijk te steunen. Nadat vervolgens het Strijkorchest zich had doen hooren, werd een bezoek ge- braoht aan de tentoonstelling in de andere zaal, waar Mevr. Coulé en Dr. Mol de bezoekers voor toelichting ten dienste stondendaarna werd de tuberoulosefllm »Aohter de wolken schijnt de zon« ver toond, met toelichting van den heer Gee sink en ten slotte werd gebruik gemaakt van de verschillende attracties, die volop in de groote tent aanwezig zijn. Uitvoering „Oefening Kweekt Kunst". Zondagavond gaf de tooneelvereeniging •Oefening Kweekt Kunst< voor een niet talrijk maar hoogst dankbaar publiek een openbare uitvoering in de zaal van de Vlas- en Korenbeurs*. De fancy-fair in »Veerburg« van het Witte Kruis en het voetbalfeest In de zaal van den heer Slikker zullen onge twijfeld aan de opkomst wel afbreuk hebben gedaan. •Oefening Kweekt Kunst* kwam voor het voetlicht met het drama in drie be drijven «Verleden*, van Ina Boudier- Bakker, een zeer literair en daardoor hoogst moeilijk te spelen stuk. Maar allen kenden prompt hun rol, waren van het begin tot het eind verstaanbaar en ieder deed zijn best om, naar de mate zijner krachten, de hem of haar toevertrouwde rol zoo goed mogelijk ie spelen. Een daverend applaus aan het slot riep de spelers terug, waarbij deze, als blijk van waardeering, hun regisseur, den heer Tichelaar van Julianadorp, een bloemen mand aanboden. Na afloop bal.. Voorjaarevergadering V. V. V. In het Dorpskofflehuls werd op 4 dezer de voorjaarsvergadering der V.V.V. «Cal lantsoog* gehouden. De voorzitter, de heer P. Vos, sprak zijn teleurstelling uit over de geringe belangstelling, die door de leden voor deze vergadering aan den dag was ge legd. Van de 180 leden waren er, buiten het bestuur, slechts 8 opgekomen. De voorzitter deelt mede, dat uit het door de Nederlandsche Heide Maatschap pij uitgebrachte rapport blijkt, dat de kosten der voorgenomen bebosscliing van een -deel der heinollen op f 760.wor den geraamd. Deze hooge kosten hebben het bestuur doen besluiten, de boschplannen voor- loopig te laten rusten. Na voorlezing, door den secretaris, van het jaarverslag over 1927, waaruit blijkt, dal bet aantal pensiongasten in het af- Jeloopen jaar 129 heeft bedragen, brengt e commissie, belast met het nazien der rekening over 1927 rapport uit, bij monde van den heer de Haan. De rekening werd in orde bevonden. De ontvangsten bedroegen f 881.194, de uitgaven f 449.494. Het batig saldo van 1926 ad f 887.174 1b hierdoor geslonken tot f 128.874. Waar van, dit bedrag nog eenige vrij hooge rekeningen zullen moeten worden betaald, wordt op voorstel van het be stuur besloten, aan Burgemeester en Wet houders vergunning te vragen tot het houden eener verloting, waarbij het be drag aan prijzen de waarde van f 100. niet zal te boven gaan. Uitgegeven zullen worden 1600 loten 25 eent. De heer Mr. D, Breebaart wordt als bestuurslid herkozen. Op voorstel van den heer de Haan wordt besloten te trachten, In den loop van het seizoen een Turn feest te orga niseeren, zoo mogelijk ter gelegenheid van de opening van het badseizoen. Ook zal wederom een strandfeest wor den gehouden. Bij de rondvraag informeerde de heer Smit wie de drukkosten van de pension- lijsten betaalt. Hij acht het billijk, dat deze kosten worden gedragen door be langhebbenden, dat zfjn dus de pension houders. De voorzitter antwoordt, dat de Ver eeniging deze kosten betaalt. Hij wijst er evenwel op, dat deze drukkosten over 1987 worden gedekt door het oversohot ▼an de door as pensionhouders gestorte bijdragen voor den correspondent. De heer Mr. D. Breebaart acht het eveneens onbillijk de kosten van de pen- sionlijttten mede te doen betalen door de niet pensionhouders temeer, daar een groot aantal belanghebbenden niet meer dan de minimum-contributie betaalt. Met het oog op het geringe aantal aan wezige belanghebbenden wordt besloten, een voorstel tot oontributieverhooging voor pensionhouders aan te houden tot de najaarsvergadering. Burgerlijke stand van Callantsoog, over April 1028. GEBORENCornedifl Johanm.es, z. v. P. Voorthuysen en T. Zwaan; Gerand, z. v. G. Posch en J. Best Klazina Maria, d. v. N. Klaver en M. O. Sluys; Anmie, d. v. C. Bart en C. Thomasz. GEHUWD: C. Hoogschagen en J. Kruisveld; G. Eriks en G. Mooy; A. Vriesman en M. Kuiper; W. L. Visser en 'G. Thomassen; R. Kant en A. J. Visser; R. W. Zon en A. Leyen; D. Kuiper en A. van Kossem. I)e Paardenmarkt Op de Mei-paardenmarkt te Schagen waren 80 paarden aangevoerd. Prijzen rijtuigpaarden f 175500; 2V»-jarige 276400; l1/»-jarige 200— 300; werk paarden 800—400; slaohtpaarden 120- 250; hitten 125- 826. Handel stil. Dameskoor „Schagen". Op het zangoonoours in het Kurh&us te Zandvoort behaald» het Dameskoor „Schagen", 25 leden, een eerste prijs, ver guld rijveren medaille. Het koor staat on der leiding van den heer Leo Pielage, Haarlem. Als verplicht nummer werd ge zongen „Avondlied" van Bern. Zweers en als nummer naar keuze „Puera Hae- braeorum" van Palestrina. De levering van grint voor den polder Valkoog is gegund aan den motorschip- per Q. Bras te Schagen voor 8.0? per M8. Al gemeen e Vergadering van de Bloemen vereeniging „Flora". De belangstelling voor deze jaarver gadering, gehouden op Zaterdag 5 Mei 1928, avonds 8 uur in de zaal van den heer M Tijsen te Den Oever, was zeer gering. Slechts 14 leden van de 200 wareD aanwezig. De waarnemend voorzitter, de heer C. Koorn Vz. opent de vergadering met een woord van welkom. Hierna worden door den secretaris, de heer V. Koorn J. Vz., de notulen van de laatste Jaarvergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Tevens wordt door hem verslag gedaan vas de in 1927 gehouden feesten. Vervolgens wordt door den Voorsltter aan den penningmeester, den heer Jb. N. Tijsen, verzooht rekening en verantwoor ding te doen. Een kaseommlaale, besta «ti- de uit de heeren S. Koorn Jb. en Alb. Lont, zien de besehelden en boeken van den penningmeester na. Het blijkt, dat deze keurig in orde worden bevonden. De ontvangsten bedroegen f 652.82 en de uitgaven f 618.46, alzoo een batig saldo van f 88.87. Met dank aan den penningmeester voor zijn goed beheer wordt de rekening goedgekeurd. Als bestuursleden moeten aftreden de heeren C. Koorn Vz. en V. Koorn Jz. Na schriftelijke stemming blijkt, dat ge noemde heeren met bijna algemeene stemmen zijn herbenoemd. Beide hesren nemen hunne herbenoeming aan. De heer C. Koorn stelt voor weer even als vorige jaren gedaan ia, bloemen aan te koopen en deze aan de leden uit te reiken om ze voor de te houden tentoon stelling op te kweeken. Besloten wordt dat een van de leden met don heer Alb. Lont naar Aalsmeer zal gaan om de benoodigde bloemen aan te koopen. Aan elk lid zullen dan twee plantjes uitgereikt worden. Verder wordt besloten, ook dit Jasr wederom een bloemententoonstelling te houden, waaraan getracht zal worden te verbinden roei wedstrijden en een hard draverij. Tevens zal op den eersten dag des avonds een vuurwerk worden afge stoken. Ook zal verzocht worden aan de muzlekvereenlging >Apollo< om hare medewerking te verleenen. Na de rondvraag, welke nieta oplever de, werd de vergadering gesloten. Hierna werden onder de aanwezige leden nog enkele planten verloot. V akteeken school. Zendag, 5 Mei, werd in de Gemeente school de jaarlIjkBche tentoonstelling ge houden van de teekeningen, gemaakt door de leerlingen der Vakteekenschool. Na afloop werd de cursus 1927/28 officieel gesloten door den heer Jb. Roggeveen, seoretarls van 't bestuur der school, ln tegenwoordigheid van een 50-tal leerlln- en en verschillende belangstellenden, e heer Roggeveen hield daarbij een korte toespraak, waarin hfl 't Rijk en verschillende gemeenten dankte voor den Ïenoten flnantiéelen steun, 't personeel er sobool prees voor den ernst en de toewijding, waarmede zij sioh van hun taak gekweten hadden en kon wijzen op den qver en debelangstelling, met welks het overgroots deel der leerlingen de leesen gevolgd had. Ook sette hg nog in 't kort uiteen, van welk groot nut bet onderwflB aan de teekeueobool voor ouse aanstaande timmerlieden, smeden en*, kan zfln. Aan tien leerlingen van het derde leer jaar kon een diploma uitgereikt worden n.m. aanA. Appel (lijps), B. Viseer (Wleringerwaard), H. Huisman (Wierln- Ïerwaard), P. Bakker (Wleringerwaard), Numan (8t. Maarten), G. v. d. Werf (Zijpe), J. Stina (St. Maarten), N. Waiboer iBarsingerhorni, J. Keesman (Zijpe), V. Koster (Harenkarspel). Zeven leerlingen konden niet naar een hoogere klasse overgaan, n.m.4 van bet eerste leerjaar en 8 van bet tweede. Onze vorige burgemeester, de heer A. Peereboom, thans te Ilpendam is bij enke le oandidaatstelllng, wegens bedanken van den beer P. Oud Gz., gekozen tot lid der afdeeling grootbedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Weet- frieeland te Hoorn. Het jaairlijlksah onderzoek van verlofgan gers der lichttingeni 1916 en 1919 zal voor deze gemeente plaat» vimden in het raad huis op 6 Jund ajBu, voor de lichting 1916 vüi, 11 uur, voor de lichting 1919 om kwart voor twaalf. Overwerk vergunning. Door den Hoofdinspecteur van den Ar beid is in de efgeiloopen we eik o verwerk ve r- gninning verleend aan Jn. Poppen te Den Oever, voor het verrichten van arbeid in rijne slagerij. Arbeidsbemiddeling. Bij liet plaatselijk correspondentschap der Arbeidsbemiddeling rijm gedurende de maand April ingekomen 16 aanvragen van werkgevers en 12 vart werknemers. Door bemiddeling van het correspondentschap zijn geplaatst 2 stucadoors, 2 metselaars, 1 schilder en 7 bakacftiippers. Op 1 Mei stón den geen personen meer als werkzoeken den ingeschreven. A nsjovtevteachertl. Met de ansdovisvisscberij gaat het tot hedien zeer siedht. Bij de ter bevoegder plaatse door onB ingewonnen infonnatién Week, dat de vangsten in de afgeloopen nachten zoo goed' als niets opleverden. Ook de geepvangst was van geen beteekeni». eieele instellingen stroomden de telegra fleehe berichten in, niet alleen van den regen, maar ook van de boeren, die niet lc staat geweest waren om hun rente op hypotheken en leeningen te voldoen. Nu konden slj weer beialon, nis men neg een beetje geduid wilde hebben. In de geheele provincie styn het ver trouwen, het geloof, de levenekraeht en ondernemingsgeest teruggekeerd. DE ZEGENBRENGENDE REGEN IN DE KAAP-PROVINCIE. De Kaapsche Oorr. van het*Alg. Han delsblad" schrijft aan otjn blad: Het heeft over de heele Kaap-Provincie geregend. Voor u ln Nederland zegt dit niets. Het regent immers in Nederland bijna bet heele jaar door. Maar hier: enkele dagen geleden hebben wfl nog met bedrukte gezichten geloopen, zelfs wij menechen van de stad. Onze couranten stonden dag in dag uit vol van de treu- rigste tijdingen omtrent den nood ln de Karroo. „Boeren Wanhopig", „Toestand kritiek", „Rijke boeren geruïneerd", „Nog meer arme blanken gemaakt". Eiken dag kon men dergelijke titels beven beriehten ln de dagbladen leien. De Karroo vu een onbewoonde wildernis geworden. De bewoners waren weggetrokken. De buizen stonden epen, maar verlaten. Geen kruid of gras groeide meer op de wijdgestrekte zandvlakten, waar de schroeiende zon blakerde en de woestijnwinden het be staan voor menaoh en dier onmogelijk maakten. Mijlen en mijlen ken men door deze streken rijden zender een levend wezen tegen te komen. De eobapen, de voornaamste bron van inkomsten van deze streken, kwamen bij duizenden om. Zoo droog was alles, dat zelfs bepaalde struiken, welke in hun wortels het vocht opgaren voor de komende droogte, ver dord en versohroeid waren. De regeering steunde de arme, geteis terde bevolking naar haar beste vermogen. Het publiek sprong met giften en gsven bij. Menschen, weleer welgesteld, werkten nu aan de wegen om een paar shilling per dag te verdienen, teneinde hun ge zinnen tenminste van den hongerdood te redden. Boeren, die plaatsen bezaten en schapen bezeten hadden, moesten van de regeering ondersteuning ontvangen in meel en Bndere levensbehoeften Troosteloos maar niet radeloos wachtte de bevolking ep regen, regen, die uitbleef totdat alle veldgewassen verbrand, totdat de laatste drinkwaterbronnen uitgedroogd waren, en de zen als alleenheerscheres ln die streken overbleef. Maar radeloos was de bevolking niet. Er was berusting en er was hoop. De droogte kon toohniet eeuwig aanhouden. En Maandag zijn de eerste regens ge vallen. Dinsdag stroomden van alle streken de regenberiohten in. Den eerste dag was de grootste regenval vier en een half duim, maar den volgenden dag was dit cijfer reeds aeht voor sommige gedeelten, en gisteren had het zelfs ln een streek tot dertien duim geregend. Het Mentz- meer, een ven de grootste besproeiings- werken in ons lana, waarvan bekend is, dat het nooit vol zeu kunnen worden, is in twee dagen zoo gevuld door de stroom- ende regens, dat men zes sluisdeuren moest openzetten om een geweldige over strooming te voorkomen. Alle bedruktheid was plotseling ver dwenen. De oogst was mislukt, duizenden en duizenden schapen waren gedood, maar nu kon er weer worden geploegd en de nieuwe oogst zou met een dergelljken watervoorraad niet meer schroeien. Overal praatte men van nieta anders als van den praohtlgen landsregen. De leden van het parlement, dat in zitting is, wenschten elkander en den minister van Landbouw geluk. Op sommige Bcholen heeft men groote kaarten van het land opgehangen en overal vlaggetjes vastgestoken waar het geregend had, en een gejuich ging op, eiken keer als er Tegenberichten aan- geteekend werden uit de streken, die het ergst door de droogte geteisterd waren. Bij de blanken en de verschillende finan- Hr. M» Buffel, Hr. M». logement»*ch4p Buffel, (Lat vinds i Maart heeft dienst gedaan voor logies van een deel der ie ploeg van de zeemilitie 1928, is buiten dienst gesteld en naar 'a Rijkswerf te Willemsoord overgebracht. J. S. A. Kroon, t Te Nijmegen is gisteren overleden, 61 jaar oud, de gep. kap. ter zee J. S. A. Kroon. Off. van gea. Ie kl. der zeemacht L. Hen driks is uit Oost-lndië hier te lande terug gekeerd. l Off. van gez. ie kl.. der zeemacht F. C. Swart, van het Wachtschip te Willemnoord, is aangewezen voor den dienst aan boord van Hr. Ms. politiekrmser Triton. De luit. ter zee ie klasse L. A. C. M. Door man en H. Nieuwenhuijs worden den 7en Mei gedetacheerd aan boord Keertsen De ie luit. der mars. C. L. M. Janssen* wordt der» 7en Mei gedetacheerd te Dordrecht. Off. van den M.S.D. ie kl. A. P. Noorlander keert uit Oost-lndië naar Nederland terug met het stoomschip Tabanaa, dat 25 April van Tandjong-Priok is vertrokken. Off. van den M.S.D. 2e kl. P. N. Vreeken en A. A. Looijen worden dezer dagen uit Oost-lndië hier te lande terugverwacht. Off. van gez. 2e kl. der zeemacht L. Note- boom is aangewezen voor den dienst in Oost- lndië fn zal met het stoomschip Tjerimai uit Rotterdam die bestemming volgen. De offic. van gezondheid 2e klasse B. van Noort wordt den 2Óen Mei a.s. ter beschik king -gesteld en vertrekt den I9en Juni d.a.v. naar O.-I. Alsvoren de luit. ter zee 3t klasse F. J. A- Kooops. Luit. ter zee 3e kl. F. J. A. Knoop», ge plaatst bij de Kazerne voor den Onderzee dienst te Willemsoord, wordt 26 Mei ter be schikking gesteld. 3 Mei: offic.-vlieger 3e klasse W. van Vee- nendaal van de Mok naar Wachtschip Wil lemsoord. Met ontslag uit den Zeedienst: 13 Mei:'korpl.-konstabel J. van der Tang. 8 Mei: schrijver-majoor J. Brakhoven. 19 Mei: korpl.-kok A. Stuurhaan. 10 Mei: korpl.-machinist J. Kok. 11 Mei: stoker ie klasse K. den Ouden. I Juni: sengt.-monteur B. T. van der Kooi; sergt.-kok P. G. van Baaren; sergt.-schrijver P. van der Ploeg. 1 Juli: kleermaker J. Dikker. 4 Juli: timm.-majoor J. T. P. ter Bruggen. II Juli: opperschipper M J. Stolte. 12 Juli: seiner-majoor J. G. N. Ssnelik. De bevolen overplaatsing van den sergt.-kok C. Schildhuijzen van MarJraz. Amsterdam naar van Meerlant is ingetrokken. 19 Mei: bootsman W. Wustenfeld van Wachtschip Willemsoord toegevoegd aan de opleiding tot Irwartierm. onder initrekking der bevolen overplaatsing naar Vliegkamp Schel- üngwoude. 6 Mei: bootsman J. C. J. van Gelderen van Wachtschip Vlissingen naar H. Hendrik. 7 Mei: bootsman D. J. de Graaff van H. Hendrik naar Wachtschip Vlissingen. 22 Mei: sergt.-seiner A. Nannings van Wachtschip Willemsoord geplaatst bij het wal- statioo. OOST-INDIE. Belast met den geneeskundigen dienst aan boord van Hr. Ms. Java. de off. van gez. ie ld. J. W. Vos, verwacht uit Ned.met den geneeskundigen dienst aan boord Hr. Ms. Krakatau, de off. van gez. 2e kl. D. J. Buining. Vergund; om naar Nederland terug te kee- ren aan den len luit. der mariniers F. Lugt. nnar waarnemingen verricht in den morgen varr' 8 Me;, vtedegeiiecld door het Kon. Nederlandse!) Meteorologisch Instituut te l>e Bilt. Hoogste barotoeteret. 766.4 te Reyfejavick. Uiagste barometerstand 746.1 te Winby. Verwachting: Meest matfige N.O. tot N.W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen* weinig of geem verandering in tem peratuur. ALKMAAR, 7 Mei. Veemarkt. Aangevoerd: n vette koelen 260400; 1 vet kalf 100; 74 nuchtere kalv. (slacht) 822; 591 vette varkens (zware) per nd pond 0.62—0.64; zouters per ned. pond 0.j60.57. TTSORDSCHARWOUDE, 7 Mei. Deensehe witte kool 7.50 per 100., aanvoer 1500 kg. PURMEREND, 8 Mei. 27 stapels fabriekskaai per jo kg. R.M. 1 417; 27 stapels boerenkaas per kg. R.M. 49; 1549 kg. boter per kg. 1.75—2.10; wdboter per kg. 1.351.55; 427 runderen: 125 vette per kg. 0.80—1.10; 287 melkt en gelde 175 380; ij stieren; 9 paarden 150—200; 37 vette kalveren per kg. 1.15—1.30; 663 nuchte re kalveren voor de slacht per stuk 10—35; id. voor de fok per stuk 12—26; 518 vette varkens voor de zouterij per kg. 0.52—0.57; id. voor de slecht per kg. 0.58—063; m magere varkens per stuk 18-28; 347 biggen per stuk 13—18; 31a schapen 30—42; 86 hokken; 704 lammeren 1225. Eieren veiling. 18960 kipeieren A 5 60—6.30; 90 kipeieren B 4-7°; 31627 eendeieren A 4.80; piepkuiken» 0.82V12.85.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7