StgaXtÊZ, U&HUH&éut IP^I I3ERO ZILVER 'STANDARD" ALTIJD EERST IN KWALITEIT Radiografisch Weerbericht Ingezonden Mededeellng. Al SPECIAL 20 voor30 20VOOR25 at EX-VOLKSCOMMISSARIS-INBREKER Te Neunkirchen btl Weenen heeft de politie den gewezen Hongaarschen volks commissaris Emanuel Kövary aangehou den, die daar onder een aangenomen naam en op valsohe papieren ingeschre ven, was. Men vondljn zijn bezit een heele oolectie inbrekerswerktuigen, waarvoor hij geen reden wist op te geven. Ook kon men vasstellen, dat hi} met beruchte in brekers placht te verkeeren. Het zijn niet allemaal Bela Kuns, die ex-volkscommissarissen 1 DE KOUDE IN ENGELAND. Het was Donderdagmiddag nog zoo koud in de bovenlucht in Z.0. Engeland, dat het gewone passagiersvliegtuig van Parijs te Oroydon arriveerde ijs laag van een AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. Voorspel Wanneer beginnen de Spelen zeil? Waf is sport? kampeeren. gels. Het is een ander voorspel dan waaraan we gewend zijn, dit voorspel der Olym piadeBij die andere voorspelen, in den schouwburg of opera, maken we ons op, bespreken bij voorbaat hetgeen ons geboden zal worden, zitten dan in de zaal eenigen tijd in afwachting, de span ning stijgt al meer en meer, totdat, ein delijk de lichten boven ons uitgaan, het voetlicht aanflitst, en op een bepaald oogenblik de eerste toon van het orkest of het theaterstrijkje ons oor treft.... Het voorspel is definitief en op een scherp centimeter op dö~vlèu- afgebakend tijdstip, begonnen.... Bij dit voorspel, dat van de internationale sport AUTO DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Op den on bewaakten over weg bij Aalt-Waalre. Donderdagavond te ongeveer 7 uur is op den onbewaakten overweg onder de gemeente Aalt-Waalre nabij het station een ernstig ongeluk gebeurd. Een vracht auto van den heer E. van Rooy uit Eind hoven reed over den overweg, juist op het oogenblik dat de trein no. 011 uit Eindhoven passeerde. De auto werd ge grepen en totaal vernield. De Inzittenden kwamen er zonder verwondingen af. GRQOTE BRAND TE SCHIEDAM. In den1 afgeloopeni nacht omstreeks half drie ontdekte een schipper, die met zijn vaartuig in de Schie lag, dat brand uitge broken was in d'e gehouwen van de N.V. Van der Hoeven's kistenfabriek, Over- achleachestraat 160. Hij waarschuwde on middellijk de brandweer, toen deze ter Elaatse verscheen, stond evenwel het ge- eele fabrieksgebouw in lichtelaaie. De brandweet pakte liet vuur flink aan met 2 motorspuiten enl een stoomspuit, doch zij kon niet voorkomen, dat de brand over sloeg naar de opslagplaatsen van de Han delmaatschappij voorheen C. de Boer in Den Haag. Hier waren groote hoeveelhe den chemicaliën geborgen. Het werk der brandweer werd zeer bemoeilijkt tengevolge van de verstikkende dampen, die door deze laatste werden ontwikkeld. De timmer fabriek en opslagplaats werden geheel ver woest; ook aangrenzende loodsen van het spoor werden een prooi der vlammen. De brandweer, die den geheelen nacht heeft doorgewerkt, was hedenmorgen nog bezig. De schade Is zeer groot en bedraagt l1/, 2 ton, de oorzaak van den brand Is onbe kend). Mes was verzekerd. Bollenland. Een buitengewoon brutale diefstal Gisteravond is er te Londen een zeld zaam brutale diefstal gepleegd in een hulppostkantoor van één der Zuidweste lijke districten. Een achttal expert-dieven had een, vrachtauto opgetuigd als een wagen van de General 'Post Office, de kap van rood wasdoek en de letters G. P.O. erop. Zij gingen het postkantoor binnen en sleepten openlijk en in het Ïezlcht van een aantal taxi-chauffeurs e brandkast naar buiten en laadden dien op de auto, waarna ze er vandoor gingen. De buit is ongeveer 1800 pond aan geld, postzegels en andere poststuk ken, maar het ergste is, dat de dieven thans in het bezit zijn van de offlcieele stempolmaohine, waardoor zij geld kun nen maken. Spoorwegongeluk In Italië. 10 dooden 18 gewonden. Tengevolge van aanhoudenden regen Is Donderdagochtend! tusschen Grotto- mare en Ascoli Piceno een stuk van den spoordijk verzakt, dat op eendge huisjes in het dal is neergekomen. De huisjes stortten in en tot dusver zijn reeds zes dooden uit de puinhoopen te voorschijn Jebracht. Een passagierstreln, die kort na e aardverschuiving passeerde, is ont spoord en alle wagens zijn omgevallen, gelukkig echter naar de zijde waar de dijk nog Meld. Uit den voorsten wagen, die geheel in elkaar gedrukt werd, zijn 4 dooden en 18 gewonden te voorschijn ge haald. Het reddingswerk wordt voort gezet. Pas over een dag of vijf kan het spoor wegverkeer hersteld zijn. OVERVAL IN EEN TREIN. In den sneltrein Lyon Nantes is Woens dagmiddag, toen de trein door den tunnel bij St. Irene reed, een aanslag gepleegd op den beambte van den postwagen. Deze beambte, die zich toevallig alleen in den wagen bevond, werd door verscheidene onbekend gebleven personen overvallen en ernstig mishandeld, totdat hij bewus teloos op den vloer bleef liggen. Van dit oogenblik maakten de misda digers gebruik om een postzak met aan- geteekende stukken te ontvreemden. Het gelukte hun te ontkomen nog voordat de trein den tunnel had verlaten. De postbeambte, die na korten tijd weer OVERSTROOMINGEN IN HET STROEMA-DAL. Tengevolge van den was van de Stroe- ma zijn in het dal van de rivier 40.000 HA. overstroomd. De daarop verbouwde tabak, katoen en graan zijn geheel ver nield. De bevolking is door het water in gesloten, en verscheidene dorpen hebben gebrek aan levensmiddelen. DE ONTVLUCHTING VAN OTTO BRAUN. Op een oommunistische vergadering te Berlijn is volgens de Roel, medegedeeld, dat Otto Braun en Olga Benario, die on langs uit de gevangenis te Moabit ont snapt zijn, veilig te Moskou zijn aange komen. Na hun ontsnapping hebben zij zich veertien dagen te Berlijn schuil gehouden; daarna zijn zij via Tsjecho- Slowakije en Polen gevluoht. Den 4en Mei, toen voor de Leipzigsche rechtbank het proces tegen Braun begon, in afwezigheid van den beklaagde, ver toefden Braun en Benario beiden in de Btad. BOOT MET SCHOOLKINDEREN OMGESLAGEN. Een kind verdronken. In weerwil van het stormachtige weer ondernamen eenigt? leerlingen van een middelbare Bchool te Maagdenburg een tochtje op de Elbe. Door de hooge golven sloeg de boot om. Terwijl de andere kin deren zich aan de drijvende boot vast klampten, trachtte een hunner zich zwem mend in veiligheid te brengen- Hij zonk evenwel en kwam om het leven. Zijn lijk is nog niet gevonden. LIEFDESDRAMA. In een huis in de Beneckestraat te Hamburg heeft zich Donderdagavond een bloedig drama afgespeeld. De 87- iarige Ma Wiese heeft namelijk eerst op haar verloofde, den koopman Grosse, ge schoten en daarna het wapen op zichzelf gericht. Een familielid van de daderes vond beidon bewusteloos liggen; Ida Wiese had de revolver, waaruit drie schoten waren afgevuurd, nog in de hand. Op weg naar het ziekenhuis zijn beiden overleden. ZIJN MEISJE OP STRAAT GEWURGD. 'In één der drukste straten van Boedapest heeft een schoenmakersleerling zijn meisje, een dienstbode, overvallen en gewurgd. Na het plegen van detze misdaad begaf de moor denaar zich naar de woning van de men» schen, bij wie zij- in betrekking was en ont vreemdde er sieraden en een bedrag van 600 shilling. Toen hij: zich met den buit uit do voeten wilde maken), werd hJJ gearres teerd. Bij zijn verhoor bekende de man twist te hebben gehad mlet het meisje en uit noodweer gehandeld; te hebben. EEN GESTOORDE BRUILOFT. In het dorp Poremlba werd een bruiloft gehouden. Een aantal kerels uit een na burig dorp. meenden daar zonder uitnoodl- glng toch welkom te ztjin, maar ze gebruik ten do ongevraagde gastvrijheid eemigszlns vreemd. Ze drongen de woning van de bruid binnen en probeerden alle bruilofts gasten miet het bruidspaar het huis uit te gooien. Toen er tegenstand geboden werd, trok één van de belhamels een lang mes en stak een broeder van den bruidegom dood De moordenaar werd gearresteerd. VERDUISTERINGEN OP EEN BELASTINGKANTOOR. Bij een nader onderzoek nopens de op het belastingkantoor te Brandenburg a/d Havel gepleegde verduisteringen is geble ken), dat het totaal der verduisterde gelden veel hooger is, dan oorspronkelijk veron dersteld werd De ontvanger Zimmerman heeft nu be kend;, dat hlji inplaats van 40.000 bijna 100.000 mark verduisterd heeft. De direc teur heeft ook toegegeven), dat het totale bedrag van zijn verduisteringen wel 200.000 mark zal beloop eni, zoodat het belastingkan toor voor ongeveer 800.000 mark bena deeld' is. WAANZIN. Gisterenmorgen te 10 uur riep de 25- jarige directeur eener meubelfabriek te Breslau, Fischer, zijn geheele personeel in zijn privé-kantoor en vroeg hun hoe laat tails be«;MdjveifnDeVledfge^DOstzEdc*Is^fn i het T**1 Ee?,ige heeren antwoordden ver den tunnel teruggevonden Van de 2ÏÏ?"}L dadigers ontbreekt tot nog toe elk spoor LUCHTGOLF. In Engeland doet een nieuw behendig heidsspel zijn intrede. Het koant Merop neer dat er op een vliegveld een witte cirkel wordt getrokken, waarbinnen een vlieger van zekere hoogte zakjes met bloem moet trachten te werpen. Het nieuwe spel is met den naam „luchtgolf* gedoopt en er worden kleine Moth-vlieg- tuigen voor gebruikt zeide: „Op dit uur is mijn vader een jaar geleden gestorven". Toen trok hij een re volver, Bchoot zich door den slaap en was ®/abrlek blUkt onder de leiding van den Jongen man sterk ach teruit gegaan te zijn. -. T' T - - 200 KINDEREN VERGIFTIGD. In het dorp Uchtolfangen bij Neunkir- chen zijn meer dan 200 kinderen ziek ge worden door het nuttigen van 11 s. Twen klndern zijn reeds gestorven, „vertooning", gaat het anders. Ook hier wel, en hoe lang al niet? hebben we „ons opgemaakt", zitten we in steeds meer gespannen afwachting, maar van een precies oogenblik waarop, met een schok van emotie, den aanvang van het voorspel gewaar worden is geen sprake Geleidelijk, heel geleidelijk glijden we in de voorspel-periode over.... We zitten er al midden in voor dat we er nog veel van gemerkt hebben. En dat is eigenlijk wel een beetje teleurstellend; we kunnen 't moeilijk verkroppen, dat iets waarop we ons nu al zoolang gespitst hadden, zoo ongemerkt een aanvang neemt.... We mogen dan al, naar onzen nationalen aard, niet bijster gesteld zyn op veel pu bliek vlagvertoon, op openbaar vertoon, in 't algemeen dat we gauw als „kouwe drukte" gelieven aan te merken, met zoo'n stillen-trom de inzet van dit Olym plsch voorspel te moeten beleven, staat ons toch ook niet goed aan. Intusschen valt hier het organlseerend oomité geen verwijt van te maken.... Het kan moei lijk anders en men mocht niet verwach ten, dat b.v. de opening van het Olym plsch Inlichtingenbureau, waar tevens de Commissie voor de Oultureele en Eco nomische propaganda zetelt, in het voor matige gebouw der Handelmaatschappij aan *le Heerengracht, hoek Spiegelstraat, zou geschloden met oempa-muziek, illu minatie en vuurwerk.... Evenmin kon men eischen, dat nu in kamer 12 van ons Centraal Station het Olympisch Huisves tingsbureau zijn tenten heeft opgeslagen, dit feit „gevierd" zou worden met een défilé van feestelijk fluitende looomotie ven en een groen-maken van het ge bouw. Men moest hier volstaan met een enkel fototje in de krant en een pers- rondgang waarbij met trots getoond kon worden hoe „efficiënt" een en ander ge organiseerd is en met welke open en prac- tische armen men de komende sport- en kijkgasten zal ontvangen.... Die gasten druppelen trouwens reeds nu al binnen. Voorposten uit het buitenland legeren reeds in en om de stad. Ook ongemerkt wordt, op wat afgelegen terreinen al druk getraind en geoefend door a.s. deel nemers. In de restaurants en cafó's wordt nu al meer in vreemde talen gesproken dan anders om dezen tijd van het jaar 't geval is. Op straat ziet men reeds, in steeds toenemende mate, buitenlandsohe reis-auto's, zwaar met koffers en sport- materiaal bepakt.... We hadden 't ons misschien wat „dramatischer", wat meer „sohlagend" gedacht, maar bij nader in zien begrijpen we, dat 't zoo wel moest gaan en dat, zooals gezegd, het Comité hjer niets te verwijten valt.Iets an ders echter is of het nu toch langzamer hand geen tijd wordt de data van de ver schillende, te houden tournooien op zoo groot mogelijke schaal aan den volke kond te doen..,. Het publiek iri 't alge meen tast hier volslagen In het duister en allerwege vraagt men zloh onderling af: Weet jij wanneer die spelen nu eigenlijk beginnen? Misschien voert het Comité hier echter wel een bewuste politiek van min of meer verzwijgen; het gerucht gaat, dat voor vele wedstrijden het Stadion al uitverkocht is aan, houders van loges en abonnementskaarten en men wil mis schien een te groote aanvrage-stroom van hen die men zou moeten teleurstellen, voorkomen door niet al te veel publicl- teitl Maar dit zou mij toch een verkeerde taktiek lijken. Er zijn duizende belang stellenden, nlet-Stadiongangers, die wil len meé-leven al trekken zij dan ook niet op naar den Amstelveenschen weg. Zij leggen zich desnoods neer bij een voor spel dat hen wat ontgaat, het defini tieve oogenblik waarop de diverse spelen zelf beginnen, willen zij in alle geval weten. Al was 't alleen maar omdat zij dan weten wanneer zij voor hun radio moeten plaats nemen teneinde het gebeu ren te volgen.... Maar helaas, deze toe komstige luisteraars, mogen niet reke nen op tegemoetkoming in hun verlan gens van de zijde van het Comité.... W ant dat zij tenslotte toch nog wat zullen hooren ligt niet aan dat Comité, het welk zijn uitzend-verbod is blijven hand haven, maar aan de handige „onder- kruipers"-truc van een Duitsche maat schappij die thans vanaf het Stadion het ether-verslag van hetgeen daar gaat ge schieden naar een plaats aan den Rijn zal telefoneeren, van waaruit het dan de lucht ingaat en ook weer tot onze Hol- landsche luisteraars terug zal keeren. Tusschen al deze Olympiade-beslom meringen, -verwachtingen en.... -teleur stellingen, dringt zich meer nog dan an ders de vraag naar voren: „Wat is eigen lijk sport?" Het antwoord is niet zoo gemakkelijk te geven en zelfs is nog nim mer juist gedefinieerd wat men onder sport te verstaan heeft. Woorden van tegenstanders; en zij roeren zich ook nu hier en daar weer die verderfelijk, zedenbedervend of losbandigheid-bevor derend gewagen; evenmin als die van voorstanders, die van het beste opvoe- dln8smiddel, enz. spreken, kan men toch moeilijk „definities" noemen!.... Maar wio geeft de definitie? En wijzigen zich 2i.«ïe^araldeiyk de begrippen dienaan gaande? yroeger werd de Nederlandschq Biljard Bond niet toegelaten als ljd van het N. O. C., thans beschikken de hooge sport-autoriteiten anders en is de bond van het groene laken een plaats waardig gekeurd temidden van de offlcieele sport- liohamen, terwijl ook een dergelijk Btand- punt is Ingenomen ten opzichte van den Ned. Kegelbond. Trouwens, wat is het verschil tusschen schieten en biljarten? Beide vragen vastheid van hand, oefe ning, kalmte en zelfbedwang en men heeft dan ook terecht ingezien dat men be zwaarlijk de één kan binnenlaten en de ander buitensluiten.... Maar hieruit blijkt toch al wel hoe moeilijk het is te definieeren wat wél en wat niét onder sport valt. Inmiddels valt dit dan toch zeker te zeggen: Sport geeft en vraagt tegelijk, dezelfde eigenschappen. Het vraagt lichamelijke bedrevenheid en ge oefendheid anderzijds worden die eigenschappen door sportbeoefening ont wikkeld. Sport vraagt bovendien bepaal de geestelijke kwaliteiten: zelfkennis, zelf beheersching, doorzettingsvermogen, maar deze zeilde eigenschappen worden wederkeerig door de sport ook weder ln ruime mate, als 't ware, teruggegeven.... Je mag er, op deze manier als een in de Olympiade belangstellend kranten man, dan al eens over theoretiseeren, eigen behoef je 't niet meer doen. We hebben ook hier, zooals op zoovele andere terreinen, onze specialisten gekregen. Specialiteiten vóór! kan men thans, ook Inzake de sport, met Multatull uitroe pen. Hebben we niet onze Academie voor de Lichamelijke Opvoeding en mogen we niet, in dit Olympiade-Jaar, van een der toekomstige zeer- of hooggeleerde „licha melijke" heeren een proefsohrift verwach ten met als titel „Een bijdrage tot de ken nis noodig om het Juiste begrip sport te definieeren?".... Het gaat dien kant opl Missohlen zegt u: jammerl En ik zou t' u van harte na zeggen. Want tot nu toe.geloofden we juist hierom ln de sport, omdat er aller eerst een frisoh, vrij, gezond element in was, dat van theoretische muizenissen en van.... het papleren gevaar niets moest hebben.... Nu de zomer naakt, naakt ook weer het kampeeren dat langzamerhand of eigenlijk niet eenB zoo langzaam, maar snel en zienderooge tot een volksge woonte bezig is uit te groeien.Kom peer-terrein, kaïnpeor-verbods-kwestles doen zich meer en meer in versehlllende gemeenteraden en andere bestuurslicha men voor wel een bewljBdnt men hier met een voornanBtaand teeken des tijds te maken heeft. Zaterdagmiddags ziet men in deze dagen al weer geheele kara- vanen kampeerders met hun opgerolde dekens, zolldoek, „primussen" en eet» keteltjos er op uit trekkon per flets Het is een verheugend versohijnsel. Een uitermate levend verschijnsel, al zijn we hier dan nog niet aan een „Academie voor het Kampeeren" toe. Wél zijn we toe aan een Algemeene Nederlandsohe Kampeer Vereeniging (A.N.K.V.) die h.t.s. onlangs werd opgorlcht. Maar die Ver eeniging stelt zich vooralsnog uitsluitend practisohe hulp en geen theoretische be schouwingen ten doel. Een vereeniging die do belangen van de vele duizenden kampeerders in ons land behartigt, was er tot hedon niet. Aan zoo'n vereeniging bestaat naast een nlgemoeno toeristenbond als de A.N.W.B. inderdaad sinds jaren behoefte. De vereeniging zal practisch voorlichting geven op het geheele terrein van het kampeertoerisme, samenwerkon inet de plaatselijke vereenigingen voor Vreemdelingenverkeer om te komen tot een dicht net van algemeene Kampeer- plaatsen, over ons land verspreid. Geen gezelligheidsclub dus, doch een vereeni ging die het kampeeren daadwerkelijk bevordert. Uitdrukkelijk werd vast gesteld dat de Ver. niet tot doel hoeft clubkampen te organiseeren. De oprich ters zijn van oordeel dat slechts dan sprake van „Algemeene" ver. is, wanneer ieder in eigen kring, in eigen sfeer, het kampeeren practisch beoefent, naar ge lang van omgeving of gezindheid. De A.N.K.V. wil haar doel bereiken door: 1. Voorlichting te geven over de goede manier van kampeeren. 2. Kampcentrales te stichten. 8. Een lijst van allo kampeer plaatsen in ons land en aanwijzing van kampeerplaatsen in het buitenland samen te stellen. 4. Moeilijkheden, die aan het kampeeren in den weg gelegd worden trachten te overwinnen. 5. Rijkskampeer- gronden te verwerven. 6. Goedkoope en beknopte handleidingen uit te geven over de kampeertechniek. 7. Een geïll. maand blad uil te geven, waarin men alles vinden kan wat men zoekt, waarin vragen gesteld kunnen worden die door deskundigen beantwoord worden, waarin „vraag en aanbod"-advertentles geplaatst kunnen worden. Waar, naar ik vermoed, ook in Helder kampeer-belangstelling bestaat en, in dit beginnend seizoen, de gedachten de nei ging hebben die richting uit te gaan, dacht het mij goed een en ander te ver melden. Secretaris van de A.N.K.V. is de heer Oarl Denig, Westeinde, A'dam. naar waarnemingen verricht ln den morgen van 12 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederlandscb Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 768.7 te Blacksod. Laagste stand 755.8 te Kopenhagen. Verwachting: Zwakke tot matige, tijdelijk wellicht toenemende, W- tot N. wind, betrokken of zwaar bewolkt met tijdelijke oplaringen, waarschijnlijk nog eenige regenbuitjes; weinig verandering Ia temperatuur. gen menxhenleeflyd garantie* Ingezonden. Helder, 8 Mei 1928. Manheer! Door de Red. van de Helderaohe Cou rant is, volgens het Ingezonden stuk van hedenavond, geïnformeerd hoe zich de zaak Vrijdag l.L heeft toegedragen. De gegotens, die de politie heeft verstrekt, zijn niet overeenkomstig de waarheid. Als betrokkene en bijna de dupe van deze historie weet ik wel het beste. Dat wij rechtsomkeert maakten, toen de recheroheur ons najoeg, la niet vol komen waar, tenminste als bedoeld wordt, dat wit aan den haal gingen. Toen de rochercneur ons naging zijn wij hem tegemoet gegaan en hem rakelings gepas seerd. Als hij dus Iets verdtiohts san ona vond had hij toen de beste gelegenheid gehad om ons aan te houdeü en te onder vragen. Had hij dot gedaan dan was de heele onverkwikkelijke geschiedenis ach terwege gebleven. Mijn oollega droeg een rol aanplakbil jetten onder den arm en lk een stljfsel- pot met kwHst, openlijk, ionder eenige ge heimzinnigheid. Nadien trachten wij op de schutting van het bouwwerk van den aannemer Boerdyk een plaat te plakken. Terwijl wij l>ezlg waren kwam genoemde reoheroheur den hoek om, dooh wij zagen heon niet eerder dan toen hy op pl.m. een meter of vyf van ons af was, zooaet lk het uitgesloten acht dat hy niet gezien heeft wat wil deden. Wy verwijderden ons met versnelde pas en hebben en passant nog geplakt ln de Hoogstraat, Spoorstraat hoek Koningstraat, Breewaterstraat, steeds gevolgd door den rechercheur. Plakkende op het ln verbouwing zynde perceel Keizerstraat hoek Callfornlestraat overviel hy ons. Myn oollega riep toen „loopen" en wy liepen do Keizerstraat ln, naar de Bellevue, recht in de handen van een agent ln uniform. Er la niet gesom meerd te biyven staan. Alleen hoorden wy roepen „Grypt ze" en Houdt hein". Toen zy zagen dat wy hen ontsnappen zouden, riep de recheroheur „sta, of lk schiet" dooi reeds terwijl hy dit riep, schoot hy op my. Typeerend is ook het gezegde van den rechercheur op het Bureau dat ofschoon het schot mis was het tweede ongetwy- feld zyn doel niet gemist had. Uit het bovenstaande bUJkt ml duide lijk dat het argument, als zou hfl niet ge weten hebben dat wy onschuldige plak kers waren uit de lucht gegrepen is. Dit bUJkt nog meer uit het feit dat op de dag vaarding, waarby wy uitgenooddgd wor den, voor het kantongerecht te verschij nen, woordeUjk staat, dat de rechercheur o/is op heeterdaad betrapt heeft met plak ken. Sterker kan het toch zeker niet? Dat de Red. het optreden der politie zou goedkeuren hadden wy wel verwacht, maar dat dit zou gescMeden op aesthetir sche gronden, dat gaat toch al te ver. De mogeiykheid dat qen reclameplaat op een minder artistieke manier geplakt wo?dt, vindt de Redactie &rond genoeg voor een dienaar der H. Hermandad om iemand1 neer te schieten. Doch de Red. kan gerust zyn. Wy heb ben slechts geplakt op schuttingen van bouwwerken, alzoo plaatsen, die binnen langer of korten tijd uit het schoonheid zoekende oog van de Red. verdwynen. Met dank voor de plaatsing. Plakker. Evenals wij in ons nummer van Don derdag zelden, lijkt het ons beter in deze zaak het antwoord van den burgemeester, af te wachten, naar aanleiding van de vra gen van den heer De Zwart Wy stellen evenwel den plakker'nog in de gelegenheid zyn verhaal van het gebeurde weer te geven. Als zyn fantasie Merby eohter zoo gewerkt heeft als bU het lezen van ons onderschrift ln het nummer van Dinsdag, kunnen wy, Jammer genoeg voor den per soon van den plakker, daaraan plet veel waarde hechten. Hoe Wj althans uit dat bedoelde onderschrift heeft kunnen distiL- leeren dat wy, dn dit geval, het optreden van de politie goedkeurden, Is ons een raadsel. Doch een ieder heeft zoo zyn eigen manier van lezen, al is die van den plakker dan ook wel een weinig eigen aardig. Rad. HsLdL Crt Ingezonden Modedeellng. doordat het niet licht „verzilverd" li. doch vervaardigd van het zil verwitte Gero-tnetaal, gedekt met een zware laag zuiver zilver (baiU 90 gram), extra ver- iterkt op de aan ill)tage onderhevige plaatiea. Verkrijgbaar In alle goede zaken.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 10