I UIT DEN OMTREK TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN OONDERDAQ 17 MEI 1928 CREMATIE A. J. BESSELING. Hedenmiddag half drie heeit in het cre matorium te Westerveld' de verassching plaats van het stoffelijk overschot van wij len den heer A. J. Bèeseliug, in leven directeur der Heldersche Ambachtsschool. Zooals wij reeds hebben medegedeeld; is hedenmorgen half elf het stoffelijk over schot van helt hospitaal naar de Ambachts school vervoerd door de leerlingen van de hoogste klasse dier school. Voor het ge bouw der school werd een krans aan de baar gehecht; de voorzitter der Vereeni- ging, de heer D. H. GrunwaM, hield daarbij d© volgende rede: Vervuld met diepen weemoed1 zijn wü hier verzameld voor onze Ambachtsschool om onzen Directeur naar zijn laatste rust plaats te begeleiden. /einig hadden' wij kunnen vermoeden, een ziekte van slechts enkele dagen hem in de-kracht van het leven zou weg rukken uit zijin werkkring, hem zou ont nemen aan de school; die hem zoo lief was, aan zijn leeraren en leerlingen, welke hij zulk een goed hart toedroeg. Ruim 18 jaar heeft hij gewerkt met volle energie en ijver aan de belangen van de school en hare leerlingen en het is hoofd zakelijk aan hem te danken, dat onze school zulk een goeden naam heeft en onze leerlin gen steeds overal gaarne geplaatst worden. Tal van leerlingen onzer school zijn- over de geheele wereld verspreid en houden den naam van onze school hoog. Ik ben er van overtuigd-, dat allen, die hier hun opleiding hebben genoten, het bericht varj het over lijden met weemoed zullen ontvangen en dat ztij de nagedachtenis van hun Directeur in dankbare herinnering zullen bewaren. Ook het Bestuur der Ambachtsschool zal steeds met waardeering blijven gedenken wat gU, Directeur Bessellng, voor onze school hebt gedaan, onze school, waarop gij met recht trotsch waart. Door de wijze, waarop wij met u mochten samenwerken, zal aan de periode van uw directeurschap de meest aangename herinneringen blijven bewaard. iVoor uw zoon, welke ruim een jaar ge leden naar Indië vertrok, zal uw heengaan zeer zeker een smartelijk verlies zijn, maar ongetwijfeld moet het hem' tot troost strek ken, dat zijn vader hier geacht en gezien was en zijn leven voor anderen nuttig heeft doen zijn. Wanneer wij u nu straks naar uw laatste rustplaats brengen, kunnen wij dit doen in de volle overtuiging, dat uw leven nuttig en welbesteed was en vele jongelieden ten zegen is geweeöt. Wij, bestuurderen van de Ambachts school, verliezen In u een bekwaam en toe- gewiy] Directeur. Wij danken u voor al, wat u voor onze school heebt gedaan. Rust In vrede! Van hier werd in auto's naar de begraaf plaats Westerveld gereden. Aldaar zal de neer F. Dekker, secretaris van de Veree- niging „Ambachtsschool voor Heidér en Omstreken!", het woord voeren, terwijl namens de loge W. F. K. een palmtak aan de baar zal worden gehecht. BEZOEK AAN DE MOK- Gistermiddag brachten de marine attaché der Italiaansche legatie in Den Haag, kapitein-luitenant ter zee Monico, en de Zweedsche marine-attaché kapitein luitenant ter zee Cassel, een bezoek aan het vliegkamp De Mok op Texel. Ze ge bruikten om 12 uur met den commandant de lunch, namen vervolgens het kamp in oogenschouw en maakten tenslotte een vliegtocht boven Texel en omstreken. Om half drie zijn zij deels per admiraalssloep en verder met Hr. Ms. Evertsen naar Helder vertrokken. Naar de Texelsche Courant verneemt, heeft Zaterdag ook dr. Dornier een be zoek aan de Mok gebracht, voornamelijk tot het voeren van besprekingen met den commandant van het vliegkamp inzake constructlemoeilijkhederv bij vliegtuigen, AANBESTEDING. Door Burgemeester en Wethouders werd Dinsdagmiddag aanbesteed: a. het aanleggen en rioleeren van de Beukenkampstraat, de van Steynstraat, enz. te Helder. Ingekomen waren biljet ten van: J. Keesman Oz., Schagen 29064—, Gebr. Smit, Helder 26380.—, Starrenburg Boerdijk, Helder 25960, F. D. Dienaar, Helder 24860.— b. het maken van een hulpreiniging op den hoek van de Bassin gracht en den Ruyghweg te Helder. Hiervoor waren de navolgende billetten' ingekomen: N.V. Mij. tot voortzetting der zaken van de Amsterdamsche Fabriek van Cement- özerwerken „Wittenburg" te Amsterdam 18270.—; Gebr. van Pelt, Helder 16200—Wm. Veenstra, Helder 14699.—; Gebr. Smit, Helder f 14130.—; M. C. van der Plas. Helder f 18785. MARINE SANATORIUM FONDS, Met toestemming van Burgemeester en Wethouders zal door bovengenoemd Fonds op Hemelvaartsdag a.s. een Speld jesdag alhier worden gehouden. De opbrengst daarvan komt ten goede van de kas van het MS.F„ waaruit de kosten worden bestreden van verple ging van vrouwen en kinderen van het Marinepersoneel beneden den rang van officier, lijdende aan tuberculose. Alhoewel op het gebied van collecten van de ingezetenen veel wordt geëiecht, (toet het bestuur «en beroep op de offer vaardigheid der ingezetenen en noodlgt een ieder beleefd uit van de damea, die zich met den verkoop belasten, een i speldje te koopen. De vele patiënten, die op het oogenblik voor rekening van het Fonds worden verpleegd, ziilien een ieder hoogst dank baar zijn voor de bijdrage die men offert en de dames collectrices zullen met vol doening terugzien op hun liefdadig werk. Daarom laat leder een speldje koopen en men is overtuigd meegewerkt te heb ben de zich zoo uitbreidende ziekte te be strijden. STEDELIJK MUZIEKCORPS. Op het openluchtconoert van gisteren avond van het Stedelijk Muziekcorps moest no. 6, de Welga-bootman, wegens de daarop vallende auteursrechten, ver vallen. Het corps is uitgenoodigd 24 Juni a.a een concert te geven in den Stedelijken Muziektuin te Alkmaqr. BUURTVERKEER HELDER— AMSTERDAM. Op een herhaald verzoek van de V.V.'V. „Helder's Belang!" inzake de invoering van buurtverkeer op het traject Helder—Am sterdam' is door de Nederlandsche Spoor wegen opnieuw afwijzend1 beschikt. KRING-REPETITIE. Zondagmiddag a.s., 's middags te 2 uur wordt in Casino een kring-repetitie ge houden van den Bond van zangvereni gingen in Noord-Holland. Gezamenlijk zullen deze koren op 't Zangersfeest zingenGelukkig Vaderland en Driekoningenlied, onder leiding van den heer R. Sasburg uit Benningbroek. Deze koornummers heeft iedere vereni ging onder eigen directie ingestudeerd. Zondag komen nu Helder's Gem. koor. Morgenrood en de koren van Texel 200 zangers deze nummers verder instudeer n, onder directie van den beer Sasburg. Daarna zingt ieder koor z'n eigen nummer, dat dit jaar op 't Zangersfeest gezongen zal worden en aldaar door een jury wordt beoordeeld. Ter afwisseling zal 't kinderkoor van Morgenrood eenige nummers zingen, als mede 't Dalorosenummor: »'t Bruidspaar*, dat Zaterdag j.1. zooveel succes oogstte op hun uitvoering. Men raadplege do in dit blad voorkomende advertentie. DE KUBANKOZAKKEN IN CASINO. Wij hebben medegedeeld, dat o.a. „De Telegraaf" waardeerende woorden aan het optreden der Russen, welke a.s. Maandag in Casino een concert geven, wijdde. Dit blad schreef: Het zijn échte Kozakken. Niet alleen omdat zij de lange Russische blousen dragen met den opstaanden kraag en den .trotschen Kaukasischen mantel met de patronenhouders op de borst, en de fraaie zilveren gordels en de witte baschlik's, die versierend détail is geworden, hoewel be doeld om bij koude en regen over het hoofd geslagen te worden, als de capu chon van een zee-officier. Maar zij heb ben die uitstekende jukbeenderen van het Aziatische ras de diepliggende scherpe oogen, die gewoon waren naar verten te turen, en hun lichamen hebben de soepele tournure van geboren paar denvolk. Hun leider is Wladimir Drigailo, oud officier in het keizerlijke leger. Deze man nen zijn allen in krijgsgevangenschap ge weest op Gallipoli en daar, in dat leger van vijftigduizend man, werd, om de ver veling te verdrijven, het Kubankozakken koor gevormd. Aanvankelijk dacht men er niet over zich tot een beroepskoor te vor men; maar de omstandigheden hebben dat zoo veroorzaakt. De leden gingen later uit elkaar, naar verschillende steden, waar de een werkte als technicus, de ander als bouwvakarbeider, straatveger, enz. Maar in Sofia vormde zich een nieuw koor, men repeteerde, en men gaf concerten in de Russische cathedraal aldaar. Totdat zij in Weenen hun eerste openbare concert gaven en getroffen werden door het suc ces. Van toen af begon het reizen en trekken, na Duitschland Scandinavië, Weenen, Boedapest, Italië. Nu is Holland aan de beurt. Zal Hélder ze even enthou siast ontvangen als andere steden? L. M. G. Arntzenius schreef ervan: ....„Steeds weer is er (in de Russische ensembles) de eigen kleur, het eigen karakter, die die pen indruk maakt en waarlijke ontroering brengt. Er zijn de diepe orgelende bas sen, de heldere tenoren met hun zachte, wondere kopstem, er zijn de prachtige ef fecten. van 't geheele koor. en een zeer diepe en serieuse muzikaliteit". UITZENDING REVUE „EUROPA LACHT WEER!" Hedenavond wordt, de nieuwe wereld revue „Europa lacht weer", welke mo menteel in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam wordt opgevoerd, per radio (Hilversum) uitgezonden. Louis Davids en Louisette vervullen er de hoofdrollen in. Deze revue wordt evenals „Hallo Parys" van het zelfde gezelschap ko menden winter in Casino alhier opge voerd. Jullanadorp. Vereenlglng tot Bevordering van, getrouw Schoolbezoek. Maandagavond werd door de Vereeni- ging tot Bevordering van getrouw School bezoek in het Café „De Passage" van den heer O. Vriendjes een algemeene verga dering gehouden ter bespreking van de diverse schoolfeesten. Aanwezig waren 18 belangstellenden. De Voorzitter, de heer S. Eriks, heet de aanwezigen welkom. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen door den Secretaris, den heer J. de Vries, welke onveranderd wor den vastgesteld met dank voor de goede weergave. Volgt Rekening en Verantwoording van den Penningmeester, den heer L. Smelink. De diverse bescheiden waren voor den aanvang der vergadering nage zien door de heeren A J. Swaerts en Jac. de Graaf. Bij monde van eerstgenoemde wordt medegedeeld dat alles in orde is bevonden en wordt tot goedkeuring geadviseerd, waaraan de vergadering hare goedkeu ring hecht. De ontvangsten inclusief het batig saldo van het vorige jaar hadden bedragen 724.93, do uitgaven 488.62, zoodat er thans een batig saldo is van 236.31. 1 De Commissie en de Penningmees ter ontvangen den dank van den Voor zitter voor hunne moeite en gehouden beheer. Bestuursverkiezing. Bij de Bestuursverkiezing was perio diek aftredend de heer J. de Vries. De af tredenden zyn niet direct herkiesbaar. Eens in de 7 jaar is dat echter anders. De Secretaris is terstond herkiesbaar. De heer de Vries meent echter door andere drukke bezigheden als Secretaris te moe ten bedanken. Hij wil wel als adviseerend bestuurslid zitting blijven nemen, en stelt verder voor opi den heer L. Tigchelaar als Secretaris te benoemen. Tot belde voorstellen neemt de verga dering zonder stemming een gunstig be sluit. Schoolfeest. Volgt bespreking Schoolfeest. Besloten wordt ook dat weer te laten doorgaan. De keuze is de laatste jaren steeds geweest tusschen Amsterdam, Schoorl en Bergen, om het andere jaar werd een dezer plaat sen bezocht. Het zou echter aanbeveling verdienen om ook eens in een ander oord rond te neuzen, indien dit mogelijk is. Genoemd worden Haarlem en Omstre ken. De reis daarheen met autobussen wordt besproken, maar tijdens de bespre king wordt het idee geopperd om ook par ticuliere auto's te vragen, hetwelk ook een besparing in de kosten zal medebren gen. Deze voorstellen worden ondersteund, terwijl voor en aleer het reisplan wordt vastgesteld, Iemand in die omstreken op verkenning zal uitgaan, om in den be schikbaren tijd zooveel mogelijk te zien te krijgen, en ook te zien waar een goede speeltuin is. Een en ander wordt aan het Bestuur overgelaten. Als datum daarvoor wordt vastgesteld .Maandag 11 Juni a.s. Voor de kinderen van de laagste klas sen moet ook een ander plan beraamd worden, hetwelk ook heel spoedig tot stand komt. Des morgens naar Huisdui nen en daar den speeltuin bezoeken enz. Des middags spelletjes op het dorp, waar voor de heer N. Hoorsman evenals voor heen zijn terrein beschikbaar stelt. De heer Beuneman stelt ook zijn zaal disponibel. Deze dag wordt vastgesteld op Vrijdag 15 Juni a.s. en ook de nadere regeling aan het Bestuur overgelaten. De Lijstenoommissie wordt herzien, en zullen spoedig de lijsten gepresenteerd worden, om daarop te teekenen, en waarvan ook alles afhangt. De Rondvraag leverde niets bijzonders op. De Voorzitter zegt de aanwezigen dank voor de aangename wijze waarop verga derd is, zegt voorts dank aan den schei denden Secretaris voor alles wat hy voor de Schoolfeesten heeft verricht, en spreekt de hoop uit dat hy nog lang als adviseerend bestuurslid zitting mag heb ben. Daarna sluiting. PREDIKBEURTEN. DONDERDAG 17 MEI (Hemelvaartsdag) Ned. Hcrv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): Geen dienst. Westorkeïk (Westplein). Geen dienst. Huisduinen: Geen dienst. Jullanadorp. 's Morgens 10.30 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: „Een zegenend afscheid". Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. H. Steen. Hulpkerkdicnst Geref. Kerk. (Militair Tehuis, Kanaalweg). Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. C. J. v. Paassen, van Haarlem. Doopsgezinde Kerk: Geen dienst. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Dr. J. E. B. Blasé. Chr. Gerei. Kerk (Stecngracbt): 's Morgens 10 uur, Leesdlenst. Oud Geref. Kerk (hoogstraat): 's Morgens 10 uur, Leesdienst. JULLANADORP. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 'b Avonds 8 uur, spreker de heer P. Storm, Hoofd U.L.O-school to Helder Onderwerp: De Hemelvaart des Heeren en de Uwe. De Coöperatieve Zuivelfabriek „Koegras" te Koegras, (gem. Callantsoog). Ingezonden Mededeellnjt Staaf onder voortdurende controle van n.H.Dr.van HAMEL DOOS HAQMENS Voor H.H. Winkeliers by de Fa. Jac. Varfailla, Heldar. Heden willen wfj onze belofte inlossen, door van bovengenoemde fabriek het eer en ander mede te deelen. Eerstens eer woord van dank aan onzen geleider, dn ons alle mogelyke inlichtingen verschafte om daaruit ons verslag te kunnen samen stellen. Wanneer men voor korten tyd door der polder „het Koegras" reisde en daar be kend was, dan passeerde men een drietal gewone kaasfabrieken. Twee van deze fa brieken zqn thans verdwenen, d.w.z. vooi de „Juliana" te Julianadorp is de zuivel fabriek „De Vooruitgang" verrezen, ter- wyi de kaasfabriek „Koegras", waarovei wy thans wenschen te schrijven, door aan- en verbouw zoodanig is uitgebreid, dat z$j zich ook in devry van de modern inge richte zuivelfabrieken kan scharen. D< derde, „De Eendracht", werkt nog op de zelfde wyze door. De Koegras", die twintig jaren lang tot tevredenheid van deelhebbers en leve ranciers heeft gewerkt, verschilde in haai uiterlyk reeds van de twee andere fabrie ken door haar bouwvorm. Deze was reedt- meer als een fabriek opgetrokken, terwijl zy op haar stoomketel, een lange yzeren schoorsteen voerde, zoodat haar geheel in uiteriyk reeds veel van de zusterfabrie- ken alhier uiteenliep. Dat alles is nu veranderd, en wel zoo danig, dat een zeer goed geheel is ge kregen, hetwelk eveneens de moeite waard is, om in oogenschouw te nemen. Voor wij echter aan een beschrijving van het fabrieksgebouw beginnen, eenige nadere toelichting, waarom men een ande ren bedrijfsvorm gekozen heeft. De zeer eenvoudig ingerichte kaas- fabrieken in Noord-Holland, welke slechts een deel der zuivelbereiding van de boer derijen overnamen, (wel is waar het be- langrykste gedeelte), voldoen niet meer aan de eischen, die onze tyd stelt. By dien bedrijfsvorm komen de behandeling van de 's avonds gewonnen melk, die ge durende den nacht te roomen staat, de bereiding der boter uit den room der avondmelk, het vervoer van de geroomde avondmelk en de volle morgenmelk naar de fabriek en het vervoer der gevormde wei naar de boerderijen ten laste van de leden. Het gebrek aan arbeidskrachten drijft hen tot de wyziging van den bedrijfsvorm, waarby ook die werkzaamheden door de coöperatieve fabriek worden overgeno men. Op verschillende plaatsen in de provin cie valt dit verschynsel thans op te mer ken. De kaasfabrieken worden verbouwd tot kaas- en boterfabrieken. Dit is ook geschied met de kaasfabriek „Koegras", welke 1 Mei j.1. als khas- en boterfabriqk ls gaan werken. Het bestuur is by deze verbouwing bijgestaan door den Rykszulvelconsulent Dr. Schefj, te Hoorn. Het bouwwerk is uitgevoerd door den aannemer Jn. de Graaf te Jullana dorp, en de installatie door de firma van der Made en de Vries te Grouw; de lig gende stoomketel is geplaatst onder toe zicht van het Instituut voor Landbouw werktuigen eh -gebouwen, te Wagenin- gen. De Norton is gemaakt, door den heer KI. Lange te Winkel. De electrische in stallatie is aangebracht door den heer J. Vonk te Julianadorp. De fabriek is berekend op de verwer king der melk van 800 koeien, terwyl op het moment reeds de melk van 700 koeien wordt verwerkt. De oude fabriek werkte als burgeriyke maatschap, doch deze vereenigingsvorm zou voor ds nisuwa zaak onpractiach zijn. Op 14 Januari 1928 is een Coöperatieve Vereeniging opgericht, die het oude ge- douw met den inventaris overnam. De oprichting had plaats met 28 leden, terwyl er sinds dien datum nog 9 leden oykwamen, zoodat het ledental thans 37 jed raagt met 700 koeien. By de verbouwing is er gestreefd, naar aenvoud en een laag kostencyfer, doch met inachtneming van de eischen, die een iergelyk bedryf in onzen tyd stelt. Het pasteuriseeren van de room voor de bo- terbereiding en het centrifugeeren dei- wei zyn dan ook in het plan opgenomen. Het eerste met het oog op de kwaliteit Ier boter en de garantie, dat de afgelever de karnemelk vry is van tuberkelbacil len, hetgeen trouwens een eisch is vol gens een Koninkiyk besluit, gesteld aan alle karnemelk, die door een zuivelfabriek wordt afgeleverd met de bestemming van veevoeder. In dezen tyd van tuberculose bestrijding is dit een belangryke kwestie Het centrifugeeren der weLgeeft de zeker heid, dat het vet er steeds in voldoende mate wordt uitgehaald en dat de kwaliteit der weiboter veel beter is dan zy bij de gewone oprooraing kan zyn. Aan den eisch der warmte-economie is voldaan door de aanschaffing van'een lig- genden Cornwall stoomketel van de firma te Hom te Veendam, met een verwar mend oppervlak van 16 M2. Wanneer men er later soms toe zou overgaan, om de melkbussen aan de fa briek te reinigen, zal er genoeg stoom zijn. De. fabriek wordt electrisch gedreven. Op het terrein der fabriek hoeft het P. E. N. een tranSformator-huisje gebouwd, dat tevens dienst doet als voedingspunt voor een gedeelte van de Gemeente Callants oog. De fabriek is aangesloten aan de waterleiding. Het nortonwater (dat vanuit een diepte van 63 M. komt) is sterk zout en yzerhoudend, daarom wordt het alleen gebruikt als koelwater; een bestaande on diepe welput verschaft het water "voor den stoomketel en om te schrobben. Tegen de westzijde der fabriek is een nieuw godëelte aangebouwd, bestaande uit het ontvanglokaal, waar een „Silke- borg" weegtoestel staat opgesteld, met den ontvangbak, waaruit de melk door de melkpomp over den melkkoeier woitit ge bracht, welk toestel een capaciteit heeft van 4000 L. per uur. De waterpomp be vindt zich eveneens in dat lokaal. Verder vindt men hier het oproöm- lokaal voor de avondmelk en de room- zuurbakken. Dit verhoogde gedeelte heeft «en gewelfd plafond, beschoten met oelo- tox. In dit lokaal staan 2 oproombakken, ieder met een inhoud van 3600 L. en 2 roomzuurbassins met ieder van 100 L. inhoud, die, al naar het werk dit vereischt, koud en wam gemaakt kunnen worden. Onder deze lokalen is een kelderruimte, verdeeld in boterkelder en pekelkelder. Door het bouwen van dezen kelder, kwam in de oude fabriek de bovengrondsche pe- kelruimte vry, welke ingericht is voor de roompasteurisatie en koeling, het wei centrifugeeren, het kamen en kneden der boter cn de toestellen voor de bereiding van kaas- en boterzuursel, die door de Hoornsche Metaalwarenfabriek v.h. G. Scholten zyn gemaakt In het oproom- lokaal wordt ook nog een bassin ge maakt voor de weiroom, doch dit was by ons bezoek nog niet gereed. Naast het voorgaande gedeelte treft men aan de ruimte voor de kaasmakery. Hier vindt men 8 kaasbakken, n.1. 2 van 6000 en 1 van 4000 L. Inhoud In dan pokelkoldor la berging voor da kaas van 8 dagen, n.1. uit de pers vandaan 1 dag in de zetters, 8 dagen in db pekel- bakken en 4 dagen op de borden. Tua- schen de pekelbakken en borden is zoo veel ruimte dat de kaas steeds per lorrie kan vertransporteerd worden. Met een electrische lift kunnen de kazen per lorrie uit den pekelkelder naar den zolder ver voerd worden. De kam, welke een inhoud heeft van 1000 L. heeft een karnvermogen van 600 Lu welke wordt gedreven door eon elec. motor van 12 P.K. Daar bevinden zich ook de reeds hier voor genoemde boterkneder enz., bene vens de karnemelkpomp, die de karne melk rechtstreeks naar buiten voert, naur, het middelste van de drie daar opgestelde bassins. De ruimte, welke vroeger dienst deed voor weibewaring is verbouwd tot een perslokaal. Daar zyn thans de nieuwe persen en ook de bestaande opgesteld. In de nieuwe persen kumien 42 kazen te- gelyk. Op den zolder boven de kaasmakery staan de stellingen, waar de kaas bewaard wordt tot ze marktryp is. In den boter kelder vindt men het kosteiyke zuivel- prodhet de boter, welke aldaar voor den handel verpakt wordt, in diverse vaatjes en de bekende pakjes. Het gedeponeerde handelsmerk zal zyn de letters Z. K. O. in een driehoek. Overal in-alle lokalen zyn betonnen vloeren, en tevens zooveel ramen aange bracht, dat er volgens de Wet voldoende licht is. v In het stooklokaal by den stoomketel bevindt zich ook de voedingspomp voor den ketel, die ook het reservoir vult op den zolder, en waaruit de geheele fabriek van schrobwater wordt voorzien. Buiten de fabriek bevindt zich een hou ten stellage voor de ledige melkbussen, terwyl op een yzeren viaduct de 2 groote weivaten van elk 8000 L. inhoud en het kamemelkreservoir (daar is ook nog plaats voor een 2e vat) geplaatst zyn. Dit viaduct is zoo gemaakt dat de auto's daar onder kunnen rijden voor het laden van de wei in de bussen. Aan de Westzyde vindt men nog een vertrek bygebouwd, dat voor de helft dienst doet als kantoortje en voor de an dere helft als laboratorium, waar ook alle Instrumenten voor het melkonderzoek zyn geplaatst. Op den N.O.-hoek staat de 15V> M. hooge schoorsteen, die aan het geheel het aanzien geeft van een modem ingerichte zuivelfabriek. De Gebr. Meppelink te Meppel bouwden dezen schoorsteen. Ons overzicht loopt ten einde. Onze in druk is, dat alles eenvoudig doch doel matig gebouwd is en wy twyfelen er niet aan of dit nieuwe bedryf zal ook éan zyn verwachting beantwoorden, al valt daar nu nog niets van te zeggen. Het is pas een begin. Zooals we reeds eerder schre ven, heeft ook geen officieele opening plaatsgehad, zoodat ook dat In allen een voud is gebeurd, en willen wy er thans aan medewerken om ook dit moderne be drijf eenige bekendheid te geven door deze korte beschrijving. Een woord van dank ls hier zeer ze ker op zyn plaats aan Dr. Schey, voor zyn kundige voorlichting, aan den aannemer de Graaf, die geheel zonder toezicht den bouw uitvoerde en voorts aan alle leden van deze nieuwe onderneming, om haar in zoo korten tyd tot stand te brengen. Dat ook dit bedryf gunstige uitkomsten raag geven, zy ons aller wensch. Wieringen. Herhalingsoefeningen. De dienstplichtigen der lichting 1923 N. Halfweeg, C. Nieuwen burg, S. Wage- makcr en die der lichting 1926 W. Bak ker, E. Halfweg, Jb. Lont en J. Slikker zyn opgeroepen om op 9 Augustus a.s. voor herhalingsoefeningen op te komen te Amersfoort; de dienstplichtige P. N. Emmer der lichting 1923 op 10 Sopt. te Naarden; A. Steehouwer der lichting 1926 op 11 Juni te Utrecht; P. de Graai der lichting 1925 op 2 Aug. te Amersfoort; Bakker en W. Klokman dar lichting 1922 op I October to Holdon.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5