^OU^OiïJpi/^ GEMENGD NIEUWS Ingezonden Mededeellnfl. KoMZtcprflQRicncHTjrDuiP daar men een senaatszetel levenslang bekleedt De directeur van het terecht beroemde tijdschrift „Echi e Oomimenti", de sena tor Aohüle Lorla. heeft zijn ontslag lm gediend, daar hij na 't aannemen der nieuwe kieswet geen politiek blad meer wil redigeeren. „Vanaf heden Is in Italië de kritiek en daarmee tevens de politiek dood". Dit ontslag wekt te meer bevreem ding, daar het hier gaat om een persoon, die weliswaar van huis uit liberaal Is, doch zoozeer met het faolsme sympathi seerde, dat zijn blad voor toonaangevend gold in regeerlngskrlngen. DE TANGER-EISCHEN BIJNA GEHEEL INGEWILLIGD. Naar de „Corriera della Sera" meldt. Is op de te Parijs gehouden Tangeroonfe- rentie met Italië's eischen bijna ten volle rekening gehouden. In het bestuur der internationale zone zal Italië met de overige Tanger-mogend- heden gelijk worden gesteld. Tegenover het afstand doen van zijn capitulatierech ten in het Tangergebied zal aan Italië nie slechts een belangrijk aandeel ln het al gemeen bestuur der zone worden gege ven, doch het zal te eamen met de andere Tangermogendheden deelnemen aan he centrale bestuur en aan alle technische maatregelen ter waarborging van het neutrale karakter van Tanger. Boven dien Is aan Italië de mogelijkheid ge geven, zijn speciale handelsbelangen in de Tangerzone te behartigen en naderhand in overeenstemming met de ontwikkeling der Italiaansche belangen zijn Invloed in het bestuur uit te breiden. (Tel.) ENGELAND. DE MOOBD OP DEN AGENT. Terechtstelling der daden op 81 Mei. De terechtstelling van Browne en Ken nedy ia bepaald op 81 Mei; die van eerst genoemde zal te Pentonville, die van Ken- nedy te Wandsworth plaats vinden. VEBEENIGDE STATEN. DE MARINE. Coolidge heeft de wet bekrachtigd, waarbij 362 miljoen dollar voor de ma rine beschikbaar worden gesteld. DE MIJN BRAND IN PENNSYLVANIE. Een arbeider levend naar boven gebracht Hoop. In de mijn „Mother" is tusschen vijf dooden één arbeider levend aangetroffen, zoodat de redders weer hoop hebben ook nog anderen te redden, daar de lucht in enkele gedeelten der mijn vrij goed is. Van de 205 mijnwerkers, die er in de mijn wa^en, zijn er nog sleohts 14 gered. De meeste opgesloten mijnwerkers be vinden zich ongeveer honderd meter on der de oppervlakte der aarde en meer dan twee mijl van den hoofdgang van de mijn verwijderd. Toch hoopt men hen nog te bereiken. De oorzaak van het feit, dat zich zoo'n groot aantal mijnwerkers ln de mijn be vond, js, dat de nachtploeg juist haar werkzaamheden had aangevangen toen de ontploffing plaats had', terwij de dagploeg de mijn nog niet verlaten had. De oorzaak van de ontploffing is tot nu toe nog niet opgehelderd. De mijn Is technisch een der bpste van de Vereenigde Staten. Het aantal dooden tengevolge van de ontploffing in de mijn Mother te Browns- villo bedraagt thans 82. Er worden nog 115 arbeiders vermist. De nog levend te voorschijn gebrachte mijnwerker was gedurende 00 uren bedol ven geweest. NOG TWEE ONTPLOFFINGEN IN MIJNEN. 25 mijnwerkers vermist Naar Reuter uiit Hanian in Kentuciky oarporation, op 20 KIM. afetamds van Bar lam waarin een ontploffing heeft plaats ge grepen. Vijftig andere arbeiders, die zich ln de mijn bevonden, hebben ongedeerd de oppervlakte weten te 'bereiken. 17 dooden. Uit Bluetfieldö (W.-Virglnla) wordt ge meld: Bij een ontploffing in een mijn by Jiaerger zijm mijnwerkers omgekomen. Er zjjln reeds 13 lijken gevonden), maar er moe ten ten minste nog vier ménschen meer in de mijn zijn geweest. ARGENTINIË BOMONTPLOFFING TE BUENOS AIRES. Vele dooden en gewonden, In het Italiaansche consulaat te Buenos Aires is een bom ontploft, tengevolge waarvan negen personen op slag werden gedood en voor zoover tot dusver bekend is 41 werden gewond. Eenige minuten na de ontploffing brak er brand uit. De brandweerlieden doen wanhopige pogingen om de onder het puin bedolven personen te redden. Op het oogenblik van de explosie be vonden zich omstreeks 200 menschen in het gebouw. Degenen, die zich nabij een kast bevonden, waarin de bom verborgen was, werden letterlijk aan stukken ge scheurd. PERU. NIEUWE AARDBEVING. Uit Ohacharoyas (Peru) wordt een nieu we aardbeving gemeld, die groote sohade aan de stad berokkend heeft, evenals te Jaen, waar de meeste hulzen ingestort zijn. Er zijn verscheidene dooden. Een aantal families ls zonder onderdak. CHINA. ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN TSJANG-TSO»LIN EN JAPAN. Volgens telegrammen uit Tokio voert Tsjang-tso-lln onderhandelingen met Ja pan over een geordenden terugtocht van zijn troepen van Peking naar Mandsjoerije zonder een beslissenden slag met de zui delijke troepen af te wachten. Tsang-Tso- lin verlangt van Japan de zekerheid, dat hij alle troepen mee kan nemen naar Mantsjoerlje en dat hij daar weer als be stuurder kan optreden zonder inmenging van Japan. Tegelijkertijd verlahgt hij van Japan te verhinderen, dat de zuidelijke troepen hem in dit gebied zullen aan vallen. Alles wijst er evenwel op, dat Japan den terugtocht van groote troepenmassa's naar Mantsjoerlje niet zal toestaan. Japan is op het oogenblik bezig van de groote mogendheden de verzekering te krijgen, dat elk optreden van Japan, dat er op gericht zal zijn zoo noodig den vrede ln Mantsjoerije te handhaven, door de mo gendheden niet zal worden beschouwd als ln strijd met den geest van de verklaring van Washington. Tsjang Tso lln's antwoord. De Japansche gezant te Peking heeft TsjangteoMu geadviseerd' zijn troepen bin nen zes dagen naar Mandsjoerije terug te trekken. Doet hij dit niet, dan zal Japan deze troepen ontwapenen. Tsjangtsolin heeft hierop geantwoord, dat zijn troepen de wapens niet zonder tegenstand; zullen neerleggen. De houding van Japan, t Tanaka, de Japansche premier, hadi Dlns- lag een langdurig onderhoud1 met den Aine- -ikaanschen gezant over de verklaringen .an Kellogg met betreikking tot de Japan sche plannen in NoorcL-Mandsjoerije. Tana ka vertelaarde, dat Japan miet kan afzien van zijn maatregelen in dit gebied'. De Ja pansche regeering zal Nootrd-Mandsjoerije onmiddefflijk; laten bezetten, wanneer daar onlusten voorkomen. Met betrekking -tot de verklaringen van den Amerikaansohen staatssecretaris Kel logg wordt er op gewezen, dat Japan ln Mandsjoerije niets anders doet dan Ame rika in Nicaragua. Japan wenscht niets anders dan de ordie en rust in Mandsjoerije 'e handhaven. Voor Japan zijn de belangen n Mandsjoerije grooter dan voor Amerika 'n Nicaragua. behandeld worden, zooals het onder de gegeven omstandigheden behoorde. En daarom zal het besluit gevallen zijn: liever terug dan kans te loop en, dat de vleugels lostrlllen. De vibratie is waar scbijnlijk een gevolg van de ongewoon zware belasting der machine, zooals we nader van de zijde der K. L. M- hoorden, een belasting, die noodzakelijk was met het oog op de lange afstanden, die go- nomen moesten worden; Soholte en Weber zijn bij het vliegtuig gebleven om haar te verborgen. Van Lear Black en Gijs zijn, naar reeds werd ge meld, al op weg naar Marseille, waar de K. L. M. van de week nog een andere machine heen stuurt, waarmee Gijs zijn passagier naar Engeland zal terugbren gen. „De tocht zal waarschijnlijk wel hervat worden", aldus de heer Plesman, „want Scholte heeft althans geseind, dat Van Lear Black er toch weer op uit wil". ENGELANDBRITSCH-INDIE. In acht dalgen heen en terug met een Fokker. In het begin van de volgende maand verwacht men dat een poging gedaan zal worden om van Engeland naar Britsch Indië en terug te vliegen in acht dagen. De tocht zal gedaan worden door den be kenden Engelschen vlieger kapitein Bar- nard en waarschijnlijk zal de hertogin van Bedford hem vergezellen. De tocht zal volbracht worden ln acht stadia van ruim 1900 KM. elk met een Fokker-eendekker met Brlstol-Jupiter- motor. De route zal, denkt inen, over Kohstan- tlnopel, Bagdad en Basra genomen wor den. De hertogin van Bedford is een geest driftig vliegster en heeft in het laatste jaar veel boven Engeland gevlogen. FRANSCHE OCEAANVLUCHT AANSTAANDE Drie toestellen nemen er aan deel (Woensdag ls te New-York een speciale commissie van lucbtvaartdeskundlgen aan gekomen, die bij hün aankomst verklaar den, dat kapitein Louis Paris op 25 dezer een vlucht BrestNew-York zal' onderne men. De tocht zal via de Azoren' plaats vin den met een inogeiijke tusschemlanding op de Bermuda-eilanden. Paris zal door twee andere Fransche marinevaartuigeu worden vergezeld ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Een Fransoh verkeersvliegtuig verbrand. Een Fransch verireersvliegtulg van de lijn Parijs—'Berlijn ls Woensdagmorgen even na. den start van de Keltische vlieg- haven ln brand gevlogen. Er was 700 liter benzine aan boord Het vliegtuig verbrand de totaal. De drie inzittenden, de bestuur der, de mecano en een dame-passagier kwamen om het leven. De leldler van het vliegveld te Keulen zag; dat, op 8 K.M. afstand; op een hoogte van ca. 500 M„ het vliegtuig steil omlaag ging. Toen het toestel ter aarde sloeg, vloog het ln brand; Men vermoedt, dat de be stuurder de machine op het laatste oogen blik trachtte op te vangen. (Bestuurder was de Franschmam Char- pentler, die jarenlang tusschen Frankrijk en Marokko vloog. Het verongelukte vliegtuig was een Farman-tweedekker van het type Goli ath, voorzien van twee Brlstol-Jupiter- motoren van elk 450 pk. en kon behalve den bestuurder en den monteur nog negen reizigers vervoeren. Het toestel was zeer stabiel en had ln het luchtverkeer reeds groote diensten bewezen. Vermoedelijk heeft een defect aan den motor aanleiding tot de noodlanding ge geven. VLIEGONGELUK, Te Wiborg, in Finland, zijn bij eskader- oefeningen, twee vliegtuigen op elkaar ge botst. De bestuurder, een metgezel en een voorbijgangster zijn gedood. Vier men schen zijn gewond. schen het leven gekost. Er zijn lxwon dien een vijftigtal gewonden, van wie enkelen levensgevaarlijk. EEN KRANKZINNIGE MOORDENAAR Negen kinderen en twee vrouwen gedood. De Madrileensche bladen, zoo meldt Belga, bevatten een telegram uit Tarra gone, meldende dat een jeugdige dorpe ling geweerschoten heeft gelost op een groep jongens en meisjes, die hij bulten het dorp had gelokt. Hy doodde zeven kinderen, wier lijken hy onder stroo ver borg; Zes andere kinderen werden ern stig gekwetst. De moordenaar nam ver volgens die vlucht door de velden, doodde nog een jongentje, wiens ïykje liy onder struiken verborg en keerde daarop naar het dorp terug. Daar schoot hy, een vrouw dood' en verwondde met schoten een vrouw en een meisje, die hy daarna met byislagen afmaakte. De moordenaar vluchtte toen opnieuw het veld in, waar hy nu door politie en dorpelingen wordt gezocht VALSCHE SCHILDERIJEN. De politie te Frankfort a.d. Maln heeft een grootscheeps opgezette vervalschlngs- onderneming ontdekt, die een heele reeks schilderijen, meestal z.g. oude meesters, liet maken door een Frankfortschen schil der, die er valsche handteekeningen op zette. Een gedeelte van vele personen, die er mee gemoeid zyn, ls voortvluohtig; de draden van de onderneming loopen o.a. naar Keulen en Mtlnchen. DE OOM UIT AMERIKA. Zyn neef, een piccolo, krijgt 2'/« mlllloen mark. Een zestienjarige piccolo var een bekend Beriynsch restaurant heeft van een oom, clle jaren geleden naar Amerika was gegaan, een bearag van "21/» millloen mark geërfd. De vader van den knaap, een tramconduc teur, is een paar De overleden oom om in Amerika zi LUCHTVAART. DE TOCHT VAN VAN LEAR BLACK Vanwege de Kon. Luchtvaartmaat- schappy wordt meegedeeld: Een telegram van Scholte uit Kartoem d.d. Maandag meldt: Van Lear Black en Geysendorffer zyn Maandagmiddag per extra-trein vertrokken. Houdt een .vlieg tuig gereed te Marseille. Van Laer Black is voornemens, de vlucht toch uit te voe ren. Volgens nadere, door de K.L.M. ont vangen berichten, is de terugtocht zuiver een veiligheidsmaatregel van Geyssen- dorfer, die liever tegenover de wereld een schijnbaar échec leed dan de kans te loo pen verderop boven de Afrikaansohe wil dernis werkelijk een échec te ïyden, met wie weet welken afloop. De particuliere berichten spreken er nameiyk van, dat onderweg tusschen Cairo en Khartoem trillingen aan de vleugels zijn opgemerkt, die reden tot ongerustheid gaven. Die vi bratie ls niet gebleven, maar weer verdwe nen. Het onderzoek te Khartoem heeft Gy« echter niet uitgewezen, dat de bril DE ITALIA. Dinsdagnacht naar de Noord pool vertrokken. Naar Wolff Dinsdagavond om kwart over negen van Koningsbaai seinde, was Nobile toen voornemens 's nachts om streeks 3 uur te vertrekken voor zyn vlucht naar de Noordpool, waarop hy 82 uur dacht weg te blyven. By het verzen den van dit telegram scheen op Spits bergen de zon en was het er windstil. Een later telegram meldde, dat de Italia 's ochtends om tien minuten over half v«f is opgestegen. Het weer was toen nog steeds gunstig. Naar men weet, is het doel van dezen tweeden tocht het doen van waarnemin gen aan de Noordpool, waartoe de geleer den Malmgren Crojani zich, zoo mogeiyk op het Pooiys zullen begeven. aren geleien gestorven. iad Dultschland verlaten in geluk als goudgraver te beproeven. Al het geld, dat hij verdien de, had' hy op een bank geplaatst. De man overleed vele jaren geleden, zonder dat de bank er ln slaagde zijn erfgenamen te ont dekken. Thans is dit echter geschied. De erfgenamen, (in het geheel zes personen, zullen een bedrag van ongeveer 15 millioen kunnen verdeelen. De piccolo ls van plan voorloopig ln zyn tegenwoordige 'betrekking te blijven. BRUTALE INBRAAK In de Vllliers laan, no 26, te Parijs, woont het echtpaar Haviland, welgestelde menschen, van wie de man zestig jaar oud is. Dinsdagnacht omstreeks vier uur werden zy uit hun slaap gewekt. Voor hun bed stond een man, gemaskerd en met een doek voor den mond, een revolver in de hand en gummi-hand schoenen aan. Onder bédreigln'g met bet pistool dwong de bandiet Haviland zyn kostbaarheden en zyn geld af te geven. Met een bult, waarvan de waarde op meer dan 170,000 frank wordt geschat verdween de nachteiyke bezoeker, die er zorg voor droeg de kamerdeur achter zich af te sluiten. Toen de Havilands later door hun personeel werden bevrijd, was er van den inbreker geen spoor meer te ontdekken. Radio-Programmal-I DE RAKETAUTO VAN OPEL. Buitenland. meldt, worden er 26 mijnwerkers vermis: lingen blijvend verdwijnen zouden. Ter uit een mitfü van dl» Black Mountain Coal- plaatse konden de vleugels niet verder SCHEEPSRAMP IN DE BEHREVGZEE. Circa 330 menschen In gevaar. Seattle (Washington), 23 Mei. Het Amerikaansche sa „Staro Falkland", met 40 blanken en 280 Chineezen aan boord, is op de rotsen van Akunhead in de Behringzee gestrand. Een Amerikaansche kustboot spoedt zjch naar de plaats dqp onheils, ten einde asnistentie te verleenen. De „Staro Falkland" zou met den voor steven gezonken zijn. EEN ORKAAN IN TEXAS. Een orkaan, gepaard' met hagelslag, hoeft in d* streek van Laredo vier men- De proefrit geslaagd. Op de Avus-renbaan ls gistermorgen de eerste offlcieele proefrit met den Opel-raketauto gehouden, in tegenwoor digheid van de rijksministers Koebier en Scbiele, majoor von Hindenburg, den Pruisischen ministe^Greszinski en vele andere autoriteiten. De rit is sohitterend geslaagd. Fritz von Opel reed om 10.45 af en beeft een grootste snelheid van 195 K.M. per uur bereikt. De auto is van vorèn voorzien van twee vleugels, niet ongelyk aan die van een vliegtuig, die hier evenwel ten doel hebben, niet om het voertuig van den grond te verheffen, maar integendeel het daarop neergedrukt te houden. Met een donderend gedruis zette de auto zich in beweging, een geweldige wolk vlammen en rook verspreidend. Het afschieten van twee raketten was voldoende om den auto over de noordehjke lus van de ren baan te jagen met een vaart als die van een vliegtuig. Op het linker gedeelte teruggekomen liet Fritz von Opel nog eenige raketten los, ten gevolge waarvan zyn auto tot Nicolassee en weer terug op het punt van uitgang kon uitloopen. Daar werd zij weder gesleept door een vrachtauto. Fritz von Opel werd uitbun dig toegejuicht. 10.33 Kerkdienst, i.ao Grammofoonmuzlek. 12.20 Viool- en pianoconcert. 12.50 Orgelcon cert. 1.20—a.20 Orkestconcert. 3.ao Hlator. causerie. 3.45 Muziek. 3.S0 „King John", too- neelspel van.Shakespeare. 4.50 Muziek. 8-05 E. de Peyer, bariton. J.ao Vertellingen van Sussex. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestconcert. 6.50 Nieuwsber 705 Orkestconcert. 7 20 Ma- ziekcrltlek. 7.3S Bsch's psrtltas. Pianomuziek. 7.45 Causerie: Socisl purpose. 8.05 Concert door de militaire kapel. P. Whltehead, bariton. 920 Nieuwab. 9.35 Causerie. 9 55 „Macbeth", tooneelepei vsn Shskeipeere. 11.JO— 13.30 Dansmuziek. 10.50—11.00 Concert. 12.50—a.10 Orkestcon cert. 4.05 Orkestconcert. 8.50— II.20 Concert. Mme. Mathieu en Hr. Vldo, zang. L. Radisse, viool. 12.205.20 Lezingen. 5-206.20 Orkesteon- cert. 6.20—8.05 Lezingen. 8.209.20 Causerie: Australiln. 8.20 Causerie: Jugend-trbelt. 9.50 10.20 Causerie: Zeiten, Zeltlager und Zelt- lagergemeinschaft. 4.35 Concert door het Norag-orkeet. 6.30 Kamermuziek. 7.20 Orkeeteoncert. 8.20 Boe- ren-avond, door Hane Balzer en Ernst Duis. Daarna tot 11.20 Cabaret en dansmuziek. 8.15-5-00 Pert-, handels- en financieels be richten. 12.00—12.05 Zuivelber. 1.50—2.4! Beursnoteringen. 3-35 Landbouwber. 3.52 3-57 Zuivelber. 5.305.35 Zuivelber. 12.30—2.00 Lunchmuziek door het Trio 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio „Winkels". 3.004.00 Kinderuurtje door de dame* Ria Mulder en Janny Leeflang en Jac. Suerink. 5.00—6.00 Dinermuziek. 6.00—6.30 Literair halfuurtje door Lou Lichtveld. 6.30 7.00 Dinermuziek. 7.007.30 Cureu» Hol- landsch. 7.308.00 Rede door Prof. H. F. M. Huyberts: De oorzaken van de Kerkvervol ging. 8.00 Operette- en muziekavond. Mej. Jeanne Bacilek, coloratuurzangerfes. Julea Moea, tenor. Vincent v. Ber» en Ed. v. d. Ploeg. Het K.R.O.-orkest o. 1. v. M. v. d. Ende. Spr. Ir. Feber: Onze taak in Indië t. o. v. de Inlandsche Kerk. Kunst. 10.35 Kerkdienst. 1.202.20 Orkestconcert. 3.50 De O'London Band en C. Wentworth. alt. F. Lake, tenor. S.35 Kinderuurtje. 6.20 Con cert-orgel muziek. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Vau deville. 7.20 Omroep-causerie. 7.35 Bach's par- titaa. Pianomuziek. 7.4S Golf-wedstrijden. 8.05 licht orkeatconcert. H. Williams-tenor. 9-30 Nieuwaber. 9.35 Motor-causerie. 9-50 Nieuws ber. 9.55 Vaudeville. Dans-orkeat en variété- artisten. 10.50—13.30 Danamuzlek. 10.50—11.00 Muziek. 13.50—3.10 Orkest concert. Gramofoonplaten. 4.055-05 Dans muziek. 8.5011.20 Kinder-halfuurtje. Daarna tot 11.20 Orkestconcert. 12.20—8.05 Lezingen en lessen. 8.50 Licht cmicert. Sabine Meyer, sopraan. Trio Bajo» Béla. 10.50—11.50 Het Felix Schmidt-kwartet o. 1. v. Willy Gneiss en het Kermbach-orkest. Hamburg, 395 M. 5.20 Populair concert. 6.30 Vroolijk concert. 7 45 „Jonny spiélt auf", opera in 2 acten van Krenek. Daarna tot 11.20 Cabaret en dans muziek. Ofl DC "/H-CHB-PLEINE5-DEN DOLDER •MUZIEKCONCOURS TE UTRECHT. Laat ons zien en hóoren, wat ie kent, Laat zien, dat je van Helder bent, De stad der muzikanten. Vooruit Helder's Fanfarecorps, Toon ,,'t Sticht" je beste kanten. Stel niet teleur, je Directeur, Die zwoegt bij ied're reptitie. Laat zien, wat of ons Corps vermag. Houdt hoog, de Heldersche traditie. En keert gij straks van Utrecht weer, Van t Veld der muzikanteneer, Speel d'an geen droeve wijs, Maar toont een goeden prijs. JAN MENS. VRIJDAG as MEI. Hilversum, 1060 M. ia 302.00 Lunchmuziek door het Trio Groéneveld. 6.oo—7-15 Dinermuziek door Trio Rentmeester. 7-15—7-45 Boekenpraatje door Maric Verhoeven-Schmitz „Type van Hillctje van Alice Smeding. 8.oo Uurslag. 8.00 Schip- persles door R. C. van Ree: Stuwschroeven in de Binnenvaart. 8.35 Concert. Het Mannen koor „Kunst en Broederschap' (van het rij dend trampersoneel), o.l.v. L. C. Keereweer. Het Omroep-orkcst o.l.v. Nico Treep. 10.10 Operetteprogramma door het Omroep-orkest. jj oo—12.00 Dansmuziek door het dana-orkest Rentmeester. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.30—1.30 Lunchmuziek door Trio Winkels. 3 004.00 Vrouwenuurtje door Mevr. Kaller- Wigman (KRO). 400-5.00 Grammofoonmu- ziek. NCRV. 5.00—6.45 Concert. NCRV. Mevr. A. Luynenburg, piano. M. Spoor, fluit. E. v. fl. Pol, viool. 7.00-7-30 KRO. Cursus Gregori- aansch door Prof. J. W. C. v. d. Wiel, leeraar aan (het Seminarie Hageveld Heemstede. 740 VPRO.-uitzending. „De Dienstknecht in het huis", moraliteit in 5 bedr. van Ch. Rann Kennedy. Regie Ed. Verkade. De Bisschop v. Lancashire, H. v. Meerten. De Vicaris, K. Kleyn. Martha, z'n vrouw, S. Heyblom. Mary, hun pleegkind, P. Obdam. Een onmisbaar werkman, A. v. Dalsum. Rogers, L. Wensing. Manson de Dienstknecht, E. Verktde. - 9.00 VPRO.-Cursus (3). Leider: Dr. K, F. Proost: Onze kijk op het Nieuwe Testsment. (Ds ethiek der Evangeliën). Daarna peraber. Daventry, 1600 M. Parije „Radio-Paria", 1750 M. Langenberg, 469 M. 1.252.S0 Kamermuziek (viool, plano, 10- praan). 6.20—7.15 Orkestconcert. 8.35 Concert door het Werag-orkest. Ch. Crull, eoprsan. Duitsche opera's. Daerna tot 13.20 Dans muziek. Königswüsterhausen, 1250 M. (Zeesan). Hamburg, 395 M. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Trioconcert. 9.25 Grsmofoon- muziek. 940 Voordracht: De componiit Peter Benolt met muzik. lllustr. 10.10— 10.3I Trio concert. Scheveningen-Haven, 1950 M. (Zakelijk* Omroep). ZATERDAG s« MEI. Men onderhoudt z ij n tanden: door ze goed te reinigen: door ze flink te gebruiken; door ze regelmatig aan tandheelkundig onderzoek t$ onderwerpen; en door alle zieke tanden vroegtijdig te laten heratellen. Hilveraum, 1060 M. Groeneveld. 2.004.00 Aansluiting van Theater Tuschinsky te A'dam. Het orkest, jazzband en eoliaten o. 1. v. Max Tak. s.30—6.00 Tweede zwemlee door Ben Cirton. 6.007.45 Concert, door het Omroep-orkest. 8.00 VARA. Uitz. ter gelegenh. v. d. sluiting v. d. Blauwe Week, georg. door de Ned. Ver. tot afsch. van al- coholh. dranken. Het Gem. Koor „De Ont- houdersstem" te A'dam o. 1. v. Joh. F. Keja. W. v. Cappellen, voordracht. Spr».: Da. W. Banning. H. Ploeg, secretarie. 10.30—11.4! VARA. Aansluiting van de Cinema Royal te Amsterdam. Orkest o. 'L v. Hugo de Groot. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. (KRO-uitzending uitsluitend.) Daventry, 1600 M. Parijs „Radio-Paria", 1750 M. Langenberg, 469 M. 1.252.50 Orkestconcert. 6.207.15 Concert. Dubbelkwartet „Vienta". 8.40 Vroolijke avond. Waar is Baby? Daarna tot 1.30 Dansmuziek. Kënigswilsterhausen, 1250 M. (Zeesen). Brussel, 509 M. 5-306.30 Dansmuziek. 8.35—Gil»- coxeert. Orkest soliste*.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 2