UIT DEN OMTREK zou gaan, Zij had tot haar verloofde ge zegd: „Ik zal In Parijs wel iemand vin den, die mij beter bevalt dan jij" Danr- de ma,n twee schoten óp haar af, die haar op slag doodden, waarna hij het wapen tegen zichzelf keerde. In een pruil emand werden door de po- kaartJes met opschrift gevon- Te. i 3® Kaat schiet ik Het andere: „Ik geloof je niet. Je liegt. Je houdt niet van me". verkeersslachtoffers in frankrijk. 22 dooden en 96 gewonden. Het drukke verkeer tijdens de mooie Pinksterdagen heeft tot gevolg gehad, dat in frankrijk een ongewoon groot aan tal ongelukken heeft plaats gehad. In totaal werden 22 personen gedood en 96 gewond. Bij vele ongelukken zijn motor rijwielen betrokken, die in verband met do verbetering der hoofdwegen in Frankrfjk, steeds meer worden gebruikt. In een of twee gevallen zijn de chauf feurs van auto's in volle vaart doorge reden, nadat een ongeval plaats had ge had. Op den weg bij Fontainebleau zijn Maandagavond twee motorrijders met elkaar in botsing gekomen, doordat geen van belden licht op had. de ontploffing te hamburg. Moeilijkheden bij de vernieti ging van het phosgeengag. Volgens de „Hamburger Anzeiger" is er hij de vernietiging van het phosgeengas slechts langzaam voortgang, daar de hierbij gevolgde metbode blijkbaar weinig doel matig is. Oowpronkeidjb was men van plan de voorraad in de Noordzee te doem verdiwfij,; non; thans is dit plan opnieuw in overwe- g.ing genomen. Het zou zander gevaar voor menechenievens kunnen geschied!©n. GEVECHT MET SMOKKELAARS. Een doode. (Dinsdagnacht troffen twee Duitsche ma rechaussees in de bosschen bij Kevelaer een smotokelaarsbende van 4 personen aan, die, ondanks de sommatie van te blijven staan, onmiddellijk het hazenpad' bozen. De marechaussees losten daarop eendge scho- ten, waardoor de 31-jarige boekbinder Pe ters uit Keveker gedoodi werd. De drie an dere smokkelaars zijn later gearresteerd!. MAN VERBRAND. Vermoedieliijk tengevolge van kortslufling is Dinsdagavond' op de boerderij van Zeu- ner fin WaJtersleben bij Erflurth' een groote brand uitgebroken. De Bi-jarige Zeuner, die met stroosrijjiden bezig was, heeft zich niet meer in veiligheid, kunnen brengen, en zijni verkoold1 lfijk werd' na de blussching gevonden. NOG EEN DRAMA IN DE POOLZEE. Twee avlatenrs en twee film operateurs sinds veertien dagen vermist ■Berlijn, 29 Mei. Uit Alaska wordt ge- meid, dat men sinds veertien dagen zonder eenlg bericht is van de beide aviateuirs Wiem en Marriks, die vergezeld door twee filmoperateurs een. tocht in de richting van de Tool hebben ondernomen, ten einde in het Poolgebied filmopnamen te doen. Drie dagen geleden is een tweede vliegtuig op gestegen, ten einde naar de vermisten te zoeken, doch ook van. dit hulpvliegtuig heeft men na het vertrek niets meer vernomen, hoewel het een radiotoestel aan boord had Anna Paulowna. De spoorwegarbeider O. van Oor schot zal van hier naar Oudesluls worden overgeplaatst De doorgebroken duiker. Zooals wij reeds in het nummer van Zaterdag berichtten, is hier Donderdag avond een duiker gesprongen, en dat „het gat" met die mooie Pinksterdagen in het teeken eener groote belangstelling zou staan, was licht te denken. Het was er dan ook een komen en gaan dat gere geld maar doorging, zoodat honderden en nog eens honderden zijn wezen kijken. En wie gemeend hebben (en zoo waren er velen, vooral van elders) dat zij hier weer iets van een overstrooming zouden zien, zijn gelukkig teleurgesteld. Want dank zij het dag en nacht werken van elkaar af wisselende ploegen is tot nog toe de ramp van een doorbraak voorkomen. Wat zij dan wel te zien kregen? Twee waterschot ten Van steekdelen en daarachter en er mee evenwijdig aan weerskanten schui ten, die dus dwars in de Van Ewijcksvaart liggen. Tusschen die waterschotten be vindt zich de duiker, wijl die niet alleen onder den weg door, maar ook onder de Van Ewijcksvaart loopt en vervolgens door de tegenoverliggende kade, in het Oude Veer uitmondt Met keileem van de Zui derzeewerken en zakken met zand tracht men het nu ontstane gat zoo goed moge lijk te dempen, maar de ondergrond blijkt zoo slap te wezen, dat al dit werk niet alleen vruchteloos scheen, maar ook de grond aan weerszijden van de vaart reeds -g"n af te brokkelen en te scheuren, wat natuur!tJk do roodlottigsto gevolgen zou hebben. 400 kub. meter keileem en acht a tienduizend zakken zand waren reeds verwerkt en nog scheen men niets gevor derd. Ja, in den naoht van Zondag op Maandag werd zelfs gevreesd, dat de kade aan den Oost polderkant het niet houden zou. Toen wij er Maandagavond nog eens waren heengegaan, vernamen wij cdhter, dat dit gevaar gelukkig geweken was. Maar nog geregeld was een ploeg arbei ders bezig met zand te graven en in zak ken te doen, dfie vervolgens met karren naar de plaats gevoerd worden, waar de waterschotten dwars door de vaart gesla gen zijn en een nachtploeg van 20 man zou later deze arbeiders weer moeten af wisselen. En als men nu bedenkt, dat het resultaat van al dien arbeid maar van tij- delijken aard is, dan kan men wel begrij pen, dat dit ongeval den Polder op ver scheidene duizenden zal komen te staan. Want aan den bekenden aannemer G. W. Boltje, te Heerenveen is opgedragen, om dwars door de Van Ewijcksluis twee kist dammen te leggen. En dan moeten ^eorst weer die duizenden zakken verwijderd worden, voor men mot het maken van een nieuwen duiker kan beginnen. In plaats van een verlaging der Polderlasten in de naaste toekomst, waarmee men zich reeds gevleid had, zal integendeel een flinke verhooging niet kunnen uitblijven. Woensdagmorgen informeerend naar den toestand bt) den gesprongen duiker, werd ons medegedeeld, dat deze nog dezelfde was. Hot gevaar voor doorbraak acht men geweken, maar toch wordt nog met een ploeg volk gewerkt. Er worden nog steeds zakken met zand neergelaten, omdat er telkens weer een gat ontstaat, waar het tevoren dicht was. De kade aan den Oostkant begint af te kalven. Maar het ergste is weldra achter den rug, want de materialen, door de firma Boltje af gezonden tot het maken van de beide dammen, kunnen ieder oogenblik arrl- veeren. Waar alles met groote voortva rendheid wordt geregeld en voorbereid, kan daarna spoedig met het vernieuwen ▼•n den duiker worden begonnen. Breezand. AJgem. Verg. „Onderling VeefondS" Zaterdag 26 Mei hield het Onderlinge raeene Vergadering in het café van den lieer Jb. Borst. De opkomst was zeer gering. Trouwens, de avond vóór Pinksteren leek ons daar voor niet juist niet zoo gelukkig gekozen, doch het bleek dat er al heel moeilijk een anderen datum te kiezen viel. De Voorzitter, de heer O. Zeeman, heette de aanwezigen welkom en wijdde een woord van groote waardeering aan de na gedachtenis van den overleden eere-voor zitter, wijlen den heer P. Nieuwland. Hierna las de secretaris, de heer P. J. List, de notulen, welke onveranderd wer den vastgesteld. De penningmeester (insgelijks de heer List) deed vervolgens rekening en ver antwoording over het afgeloopen boek jaar, loopende van 1 Deo. 1926 tot en met 80 November 1927. Hieruit bleek, dat de ontvangsten h&dden bedragen: Aan contri butie 2.764.76, aan gestorven vee 84.100, tezamen 8.605.75, wat de uitgaven betreft was er nog een nadeellg saldo van 1926, groot 288.64, aan gestorven vee is uit betaald 8.012.871/», aan administratie, ze gels, brand-assurantie enz. 546.90, zoo dat het totaal der uitgaven bedroeg 8847.911/». Er was dus op 1 Dec. 1927 een nadeellg saldo van 242.161/». Aan het fonds waren dan ook niet minder dan 16 stuks vee overgegaan, te weten 15 koeien en 1 pink. De bescheiden waren nagezien door de heeren W. Gornelissen, D. Blaauboer en J. Heiligenberg en volkomen in orde be vonden, waarop de voorzitter de Commis sie bedankte voor haar moeite en den pen ningmeester voor zijn uitmuntend beheer. De penningmeester gaf vervolgens een overzicht van den toestand waarin het Fonds op dit oogenblik verkeert. Hieruit bleek, dat van 1 Dec. 1927 tot en met 26 Mei 1928 was ontvangen: aan contributie 1808.67, aan gestorven vee f 869.64, dus tezamen 2173.21. Begonnen werd met het bovengenoemd nadeellg saldo 1927, groot 242.151/». Aan gestorven vee werd uitbetaald 1686.67; aan administratie, zegels, brandassurantle enz. 225.891/», zoodat het totaal der utlgaven bedroeg 2204.22. Het nadeelig saldo is dus mo menteel nog 81.0L Aan het Fonds zijn in dit half jaar overgegaan: 8 koeien en 2 pinken, dus tezamen 10 stuks vee. Hier uit blijkt ten duidelijkste, van hoeveel nut het Fonds voor zijn leden is. En toch, zoo merkte één der Bestuursleden op, komen wij slag op slag tot de ontdekking, dat velen onzer leden nog zoo weinig van ons mooie veefonds afweten. Door het Bestuur wordt voorgesteld, om de premie voor het eerstvolgende halfjaar voorloopig vast te stellen op 1V» en dat alleen bij noodzaak 2 zal geheven wor den. De eerste 3 maanden zal over 1 worden beschikt, en de volgende 8 maan den over V» of 1 al naar de omstan digheden. Het Bestuursvoorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen en nadat de rondvraag nog eenige be spreking over runderhorzelbestrijding heeft doen ontstaan sluit de voorzitter de vergadering. De Besturen der plaatselijke afdeelin- gen van den Neutralen, Christelijken en oomsch-Katholieken Landarbeidersbond hebben haar leden en nlet-aangeslotenen opgeroepen, om op 80 Mei te vergaderen, teneinde besprekingen te houden om in het bloembollenbedrijf te komen tot het Collectief Contract, zooals dit „om de Zuid" bestaat. Schagen. De heer J. Stins van Schagerburg, amb tenaar 2e klasse aan het postkantoor te Schagen, is Zaterdag te 's-Gravenhage geslaagd voor le klasse. Wierlngen. DE VTSSCHERIJ. wDe ansjovis-visscherij waa ln de afge- Veefondj te Anna Paulowna een Alge- loopen week teer al echt en daarom wordt deze grootendeels opgegoven daar zfl niet loonend is. De geepvlsscherfl daarentegen was zeer goed, zoodat de ansjovis-vis- schers, voor zoover ze netten hebben, ook aan de geepvisscherö beginnen. Concerten. Op den len Pinksterdag gaf de Muziek vereeniging „Harmonie" in hare muziek tent te Hippolytushoef des n.m. van 4—6 uur een Volksconcert. De muziekver. „Apollo" gaf te den Oever in hare muziek tent eveneens een volksconcert. Belde con certen trokken veel publiek en hadden een aandachtig en dankbaar gehoor. Plnksterdrnfete. Het bezoek aan ons schiereiland gedu rende de Pinksterdagen was weer enorm groot. Auto's motorrijwielen, rijwielen, brachten veel bezoekers(sters) aan, terwijl op den 2en Pinksterdag een groote plei- zierstoomboot te den Oever nog ruim 1000 bezoekers aan wal zette. Wielingen en de Zuiderzeewerken trekken dus wel kijk- lustigen. Veefonds „Helpt Elkander". Gedurende het 2e halfjaar (20 Nov. 1927 —20 Mei 1928) was in het veefonds voor ruim 82.000.— aan rundvee verzekerd. Wegens overlijden moesten vier koeien worden vergoed. De hiervoor te heffen premie werd in de vergadering van j.L Za terdagavond door heeren commissarissen vastgesteld op 1.per honderd gulden verzekerd kapitaal. De Lammerenmarkt Op de gisteren gehouden lammeren- markt waren aangevoerd 40 stuks, welker prijzen varieerden van f 16 - f 17 p. stuk. Nader vernamen wij, dat de handel zeer stug was en geen enkel beestje was verkocht. Moederen rsua. Voor de vanwege onze afdeeling van »Het Witte Kruis* te houden Moeder- cursus hebben zich slechts 2 gegadigden aangemeld, zoodat deze vermoedelijk niet doorgaat. Texel. Heit bezoek op de Pinksterdagen. Nog nimmer heeft- ons eiland zoo'n be zoek gehad als met deze Pinksterdagen- Honderden werden met de „Marsdiep" vervoerd en het aantal auto's was legio. Gelukkig werkte het weer mee, zoodat er volop genoten is. Het Leger des Heils hield Maandagmorgen een bijeenkomst op het molenplein te Oudeschild, terwijl des middags een meeting in de dennen werd gehouden. Aan de Koog was een zendingsbijeen komst bieegd, waar verschillende sprekers het woord voerden, 's Avonds was het zoo druk aan de haven dat ook de „Dageraad" dienst moest doen. Het Fanfarecorps, dat te Breezand een eersten prijs heeft ver worven gaf een uitvoering in het Park aan Den Burg, die door vele belangstellen den werd bijgewoond. Vele vreemdelingen zijn nog gebleven om Pinkster-drie, de groote lammerenmarkt bij te wonen. Bezoek van landstormen». Met de mAddagboot arriveerde een bri gade van den vrijwiligen landstorm. Het doel was een tocht over het eiland te maken en onderwijl eenige oefeningen te houden. Een aantal particulieren had hun auto's beschikbaar gesteld, zoodot de tocht aan ving met 16 auto's en 10 motorrijwielen. Een der officieren hadt de jonge leden toe gesproken en eenige inlichtingen verstrekt. Ooi burgemeester Oort was aanwezig. De autotocht werd ook door Z.E.A. medege maakt. Een eni ander veroorzaakte natuur lijk eer heele drukte op de haven. Waar schijnlijk vertrekken de landstormers mor gen weer. De lammerenamarkt De tweede groote lammerenmarkt, op gisteren gehouden, kenmerkte zich door Erooten aanvoer en matig vluggen handel 'e prijzen varieerden tusschen 16 en 22 gulden, middelprijs <f 18Van de 7898 aangevoerde dieren werden eenige hon derden onverkocht naar de weiden terug gebracht. Door het milde weer der laatste dagen is er voldoende gras gekomen, zoodat de boeren meer vasthoudend zijn geworden. PlnkKterdrukte. De drukte op het markttereln was bij zonder groot door het groot aantal vreem delingen, dat aanwezig was. Gedurende de Pinksterdagen was er een stroom van bezoekers op het eiland. Maandagavond voeren de belde booten van T. E. S. O. om meer dan 1000 pas sagiers in één tocht naar Helder te brengen. Een nieuwe kerk. De Gereformeerden in het hersteld verband, te Oosterend op Texel, hebben terrein aangekocht, tot het bouwen van een eigen kerk met pastorie. Dit dorpje, nauwelijks 1000 zielen tellende, zal nu weldra 5 kerken hebben: Ned. Herv., R. Kath., Doopsg., Geref. en Gerei. H. V. De drukte bij den wedstrijd Nederland-Uruguay. (Dat voor dien voetbal wedstrijd Nederland' —Uruguay, welke Woensdagavond) werd1 gehouden, een enorme 'belangstelling was, hebben ook de Heldersahen ondervonden. Behalve hij verkiezingen hébben wjj nog zeiden «x/n enorme menschenmassa voor ons bureau bijleen gezien als dezen avond. Hoe enorm de dlrukte rondom heit Amstor- dtasche stadion was, vermeiden de och tendbladen van heden. Om half vijf werd' hefi, Stadion geopend en toen reeds gingen drommen menschen naar binnen. Ben eum- delooze stroom taxi's bracht steeds opnieuw passagiers aan en ging weer op een holletje naar de stad' terug om nieuwe vrachtjes te halen. Er was een oorverdoovendl getoeter van aut(/B en motorfietsen. Eenige vlieg machines zweefden voortdurend boven het Stadion en amuseerden het publiek' met buitelingen en looping-tihe4oops. De café's in de omgeving maakten goede zaken. Om halfzes stonden meer dan 500 auto's op het Stadlonpledn en vele moesten elders wor den geparkeerd'. Vier agenten regelden hier het verkeer; honderden fietsers 'kwa men uit nieuwsgderigbéidl een kijkje ne men. Te halfzeven was de weg. van Amstel- veenscheweg tot Stadkxnplefih een vier- tot zesdubbele rij' auto's. Het Stadionplein ge leek een groote carousseL, dat onophoudelijk draaide. Duizenden menschen kwamen uit de stad; er ontstond een breece haag van menschen, die zich zeer ver uitstrekte. Trams stonden in files van .twintig en meer wagens. Tot het laatste nippertje werden plaatskaarten verkwanseld, maar men kon geen hooger prijzen maken dan 12.60 voor een zitplaats en 5.voor een staan plaats. Tot over achten hield de stroom van voetgangers uit de stad aan.. Er stenden toen een paar duizend auto's op de ver schillende parkeerplaatsen en zeker 100 motorfietsen. Na afloop van den wedstrijd' schuifelde de stroom toeschouwers naar buiten, opge vangen dOor agenten te paard en .e voet. Door de uitgebreide politiemaatregelen was het geheele Van Tuyilplein tin. drie kwartier ontruimd. De trams reden in onafgebroken rijen geheel vol weg. Ongelukken zijm er niet gebeurd; diank zij de uitstekende rege ling van het verkeer. Het) publiek ver keerde in een kalme „nederiaag"-stemmang. Toen het Nederlandsch elftal voorbijreed, ontstond even een zwak hoeraatje. Ook de overwinnaars werden toegejuicht, toen zij voorbijtreden, Niet minder dan twintig opkoopers zijn gearresteerd, toen zijl in de omgeving van Let Stadion tegen hooge prijzen plaats- kaarten aan den man trachtten te brengen. Zij werden naar de poliüebureaux ver voerd; waar de plaatsbewijzen in beslag rijn genomen, en de opkoopers weer in. vrij heid werden gesteld. Al' deze gevallen zuilen door den kantonrechter worden be handeld. De drukte voor de bureaux dér verschil lende bladen was grooter dan die bij de ver kiezingen. Op de Ceintuurbaan bij de Ferd. Bolstraat; waar een bureau van „De Teje- graaf' is gevestigd, was het geen door komen. De stemming was niet opgewekt. Op de verschillende kruispunten, waar de terugkomende bezoekers moesten passee- ren, was het stampvol'; taiiooae bewoners stonden achter de ruiten te kijken naar den stroom, die uit de richting van het Stadion kwam. Bij het Concertgebouw ontstonden telkens dichte kluwens van opeengepakte wagens; tusschen dit gewoel kwamen de honderden fietsers aanrijden en -de trams, die in gewone tijden over verecMliende lijnen waren verdeeld; doch thans alle op lijn 16 en 16 waren gecharterd. Voetgan gers moeeten soms een kwartier of langer wachten voor zij konden oversteken. Ook de Maasstad heeft meegeleefd' met den voetbalwedstrijd. De groote belangstel ling bleek niet alleen uit de dficht opeenge hoopte menschenmassa voor de bureaux der dagbladen, maar ook uit dé telefonische verzoeken om inlichtingen. In de café's werd men van moment tot moment op de hoogte gehouden. Voor Den Haag geldt hetzelfde. Daar was de Wagenstraat het brandpunt dér be langstelling. Hier moest bereden politie aanrukken om de spiegel- en. andere ruiten te beschermen. De directie van de Bijen korf had1 haar gebouw mét stevige planken beschermd. Ook voor ons bureau we zeiden het boven reeds heerschte al' vroeg in dén avond» een geweldige dlrukte. Reeds om zeven uur stonden massa's menschen vol spanning ite wachten op eenig nieuws, en om half negen was het zwart: van de men schen. De politie hield het trottoir voor ons bureau vrij, en de voetgangers, welke hier passeerden., werdén door de op de voorste staanplaatsen zich bevindéndé jongelui en behoeven wij te zeggen, dat dit allen of bijina allen keeper^, backs en forehands-fin den dOp waren? met hoeratjies begroet. Vooral als het het andere geslacht betrof. Jammer genoeg konden wijl hét met de radio niet eens worden; misschien was er in de buurt een luisteraar aan *t zoeken, althans, het begin, ontging ous. Eerst op een andér toestel konden wij. het verloop volgen, en met tusschenpoozen konden nu dé berichten wordén aangeplakt. „Heb Oerekee gewonnen?" vroegen de jongens als het wat lang duurde. Maar ze vonden toch, dat de Hollanders zich. kranig hielden, omdat het eerste puntje van Uruguay, dat al vrij spoedig kwam, niet werd' gevolgd döor een tweedie. Eerst vlak voor het einde kreeg Uruguay, een beetje geforceerd, het tweede punt. t Was jammer, hadden ze nu maar gelijkgespeeld; dan was er voor ons nog een kansje geweest. Maar die nikkers moesten; ttatuuriijk weer. met ruw spel winnen. Te negen uur kwam het einde en, daarna luwtde dé drukte spoedïg. Alzoo is er ook hier hevig meegeleefd. Een andere regeling voor den voorverkoop van taarten. Het N. O. O. deelt het volgende mede: Aangezien Holland door te verliezen te gen Uruguay niet meer aan de Spelen deelneemt, zal de volgende regeling wor den getroffen voor den verkoop kaarten voor de kwartfinale. Deze zijn van Donderdagmorgen 10 uur af aan de verschillende Bureaux hiervoor aangegeven verkrijgbaar. De nummers der kaarten zijn No. 8 voor de kwart finale Vrijdagavond 7 u. (Italiö—Spanje), No. 9 voor de kwart-finale Zaterdagmid dag 4 uur, zijnde Belgi6—Argentinië; no. 10 voor de kwart-finale op Zondagmiddag uuir, zHJmidé DiuitWJhiandi—'Uruguay; no. 11 voor de kwart-finale op Maandagmid dag 7 uur (Portugal—Egypte). Alle correspondentie voor en over den verkoop van kaarten te richten tot het Bureau Plaatskaarten, N. O. O. Heeren gracht 466, Amsterdam. Marineberichten. ONDERSCHEIDINGEN. De luitenant ter zee le klasse C. C. F. Jager, oommandant van het vliegkamp „dé Mok™, is door de Deensche regeering be noemd' tot ridder in de Danebrog orde. (Deze onderscheiding fis verleend in ver band- met het bezoek, dat een escadrille watervliegtuigen dér Marine onder be vel van den heer Jager als escadrille-com mandant het voriT jaar aan Kopenhagen heeft gebracht. DE RUYTER OFFICIEEL IN DIENST. De torpedobootjager De Ruyter is van daag te Vlissingen officieel in dienst ge steld. B. en W. van Vlissingen waren daarbij tegenwoordig. Namens het ge meentebestuur van Vlissingen werd een klok aangeboden, waarvoor oommandant Ferwerda dank zegde. Hr. Me. Hertog Hendrik en de torpedo- boot Z 7 zijn Dinsdag van Vigo vertrok ken met bestemming naar Nederland. Legerberichten. In het rijk van de liefde voélt de vrouw zich volkomen thuis; de man daaren tegen blijft «r «toeda gaai HET RECHT VAN DEN ZUIGE LING. Iedere zuigeling heeft recht op borstvoeding. Er zijn maar wei nig moedersvan welke de dokter verklaart, dat zij niet in staat zijn, haar kind te zoogen. Ziekte en sterfte zijn onder borstkinderen veel lager dan onder fleschkinderen. Eene moeder, die haar kind wel kan zoogen, maat het niet doetbrengt haar kind in gevaar. Laat de beantwoording van de vraag, of gemengde voeding wenschelyk is aan den dokter over. Twintig opkoopera gearresteerd. Te Rotterdam. In Dan Haag. De drukte te Helder. Hr. Mt. politiekruiser Triton is van het uit oefenen van toezicht op de visscherij in de Noordzee, te Nieuwediep teruggekeerd. Bij Kon. bealuit is met 34 Mei: ie. bevorderd tot officier van den marine- stoomvaartdienst der iste klasse de officier van den marine-stoomvaartdienst der iste klasse titulair T. Talboo; ae. de titulaire rang van officier van den ma rine-stoomvaartdienst der ade klasse H. Dolle- kamp. 11 Juni: ie luit. der mars. C. L. M. Janssens van Mar.kaz. Willemsoord naar Kon. Instit. voor de Marne. Luitenant ter zee ze kl. H. J.'F. K. van den Arend wordt dezer dagen uit Oost-Indiê hier te lande terugverwacht. Officier van gezondheid 2e kl. der zeemacht L. Noteboom, die bestemd is voor den dienst in Oost-Lndié, is gisteren daarheen vertrokken. Bij beschikking van den minister van marine al. is de luitenant ter zee der 2de klasse J. J. M. Sterken burg, officier van dienst bij het Ko ninklijk Instituut voor de Marine, den nden Juni a.s. ter beschikking gesteld en is de «eer ste luitenant der mariniers C. L. M. Janssens met denzelfden datum geplaatst als tijdelijk of ficier van dienst bij genoemde inrichting. De luit. ter zee se kl. M.R. J. P. de Vries wordt den ijen Juni a.s. geplaatst aan boord Wachtschip te Willemsoord en den 3oen Juni d.a.v. aan boord van Hr. Ms. Vulcanus. De luit. ter zee 2e kl. Jhr. J. F. W. de Jong van Beek en Donk wordt den 3oen Juni over geplaatst naar Wachtschip Willemsoord. 11 Juni: luit. ter ze 2e kl. J. J. M. Sterken- burg van Kon. Insttuut gesteld ter beschik king. De off. van den M.S.D. 2e kl. H. )Wouden- berg en G. van der Tak worden den ien Juni a.s. overgeplaatst van de Kooij naar de Mok. 1 Juni: off. M.S.D. 2e kl. D. Brouwer van de Mok naar de Kooij. De Luit. ter zee 3e kl. P. W. B. Steenkamp, dienende aan boord Wachtschip Willemsoord, wordt den jen Juni geplaatst te Rotterdam bij afbouw Piet Hein. 2 Juni: serg.-kok A. J. van der Laan van de Kooij naar Wachtschip Willemsoord; id. H. Lamsma van Wachtschip Willemsoord naar de Kooij. 35 Mei per stoomschip Tabanan uit O.-I. in Nederland teruggekeerd': Schipper L. L. Verhage, id. H. J. A Boel houwers, bootsman T. C. A. de Vries, id. W. Stenekes, serg.-selner A den Bakker, serg.- monteur S. G. Kuster. Oefeningen luchtdoel artillerie. Op 4 Juni zal te Helder een detachement van het korps luchtdoelart. met motorvoertui gen aankomen, voor het houden van schiet oefeningen. Overplaatsingen. De serg.-mach.dr. W. Schipper van het korps pontonniers en torpedieten wordt op 15 Juni a.s. overgeplaatst van den Helder naar Gorinchem. De serg.-mach.dr. A. Tol van dat korps wordt op dien datum overgeplaatst van Gorin chem naar den Helder. H srhallngsoef enlngen. Heden is bij het reg. kust-art. te den Helder een ploeg dienstpl. onderoff. van de lichting 1925, voor den duur van 24 dagen voor her- haiingsoef. onder de wapenen gekomen.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7