HELSERSCHE VEILING. Holland—Uruguay 0-2. Sport. VOETBAL. POSTDUIVENSPORT. De Olympische spelen. Ingezonden Mededeellng. Vraagt Uw leverancier uitsluitend eieren van de Wekelijks versche aanvoer uit de stad en omgeving. Visscherljberichten. Marktberichten AUTO- en VRACHTDIENSTEN. a. Badgasten dienst. ZEILEN. Kon. Marine-Jachtclub. Periodieke Zeilwedstrijden. 8e Periodieke Zeilwedstrijd op Vrijdag 1 Juni. U aadljjk maken kan elk vorstje, hoe gering, U edel maken kan geen enkel sterveling. b. Stadsdienst c. Dienst Station—Texelsche boot Autobusdienst AlkmaarHelder v.v. I i Gooien (Victoria) rijwiel of constateur; talrijker, maar die van Italië gevaarlijker wa- 3 v. Leeuwen(Vict.)gouden heerenhorloge; 2 ren. Het einde kwam tenslotte met een zwaar- Wi «ringen. Jaarvergadering Succes. Riemerts (Hollands Noordpunt), schemer lamp; 4 Mulder (Vict.) kapstok; 5 Sc holten (Holl. Noordp.), polshorloge; 6 d. Spek (Vict.), barometer; 7 Puhl (Holl. Noordp:), stel koperen potten; 8 v. d. Wal (Vet.), elec. fietslantaarn, aangeboden door den heer E. N. Zaterdag 26 Mei hield de voetbalvereenlging Heijligenberg; 9 Peters (Vict.), beeld met Succes haar jaarvergadering in de zaal van den heer Jb. Bruul. De heer Odeij opent de vergadering en geeft het woord aan den aen secretaris, den heer Bruul ter voorlezing der notulen, welke on veranderd worden goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van den heer Brussel over den feestavond en felicitatie met het behaalde succes; eveneens van KFC, Koog a. d. Zaan, of de adsp. op een Zondag naar Wieringen konden komen om tegen de S.-adsp. te spelen. De bedoeling was om Zaterdagmiddags te ko men en bij de ouders van de adsp. te over nachten. Wordt goedgevonden en zal KFC bericht worden. Uit de rekening en verant woording van den penningmeester blijkt dat er een batig saldo is van 57.271/», voorts moeten .er nog enkele bedragen binnenkomen, terwijl ook nog een bedrag aan den heer Bruul betaald moet worden. Punt 4. Bestuursverkiezing. Gekozen wor den D. Oden, D. Nieuwbuurt, Jb. Bruul, C. Kroon, Jb. Smit en Jn. Koorn. Voor een be stuurslid heeft herstemming plaats tusschen Jb. Oden A. Zwanink. De heer Zwanink wordt gekozen. De heer Nieuwbuurt geeft te ken- klokje; 10 Koopman (Vict.), fruitschaal; 11 de Vries, kaarslantaarn; 12 Jacobs (Vic».), stel schilderijen; 13 Gebr. Buis (Holl. Noord.), heeren garnituur; 14 Taylor (Het Noorden), kaarslantaarn; 15 Peters (Holl. Noordp.), stel bretels; 16 v. Doorn (Het Noorden) strop das naar keuze; 17 Leder (Holl. Noordp.), si garen- en sigarettenpijpje; 18 Gebr. Koopman (Het Noorden), histje sigaren; 19 Bryan (Vict.), gelukspop; 20 v. d. Vijver (Het Noor den), tabakspijp; 21 de Prenter (Het Noor den), 2.50, aangeboden door de P.D.V. Hol lands Noordpunt; 22 Duinker (Vict.), spiegel; 23 Nebbeling (Holl. Noordp), stel bretels; 24 Gebr. Boon (Holl. Noordp.), duivenmand; 25 Latje» (Vet.), drinkbak; 26 v. Dijk (Holl. Noordp.), 2.50, aangeboden door den heer F. Scholten; 27 de Wolf (Het Noorden), 2.50; 28 Riemers (Holl. Noordp.), 2.50;' 29 Cheret (Het Noorden), 2.50; 30 Ottevan- gqr, stel sokkenhouders; 31 Bok (Holl. Noordp.), rieten koffer; 32 Willems (Vict.), kbkslot; 33 Felkers en Dienaar (Holl. Noordp.), verkeersagent; 34 Prins (Holl. Noordp;), fluitketel; 33 Vos (Het Noorden), scheerstel; 36 Verkerk (Holl. Noordp.) stel nen niet meer voor een bestuursfunctie in aan- sokkenhouders; 37 Schellinger (Het Noorden), merking te willen komen, doch door het aan dringen der vergadering besluit hij toch het nog voor een jaar te probeeren. Rondvraag. De heer N. Halfweeg vraagt of er ook nederlaagwedstrijden kunnen worden gehouden. Hier zullen pogingen voor in het werk gesteld worden. Op de vergadering wor den reeds drie prijzen hiervoor toegezegd. De heer H. Lont vraagt of hier niet eens een propagandawedstrijd zal gespeeld kunnen worden. De heer Nieuwbuurt stelt voor hier voor KFC aan te zoeken en bijv. Alcmaria of een vereeniging uit Helder. De heer Slikker zou gaarne zien, dat het bestuur periodiek aftrad. Wordt door de ver gadering aangenomen. Do heer Nieuwbuurt vraagt of de leden er voor zijn om nog een tegenbezoek te brengen aan Alcmaria 4 en dan tevens Succes daar te laten spelen tegen Alc maria 3. Wordt besloten hiervan werk te ma ken. Voorts stelt de heer Nieuwbuurt voor den heer Veldman, oud-voorzitter, welk; jaar deze functie heeft waargenomen, te be noemen als eerelid. Na stemming besluit de vergadering op dit voorstel in te gaan. Niets meer aan de orde zijnde sluit de heer Oden onder dankzegging voor do trouwe opkomst de vergadering. - De bestuursfuncties zullen op een te hou den bestuursvergadering onderling verdeeld worden. Suecéa-nleuwa. Succes speelde 2e Pinksterdag een wedstrijd tegen Helder 6. H. is volledig, terwijl S. met 9 man en een adsp.-lid in he veld kwam. Scheidsrechter Kelder, welke uitstekend vol deed, blaast de spelers in het veld. S. trapt af, H. neemt den bal over en gaat op het S.-doel af. Als het spel 4 min. geduurd heeft, heeft H reeds de leiding (1o). Lang hebben zij hier geen pleizier van, want H. Lont maakt spoe dig 11. H. maakt 21 en even later de rechtsbuiten 31. H. speelde stukken beter dan S., hoewel de S.-ers uitstekend partij ga ven. H. maakt 41. Breed maakt 4 -2. Hier mee komt de rust. Na de thee maken de H.- menschen nog 2 goals, zoodat het einde komt met 6a voor H. Was de S.-keeper beter op dreef geweest, dan was de uitslag zeker anders geweest. Succes 1 speelde in Breezand tegen B 1 en wist daar met 53 te winnen. Als S. begint is zij goed op dreef en als het spel nog geen kwartier oud is, is de stand reeds 30. Dan konrt B. opzetten. De rust gaat in met 32 voor S. Na rust maakt B. gelijk. Dan pakken de S.-ers aan en weten Geysen en Jan Lont den B.-keeper ieder nog een keer het nakijken te geven, zoodat het einde komt met een ver diende S3 overwinning. Anna Paulowna. Alcmaria aHelder a. 2e Pinksterdag had op het Excelsior-terrein een bekerwedstrijd plaats tusschen Alcmaria 2 en Heder 2, die voor het publiek een waar kijkspel is geworden. Onder leiding van den heer van Es werd omstreeks 3 uur begonnen. Eerst even terrein verkennen en dan komt Alcmaria in de meer derheid. De H.-backs krijgen handen vol werk en 'ook de keeper moet er dikwijls aan te pas komen, doch zij weten de score blank te hou den Na 20 min. wordt het spel meer verdeeld en eendgen tijd is H. zelfs in de meerderheid. Als er ongeveer een half uur gespeeld is weet de HL-linksblnnen met een schitteren schot zijn club de leiding te geven, welke stand1 tot de rust ongewijzigd blijft. Na de thee is H. direct in de meerderheid dóch de A.-linksback bezweert steeds op ze kere wijze het gevaar. Plotseling denken wij A. gelijk te zien maken, als de midvoor alleen voor den H.-keeper verschijnt, maar de mooie kans wordt op ónverklaarbare wijze om zeep gebracht. We denken dan reeds aan gelijk spel, maar als 10 min. voor het einde de A.- linksbulten voor het doel verschijnt, begaat de H.-rechtshalf een overtreding, welke met een penalty wordt gestraft. Ofschoon de H.- keeper nog alle moeite doet, mag het hem niet gelukken het harde schot te keeren, zoodat de stand gelijk is. A. valt nu geducht aan en bin nen 4 minuten heeft zij een 31 voorsprong. H. geeft den moed nog niet op en uit één harer aanvallen volgt een keihard schot, dat via de bovenlat doel treft en den stand op 32 brengt. Met H. in den aanval fluit scheidsrechter voor het laatst en heeft Alcmaria den beker gewonnen. 21 Juni a.s. zal West-Frisia 1 op het Excel sior-terrein tegen Helder 1 spelen. Schagen. Hengelsportvereeniging „de Baars". De hengelsportvereeniging „De Baars" te Schagen heeft bij de opening van het seizoen een dubbelen wedstrijd uitgeschreven: een voor schooljongens en een voor leden. De eerste zal plaats hebben aan de Snevert in het Schatter polderwater, waarbij alle gevangen visch meetelt, de 2e heeft plaats in de wateren van Burgerbrug. Prijzen en premies met ver rassingen voor de jongens worden uitgeloofd. P-D.V. „Victoria". Op Zondag 20 Mei werd door de postdui venvereniging Victoria uitgeschreven een stedelijke wedvlucht, gehouden vanaf Mons (België), afstand 284 K.M. Los 9 uur met Z.W. wind. In concours 512 duiven. De eerste duif bereikte haar hok om 12 uur 28 min. 41 sec. De prijzen werden behaald als volgt: butenband; 38 Hubrechsen (Vict.), zaklan taarn; 39 Dirks (Het Noorden), fietspomp; 40 A, Bak (Vict.), vulpen; 41 Minneboo (Vict.), fietspomp; 43 Blom (Het Noorden), fietspomp; 43 Hankus (Het Noorden), Edam merkaas; 44 ten Kate (Het Noorden), siga rettenkoker; 45 Holtz (Het Noorden), rook stel; 46 Snaphaan (Het Noorden), stel man- chetknoopen; 47 Geus (Vict.), flesch wijn; 48 Kok (Vict.), bagagedrager; 49 Jan9 (Holl. Noordp.), fietsspiegel; 31 Maas, flesch wijn. Hedenavond worden de prijzen uitgereikt in „Concordia", Molenstraat. Zaalopening 8 uur. Prijsutreiking om 9 uur. Voor de deelnemers met hunne dames vrijen toegang. - Voor de leden van „Victoria" is het heden middag van 36 uur inkorven voor Pont St. Maxenee. Allen op tijd komen, want om 6 uur worden de manden gesloten. Zaterdagmiddag van 1.30—2.30 klokken re gelen. oen Pinksterdag werd de ie ronde vervolgd met a wedstrijden, beide in het Nieuwe Stadion. Om 3 uur werd gespeeld Zwitaerland—Dultschland, waarvoor meer belangstelling was, inzonderheid van Duitsche zijde. Het is een groote overwinning voor onze Oostelijke buren geworden, die met niet minder dan 4o wonnen. Ongetwijfeld een fraai debuut; de ploeg vormde het mooiste geheel, een team van elkaar volkomen begrij pende 9pelers, die niet alleen de beenen, maar ook de hersens goed lieten werken. Zij gaven het beste spel; dat van de Zwitsers viel lang niet meer. Vooral de voorhoede de sterkste die de Helvetiërs op de been konden bren gen viel hard tegen. Reeds na 3 min. spelen werd de Zwitsersche keeper bijna verrast met een hard schot van Hoffmann, doch toen er 18 min. gespeeld waren, na een uitmuntende pass (geplaatst tusschen de backs) moest hij vis9chen. De Zw. aanval drong wel meer malen op, doch noch Dietrich of Abegglen wa ren bepaald gevaarlijk met hun schot. De Duitsche voorhoede combineerde schitterend, hoewel wel eens te lang; 2 min. voor de rust, na weer zoo'n keurigen aanval, werd het 20. In de 2e helft waren de Duitsche aanvallen nog veelvuldiger en gevaarlijker, doch door fanatiek verdedigen werd de stand eerst na een half uur spelen op 30 gebracht en 3 min. voor het einde werd het 40. Een prachtig succes voor de Duitsche ploeg, wier suppor ters hun na afloop het volkslied toezongen. Hoffmann, de Duitsche midvoor, scoorde drie- maai. In de avonduren speelden 2 volmaakt on bekende elftallen Egypte—'Turkije, waarvan eerstgenoemd land ook op de Parijsche Olym piade vertegenwoordigd was en opviel doo3 een overwinning op de sterke Hongaren. Thans boekten zij een formidabele zege op de Turken, die met niet minder dan 71 geklopt werden. Het Turksche spel was vrij primitief en de Egyptische spelers, die voor het mee- rendeel hun opleiding in Engeland hebben ge- haden, deden wat ze wilden, hoewel hun spel in technisch opzicht veel tekortkomingen had. Ru9t trad in met 2—0; toen het 6-^-0 werd slaagde Turkije er na een doorbraak in om de eer te redden. Wat Dinsdag gespeeld is. Argen tinië verplettert Amerika: 11al Een teer boeiende kamp tusschen Italië en Frankrijk. Verrassend goed spel van de Joegoslaven; Por tugal wint in da laatste minuut. De loting voor de ae ronde. De oerste wedstrijd van het tournool, Dins dag gehouden, bracht Italië tegenover Frank rijk. Dit is de meest enthousiaste ontmoeting geweest van de tot heden gespeelde wedstrij den; de tijd dat het Ned. elftal de Franschen met 5—0 en 81 kon slaan is voorbij. Dat hebben zij tegen Italië laten zien. Behalve ont zettend veel geestdrift, is er in een verbazend snel tempo gespeeld, wat de Belgische referee Christofe dikwijls te machtig <tvas. Deze strijd was als gevolg daarvan bijzonder interessant; het spel golfde de ie helft constant van doei tot doel en geen der partijen die dan ook een bepaald overwicht kon uitoefenen. Na 15 min. had Fr. het eerst succes met een juweel van een goal van den r.binnen. Dit punt gaf den Franschen nog meer moed en het It. doel werd eenige keeren ernstig bedreigd. Eenmaal ketste de bal van de paal in het veld terug, maar na een. felle doelworsteling vergrootte dezelfde speler den voorsprong, zoodat Frank rijk na 17 min. een 2—0 voorsprong had! De Italianen kwamen daarna verwoed opzetten, waarbij nogal op den man gespeeld werd; de achterstand was spoedig verkleind. Het pu- briek leefde geheel mee met het gebeuren, maar had geen bepaalde voorkeur; het enthou siasme der Italianen was nog een graad hoo- per, hoewel er geen krachtsverschil was. Toch gaf eerstgenoemde den doorslag, ondanks keurig werk van de Fr. verd., werd de stand gelijk (2—2) en nadat Fr. een prachtkans om de leiding te hernemen, had laten voorbij gaan^ is het Italië dat eenige min. voor rust de leiding nam met een prachtig schot. De geestdrift der Italianen was onbeschrijfelijk. Ook in de 2e helft was geen der partijen ster ker; steeds werd de bal snel verpl^tst Na goed individueel werk wist Italië den voor sprong nog te vergrooten; direct daarop be antwoord met een onhoudbaar schot van Fransche zijde. Er moest toen nog een kwar- bevochten 43 zege voor Italië. De daarop volgende match tusschen Por tugal en Joego-Slavië was eveneens van een spannend karakter en voor de aanwezigen een ware verrassing, daar men zooiets als een walkover voor de Portugeezen gedacht had. Integendeel Portugal heeft de handen meer flan vol gehad aan de Serviërs, die geweldig op den bal zaten en hun tegenstanders maar zelden gelegenheid hebben gegeven hun ge wone spel te geven. Niet alleen verdedigend, maar ook aanvallend werd er door J.-S. zeer verdienstelijk gespeeld. Deze onverwachte tegenstand prikkelde Portugal nogal waar door men zijn toevlucht nam tot unfaire truc jes; ook een omzetting in de voorhoede baatte niet, want deze werd zoo vinnig bestookt en de Joego-Slavische voorhoede voerde het tempo zoo hoog op, dat Portugal's lot bijna bezegeld scheen. Vrijwel onverwacht kwam er daarop een doelpunt van Portugeesche zijde door middel van den middenvoor, doch niet lang daarna slaagde J.-S. er in gelijk te maken. Aan beide zeiden werden daarna nog ettelijke kansen gemist en met 11 was het rusten. Met verhitte gemoederen werd aan de 2e helft begonnen, beide keepers deden uit stekend werk. Reeds werd op een gelijk spel gerekend, toen in de laatste minuut de Por tugeesche spil een kans kreeg, die hij schitte rend benutte. Hij kon niet eerder naar zijn plaats terugkeeren, alvorens alle spelers hem omhelsd hadden een gewoonte die de Italia nen er ook op na houden. Het einde kwam alzoo met 21. Er deed zich in deze match nog een onaangenaam incident voor, in fla- granten strijd met de Olympische gedachte, waarvan het gevolg was dat de Portugeesche r.buiten en de rechtsback van Joego-Slavië door den referee uit het veld gezonden wer den, waardoor deze spelers tevens voor den geheelen duur der Spelen geschorst zijn. De wedstrijd tuschen Argentinië en het team der Vereenigde Staten, 's avonds ge speeld, is er een van kat en muis geweest. De Argentijnen hebben' het bewijs geleverd niet voor niet9 kampioen van Zuid-Amerika te zijn en speelden hun partij tot in de perfectie, ge heel volgens het recept van Uruguay in Parijs. Toch heeft Argentinië zoo scheen het althans haar spel nog niet tot volle ont plooiing gebracht, wat trouwens niet noodig was. Rust ging in met 40, de periode dat de Yankee's nog wel eens voor het doel der tegenpartij kwamen. Na de rust wa9 er geen houden meer aan en liepen de Nd.-Amerika- nen van het kastje naar den muur.zonder den bal. Toen het 6—0 was, slaagde de tegen partij er in een tegenpunt te maken uit een niet ver genoeg weggewerkten bal. Na het 7e doelpunt moest de Argentijnsche spil van verder spelen afzien, wat geen beletsel was om om In een paar minuten den stand op 11—2 te brengen. Het tweede Amerikaan sche tegen punt werd met de hand in het doel geslagen, wat den referee ontging. Voor een eivol Stadion werd gisteren de wedstrijd HollandUruguay gespeeld. Harry Denis wint den toss en verkiest met wind en zon mede te spelen. De elftallen stellen zich al9 volgt op: Nederland: Van der Meulen (doel); Deni9 en van Kol (achter); Van Boxter, Massy en Van Heel (midden); Elfring, Buitenweg, Freezc, Gehring en Weber (voor). Uruguay: (voor) Arremon, Cea, Borjas, Scarone en Urdinaron; (midden) Ge3tido, Fernadez en Andrade; (achter) Ar «pe en Nasazzi; (doel) Mazali. De wedstrijd, 't Gejuich is verstomd en de elftallen staan gereed om te beginnen. De wind staat eenigs- zins schuin over het veld. De eerste aanval is voor de blauwhemdcn eri direct zijn ze voor ons doel; maar als Denis een bevrijdenden trap lost, zwelt het gejuich van de duizenden aan. Er gebeurt in de eerste minuten maar weinig bijzonders. De elftallen moeten zich nog inspelen. Daar gaat Hólland er met den bal vandoor. Buitenweg geeft naar Weber, die voorzet, maar te laatl Mazzali vangt ,den bal Weer komen we op het vijandelijk doel af en een corner is het gevolg, doch Massy is niet op dreef. Weer een corner op het vijandelijk doel. Nu zijn de Oranjehemden wat gevaarlijker. Van Boxtel lost een schot, dat echter over de deklat vliegt. Een Zuid-Amerikaan sche aanval volgt, maar Borjas staat Buitenspel en aldus i's het gevaar geweken. Weber geeft weer over naar Buitenweg, die op zijn beurt den bal naar Elfring wil jagen, doch hij schiet te zacht. Ondanks het feit, dat de Urugueezen nu meermalen voor het Nederlandsche doel zijn geweest, heeft Van der Meulen nog geen enkel hard schot te verwerken gekregen. De techniek van onze tegenstanders is er sedert Parijs niet op achteruitgegaan en we krijgen herhaaldelijk staaltjes van mooi spel te zien. Daar is Arremon weer voor het Nederian.3- sche doel. Denis werkt zich echter voor hem en een corner, de eerste, op het Nederland sche doel is het gevolg. Buitenweg geeft nu over naar Elfring, maar een tegenstander is eerder bij den bal en maakt corner, die geen gevolgen heeft. Nu zijn de Urugueezen voor het eerst heel gevaarlijk. Een kanjer van een schot op het doel van Van der Meulen. Maar deze'stopt onder sensationeel gejuich. De Zuid-Amerika nen zijn in het veld wel véél stefker. Arremon ziet weer een kans om een goed schot te los sen, maar de bal vliegt rakelings over de lat. Wanneer Elfring aan de lijn wat treuzelt maakt een tegenstander hem het leer „na tuurlijk" afhandig. Daar stopt Van der Meulen weer een schot en tegelijkertijd fluit scheids rechter Langenus. Toch kogelt een Uruguees. den bal in het net. Een moment later is het weer buitenspel. Het eerste schot op het vijandelijk doel van Freeze en werkelijk heeft Mazali den bal niet al te vast. Er is niemand in de nabijheid die deze kans kan benutten. Denis zet aan onzen kant met succes de bui tenspel val op. Weer moet Van der Meulen echter in actie komen. Om igeen oogenblik het gevaar te loopen aangevallen te worden, werpt hij den bal weg. Een schot van Cea treft geen doel. x—o voor Uruguay. Dan komt een doelpunt van den tegenstander. Van den linkervleugel komt de bal bij den rech ter en onder gejuich van de weinige Zuid- Amerikaneh scoort Scarone met een onhoudbaar schot in den hoek. Het is io voor Uruguay. Onmiddellijk erop is het weer gevaarlijk voor Van der Meulen, maar hij redt. Een zwak schot aan den anderen kantv van Freeze heeft geen succes. De aanvallen van Uruguay worden met ademlooze stilte gevolgd. De Urugueecrs spelen in de achterhoede een schitterende partij en onze voorhoede krijgt weinig kans in actie te komen. In onze verdediging is het hard werken. Nu heeft Buitenweg weer den bal en hij zendt het leer naar Weber, die vrij staat. Andrade maakt hem evenwel het leer afhandig. Eindelijk zijn we weer eens aan den anderen Een schot volgt, doch een Uruguees toucheert het leer en het is corner, dien Weber echter achterschiet. Een ver schot van Van Heel heeft geen suc ces. Daar is Weber in actie, geweldig toege juicht door de duizenden. Hij zet goed voor, maar Mazzali is erbij. Plot seling zijn de Nederlanders even fel in den aan val. Mazzali moet weer optreden. Een tegenaanval doet Denis stranden op bui tenspel Liefst vier man staan achter Denis, hetgeen een gelach opwekt Cea staat alleen voor het doel. We vreezen het ergste. Denis rent plotseling naar voren en kan op het allerlaatste oogenblik erger voor komen. De redding was zoo volkomen, dat Van der Meulen hem goedmoedig op de schouders klopt. Uit het spel van de tegenstanders is soms te merken, dat ze bij Oranje-aanvallen toch zeer voorzichtig zijn. Nederland heeft Fortuna aan zijn zijde, wan neer een schot tegen den onderkant van den paal terecht komt en de ba! in het veld terug stuit. Niet lang erna is het rusten. De tegen standers leiden met io. De tweede helft. Tegen den wind in gaat het Spel nu. De Ne derlanders beginnen werkelijk met een fraaien aanval, 't Is net of ze beter spelen, dan voor halftime. Elfring zet schitterend voor, maar Weber laat loopei) en de kans is verkeken. Een snelle tegen aanval brengt Urdinaron voor het Oranjedoel. Met een buitengewone tegenwoordigheid van geest doet Van der Meulen wat hem te doen staat. Hij trapt den bal weg. Even later een schot en bij stopt opnieuw. Met woeste kracht werpt Borjas zich op hem. Scheidsrechter Langenus laat stoppen en geeft den Zuid-Amerikaan een geducht standje. Het publiek laat een krachtig hoonend geloei volgen. Nu en dan komen de onzen voor het vijande lijke doel. Af en toe gaat het in het veld vrij onstuimig toe. Hoewel de tegenstanders in de meerderheid zijn, weten zij zich voor doel toch geen scorings kansen te scheppen door de stugge verdediging. Een geweldig applaus ontvangt Van der Meu len als hij een geweldig 9chot van Scarone op fameuze wijze weet te houden. Een corner volgt, maar ook daarna treedt de Haarlemmer zege vierend te voorschijn. Bij een volgenden aanval wordt Denis op ruwe wijze tegen het veld ge werkt. Het publiek geeft zijn misnoegen waar lijk niet op zwakke wijze te kennen. Het duurt een paar minuten vóór de Hagenaar op de been is, ontvangen door een krachtig applaus. Dan stopt Van der Meulen weer. Ver werpt hij den bal naar het midden. Een mooien aanval zetten de Oranjehemden op. Van Weber komt de bal voor de voeten van Freeze, die de kans van den dag krijgt, tegen te scoren, maar heel hoog vliegt de bal over de deklat. Een volgende aanval I Hij loopt op corner uit en hoe jammer is het, de bal gaat juist naait. 29 Mei Aangebracht door i korder: 120 tongen per stuk 0.23 80 kleine tongen per stuk 0.08 9 kisten schol per kist 6.75—6.50 4 kisten schar per kist 2.00 Door haring- en geepvisschers: 570 tal haring per tal 1.700.50 100 kg. ajisjovis per kg. 0.75 141 tal geep per tal 14.00—5.00 Door garnalenvisschers: 850 kg. gekookte garnalen per kg. 0.400.30 30 Mei. Aangebracht door korders: per stuk ƒ0.250.20 per stuk 0.080.03 per stuk 6.004.00 1640 tongen 1155 kleine tongen tarbotten 24 kisten zetschol 20 kisten kleine schol kisten schar 10 kisten pietermannen per kist 7.00—5.75 per kist ƒ3.502.50 per kist f 3.002.00 per kist 12.009.00 Door haring- en geepvisschers: 235 tal haring per tal 2.10—0.70 133 tal geep per tal 12.50j.oo Door garnalenvisschers: 680 kg. gekookte garnalen per kg. 0.230.18 tier gespeeld worden, waarin de Fr ««vZ.T e ZZ 7«r.een* aanvallen kant en Freeze komt eemgtzina vru voor doal.- Schagermarkt, 31 Mei. 5 paarden 150—250; a atieren 250—3H', 14 geldekoeien magere 170—290; 87 idem vette 250430; 23 kalfkoeien 300—360: a pinken f 100—140; 90 nuchtere kalveren 10 30; 188 overhouder# 30—38; 783 lamme ren ia—30; 8 bokken en geiten 8—13; 49 varken» magee 20—28; 106 idem vette per Een 'verre Trap' van" Massy brengt de voor- 0.64-0.68; 108 biggen 14—ao; 54 kip- hoedé opnieuw in actie, maar Arispe is wat j P®n 50-^-2.50; 37 boter per kg. 1.80— sneller en zoo is de attaque tot mislukking ge-13-°°i haantjes 0.10-^a.oo. doemd. Prachtige aanvallen komen er nu voort durend van Oranjezijde. Weer is Elfring in actie, maar heit binnentrio, dat opnieuw een zeldzame tegenscoringskans krijgt, faalt. De Oranjehemden blijven aanvallen. Een ver schot van Van Heel vangt Mazzali. Als het weer licht zwermen drie Nederlanders om hem heen. Woedend zijn de Urugueezen, wanneer Denis voortdurend met succes den buitenspelval opzet. De Nederlanders zijn waarlijk sterker in deze periode. Het enthousiasme brengt hen steed9 voor het vijandelijke doel. Een kopbal van Freeze mislukt daar onder andere. Er komen eenige tegenaanvallen. Bij een ervan springt Van der Meulen op wonderlijke wijze boven een klu wen spelers uit en redt. Even wordt gestopt voor Van Heel, die buiten gevecht is gesteld. Hij schijnt kramp gehad te hebben, w^nt even later is hij weer in actie. Er komen aanvallen over en weer. Onze verdediging blijft onvermurwbaar. In de halflinie bij 0119 werkt Van Boxtel enorm, bij die der tegenstanders Andrade. Het tweede doelpunt I Bij een snellen ren van Borjas werpt Van der Meulen zich op den bal. Niet lang daarna HELDER—HUISDUINEN. HelderHuisduinen. Deze vangt aan 15 Mei en eindigt 15 Sept. Elke bus van Huisduinen moet 10 minuten vóór aankomst of vertrek van een trein op het Stationsplein aankomen. Eerste dienst bij aank. trein te Helder 8.24. Laatste dienst bij aank. trein te Helder 30.02. Daar tusschen in aansluiting op de binnen komende treinen. HuisduinenHelder. Eerste dienst: vertrek Huisduinen pl.m 9.40 op trein van 10.06 (niet op Zon- en feestdagen). Laatste dienst: vertrek Huisduinen pijn. 19 u. op trein van 19.20. Laatste dienst Zon- en feestdagen: vertrek Huisduinen 20.30 op trein 20.58. Willen badgasten of inwoners van Huisduinen vertrekken met trein 7.30 of aankomen met komt Scarone alleen voor doel, omdat onze trein 23.13 (Zon- en feestdagen 23.35) dan moe verdediging blijft staan, in de meening verkee-1 ten zij daags te voren kennis geven aan den rend, dat het buitenspel is. De Zuid-Amerikaan schiet in en via de onderlat is het 20. Het is dan vijf minuten vóór tijd; daarna kwam geen verandering meer in den stand. Het einde van den wedstrijd, toet een be trekkelijk gering overwicht van de Uru gueezen, komt met 20. Een buitengewone kans voor Buitenweg, toen hij alleen voor doel stond in de laatste minuut, ging door treuzelen verloren. Zoo ver loor Nederland dezen heldenstrijd met 20. De scheidsrechter. John Langenus, de Belgische arbiter, heeft den wedstrijd op kalme, waardige wijze geleid. Hij heeft streng de teugels strak gehouden en daardoor het spel binnen behoorlijke perken gehouden. De loting voor de ae rondei De uitslag van de loting voor de 2e ronde, Dinsdagavond gehouden, had het volgend re sultaat: Vrijdag 1 Juni, 7 uur: Italië—Spanje. Zaterdag 2 Juni, 4 uur: België—Argentinië. Zondag 3 Juni, 4 u.: Dultschland—Uruguay. Maandag 4 Juni, 7 uur: Portugal—Egypte. (Gewijzigd:) Waarschuwingsschot (halfstok hijschen vlag Z) ten 8 u. 16 m. Modelsloepen B I. Vijf min. schot: hijschen vlag Z Afvaartschot: strijken vlag Z Modelsloepen B II. Vijf min. schot: hijschen vlag Z Afvaartschot: strijken vlag Z Fantasiesloepen en jachten. Vijf min. schot: hijschen vlag Z Afvaartschot: strijken vlag Z Uitstel van een uur van alle klassen vlag U. Wedstrijd gaat niet door vlag N. Baanrichting met zon Roode vlag. Baanrichting tegen zon Witte vlag. Lijn van aankomst ia: Zwarte tem, Wier- hoofd. De afvaartboei tevens aankomstboei zal voortaan zijn de elastieke inschietbaL 8 u. *5. 8 u. 30. 8 u. 40. 8 u. 45. 8 u. 55. 9 U. gérant van het Badhuis om naar of van ge noemde trein gebracht of gehaald te worden. Van 15 Mei tot 15 September. Vertrek Stationsplein: Eerste dienst: 14.u, daarna om het half uur van Helder en Huisduinen; tijdens de vacanties van de lagere scholen en op Zon- en feestdagen vangt de eerste dienst aan om 10.u. Route: Prins HendriklaanKerkgrachtSin gelHuisduinerweg, stopplaats Huisduinen. DuinwegStroowegMiddenwegPolderweg- Prins Hendriklaan—stopplaats Stationsplein. De laatste dienst eindigt om 23 u. of eerder, te bepalen door den Commissaris van Politie in overleg met de ondernemen in verband met de weergesteldheid. Wil een groep badgasten bij alecht weer naar de stad, dan moeten zij gebracht en gehaald worden. Van 15 Mei t.m. 15 September. Dienst van het Station op aankomends en vertrekkende booten. In genoemd tijdvak moeten ook passagiers worden vervoerd van en naar Huisduinen, met overstappen op Stationsplein, zonder bijbetaling. Vertrek Alkmaar Bierkade 7-- 8.20 10.35 12.10 >455 17.30 18.50 2Q-45 Station 12.15 '5- 17-35 18.55 Aansluitend op trein vertrek v. Amsterdam 10.53 «3-45 16.57 17-5» 19.10 Aankomst Helder (Havenpl. &3° 9.50 12.05 13.40 16.35 19.— 20.20 22.15 Vertrek Helder (Havenpl.) 6.50 8.50 10.30 12.10 15.30 16.40 19-I5 20.35 Aankomst Alkmaar Station 20.35 22. Bierkade 8.15 10.20 12.— 13-40 17-— 18.10 20.40 22.05 Aansl. op trein n. A'dam vertr. v. Alkmaar 12.26 1903 20.53 22.25 Ongeveer half Juni wordt deie dienst aanme^ kelijk uitgebreid. Tegen dien tijd tullen wij ib de Heldersche Courant opnemen.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 8