T TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS GEMENGD NIEUWS VAN DINSDAG 12 JUNI 1928 Inbraak op het Tuindorp. Moord te Hilversum. Meegesleept door een hollend paard. smaakt als room Onze plaatsgenoot de heer J. W. v. Dalfsen heeft op 6 Juni aan de Gem. Universiteit te Amsterdam zijn Doctoraal Examen Natuurkunde afgelegd. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. W. T. Warners, theol. cand. te Haar lem, heeft een beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Drachten Compagnie aangenomen. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Harnis, slaagde 1.1. Donderdag te 's-Gravenhage voor het examen Radio- telegrafist 1ste klasse. Bjj „Liefdadigheid naar Vermogen" in de Jan in 't Veltstraat werden Zondag gebakjes ontvangen en Maandag werd er lectuur gezonden. De gevers (geefsters) worden hartelijk bedankt. JUBILEUM KAPELAAN ALINK. Naar wij vernemen zal de eerw. heer H. J. M. M. Alink morgen den dag her denken, waarop hij 10 jaar geleden tot vlootaalmoezenier werd benoemd. Een receptie, welke van 12 tot. 1 uur in het gebouw St. Christophorus zal worden Sehouden, zal de gelegenheid bieden tot en jubilaris gelukwensehen te richten. 8e GEMEENTE-CONCERT te geven door het Stedelijk Muziekcorps op hedenavond van half 9 tot 10 uur in de Muziektent, Plantsoen. Dir. Jb. ter Hall. Programma: i. Toujour en Tête Marche, S. P. v. Leeuwen. Ouverture Symphoniquq „Attila", And. Grandjean. 3. „Traumideale" Walzer, Julius Fucik. 4. Chant de bateliers du Volga, (Instrumentatie J. ter Hall), Levine. Het bekende Kubansche Kozakkenlled. 5a. Hollandsche Boerenmeisjesdans, M. Samehtin. 5b. Hollandsche* Boerenklompendans, Fantaisie sur „Si j'étais Roi", Opéra-comique de Ch. A. Adam. 7. Aus Freundsohaft Mafsch, J. ter Hall. No. 1, 2, 4 eerste uitvoering door 't Sted. Muziekcorps. „ORANJE HARMONIEKAPEL". (Directeur A. Haanstra.) Eerste zomerconcert op Donderdag 14 Juni 1928, in de Muziektent Plantsoen, 's avonds 8.30 uur. Programma: I. Marche Volontaire G. Fuldner 2. La Poupée de Nürnberg (Ouverture Ad. Adam 3. Wilhelmina-Gavotte L. Montagne 4 Le Khédive. Potpourri C. Faust 5. Twee oud-Nederl. liederen. .a. Het beleg van Bergen op Zoom Adr. Valerius b. Strijdzang der Geuzen. 6. Fleurs de Nice. Fantaisie. Jac. Martin. 7. Finale. DORNIERTOESTEL OP „DE MOK". Binnenkort zal vanwege de Dornier- vliegtuigenfabriek en de Maatschappij voor Vliegtuigbouw „Aviolanda", op de Mok en te Schellingwoude een demon stratie plaats hebben met het groote vier-motorige Dornier „Super Wal" ver keersvliegtuig, terwijl tegen half Juli op Schiphol, van wege de Handley Page fabriek een demonstratie wordt gehou den met een De Havilland „Moth", uitge rust met een Handley Page vleugel-In stallatie. OPHEFFING STREMMING SCHEEP VAART BALGZ ANDKAN AAL. De Directeur-Generaal der Zuiderzee werken deelt in aansluiting op het bericht van 25 Mei 1928 mede, dat de stremming van de scheepvaart door de keersluis nabij Van Ewijcksluis weder Is opgehe ven, behoudens onvoorziene omstandig heden. RADIO-AVOND DOOR DEN K.R.O. Naar wij vernemen zal op de, op Dins dag 19 Juni alhier van uit den R.K. Volksbond' te geven uitzending als spr.e- ker optreden de H.E.G. heer H. J. M. M. Alink Vlootaalmoezenier; voorts heeft de heer A. J. Leewens op verzoek der Kath. Radio-vereeniging alhier de medewer king verkregen van onderstaande ver- eeniglngen en personen Harmonie „Winnubst Dir. H. M. Schenkels; „Kinder- en Dameskoor Dir, Mej. A Hoogenbosch; Kerkkoor „Oante- mus Dominus", Dir. N. Bouchier; Kerk koor „St. Caecilie", Dir. A. J. Leewens; „Dubbel gemengd kwartet Dir. A. J. Leewens; „Trombone solist en duo (sopr. en bariton); Mej. Lou Leewens (begelei- dAgan een en ander is bereids reeds veel zorg besteed, terwijl de firma Goldschm|| ding, Hoofdgracht alhier een Kap s vltiF gel belangloos ter beschikking stelt. Betreffende toegang raadplege men de advertentie's in het Advertentieblad van morgen en de Held. Crt. van Zater g. Gidsen, bevattend programma, tekst en foto's der medewerkenden aan de zaal. ONZE REDDINGSBRIGADE. Zondnff i 1. slaagden te Utrecht voor het Bondsffioma A van den Nederlandschen Bond tot het redden van drenkelingen onze plaatsgenooten C. Boonen, C. A Vellekoop, zwemonderwijzer, en A. G. A. Verstegen, wethouder. Voor het technisch gedeelte slaagde Mevr. P. Kochde Zeeuw. Vanwege den Bond zal aan den medi- schen adviseur van de Heldersche bri gade, Dr. Rienks, het verzoek worden ge richt om Mevr. Kochde Zeeuw het medisch gedeelte van het examen af te nemen. Het succes van dit pogen, hetwelk zon der instructeur van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen werd bereikt, is vooral te danken aan dr. Rienks, die het medische, en aan den zwemonderwijzer C. A. Vellekoop, die het technische deel van het examen, den candidaten hebben bijgebracht. Bij het uitreiken der diploma's werd door den voorzitter van de Technische Commissie van den Bond de aandacht ge vestigd op het feit, dat van onze gemeen tenaren niemand behoefde te worden af gewezen, ondanks dat de brigade pas een jaar geleden werd opgericht en er geen bonds-instructeur beschikbaar was. Onze zwemonderwijzer is nu gerechtigd doordat hij reeds in het bezit is van het diploma als onderwijzer, uitgereikt door den Nederlandschen Zwembond, ook als instructeur voor onze Heldersche Red dingbrigade op te treden. Naar wy vernemen, ligt het in het voor nemen van den Bond, dezen zomer nog eens de gelegenheid te geven tot het be halen van het diploma als boven uitge reikt, wellicht te Zaandam. Wij willen er echter de aandacht op vestigen van eventueele deelnemers, dat dan ernstig moet worden gewerkt, omdat dit examen vooral groote vaardigheid en uithoudingsvermogen vereischt. Wü hopen echter, dat er velen in onze gemeente zijn, die het nut van het zwem- mehd redden* inzien en zich willen in spannen, om dit nuttig, gezond en tevens menschlievend werk aan te pakken. Onze zweminrichting leent zich tot oefenen uit stekend. DE DORUS RIJKERS-VERLOTING. Uitslag van de verloting, welke door den Ned. Alg. Bond van Postduivenlief- hebbers afd. A. (Ntford-Holland) is geor ganiseerd nevens de op 22 Juli a.s. van Lier (België) te houden Derde Weldadig heidswedvlucht. De baten der verlotingen van de wed vlucht zijn bestemd voor het Helden der zeefonds >Dorus Rijkers*. Op de navol gende nummers zijn de prijzen gevallen: 61, 70, 107, 211, 318, 354, 403, 426, 441, 450, 470, 551, 586, 713, 775. 786, 806. 886. 942, 966, 1067, 1071, 1226,1362,1409,1486, 1495, 1519. 1591, 1601, 1616, 1759, 1762, 1779, 1788, 1850, 1884, 1907, 1996, 2283, 2378, 2402, 2582. De prijzen kunnen dagelijks van 68 uur, namiddag afgehaald worden bij den heer H. J. Bok, Hoogstraat 90, alhier. Prijzen, welke vóór 15 Juli a.s. niet zijn afgehaald vervallen aan de Derde Dorus Rijkers-wedvlucht. Een bedrag van plm.500 gld. gestolen. Dit wordt .het verslag van de.... (vult U zelf maar in) inbraak van dit jaar en nu men er nog maar steeds niet in is geslaagd om een van de gepleegde in braken tot opheldering te brengen, wordt het gevoel van veiligheid in de plaats onzer inwoning er niet grooter op. Ditmaal is de weduwe Puinbroek op het Tuindorp het slachtoffer geworden, en de diefstal is daarom te lager, waar het hier het geld betreft van een weduw vrouw op leeftijd, die met hard werken in haar dagelijksch onderhoud moet voorzien. Mej. Puinbroek woont Bloemstraat 1. Zij was Zaterdagavond om ongeveer half twaalf naar bed gegaan en heeft van de inbreker is.) absoluut niets gehoord. Eerst Zondagmorgen bemerkte ze, toen ze be neden kwam, dat er in haar woning en winkel ingebroken was. Letterlijk alles was overhoop gehaald. Alle kasten waren geopend en leeggehaald, terwijl het goed in de kamer op den grond was gelegd. Met zeldzame brutaliteit is de inbreker aan het werk geweest, zelfs had hij uit den winkel nog een doosje cigaretten gehaald, waarschijnlijk met de bedoeling op zijn gemak nog een piraatje te rooken, misschien dat hij toen onraad bemerkt heeft, want tot rooken is hij althans niet gekomen, daar de cigaretten in de kamer wel over den grond lagen, doch er niet een werd vermist. Alle geld dat Mej. P. in huls had is gestolen, een bedrag in totaal van plm. 600 gulden, benevens een gouden ring. Alleen het kopergeld in de winkellude was onaangetast gebleven. Door de achterdeur van de woning had de inbreker zich toegang verschaft, ver moedelijk is deze met een bijtel openge wrongen, op dezelfde wijze is het perceel weer verlaten. „HALLO CALIFORNIE". Over de operette die door het gezel schap onder directie en met medewerking van den grooten zanger Emile van Bosch morpen in Casino gegeven wordt, schrijft de Gron. Courant: Het is een amusant spel van zang en muziek in twaalf tafereelen, welke in vlot tempo en vol afwisseling op elkaar volgen. Het publiek heeft den geheelen avond volop genoten, de menschen hadden de juiste stemming te pakken, verschillende welgeslaagde scènes en zangnummers werden uitbundig toegejuicht. DOOR EEN FIETS OVERREDEN. Zaterdag is het driejarig dochtertje van den heer Nel, Dykstf. alhier door een fietsrijder overreden. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend, daar de jongen die het kind had overreden er direct van doorgegaan is. Door een van de cliënteele werd het meisje thuisgebracht en oogen- blikkeljjk een genmliMr ontboden, die een lichte hersenschudding constateerde. Tot Zondagmorgen bleef het kind bewus teloos, toen is het bijgekomen en bleek de toestand gelukkig niet zoo erg als aanvankelijk gevreesd werd. Bij onze in formatie gisteren was men althans uiterst tevreden over den toestand van de kleine. GEMEENTERAAD. Kasgeldleening. Voor het betalen van rente en aflossing en het doen van andere betalingen heeft de gemeente tijdelijk behoefte aan kas geld, o.a. omdat tot Augustus 1928 van het Rijk geen voorschot op de Inkomsten belasting is te verwachten en omdat, in afwachting van de totstandkoming der nieuwe geldleening, den laatsten tijd uit de gewone middelen der gemeente en uit de beschikbare middelen der bedrijven betalingen zijn gedaan voor objecten, be trekking hebbende op genoemde nieuwe leening. Deze kasgeldleening, groot 300.000, zal noodig zijn tot vermoedelijk 1 Novem ber 1928. De gelden zijn volgens he t schrijven van de Directie der Bank voor Ned. Ge meenten te 's-Gravenhage te verkrijgen in rekening-courant, waarvoor het noodig is. dat met haar een rekening-courant* overeenkomst wordt gesloten. B. en W. stellen voor aldus te besluiten. Verkoop van grond. P. Kramer Gzn., alhier, verzoekt van de gemeente te mogen koopen een stuk grond aan de Krugerstraat, ter grootte van ongeveer 113 M.2, tegen den prijs van 6.per M.2 (2e kl.). B. en W. stellen voor tot dén verkoop over te gaan. Binnenland. Zaterdagmiddag tegen 5 uur heeft een zekere L. B., koopman van beroep, 45 jaar, gehuwd, wonende in de Drietrom- inelsteeg 14 te Zwolle, zijn vrouw die hem en haar twee kinderen van 9 en 11 jaar heeft verluten, aan den Geuzenweg te Hilversum doodgeschoten. De man had zich verdekt opgestold. Toen hij zijn vrouw, die boodschappen ging verrichten, zag aankomen, heeft hij haar volgens zijn getuigenis gevraagd mede te gaan naar Zwolle en den stuka door, met wien zij samen leefde, te ver laten. Zij heeft daarop botweg geweigerd. Hij schoot haar daarop met een revolver in de slaap, waarna zij bewusteloos neer stortte. Hij heeft daarop in bukkende houding nog dije schoten op haar gelost, èén op het hoofd en twee op het hart, roepende: „Ik zal je leeren met een stukadoor te gaan." Met een revolver in do hand is hij daarop in de richting van het station gegaan. Op den Noorderweg werd hij gearresteerd door de inmiddels gewaar schuwde politie. Bij de arrestatie gaf hij volkomen kalm zijn revolver over. Met een auto, die een particulier den agent vrijwillig aanbood, is hij daarop naar het politiebureau gebracht, waar hij een vol ledige bekentenis heeft afgelegd. Op het politiebureau was hij niet zoo kalm als tijdens en direct naden moord. Dr. Wessel kon bij de vrouw slechts den dood constateeren. Het lijk van de vrouw, die 44 jaar oud was, is naar de algemeene begraafplaats overgebracht. Boerenknecht zwaar gewond. De 46-jarige arbeider S. Wiltjer, als boerenknecht in dienst bij Gebrs. Bazuin te Bedum, zou Zaterdagmiddag met twee paarden uit het land naar het dorp gaan. Het jongste paard had hij een lang hal ster omgedaan, waaraan een lange lus gelegd was. Achteloos deed Wiltjer deze lus om den arm, doch terzelfder t(jd werd het dier schichtig en sloeg op hol met het noodlottig gevolg, dat de lus dicht trok en de knecht in wilde vaart over het geheele weiland werd meegesleurd. Een der heeren Bazuin zette onmiddel lijk de achtervolging in, maar kon het jonge paard, dat in woesten galop over het land holde, steeds met den knecht achter zich aan, niet meer grijpen. Ar beiders uit den omtrek kwamen toesnel len en brachten eindelijk het razende dier tot stilstand, waarna Wiltjer werd losgemaakt. Hij gaf geen teekenen van leven meer, en werd binnengebracht in de boerderij, waar dr. Frik constateerde, dat de halswervel ernstig was beschadigd en de rechterarm gebroken. Even later kwam de knecht tot bewustzijn. Hij werd per Groene-Kruisauto naar het Acade misch ziekenhuis te Groningen overge- brucht. Zijn toestand is uiterst zorg wekkend. EEN VECHTPARTIJ MET ERNSTIG GEVOLG TE LEIDEN. De pensioenfonds-kwestie. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op den Lagen Rijndijk te Leiden een ernstige vechtpartij plaats gehad. Er bevindt zich daar een café, waarin zich op het verplichte sluitingsuur, te 12 uur 's nachts, nog vijf bezoekers bevonden, die eenigermate onder invloed van ster ken drank verkeerden. Hun was aange zegd, dat zij dienden te vertrekken en de herbergier had reeds een vqn de deuren gesloten. Drie feestgangers uit het nabij gelegen dorp Koudekerk wilden toen nog toegang tot het café hebben, wat echter geweigerd werd, ondanks de herhaalde pogingen van de Koudekerkers om nog binnen te ko men. Dezen bleven net zoo lang voor hst café totdat de Leidenaars-stamgasten naar bulten kwamen; onder hen'bevond zich ook een vrouw. Het is nog niet uitgemaakt waardoor de twee gezelschappen ruzie hebben gekre gen, maar zeker if, dat zich direct een formeele kloppartij tusscben de Leide- naars en de Koudekerkers ontwikkelde, waarbij de 22-jarige P. v. D. uit Koude kerk dusdanig met een hard voorwerp op het hoofd werd geslagen, dat hij een schedelfractuur kreeg en ook overigens zeer ernstig werd gewond. In zorgwek- kenden toestand is hij naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Het heele gezelschap is naar het poli tiebureau geleid, en de politie heeft den geheelen Zondag een diepgaand onder zoek ingesteld. In arrest zijn tenslotte ge steld de 32-jarige J. S. en de 30-jarige v. d. B., die ervan verdacht worden uit het Leidsche gezelschap den Koudeker kenaar het ernstigst mishandeld te hebben. MILITAIR TE VLEUTEN UIT DEN TREIN GEVALLEN. Wonder boven wonder ongedeerd. Uit den extra-militairen trein van Den Haag naar Oldenbroek is Zaterdag te Vleuten een militair uit den in vollen vaart zijnden trein geslingerd. De mili tair zat op een open wagen, waarop ge schut geladen was. Bij het passeeren van het station Vleuten, kwam hij met zijn voet in aanraking met een wissel, die daardoor overging, ten gevolge waarvan de man van den wagen viel. Wonder boven wonder kreeg hij geen letsel van beteekenis. Te Utrecht werd hij gemist. Uit Vleuten was echter reeds bericht ge komen, dat hij zich daar nog bevond en door den val niet gedeerd was. DRANK EN JALOUZIE. Ernstige vechtpartij ln een woonschuit. Zaterdagnacht ontstond in een woon schuit liggende in de Delfshavensche Schie te Rotterdam twist tusschen den bewoner, den 42-jarigen S., een anderen woonschuitbewoner den 30-jarigen V. M. en diens 24-jarigen kostganger J. T. M. heeft daarbij een mes gegrepen en daarmee op de anderen Ingeslagen. De kostganger kreeg eenige steken ip den rug. S. werd in zijn gezicht gewond, diens vrouw kreeg messteken in gelaat en han den, terwijl ook de echtgenoote v. M. bloeden gewond werd. M. is in bewaring gesteld, terwijl ook de kostganger ter ontnuchtering werd opgesloten. Oorzaken: Drank en jalouzie. DOODELIJK MOTOR-ONGELUK. Op den weg van Overschle naar Delft Op den weg van Overschie naar Delft is Zondagmiddag de 21-jarige motor rijder Jacob Dedert uit de Vinkenstraat te Rotterdam in botsing gekomen met een melkauto, die bestuurd werd door den 45-jarigen W. W. uit Zegwaard. De motorrijder, die zeer hard reed kon de flauwe bocht van den weg niet halen. De man werd zwaar gewond van den weg naar het ziekenhuis te Rotterdam over gebracht en is enkele uren daarna, nadat hem reeds het linkerbeen was afgezet aan de bekomen verwondingen overleden. Zijn motor werd totaal vernield. DOOR GECONSERVEERDE PRUIMEN VERGIFTIGD. In het huisgezin van de familie L. te Schimmert (L.) hebben zich gevallen van vergiftiging voorgedaan. Een drietal per sonen uit het huisgezin bleek na het ge bruik van geconserveerde pruimen uit een blik vergiftigd te zijn. Men hoopt hen in het leven te behouden. MOTORONGELUK. Op den Rotterdamschen straatweg ln de bocht nabij de Zweth ls Zondag middag omstreeks kwart over twaalf de 22-jarige motorrijder J. Debert, wonende Nootilorpsche slraat te Rotterdam, ko mende van daar, met een sneihe'd van ongeveer 100 K.M. gereden op oen vracht auto van den melkrijder Lexmond uit Zoetermeer, die van de richting Delft kwam. De botsing was zoo hevig, dat de motorfiets nagenoeg geheel aan stukken vloog. Van den motorrijder werd een been versplinterd, terwijl het andere been op verschillende plaatsen is ge broken. In hopeloozen toestand werd hij naar het Ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. De vrachtauto werd aan de voorzijde zoo zwaar beschadigd o.a. werd de voor-as geheel verbogen dat verdpr rijden niet mogelijk was. Met een ber gingswagen van den heer J. de Graaf werd hij weggesleept. EEN NEDERLANDSCHE DAME BESTOLEN TE NICE. Een Nederlandsche dame te Nice, me vrouw Gallois, had met haar man een kennis van den trein gehaald, die uit Amsterdam kwam. Het gezelschap begaf zich per auto naar huls en bij haar thuis komst ontdekte mevrouw Gaillois, lat zij haar paarlen collier en een brocheo miste. Bij het uitgaan van het station was er in de drukte wel iemand met kracht tegen haar opgeloopen, maar zij had daar verder geen aandacht op geslagen. Ver moedelijk zijn haar op dat oogenblik de beide sieraden ontstolen, die een waa- io van ongeveer 80.000 gulden (900.000 fres.) vertegenwoordigen. G AS VERSTIKKIN G. De 67-jarige W. W., die geheel alleen woonde in het perceel Driehuizerweg 36, te Rotterdam, ls in den nacht van Zater dag op Zondag door gasverstikklng om het leven gekomen. In zijn slaapkamer bevindt sicfc een kraantje voor een Ingezonden Mededeling. kachel. Vermoed wordt dat de heer W. dit per ongeluk met zijn voet heeft open- gestooten, toen hij zich Zaterdagavond ter ruste begaf. ENRSTIG AUTO-ONGELUK TE ALFEN A.D. RIJN. Een doode. Gisterenmorgen omstreek halfzeven la te Alfen a. d. Rijn een ernstig auto-onge luk gebeurd. Een tweepersoonsauto, ko mende uit Nijmegen, waarin gezeten wa ren de heer J. D., verbonden aan de Ne derlandsche Bioscooptrust en zijn ver loofde, de 26-jarige mej. M. S., beiden wonende te 's-Gravenhage, reed op den Straatweg, met tot nu toe onbekende oor zaak, tegen een telefoonpaal, welke af knapte, waarin de auto over den kop ln de sloot viel. De heer D. werd door toe geschoten hulp bewusteloos uit het voer tuig gehaald en eerst toen hij weer bij kwam, vernam men, dat er nog een pas- sagie rin de auto had gezeten. Deze bleek reeds te zijn overleden. Het stoffelijk overschot is op last van den officier van justitie ter sectie naar het Academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. OM HET BELASTINGPLAATJE. Te Heusden kwam zekere J. v. W. tot de ontdekking, dat hij zijn fietsbelasting- plaatje was vergeten en reed daarom ln groote vaart terug naar huis. Even voor zijn woning aangekomen reed hij tegen een boom, waardoor hij een zeer ernstige hersenschudding kreeg. Stervende is hij naar het gasthuis overgebracht. ERNSTIGE MISHANDELING. De 28-jarige kellner W. J. K. is opge sloten ter zake van poging tot zware mis handeling van zijn 43-jarigen collega R. V., van de Kruisstraat te Rotterdam. Op de Kruiskade heeft K. voor het café van I). zijn collega opgewacht. Zoodra de belde mannen elkaar ontmoetten, ont stond een woordenwisseling over het ont slag van K. uit een ververschingstent op de Nenijto, welk ontslag K. aan V. meen de te moeten wijten. De twist liep zoo hoog, dat K. zijn collega met een mes een wond van 20 cM. lengte toebracht. In het ziekenhuis aan den Coolsingel is de ge wonde verbonden. K. is naar het politie bureau aan de Witte de Withstraat over gebracht. AUTO IN DE SCHIE. De drie Inzittenden bewusteloos. Zondagavond is op den Rotterdamsche- weg ter hoogte van de Rotterdamsche Melkmarkt een auto van een inwoner uit Dordrecht door het defect raken van het stuur in volle vaart in de Schie gereden. De drie inzittenden, een dame en twee heeren, werden met groote moeite gered uit de onder water zittende auto. Allen werden in bewusteloozen toestand naar het gemeenteziekenhuis te Rotterdam vervoerd. f Later werd gemeld, dat allen het zieken huis hebben verlaten en naar hun woLing zijn gekeerd. EEN HEVIGE BRAND TE ZAANDIJK. Onvoorzichtigheid de oorzaak. In het pakhuis van aarde werk en por- celein, toebehoorende aan j. Schipper en Zonen en staande aan den Lagedijk te Zaandijk, heeft gisteren een ernstige brand gewoed, die omstreeks kwart over twee in den namiddag is uitgebroken. De brand is te wijten aan een verre gaande onhandigheid van een der leden van het personeel. Deze had ln de gelljk- straatsche verdieping van het pand het reservoir van een auto gevuld en wilde zich vergewissen of de tank vol was. Wat hij deed staat vrijwel gelijk met moedwillige brandstichting: de man streek namelijk een lucifer aun en hield dezen boven de vulopening van het reservoir. Een knal, en het volgend oogenblik stond de ruimte ln vlam. De brandende benzine stroomde overal heen en er was niet veel tijd voor noodig om behalve de gelljk- strautsche verdieping ook de beide boven liggende étages van het ongeveer 40 M. diepe pakhuis te doen vlamvatten. ln totaal werd de'brand met 12 stralen water bestreden. De belde bovenverdiepingen zijn vrijwel geheel een prooi van het vuur geworden. TELEGRAM-RECORD. Thans op naam van Nederland. Het record voor het overseinen van een telegram hetwelk op naam van het Ameri- kaansche Telegraafkorps stond met een snelheid van 69 sec. (New York—Londen) ter gelegenheid van de boksmatoh Car- pentier—Dempsey is door Nederland verbeterd. Een der telegrammen over den Olym- pischen voetbalstrijd tusschen Uruguay en Argentinië bereikte 52 seconden, nadat het door het personeel van het telegraaf kantoor in het Stadion was uitgezonden, het redactiebureau van een der grootste dagbladen van Buenos Aires. ONDER HET ZAND BEDOLVEN. Eén doode. Terwijl Vrijdagmiddag een aantal ar beiders bezig was met het graven van fundamenten voor een kelder van een ln aanbouw zijnde boerder# te Baexem, schoof plotseling, naar hst V. D.-bureau meldt, een laag bevesgxosdi wrm aas

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5