UIT DEN OMTREK SPOORWEGRAMP IN BEIEREN. lengte van 4 M. los. Twee arbeiders kon den zich tijdig redden, maar de derde, de '21-jarige Van Roy, afkomstig uit Heyt- huizen, werd door de neerstortende zand- massa bedolven en gedood. Dinsdagmiddag vervoegde zich aan een drukkerij te Leeuwarden een heer, die zich noemde C. B. A. ten Wencel, inspec teur der centrale recherche te 's-Graven- hage. Hij toonde zijn visite-kaartje en verzocht voor hem een machtiging van den commissaris van politie te 's-Graven- hage over te drukken. In dit stuk werd hem opgedragen om overal in den lande te zoeken naar vnlsch bankpapier en dit papier ook, als hij het slechts verdacht vond, in beslag te nemen. Hij had reeds de dan al te geven quitantle gezegeld bij zich. Ook werd hij gemachtigd om de plaatselijke politie te requireeren om kantoren en woningen te gen den wil der bewoners binnen te tre den. De politie stelde zich verdekt op en bij zijn komst aan een drukkerij werd hij gearresteerd. Het bleek te zijn iemand uit Zuid-Hol land. In zijn bezit werd bankpapier ge vonden, benevens allerlei papieren van zijn valsche aualiteit Hij is voorloopig in arrest gesteld. Buitenland. Het hof te Eisenach heelt het doodvon nis dat op 19 Mei door de rechtbank al daar was uitgesproken tegen den koop man Leister, die van moord op zijn vrouw Na het doorrijden van het station Sie- gelsdorl is Zaterdagnacht ongeveer 2 uur 20 min., door een tot dusver onbekend van vrijspr Beschl' beschuldigd was, vernietigd en den be< agde vrijgesproken. In de motiveering i het vonnis staat uitdrukkelijk dat de raak niet wegens gebrek aan bewijs geschiedt maar omdat het hol van de on schuld van beklaagde overtuigd is. Ge lijk bekend werd het doodvonnis tegen Leister indertijd niet voltrokken maar in levenslange gevangenisstraf veranderd. EEN STERK STUKJE. Voor het Noorderstation te Berlijn hield Vrijdag een sleeperswagen stil en de sleeper begon, bijgestaan door zijn knecht, een wagon met zakken cement, die een paar uur tevoren in het station was aangekomen, te lossen. De twee man nen laadden den inhoud, 127 zak, op hun wagen en reden weg. Toen kort daarop de eigenaar van de zakken cement aan het station kwam om zijn goed af te halen bleek hem dat die ven hem voor waren geweest. De politie wist echter den sleeper en zijn knecht nog te Reineckendorf te achterhalen en in te rekenen. Zij hadden den sleepers wagen en het paard gehuurd en stonden luist met iemand over den verkoop van hun bult te onderhandelen. AUTOBUS-ONGELUK. Een autobus, die dienst deed tusschen Londen en de badplaatsen is bij Sidcup tegen een vrachtwagen gereden. Er wer den 26 passagiers gewond, van wier ver scheidene kinderen. EEN GEVAARLIJK HEERSCHAP. Te Maagdenburg heelt de opperman Georg Mussche, die reeds als 18-jarige ongen zijn verlooide in een aanval van iloeddorst had vermoord, maar toen dank zij zijn jeugd tot slechts 15 jaar gevange nisstraf veroordeeld werd en twee maan den geleden in vrijheid werd gesteld, nu zijn tegenwoordige verlooide, een 28- jarige landarbeidster, met een broodmes doodgestoken. Men vond het lijk van het slachtoffer afschuwelijk verminkt en in stukken gesneden. De dader is ge arresteerd. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een auto, die 17 meisjes van jonger dan 20 Jaar en enkele mannen vervoer de, kwam in aanraking met de leuning van een brug nabij Cestona (Spanje). De borstwering begaf zich en de auto stortte met de inzittenden in het water. Zeven meisjes en een man verdronken; zeven andere vrouwen en mannen, waar onder de autobestuurder, werden min of meer zwaar gekwetst. DE AARDSCHOKKEN TE KORINTHE. Naar uit Athene wordt gemeld, zijn te Korlnthe en omstreken weer krachtige aardbevingen waargenomen, waardoor onder de bevolking groote angst ont stond. Naar men zegt, zijn hierbij weer drie kinderen om het leven gekomen. ZWAAR ONWEDER In Zuid Brandenburg en Noordelijk Silezlë zijn Zondagnacht zware onweders gevallen. In Guben staat geen telegraaf paal meer overeind, en een 7-jarig jonge ntje die door afknappende electrische dra den werd getroffen is op slag gedood. De groote tribune op het veld van de gym nastiekvereniging is ingestort. In Sa- gan zijn tal van laaggelegen huizen on- aergeloopen, en de vruchtenoogst is ver nietigd. Tusschen Guben en Breslau is de straatweg op tal van plaatsen wegge slagen. Groote gaten zijn geslagen in de bedij king van verschillende rivieren en hier en daar hebben reeds overstroomingen plaats gevonden. Blijkens berichten uit Fuenfkirchen ls de streek aan de Servisch-Hongaarsche grens op Sacramentsdag (Zondag) getrof fen door een verschrikkelijk onweer, dat de telefoon- en telegraaflijnen vernield neeit, zoodat er tot dusver slechts schaar- sche berichten naar buiten zijn doorge- drongen. Er moeten vier menschen door den bliksem zijn gedood en twee hun spraak verloren hebben. De veldvruch ten zijn grootendeels vernield. Twee jaar geleden ls deze streek ook door een pwaw; «awssr getroffen. gebleven oorzaak, de D-trein no. 47 van Triëst over München en Frankfort a.d. Main naar Nederland ontspoord. Zondag morgen waren er reeds 22 dooden en 12 zwaar gewonden, terwijl 11 personen min der ernstig werden gekwetst. De zwaar- en lichtgewonden zijn in de ziekenhuizen te Neurenberg en Fürth opgenomen. Onder de dooden bevinden zich zes spoorwegemployés. Zoowel de locomotief als een aantal rijtuigen zijn ontspoord. De trein reed met normale snelheid, toen plotseling de locomotief uit de rails liep en van den tamelijk hoogen spoor dijk omlaag stortte. Hij sleurde zeven wagons mede uit de rails, waarvan er eenige in elkaar Bchoven. Merkwaardiger wijs werd de bagagewagen, die zich on middellijk achter de locomotief bevond, sleohts licht beschadigd. Daarentegen zijn de eerste rijtuigen achter den baga gewagen vrijwel geheel vernieldde meeste dooden en gewonden bevonden zich dan ook in deze wagons. De trein bestond uit ongeveer tien rij tuigen, twee slaapwagens en een post- rijtuig, welke laatste het einde van den trein vormde. Bij het doorrijden van het station Slegelsdorf scheen alles nog in orde te zijn. De signalen stonden op vei lig en er vertoonde zich geenerlei onver wachte hindernis. Het traject bij het station Siegelsdorf ligt in een z.g. recht- sche bocht, d.1. een kromming van rechts naar links. De trein moest met volle snelheid, 80 K.M. per uur, de kromming passeeren; volgens dienstvoorschrift mocht hier geen vaart worden vermin derd. Bij het voorbijrijden van het station Slegelsdorf had de stationschef niets bij zonders aan de iooomotief gezien. Het wisselwachtershuisje voorbij het station in de richting Hagenbuschacb ligt op ongeveer 800 M. ten Zuidwesten van het station. Dit wisselwachtershuisje werd op de gewone wijze bediend. Toen de trein het gebouwtje juist gepasseerd was, hoorde de wisselwachter een ont zettend gekraak. In een groote stoomwolk zag hij de locomotief en eenige andere wagons, die ontspoord waren en van den 8 a 4 meter hoogen spoordijk omlaag waren gestort. Het bleek, dat de beide voorste wielen- paren zich een meter diep in den grond van den spoordijk hadden ingegraven. Groote verwoesting. Eenige andere rijtuigen zijn in tegen gestelde richting geslingerd en liggen met de wielen in de lucht. De tender is blijkbaar over de geheele locomotief heen geslagen. Ook deze ligt in tegengestelde richting aan den voet van den spoordijk onder de locomotief. Dit pleit voor de veronderstelling, dat de locomotief het eerst ontspoord is en dat door de snel heid, waarmede de trein reed, de andere wagens eveneens ontspoord en in elkaar geschoven zijn. De middelste wagens waren er hierbij het ergste aan toe. Zoo als gezegd, bleef evenwel de bagagewa gen vrijwel intact, evenals de drie laatste wagens van den trein. De rails en de onderbouw van de spoorbaan zijn vrijwel geheel vernield. Door de uit de rails geworpen wagons zijn ook de telegraafpalen daar ter plaatse verbrijzeld, zoodat het telegrafisch ver keer langs de lijn gestoord was. De uit werking van het ongeluk was ontzettend. De machinist was onmiddellijk doodde stoker en een leerling-machinist bleven ongedeerd. Als door een wonder bleef ook de hoofdconducteur, die zich in den eersten wagon bevond, ongedeerd. Gruwelijke tooneelen. Na de ontsporing speelden zich ver schrikkelijke tooneelen af. De ongedeerd gebleven reizigers snelden uit den trein, al schreeuwend en jammerend, op enkelen na, die hun tegenwoordigheid van geest bewaarden en de passagiers, die zich onder de puinhoopen bevonden, trachtten te helpen. Een spoorwegarbeider, die kort na het ongeluk hulp kwam verleenen, verklaar de, dat hij uit een der vernielde wagons slechts drie kinderen geheel ongedeerd had kunnen redden. Alle overige inzit tenden waren gedood of ernstig gewond. In het eerste rijtuig, waarin een dokter en zijn gezin hadden plaats genomen, speelde zich een tragisch voorval af. De dokter wilde juist uit den trein sprin gen, toen een tweede schok hem tegen de deur slingerde, waardoor zijn hoofd werd verbrijzeld. Hij had zijn sigaar nog in de hand. Een zestigjarige man, die tusschen de puinhoopen van een wagon zat beklemd, kon eerst bevrijd worden, toen men een doode, die zich in dezelfde coupé bevond, een been had afgezaagd. Onder den stoom der locomotief. Omtrent de oorzaak van de ramp wordt nog gemeld, dat, nadat de trein het sta tion Siegelsdorf was gepasseerd, onge veer tweehonderd meter voorbij het station een railbreuk ontstond doordat de loco motief bij het passeeren van een wissel uit bet spoor sprong. De locomotief is echter niet, zooals later bleek, terstond van den dyk gestort, doch heeft zich met de wielen diep in den grond ge boord. Daarbij is de machine letterlijk over den kop geslagen en heeft zij zich tegelijkertijd omgedraaid, zoodat zij in omgekeerde richting kwam te liggen. Uit de locomotief, die dus met haar voor zijde tegenover den trein was komen te liggen, drong de gloeiende stoom de ver nielde wagons binnen. De passagiers in de voorste wagons stierven dan ook een ontzettenden dood of kregen vreeselbke brandwonden. Het ongeluk trof de rijtuigen derde khuse; de wagons eerste an tweede klasse, die zich achteraan den trein be vonden, bleven vrijwel intact. Op de plaats des onhells. Een referendaris, die zich door uit den wagon te springen, in veiligheid wilde brengen, werd dopr een deel van/een tweeden wagon getroffen en gedood. Een dame, die tusschen de puinhoopen be klemd zat, kon eerst na verscheidene uren, gedurende welke zij herhaaldelijk genarcotiseerd moest worden, bevrijd worden. Het bleek, dat zij slechts lichte brandwonden had. Een der passagiers, die zich in een wagen bevond, waar tal van reizigers gedood en zwaar gewond werden, bleek, toen bij na verloop van zes uur bevrijd werd, in het geheel niet gekwetst te zijn, Onder de geldentlflceerden geen Nederlanders. Van de 22 dooden zijn er tot dusver 19 geïdentificeerd. Hierbij bevinden zioh geen Nederlanders, evenmin als onder de zwaar gewonden. In totaal werden 112 personen licht gewond. Zij konden eohter, nadat hun geneeskundige hulp was verleend, hun reis voortzetten. Misdaad In het spel? De oorzaak is nog steeds niet bekend. De omstandigheden, onder, welke de ramp plaats had, doen echter sterk denken aan die van het spoorwegongeluk te Leifferde. De autoriteiten nemen dan ook, volgeos de »Lokal Anzelger*, voor loopig aan, dat men hier weer met een aanslag te doen heeft. De politie stelt in deze richting een onderzoek in. Dat de Iooomotief in een richting ligt, tegen gesteld aan die waarin gereden werd, maakt het waarschijnlijk, dat de trein op een hindernis is gestooten. De wis- sëlwaohter verklaarde voorts, dat de D 47 eiken dag deze bocht met dezelfde snel heid neemt. Hij herinnerde er aan, dat twee jaar geleden bij het nabijgelegen station Puschendorf herhaaldelijk aan slagen op treinen zijn beproefd, die ech ter steeds op het laatste oogenblik ont dekt zijn. Reeds 27 dooden. Het aantal dooden is tot 27 gestegen, van welke zich 19 te Siegelsdorf en 8 in de ziekenhuizen te Neurenberg bevinden. Er zijn nog 11 zwaargewonden, van welke 8 in levensgevaar verkeeren. Het aantal licht gewonden, die nog ter observatie in de ziekenhuizen blijven, bedraagt 6. Het offlcleele onderzoek. De officieels verklaring, die omtrent het ongeluk wordt gepubliceerd, zegt dat van een aanslag geen sprake kan zijn, omdat in dit opzicht niets verdachts ge- vonden is. Wat dan wel de oorzaak van he.t ongeluk kan zijn, laat de verklaring I in het midden. Alleen ls duidelijk, dat i de locomotief reeds ongeveer honderd meter voor de plaats des onheils aan het slingeren geraakt moet zijn. Het is niet j onmogelijk dat het een of ander defeot aan een radstel, b.v. de breuk van een as of een dergelijke beschadiging den loop van de machine onzeker heeft ge maakt en dat dit ongeveer honderd meter verder tot het ongeluk heeft gevoerd. Hierop wijst de verklaring van den wis selwachter, die gezien heeft dat de loco motief plotseling het voorste stel wielen verloor. De stoker vertelt De in het ziekenhuis liggende stoker Fleschhut heeft aan een medewerker van de »B.Z. a. M.« verteld, dat hij zich op zijn plaats als stoker had bevonden, toen de trein het station Siegelsberg doorreed. Kort nadat de trein de bocht naar links voorbij was, bemerkte ik, dat de loco motief slingerde. Dat was ongeveer ter hoogte van het seinhuis. Ik had den in druk dat reeds toen de locomotief van de rails gesprongen was. Het slingeren werd plotseling zoo gevaarlijk, dat de machinist met alle kracht remde. In een seconde was toen het ongeluk geschied. Dit is de derde maal, dat Fleschhut in zijn functie een spoorwegongeluk mee maakt. DE UITSPRAAK IN HET PROCES- ME8TORINO. De uitspraak in de zaak Mestorlno heeft te Parijs diepen indruk gemaakt. Algemeen werd de doodstraf verwacht. Verscheidene bladen drongen voor de uitspraak daarop aan. Het publiek in de rechtzaal toonde herhaaldelijk felle af keuring van zijn daad. De menigte, die Vrijdag voor het paleis van justitie het vonnis afwachtte, uitte, haar ontevreden heid over het vonnis met de kreet:„Ter doodl" Een 1000-tal menscben diende een een verzoekscflrlft in om Mestorlno ter dood te veroordeelen. Naar aanleiding van het nieuwe blijk van zachtmoedigheid aan de Jury, wordt van verscheidene kanten aangedrongen op maatregelen, die in een geval als dit de doodstraf verplicht stellen. Blijkbaar oordeelde de jury, dat de zaak niet vol doende opgehelderd was. Een groot deel van de schuld moet de vrouw van den veroordeelde treffen. Aan den anderen kant ls niet gebleken, welke verhouding precies bestond tusschen het slachtoffer en Susanne Charnaux. Bepaalde jury leden moeten hun stem hebben laten bepalen door hun principleeleafkeuring van de doodstraf en door het fatsoenlijke leven, dat Mestorlno geleid heeft. 4 leden van de jury wilden hem naar de guillotine zenden. Met zijn vrouw gaat het veel beter. Zij nam een groote dosis van een slaapmiddel om Indruk op de Jury te maken. Haar zuster wordt vervolgd wegens het ver borgen houden ven het Ujk van een ver moorde en het heelen van juweelen, die van een misdaad afkomstig zijn.Daarop kan levenslange dwangarbeid staan, waar toe ook Mestorino veroordeeld werd. Zoo'n vaart zal het echter niet loopen. Anita Helm, de secretaresse van den directeur van een handel in wijn en spi ritualiën te Londen, is de gelukkige die 126.000 verdiend heeft bij de sweep- stake, die de Londensche beurs voor de Derby georganiseerd had. Zij was gisteren met haar gewone werk bezig toen een verslaggever bij haar kwam. Zij is 85 jaar en ziet er aantrek kelijk uit, maar onder de vele brieven met gelukwenschen, welke zij reeds gekregen heeft, is nog geen huwelijksaanzoek ge weest. Voorloopig denkt zij in haar be trekking, die zij al twaalf jaar bekleedt, te blijven. Zij bekende, dat zij den vorigen nacht van opwinding nauwelijks had kun nen slapen. DE MAN DIE MISSCHIEN 262.000 P.ST. VERDIEND HEEFT. De hoofdprijs in de vermaarde Sweep- stake van de Derby te Calcutta, ten be drage van 262.000 p.st., is gewonnen door den Engelschman Webb, die op het oogenblik aan boord van een vrachtzoe ker is. Dit schip vaart tusschen Colombo en Singapore en het is onmogelijk ver binding met hem te krijgen, daar het schip geen draadlooze installatie heeft. Vaststaat dat Webb het winnende num mer gekocht heeft, maar men acht het mogelijk dat hij het biljet aan een van zijn vrienden overgegaan heeft, aange zien hij meer dan een biljet had gekocht Zijn vrouw die te Calcutta is achterge bleven, verkeert natuurlijk in groote spanning. DE ONVERBETERLIJKE ZEVENTIGER Charles Ward is Zaterdag te Truro we- gens zakkenrollen tot drie maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Uit zijn strafregister bleek dat hij 87 jaar van zfin leven in de gevangenis had doorgebracht. Hamm, 9 Juni. Op de mijn Westfalen zijnvannacht door het instorten van een Siuang over een lengte van ongeveer 20 M. drie mijnwerkers na het ongeluk riep nog een der mannen om hulp, daarna heeft mengeen teeke- nen van leven meer vernomen. Het kost veel moeite om de mannen of hun lijken te bereiken. New York, 10 Juni. Het Zuid-Oostelijk deel> van Washington, hetzelfde .deel van 3e stad, dat verleden jaar November door een tornado werd geteisterd, heeft thans ernstige schade geleden door een hevig onweer, dat met een storm gepaard ging. Honderden boomen werden omver ge worpen. Op het Bolling vllegve d werden verscheidene hangars en elf vliegtuigen vernield. De schade bedraagt daar naar schatting 200.000 dollar. Van de pandhuisschandalen, die enkele maanden geleden te Berlijn opzien baar den, zal het eerste en grootste binnenkort worden berecht. Van de beschuldigden, tien in getal, is Sally Paul Bergmann, de houder van het pandhuis, de voornaam ste. Hij wordt beschuldigd van bedriege- lljke bankbreuk, valscheld in geschrifte en verduistering. De gewezen substituut- officier van justitie, dr. Walter Jacobl, wordt van medeplichtigheid beticht, om- dat hij gunstige referenties over Berg mann en zijn onderneming placht te ge ven. De andere beklaagden hebben in de zaak een ondergeschikte rol gespeeld. HET OPROER TE TALSOM. Het eind van het lied Het Hooggerechtshof heeft Vrijdag de zes aanstichters en leiders van het ge vangenis-oproer te Fulaon in Californië ter dood veroordeeld. Julianadorp. Een schoolreisje. Maandag 1.L werd met de leerlingen van de drie hoogste klassen en zij die 1 April van school zijn gegaan, een school reisje gemaakt. Het weer heeft zich den geheeleu dag uitstekend gehouden. Om acht uur zomertijd vertrok het geheele gezelschap in 16 luxe auto's en 8 auto bussen van Julianadorp, uitgeleide gedaan door talrijke ouders en belangstellenden. De eerste pleisterplaats was „De Rustende Jager" te Heilo, vandaar werd gereden naar het Hertenkamp te Velzen. De ruïne van Brederode was daarna aan de beurt om bezocht te worden. Voort* werd bet Kopje van Bloemendaal beklommen, waar vooral genoten werd van het prachtige panorama. Vandaar langs den breeden zeeweg naar Bloemendaal aan Zee. Hier werd nog even pootje gebaad en toen werd het tijd om de terugreis aan te vangen. Op de terugreis werd gepauzeerd in den speeltuin van den heer Timmerman te Schoorl, waar de Jeugd zich ook nog eens naar hartelust kon vermaken. Spoe dig werd het toeu tijd om ook het laatste gedeelte van de reis tc gaan ondernemen. Zonder pech is een en ander verloopen. Om 9 uur kwam de lange rij auto's in het gezicht en reed toen spoedig het dorp binnen, opgewacht door vele nieuws gierigen. Opgetogen over den genotvollen dag, nam men afsebeid van elkander. Het eerste gedeelte van de schoolfeesten is hiermede weer achter den rug en naar wensch geslaagd, dank zij de medewer king van zoovelen. Vrijdag a.s. zijn de 8 laagste klassen aan de beurt, 's Mor gens eerst naar Huisduinen en 's middags spelletjes doen en feest op bet dorp. 's Avonds is er bal in de zaal van den heer Beuneman, zoodat, als ook dan het weer medewerkt, er voor ailen weer wat te genieten valt. Anna Paulowna. ALGEMEENE VERGADERING COOP. BOERENLEENBANK. Zaterdag 9 Juni j.L hield de Coöpera tieve Boerenleenbank te Anna Paulowna in „Veerburg" haar Algem. Vergadering De voorzitter, de heer G. J. Lovink, opent de vergadering met de aangename mededeeling, dat het voor de Bank een bijzonder gunstig juar is geweest, on danks eenige bijzondere uitgaven, het welk met enkele cijfers wordt geïllus treerd. De kassier leest daarop de notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. Mededeellngen. a. Overeenkomstig de door het Centraal Bestuur gemaakte regeling zou het sala ris van den Kassier op 1700 gebracht moeten worden. Het Bestuur der Bank heeft echter gemeend, dit voorloopig van 1200 op 1400 te moeten brengen. b. Voor de betaling van rente en af lossing zal in het vervolg aan het eind van het jaar, behalve een avond, ook een geheelen dag zitting worden gehouden, op de zitting te Schagen voor de ont- Hlerna moet worden overgegaan tot de pe Kezelman (herkiesbaar); b. 2. plaatsver- srgegaai iuralid, periodieke aftreding van den heer verkiezing van: a. 1 bestuurslid, wegens vangst van de jaarlijksche rente en af lossing zal dan geengelegenheid meer worden gegeven aan ingezetenen van Anna Paulowna. c. Hot presentiegeld der bestuursleden ls gelijk gemaakt met dat der leden van den Raad van Toezicht en gebracht van 8 op 6 per vergadering. vangende bestuursleden, wegens perio dieke aftreding van de heeren J. C. Geer- llgs Gz. en D. Stammes (herkiesbaar); c. 1 lid van den Raad van Toezicht wegens erlodieke aftreding van den heer G. mit Sz., (herkiesbaar). Allen worden met overgroote meerder heid van stemmen herkozen en nemen hun herbenoeming aan. Tot commissie voor het nazien der re kening over 1928 worden aangewezen de heeren K. Brugman, C. Wulja en D. Koorn en tot plaatsvervangers de heeren A. J. Keppel, V. Kaan en J. Smit Az. Al len nemen de benoeming aan. De commissie, die belast is geweest met het nazien der rekening 1927 brengt gun stig rapport uit, b]j monde van den neer C. Kossen, en adviseert tot goedkeuring. Dienovereenkomstig wordt besloten. De kassier, de heer D. Kaan, brengt vervolgens het Jaarverslag uit over 1927, waaraan wij bet volgende ontleenen: De controle der Bank had geregeld Elaats. Elke maand geschiedde alt door et bestuur, om de 8 maanden door den Raad van Toezicht. De boekhouding van het geheele jaar en alle beachelden over 1927 werden door een Inspecteur van de Centrale aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, waarvoor deze 4 volle da gen heeft noodlg gehad, 2 dagen met bij stand. Bovendien had nog onverwachte kas-controle plaats, 1 maal door een In specteur der Centrale Bank en een maal door een lid van het bestuur en een lid van den Raad van Toezicht Steeds bleek alles in orde te zijn. Het aantal spaarboekjes bedroeg op het eind van het Jaar 617, het aantal voor schotboekjes 186, en het aantal boekjes ln Loopende Rekening 41. Op 1 Jan. '27 telde de Bank 284 leden; 6 leden overleden, 2 leden hebben door opzegging bedankt en 81 nieuwe leden traden toe, zoodat het aantal leden ver meerderde met 28 en daardoor steeg tot 807. De rekening sluit met een eindcijfer van 1.828.768,21. Het eindcijfer der ba lans ls 660.891.86'. Het vorige jaar waren deze cijfers resp. 1.047.480.96' en 668.568.28'. Spaarbank: Voorschotten: Loopende Rekening: gevaarlijk heerschap. vrijspraak van een ter dood veroordeelde. Ontsporing sneltrein Triest—Nederland. Van den spoordijk negrgestort. Een wagon vol dooden en zwaar gekwetsten. de sweepstake van de derby. twintig mijnwerkers bedolven. washington door een storm geteisterd. Elf vliegtuigen vernield. de pandhuisschandalen te berlijn. Op i Jan. '27 was gedeponeerd 488.591.54 In 1927 werd ingebracht 440 '9'-72 Teruggenomen werd 43°-°93 15' Op 31 Dec.'27 was du» gedeponeerd 498.689.90* De inleggers kregen aan rente 16.256.41 Waarvan is uitbetaald 7'4-8j en in de spaarboekjes bij«etchrev«n 15-54'-56 Aan voorschotten wu op 1 Jan. '27 uitgeleend «90.895,— Aan 37 personen werd gezamenlijk verstrekt 54-350.— Afgelost werd 75-055- Op 't einde van 't jaar wat dus uit geleend 270.190.— Aag rente werd ontvangen 14.924-69 Wegens onvermogen kon 1 voorschotnemer de rente niet betalen, tot een bedrag van f 13-75- Overigen» werd alle rente prompt betaald. Op 1 Jan. 1927 had de Bank in L.R. tegoed 15a.06l.77' Uitgegeven werd in L.R. 770-«35-01 en ontvangen 736-859.4' zoodat de Bank op 31 Dec. '27 tegoed wat 183.437-37' Aan ranta ward ia l.R. ontvaagaa 8.7"-40 aa uitgaf «van IJIIO.IO

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 6