Het Bestuur en de Baad van Toezicht schonken steeds hun volle aandacht aan de uitgeleende bedragen en ontvangen borgstellingen, opdat de veiligheid der belegde gelden zoo goed mogelijk ver zekerd bleef. d. verslag van de Gezondheidscommis sie te Behagen; gestane gedeelte gereed was gekomen, is het noodzakelijk geacht, ook over het resteerende gedeelte deze goot door te Breezand. WIeringen. Texel. Lammere nmar kt Stoomvaartberlchten. Marineberichten. Intusschen weten de huismoeders nu waarom dë groenten duur zijn. 't Geen altijd een troost is, nietwaar? Na altrek van alle onkosten bleef aan zuivere winst over 2171.46°—13.75 nog te ontvangen rente, blijft 2157.71°. De winst moet op de reserve worden gebracht, waardoor het reservefonds stijgt tot 21564.61. De Beschrijvingsbrief voor de Alge- meene Vergadering, welke 14 Juli te Utrecht zal worden gehouden, geeft geen aanleiding tot bijzondere bespreking. Tot afgevaardigden worden benoemd de hee- ren C. D." Reselman en J. O. Geerligs, tot Ëlaatsvervanger de heer J. Lindenibergh. »e afgevaardigden krijgen vrjj mandaat. Hierna rondvraag en sluiting, met dank voor de aangename samenwerking. Openstelling zwembad. Anna Paulowna. Het zwembad wordt uitgebaggerd en schoongemaakt en zal vermoedelijk 15 Juni worden opengesteld. Raad van Anna Paulowna. Raadsvergadering op Woensdag 18 Juni 1928, des namiddags 8 uur. Punten van behandeling: L Notulen. 2. Mededeelingen. a. Ged. Staten keurden goed de laat stelijk vastgestelde suppletoir begrooting over 1928; b. dankbetuiging van den heer Jb. Jon ker voor verhooging jaarwedde; c. aangeboden is het verslag van den toestand der gemeente en van de verrich tingen ter zake van volkshuisvesting over 1927; e. verslag der Ver. van Zuiderzeege- meenten en van de afd. Noord-Holland der Ver. van Nederlandsche Gemeenten; f. door een bespreking van de aan nemers met den leider van het advies bureau is gebleken, dat geen ernstige klachten tegen het bureau bestaan, ter wijl aan enkele bezwaren is tegemoet ge komen; g. het loon van J. Wiegman, in lossen dienst van het G.E.B., is verhoogd van 18.tot 21.per week; h. een brief is ingekomen van den Mi nister van Waterstaat, houdende bericht, dat er geen aanleiding bestaat opnieuw over te gaan tot verbetering van den toe stand van den spoorput op kosten van het Rijk; 1. wegens ongesteldheid van mej. J. Veenlnga, onderwijzeres aan School III, is van 1 tot en met 8 Mei 1928 als tijdelijk onderwijzeres werkzaam geweest mej. A. J. de Snaijer te Helder; k. toen de betonnen goot langs de Be- nedenbuurt over het door den Raad toe trekken, terwijl tevens vernieuwing van de hekken langs het erf van de woning van het Hoofd der School en het Post kantoor noodig werd geoordeeld, waar om daartoe bereids opdracht is ver strekt; L ingekomen is bericht van oprichting van het Departement Den Helder en Om streken van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel; m. ingekomen is de balans, rekening van baten en lasten van het G.E.B. over 1927. 8. Vocrstel om te besluiten tot het be rusten in een tegen de gemeente inge stelde rechtsvordering tot betaling van 1'9 gedeelte der koopsom, voor de eigen dommen van de Erven Walboer. 4. Voorstel om een overeenkomst aan te gaan met de procedeerenden (over aanspraak op bedoeld gedeelte van de koopsom) omtrent de betaling daarvan. 6. Aanvrage van J. H. Noorden tot ver krijging van een voorschot ingevolge de bepalingen van de Landarbelaerswet; 6. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening met verbodsbepaling om ge schenken en steekpenningen aan te nemen. 7. Aanvragen om vergoeding of tege moetkoming ingevolge art. 18 der Lager Onderwijswet 1920. 8. Voorstel tot het aanvragen voor reke ning der gemeente van aansluiting aan het Rijkstelefoonnet van de woningen der Wethouders. Deze zijn bereid, de helft der hieraan verbonden kosten aan de Gemeente terug te betalen. 9. Voorstel tot het betalen van een evenredig deel der kosten van een te Behagen te houden applicatiecursus in lichamelijke oefening. (De totaal-kosten worden geraamd op 1000.—, welke door de deelhemende ge- meenteni jnaar het aantal onderwijzers, hetwelk uit elke gemeente deelneemt, zul len worden omgeslagen). 10. Voorstel om in beroep te gaan van het besluit van Ged. Staten, waarbij de forensenaanslag, opgelegd aan H. M. Ruijsenaars te Heemstede, over het be lastingjaar 1925/'26 is vernietigd. 11. Aanvraag van het Bestuur der R. K. School om gelden beschikbaar te stel len tot vervanging van gordijnen met toebehooren in de oude lokalen dier •chool, door nieuwe. 12. Bezwaarschriften tegen aanslagen in het schoolgeld. 18. Voorstel om voor rekening der ge meente de kinderen van school II te ver voeren naar het zwembad te Kleine Sluis, teneinde hen in de gelegenheid te stellen, zwemonderricht te ontvangen. 14. Adres van de Ver. „Bewaarschool te Breezand, om de in de vorige vergade ring geweigerd subsidie alsnog toe te staan. s 16. Voorstel tot het aangaan van een geldleenlng tot een bedrag van 55500.— (Aankoop eigendommen Erven Walboer 10.000.— kosten overdekte speelplaat- ten 24.500.—. kosten uitbreiding laag spanningsnet 81.000.—.). 1 16. Suppletoire begrooting en af- en overschrijvingen, dienst 1927. 17. Voorstel tot wijziging der verorde ning tot heffing van begrafenisrechten. 18. Rondvraag. Uitvoering „Vrindschap". Zondagavond gaf de Zangvereeniging „Vriendschap" een openbare uitvoering in de zaal van den heer Jb. Borst. Of schoon het nog heel lang dag blijft en de entreeprijs volstrekt niet laag gesteld was, bleek de zaal flink bezet, zoodat men dan ook wel begrijpen zal, dat het geen gewone uitvoering gold. Opgevoerd werd namelijk „Marion de Marketentster'', opera comique in 3 bedrijven door Sam Vlessing, die ook den romantischen tekst schreef. De uitvoering had bij het publiek groot BUCCeB, dat bij het einde tot 3 maal „halen" noopte. „Vriendschap" had trouwens moeite noch kosten gespaard om zoo goed mogelijk voor den dag te komen. De fraaie decors en een overvloed van frissche, kleurige costumes waren een lust voor de oogen en denkt men zich daarbij de maanden en maandenlange voorbereiding die vooraf moet zijn gegaan, dan vertegenwoordigt zoo'n uitvoering met haar deugden en tekortkomingen een stuk werk, waarvoor men alle respect moet hebben, Zaterdagavond (ook niet leden worden toegelaten tegen entree) verdient Vriendschap dan ook een stamp volle zaal. Een gelukkige. De dibitant Alb. de Smit alhier was zoo gelukkig, dat op zijn loten van Schagenbrug twee mooie prijzen vielen, namelijk een paard en een damesfiets. Burgerlijke Stand van WIeringen over Mei 1928. GEBOREN: Lodewijk Johannes, z. v. C. van Loon en L. Mulder; Anna Maria Alida, d. v. O. Boersen en A. J. M. Nu- meijer; Dirk, z. v. W. Jansen en A. Ro- meijn; Dieuwina Gerda, d. van J. Klare en G. Vos; Theresia, d. v. M. van Hoesel en G. T. van Engelen; Johannes Theodo- rus, z. van J. Engel en A. Boersen. OVERLEDEN: A. Kramer, 83 j., wed. v. B. Boxman; J. Koorn, 53 j., echtg. v. A. Kuut; A. Pool, 50 j., echtg. v. O. de Graaf. ONDERTROUWD: L. Boersen en G. Hermans; H. Boersen en E. Krommqdam; W. Kuiper en' T. A. Kroon; O. Bakker en M. Take; S. Wagemaker en E. de Wit GETROUWD: P. Lont en D. Hege man; J. Boersen en G. Hermans; H. Boersen en E. Krommedam; A. J. Hop staken en W. O. Schoontn. Arbeidsbemiddeling. Bij het Correspondentschap der Ar beidsbemiddeling zijn in Mei ingekomen 87 aanvragen van werkgevers en 4 aan vragen van werknemers. Geplaatst zijn 33 personen en wel: 2 grondwerkers, 2 elec- triciens, 8 bakschippers, 16 stokers-dek- knechts, 1 smid en 4 timmerlieden. Op 31 Mei j.L waj-en ingeschreven 865 be langhebbenden ingevolge de Zuiderzee- steunwet, afsteunwet, afkomstig uit 24 gemeenten. Bouwvergunningen. Door B. en W. zijn de volgende ver gunningen verleend: Ingevolge de Wo ningwet: Aan E. Bakker Dz., tot het op richten van een pakhuis; aan P. Kreijger Jr. tot het vergrooten en verbouwen van het gebouwtje achter zijn woonhuis in de Beltstraat Ingevolge het Ketenbesluit: Aan, W. Woortman en aan M. van Hoesel tot het oprichten van een woonkeet, resp. aan den Oeverdijk en den Noordstroeërweg. Ingevolge de Hinderwet Aan D. Bak ker Dz. tot het oprichten van een timmer manswerkplaats, waarin gebezigd zal wor den een cirkelzaagmachine, gedreven door een electro-motor van 4 P.K. in perceel aan de Havenstraat. een Overwerkvergunnlngen. Door den Hoofdinspecteur van den Ar beid is overwerkvergunning verleend aan de N. V. Amsterdamsche Ballast-maat- schappij en Aannemingsmaatschappij v.h. Hillen Roosen en Betonbouw „Trio", ten behoeve van den sluis- en bruggen bouw aan Den Oever alhier. De dienstplichtige H. Felken is opge roepen om op 9 Augustus a.s. voor her halingsoefeningen op te komen te Assen; J. Behandelaar op 18 Augustus a.s. te Amersfoort en A. Steehouwer op 10 Sep tember a.s. te Utrecht Van de lichting 1929 is door een dienst plichtige dezer gemeente herkeuring aan gevraagd. Door B. en W. is aan den onderwijzer J. Kuiper te Oosterland ziekteverlof ver leend van 80 Mei tot 9 Juni en aan mej. K. J. Duyvetter te Hippolytushoef ver lenging van ziekteverlof tot en met 6 Augustus a.s. Het aantal aansluitingen aan de water leiding neemt den laatsten tijd steeds toe. In Mei zijn 18 perceelen aangesloten. Fancy-falr „Harmonie". Zaterdagavond is de fancy-fair van de Muzlekvereeniglng „Harmonie", welke in de zaal van den heer Bruul te Hippo lytushoef wordt gehouden, geopend. Na dat de muziekvereeniging een openings marsch had gespeeld, nam de Voorzitter der vereeniging, de heer C. J. Bosker, het woord. Deze zeide, dat het voor „Har monie" echte feestdagen zijn. Er is met deze fancy-fair eigenlijk gewacht tot het concours achter den rug was. En met vol doening kan op het daar gepraesteerde worden teruggezien, want het vele repe- teeren der vereeniging is beloond met een eersten prijs, en dat in de afdeeling Uitmuntendheid. Spr. bracht hierna dank uit aan de velen, die voor het welslagen van dit feest hebben medegewerkt In het bijzonder bracht hij dank uit aan! mevr. Kolff-Hageman, die hier ook tegenwoor dig was, voor de wijze, waarop zij de ver eeniging steunt, zooals wijlen haar echt genoot, oud-burgemeester Kolff dit ook gedaan heeft. Hij hoopte, dat de fancy- fair goede financieele resultaten zal af werpen, want hoe hooger de vereeniging op de muzikale ladder rijst, des te groo- ter zijn ook de onkosten wegens het aan schaffen van nieuwe instrumenten enz. Hiermede verklaarde spr. de fancy-fair voor geopend. Over belangstelling zal de vereeniging vermoedelijk niet hebben te klagen, want reeds den eersten avond was de zaal goed gevuld. Zij verdient dit echter ook ten volle, gezien het vele werk, dat er van gemaakt is. Alles ziet er keurig verzorgd uit en voor de verloting zijn mooie prij zen beschikbaar. Er zijn verschillende vermakelijkheden, waar men voor een ge ring bedrag zijn geluk kan beproeven, zooals lijntreksport, vischvermaak, rad van avontuur. Verder is er cabaret en zelfs de waarzegster ontbreekt niet. Het publiek zal er zich dus wel kunnen ver maken. In- en afgeschreven personen over Mei 1928. Gevestigd: K. W. Dekker, van Hille- gersberg; W. Sulkers en gezin, v. Hooge en Lage Zwaluwe; Wed. E. J. Gladpoot jesBurkunk, van Helder; M. Ollj, van Amsterdam; H. J. Berghorst, van Olde- broek; Y. J. Roode, van Alkmaar; N. Wiegel van Helder; M. Balvers van Scha- gen; A. Klare en gezin, van Zijpe; H. Hulsman, van Oldebroek; J. v. Dommelen en gezin, van Hoogwoud; D. Kop en ge zin, van Kruiningen; C. D. Godefroy en gezin, van Baarn; N. Amse, van Alkmaar; P. van Het.*ren en gezin, van Sliedrecht; J. Dignum, van Maasbracht; H. Feiken, van Borger; H. Greven, van Borger; G. van Asperen en gezin, van Sliedrecht; A. van Oosterhout en gezin, van Velsen; W. A. A. Hupkens van der Eist, van Anna Paulowna; H. van der Paard en gezin, van Velsen; H. Molema, van Veendam; A. M. de Vries, van Amsterdam; W. van Vondel, van Emmen; A. Taai, van Mun tendam; L. Koelewijn, van Baarn; J. Bak ker, van Broek in Waterland; J. W. Olde- mans en gezin, van 's-Gravenhage; F. Leemberg, van Amsterdam; A. van Kals- beek, van Enkhuizen; K. Leeuwenstein en gezin, van Sliedrecht; J. M. E. de Ronde Bresser, van 's-Gravenhage; M. Geel, van Zijpe; J. Breed, van Zijpe en R. Schendelaar, van Borger. Vertrokken: J. Kieft, naar Alkmaar Wed. L. Slesllng—Koppers naar Helder; P. Stevens en gezin, naar Wonseradeel; J. Holties eni gezin, naar Alkmaar; S. Bakker, naar Barsingerhorn; W. H. Klos en gezin, naar Wonseradeel en P. Ottens, naar Medemblik. De fancy-fair van Harmonie. De fancy-fair van Harmonie werd ji. Zondag zeer druk bezocht. Op sommige momenten kon men de bezoekers bijna niet bergen. 11 Juni. Heden werd, onder begunstiging van goed weer, de vierde groote lammeren- markt gehouden. De aanvoer was weer ruim, n.1. 4537 stuks en de handel was aanmerkelijk vlugger dan de vorige week. De bedongen prijzen waren tusschen f 18.50 en f 19.60. Een klein gedeelte bleef onverkocht, doch, dank zij den gevallen regen, zitten de boeren er niet mee verlegen, daar de weiden nu volop gras bieden. Over de 4 markten was de middelprljs f 17.50. Stoomvaart Mij. Nadarlaad. Karimata, 9 Juni v. A'dam. Prinses Juliana, t., 9 Juni v. Genua. Christiana Huijgens, u., pass. io Juni Gibraltar Jan Pietersz. Coen, 9 Juni te Batavia. Moeraa, t., io Juni v. PortSaid. Riouw, J., io Juni te Suez. Saleier, u., io Juni v. Port Swettenham. Soemba, u., io Juni v. Djeddah. Batoe, u., n Juni te Port Said. Kambangan, n Juni te A'dam. Kangean, u., ii Juni te Port Said. Mahsud, io Juni te Hamburg. Manoeran, n Juni te Suez. Mapia, t., 9 Juni v. Batavia. Prins der Nederlanden, u., pass. 9 Juni Perim. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Ganymedes, 9 Juni v. Amsterdam. Neptunus, 9 Juni te Amsterdam. Achilles, Juni v. Carthagena. Ajax, pass. 8 Juni Gibraltar. Alkmaar, t., 9 Juni te Antwerpen. Boskoop, 8 Juni v. Balbao. Eos, 9 Juni te A'dam. Hebe, 8 Juni v. R'dam, Oberon, 8 Juni v. Caracasbaal (Cur.). Triton, 9 Juni v. A'dam. Ulysses, 9 Juni te R'dam. Venus, 9 Juni v. A'dam. Zeus, 9 Juni v. A'dam. Adonis, 9 Juni v. Vigo. Amazone, 8 Juni v. New-York. Ariadne, 9 Juni v..Valeneia. Astrea, 8 Juni v. New-York. Berenice, io Juni te Catania. Breda, u., pass. 9 Juni Vlissingaa. Clio, 9 Juni te Syra. Doros, 9 Juni v. Bari. 1 Erato, 9 Juni v. La Palliee. Euterpe, ii Juni te A'dam. Juno, 9 Juni v. Malta. Nereus, 9 Juni v. Musel. Odysseus, pass. 9 Juni Holtenau. Orpheus, io Juni v. Barcelona. Perseus, ii Juni te A'dam. Pluto, pass. zi Juni Holtaaau- Pollux, t., pas», zo Juni Dungeness «a Lydd. Van Rensselaer, u., 9 Juni v. Dover. Stella, 9 Juni v. Malta. Strabo, 9 Juni te Kopenhagen. Stuyvesant, 9 Juni v. CristobaL Tellus, 8 Juni v. Patras. Theseus, ii Juni te A'dam. Vesta, ii Juni te A'dam. Amsterdam, u., 9 Juni v. Arica. Bennekom, t., 9 Juni v. Tocopilla. Commewijne, u., io Juni te Paramaribo. Hercules, n Juni v. A'dam. Iris, 12 Juni te A'dam. Jason, u., 9 Juni te Talcahuano. Medea, 4 Juni te Smyrna. Orestes, 11 Juni te Smyrna. Venezuela, u., 9 Juni v. Barbados. Kon. HolL Lloyd. Eemland, t., vermoedelijk vertrek van B. Ayrea 10 Juni. Kennemerland, u., 8 Juni te Rio Janeiro. Zeelandia, t., 8 Juni v. Montevideo. Amstelland, t., pass. 10 Juni Vlissingen. Flandria, t., 10 Juni v. Las Palmas. Maasland, t., 10 Juni te A'dam. Salland, t., 10 Juni te Londen. Gelria, u., 11 Juni v. Rio Janeiro. Orania, u., 11 Juni v. Lissabon. Kon. Paketvaartmaattchapplj. Sawahloento, 8 Juni te Belawan. HollandAfrika Lijn. Algenib, u., 8 Juni v. Lagos. Billiton, u., 8 Juni te Kaapstad. Eemstroom, 11 Juni te A'dam verwacht. Nias, t., 7 Juni te Duinkerken. Rijnland, u., 9 Juni v. Winnebah. Alkaid, t., 8 Juni te Dar-es-Salaam. Giekerk, 10 Juni te Hamburg. Grijpskerk, u., 9 Juni v. Lourenzo Marqués. Jagersfontein, t., 10 Juni te Genua. Randfonteiq, t., 10 Juni v. Lorenzo Marqués. Rietfontein, u., 9 Juni v. Mombassg, Rijperkerk, 10 Juni v. R'dam. Springfontein, u., 9 Juni te Malta. Holland—West-Afrika Lijn. Eemstroom, 10 Juni te A'dam. Sirrah, t., pass. 9 Juni Ouessant. Albireo, 10 Juni te Hamburg. Ceres, t., 10 Juni v. Lagos. Drechtstroom, t., 8 Juni v. Cotonou. Reggestroom, t., 9 Juni v. Warri. HollandBritsch-Indië Lijn. Hoogkerk, t., pass. 8 Juni Perim. Koudekerk, 8 Juni te Antwerpen. Veendijk, u., 8 Juni v. Madras. Amdijk, t., 9 Juni v. Calcutta. Bilderdijk, 10 Juni te R'dam. Bovenkerk, t., pass. 9 Juni Gibraltar. Meerkerk, u., 9 Juni v. Genua. Ridderkerk, 10 Juni te R'dam. Schiekerk, t., 10 Juni v. Madras. Streefkerk, u., 9 Juni v. Singapore. HollandAmerika Lijn. Lochgoii, 6 Juni te Tacoma. Maasdam, pass. 10 Juni Azoren. Sambre, 7 Juni v. Los Angeles. Volendam, 9 Juni v. New-York. Breedijk, 11 Juni te New-York. Grootendijk, 8 Juni v. Vancouver. Leerdam, 9 Juni v. Tampico. Nieuw-Amsterdam, pass. 10 Juni Lizard. Rottendam, 11 Juni te R'dam. HollandAustralië Lijn. Arendskenk, t., 10 Juni te Hamburg. HollandO.-Azië Lijn. Gemina, t., 10 Juni v. Shanghai. Zosma, u., 9 Juni v. Yokohama. Ouderkerk, u., pass 11 Juni Ouessant. JavaNew-York Lijn. Karimoen, 9 Juni Perim gep. Menado, 8 Juni v. Gibraltar. Sembilan, pass. 9 Juni Gibraltar. Java—ChinaJapan Lijn. Tjisalak, 9 Juni te Shanghai. JavaBengalen Lijn. Bondowoso, 10 Juni v. Java. Rotterdamsche Lloyd. 4 Sibajak, n., 8 Juni v. Colombo. Buitenzorg, 10 Juni te R'dam. Djambi, t, 9 Juni te Marseille. Djember, u., pass. 8 Juni Point de Galle. Gorontalo, t., pass. 11 Juni Ouessant. Sitoebondo, u., pass. 10 Juni Perim. Soekaboemi, u., 9 Juni v. Djeddah. Tambora, t, 11 Juni te Suez. Tjerimai, u., pass. 10 Juni Kaap del Arml. Indrapoera, t., 11 Juni v. Sabang. Modjokerto, pass. 10 Juni Dover. Tabanan, u., pass. 11 Juni Ouessant. Ternate, u., pass. 11 Juni Pantellaria. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Aldabi, 10 Juni te Hamburg. Algorab, u., pass. 8 Juni Fernando Noronfta. Alhena, 10 Juni te R'dam. Alwaki, 8 Juni v. B.-Ayres. Zijldijk, 10 Juni te R'dam. Stoomvaartmaatschappij 0< Menelaus, 8 Juni v. Penang. Automedon, 9 Juni Gibraltar. Calchas, pass. 10 Juni Dover. Eurymedon, 9 Juni v. Londen. Eurypylus, 10 Juni te Suez. Meriones, 10 Juni v. Liverpool. Prometheus, 9 Juni v. Liverpool. Titan, 9 Juni te Singapore. Emcetco Lijn. Jonge Anthony, pass. 10 Juni Dover. Jonge Jacobus, 10 Juni te Genua. De 3de ploeg van de zeemilitie van de lich ting 1925 komt van 18 Juni tot en met 21 Juli onder de wapenen. Naar het Corr. Bur. mededeelt is de kap.- luit. ter zee A. Vos Jr., thans sous-chef van den marinestaf, bestemd om over eenige maanden naar Ned.-Indië te vertrekken, ten einde daar te lande op te treden als chef van de afdeeling materieel van het departement van marine. T. z. t. zou dan als sous-chef van den marinestaf ter vervanging van overste Vos optreden de kap.-luit. ter zee J. T. A. J. Bruinsma, thans dienende in Ned-Indië. De heer Bruinsma was vroeger reeds werkzaam aan het bureau van den Marinestaf in Den Haag. De intendance-cursus aant de Hoogere Krijgsschool te 's-Gravenhage, waaraan, ge lijk gemeld, de off. van adm. der zeemacht Jöbsis en Scheepmaker zullen deelnemen, zal niet beginnen 1 Nov. doch 1 Sept. 15 Juni: off. van den M.S.D. ie kl. M. P. J. Pover van de Rijkswerf te Willemsoord ge plaatst te Rotterdam bij afbouw Jagers. IS Juni: id. 2e kl. W. N. Bart toegevoegd aan den Chef der Afd. Arsenaal. 9 Juli: id. C. de Groot van O.zeed.kaxerne naar Rijkswerf Willemsoord; id. W. J. Daling- haus van ter beschikking naar O.zeed.kaz. 15 Juiii: ld. L. de Wilde van ter beschikking naar Hijdra; id. G. Smits van ter beschikking naar Z 5; id. L. Stam van Z 5 naar Afbouw Jagers te Rotterdam; id. D. P. de Boer van Z 6 naar Afbouw Jagers te Rotterdam. Bij beschikking van den minister van ma rine a. i. Is luit. ter zee ae kl. marine-reserve J. D. Jibben 18 dezer geplaatst bij de Kazerne voor den Onderzeedienst te Willemsoord. Lult. ter zee at kl. jhr. J. F. W. de Jong van Beek en Donk wordt overgeplaatst van Hr. Ms. politiekruiser Vulcanus op het Wacht schip te Willemsoord. 7 Juni per s.s. Slamat uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Schipper G. C. Zewald, serg.-kok W. van Beek, serg.-macht. J. A Grötzinger, matroos 2e kl. M. J. Quispel. 10 Aug.: machinist-majoor P. C. M. An- raad van v. Speijk naar Wachtschip Vlissin- gen, onder intrekking der bevolen overplaat sing naar de Onderzeed-kazerne. ijristippen van verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-lndië. Verzendings- weg Per zeepost via A'dam ld. via R'dam Per Holl. mail via Genua ld. nazending ld. 2e Per Holl. mail via Marseille ld. nazending ld. 2e Per Eng. mail via Marseille Per luchtpost Amsterdam- Rotterdam— ParijsMar seille ter door zending met Britsche schepen. Datum der terpostbezor ging Tijdstip laatste buslichting a.h. postkant. 18 Juni 12 en 26 12 en 26 13 en 27 18 en 27 19 20 20 Eiken Donderdag Eiken Donderdag 6.80 6.30 8 av. 's av. 3.'s av. 9.— 's m. 6.30 's av. 3.'s av. 3.— 'sav. 6.30 's av. 6.80 's m. 6.80 's av. Naar Ned. Wast-lndië. Naar Suriname Per zeepost via A'dam 14 Juni Per mail via A'dam (Colonlijn) 28 Per mail via St. Nazaire 2 Juli Naar Saba, St. Eustatius en St. Martin Per zeepost via A'dam (Colonlijn) Idem (Zd. 6.80 's av. 6.30 's av. 6.80 'sav. Paciflclijn) Per mail over Engeland 28 Juni 6.30 's av. 26 18 6.30 's av. 6.30 's av. Naar Aruba, Bonaire en Ouraqao Per zeepost via A'dam I (Colonlijn) Idem (Zfl. Paciflclijn) Per mail over Engeland Per mail over Frankrijk 28 Juni 25 14 15 en 16 6.30 's av. 6.30 's av. 6.30 'aav. 3.'sav. Per zeepost te verzenden stukken be- hooren te zijn voorzien van de aanwijzing „zeepost". Uitsluitend brieven en briefkaarten. ONZE DURE GROENTEN. Iedere huismoeder klaagt steen en been over de peperdure groenten. Voor groote gezinnen zijn de prijzen schier niet te betalen; voor 50 en 60 cents heeft men hoeveelheden, die bij lange na niet voldoende zijn voor de behoeften. De handelaren zelf geven als oorzaak op de koude In Mei, die de ontwikkeling tegen hield, en vanzelf de scbaarschte, zoo niet het geheel opraken van de oude groen ten. De Telegraaf heeft een gesprek gehad met een van de grootste experts van het Westland, den heer J. Barendse te Poel dijk, voorzitter van den Bond van Vei- lingvereenigingen in het Westland. Zoo als het altijd gaat met dergelijke geval len, is de oorzaak niet te zoeken in een enkel feit, maar werkt hier een combi natie van verschillende omstandigheden samen. Allereerst het slechte weer van 1927, waardoor voor Europa de winter groenten mislukten, en te vroeg aan de voorjaarsgroenten is begonnen. Er is een buitengewone vraag geweest naar kool en de Noord-Hollandsche kool is voor fancyprijzen weggegaan; de eerste jonge bakgroente, de sla, ging voor fabel achtige prijzen naar het buitenland. Het koude voorjaar werkte den groei der jonge groenten tegen; zoo is bijvoorbeeld de bloemkool zeer belemmerd in haar groei. Er kwam stilstand in den groei Bovendien neemt de export naar het buitenland toe, mede tengevolge van de verbeterde transportmiddelen; ongeloof lijk zijn de prijzen, die daar door de af nemers en dus ook de verbruikers betaald worden als men rekent, dat er verpak- kingskosten, expeditie, invoerrecht enz. bijkomen. Gedurende Mei werden bijv. 30.000 K.G. aardbeien per vliegtuig naar Londen en Kopenhagen vervoerd. Voor Londen bedraagt de vracht 40 et, voor Kopenhagen 75 cent per K.G. Dat de groenten enz. door het luchtvervoer versch worden afgeleverd, laat zich be grijpen als men weet, dat ze des middags om 3 uur uit Amsterdam worden verzon den en des avonds om zeven uur op de markt te Londen komen. Dat een en an der den tuinders in het Westland bergen oplevert, behoeft geen betoog.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7