p( - Radio-Programman i De Olympische Spelen. Om de 3e plaats. ITALIË—EGYPTE 11—3. De Finale. ARGENTINIË—URUGUAY 1-1. VOETBAL. ZEILEN. Kon. Marine-,Jachtclub. Periodieke Zeilwedstrijden. 6e Periodieke Zeilwdstrijd op Vrijdag 15 Juni. Visscherijberichten. Radiografisch Weerbericht naar waarnemingen verricht ln den morgen van 12 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederlnndscb Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.8 te Clermont Langste barometerstand 747.4 te Röst. Verwachting: Zwakke tot matige Z.W. tot Z. wind, licht tot half bewolkt, droog weer, warmer overdag. Marktberichten =7» WOENSDAG X3 JUNL Hilversum, 1060 M. ia.30—2.00 Lunchmuziek door het Trio Verheij. 3.00—4.00 Maak het zelf! door Mevr. Schaake-Verkozen. 6.007.13 Dineruiuziek door het Trio Rentmeester. 7.157-4S Lezing door J. L. H. Ferwerda: Moderne koeltech niek. 8.00 Concert door het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. E. Menagé Challa, zang. L. v. Gasteren, declamatie. Egb. Veen, a. d. vleu-1 gel. 10.25 Programma „Op verzoek". Hulzen, 340.9 M Na 6 uur 1870 M. 12.301.4-5 Middagconcert. Mej. Luise Lauenroth, piano. Mej. Mieke Scager, viool. Mevr. Jo Hehl, cello. 5 006.00 Kinderuurtje o.l.v. den heer G. Westra Mz. te Hoogeveen. j Zang en vertellingen door: B. van der Veer te Utrecht. 7.30—8.00 Grammofoon muziek. 8.00 Concert. Spreker: de heer K. Meima. Onder werp: „De beteekenis v. d. Middenstand voor het Maatschappelijk Leven''. Muzikale mede werking verleenen: Mej. To van der Sluys, sopraan. Barend Renden, piano.. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Grammofoonmuziek. 13.20 Balladenconcert (alt, Tenor). 12.50 Dans muziek. 1.202.20 Orkestconcert. 2.50 Lezing: Speech and language. 3-XO Muziek. 3.zo Lezing: The England that Sakespeare knew. 3.50 Mu ziek. 4.05 Lezing: Food values in cooking. 4.20 Licht klassiek concert. Gershom Parkington kwintet en M. Hilliard, sopraan. 5-35 Kinder uurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.40 Tuinpraatie. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Dansmuziek. 7-20 Lezing: International affairs. 7-35 Bach's sonates vcor fluit en piano. 7.45 Lezing: A camping holidr y. 8.05 Variété. 8.15 „The girl of the Golden West", opera in 3 acten van Puccinl. 9.20 Nieuwsber. 9-35 Lezing: Choosing the candi- dats for the United States Presidency. 9.50 Nieuwsber. 9.55 „The Girl of the Golden West", 2e en 3e acte. 11.10—12.20 Dansmuziek. Parijs «Radio-Paris", 1750 M. 10.5011.00 Grammofoonmuziek. 12.502.10 Kamermuziek. 4.055.05 Orkestconcert. 8.50— 11.20 Radio-tooneel, zang en klassieke kwar tetten. Langanborg, 469 M. IIJ5—13.15 Orkestconcert, u)a.50 O. kestconcert. 6.207.15 Orkestconcert. 8.35 Con cert door het klein Werag-orkcst. Daarna te' 72.20 Dansmuziek. KÖnigawüsterhaueen, 1250 M. (Zee*en). 12.20—4.20 Lezingen. 4.205.20 Orkesteon- cert. 5.20—8.20 Lezingen. 8.35 „Die Traumlin- de", hoorspel In 2 bedr. van W. Fladt. Daarna Schubertconcert. Kwartet voor fluit, viola, cel lo en guitaar. J. Willy, bariton. L. Wenderoth, fluit. W. Caspar, viola. H. Weil, cello. R. Stein, guitaar. 10.20 „Schlager" van heden en voorheen. Orkestconcert. Hamburg, 395 M. 4-35 „Nr. 66", operette ln 1 acte. Orkest en soll 6.20 Orkestconcert. 9.20 „Die Tierstimme in der Musik". Orkestconcert. Daai«a cabaret tot 11.20. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 61507.50 Kamer muziek door het radiotrio. 8.35 Fragmenten u. d. opera „Louise" van Charpentier. 10.35 Slui ten. Schev ervingen-Haven, 1950 M. (Zakelijke ®mroep) 8.155-oo Pers-, handels- en flnancieele be richten. 12.00ia.05 Zuivelber. 1.30—2.45 Beursnoteeringen. 3.35 Landbouwber. 3.52 3.57 Zuivelber. 5-305.33 Zuivelber. DONDERDAG 14 JUNL Hilversum, 1060 M. ia30—a.00 Lunchmuzlek door het Trio Ver- het?. 3-004.00 Uurtje voor wees- en zieken huizen o.l.v. Mevr. Ant. v. Dijk. 5-307.15 Con cert door het Omroep-orkest. Louis Noiret, zang. 8.00 Radio-tooneel. „Een huwelijk onder Lodcwijk XV", blijspel in 4 bedr. van A. Du- mas. Op te voeren door het Ver. Tooneel, Dir. Verkade Verbeek. (Medew.: Ed. Verkade, Paul Huf, Hans v. Meerten, Lucas Wensing, Nel Stants en Hetty Beek). Daarna dansmu ziek door het Rentmeester's orkest. Hulzen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.43 Middagconcert. Mevr. Willy Cante v. Amerongen, sopraan. Rudolf Silber- mann, viool. Alex Adcma, plano. 5.307.00 Concert. H. Ykelestam, viool. M. v. 't Wouflt, cello. J. Vogel, piano en orgel. 7.30—8.00 Voor lezing uit eigen werken door W. G. van de Hulst. Twee Schoolschetsen. 1. Hiet stille ge beuren. 2. Het zaad. 8.00 Uitzending vanuit de Toonzalen der Fa. Hees Co. te Delft: Con cert. H. J. Hees Jr„ Mannborg-Schwellorgel (concertorgel met 2 manualen en pedaal), elec- trlsche vleugel en kunstspelpiano. Mevr. Greta de Knegt-ter Haar, sopraan. Evert Mledema, tenor. Willem Ravelll, bas, de heer en mej. Molevelt-Gelas, Instrumenten. M, C. Haze- veld, Jubal-orgel. Daventry, 1600 M. 10.33 Kerkdienst. 11.20 Grammofoonmuziek. 11.20 Grammofoonmuziek. 12.20 C. Wlndeatt's octet. 1.20—2.20 Grammofoonmuziek. 2.50 Cau serie. 3.20 Vesper ln de Westminster Abbey. 4-05 Causerie: Kippenhouden. 4.20 Concert orgel-bespeling. 4.50 Balladenconcert (alt, tenor viool). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Landbouwber. 6.40 Muziek. 6.50 Niuwsber. 7.05 Muziek. 7.20 Liter, causerie 7-35 Bach's sonates voor fluit en piano. 7.45 Lezing: Nature's reaction to Man. 8.05 Vocaal concert. Klein orkest en dames koor. 9.20 Nieuwsber. 9-35 Lezing: The way of the world. 9.50 Nieuwsb. 9.55 Charlot's uur tje. Vroolijke muziek en zang. 10.5512.20 Dansmuziek. Könlgswüsterhausen, 1250 M. (Zeesen). 12.502.10 Werken van Verdl en Rachmani- noff. Orkest. 1.20—1.50 Kinderuurtje. 8.50— 11.20 Concert. Radio-tooneel, zang en kamer muziek. Langen berg, 469 M. '•*52.50 Orkestconcert. 6.20—7.13 Orkest- concert. 8.33 Gevarieerd programma. S. Scho lander, liedje. bij de luit. E. Junghans, viool. H.„Klein, guitaar. .Mandoline-orkest „Ma-Ko- ivin, 0.20—10.20 onderbroken voor een rt'u nie-°Ske®t van Düsseldorf. Symph. muziek Bu8chL Daarna tot 12.20 Dans- ParfJs „Radio-Paris", 1730 M. cert'2?^?,«L?Z,nSen- 4-2°-5.20 Orkestcon- oert. 5.20—8.05 Lezingen. 8.20—10.50 Lezingen. 10.50—12.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Vroolijk concert 8.35—11.20 Vlaamsche avond. Orkest o. 1. v. „...ïl Horst Platen. Santa Rooms en Frans Fromme. strijd. Daarna cabaret. Hamburg, 393 M. 3.20 (aramofooDmuziek. 5.50—6.20 Orkest concert. 6.50—7-50. Trioconcert. 8.35—9-50 Conce.->!!!«. Psrman, zang. Orkest. 9-50 Li- tcratuurbspreking. 10.00—10.35 Orkestconcert. Scheveningen-Haven, 1950 M (Zakelijke Omroep) 8.153.00 Pers-, handels- cn flnancieele be richten. ia.00—12.05 Zuivelber. 1.30—2.45 Beursnoteeringen. 3-523.57 Zuivelber. 5-30— 5.35 Zuivelber Het Voet balt curnooL Italië wint den derden prijs. Een strjjd van a vermoeide ploegen met veel invallers. Geringe be langstelling. Deze wedstrijd, die om 4 uur eer\ aanvang zou nemen, en na de finale de belangrijkste is van dit tournooi, trok aanvankelijk weinig be langstelling; een half uur vóór beginnen waren maar een paar honderd menschen, in het Stadion bijeen, die den regen die juist dien tijd in groote hoeveelheid viel hadden ge trotseerd. Gelukkig echter klaarde het weer aardig op en toen de heer Langenus de elf tallen binnen het veld riep, waren c.a. 5000 menschen aanwezig, welk aantal gaandeweg wies tot 12.000. De opstelling was als volgt: Italië. Combi Bellino Callgaris P '.o Bernardini Genovesl Banchero 'elcn-veri Schiavio Magnozzi Levratto Zubeir Es. S. Ismall Mohammed Mah. Hason Moh. Ismail Riad Younis Hassan Fahmi-el-Hassanl Yacout-el- Souri Mah. Sbemeis Fahmi Abaza Hamdl Egypte. Grensrechters zijn: Vuyck (Holland) en Fol- tjjnski (Ned. Indië). Italië telt 4 invallers, voor den rechtsbuiten, linksbinnen, linkshalf en rechtsback. Egypte mist o.m. zijn beste voor- en achterspeler. Bij den opgooi, die door Italië gewonnen wordt, offreeren de aanvoerders elkaar een tuil bloemen. Om 4.05 uur trapt Egypte af met den wind tegen. De Italianen zijn het eerst gevaarlijk; eenmaal komt de lat den Egyptischen keeper te hulp en een andermaal wordt overgeschoten. Daarna een goede aanval van de Afrikaansche voorhoede; een hard schot van Riad verwerkt Combi tot hoekschop. Na 10 min. komt het eerste succes aan Italiaanschen kant; van een aarzeling in de Egypt. verdediging weet Schia vio op afdoende wijze te profiteeren (1o). De strijd wordt "nu de volgende 10 min. zeer in teressant; het publiek aanschouwt een snel verplaatsend spel. Na een mooi doorbreken van M. Ismail plaatst deze keurig naar Riad, die een hard schot lost, wat Combi te machtig blijkt. (11). Met groote heftigheid en élan dringen daarop de Italianen naar voren; een hoekschop ontstaat, waaruit Schiavio scoort. (21). Een schot van Balonchieri ketst tegen den paal, waarna den bal naast getrapt wordt. Een rush van E. S. Ismail, gevolgd door een accurate voorzet, waar de bal, na een botsing tu3schen middenvoor en doelverdediger. in het doel belandt. In 20 min. 4 doelpunten, dat be looft wat! De strijd blijft bijzonder spannend, op merkwaardige wijze ontkomt het Egypt. doel aan een nieuwe doorboring, maar even later heeft Banchero succes met een scherp schot, waardoor Italië wederom de leiding heeft oin die niet meer af te staan. (32). De Itali anen worden nu sterker en het Egypt. doel wordt steeds bestookt, doch eerst kort voor rust wordt Hamdi nog driemaal gepasseerd, resp. door Banchero, Schiavio en Banchero. Met een 62 voorsprong voor Italië wordt dan gepauzeerd. Om 5.03 uur wordt hervat en direct al wordt de Egypt. doelman aan het werk gezet, die er een eigenaardige stijl van keepen op na houdt. Bij een worsteling voor het Egypt. doel werkt een der achterspelers in eigen doel en als er even gestopt is moeten worden voor een Italiaan, brengt Banchero den stand op 82. Plotseling een doorbraak van den Egypt. linksbinnen, die handig Bernardini en Caliga- ris ontwijkt, en met een hard schot is Combi voor de 3e maal gepasseerd. (83). Zoo was de stand nog toen er een half uur gespeeld was, het was Levratto die daarna ongehinderd het 9e doelpunt voor zijn land maakte. Mag nozzi, die nog geen deel aan de score had ge nomen, zorgt dan dat het 10—3 wordt. Er wordt intusschen zeer gemoedelijk, gölpeeld; een penalty wenscht Italië niet te benutten, en kort voor het einde is het weer de linksbinnen die scoort, zoodat Italië met 113 wint. Ita lianen en Egyptenaren verzamelen zich voor de tribune en cheeren elkaar nog hartelijk toe. Dat was het slot van dezen wel heel scha- melen wedstrijd om de derde plaats. Alleen de eerste 20 min. was het een zeer pittig en af wisselend spel, maar daarna zakte het peil be duidend en was de vertooning zeer eenzijdig, want toen was Italië steeds aan bod. Italië speelde zijn vijfden, en Egypte zijn vier den wedstrijd in 10 dagen tijds, en aan het spel van beide ploegen was het duidelijk te bemerken, dat men hiermede de grens wel heeft bereikt. Men zou in deze Italianen werkelijk niet hel elftal hebben herkend, dat zich tegen Uruguay, nog geen tweemaal vier en twintig uur ge leden, zoo voortreffelijk heeft geweerd. Aan beide kanten was de verdediging zwak, waar door de doelpuntenregen eenigszins wordt ver klaarde Zwak was vooral de doelverdediger der Egyptenaren, die een behoorlijk percenta ge van het aantal tegen; zijn elftal gemaakte doelpunten op zijn rekening heeft. Hij was niet beweeglijk genoeg en zijn wegwerken nam veel te veel tijd in beslag. Indien deze ploegen elkander bij het begin v~n het tournooi hadden ontmoet, zou men on getwijfeld heel wat beter spel en veel meer spanning gezien hebben. Aldus besluit de Crt: haar conclusie over deze wed- Een onbesliste eindstrijd, een uni cum op een Olympiade! Twee ge lijkwaardige ploegen. Hoogstaand spel onder uitstekende leiding. Andrade en Oral. - Woensdagavond 7 uur overspelen. De eindstrijd van het Olympisch Voetbal kampioenschap heeft geen beslissing gebracht. Nadat Petrone Uruguay nog voor de rust de leiding had bezorgd, maakte Ferreira in de ae spcelhelft gelijk, waarna ook in de ver lenging niet meer gedoelpunt werd. Deze match wordt dus overgespeeld, wat op een dergelijk tournooi voor de ie maal zal zijn. De uitslag baart geen verrassing; een ander resultaat zou misplaatst zijn geweest, daar het hier 2 gelijkwaardige ploegen betrof die hun allerbeste spel hebben gegeven, wat in Hol land wellicht nooit meer vertoond zal worden. Het weer hield zich uitstekend; een on weersbui een uur voor den aanvang, ging in zachten regen over, welke nog even aanhiéld, toen de match een aanvang nam. De wedstrijd. Als Prins Hendrik gezeten is en de Fost- harmonie het Wilhelmus gespeeld heeft, stellen de elftallen zich aldjis op: Argentinië. Bosio Bidoglio Paternoster Medice Tarasconl Carricaberri Montl Ferreira Evaristo Gainzarain Orsl Campolo Cea Gcstido Urdinaran Castro Andrade Petrone Fernandez Arispe Nasazzl Mazzali Uruguay. De Argentijnen missen hun linksbinnen Cerro; bij Uruguay mankeert Sciarone, die door den eenarmigen Castro vervangen is; Nasazzi is weer present. Scheidsrechter is onze landgenoot Mutters. bijgestaan door de heeren John Langenus (België) en Achille Gama (Italië) als grens rechters. Argentinië onderneemt den eersten aanval, geleid door haar snellen linksbuiten Orsi, on danks geduchten tegenstand van Andrade ge lukt het hem den bal zuiver voor te zetten. Dit was ht: begin van een Argentijnsch offen sief, dat eenigen tijd op de Uruguay-helft stand hield, maar de kansen, die hieruit Voort vloeiden, waren te moeilijk om te benutten. Het gladde veld en het schitterende werk van Nasazzi en Arispe waren hiervan wel de oor zaak. Orsi trad in deze periode zeer op den voorgrond; zijn duels met den neger-rechts half van Uruguay vertoonden tal vap vernuf tige technische vondsten en waren een bckO' ring voor 'het oog. Er werden achtereenvol gens 4 hoekschoppen op het Uruguay-doel gfr nomen, die allen zonder resultaat bleven. Het eerste goed gerichte schot ontstaat dan, maar.... aan den anderen kantl Als Uruguay zich wat losgewerkt heeft, ontstaat op een ge geven moment een scrimage voor het Arg. doel. Bosio werd het uitzicht belemmerd en Petrone nam zijn kans waar. Er was 25 min gespeeld. De schutter maakte een ware lucht sprong en het publiek, dat tot nu toe de schit terende exhibition van beide teams in stille spanning had gevolgd, werd plotseling enthou siast Ook in het veld teekende zich een an der beeld af. Er kwam meer strijd, doch zoo technisch beheerscht, dat aan de kwaliteit geen afbreuk gedaan werd. De linkervleugel der Argentijnen was het meest actief, doch Andrade en Nasazzi zorgden voor een vol doende tegenwicht. Het eerste werkelijk goede schot dat Mazzali te behandelen kreeg, ont stond pas na een half uur spelen. Urdinaran verwisselt van plaats met Castro, wat een kleine verbetering bleek. Hoe kunstig het samenspel ook was, het werd te ver doorge voerd en beide verdedigingen waren er zoo goed op ingesteld, dat zij er in geen geval door uit haar posities werden gelokt. Even voor rust schiet Carricaberri met veel effect op doel, waarna de Uruguay-keeper met veel moeite wist te redden, en als Petrone dan evenmjn succes heeft kunnen verkrijgen, is het pauzeeren. In de 2e helft was het weer Argentinië, dat begon met een serie aanvallen, hierbij krachtig festeund door de aanmoedigingen van het pu- liek. Tarasconl schiet enorm hard in, maar de Uruguay-captam kopt schitterend uit den hoek. Uruguay verdedigt even kunstig als Ar gentinië aanvalt; toch kan de gelijkmaker niet uitblijven. Een voorzet van Carricaberri valt juist in den doelmond. Mazzalli beoordeelt den Inzet verkeerd en wordt daarna geheel uit de goede positie gebracht, zoodat Ferreira een prachtkans krijgt, door met een prachtigen omhaal den bal in het verlaten gedeelte van het doel te plaatsen. De stand Is gelijk en de Argentijnen worden nog meer dan daarvoor, door het enthousiast-gestemde publiek aange moedigd. Want het blijkt dat de sympathie algemeen aan den kant van Argentinië Is. Na 13 min. zwenkt Castro naar binnen, wiens schot Bosio een zenuwachtig oogenblik be zorgt. De keeper laat vlak voor open doel den bal uit zijn handen vallen, doch Paternoster redt op het laatste nippertje.... Een keihard schot van Cea vindt in de paal een bescher mer van Bosio, die zeer zenuwachtig is. De Uruguay-spll krijgt een waarschuwing van den referee, wegens een unfaire handeling tegen over Orsi. Petrone hoeft maar geen succes met zijn verrassend doorbreken. Beide kee pers moeten nog eens optreden en dan fluit de heer Mutters einde. De verlenging. De spelers van beide ploegen waren zeer vermoeid, toen zij weer het speelveld betra den. Het overwicht is ook nu afwisselend; Eerst cenige attaques van Urugauy, waarna de Argentijnen den aanval overnemen. Een goed schot van Ferreira wordt kranig gestopt door Mazzali; zijn collega aan de andere zijde geeft dn opnieuw een bewijs van nervositeit, want een zacht schot van Cea bracht hem zoo in de war, dat een ieder een doelpunt voor Uru guay verwachtte. Toen het eerste kwartier om was, vertoonden reeds enkele spelers teekenen van uitputting.» Na de derde rust telden beide elftallen een gelijk aantal uitgespeelde en valide spelers. Uruguay krijgt de kans van den dag om Olym pisch kampioen te worden: Pethone speelde n.1. een voorzet van Campolo keurig vrij, maar hij vergat den bal te plaatsen cn schoot recht op Bosio aan, die op meesterlijke wijze het leder keerde. Een zelfde kahs, maar iets moeilijker kreeg de linksbinnen van Argenti nië, doch Mazzali stopte prachtig. De stand bleef zooals ze was, toen ook het half uur verlenging tot het verleden behoorde. Het publiek juichte beide ploegen toe voor het wonderlijk schoooc spel, dat voetbalstriid en voetbaltechniek in groote verscheidenheid maar vooral in perfectie geboden had, als nog' nimmer was aanschouwd. De eindstrijd op Woensdagavond. De regelingscommissie heeft besloten den wedstrijd te doen overspelen op Woensdag avond 7 uur. Scheidsrechter Is weer de beer Mutters. Wat er zal gebeuren, Indien het na 2 uur spelen weer gelijk spel wordt, daarover is nog geen beslissing genomen. De verkoop der plaatsen.. Naar het Hbl. verneemt zullen alle beschik bare plaatsen aan 24 loketten van het nieuwe Stadion worden verkocht. Het aantal be schikbare plaatsen' bedraagt ruim 26.000, te weten 9500 staanplaatsen 4 1; 4000 zitplaat sen 4/2; 7000 zitplaatsen 4/3! 3000 zit plaatsen 4 4 en 1700 zitplaatsen 4/5- Het Hbl. heeft den heer Verwoerd eveneens gewezen op het gevaar, dat vermoedelijk de zelfde tooneelen zich zouden kunnen voordoen als indertijd bij den voorverkoop voor het nieuwe gebouw van de Handel-Maatschappij. Hij antwoordde, dat in overleg met den hoofdcommissaris van politie, den heer A. J. Marceuse, alle maatregelen zijn genomen. Hij was ervan overtuigd, dat in drie uren alk- plaatsen konden worden verkocht. In elk ge val zal de politie niet toestaan, dat 's nachts of heel vroeg 's morgens voor der wedstrijd files voor het Stadion worden gevormd. Het Uruguaysche elftaL Naar het Hbl. uit Velsen verneemt, zullen in de voorhoede van het elftal van Uruguay^ die Zondag in den wedstrijd tegen Argentinië niet heeft voldaan, eenige belangrijke wijzi gingen worden aangebracht. Vermoedelijk zullen drie spelers worden vervangen, n.1. Campolo, Petrone en Castro; laatstgenoemde omdat hij Zondag geblesseerd is. Deze spe lers zullen vermoedelijk worden vervangen door Arremon, Borjas en Scarone. - FeijenoordMexico 43. De kampioenen van Nederland hebben Za terdagavond op hun terrein een vrij aardige kamp geleverrd tegen het Olympische elftal van Mexico. De publieke belangstelling had beter gekund. Als is afgetrapt is de eerste aanval voor Mexico, waarna Feijenoord deze attaque be antwoordt met een serie aanvallen, die niet van gevaar ontbloot zijn. Reeds na 7 min. laat Barendrecht den Mexicaanschen keeper visschen; de kwaliteit van het spel der gasten valt in deze periode lang niet mee, terwijl de Rotterdammers een "goed sluitend samenspel demonstreeren. Koonings passeert na 20 min. Peelens naar Pijl, die den stand op 2—0 brengt. Feijenoord blijft vrijwel voortdurend aan het woord en slechts een enkele maal brengen de gasten het tot over de helft van het veld; bij een hunner uitvallen lost dc mid denvoor Adeadato een goed schot op doel, wat door de lat wordt gekeerd. Het keerpunt in de verhouding komt als na goed aangeven van den linksbuiten Rojas de middenvoor den bal opvangt cn onhoudbaar scoort. Nu is Mexico aanvallender en het is weer Adeadato die weet gelijk te maken (2a). Feijenoord be gint nu met wat meer vuur te spelen; tot vier maal toe moet de la Garza reddend optreden maar tenslotte bezwijkt hij voor een schot van Sinke (32). Onmiddellijk na de hervatting verricht de Mexicaansche middenvoor den hattrick, na prachtig samenspel zijner voorhoede (33) onmiddellijk gevolgd door een doelpunt van den rechtsbinnen Carreno. Doch deze laatste goal wordt geannulqgrd voor buitenspel. De roodwitten hebben het nu lang niet gemakke- lenk; Adeadato is een voortdurend gevaar voor Dekker en van Dijke en Bul Jr. moeten werken als paarden om zich deze snelle aan vallers van het lijf te houden. Als bij een aan val der Rotterdammers een dér gasten den bal met z'n hand bewerkt, wordt de penalty door Sinke benut (43). Barendrecht laat dan een mooie kans voorbijgaan. In de laatste 10 minuten is Feijenoord weer sterker, maar toch zijn de aanvallen van Mexico steeds gevaarlijk, Rojas b.v. faalt tot tweemaal toe voor een vrijwel onbewaakt doel. Als de heer Kapteyn het einde verkondigt, boekt Feijenoord een kleine zege. Mexico heeft een goeden indruk achterge laten; vooral in de 2e helft werd er door hen verdienstelijk gespeeld en was hun spel tech nisch beter dan dat van den nationalen kam pioen. Na UruguayItalië. Een waar de erend oordeel over scheidsrechter Eymera. In zijn overzicht van den wedstrijd Italië Uruguay schrijft de speciale verslaggever van „Sport" (Zürich) over den leider van dezen wedstrijd: „Het was een strijd van twee geweldige, eerlijke tegenstanders. Maar op den voor grond dient de naam van den man. genoemd, aan wien bovenal het uitstekende beloop van dezen prachtigen strijd te danken is. Scheids rechter Eymers (Nederland), die reeds het „harte Spiel" ZwitserlandDuitschland tot ieders tevredenheid geleid had, was werkelijk de beste man op het veld. Onmiddellijk con stateerde hij elke overtreding, ook die, welke alleen een kenner zien kan, en voor z.g.n. ver dekte fouls bestond bij dezen leider niet het minste gevaar. Hij wist den verbitterden, maar in de groote lijn toch fairen en ridder lijken kamp volkomen ln handen te houden en daarbij toch het spel te allen tijde den vrijèn loop te laten." De Adsplrantendag te Alkmaar. Een mooi aucces voor de „Helder"- elftallen. Dit tournooi behoort weer tot het verleden en de organisatoren kunnen er met genoegen op terugzien. Alles is in de beste orde verloo- pen en de voetballende jeugd heeft een pret tige dag gehad vol van sportief genot en ge neugten. Helder, dat met 3 elftallen ingeschre ven had, zag deze alle als ie prijswinnaar terugkomen, wat een fraai succes is en de leiders ongetwijfeld een groote voldoening zal zijn. Jammer genoeg kunnen wij dat niet zeg gen van HRC, welke vcreeniging met één elf- I tal ingeschreven had. Het A.-elftal leed 2 ne derlagen; de oorzaak moet in hoofdzaak ge zocht worden in het ontbreken van den eigen lijken keeper, die geen goede plaatsvervanger had. Hierbij de uitslagen^ voor zoover betreft de Heldersche elftallen: HRC aZVV a 1—11, HRC a—Alcm. Victr. a 1—3; WFC a—Helder a 1—4, Helder aZaandijk a 6—0, ZRC a—Helder b 0—6, Helder b—Alcm. Victr. b 21, Helder cZil vermeeuwen b 2t. 2 uur de elftallen ln het veld blaast, hebben beiden 1 invaller. De O.-aanvoerder wint den toss en verkiest het geringe windvoordeel. Dl- reet volgt een O.-aanval doch de S.-verd-di- ging zendt retour. De S.-ers geven goed partij en de O.-verdediging moet er alles op zet ten om er.eer te voorkonen. Het duurt ech ter niet lang of de S.-midvoor geeft met een keurig schot de leiding 1—o. Door dit succes aangemoedigd pakken de Successers geducht aan en als de S.-linksbuiten hard tegen de bovenlat springt, weet de S.-rechtsbinnen den bal langs den O.-keeper te koppen, 2—a De O. voorwaartsen probeeren het ook eens, doch de bal verhuist weer naar de O.-helft, waar Kroon no. 3 in het net deponeert. Dan krijgt de O.-midvoor een fraaie kans wanneer de l.back mist om een tegenpunt te maken, doch hij wacht te lang zoodat het gevaar weer gewe ken is. Een corner op het S.-doel springt van de bovenlat in het veld terug. De S.-ers gaan weer op het O.-doel af, een schot van KooiJ houdt de O.-keeper, doch Geysen snelt toe en kopt den bal uit handen van den O.-keeper, 40. Even later maakt Jan Lont 50. Met dezen stand gaat de rust in. Na rust begint O. reeds goed, doch de S.-ers nemen de overhand. Spoedig is de stand 71. Bij een doorbraak maakt de O.-midvoor een verdiend tegenpunt, 7—1. Een kleine opleving in de O.-gelederen. De O.-keeper krijgt nog enkel» lastige ballen te verwerken. Even later maakt Geijsen nog 8—1, waarmede dan spoe dig het einde nadert. S. kan op een goeden wedstrijd terugzien, terwijl Oudesluis het te gemakkelijk opnam. Het was weer eens een prettige wedstrijd en scheidsrechter Annyas, die goed voldeed, had geen moeilijke taak. Sucpes 2 ging te gast bij Schagen 3 en werd met een 51 nederlaag naar huis gezonden. Sparta-nieuws. Schagen. Sparta I van Schagen speelde Zondag te Schoorl tegen Schoorl 1 aldaar een medaille- wedstrijd, die door Sparta gewonnen werd met 41. De uitreiking had plaats bij den heer Schuit te Schoorl. De Schager adspiranten speelden te Schoorl tegen die van Schoorl. Uitslag 1—-O. Sparta 2 speelde te Schagen tegen Succe» 2 van Wieringen een vriendschappelijke match, waarvan de uitslag 51 was in 't voordeel van Sparta. Waarschuwingsschot (halfstok hljschen vlag Z) ten 8 u. 16 m. Modelsloepen B I. Vijf min. schot: hijtchen vlag Z 8 u. 23. Afvaartschot: strijken vlag Z 8 u. 3a Modelsloepen B II. Vijf min. schot: hijschen vlag Z 8 u. 40. Afvaartschot: strijken vlag Z 8 u. 45. Fantasiesloepen en jachten. Vijf min. schot: hijschen vlag Z 8 u. 55. Afvaartschot: strijken vlag Z 9 u. Uitstel van een uur van alle klassen vlad U. Wedstrijd gaat niet door vlag N. Baan richting met zon Roode vlag. Baanrichting tegen zon Witte vlag. Lijn van aankomst is: Zwarte ton, Wier- hoofd. De afvaartboei tevens aankomst boei zal voortaan zijn de elastieke inschietbaL 9 Juni Aangebracht door korders: 2910 tongen p. st. a.400.25 2236 kleine tongen 0.12—0.07 19 tarbotten 6.004-00 25 kisten zetschol p. k. 7.50400 34 kisten kleine schol 4.00—1.00 44 kisten schar 2.00—1.50 6 kisten pietermannen ia.00—8.00 Door haring- eti geepvisschers: 280 tal haring per tal 330—0.70 65 tal geep „11.004-50 Door garnalenvisschers: 869 kg. gekookte garnalen p. kg. 01230.3a 11 Juni. Door haring- en geepvisschers: 70 tal haring per tal 2.50—1.50 30 tal geep 13.00—9.00 Door garnalenvisschers: 815 kg. gekookte garnalen p kg. 0.17—0.27 Uitslag Rauchbekerwedstrijd H.R.C. 2—K.V.V. 1 a—o. De Racers hebben de volgende ronde reikt door van' KW met 2—0 te HRC is vrijwel voortdurend in het geweest. Succes-nieuws. J.l. Zondag speelde Succes haar 9e wed strijd voor de zomercompetitie en ontving Oudesluis I. Als scheidsrechter om be- winnen; offensief ALKMAAR, u Juni. Veemarkt. Aangevoerd: 33 vette koeien 230 —425; 11 vette kalveren 50—120; vette kal veren (per ned. pond) 1.10—1.30; 41 nuch tere kalv. (slacht) 8—20; 943 vette varkens (zware) per ned pond 60—66 cent; zouters per ned. pond 6566 cent. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Juni. Schotsche muizen 16.2019.40, drielin gen 15.50—17.80, kleine 12—13.30, alles per ioo kg., wortelen 7.10—15.7° Per 100 k°8- PURMEREND, 12 Juni. 7000 kg. kaas, als: 30 stapels fabriekskaas per 50 kg. R.M. 48; 65 stapels boerenkaas per 50 kg. R.M. 52; I stapel commissie per 50 kg. R.M. 50; 2 stapels Goudsche per 50 kg. R.M. 52; 2333 kg. boter per kg. 1.7°— 1.90; weiboter per kg. 1.30—1.50; 4^8 run deren: 210 vette per kg. 0.80I.io; 262 melke en gelde 150375! 16 stieren; 68 paarden 100200; 61 vette kalveren per kg. 1.40; 502 nuchtere ld. voor de slacht per stuk 934; voor de fok per stuk 1229; 091 vette varkens voor de zouterij per kg. 0.60— 0.64; voor de slacht per kg. 0.580.64; 55 magere varkens per stuk 2438; 172 bigge" per stuk 1220; 406 schapen 30—42; 42 bokken; 596 lammeren 1420. Eierenveiling. Kipeieren per 100 stuks 55-90; Eend eieren per 100 stuks 4.80; 17911 kipeieren A 5.10—6.10; 69 kipeieren B 4 90; 17817 eieren A 4.80; broedeieren 5.60—5.8°> kuikens 0.10

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 8