HEUUE MUIT Tweede Blad. GEMENGD NIEUWS VAN ZATERDAG 16 JUNI 1928. Binnenland. SCHORSING VAN EEN GEMEENTE ONTVANGER. De gemeente raad van Wyk en Aalburg hee ft Donderdag met 5 tegen 2 s.emmen besloten tot schorsing van den s «re aris- gemoenteontvangcr, zulks op grond van net verificatierapport van den accountant der Vereeniging van Nederlandsche ge meenten, concludeerende, dat over 1923 nog een inkomst wegens rente van 1988.75 moet worden veran'woord. Ged. Staten hadden beslist dat de boeking der in 1928 ontvangen rente in de rekening van dat jaar op juiste wijze was geschied. De direc eur-s cretaris van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren te Amers foort, mr. van Urk, noemde in een inge komen verweerschrift de conclusie van den aooountant zeer voorbarig. Zelfs al zou de boeking van 1988.75 nog moeten geschieden, dan beteekent dit nog niet, dat de ontvanger ook een kastekort heeft aan te zuiveren. De ontvanger is van be heer over 1928 volledig gedechargeerd en daaron kan volgens de wet alleen worden teruggekomen wanneer de valaohheid in bewijsstukken kan worden aangetoond, wat niet is bewezen, zelfs niet veronder steld. MISHANDELD DOOR DE POLITIE. De Rechtbank oordeelt het op treden der betrokken politieagen ten als volslagen doelloos en in hooge mate ergerlijk De Rechtbank te Amsterdam heeft Don derdag uitspraak gedaan in de strafzaak tegen de politieagen en der gemeente Am sterdam B. van den Hazel, oud 80 jaar, en F. van der Ploeg, oud 49 jaar, die zich te verantwoorden hebben gehad ter zake van mishandeling van een 21-jarig student in de medicijnen, in den nacht van 12 op J 8 November 1.1. in of vlak bij de Ferdinand Dols raat gepl egd. Het O. M. had voor Van den Hazel vrij spraak gevraagd en tegen Van der Ploeg twee maanden gevangenisstraf "evorderd. De Rechtbank overwoog, dat de ver dachten den getuige opzet elijk verschil lende malen met gummistokken h bben geslagen, hoewel getuige geen aanleiding had gegeven tot dit ruwe op reden. Volgens de Rechtbank was het optre den volslagen doelloos en in hooge mate ergerlijk en wordt door een dergelijke handeling van politieagenten de veilig heid van het publiek op straat en de goede naam der politie in gevaar gebracht. Bij de strafoplegging verliest de Recht bank niet uit het oog. dat den verdachten een strenge disciplinaire straf wacht. Waar Van der Ploeg blijk gegeven heeft van bijzondere ruwheid en onverschillig heid- terwijl juist van hem als oudere een meer bezadigd optreden verwacht had mo gen worden, moet hem een zwaardere straf worden opgelegd. Ten slotte overwoog de Rechtbank, dat het misdrijf van mishandeling als een voortgezette handeling moet worden be schouwd en veroordeelde zij Van den Hazel tot één maand en Van d r Ploeg tot drie maanden gevangenisstraf. GEZONKEN. Het sleepschip Fijo van Puttershoek, geladen met zand, is Donderdag ten zui den van Enkhuizen door stormweer over vallen en gezonken. De vijf opvarenden zijn door de sleepboot Gezina van Kam pen gered en te Enkhuizen aangebracht BOSCHBRAND. Woensdagavond ontdekte een passée- rend ruittr brand in het bosch der Ko ningin Moeder te Soestdyk. Dadelijk waarschuwde hij de politie, wien het in samenwerking met burgers gelukken mocht den brand door middel van zand en snclbilusschcrs te dooven. Dit is reeds de tweede keer in betrek kelijk korten tijd, dat in de bossohen van het domein Soes dijk brand ontdekt wordt. De politie stelt een ernstig onder zoek in. OPLICHTING. Bij den kunsthandelaar P. aan den Goudschesingel te Rotterdam kwam Woensdagmiddag een heer, die vertelde dat hij een woning aan de Boezemlaan te Rotterdam moest inrichten en dat hij daarom sohilderijen kwam uitzoeken. De keuze viel op vijf doeken, waarvan de kooper verzocht er twee te mogen mee nemen. P. stond dat toe, de res eerende schilderijen zouden met de kwitantie voor de vijf later worden gebracht aan het opgegeven adres. Nauwelijks was de klant verdwenen, of de kunsthandelaar bedacht dat hij wel eens de dupe van een truc zou kunnen geworden zijn. Daarom stuurde hij zijn loopjongen achter den klant aan ten einde de beide sohilderijen terug te vragen. In de Hugo de Groot straat haalde de jongen den klant in en hij vroeg hom de doeken terug, waarop de klant met verontwaardiging den ge- heelen koop ongedaan maakte. T' en de jongen met deze boodschap bij zijn bans terug kwam stuurde deze hem In allerijl wederom achter den klant aan met de twee schilderijen en excuses over het optreden. De afspraak zou blijven zooals zij aanvankelijk was gemaak De klant nam de beide doeken mee. maar toen de best -Hing ten uitvoer werd gebracht, bleek het opgegeven adres niet te bestaan. Buitenland. DE MOORD OP RASPOETIN. Een aanklacht Een vrouwelijk nakomeling van Ras- poetin spr ekt prins Félix Joessopof en groother.og Pawlowitsj voor 25 millioen francs schadeloosstelling aan, omdat ze hen houdt voor de moordenaars van haar vader in December 1916 te St. Petersburg. Zij leidt dit af uit het boek voor eenige maanden door den eerste hier gepubli ceerd. De drie genoemde personen wonen te Parijs. EEN OVERVAL IN KANSAS CITY. Bandieten zijn Dinsdag een bank te Kansas City binnengedrongen, hebben zich van 60.000 dollar meester gemaakt en gingen er vervolgens van door, door de straten, die vol gedelegeerden waren van de rcpubilikeinsohe nationale oonveü le. De bandieten schoten naar alle kanten; twee politieagenten en een voorbijganger zijn ernstig gewond. DE SPOORWEGRAMP BIJ NEURENBERG. De oorzaak nog altijd duister. De directie van de rijksspoorwegen pu bliceert een communiqué, waarm w.gen- over de vele veronderstellingen verklaard wordt, dat niettegenstaande het onder zoek r >eds eenige dagen heeft geduurd, een bepaalde oorzaak van de ontsporing van den D-trein 47 bij SI eg els dor f nog altijd niet Is gevonden. Tot heden staat alleen vast, dat de hoofdas van het draaibare onderstel van de locomotief het eerst is ontspoord en wel tegen de wet van de middelpunt vlie dende kracht in naar de binnenzijde van de bocht, verder, dat er geen enkele dienstfout is begaan en dat noch een ge brek aan de veiligheldsinstallaties of aan de rails, noch een onvoldoend vaste onder grond de ontsporing kunnen hebben ver oorzaakt. In verband met mededeelingen van rei zigers aan de pers, dat zü den dag vóór de ontsporing op de plaats van de ramp den trein, waarin zü zaten, voelden stoo- ten en slingeren, verklaart de directie, dat zich zulke verschijnselen bij een snel heid van 80 tot 90 kilometer per uur wel meer voordoen, doch dat deze geenszins gevaarlek zijn. Het onderzoek wordt voor gezet. Het ls mogeiyk, dat by den berglngsarbeid nog zal blijken, hoe het ongeluk is ontstaan. He. Mi JodS schot uit den Woe„Bdeg.von8d Speelden uedstrtjd^ruguay-ArgentiSid. Bosio heei, den b.i voor y blusschingswerk, dat door den zwaren rook ernstig bemoeliykt werd. (Zie foto links.) Om het Olymp'sch Kampioenschap. Uruguay wint met 21. Argentinië de tweede plaats. De Italianen zyn No. 8. De draverllen op Woudeeteln. „Tra- viata" van W. Schuyl gaat voor „Frett- oien" van Kruithof door de finish. Met welke moeilijkheden Noblle en zyn moedige redders te kampen hebben ln het yzig domein van het Noordpoolgebied, zal men misschien eenigszins begrypen na het zien van deze foto, die het gletschergebied van Frans-Jozefsland voorstelt, ten N. waarvan de „Italia" zich bevindt. Nabij Neurenberg In Beleren heeft een ern stig spoorwegongeluk plaats gehad, waarby 27 menschenlevens te be treuren zyn, terwyi meer dan 100 passagiers ge wond werden. Een loco motief en 7 personen wagens van een D-trein stortten van den Dyk. Een foto van de onge- looflyke verwoesting. Op hot landgoed „Zljpendaal" te Arnhem wordt een Indische tentoonstelling gehouden. By de opening waren verschillende autoriteiten, w.o. Z.K.H. Prins Hendrik aanwezig. Een tabaksplantage op de Oostkust van Sumatra, ln Arnhem. .4,

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5