1ELDENE VEILING. /am\%uyi^r DE OPSPORING VAN NOBILE C.S. TWEEDE KAMER. LUCHTVAART. SET?- Jnger^ 'San Mefotaritog. Q LAAT UW MAM W *~i GERUIT ROOKEN MAAR GEEP HSM TA6LITTIH JOSEPHINE 'BAKER NAAR NEDERLAND. Naar het Vaderland verenemt zal Jose- phine Baker van 16 Augustus tot 1 Sep tember in Scala optreden. Haar honora rium zal 1600 per avond bedragen. NEDERLANDSCHE ONDER NEMINGSGEEST IN TURKIJE. Bevaarbaarmaklng van de Gue- diz-rlvler bQ Smirna. Eene Nederlandsche combinatie heeft de Turksche regeering aangeboden de Guediz-Tsjal bevaarbaar te maken; een rivier welke beoosten Alasjehier in het achterland van Smirna ontspringt, en langs verschillende plaatsen, onder wel ke de stad Magnesia het voornaamste middenpunt van verkeer is, naar de golf van Smirna stroomt De onderneming wil door het uitvoeren van verschillende re- gulariseerings- en daarna baggerwerken die waterweg bevaarbaar maken voor schepen tot en met 6 meter diepgang; dat is voor de gewone kustvaart, en wel tot boven Magnesia, een goede 70 K.M. De voorstellen zijn door het provinci aal bestuur van Smirna in beginsel aan genomen, en zijn nu in behandeling bij het commissariaat voor openbare werken te Angora, waarheen zich de vertegen woordigers van de combinatie hebben begeven, om in rechtstreeksche verbin ding met de daarvoor aangewezen regee- rinssorganen de aangelegenheid verder te behandelen. (Nw. Rott Ort) NEDERLAND EN BELGIE. In een brief uit Nederland, door de Antwerpsche courant „La Métropole" ge publiceerd, wordt o.m. het volgende ge zegd met betrekking tot de opening van nieuwe onderhandelingen tuaschen Belglö en Nederland: „Van een voorname personaliteit aan buitenlandsche zaken te 's-Graven- hage, welke goed geplaatst la over den aard van de aanstaande hervatting der onderhandelingen tusschen Nederland en België te kennen, weten wij dat het ka- naalontwerp Antwerpen—Moerdijk bij deze onderhandeling niet in aanmerking zal worden genomen. Anderzijds bleek ons, uit een onderhoud, dat wy hadden met den heer A. Mussert, secretaris van het Nederlandsche Actiecomité voor de herziening van het Nederlandsch- Belgisch verdrag, dat men zich, in de Haagsche diplomatieken kringen, een formule van eventueel acooord tusschen Nederland en België op de volgende grond slagen voorstelt: L onschendbaarheid van de Nederland sche souverelniteit op de Schelde; 2 aan vaarding der absolute souverelniteit van den Belgischen Staat met al de gevolgen van de opheffing van de Belgische neu traliteit en van het verbod betreffende Antwerpen als oorlogshaven met dit voor behoud nochtans dat de Belgische oor logsschepen, varend op het Nederlandsche deel der Schelde, onderworpen zouden zijn aan dezelfde reglementeering als d oorlogsschepen der andere vreemde naties". NOORD-HOLLANDS NOORDER KWARTIER. Uit de rekening van het Hoog heemraadschap; een hoog batl saldo. Uit de heden verschenen rekening over 1927 van het Hoogheemraadschap Noorc Hollands Noorderkwartier blijkt, dat de gewone dienst sluit met een batig saldo van f 69.685, oorspronkelijk wezen de uitkomsten een saldo aan van f 128.228. Dit guustig resultaat is te danken aan verschillende omstandighedenin de eerste plaats behoefde ten gevolge van den natten zomer het voor dichten van scheuren geraamde bedrag niet te wor den uitgegeven en verder bleven de uit gaven voor de verkiezingen beneden de raming. Voorts behoefde het bedrag, dat gereserveerd was voor rente der te slui ten leening voor dijksverbetering slechts voor een klein gedeelte te worden be stemd tot aanvulling van de geraamde kasgeldrente en ten slotte was de op brengst van den omslag hooger dan ver wacht werd. Van het aldus verkregen hooge saldo van f 128.228 is een belangrijk bedrag (f 65.000) overgeschreven op den gewonen dienst van 1928 ten einde dit te kunnen aanwendenle. tot bestrijding van even tueels onvoorziene uitgaven, voortvloei ende uit de wegverbetering op den Oost- zanerdljk; 2e. tot afronding van de te sluiten geldleening voor de kosten der in 1926 uitgevoerde verbetering der ver hoogd g van verschillende gedeelten der Zuiderzeewering en 8e. voor een even tueel voor het Hoogheemraadschap on gunstige uitspraak van den arbiter in zake het geschil met de aannemers van de verzwaring der Zuiderzeewering. tenlid mr. Bruoh e.a., waarin Ged. Staten verzocht werd, te onderzoekon, of en hoe ver provinciale bemoeienis inzake nazorg van zwakzinnigen noodzakelijk en moge lijk is. Ged. Staten waren van meening, dat men op het terrein van nazorg nog teveel zoekende is. Hoewel het college in beginsel geenszins afwijzend tegen het denkbeeld van provinciale bemoeienis stond, achtte het toch voorshands onjuist, dat de provincie dit weinig ontgonnen terrein zou betreden. De jaarlijksche werkinrichting heeft een subsidie gevraagd voor 1928 tot een bedrag van 76 per leerling. Aangezien Ged. Staten van meening waren, dat de provincie inzake nazorg een afwachtende houding dient aan te nemen, hebben zij voorgesteld, op deze aanvraag afwijzend te beschikken. De Staten hebben deze op vatting bekrachtigd. Aan de Haarlemsche Orkest-Vereeni- fng werd een subsidie verleend van 5000 per jaar, onder voorwaarde dat het Rijk en de gemeente Haarlem telken jare onderscheidenlijk ten minste 5000 en 80.000 beschikbaar stellen. Na eenige discussie werd aangenomen een voorstel van Ged. Staten om 10.000 subsidie te verleenen aan de Vereeniging tot bestrijding van de tuberculose onder het rundvee en andere ziekten in Noord- Holland. Voorts werd aangenomen het voorstel van Ged. Staten, stemmingen over per sonen voortaan als voorheen te doen ge schieden op de wijze zooals was voor- ?eschreven in de thans vallende artikelen 8 Lm. 88 van de provinciale wet Zitting van Woensdag. In de zitting van gisteren is na lange discussie met 40 tegen 19 stemmen aan- Senomen het voorstel van Gedeputeerde taten tot wijziging van het bijzonder reglement van den polder Geestmer- ambacht, waardoor een betere onderlinge regeling van de flnancieele lasten zal kunnen worden verkregen, en geen ver schil meer zal bestaan omtrent de onder houdsplichten van bruggen en werken. De polder is nu verplicht, aan de banne Noord-Soharwoude ten behoeve van de verbetering van de Mosselenbrug onder Noord-Scharwoude een bijdrage te ver lenen ten bedrage van de helft der kosten, met dien verstande, dat de bijdrage de som van 6.000 niet zal overschrijden. NIEUWE BEPALINGEN OMTRENT OPENBARE WEGEN. Voorgesteld wordt geen nieuwe tollen meer toe. te laten. Rege llng van den onderhoudsplicht Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot vaststelling van voor schriften omtrent openbare wegen. Het ontwerp beoogt, blijkens de Memorie van Toelichting, niet een codificatie van het wegenrecht in zijn geheel, maar een regeling van de punten, waarop wette-1 ljjke voorziening onontbeerlijk of ge- wenscht is gebleken. Alleen de openbare wegen zijn het voorwerp dezer wettelijke regeling. Een particuliere weg, die ge durende ten minste dertig jaren (of tien jaren indien de oVerheid den weg heeft onderhouden) voor een ieder toegankelijk is geweest, zonder dat de rechthebbende op voor het publiek kenbare wijze zich de bevoegdheid heeft voorbehouden om aan dien toestand een einde te maken, wordt echter ook als een openbare weg beschouwd. Eveneens neemt het ontwerp openbaar heid aan wanneer de rechthebbende zijn weg Jvoor het openbaar verkeer heeft bestemd. Wegen voor beperkt gebruik. Ook vallen binnen het kader van dit ontwerp de beperkingen in het gebruik van de wegen, die het gevolg zijn van de omstandigheid dat de weg slechts voor een bepaald gebruik openbaar is, d.w.z. dat de rechthebbende op den grond, waarop de weg is aangelegd, slechts heeft te dulden dat van den weg een bepaald gebruik wordt gemaakt. Voor die beper kingen wordt de regel gesteld, dat aan de gesteldheid van den weg en aan het gebruik dat daarvan pleegt gemaakt te worden, beteekenis mag worden toege kend bij de beantwoording van de vraag, of een zoodanige beperking in het gebruik van den weg aanwezig 1b. De onderhoudsplicht Zoo legt het ontwerp aan rechthebben den en onderhoudsplichtigen en ook aan den reohthebbende en den onderhouds plichtige van den berm en de bermstrook de verplichttng op, om te dulden, de uit voering van alle werken tot onderhoud of verbetering van den weg, noodig voor aansluiting van wegen en uitwegen en voorts het aanwezig zijn, plaatsen en onderhouden van voorwerpen ten behoeve van het verkeer over den weg. Recht op schadevergoeding ten behoeve van den rechthebbende of den onderhoudsplich- ;lge op den weg erkent het ontwerp niet. Wel geeft het in bepaalde gevallen zoo danig recht aan den rechthebbende of den onderhoudsplichtige op den van den weg deel uitmakenden berm of de berm sloot Prov. Staten van Noord-Holland. Zitting van Dinsdag. De Staten hebben goedgekeurd de ver leening, voor wederom drie Jaar, van het subsidie ten behoeve van leerlingen, af komstig uit de gemeente Vlieland, die el ders een zeevaartschool bezoeken. Goed- Sekeurd werd ook een prae-advies van •edep. Staten op een motie van het Sta- Ernstige ongerustheid over Amundsen. Men begint zich thans ernstig ongerust te maken over het lot van Amundsen. Dietriohson, Guilbaud en de drie anderen, die Maandagmiddag van Tromsoe met het vliegtuig Latham 47 naar het Noorden vertrokken zijn, doch van wie men nu al 36 uur lang niets meer gehoord heeft. Evenals ten aanzien van de redding van Nobile zijn er ook omtrent Amundsen c.s. te Oslo allerlei onware geruchten ver spreid. Dinsdag verzekerde men zelfs, dat Amundsen Nobile gevonden zou hebben, wat tot tooneelen van groote geestdrift in de restaurants aanleiding gaf, welke ech ter spoedig voor neerslachtigheid plaats maakten, toen men vernam, dat er noch bij Amundsen's familie, noch bi) de Fran- sche en Italiaansche gezantschappen iets omtrent de vliegers bekend was. De draadlooze stations op Beereneiland, te Groene Haven (Spitsbergen) en in het Noorden van Noorwegen hadden ook geen verbinding met de Latham. Daar de vlie gers ook niet bij het Geerenelland zijn ge zien, verkeert men in volkomen onzeker heid omtrent hun lot De vrees, dat zij in zee gestort zijn, is groot, al bestaat inder daad de mogelijkheid, dat zij dadelijk koers gezet hebben op het Noordoostland van Spitsbergen en daar ergens op of tus schen het ijs geland zijn. In dat geval zouden zfj zich in een soortgelijke positie kunnen bevinden als de beide vliegtuigen van A,mundsen's Poolexpeditie van 1926. Toen zijn de vliegers ten slotte, nadat men hen al vrijwel opgegeven had, behouden weergekeerd. Ook thans kan men dus nog hoop koesteren, al is de kans groot, dat de groote Poolreiziger ln zyn menschlie- vend streven om zijn metgezel van twee jaar her te hulp te komen, den dood ge vonden zou hebben en met hem een drie tal bekwame en vermaarde vliegers en twee flinke kerels, die eveneens hun leven hebben willen geven om dat van anderen te redden. Hoe men de vliegtuigen met Nobile ln contact wil brengen. Een officieel bericht uit Rome meldt het volgende: Na de vluchten van Larsen en LOtzow en na de vlucht van Maddalena heeft de commandant van de „Cittft di Miluno" de noodzakelijkheid ingezien om te trachten speciale middelen te vinden, waardoor men met behulp van vliegtuigen de juiste positie van Nobile zal kunnen bepalen. De berichten van de vliegers gewagen allen evenzeer van de buitengewone moei lijkheid, die zij ondervinden om de men- sohen of de tent van Nobile te ontdekken tusschen de met kanalen doorsneden IJs schotsen, waarop de bijzonder schitterende zon, die de illusie wekt van uitstekend zloht, een bedriegeltjk schaduwspel werpt Men heeft nu besloten, dat de vliegtui gen stoffen zullen uitwerpen, die groote rookkolommen ontwikkelen, waardoor de generaal misschien in staat zal zijn hun positie te bepalen en hun aanwijzingen te geven over den weg, dien zij in moeten slaan. De expeditie van de belde leden van de Alpenclub en de beide Alpenjagers, die zich naar kaap Loven zal begeven, is Dinsdagavond van de Braganza vertrok ken. De slede-expeditie, die verleden week Woensdag van de Wahlenbergsbaai was vertrokken en dwars door Noord- Oostland naar Scoresby is gegaan, is op de Braganza teruggekeerd. De Dornier Wal van Prenzo en de Zweedsche Jun- kers zijn aan de Koningsbaai aangekomen. Het charter van de Hobby is ontbonden, omdat de reeder van het schip gebonden was aan vroegere overeenkomsten. Tot zoover het communiqué. De Hobby is naar de Koningsbaai teruggekeerd en gaat vandaar naar Noorwegen. De hulpexpedities. De Upland, het Zweedsche vliegtuig met drie motoren, is vannacht om 12 uur aan de Koningsbaai aangekomen en dade lijk doorgegaan naar het eiland Amster dam. De Quest, het hulpschip van de Zweedsche expeditie,' Is gistermiddag eveneens aan de Koningsbaai aangeko men. De Quest en de Tanja, het andere vaartuig van de expeditie, worden heden op het middaguur bij Ainsterdameilanc verwacht Ingezonden Mededeeling. Vraagt Uw leverancier uitsluitend eieren van de De Ijstoestand. De Malyghin, de andere Russische ijs- breker, is met het ijs een heel eind afge dreven en bevond zich Dinsdag op onge veer 15 mijlen 'bewesten Hoopelland. Het heeft nu ziju weg door het Ijs weer kun nen hervatten. Ook de opvarenden van de Hobby die inmiddels al weer van de Koningcbaul naar Noorwegen vertrokken ls vertel den, dat de ijstoestanden heel bezwaarlijk waren. Het ijs bestaat uit drijvende vel den, die verscheidene mijlen lang 2ijn, Het ij9 ten Oosten van de Noordkaap, langs de kust van Noordoostland is waar schijnlijk voor vaartuigen ondoordring baar. Op verscheidene plaatsen in den omtrek van de Noordkaap heeft men levensmiddelendepots aangelegd. Nadere bijzonderheden. Gistermorgen om zes uur was Madda lena opgestegen uit Klngsbay om naar Nobile te zoeken, meldt V. D. uit Oslo Eerst was met Nobile een nieuw systeem overeengekomen om elkaar teekens te geven, waardoor het vliegtuig den weg zou kunnen vinden. Om negen uur 'a och tends werden door het meteorologisch In stituut te Tromsö nieuwe draadlooze be- aan Wekelijksversche aanvoer uit de etad en omgeving.! 33^^ Geen nieuws van Amundsen. Naar V. D. verneemt uit Oslo, was tot gisterenmiddag geen nieuws ontvangen van Amundsen. Het Noorsch Telegraafbureau meldde gisteravond uit Oslo: Het gerucht, dat het watervliegtuig van Amundsen en Guilbaud zich ten Noorden van Spitsbergen bevindt, ls slechts een onderstelling. Te Klngsbay is geen enkel bericht van dién aard ontvangen. Heelkundige hulp voor de gekwetsten. Professor Dogliottl, chirurg te Turijn, heeft de Italiaansohe regeering aangebo den zich in een valscherm boven de groep van Nobile te laten neerdalen, ten einde den gekwetsten heelkundigen bijstand te kunnen verleenen. De regeerlng heeft nog geen antwoord gegeven op dit aanbod. NOBILE'S KAMP GEVONDEN. Maddalena laat voorrad an vallen Het Noorsch Telegraafbureau seinde gisteravond uit Oslo: De Italiaansohe legatie te Oslo heeft een radiogTam van de „Citta di Milano" ontvangen, meldende dlat de Italiaansche vlieger Maddalena er Woensdag in ge slaagd ls levensmiddelen en uitrustings stukken in het kamp van Nobile te laten vallen. Een officieel telegram uit Rome beves tigt bovenstaand' bericht en voegt er aan toe, dat Maddalena verschillende voor raden, met een totaal gewicht van 800 kilo, heeft laten vallen. De vlieger is daarna Woensdagmiddag te half één te Klngsbay teruggekeerd. De toepassing van de bijzondere ver kenningsmaatregelen is doeltreffend ge bleken. (Zie verder onder Laatste Berichten). DE ONTVANGST VAN DE OCEAAN- VLIEGERS TE BREMEN. In Bremerhafen was bet Dinsdag al vroeg in den morgen zeer druk in de straten, waar do vliegers Koehl, von Hühnefold en Fitzmaurice zouden pas- seeren. De scholen en groote zaken wa ren gesloten. Schoolkinderen en vereenl- gingen met vaandels gingen door de volle straten. Om 10 uur kondigden de sirenes van de Oolumbus aan, dat de auto's met de vlie gers vertrokken waren. Plotseling begon nen van alle kanten de sirenes der stoom schepen te fluiten. Men juichte overal. Ongeveer 00 auto's met een groot aantal motorrijwielen geleidden de vliegers. Om kwart voor één kwam de stoet voor het raadhulB te Bremen aan, waar de president van den senaat, burgemeester Donandt hun welkom heette en een rede hield, waarin hij wees op de beteekenis, welke hun daad heeft voor de luchtvaart voor het Duitsche volk en voor de stad Bremen. De burgemeester gaf aan ieder van de drie vliegers een groote gouden medaille, die aan de voorzijde bet stadswapen van Bremen met inschrift: Van den senaat der vrije Hanzestad Bremen" en aan de ach terzijde een genius en de woorden: „we gens verdienste" draagt Op den rand staat de naam van den vlieger met de aanduiding „eerste Oceaanvlucht Oost- West" en de data van de vlucht en den terugkeer. De drie vliegers bedankten ontroerd in korte woorden voor de eer. Daarna bood de Benaat hun en hun fa milie een maaltijd in besloten kring aan. Een sympathiek verzoek van de vliegers. Kapitein K6hl heeft mede uit naam zijner beide kameraden, preaident Hin denburg verzocht het daarheen te willen leiden dat de ontvangst der vliegers in de groote Duitsche steden zoo eenvoudig mo gelijk zal zijn. Ze verzoeken voorts even tueel voor dat doel toegestane overtollige middelen voor liefdadige doeleinden, spe ciaal voor oud-strijders en hun familie ter beschikking te willen Btellen. Hindenburg heeft het verzoek aan den minister van verkeerswezen doorgezonden die er de commissie van ontvangst mee in kennis zal stellen. De vliegers te Berlijn. De Europa met de Qoeaanvllegers aan boord is gistermiddag om 2 uur 16 op hot Tempelhofer veld te Berlijn gedaald. Twintig vliegtuigen hadden van Maag denburg af een oere-e&oorte gevormd. Ja- pansch dagvuurwerk is sinds één uur afgestoken wat den vliegers de juiste oriënteering zeer vergemakkelijkt heefL Op het terrein waren naar schatting meer dan een half millioen menschen aanwezig Onder onbeschrijfelijk gejubel «tapt Koehl gevolgd door Fitzmaurice en Huehnefold uit dte machine. Saluutscho ten donderden over het veld. De vliegers bleven eenige oogenbiikken ten gerieve der film- en persfotografen staan, waarop zich naar de officieele tribune be gaven. Hier werden zij eerst door een johare ln hot wit gekleede Jonge meisjes >egroet die lederen „Onkel een prachtige >loemonhulde boden. Dan sprak vice- canseller Hergt namens do rijksregeo- ring en opperburgemeester Böss namens het gemeentebestuur van Berlijn. Do re devoeringen werden herhaaldelijk door >ravogeroep van de tribune onderbroken, dat door hot geboete veld werd overge nomen. v DE TOCHT VAN. DE FRIENDSHIP. Berekend is, dat de Friendshlp 21 uur n de lucht is geweest en daarin 2100 mijl heeft afgelegd. Het snelheidsrecord van den Oceaan- tocht yan ücock aa Brown is nog nlat overtroffen. Zy deden in 1919 den over- tocht met een gemiddelde snelheid van 118 myi ln het uur. De vliegers te Londen. Moj. Erfhart is Dinsdagavond uit South- ampton per auto te Londen aangeko- men. Een geestdriftige menigte Juichte haar toe. Stultz on Oordon zyn enkele mi nuten later aangekomen; zy werden nau- weiyks opgemerkt De vliegers Dinsdag te Sonthamp- ton aangekomen. De Friendshlp is Dinsdagmiddag tegen 8 uur te Southampton aangekomen, waar de vliegers door den burgemeester en een geweldige menigte met groot gejuich zijn ontvangen. De burgemeester wensch- te vooral mejuffrouw Earhart geluk met haar succes. De eerste te zyn, van wat dan ook, bleef altyd een prestatie die tot de verbeelding van de menigte sprak en waardoor men plotseling tot een idool verheven werd. De vliegers zyn later per auto naar Londen op weg gegaan. By de ontvangst der vliegers was South ampton een internationale stad. Behal ve de Amerikanen, o.w. de Amerikaan- sche consul, julohten de passagiers van een Nederlandsche mailboot en de ma trozen van drie Chlleensche torpedoja gers hen geestdritfig toe, terwyi de si- renes van alle booten in de haven de toe juichingen van de duizenden acoompag- neerden. De vliegers zyn door de burge meesters ontvangen. 20 nor ln den mist Voor haar vertrek naar Londen heeft mejuffrouw Earhart te Southampton nog meegedeeld, dat de passagiers van de Friendshlp slechts één uur van de ruim 21 onder zich den Oceaan gezien hadden en den overigen tyd voortdurend in den mist gevlogen hadden. Zy zelve was geen oogenbllk bang ge weest, maar zy had niets kunnen eten dan twee sinaasappelen en zes tabletten moutmelk. DE VLUCHT NAAR INDIE EN TERUG Een mislukking. Een deskundige, die Dinsdag het te Boesjir gestrand vliegtuig Prinses Xenla onderzocht heefL verklaarde na zyn on derzoek, dat een nieuwe motor aang». bracht moet worden, aangezien de oude ter plaatse noch te herstellen, noch te vervoeren is. De vliegers zullen nu waar- schyniyk per boot naar Basra gaan en Vandaar naar Londen terugkeere n. GROOTE VLIEGPLANNEN. D.d. Maandag wordt uit SL John's op Newfoundland gemeld, dat de vliegers van de „Miss Columbla" daar tegen mid dernacht zouden arriveeren uit Harbour Grace. Zy zyn reeds 's ochtends weer te ruggegaan om des middags den vlieg tocht naar Rome te beginnen. Dan ls er een bericht uit New-York (stad) over een anderen voorgenomen tranaantlantlsehen vliegtocht West—OosL Het is het vliegplan van de Duitsche vllegster Thea Rashe. Deze zou Dinsdag naar Old Orchard, In Maine, vertrekken, met een Bellanca-vliegtulg, voor haar ge kocht door mevr. James Stillman. Van Old Orchard zal zy zoo spoedig mogelijk den tocht naar Dultschland voortzetten. Deze Bellanca is een vliegtuig met één motor; het la een éénvlak. Het beeft een vlieg-rsdlua van 6000 myi en heet „North Star VLIEGTUIGRAMPEN. Er worden den laatsten tyd weer heel wat vliegtuigrampen gemeld uit de Ver. Staten. - Enkele dagen geleden maakten wy gewag van een vliegtuig, dat in brand vloog en viel. De 2 passagiers werden levend verbrand; de bestuurder kreeg zware kwetsuren. Thans komt uit New York het bericht, dat op het Roosevelt-vllegveld, by die stad een Fokker-vliegtuig, dat aan Levlne toebehoorde, ia gevallen. Bestuurder was Bert Acoste; hy wsrd gewond onder den wrakhoop vandaan gehaald en moest naar het ziekenhuis woruen gebracht. De drie passagiers kwamen er zonder letsel *f; maar het vliegtuig zelf is nog maar een wrakhoop. DE LUCHTVEBBINDING MET DE CONGO. Tot een geregelden dienst besloten. Naar de correspondent van de N. R. CL te Brussel schrijft, hebben de verschil lende ministers in de jongste byeenkomst van den kabinetsraad de conclusies van het technische *rapport betreffende de mogelijkheid van een geregelde verbin ding met de Congo-kolonie, door middel van vliegtuigen, eenstemmig goedge keurd. De organisatie van deze ïyn zal aan de Sabena worden toevertrouwd. Eerst moet echter nog met de verschil lende landen, waarover de route zal loo- pen, onderhandeld en een overeenkomst getroffen worden. DE AANSTAANDE VLIEGTOCHT VAN OOURTNEY. Lissabon, 20 Juni. Kapitein Oourtney heeft ter voorbereiding van zijn vlieg tocht over den Ooeaan een proeflucht ge daan met zeven passagiers, die wel ge slaagd is. Radiografisch Weerbericht naar waarnemingen verricht ln den morgen van 21 JunL Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 708.8, te Roohefort Laagste stand 760.1, te Wiaby. Verwachting: Zwakke tot matige W. tot Z. wind, jf®- deelteiyk bewolkt, later toenemende be wolking, aanvankelijk droog weer, Ister wellicht eenige regen, Iets ynner. iï

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 2