VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS 3 ZWARTE FOTOKAARTEN SALONFOTO vanaf f 1.00. 3 BRUINE FOTOKAARTEN SAL0NF0T0 vanaf f 1.50. VAN ZATERDAG 30 JUNI 1928 Voor het te Alkmaar gehouden examen handenarbeid slaagde de heer W. G. F. de Rutfter, alhier. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. A. Schillemans, thans Onderwijzer te Zaandam, is benoemd tot onderwijzer aan de U.L.O. school met 4-jarigen cursus aldaar. Ontslag-aanvrage burgemeester Houwing. Aan het einde der raadsvergadering van gisterenavond deelde de burgemeester mede, dat hij wegens hoogen leeftijd aan Hare Majesteit de Koningin zijn ontslag aanvrage heeft ingediend met ingang van 15 November a.s. of zooveel eerder als het Hare Majesteit mocht behagen. Daar de Burgemeester onmiddellijk na deze mededeeling de vergadering sloot, was er voor den Raad geen gelegenheid hierop te reageeren. Zonder eenigen twij fel heeft de mededeeling het meerendeel der raadsleden verrast; mocht al een en kele Ingewijde met de plannen van den burgemeester op de hoogte zijn, voor de meesten kwam de mededeeling onver wacht. De heer Houwing heeft gedurende 13 jaren den burgemeesterszetel in onze ge meente bekleed. In de installatie-vergade ring van 5 Augustus 1915, waar de toen malige loco-burgemeester, de heer W. J. van Neck, den nieuwen burgervader 'sRaads welkom toeriep, gaf de heer Houwing een antwoord dat hem al dade lijk karakteriseerde. Hij zeide bij die ge legenheid namelijk: „Ik ontveins me niet een zeer moeilijke taak te hebben aanvaard. Weliswaar heb ik van personen en toestanden veel onder vinding opgedaan, ondervinding, die mij thans ten goede zal komen. Maar veel zal ik mij nog moeten inwerken in allerlei zaken, die een militair niet zoo weet. Ik heb in mijn vorige carrière getoond te kunnen werken en hoop dat ook hier te doen, en het noodige accomodatievermo- gen te bezitten". Deze laatste eigenschap, het bezitten van het voor een zoo eigenaardige func tie zoo noodige aanpassingsvermogen vooral was het, die den burgemeester bij onze burgerij zoo populair en gezien maakte Hij stond inderdaad bov9n le par tijen en wie ook bij hem kwam, hij vond steeds een welwillend gehoor. Het is hier niet de plaats de geste van den in de persoon des burgemeesters ver- eenigden wethouder van onderwijs te be spreken. De belangen van het onderwijs heeft de burgemeester, volgens zijn in zichten en naar zijn overtuiging, steeds ten volle recht laten wedervaren. Dat hy niet steeds de instemming verkreeg van een zoo heterogeen college als de Raad* behoeft geen verwondering te wekken. Bij gelegenheid van zijn laatste herbe noeming zeide de burgemeester, in ant woord op de tot hem gerichte gelukwen- schen, dat hij zeer zeker de herbenoeming niet weder zou hebben aanvaard, indien hij overtuigd was niet meer zijn volle ca paciteiten aan de gemeente te kunnen ge ven. Zoodra ik bemerk, aldus de burge meester, in eenig opzicht te kort te schie ten, zal ik mij onmiddellijk terugtrekken en mijn ontslag indienen. De heer Houwing heeft gemeend, dat dit oogenblik thans gekomen is. Dat hij, op de rondborstige en eerlijke manier van den zeeman, dien hij, ondanks alle aan passingsvermogen, gebleven is, dit oogen blik onder de oogen ziet, eert den burge meester. Niet dan noode zal Helder hem zien gaan: wij wisten wat we aan burge meester Houwing hadden en een ge meente als de onze heeft iemand aan het hoofd noodig, die, evenals hij, optimist- door-dik-en-dun, naast de eigenschappen, die de engere behartiging van de belan gen der gemeente vereischen, ook nog be zit de liefde en de toegenegenheid voor de gemeente, die aan zijn hoede toever trouwd is. Die liefde en die toegenegen heid bezat burgemeester Houwing in hooge mate en het is te hopen, dat zijn op volger ze eveneens bezit. Met leedwezen zien wij den burgemees ter heen. Hij past de woorden toe van het bekende gedicht van de Genestet: nis, die de dichter eraan gaf, het is, we herhalen het, een daad, die hem als mensch eert. En het is met warme woor den van sympathie, dat wij afscheid ne men van hem. ONTSLAG N. VAN ENGEL. In den Raad van gisterenavond was in gekomen eene mededieoiing van Ged. Sta- en, dat N. van EngieJ het beroep tegen zyn ontslag heeft ingetrokken. AFSCHEID DS. VAN DER POEL. Wij lezen in de Tielsche Courant Naar aanleiding van Ezechiöl 8338b Dan zullen zij weten, dat er een profeet in hun midden geweest is, hield ds. F. W. J. van de Poel alhier Zondag zijn afscheidsrede in de stampvolle Groote Kerk. Bovengenoemde tekst had voor hem in dit uur deze beteekenisOndanks vele fouten en tekortkomingen heb ik, gedu rende de ruim acht jaren, die ik in deze gemeente als predikant heb geleefd en gewerkt, zooveel mogelijk mijn best ge daan om de gemeente meer tot kerkelijk en godsdienstig leven te brengen, en ik geloof, dat ik in dien geest wel iets tot stand heb gebracht. Na een en ander te hebben verduidelijkt wees hij de gemeente voor de laatste maal op haar verant woordelijkheid om zooveel mogelijk als Christenen te leven. Na afloop der eigenlijke godsdienst oefening volgden de gebruikelijke toe spraken tot de beide collega's, de tegen woordige ringbroeders, ds. De Roon en ds. Hoek uit Drumpt en Wadenoijen, den kerkeraad, de kerkelijke commissie, den organist, den koster.de kosteres en verder kerkelijk dienstpersoneel; alsmede ook nog tot het bestuur van de vereeniging »Hervormd Gemeenteleven* en ten slotte lot de gemeente in haar geheel. Na beëindiging der godsdienstoefening richtte ds. Prins het woord tot den schei denden leeraar, om hem in gevoelvolle woorden warmen dank toe te brengen, mede namens den kerkeraad en gemeente leden, voor wat hij hier gedaan had, want waarlijk, zoo eindigde ds. Prins, gij hebt iets tot btand gebracht. Na het zingen van Ps. 134 3 ging de gemeente uiteen, zeer onder den indruk van deze laatste prediking van ds. Var. de Poel. Talloos velen gingen hem in de consi storiekamer een laatsten handdruk geven. Vermelden we nog dat hem en zijn echtgenoote daar, als herinnering aan Tiel, werden aangeboden een ets van de Sint-Maartenskerk door den kerkeraad, een photo in lijst van diezelfde kerk met tuin, door een koster en verder kerkelijk personeel, een armbandhorloge door het damescomité »Wjjkwerk« en een prachtig boekwerk door zijn catechisanten. Dat een en ander in bewogen stemming en dank baar werd aanvaard, behoeft zeker niet gezegd te worden. Ongetwijfeld zijn velen, zeer velen, of liever gezegd alle gemeenteleden het met ds. Prins ten volle eens, waar hjj ds. Van de Poel en zijn echtgenoote toeriep: Het ga u wel in uw nieuwe gemeente den Helder. AANBESTEDING. Door den architect J. J. van der Leek, alhier, werd Donderdag aanbesteed he< bouwen van 8 woon- en 2 winkel- en woon huizen op een terrein gelegen aan de Hof straat te den Oever, Wieringen. De volgende biljetten waren hiervoor* ingekomen: H. Hagen, Helder, 34.950; H. Hermans den Oever, Wieringen, 34.450; Th. Boer- sen, Wieringen, ƒ34.200; J. C. de Vries, Wieringen, ƒ34.000; Gebr. Ran, Helder, J 33.500; P. C. Bakker, Helder, 33.485; Technisch bouwbedr., Hoorn, 33.333; G. Groot, Helder, ƒ32.323; C. Bot, Helder, ƒ31.500; H. Freeke, Helder, ƒ30.840. Schilder- enz. werk apart: D. Reek, Twisk, ƒ3099; Kaleveld, Helder, ƒ2890. Voor de massa: J. Wittebrood, Beemster, 84.960; G. Groot, Helder, 36.134. Gunning aangehouden. Ingezonden Mededeeling. FOTOGRAFISCH ATELIER EISELIN vorderen, dat de nieuwe Rijksweg, tus- schen van Ewijcksluis en den Rijksweg langs het Noordhollandsch Kanaal, zal aansluiten bij 't Zand. Een schrijven aan het lid van den Spoorwegraad, den heer M. A. Kolster, waarin de bezwaren van het Gemeente bestuur van Schoorl tegen de huidige dienstregeling worden opgesomd. Een adres, gericht aan den Minister van Waterstaat, waarin wordt verzocht de weg tusschen het nieuwe Balgzand- kanaal en den ouden Balkdijk, waarvan reeds de aardenbaan ligt, zoo spoedig mo- ljjk als primaire weg tusschen Helder en van Ewijcksluis in gereedheid te doen brengen. VEREENIGING PENSIOENBELANG HELDER In verband met het door Fensioenbe- lang Helder ingediende verzoekschrift be treffende spoedige uitbetaling der toege zegde verhooging op de gratificatiën, ver leend aan w duwen, die buiten de pen sioenwet vielen, werd van de regeering de mededeeling ontvangen, dat, nu gel den tot verhoging der gratificatiën toe gekend aan de weduwen van vóór 1909 gepensioneerde militairen ,door de Sta ten Generaal zijn toegestaan, op eene spoedige uitbetaling van een deel der haar over 1928 toe te kennen verhooging order zal worden gesteld. BEZICHTIGING VAN DEN VUURTOREN. In verband met eenige aanvragen tot het bezichtigen van den Vuurtoren, deelt de Secretaris van V.V.V. Helder's Be lang mede, dat dit kan plaats hebben "met inachtneming van de volgende voor waarden le. Toestemming wordt verleend aan leden van Vereenigingen die zulks aan vragen voor ontwikkeling. 2e. Het bezoek mag slechts aan 5 man tegelijk worden toegestaan, onder toe zicht van een lichtwachterdeze 5 per sonen moeten bij elkaar en bij den licht wachter blijven. 3ë-, Het bezoek mag niet langer dan één uur per dag duren, tenzij de licht wachter genegen is een langer bezoek toe te staan. 4e. De lichtwachter moet zorg dragen, dat 't verbod van fotografeeren niet wordt overtreden en moet hij waken dat niets beschadigd wordt. 5e. Ten slotte nog een verzoek, n.1. het bezoek niet op Zondag aan te vra gen, in verband met de rustdag voor het personeel. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR N.-H. NOORDERKWARTIER. Op Woensdag 4 Juli a.s. zal een open bare ledenvergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier gehouden worden in het Raadhuis alhier, ten 3 ure. De agenda bevat o.m. onder de uit gegane stukken: Een adres der Kamer, gericht aan den Directeur-Generaal der Posterijen en Te legrafie, ten doel hebbende de aanleg van streeknetten in het District van de Kamer te bevorderen. Een schrijven aan den Hoofd-Ingenleur- Directeur van den Rijkswaterstaat te BOOTTOCHT NAAR DE ZUIDERZEE WERKEN PER „E.S.O.N.A.". Gepasseerden Donderdag maakte een gezelschap van Texel uit een boottocht naar de Zuiderzeewerken, waarvoor was gehuurd het s.s. „Amsterdam" van de „Esona". 's Morgens 7 uur vertrok men van uit de haven te Oudeschild in de richting van Friesland. Na 2 uur 40 min. stoomen werd het opgespoten eilandje bereikt, het z.g. Kornwerderzand, waarop de toekomstige sluizen enz. worden ge bouwd. Men kon zeer nabij de werken en zand- en keileemzuigers varen, zoodat al les goed in oogenschouw genomen kon worden. Het was een buitengewoon inte ressant gezicht. De terugtocht had plaats via Wieringen, waar aan land de werken werden bezichtigd. Ook hier was men on der den indruk van den geweldigen ar beid en den grootschen opzet. Om onge veer 6 uur werd de terugtocht aanvaard en om 6.45 lag de boot weer gemeerd in de haven van Oudeschild. Het weer, dat aanvankelijk zeer mooi was, werd in den loop van den dag minder en een stevige bries kwam opzetten. De boot, die ge bouwd is voor Zuiderzee en Zeeuwsche stroomen, lag echter zoo vast, dat niemand van de opvarenden last van zeeziekte had Het gezelschap, dat bestond uit gezamen lijke Meisjes- en Jongelingsvereenigingen onder leiding van eenige predikanten, was vol lof over de boot. Ook de loods, de heer Sieben, vond het schip buiten gewoon geschikt voor dergelijke Zuider- zee-trips en zei enthousiast: „Al stormt het nog zoo, als het noodig is breng ik de boot naar Harlingen." De directie der „Esona" zal Zondag 8 Juli dezelfde tocht laten maken vanuit de haven van Nieuwe- diep, waaraan nog nader bekendheid ge geven zal worden. MAATREGELEN TEGEN AANVAAR DING VAN STEEKPENNINGEN. Door B. en W. is aan de verschillende leveranciers der gemeente de navolgende verklaring ter teekening voorgelegd: De ondergeteekende, in aanmerking nemende, dat hij wenscht, dat hem dcoil de gemeente Helder de levering of aan neming zal worden opgedragen van Namens het Departement heeft burge meester Kolff ter vergadering daarvoor dank betuigd en heeft deze gelegenheid aangegrepen om de vergadering orjmerk- zaarn te maken op noordelijk Noord- Holland. Spr. heeft uiteengezet de be langen van Helder, heeft gewezen op de mooie haven, op de industrie-terreinen, die daar zoo bij uitstek geschikt zijn en op het Zeebad Huisduinen. Ook op Texel werd de aandacht gevestigd en werd ge memoreerd de belangrijke lammeren- markt, de beginnende bloembollencultuur, de badplaats Koog. Ook Breezand werd genoemd als groeiend centrum voor de bloembollenteelt, welke zich daar van jaar tot jaar uitbreidt. Wieringen staat in het brandpunt van de belangstelling door de Zuiderzeewerken en zal een belang rijk centrum worden, wanneer eenmaal het grootsche werk zal zijn voltooid. Wij hopen gaarne, dat de vlot uitge sproken rede van Burgemeester Kolff er mede zal hebben bijgedragen, dat, in een vergadering van een zoo bij uitstek belangrijk lichaam, als de Maatschappij voor Nijverheid en Handel is, de belang stelling voor onze streek meer wordt opgewekt. N.V. ZEEBAD HUISDUINEN. Woensdagavond werd op de zaal van het café van Os, Koningsplein, de jaar- lijksche aandeelhoudersvergadering ge houden van bovengenoemde vennootschap. Er is een tijd van komen, Er is een tijd van gaan, Dat hebt ge wel vernomen, Maar, hebt gij 't ook verstaan? Dat de burgemeester inderdaad deze Kirden „verstaan" heeft in de beteeke-1 Haarlem, waarin wordt" verzocht te be- verklaart bij deze uitdrukkelijk: 1. Dat hij noch tot of naar aanleiding van het verkrijgen van de uitvoering daarvan aan eenig persoon in dienst van of een functie bekleedende bij de gemeente Helder direct of indirect eenige uitkeering. gift of andere steekpenning in welken vorm ook heeft beloofd of verstrekt oi' zal beloven of verstrekken; 2. Dat hij zich verbindt om bij elke overtreding van de onder 1 vervatte be paling op eerste aanmaning aan de ge meente Helder te betalen een som, gelijk staande aan het twintigvoud van de be loofde of verstrekte uitkeering, gift of andere steekpenning, doch tenminste een duizend gulden (f 1.000), zulks onvermin derd de wettelijke rechten, welke de ge meente Helder aan deze overtreding mocht ontleenen; 3. Dat bij overtreding van de onder 1 vervatte bepaling de gemeente Helder voorts gerechtigd zal zijn: a. alle met den ondergeteekende loopen de contracten zonder meer te annuleeren, of wel: b. voor rekening van den onder geteekende alle zulke contracten te doen uitvoeren of volvoeren hetzij in eigen beheer, hetzij door een of meer door de gemeente Helder aan te wijzen derden. DEPARTEMENT DEN HELDER EN OMSTREKEN VAN DE NEDERL. MAATSCHAPPIJ VOOR NIJVER HEID EN HANDEL. Op de 151e jaarvergadering te Middel burg gehouden, was het nieuwste Depar tement vertegenwoordigd door denEdel- achtb. Heer L. C. Kolff, burgemeester van Wieringen en door den Departeraents- secretaris. In de openingsrede heeft de Voorzitter van het hoofdbestuur Mr. Guépin het Departement Helder en Omstreken apart begroet en het welkom geheeten in de Maatschappij. Aanwezig waren de heeren Biersteker, pres. commissaris, H. Nypels, wd. direc teur, F. Dekker, secretaris, C. de Boer Jr., Egb. J. Bok, A. C. de Koster, Th. Terra, J. Zoetenlief en E. Woud, vertegenwoor digend tezamen 63 aandeelen. Nadat de heer Biersteker den aanwezigen het wel kom had toegeroepen en de secretaris, de heer Dekker, de notulen der vorige algemeene vergadering had gelezen, welke onder dankzegging voor de uitvoerige weergave werden goedgekeurd, kwam aan de orde de balans en Winst- en Ver liesrekening over 1927, alsmede de ver schillende verslagen. Wij ontleenen hier het volgenden aan: De algemeene toestand is gunstig te noemenhoewel niet alle villa's gedurende het geheele seizoen verhuurd waren, is het finantieel resultaat nochtans bevre digend. Voor het tijdvak van Januari tot en met 30 April en van 1 October tot en met 31 December werden, in verband met ingekomen aanvragen, de huurprijzen tot een lager tarief, en wel op f 35.per maand voor de villa's benedenduins en op f 60.per maand voor de villa's op de duinen, vastgesteld, met een minimum huurtijd van een maand. Een prospectut met foto's van Huisduinen weid ver spreid en is door schier alle bladen guns tig besproken. In verband met de vele aanvragen om pension werd door com missarissen besloten over te gaan toi het bouwen van een hotel-pension op he1 terrein naast het badpaviljoen. Een ont werp hiervoor is opgemaakt door der heer S. Krijnen; de kosten begroot op pl.m. f 40.000.Aan het gemeentebe stuur werd gevraagd een bedrag var f 45000ter leening te mogen ontvangen op dezelfde voorwaarden als werden ge steld bij de leening voor den bouw der vijf villa's enz. Omtrent de exploitatie-rekening der villa's valt te vermelden, dat de netto huuropbrengst bedroeg f 7262.welk bedrag is gebruikt voor afschrijvingen op gebouwen etc. behoudens een voor- deelig verschil van f 894.Het jaar tevoren was die huuropbrengst f 4979.-. De villa's werden in 1927 in totaal ruim 1400 dagen verhuurd, het jaar tevoren ongeveer 900 dagen. De huurprijzen kon den zich vrijwel handhaven. In de vacan- tietijd kon lang niet aan alle aanvragen worden voldaan. Tengevolge van een in tensieve reclame is dit jaar de post on kosten grooter geworden. De exploitatie-rekening van het bad paviljoen vermeldt een pachtontvangst van f 2963.—, welk bedrag eveneens is besteed aan de afschrijvingen. Deze ex ploitatierekening levert een voordeelig saldo'tje van f 31.50 op. Het vorig jaar bedroeg de prachtopbrengst f 2773. De totale nettowinst heeft bedragen f 1004.en is aangewend voor dek king van de verliezen van voorgaande jaren. De oprichtingskosten zijn geheel afgeschreven. De rentabiliteit is nog wel niet gunstig te noemen, maar het ver slag constateert ten deze verbetering. De gebouwen staan thans op de balans voor f 66 859.56, meubilair en inventa rissen voor f 20.345.69J, terwijl van de 4J °/o leening groot f 45.000 nog te boek staat een bedrag van f 42.750. Deze verslagen worden, onder dank zegging aan den wd. directeur en den administrateur, den heer Koning, goed gekeurd. De heer de Koster brengt in het bizonder zijn groote waardeering naar voren voor het zeer zaakkundige en uit stekende beheer der vennootschap. Niet alleen, dat dit verslag aan de redelijke eischen, welke aan een finantieel verslag mogen worden gesteld, voldoet, maar het is feitelijk een accountantsverslag, dat geheel onverplicht wordt uitgebracht. Immers, de bestuurders kunnen zich be palen tot do balans, winst- en verlies rekening met toelichting. Voor de wijze waarop het College van commissarissen de aandeelhouders en ook het gemeente bestuur door middel van een dergelijk zeer uitvoerig opgesteld verslag heeft toegelicht, zoodat zelfs de eenvoudigsten onder ons er naar hartelust in kunnen grasduinen, brengt spr. het College en daarnaast den administrateur der vennoot schap hartelijk dank. andere regeling voor" de postbestelling De heer Biersteker heeft met zeer veel I wordt medegedeeld, dat door „Helder's genoegen dit vleiend oordeel uit dea mond1 Belang" pogingen worden gedaan te Buie- PREDIKBEURTEN. ZONDAG 1 JULI. Ncd. Hcrv. Gcmccnto. Nieuwe Kerk (Weststront): 's Avonds 7 uur, Ds. F. W. v. d. Poel. Intrede. Westerkerk (Westplein), 's Morgens 10.80 uur, Da. J D. v. d. Veen. Bevestiging van Ds. F. W. J. v, d. Poel. Huisduinen: Geen dienaL Jullanadorp. Geen dienst Anna Paulowna. 's Morgens 10.30 uur, Ds. E. R. Damste, van Huisduinen. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. H. Steen. Openbare Belijdenis. 's Avonds 5.80 uur, Cand. R. Bronkema, van Bergen. Hulpkerkdienst Geref. Kerk. (Militair Tehuis, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur, Cand R. Bronkema. 's Avonds 5.80 uur, Ds. H. Steen. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. L. W. Erdman, van IJmuiden. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur Ds. J. Chr. Fritzsche, van Leiden. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smldts. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur eu 's avonds 5 uur, Leesdienst. Oud Geref. Kerk (hoogstraat): 'sJMorgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, den heer Spijkhoven, van Driebergen. Christen-Gemeente. Breewaterstraat No. 16. 's Morgens 10.30 uur en 's avonds 8 uur vrije Evangelisatiesamenkomsten. Donderdagavond 8 uur, vrije Evangeli- satiesamenkomst. Leger des Hells (Spoorgracht 88). 's Morgens 10 uur Heiligingsdienst en 's avonds 8 uur Verlossings-saraenkomst 's Middags half 4. Openluchtmeeting. (Pr. Hendriklaan). Donderdag, 's avonds 8 uur: Openbare Heilssamenkomst. van een zoo zaakkundig aandeelhouder als de heer Koster gehoord. Spr. wenscht de hier gebrachte hulde over te brengen aan den wd. directeur, den heer H. Nypels, alsmede aan den heer Koning, die dit zoo netjes in elkander zette. Met alg. stemmen worden vervolgens deze verslagen goedgekeurd. De heer Biersteker constateert, dat uit het uitgebrachte verslag blijkt, dat wij ook persoonlijk kunnen waarnemen: dat de geest van optimisme, die ons leidde en ons eenig perspectief voor de ont wikkeling van Helder in de richting van Huisduinen deden zoeken, bewaarheid is. De oprichting onzer vennootschap be doelde te zijn een prikkel voor het parti culier initiatief en wij verheugen ons, dat van particuliere zijde ook al iets in die richting geschiedt. Het is aangenaam te constateeren, dat dit meer en meer toeneemt; behalve hetgeen thans al ge bouwd «f nog in aanbouw is, zijn op het oogenblik nog een zestal bouw-aanvragen bij het gemeentebestuur ingekomen. Ten opzichte van het hotel-pension zegt spr. te hopen, dat dit in 1929 gereedkomt. Verkiezing commissaris. Aan de beurt van aftreden is de heer F. Dekker, welke bij acclamatie herkozen wordt. Betaalbaarstelling dividend. Vanaf 10 Juli a.s. zal het dividend betaalbaar worden gesteld bij deNed. Middenstands- bank. Tenslotte brengt de Voorzitter dank aan het gemeentebestuur voor den steun, dien de vennootschap ontving en verzoekt spr. den heer Bok, dezen dank aan het gemeentebestuur te willen overbrengen. Rondvraag. De heer Woud zou gaarne zien, dat de advertentie voor deze vergadering voor taan ook -enige dagen vóór de vergade ring geplaatst werd; nu zijn velen, die van plan waren te gaan, dit vergeten. Zal geschieden. De heer De Koster herinnert eraan, dat de ongeplaatste aandeelen vóór 1 Jan. 1929 moeten zijn geplaatst. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak reeds de aan dacht had van commissarissen, doch er is wel verlenging van dezen termijn te krijgen. De heer Terra bespreekt een aantal zaken, welke betrekking hebben op Huis duinen. De kerkklok aldaar heeft slechts één wijzer, het zou wenscheljjk zijn, dat er twee wijzers op kWamen, daar men nimmer den tijd kan zien. 2e. Rioleering te Huisduinen is een belangrijk punt; vooral bij de Weesinrichting iade toestand ongunstig. 8e bepleit spr. de plaatsing van een urinoir. 4e zou het wenschelijk zijn de tweede postbestelling te- Huis duinen te verlaten. 5e vraagt spr. om het gras tusschen de villa's schoon temaken. 6e vraagt hij of de pensionprijzen niet wat hoog zijn. 7e zou hij eenige vaste tentjes op het strand willen plaatsen. Op al deze vragen wordt spr. geant woord; voor zoover ze de vennootschap betreffen, zal er aandacht aan worden geschonken. Maar er is te dien opzichte veel te doen en daar er geen geld is, moet alles geleidelijk en bij stukjes en beetjes in orde komen. De kerkklok is een zaak van de Ned. Herv. Kerk; om trent de rioleering wordt medegedeeld, dat een plan bij het gemeentebestuur is, doch dat uiteraard de kosten voor een rioleering zeer hoog zijn. Betreffende een

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 13