den verbouw van bet gebouw Prins Hen driklaan. "VY* l^ddan het vaste idee, dat deze post verlaagd zou worden, en nu is hij zelfs verhoogd. De heer Biersteker is genoodzaakt nog iets te antwoorden. De heer Ver stegen tracht hier de zaak goed te praten Ingezonden. Zeer geachte Redactie. Verzoeke beleefd op te willen nemen, naar aanleiding van een bericht dat voor- en tegen de Cie. te zeggen: het gaat u kwam in het blad van 19 Juni j.1. »de niet aan. Hij dwaalt af van de zaak. j slechthoorenden en de kwakzalverij!», een Spr. was niet in den Raad toen de heer gevoerd proces tusschen de Red. van Schoeffelenberger de interpellatie hield. »Naar het volle Eeven* het orgaan der Door wethouder v. Breda is in de Cie. Ver. tot bevordering der Belangen van van het Grondbedrijf meermalen gezegd: Slechthoorenden* en het »Heilinstituut er komt nog een voorstel voor deze over-Walraven*, dat zich, naar aanleiding daar schrijding aan den Raad. Vandaar de I van hier ter plaatse eene afd. zal vormen opmerking dezer Commissie en spr. weesvan b.g. Ver. tot bevordering der Be er op, dat in het rapport staat, dat zo> 'n langen van Slechthoorenden (goedgekeurd wijzigingsbegrooting slechts een fora a-I bij Koninklijk besluit d.d. 6 Mei 1911, liteit is, berustend op een Raadsbesluit, no. 116 en 31 Oct. '21, no. 70). dat b.g. Inderdaad is voor de overschrijding ver. bereids reeds eene proefkist met gewaarschuwd. Maar het betreft hier eene instrumenten voor alle slechthoorenden, overschrijding van 25%. tot het gratis beproeven van alle gehoor- De Raad heeft een zeer ruim standpunt instrumenten hier ter plaatse, ons toe- in dit opzicht, waar het de vrijheid van zond, en alle nadere inlichtingen daar- het College betreft. omtrent te bekomen zijn b.g. Ver. be- Het geluid van den Voorzitter en van treffende: op Molengrecht 12. den heer van Breda deed spr. sympa thieker aan, die dit althans toegaven. De heer Verstegen tracht de gestie van lr College goed te praten. Spr. zou bij ia j een motie willen indienen om uit te i spreken, dat het College het niet meer mag doen in analogie met de aanschrij ving aan de hoofden van takken van dienst betreffende het doen van uitgaven. Het getuigt niet van zuinig beleid, en dat komt ook niet uit in wat omtrent de andere dingen gezegd is. En er mag wel eens op gewezen, dat een zuinig beleid geboden is. De Cie. v. Fin. mag ook wel eens ad viezen uitbrengen die in tegenstelling zijn met B. en W. De taak der Cie. is ook toezicht te houden op de uitgaven. Spr. wil gaarne de toezegging, dat het College bij belangrijke overschrijdingen den Raad zal kennen. De Voorzitter heeft al erkend,dat het beter ware geweest eerder «net deze overschrijding te komen. Het is altijd lastig een bepaald bedrag te noemen. Het is het streven van het College de begroo tingen niet te overschrijden. De heer Biersteker neemt nota, dat het College dit toezegt. Stoomvaartberichten. De Voorzitter is angstig zich aan j deze toezegging tq binden. Gewoonlijk ï£8', o Y' j danh Marineberichten. zijn de ramingen hooger dan de aanbe steding. Het zou te lastig worden. Bij den bouw van het storthuis zijn wij wel bij den Raad gekomen. De heer Van Dam wijst er op, dat een principieel ander besluit genomen is (bestekveranderingen), waardoor de prijs zoo overschreden is. De Voorzitter deelt mede, dat het College de wijzigingen overneemt. De gewijzigde begrooting komt in stem ming. De heer Biersteker verklaart tegen den post verbouw raadhuis te zijn. De begrooting, zooals die gewijzigd is, wordt aangenomen. Tegen de heeren Trap en Schoeffelen berger. Spr. brengt een woord van dank aan den Raad die hem in de gelegenheid stelde aan art. 126 der Gemeentewet (in diening der gemeenterekening vóór 1 Juli) tfe voldoen. Nog worden goedgekeurd eenigel af- en overschrijvingen, terwijl ten opzichte van enkele reclames B. en W. gemach tigd worden deze te behandelen. Ontslag-aanvrage burgemeester. Alvorens te sluiten deelt de Burge meester mee, aan H. M. de Koningin verzocht te hebben wegens hoogen leeftijd met ingang van 15 November a.s. of zooveel vroeger als het Hare Majesteit behagen zal, eervol ontslag uit de be trekking van Burgemeester van Helder. Daarna sluiting. TIJDSCHRIFTEN, WEEKBLADEN enz. 1 ee.n paard in de wei staat> de Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moest die ,Am- sterdamsche Brief" tot een volgend, num mer blijven liggen, evenals het verslag van den wedstrijd Zeemacht 1—HÜ.C. 2, waarvan de uitslag was 1—4. In de Donderdag in Den Haag onder voorzitterschap van den gepensionneer- den vice-admiraal I. van Bosch gehouden jaarlyksehe vergadering van de Vereeni- ging Nationaal Fonds tot ondersteuning van de nagelaten betrekkingen van in Indië gevallen militairen is het jaarver slag uitgebracht door den secretaris, den heer J. E. W. Haffert. De rekening en verantwoording over 1927 van den pen ningmeester, den heer H. D. Pierson, werd goedgekeurd. De periodiek aftredende leden van het hoofdbestuur, de heeren I. v. d. Bosch, mr. L. P. M. baron Michiels van Ver- duynen, dr. C. J. K. van Aalst en R. G. Doorman, werden bij acclamatie her kozen. TORPEDOBOOTJAGER VAN GALEN. Te water gelaten. Donderdag is van de werf der maat schappij voor scheeps- en werktuigbouw Feijenoord te Rotterdam de voor de Ne- derlandsche marine in aanbouw zijnde torpedobootjager Van Galen met goed gevolg te water gelaten. De doopceremo- nie werd verricht door mevrouw de Win de, echtgenoote van den inspecteur van den marine-stoomvaartdienst. Dit is de eerste van de beide aan deze werf in aanbouw zijnde torpedoboot- iagers; de Witte de V. ith zal binnen en kele mtanden eveneens de helling ver laten. Beide vaartuigen zijn bestemd voor den dienst in Nederlandsch Oost- Indië. Legerberichten. Sport. VOETBAL. WIELERSPORT. Haven van Nieuwediep. Visscherijberichten. Marktberichten Laatste berichten. INBRAAK TE KROMMENIE. Een der Inbrekers door da veldwachter aangeschoten. Krommenie. 80 Juri. In den afgeloopa nacht te ongeveer half een heeft de po litie een tweetal inbrekers op heeterdaad betrapt, die bezig waren hun slag te slaa op het kantoor van Gebr. van Vliet a® de Noorderhoofdstraat alhier. Toen (e rgent van politie Zwart beiden naar liet bureau wilde brengen, trok een hunnar, de 32-jarige Steeding, afkomstig uit Zaan dam, terwijl h(j dekking zocht achter dtn tweeden inbreker, een browning, waar mede hij den agent gelastte de hancUn omhoog te steken. In plaats zulks te do®, trok de agent eveneens zijn revolver en trof daarmede den tweeden aangehoudete, Bober, eveneens uit Zaandam, in de rech terborst. Hij werd naar de ziekeninrich- ting vervoerd; zijn toestand is, hoe vel ernstig, niet levensgevaarlijk. Beide n- brekers waren voorzien van een volleiig stel inbrekerswerktuigen, en zijn guale bekenden van de politie. Londen, 30 Juni. Volgens telegrammen uit Tokio en Kyoto zijn een groot ain- tal personen gearresteerd, welke pro testeerden tegen de door den Troonraad aangenomen wet tegen de communisUn. De regeering is voornemens tegen Óen tijd der kroningsfeesten het geheele lmd te zuiveren, teneinde manifestaties en samenscholingen te voorkomen. Stoomvaart Mij. Nederland. Batoe, u., 28 Juni te Sabang. Bali, 27 Juni v. Batavia. Grotius, t., 28 Juni v. Barcelona. Johan de Witt, u., 28 Juni te Genua. Moena, 28 Juni te Hamburg. Salawati, u., 28 Juni Gibraltar. Koningin der Nederlanden, t., 28 Juni v. Perim Rotti, u., 28 Juni te Bremen. Kangean, u., 28 Juni te Sabang. Chr. Huygens, u., 29 Juni v. Colombo. Karimata, u., pass. 27 Juni Perim. Manoeran, 29 Juni te Norderham. P. C. Hooft, t., wordt Zondagmorgen te A'dam verwacht. Saparoea, t., pass. 27 Juni Perim. Simaloer, u., 29 Juni Gibraltar. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Clio, 27 Juni v. Algiers. Banymedes, 26 Juni te Barbados. Perseus, 27 Juni v. Lissabon. Poseidon, 27 Juni v. Londen. Rhea, 27 Juni v. San Domingo City. Almelo, u., 26 Juni te Guyaquil. Ariadne, 26 Juni v. A'dam. Boskoop, t., 26 Juni v. Arica. Deucalion, 28 Juni v. A'dam. Peisander, 28 Juni te Sabang. Agapenor, 28 Juni te Hamburg. Eurypylus, 29 Juni v. A'dam. Hector, 28 Juni te Tsingtao. Meriones, 28 Juni te Belawan. Polydorus, 28 Juni te Suez. Titan, 21 Juni v. Colombo. Karimata, u., pass. 27 Juni Perim. Achilles, 27 Juni te Barbados. Almelo, u., 28 Juni v. Guayaquil. Emzetco Lijn. Jonge Anthony, 26 Juni te Tunis. Jonge Jacobus, 27 Juni Ouesasnt gep. .JDe Stad Amsterdam" is te Zandvoort geweest en heeft daar een serie badkiekjes opgedaan, die in dit nummer worden afgedrukt. Omtrent het drama in de Noordelijke IJszee (de expe ditie Nobile, die zoo tragisch verliep) worden hier eenige kieken gegeven, die wel een denkbeeld geven van de trooste loosheid van dit deel der nog in de ijs- periodè verkeerende aarde. J. Suhuite- maker Czn. vertelt van het Nieuwediep en in verband daarmede van de stad onzer inwoning. Daarvoor heeft hij vooral geput uit de beschrijving, welke de heer Boldingh, leeraar Koninklijk Instituut, gaf in het gedenkboek Noord-Hollandsch Kanaal en welke is opgenomen in den overdruk in de „Heldersche Courant" (in boekvorm verschenen ten onzen kan- tore).|Het artikel is gelllusteerd met afbeel dingen van het Paleis, het Koninklijk Instituut, het Marine-Droogdok en 's Rijkswerf. We zien in dit nummer een echtpaar met een-en-twintig (21) kinderen en we zullen maar aannemen, dat ze allemaal „echt" zyn, anders was het natuurlijd niet aardig. Een wandeling door Artis brengt ons bij verschillende dieren, ook roofdieren, waarvan mooie afbeeldingen zijn opgenömen. Er is voor de dames een keurcollectie nieuwe zomer hoeden; meestal hooren er eigenwijze snuitjes bij van de draagsters en die ont breken ook niet. Van de Schager-Kermis zijn er een paar opnamen en voorts is e.r n°2 van gemengd nieuws geïllus- streerd. De voorplaat is van een kereltje, achterplaat speelt te Marken, het eiland van pypkrullen. Orpheus, 28 Juni te A'dam. Ajax, 29 Juni te A'dam. Adonip, 28 Juni te Tunis. Ares, *1 Juli te R'dam verwacht. Ariadne, 29 Juni te R'dam. Aurora, 26 Juni v. Algiers. Berenice, 27 Juni v. Palermo. Eos, 28 Juni v. Melilla. Hebe, 28 Juni v. Triëst. Irene, 28 Juni te Lissabon. Jason, 27 Juni v. Zuacho. Medea, 28 Juni v. Lissabon. Merope, 28 Juni v. Lisabom Neptunus, 27 Juni v. Cadix. Oberon, 26 Juni te Jacksonville (U.S.A.). Odysseus, 27 Juni te Stettin. Orestes, 28 Juni v. Samos. Stella, 28 Juni v. Varna. Zeus, 29 Juni te R'dam. Agamemnon, 30 Juni te A'dam. Crynssen, 29 Juni te Bremen. Erato, 29 Juni v. Bordeaux. Juno, 29 Juni v. A'dam. Nereus, 29 Juni v. R'dam. Pluto, 29 Juni te Aarhus. Simon Bolivar, 29 Juni v. A'dam. Strabo, 29 Juni te A'dam. Tellus, 29 Juni te Hamburg. Theseua, 29 Juni te Odense. Kon. Holl. Lloyd. Montferland, t., 27 Juni te Rio Grande. Drechterland, u., pass. 29 Juni Dungeness. Flandna, u., pass. 29 Juni Ouessant. Gelria, t.. 29 Juni v. Bah'i. HollandAfrika Lijn. Giekerk, 28 Juni te A'dam. Klipfontein, t., 27 Juni v. Marseille. Billiton, u., 28 Juni te Beira. Meliskerk, 29 Juni te R'dam. Rietfontein, t., 27 Juni v. Beira. Alkaid, t., 29 Juni v. Port Soudan. Grijpskerk, t., 26 Juni v. Zanzibar. Heemskerk, u., 29 Juni te Port Natal. Holland—Amerika Lijn. Dinteldijk, 25 Juni v. Cristobal. Grootendijk, 26 Juni v. San Francisco. Volendam, 27 Juni v. Southampton. Spaarndam, 28 Juni v. Tampico. Rijndam, 28. Juni Cape Race gep. Blijdendijk, 29 Juni Lizard gep. Radnorshire, 28 Juni v. Londen. Noorderdijk, 28 Juni v. Londen. Drechtdijk, 28 Juni te Vancouver. Vechtdijk, 29 Juni te R'dam. Nebraska, 29 Juni v. R'dam. HollandBritsch-Indië Lijn. Bovenkerk, 27 Juni te Hamburg. Hoogkerk, 28 Juni te R'dam. Koudekerk, u., 28 Juni te Port Said. Bilderdijk, u., 29 Juni te Port Said. Kieldrecht, 29 Juni te Hamburg. Meerkerk, u., 27 Juni te Colombo. HollandO.-Azië Lijn. Salabangka, 27 Juni te Hamburg. Holland—West-Afrika Lijn. Vlieland, 28 Juni te A'dam. Scheldestroom, u., 26 Juni v. San Carlos. Albireo, u., 28 Juni v. Bordeaux. Delfland, t., 27 Juni v. Freetown. Drechtstroom, t., 27 Juni v. Kotonow. Helder, u., 27 Juni v. Lagos. Orion, u., 25 Juni v. Monrovia. Holland—Australië Lijn. Almkerk, t., 28 Juni v. Oran. JavaNew-York Lijn. City of Birmingham, 27 Juni v. Belawan. Stadsdijk, pass. 27 Juni Perim. Ixion, 25 Juni v. Suez. Java Pacific Lijn. Bintang, 27 Juni v. Belawan. Rotterdamsche Lloyd. Djambi, 28 Juni te R'dam. Patria, u., pass. 27 Juni Suez. Slamat, u„ 28 Juni te Southampton. Kota Radja, t., pass. 28 Juni Gibraltar. Kota Inten, 29 Juni te R'dam. Mcdan, u., 29 Juni v. Port Said. Indrapoera, t., 26 Juni v. Marseille. Kertosono, 28 Juni v. Batavia. Madioen, t., 29 Juni v. Gibraltar. Samarinda, u., 28 Juni te Belawan. Sitoebondo, 29 Juni te Batavia. Soekaboemi, 28 Juni te Batavia. Tapanoeli, u., pass. 29 Juni Suez. Tjenmai, u., 27 Juni te Belawan. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Aldabi, 28 Juni te R'dam. Waaldijk, t„ 28 Juni v. Santos. Stoomvaartmaatschappij Ocaaan. Patnoclus, 28 Juni te R'dsm. De mijnenleggcr Van Meerlant is hier van de oefeningstochten met adelborsten terugge keerd. De politiekruiser Vulcanus, comm. de luit. ter zee ie kl. C. Meyer, is van het toezicht op de Noordzee-visscherij hier teruggekeerd. Maandag a.s. vertrekt hij weer, om dat toe zicht te hervatten. Luit. ter zee ie kl. J. J. M. Sterkenberg vertrekt Dinsdag a.s. per Prinses Juliana rihar Oost-Indië. 23 Juni per s.s. Tambora uit O.-I. in Neder land teruggekeerd: Torpedomaker-majoor J. Brouwer, serg.- torpedomaker J. C. Meesters, id. A. W. Jong man, bootsman S. C. van der Gaag, bottelier- majoor J. Jonker, sergéant-kok M. Maternum, id. P. N. Goosen, sergeant-ziekenverpl. J. Mol. Bevordering. Met 25 Juli: Schrijver-majoor A. van Popering tot opper- schrijver. Met 1 Mei: Korporaal-torpedomaker J. K. Donker tot serg.-torpedomaker. Met 31 Mei: Matroos-torpedomaker J. Willemse tot kor poraal-torpedomaker; id. J. H. Gerrits tot id.; id. J. van Kapel tot id.; stoker ie klasse T. van Doorne tot korp.-stoker. Met 1 Juli: Stoker-olieman P. T. L .Born tot korp.- macht. 2e kl. 2 Juli: serg.-vliegtuigmaker V. J. Leder van de Mok naar de Kooij. De bevolen uitzending naar O.-I. van den bootsman J. Sijbesma is ingetrokken. De bootsman W. van Beers is aangewezen om den I4en Aug. a.s. per s.s. J. P. Coen naar O.-I. te worden uitgezonden. 17 Juli: bootsman S. C. van der Gaag van Wachtschip Willemsoord naar van Speijk. 18 Juli: id. G. Laeijendecker van van Speijk naar Hydra. 21 Juli: serg.-kok M. Maternum van Wacht schip Willemsoord naar van Speijk. 17 Juli: serg.-ziekenverpl. J. Mol van Wachtschip Willemsoord naar Mar.-hospitaal. torrijder, monteur, werkman of specialist, mo gen niet tot een verbintenis bij een der vrij willige landstormkorpsen motordienst of vaar- tuigendienst worde" toegelaten, bekrachtiging van zoodanige verbintenissen van gewone dienstplichtigen mag derhalve niet plaats vin den dan nadat is vastgesteld, dat de mobilisa tiebestemming van belanghebbenden zich niet tegen het tot standkomen van de verbintenis verzet. De dienstplichtigen van de lichting 1922 be- hoorende tot de ie School-comp. van het reg. kust-art. komen van 2 tot en met 18 Juli a.s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen. De dienstplichtigen 1928 2de ploeg ingedeeld bij het reg. kust-art. en bestemd voor de on derofficiersopleiding, komen op 2 Juli a.s. voor eerste oefening onder de wapenen. Eereteeken voor het deelnemen aan belangrijke krijgsverrichtingen. Bij K.B. van 22 Mei 1928, No. 36, is vast gesteld dat allen die hebben deelgenomen aan de krijgsverrichtingen in de afdeelingen West kunst van Atjeh: a. van en met 22 Oct. 1925 tot en met 31 Dec. 1925 in de onderhoorigheid Bakongan van het landschap Kloeët; b. van en met 1 Maart 1926 tot en met 31 Dec. 1927 in de tijdelijke onderafdeeling Zui delijke Atjehsche landschappen, en c. van en met 12 Sept. 1926 tot en met 31 Dec. 1927 in de onderafdeeling Tapa Toean; het eereteeken voor belangrijke krijgsverrich tingen zal worden toegekend, zullende de ter zake uitte reiken gesp. het opschrift dragen: „W.kust Atjeh 1925—1927" Door de betrokken autoriteiten zal aan het D. v. O. onder overlegging van extracten stamboek opgave behooren te worden ge daan van de officieren en mindere militairen onder hun bevelen, die in de termen verkee- ren van het bepaalde bij voren aangehaald Be sluit. 1 Bij Kon. Besl. van 11 Juni 1928, No. 34, is bepaald, dat de ie en de 2e stormschool niet moer deel uitmaken van het veldleger en on der rechtstreeksche bevelen van den Inspec teur der Infanterie staan. Zulks met ingang van 2 Juli 1928. Regeling kaderopleiding (Vooroefenings instituut. Gewone dienstplichtigen, die een mobi- lisstiebestsmming hebben sis chsuffaur, mo- Huldiging voorzitter M. S. y. „Zeemacht". Dezer dagen was het 10 jaar geleden, dat de heer Th. P. Stam gekozen werd tot voor zitter der M.S.V. „Zeemacht". Dit was voor de leden een aanleiding den heer Stam een gouden stophorloge, tevens zakuurwerk, aan te bieden, hetgeen hem door den heer Matze Afd. Amsterdam werd overhandigd. De ver- eeniging is onder de goede leiding van den heer Stam gegroeid van pl.m. 40 leden tot ruim iooq, waarvan pl.m. 400 in Indië. Geen wonder dat Zeemacht hoopt nog lang op den heer Stam als voorzitter te kunnen rekenen. (De Sport.) FINALE RAUCHBEKER. H.R.C. II—Z.F.C. II. De eindstrijd om den zilveren wisselbekei van den N.-H. V. B. gaat dus tusschen boven genoemde elftallen, de eerste spelende in de reserve ie klasse, de andere in de idem 3e klasse. Het blijft hoewel deze wedstrijden geen regelmatig verloop hebben gehad, door terugtrekken, gewonnen geven en anderzins toch nog altijd een mooie prestatie om het tot de finale te brengen. De Zaandammers zijn jaren terug eens houder van den Beker ge weest, tot zij door HRC 1 gewipt werden, hoewel de Racers zelf (door tweemaal een gelijk spel tegen WFC 2) het kleinood voorbij zagen gaan, om het later toch in de wacht te slepen dank zij een verdienstelijke zege op WFC 1. ZFC 2 heeftaltijd een beduidende rol gespeeld, meer dan eens is de finale be reikt, o.a. tegen Helder 1, doch voor de tweede maal bekerhouder te worden, is tot op heden niet gelukt. HRC 2 heeft het voorrecht gehad voor een jaar eigenaar van het Gouden Kruis te zijn geweest in hetzelfde jaar toen het afd. kampioenschap van de ie kl. N.-H. V. B. behaald werd krijgt nu een kans om dit te te worden van den Rauchbeker. Dei^ rooden reserves wacht een geroutl- meerde tegenpartij; stellig zullen zij hun kleu ren met eere verdedigen, alles doen om een goed resultaat te bewerkstelligen. De wedstrijd vangt aan om half drie en wordt, oup verzoek van HRC, gespeeld op het Tuindorp-terrein. HRÓ 2 is als volgt samengesteld: H. Beijer, Siersma, L. Beijer, Willemse, Diedenhoven, Boon, Steffens, Kuiper, Kaptein, van Til, Vrij- vogel, Res.; Prins, Striet. Helder-nieuw». Morgen wordt er druk door de lagere elf tallen van „Helder" geoefend. Om 10 uur speelt een combinatie tegen HRC 5 op het terrein van laatstgenoemde; op hetzelfde tijd stip speelt op 't Helder-terrein Helder 3 tegen het elftal van de Hertog Hendrik, dit moet een aardig elftal zijn, dus is 't wel de moeite waard om dezen wedstrijd te bezoeken. Tevens spelen Helder A en B gecombineerd tegen Anna Paulowna 2. Dit is een zware wedstrijd voor de adspiranten, daar AP. in de vierde klas speelt en de spelers allen grooter zijn dan onze adspiranten, doch hetzelfde spel als in Alkmaar en dan zal het wel losloopen. Aan vang 2 uur, Helder-terrein. En tot slot speelt Helder 6 tegen 't HBS-elftal, aanvang 5 uur op 't Helder-terrein. Dit kan een mooie wed strijd worden, daar HBS over een goed elftal beschikt. Verleden week Zaterdag wist S., in een goed en mooi gespeelden wedstrijd, de HBS uit Alkmaar met niet minder dan 6—1 te verslaan. Helder 6 speelde Woensdagavond j.1. tegen SVS 3 en wist deze verdiend, in een vlug en goed gespeelden wedstrijd, met liefst 8I te verslaan. DE TOUR DE FRANCE. De negende etappe; een zwaar parcours. Fontan winnaar. De deelnemers van den Tour hadden Maan dag hun rustdag, welke wel noodig was, want tot nog toe waren zij dag aan dag in touw ge weest. Bovendien konden zij zich voorberei den voor de negende etappe, het eerste zware parcours door de Pyreneën, van Hendaye naar Luchon, een afstand van 387 K.M. Een lange route, wat nog niet zoo erg zou zijn, wanneer het een vlakken weg gold; doch integendeel, de renners kwamen nu te staan voor respec tabele klauterpartijen door het gebergte, over de toppen van den Aubisque en den Tourma- let. Het kwam er nu op aan; nu telde niet alleen snelheid, maar sprak het uithoudings vermogen een woordje mee. De start 'geschiedde op Maandagnacht om 12 uur en men rekende dat de rijders van 16 tot 20 uur zouden noodig hebben om deze route te volbrengen. Zooals verwacht was, waren het wederom de „reuzen van den weg" die tot de eerstaankomenden behoorden: Fontan, Frantz, Ludecq, Dewaele, Gebr. Magne, enz. Van het binnenkomen-in-groep was ditmaal geen sprake. De uitslag der 10 eersten is: Fontan in 16 uur 13 min. 10 sec. (gemiddeld 24 K.M. per uur, gezien het zware parcours een fraaie tijd); 2. Frantz 16.20.54; 3. van de Casleete; 4. Meertens; 5. Delannoy; 6. Huot; 7. Dewaele; 8. P. Magne; 9. Leducq; 10. A. Magne (in 17.09.30). In het algemeen klassement behoudt Frantz de leiding met 69 uur 47 min. 45 sec.; 2. De waele; 3. Meertens (Belgen); 4. Leducq (Fr.). De tiende etappe door Leducq gewonnen. Nadat Woensdag een rustdag was hebben Donderdagmorgen 4 uur de renners hun zware tocht door de Pyreneën vervolgd, van Luchon naar Perpignan, 323 K.M. Het'ging GivrÜ 1uw- idÜ ^rgtoppen Porte d'Aspet (1074 M.), Col de Port (1249 M.), Col de Puy- maurens (1931 M.), Col dc Rigat (1622 M) en de Col de la Perche (1579 M.). Wederom bestond het eerste koppel, dat de finish pas seerde, uit dezelfde renners die in de vorige etappes tot de 10 eerstaankomenden behoor den. De Franschman Leducq was eerste in 12 uur 27 min. 22 sec.; 2 en 3. Frantz en Dewaele (zelfden tijd); 4. A. Magne; 5. Meertens; 6 Verwaecke; 7. Fontan; 8. Bidot (in 12.32.46); 9. P. Magne; 10. Verhaegen (in 12.52.04). Het alg. klassement luidt nu: i. Frantz 82.11.07; 2. Dewaele 82.56.12; 10. Rebry 8j.10.36. 29 Juni 1928. Aangekomen als bijlegger het Duitsche s.s. „Anrun", van Bemen naar Rotterdam, alhier bijgelegd om kolen te laden. 30 Juni 1928. Duitsche bijlegger „Anrun", vertrokken naar Rotterdam. 28 Juni. Aangebracht door korders: 265 tongen /°-33 0.301 100 kleine tongen o.iof 3 kisten zetschol P- 7-°° 1 2 kisten kleine schol 300 Door haring- en geepvisschers: 15 tal haring Per »S-00 4.00 8 tal geep „6.00 4.00 39 Juni. Aangebracht door korders 2144 tongen 4000 kleine tongen 15 kisten zetschol 23 kisten kleine schol 85 kisten schar 4 kisten pietermannen en poonen p. k. 14.00—11.00 p. st. 0.35—0.25 0.100.05V, p. k. 10.00—7.5011 4-50—3.00 3.75—1.50 Eierveiling Helder. 28 Juni Aangevoerd 10539 kipeieren: bruin 5.30—5.50, wit 5—5.40; 404 etndeiertn 4.30—4.60. Al lei per 100 ituk». ALKMAAR, 39 Juni. Graanmarkt. Aangevoerd 340 H.L.: 197 H.L. tarwe 11—14.85, 8 H.L. rogge, 69 H.L. gerat chev. 14.50 20 H.L. haver 14.50—14-73, .14 H.L. boonen: bruine boonen 4452, citroen boonen 22—26, duiven boonen 20, witte boonen 32—40, I H.L. geel mosterdzaad.. 27, 26 H.L. blauwmaanzaad 39. 5 H.L. erwten: groene (kleine) 32, groote 30—40, grauwe 67—70, alles per 100 KG. ALKMAAR, 29 Juni. Kaasmarkt. Aangevoerd 151 stapels wegende 211000 kg. fabriekskaas kleine met r.m. 47, fabrr. commissie 52, boeren kleine met r.m. 49, boeren kleine z. r. m. 48, boeren com missie 53. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Juni. Schotsche muizen 6.70, kokaianen 5 201 drielingen 2.704.80, kleine i.ao— i.sc| alles per 100 kg., wortelen 5.40—6.40 pet 100 bos. NOORDSCHARWOUDE, 29 Juni. Schotsche muizen 55-90, drielingen 3— 3.80, kleine 1.50—1.90, kriel 11.50, alle» per 100 kg., bloemkool 77.90 per 100 stuki.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 16