UIT DEN OMTREK loslaat en de schoen dientengevolge on bruikbaar wordt. Het onderwerk van den „Rublin'-sehoen daarentegen kan niet los gaan en kan daarom geheel verslijten. Een doelmatige neus en stijve hak, een solide, stevige binnenzool, het feit, dat bij de fabricage van den schoen geen spij kers of papier worden gebruikt, ten slotte de groote verscheidenheid van moderne kleuren, waarin 't artikel wordt geleverd, dit alles zal er ongetwijfeld toe bijdragen den „Rublin"-schoen binnen afzionbaren tijd populair te maken. Reiniging van het witte schoeisel is moge lijk volgens de algemeen gebruikelijke methode, terwijl de overige kleuren door afwassdhing kunnen worden schoon ge maakt. Het „Rublin"-schoeisel is reeds bi) den schoenhandel in vrijwel alle plaatsen van ons land verkrijgbaar. Anna Paulowna Burgerlijke stand van Anna Paulowna. GEBORENMaria Sophia Geertruida, d. v. Tj. de Vries en E. A. Zwirs; Dieuwer- tje, d. v .P. Schilderman en M. Dekker. GETROUWD: J. Kasten en S. Hooi veld. OVERLEDENHelena Kruisheer, 69 Jaar, echtgen. van G. Th. eonljn. Door B. en W. zijn in de maand Juni de volgende bouwvergunningen verleend1: Aan J. van Hecke, tot het bouwen van een woonhuis; aan A. Buij1 tot het bouwen van twee dubbele woonhuzen; aan C. F. Jongejan tot het verbouwen van een woonhuis; aan J. van den Berg, tot het bouwen van een verdieping op een bloem- bollenschuur; aan J. J. Zandbergen tot het bouwen van een pakplaats; aan A, Kouseband tot het bouwen van een schuur en aan H. C. Brouwer tot het bouwen van een werkplaats. Het mond- en klauwzeer breidt zioh ook in deze gemeente meer en meer uit. Niet minder dan 21 gevallen werden gecon stateerd. Politie Anna Paulowna. Verloren: twee bel ast in gpiaatjes. Door den Hoofd-inspecteur van den Arbeid is ten behoeve van het maken van een duiker onder de van Ewijcksvaart, in deze gemeente aan C. Blaauboer te Schagen vergunning verleend werk te laten verrichten van 2 Juli tot en met 1 September 1928, gedurende 10 uur per dag en 65 uur per week. Wlerlngen. Een schoolreisje naar Amsterdam. JJ. Dinsdag werd vanwege de Vereeni- ging tot bevordering van getrouw School bezoek te Hippolytushoef met de leerlin gen der hoogste klassen van de O. L. scholen aldaar een schoolfeestreisje naar Amsterdam gemaakt. In Amsterdam aan gekomen werden enkele der voornaamste ezienswaardlgheden, waaronder ook „Artis" bezocht en een boottochtje door de stad gemaakt. Dat de jeugd volop ge noot behoeft geen betoog. Voldaan keer den dan ook 's avonds allen met hun ge- leidensisters) op ons schiereiland terug. Begunstigd door goed weer kan dit reisje, dank zij veler medewerking, dan ook als goed geslaagd beschouwd worden. Openbare uitvoering „O. K. K." Naar wij vernemen geeft de mando lineclub O. K. K. 83. Zondag 8 Juli in de conoertzaal „Concordla" te Hippolytus hoef een openbare uitvoering, waarbij de karakterkomiek Kees Pruis rijn mede werking zal verleenen. Bezoek van Kamerleden. Gisteren bezochten vele Tweede Kamer leden de Zuiderzeewerken alhier. Met twee stoombooten »De Flevo* en »De Spinx« kwamen zij van Medemblik via «de Zeug* naar bier. Van hier ging de reis naar Kornwerderzand en Stavoren. Het bezoek aan diverse in uitvoering zijnde werken duurde niet lang. TIJDSCHRIFTEN, WEEKBLADEN enz. mooie natuur". J. J. F. Schilt beschrijft n.1. „Weinig bezochte mooie plekjes in hot'Gooi"; G. F. Makkink „Het Zwitser- sche Nationaal Park"; A. de Vries „Langs de Utrechtsche Vecht", welko artikelen alle drie met foto's van den schrijver ge ïllustreerd worden. A. B. Wigman schrijft bovendien over „Do Bruynderkamp", een Neder-Veluwsch Zomer-Eden bij zeer mooie orayon-teekeningen van L. W. R. Wenckebach. Ook de bijlage van het tijd schrift behoort bü dit artikel. Dan vinden we een schets van J. Vij verberg over de laatste klutenfamilie aan den oever van een bij inpoldering ge spaard' plasje. Johan Briedé maakte er een paar teekeningen1 bij. Verder vinden we een schets van ten en ik dronk maar dadelijk een slok, want mijn keel was zoo droog als kurk; gevolg der eerste indrukken. Drie, viermaal zeide hij mij, me als gij zelaar mee te nemen en eenige tiendui zenden dollars als losgeld te eischen. „Mo meenemen kunt ge vrij; waar ge gaat zal ik U volgen, maar de tienduizend dollars dat is wat anders: tegenwoordig is de weg niet open, zooiat ik"aan geen geld1 kan ko men". De mandarijn bevestigde ook mijn gezegde en na een half uurtje kon ik terug naar de residentie. Gedurende mijn afwezigheid1 was de al gemeen© plundering begonnen. Onder weg ontmoette ik tal van Catechumenen, die, begeleid dOor bandieten, al mijn kleeren, dekens en al wat hun aanstond, Leonard de Maere en van Helma Wolf- moesten wegdragen. Catz, terwijl Dt. M. M. de Grauw bü een Toen ik in de residentie kwam waren aantal Ohineesohe teekeningèn een arti- de bandieten nog overal alles aan 't door kei schrüft over China's binnenhuis". snuffelen; wat hun niet dienen kon lag In de jeugdafdeeling vinden we o.a. een over den grond' rond1 gestrooid. aardig verhaal van A. v. d. Zee met tee keningen van den schrijver. Verschenen bü O. J. van Houten en Zoon te Weesp: het Juni-nummer van „Ons Eigen1 Tüdschrift" 'Dit nummer staat in het teeken van „de Het bandietisme in China. Plundering van Maklatsao op Maart 1928. Pater Vercruise deelt in de laatst ver schenen aflevering van de Annalen van Scheut het volgende mede: Sedert den aftocht der Sjansi-troepen Is de streek door kleine groepjes deserteurs onveilig gemaakt, 't Zün alle mannen van de streek, die van de gelegenheid' gebruik maken om met hun wapens de mensohen schrik aan te jagen en dollars af te per sen. Ziende, dat ze ongehinderd hun roof tocht jes konden voortzetten, sloten ze zich samen en lüfden menig vrijwilliger bü rich ia Eens een dertig man sterk de spion nen er niet Mjgerekend begonnen ze op groote schaal; 't ls de jaoht op de rij ken. Mannen en vrouwen en meisjes wor den meegenomen om ze door hunne fa milie te laten vrijkoopen. Sedert veertien dagen waren ze nu vol op in de omstreken van Maklatsao aan t manoeuvreerea (Deze geplunderde mis siepost behoort tot de Apost. Prefectuur van Ta'-t'ung-Fu, waarvan mgr. Hoog^ra uit Nümegen Apost. prefect is). 'k Was wel niet al te veel op mün ge mak, maar ik bleef in de illusie, dat ze de kerk wel met rust zouden laten. Einde Februari sloten zich nog 80 Fungkluns bü de bende aan. Dinsdagmiddag (0 Maart) om half twee hoorde ik schieten in 't dorpje: ja ze zün daar.Ze pingen recht naar de Jamen, waar ze de wapens en munities in beslag namen. Drie kwartier later werd er bü dë residentie geschoten en aan de poort ge klopt. Tc Wachtte ze op de koer af en ging aanstonds opendoen. Nooit had1 ik bandie ten gezien: dit waren echte. Nauwelü'ks de poort open vlogen ze met vieren op mü: „wapens, geld", riepen ze: schoten een schot langs mün linkeroor (trommelvlies is er van gesprongen) en sloegen mü op 't lijf met een ouderwet- schen sabel, terwül dë anderen met 't ge weer stootten en dreigden. Mün boy, die niet ver van mü stond, kreeg ook een schot, maar werd gelukkig niet geraakt Aanstonds gaf ik hun twee jachtgeweren, 120 patronen en 70 dollars, die ik bü de hand' had (100 dolare die ik .verborgen had alsook een zakrevolvertje hebben anderen later gevonden). Dan moest ik mee naar d'en hoofdman dër bende. Deze Li-te-tsjeng genaamd, is van 't dorp Laikaiatohoang 31 li ten wes ten van Makiatsao. Het is een strulsche kerel van 35 40 jaar, die vroeger bandie ten aanvoerde in Mongolië en dat winst gevend baantje nu in zyn eigen streek voortzet. Onderweg werd mün bril afgenomen, want, zeiden ze mü, het was onbeleefd' in hunne tegenwoordigheid1 een bril op te hebben. De hoofdman was bij den man darijn Kioetsjang thuis. Hü zat op den k'ang ln gezelschap van den mandarijn en I zün vrouw en nog een ander kopstuk een kopje thee te drinken, 'k Moest ook büzit- In de kerk hadden ze het tabernakel opengebroken. Gelukkig had ik juist voor ze binnen kwamen het H. Sacrament ge- jnuttigd. De ciborie hadden ze ook mee- I genomen, doch op 't zeggen der school jongens, dat ze maar van koper was, wier pen zy ze op den vloer. In de school hebben dë kinderen en catechumenen ook schrik beleefd: ze werdën met 't geweer bedreigd en een roover loste zelfs een schot naar 't hoofd van den meester. In 't vrouwencatechumenaat, waar groot en klein meer dan zeventig vrou wen binnen zaten, zün ze ook binnen gedrongen. Ze sloegen de ruiten stuk en van buiten schoten ze in de kamer, waar de twee meesteressen zaten. Haar kleer kast werd ook leeggeplunderd. De vrou wen en meisjes werden afgetast en eenige nogal mishandeld. 't Eene groepje bandieten volgde op 't ander, 't was altijd hetzelfdte liedje: geld, wapens, bedreigen en stampen en slaan; met kaakslagen waren ze ook mild. „Slaat maar jongens, stampt maar, of schiet me dood, ik kan onmogelük aan uw verlan gen voldoen, de anderen zün reeds met alles weg." Men voelt zich zoo onmachtig voor die brutale kerels, die om niets een mensch doodschieten, gelyk een hond1; men voelt geen lust zich kwaad te maken. Paard' en muilezel namen ze ook mee en sloegen schrijfmachine en electrisch geneeskundig apparaat aan stukken. Rond den avond' kwam de hoofdmacht een toertje maken en hü moest beken nen, dat zy'n mannen hun verwoestings- lust meesterlük bot gevierd hebben. Hij gewaardigde zich niet, een half woordje te spreken, bezag me zelfs niet. Toen het donker geworden was, zond de hoofdman een züner mannen om me- dicü'nen voor de gewonden. Terwyl ik be zig was. kwamen er weer 6 bandieten bin nen. Toen de kerels vertrokken waren, ging ik overleggen met de boys en cate chumenen, en vond het raadzaam te vluchten, eenige oudjes achterlatende om alles gade te slaan. De kinderen en vrou wen volgden ook. Met een catechist en mijn kok ging ik 12 li van 't dorp bü christenen een schuil plaats zoeken. Ik bleef er tot 's anderen daags totdat de christenen mü kwamen verwittigen, dat de bandieten vertrokken waren. Woensdagmorgen zün er nog verschei dene groepjes gekomen om alles nog eens te doorsnuffelen; 't misgewaad, dat ze tot dan vergeten hadden, werd ook meegenomen; de altaarsteen werd gebro ken. De heilig© olie en de kleine pateen verdwenen. Het laatste bezoek was een der kop stukken (d'eze die mü t schot gaf). Hü kwam met de complimenten van den baas me myn jachtgeweer terugschenken met de verzekering al de veroorzaakte schade te zullen vergoeden; 't speet hem, dat de priester en al de boys der kerk weg wa ren, zoo zag hü rich genoodzaakt het ge weer weer mee te nemen. Nu, geloof maar zulk volkje; waarschünlük speet het hun, dat ze mij hadden laten ontsnappen, en dachten met een schün van inschikkelük- heid den priester te lokken en mee te nemen. De muilezel, niet gewoon zulk goedje te dienen, duldde den ruiter niet, wierp hem op den grond eh ging op de vlucht, De bandiet kon het niet verkroppen en schoot tot hü het dier trof ln zün vlucht. Volk van een naburig dorp, door den ban diet verwittigd, kwam met mes erf bijl den ezel verdeelen, om op de kosten der kerk een lekker stukje vleesch te ver orberen. Zoolang d'e bandieten in de streek opereeren is er geen hoop het cateohu menaat voort te zetten. Wie, man of vrouw, zou zich nog wagen naar de kerk te komen? Daar de bandieten maar op 8 li waren en misschien met den avond zou den terugkeeren, rieden de christenen mü' aan, maar spoedig te vertrekken. Ik regelde eerst 't vertrek der meeste ressen, die den volgenden dag per ossen- karretje naar Ta'toeng zouden afreizen om daar betere dagen af te wachten. Ik vertrok dan naar mün schuilplaats en den volgenden morgen ging ik te voet naar Tong-Joeling. Vrijdagsmorgens reed ik op een ezeltje naar Si-tsje-t'ien waar ik pater van Ock-ere thuis vond. Ik bleef er tot Dinsdags; zoodra dë rivier gansch open is zullen de bandieten ook overste ken en men is daar dan ook niet meer in vleilighëidv Ik /vertrek dus naar (Hoen Joean om bü Pater Provinciaal eenige da gen rustig door te brengen, Dinsd'ag a.s. ga Ik naar Tat-oeng als de weg open ls; misschien zit pater Van Aokere daar reeds op mü te wachten. Troebele tijdenDa nobia paoem 'Do- mine. Sport. POSTDUIVENSPORT. Marktberichten Radiografisch Weerbericht naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 JulL Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste standi 767.6, te Miinphen. Laagste stand 475.5, te Stornoway. Matige tot krachtige Z. tot W. wind, zwaar bewolkt of betrokken, waarschün- lük enkele regenbuien, weinig verande ring in temperatuur. Laatste berichten. VLIEGER VERDRONKEN. Uit het vliegtuig gestapt Parijs, 5 Juli. Woensdagavond is op het strand nabü Duinkerken gedaald het particul.ere vliegtuig van den Belgischen bankier Löwenstein uit Brussel, die met zijn secretaris en twee typisten uit Enge land naar Brussel terugkeerde. Het vliegtuig was te 6 uur uit Croydon ver trokken en werd bestuurd door den vlie ger Drew van de Imoerial Airway Cor poration. De inzittenden van het vliegtuig deelden mede, dat de heer Löwenstein zich boven het Kanaal naar de W.0. wilde begeven. Hij heeft zich toen in de deur vergist en is uit het vliegtuig ge stapt, in zee gevallen en naar alle waar- wohijnlükheid verdronken. Sport in Beeld (Weltevreden). Wij moeten nog bespreken de nummers van 12. 19 en 20 Mei van dit tijdschrift. Eerst genoemd opent met een photo van de deelnemers aan het eerste kruisgesprek met Indië: journalisten en autoriteiten in het Haagsche Aneta-kantoor Er is voorts een artikel over Charlie Chaplin in zijn nieuwe fllm «Circus*, twee week- verhalen ditmaal, een over «zee-kalver liefde*, waarin J.M.B.G. zijn wederwaar digheden als messroom-jongen verteld ln pakkende zeemanstaal. Hij doet wan hopige pogingen Noorsch te spreken tegen lieve Noorsche bakvischjes, maakt een schipbreukje mee en geeft het zee mansleven dan maar op. Wij kunnen door de veelheid der stof slechts enkele grepen uit deze nummers doen. Van het nummer van 18 Mei valt te vermelden, dat er een artikel is over »lucky Lindbergh* in zijn dagelijksch leven: de lawaai en de drukte om hen heen laat hem koud, als ze maar niet san zijn lijf komen, hem de hand kussen of zoo, dan wordt-ie woest. Er zyn in dit nummer mooie opnamen van New- Yorkschescy-scrapers, alsmede een fraaie Photo van de menschenmassa op de groote Piaza del duomo (Domplein) te Milaan tijdens den aanslag op den koning. Josep- hina Baker zien we hier in het wordings stadium als wassen pop, namelijk zonder •rmen, de dame is er in dit stadium niet op haar voordeellgst afgebeeld. 20 Mei brengt eenige wetenswaardig heden over Duitsche vliegwezen, dat on danks de belemmerende bepalingen van het vredesverdrag toch niet lam geslagen is, integendeel, zouden we haast zeggen. Tom Schilperoort vertelt van de autosport aan de Rieréra W. A. J., die een aap moest hebben, doet het vermakelijk ver haal hoe hij met dit aanvallige diertje thuiskwam. Interessant is het artikel met fraaie illustraties- van een bizondere vulkanische werking op het Dieng-plateau in het Bandjarnegarasche op Zondag morgen 13 Mei. De photograaf is hier ter dege aan het werk geweest en heeft een groote serie fraaie opnamen weten te verkrijgen van dit natuurverschijnsel. Mooi zijn ook de landBopnamen tiit ver schillende streken van onzen archipel. Dit alles en nog veel meer is weder, evenals steeds kwistig doorstrooid van sport- en actueele kieken, korte artikeltjes enz... te veel om te noemen. Tijdschrift voor Ervaringsopvoedkunde, Juni-aflevering. De redacteur H (amaker) vertelt van «conflicten tusschen kinderen en hun omgeving*, of juister van een groep van conflicten, ontstaan uit de tegenstelling tusschen de eigenschappen en behoeften van het kind eenerzijds en de eischen van des kinds onmiddellijke omgeving aan bebeersching van zijn na tuurlijke eigenschappen en reacties. Wij moeten zooveel mogelijk vrij baan geven aan de natuurlijke ontwikkelingstenden- zen van het kind, en mogen aan kinderen niet den maatstaf van onszelf, van vol wassen aanleggen wat betreft hun gedrag en de volkomendheid van hun prestaties. Hetgeen evenwel volstrekt niet beteekent, dat we ze maar in het wild moeten laten opgroeien. De rubriek «Ervaringsmateriaal* ver haalt van proeven op het gebied van zedelijke opvoeding met jongens van 9 tot 12 jaar. Het groote geheim in de opvoeding is het vertrouwen, zegt deze schrijver, en hij verteld van het aan- kweeken van verantwoordelijkheidsgevoel treffende staaltjes. Op de indertijd in het tijdschrift gestelde vraag eener lezeres, die, zelve ongeloovig, niet wist hoe zij met het probleem van den dood tegen over een kind aan moest, zijn een paar antwoorden ingekomen. Een Heerlensch arts, dr. Bais, slaat o.i. heel aardig den spijker op den kop door de opmerking, dat het kind nog zeer ongedwongen tegen over dit begrip staat en den dood slechts beschouwt als een droevig afscheid. Het staat ons dan, ten opzichte van natuur lijk opgevoede kinderen, meestal vrij hun hieromtrent onze eigen gedachten mee te deelen of niet. Natuurlijk zonder schok kende bizonderheden. Een kind laat zich gemakkelijk met een kluitje in het riet sturen en wanneer het rijp is voorabstract denken, is het tijdstip daar, dat ook de niet-godsdienstig-denkende het zijn inzich ten over leven en dood kan mededeelen. Een tweede uitvoeriger schrijven is van ongeveer dezelfde strekking. Verschenen bij O. Morks Czn. te Dordrecht het Juni-nummer van Morks Magazijn. De bijlage van Hahn Jr. is een carica- tuur van de bereden politie bij den kaart verkoop voor de Olympiade. De karakter schets van Cannegieter staat ook in het teeken van de sport; de persoon, die het interview „onderging" is n.1. Kea Bouman. Verscheidene foto's van de Nederlandsche tenniskampioene vergezellen het artikel. Martin J. Premsela geeft een metrische vertaling van vijf rouwzangen door Claude Aveline. In Populaire wetenschap worden weer allerlei belangwekkende uitvindingen van Cornelis Drebbel besproken. Dan vinden we het slot van Brunklaus novelle «Twee spalt*. J. B. do Gon begint een artikel over «De Advocaat in den ouden Tijd*, die den titel van Meester kon koopen en een heel ruim geweten had. Het tooneel van A. den Hartog: «De Generaal* wordt vervolgd. In «Zij* vinden we o. a. weer een brief over het Nieuw-feminisme van «Famke*, een Huishoudelijke brief van «Erna* en een artikeltje over «De vrouw in de Sport*, en de jongste Meulenhof-uitgave: «Lichamelijke Opvoeding* door Dr. J. EL 0/ Reys. Verschenen zün dë beide eerste num mers van een nieuw, populair weten- schappelük tijdschrift, onder redactie van mr. J. E W. Duys, en met medewerking van de bekende voormannen der S.D.A.P. Het is getiteld „B. en W.", initialen van de begrippen „Beschaving en Weten schap" en bedoelt te zyn eene algemee- ne volksuniversiteit. Wat de bedoeling hiervan is, zegt de inleider, dë heer Hen- ri Polak, in het eerste nummer: „Het Is een onmiskenbaar feit, dat voordrachten en cursussen, in het algemeen gesproken, relatief zoowel als positief, minder góed bezocht worden dan enkele jaren geleden het geval was". De schr. wüst er verschil lende oorzaken voor aan, en concludeert, dat in „elk geval vast staat, dat, wie tegenwoordig den arbeider bereiken wil, dat veeleer door het geschreven dan door het gesproken woord zal moeten doen". Wat den inhoud betreft, we vinden in deze nummers verhandelingen over aardbevingen en hun oorzaken, onder lei ding van A. Broekhuizen, leeraar gym nasium. „De levende natuur" onder lei ding van drs. van der Steen, Geschiede nis der Internationale Vakbeweging, cur sus van Jan Oudegeest, de Landen en Volken der Aarde, cursus van mr. Duys over het Recht, Wereldgeschiedenis, Li teratuur der oude Volken, Beroemde Levens: Voltaire, Uitvindingen-van on zen rijd: de R 100, luchtschip voor 100 pas sagiers, Sociale Verzekering, cursus van M. J. Th. Vas Dias, Soc. Maatscbappü- leer cursus van S. de Wolff, enz. Er zün voorts prijsvragen en wedstrijden uitge schreven, terwijl men voor slechts 10. per jaar in het bezit komt van dit veelzü- dige, goeduitgevoerde tüdschrift. Admi nistratie is Sophielaan 29a, Amsterdam. Verschenen bü Van Holkema en Wa- rendorf's Uitg. Mü. te Amsterdamde Juni-aflevering Van «Onze Aarde*. J. O. Lamster schrüft bü een gekleurde plaat een en ander over «De bewoners der S^lomons eilanden". O. van der Kap vertelt bü een aantal mooie foto's het tweede gedeelte van zyn «Praamvaart*. Dan vinden we een artikel van Dr. O. de Marees van Swinderen over Bosnië Herzegowina, een land weinig door Hol landers bereisd, maar heel goed bereis baar en heel belangwekkend door natuur en volk. Schrijver geeft er een 7-tal foto's en een kaart bij. Vervolgens bespreekt Dr. Z. Kamer ling in een rijk geïllustreerd artikel de „Plantengroei der Woestijn", waarna U. G. Dorhout ons terugvoert naar 't „Bloeiende Kersenland" der Betuwe. Schrijv-er doorspekt zijn artikel met aller lei fragmenten uit Cremers „Overbetuw- sche Novellen". Dr. I. J. Brugmans begint een be schouwing over „De opgravingen bü Grozel" en stelt zich ten aanzien daar van op zuiver neutraal standpunt. P.D.V. „1 Noorden". Zondag i Juli vloog de P.D.V. 't Noorden haar 6e wedvlucht met oude duiven van dit seizoen. In concours 99 duiven. Gelost om 6 uur 5 minuten met Zuid-O os ten wind, bereikte de ie vogel om 3 u. 40 min. zijn hok, daar mede gemiddeld 75 K.M. per uur afleggende. Dc uitslag is als volgt: C. Port ie prijs; A. Vos 2 en 10; IJ. S. Han- kes 3; J. Hu-ber 4, 12, 18; G. Snaphaan g; A. de Wolf 6, 7, 9 en 11; S. Schellinger 8; D. J. M. v. d. Vijver 13; S. ten Kate 14; D. Stein- roth 13; A. C. de Prenter 16; P. Dirks 17# C. v. Doorn 21. Tevens wend op dezen Zondag met jonge duiven gevlogen vanaf Dordrecht, afstand 128 K.M. Elk liefhebber mocht z'n eerste 2 duiven constateeren. Hiervan luidt -de uitslag: D. J. M. v. d. Vijver 1 en 2; A. C. de Prenter 3 en 7; K. Holtz 4 en 19; IJ. Hankes 5 en 11; P. Dirks 6 en 10; A. de Wolf 8 en 11; C. Che- rett 9 en 18; J. Huber 12 en 17; G. Snaphaan 13; C. v. Doorn 14 en 15; S. Schellinger 20. A.s. Vrijdag inkorven voor Lier jonge duiven. P.D.V. „Victoria". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 1 Juli een prijsvlucht vanaf Tours (Frankrijk) met oude duiven en de eersteprijsvlucht «net jonge duiven vanaf Dordrecht. Tours. Afstand 700 K.M. Los 6.05 uur met Noordoosten wind, stil weer; bij aankomst wind Z.W. In concours 100 duiven. Prijzen en diploma's werden behaald als volgt: Mulder 1, 10, 11, 12, 21, 22, 24: Brink 2, 9, 13, 27; Groot 3; Kramer 4, 17; v. d. Wal 5; Woort 6; Jacobs 7, 19, 23, 25, 30, 31; Duin- ker 8; Hubrechsen 14, 33; Hellema 15, 26; Lat jes 1628; Peters 18; de Wit 20, 32; Koop man 29- De ie duif werd geconstateerd om 3 uur 37 min. 20 sec., de 33e duif om 4 uur 38 min. 30 sec., zoodat het concours verliep in I uur 1 min. 16 sec. Adspiranten: Minneboo 1, Geus 2, 3. Dord'retht. Afstand 128 K.M. In con-. cours 250 duiven. Prijzen en diploma's werden behaald als volgt: de Wit I, 30; Duinker 2, 3, 32, 36, 43; de Boer «f, 17, 341 v. d. Wal 5, 8, 18; Groot 6, 41; Brink 7; Peters 9, 16, 38, 39; Mulder 10; K. Bak 11, 12; Hellema 13, 15, 35! Latjes I4i 23; Kok 19, 45, 46, 471 Maas 20, 21; P. Bak 22; Bunck 24, 25, 26, 27; Hoogvorst 28, 42, 44, 48; Jacobs 29; Koopman 31: Kramer 33; v. Leeu wen 37,50; Woort 48; Willems 49. Adspiranten: C. v. d. Spek I, 3, 8, 9; Boogert 2, 4, 7; Hertog 5, 6. De ie duif werd geconstateerd om 10 uur 7 min., 20 sec., de 50e duif om 10 uur 15 min. 42 sec., zoodat het concours verliep in 8 min. 22 sec. De stand voor het kampioenschap oude dui ven is: Mulder 213 punten; Goosen 188 pnt.; Duinker 146 pnt.; Jacobs 144 pnt.; v. d. Spek 132 pnt.; Kramer 123 pnt.; v. d. Wal 121 pnt.; Hubrechsen 107 pnt.; Brink 84 pnt.; Kok 82 pnt.; Groot 64 pnt.; Peters 61 pnt.; Koopman 56 pnt.; Helleman 55 pnt.; Woort 45 pnt.; de Wit 37 pnt.; Latjes 35 pnt.; v. Leeuwen 33 pnt.; Maas 32 pnt.; Willems 19 pnt.; K. Bak 15 pnt.; Brink 10 pnt. Adspiranten:: Geus (kampioen) 118 pnt.; Minneboo 72 pnt.; Hertog 67 pnt.; Bryan 29 pnt.; Boogert 23 pnt. Vrijdagmiddag van 36 uur inkorven jonge duiven voor Lier (België). De leden worden dringend verzocht too vroeg mogelijk te ko men, daar er een groot aantal duiven ver wacht wordt. Zaterdagmiddag van 130—2.30 uur klokken regelen. De heerlijkste voldoening geeft de we tenschap, in staat te zijn, iemand zwemmend het leven te kunnen redden. H. Z. V. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Juli. Schotsche muizen 5-907.80, schoolmees ters 6.60, drielingen 34.50, kleine 1.20 1.30, spercieboonen 43, alles per 100 kg.; wortelen 5.406.70 per 100 bos; bloemkool I 3.80—7.50, II 0.90—2.50 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 4 Juli. Schotsche imuizen 5-9o7.60, drielingen 3.50—4.80 per 100 kg.; wortelen 6.IO per 100 bos; bloemkool 6.6010.70, II 230— 3.10 per 100 stuks. Sch&germarkt van Donderdag 5 JulL 4 paarden 150—400; 7 stieren 200—425; 4 geldekoeien magere 180200; 103 idem vette 250320; 12 kalfkoeien 210320; 63 nuchtere kalveren 1020; 15 schapen magere 1824; 383 idem vette 2835; 158 lamme ren 14—20; 3 bokken en geiten 1.50—2; 13 varkens magere 1830; 54 idem vette per kg. 0.640.66; 95 biggen 1218; 8 konij nen 0.501.50; 97 kippen 0.50—2; 103 kg. boter 1.601.90; haantjes 0.101.80. Verwachting:

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7