Flinh LOOPJONGEN UIT DEN OMTREK Eianjelisatii^ Palmstraat. AAN ONZE ADVERTEERDERS. IBETREKKINGEN »1 Advertentiën W.J. BAKKER, TE HUUR ADVERTEERT in de Heidersche Courant. Julianadorp. CONCERT JORANJE HARMONTEEAPEL.". A.s. Woensdag 18 Juli des nam. om 8.80 uur, zomertijd, zal die Oranje Har- moniekapel, dir. de heer A. Haanstra, in de Muziektent van de muziekvereeni- ging „Kunstzin" te Julianadotrp een zomerooncert geven, met het volgende programma: SCHOOLREISJE. 'Begunstigd door prachtig zomerweer 'hebben die 'Hindleren van die hoogste klassen van die Piot. School aan die Konteviet Vrtlj- dag een ptebaieirreisije naair Amsterdam ge maakt. Om hall zeven stonden die auto's klaaT om die tolinidleinen van huis te halen, en naar dien trein te brengen. Het vertrek had preciies op itjjdl plaats. Te ruim 9 uur arrl- veerdle men in Amsterdam. Na een pleizie- orlge wandeling, waarhiji die kindleren oogen te toomt; hadldlen om allles te bekijken, ronctem hen, kwamleni ze te pLm. 10 uur bij het Koloniaal MuSeum aan. Dit gebouw met z3jn vele bezienswaardlighedenl werdl van onder tot boven bezichtigd. In de koffiekamer werdl even gepauzeerd! tot versterking van den inwendigen imensch. Vermeld dient' te woiidlen, dlat do consumptie aMaa® door 11e- dluictle nüet te duur was. Nadlat vervolgens de wandeling was voort gezet, werdl daarna, een bezoek gebracht aan een modern Ingerichte liuinchiroom. Vervol gens een rijtoer door die stadi gemaakt, en tot stot weid het IJ overgevaren, om <00 k de dorpen aan- de owerziijidle daarvan eens te bezichtigen. Toen werd 'het. tijd om de tbudsreia weer te aanvaarden. Zeer voldaan over den genotvollen dag werd' dieze dan ook ohdlernomtoni, en arriveerde men even voor acht uur aan de spoorhalte, waar de auto's weer gereed stonden, om oen ieder in z^Jm woning te brengen. De volgende week Vrijidlag gaan.' de kin deren van de laagste klassen een uitstapje maken naar Huisduinen. Callantsoog. VRIJSTELLING DIENSTPLICHT. Aan de ingeschrevenen voor den dienstplicht J. J. Jimmink en K. Rietvink ia voorgoed, aan J. Bakker, L. Bakker, A. 8. Keet en W. Zwaan voorloopig vrij stelling verleend wegens broederdienst. Anna Paulowna De loting voor den dienstplicht zal voor deze gemeente worden gehouden te Beha gen in „Oeres" op 22 Augustus a.s., 11.20 uur des voormiddags, Van de lichting 1929 dezer gemeente zijn voorgoed vrijgesteld wegens broe derdienst: W. Keppel, J. Leijnse en D. Stins; voorloopig vrijgesteld: P. Bakker, A. Boon, N. Blok, A. Oonijn, W. Oele, G. P. Philipsen, T. Pranger, 8. Spigt, J. A. van Steijn, B. S. de Vries en G. de Vries. WONINGBOUW. De bouw van 8 woningen aan do Zand- heer J. van Hecke aan de Molenvaart is opgedragen aan den heer A. A. Schouten, aannemer alhier. De bouw van 8 woningen ena de Zand- vaart, voor rekening van den heer 3. Krouwel, is opgedragen aan den aanne mer A. A. Schouten te Anna Paulowna, Schagen. Het zal onzen lezers bekend zijn, dat een belangrijk deel van onze vette uit voer varkens naar Italiö en Duitschland gingen. Deze invoer staat voor Italië thans geheel stil. Volgens zeggen is de reden daarvan, de vrees van besmetting van mond- en blauwzeer in Italië. Het blijkt echter, dat deze vrees volstrekt niet de hoofdreden is, deze moest gezocht worden in den prijs. Men koopt thans voor Italië groote hoeveelheden in Hongarije, die in Italië met inbegrip van de kosten van den invoer, niet meer kosten, dan de Hollandsche prijs aan de markt aldaar. Met Duitschland staat de handel wel niet geheel stil, doch hij neemt voor de zware vette varkens snel af. In 1913 maand April werden ingevoerd 13669 stuks, in 1927 6684 en in 1928 2368. Varkensvleosch, spek en worst nemen voor den invoer toe. In dezelfde maand bedroeg de^"voey respectievelijk in tonDen 49n3, 172128 en 129628. Neemt de vraag naar spekvarkens af, die naar vleeschvarkens neemt toe. In Engeland tracht men eene mogelijk heid te verkrijgen, om den Hollandschen vleesch-invoer weer toe te laten. Men zou van de Nederl. regeering toestem ming trachten te verkrijgen Britsche keurmeesters in Nederland toe te laten. Dit zou voor ons veeartsenijkundig toe- zicht wel eene groote beleedigmg zyn. Marktoverzlcht 't Is in 't hartje van den hooibouw. Alle man is ln de weer, en de leider van het bedrijf denkt aan geen markt. Natuur lijk kan men in zoo'n tijd geen drukken aanvoer verwachten. Koeien verkenden in het bestaande opruimingsstadium. Wel zijn de vooruitzichten voor gras iets beter, maar daarom is heter nog met. Een eoed beest gold f 1*05 f 1.10, en zoo |tog het terug tot f 0.70, alles per kilo. Melk» en kalfkoelen wachten voor eene hoogere noteering een boteren weldestand af. Veel handel was er dus niet in, of liever de handel was lusteloos, wegens gebrek aan werkelijke koopers. De enkele beesten die verkocht werden noteerden van f 160 tot f 810. Met schapen ging het nog al goed, er was voldoende vraag naar vette schapen, waardoor de prijzen iets hooger waren en de handel iets vlug ger was. Betaald werd tot f 87, vette lamme ren waren weinig aanwezig, ons werd als hoogste prijs f 24.50 genoemdweide lammeren waren trekkend. De prijzen liepen van f 12 tot f 18. De handel in varkens viel mee. Betaald werd voor goede slachtvarkens 86 cent, voor zouters 82} 83 cent. De eiorvelllng. In het 2e kwartaal van 1928 werden op onze eierenveiling 1188297 eieren aan gevoerd, zeggeeen millioen, een honderd 88 duizend 297 stuks, tegen 898089 in het 2e kw. van 1927, dus eene vermeerdering in het 2e kw. van 1928 van 298208 stuks. Toelatingsexamen BL B. 8. Van de U.L.O. school te Schagen slaag den voor de H.B.S. te AlkmaarP. Kroo- nenburg, Schagerbrug, K. Zijp, Moerbeek en P. Slingerland, Schagen (vroeger Ter schelling. Woningbouw. De bouw van een heerenhuis, met kan toor en garage, voor rekening van N. Sleutel te Schagen, is gegund aan P' Blom, aannemer, Barsingerhorn, voor f 8790. Loting voor den miL dienst De loting te Sohagen zal plaats hebben ln de Oeres op 22 Augustus en wel voor do gemeenten Schagen, Barsingerhorn, Harenkarspel, St. Maarten, Wieringen, Wieringerwaard, Anna Paulowna, Zijpe en Callantsoog. Wieringen. Onze plaatsgenoot de jongenheer P. J. Bruul slaagde te Alkmaar voor het toela tingsexamen aan de R, H, B, S. Texel. Deze week werden van hier verzonden 1876 lammeren, 44 varkens, 8 koeien, 26 kalveren en 17 schapen. POLDERBEMALING OP TEXEL. ElectHdteit of olie? Door Ged. Staten van Noord'-Holland zijn Woensdag behandeld do bezwaar schriften, ingebracht tegen het besluit van het bestuur van den polder Waal en Burg op Texel om de bemaling te doen ge schieden mot olie-motoren. Dit besluit was genomen 21 Nov. 1925 met 4 tegen 8 stemmen. In verband met de ingebrachte bezwaren tegen dit besluit, was don hoofdingenieur-directeur van den Prov. Waterstaat verzocht een onderzoek in te stellen naar de vraag of oiieibeimaling dan wel ©lectrisohe bemaling dö voorkeiu- verdient. Volgens de brieven van het polderbe stuur aan Ged. Staten bood het P.E.N., toen tot oLiebemaling besloten was, op gunstige voorwaarden stroom aan. waar door de kosten zouden zijn: met olie-mo toren 6881, met electro-motoren 6782. In zijn rapport zegt de hoofdingenieur- directeur, dat de keuze niet afhankelijk behoeft te zijn van overwegingen van fl- nancieelon aard. Het advies luidde: eleo trisohe bemaling op grond van grootere bedrijfszekerheid en het grootere gemak, daaraan verbonden. (Het bestour van den polder meende echter, dat er geen reden was om op zijn besluit terug te komen. De minderheid van heit polderbestuur en veertig ingelandlen hebben daarop in een adres aan Ged. Staten verzocht het be sluit niet goed te keuren, daar het rapport van den hoofdingenieur-directeur h. i. onvoldoende is bestudeerd. B. en W. van Texel hebben zich daar bij in het begin van dit jaar aangesloten in een schrijven aan Ged. Staten, waarin er op wordt gewezen, dat 2/3 van het aan tal ingelanden en tevens 2/3 van het aan tal grondbezitters electrisohe bemaling wenscht, terwijl niettemin tot olie-bema ling zou worden overgegaan, hetgeen on juist wordt geacht. De becijfering van de kosten van olie-bemaling wordt aanvecht baar genoemd'; eer is electrische bemaling voordeeliger. Ook wordt olie-bemaling geacht in strijd te zijn met een goede elec trische voorziening van Texel en dus met het algemeen belang. Nadat d'e voorzitter, jhr. mr. D. E. van Lennep, het vóór en tegen uitvoerig had toegelicht, kreeg de heer S. O. Eelman ge legenheid namens reclamanten zijn be zwaarschrift, waar noodig, aan te vullen. De heer Eelman meende, d'at men zich bij heit advies van deskundigen heeft neer te leggen. De Texelaars wenschen nu elec trische bemaling, te meer nu ca* geldelijk voordeel in zit. Driemaal hebben zij dat in adressen d'oen Uitkomen. Men meent dan ook, dat er nu wel electrisohe bema ling zal komen; niettemin blijven enkelen in heit polderbestuur vasthouden aan olie- bemaling. Spr. wil er met nadruk op wijzen, dat de geheels bemaling in den polder is tot stand gekomen door de be middeling van Ged. Staten. Als Ged. Sta ten zich daar niet mee hadden bemoeid, zou er van bemaling nog altijd niets ge komen zijn. Spr. dankte Ged. Staten voor die hulp en zei, dat de meerderheid op Texel nu ook verder op Ged. Staten ver- trouwt om tot een electrisohe bemaling la koanao, De dijkgraaf, de heer J. Eelman, kwam op tegen enkele beweringen in de be zwaarschriften en zei, dat het niet ter zake doeit hoe buitenstaanders over de soort van bemaling denken; maar hoe be langhebbenden dat doen, n.1. de ingelan den en het bestuur, dat voor de polderbe- langen heeft op te komen. En dat bestuur heeft met een, zij het dan geringe, meer derheid tot olie-bemaling besloten. Nadat nog enkele opmerkingen waren gemaakt, werden d'e besprekingen ge sloten. iDe beslissing van Ged. Staten volgt later. JDE LUTINE". De „Nieuwe Texelsche CJrt." schrijft: Nu de Stoombootmaatschappij „Texel" (firma Dros en Doeksen) weder pogingen in het werk zal stellen om van de lading van het goudschip „De Lutine", dat in den nacht van 9 op 10 October 1799 bij Terschelling is gezonken, iets te bergen, is het misschien niet ongewenscht nog eens het een en ander aangaande „De Lutine" in herinnering te brengen. In 1785 werd „De Lutine", een oorlogs fregat met 82 kanonnen, ln dienst gesteld bij de Fransche marine. Bij Kamperduin maakten op 11 October 1779 deEngelschen het schip buit. Het voer daarna onder Britsche vlag. De meening is verkondigd, dat „De Lutine", toen zij verloren ging, op weg was naar Texel, met geld voor de Britsche troepen in Nederland. Er bestaat daar omtrent geen nadere aanwijzing. Wel Is bekend, dat in de eerste dagen van Oct. 1799 admiraal Ducan, die aan boord was van de „Kent", welke bij Yarmouth lag, aan de admiraliteit berichtte, dat koop lieden, die geld moesten overmaken naar het continent (vaste land van Europa) om hun crediet aan te zuiveren, een oor logschip hadden gevraagd voor het trans port van een aanzienlijke som geld. De admiraliteit had het verzoek ingewilligd en „De Lutine" aangewezen om het geld naar Ouxhaven te brengen. Het fregat verging in een zeer zwaren N.N.-W. storm. Er waren slechts 2 over levenden, 1 stierf dadelijk na zijn redding, de ander, een notaris, overleed nog voor hij in Engeland was teruggekeerd. Hy had slechts een beknopt relaas van het gebeurde kunnen geven, waarin by zeide, dat het schip bestemd was voor „Texel", wat vreemd klinkt in verband met het bovenstaande. Lloyds, die de lading had verzekerd, stelde vast, dat het geheele schip ver loren was. Intussohen, hoe groot de waarde van die lading was, valt niet meer vast te stellen. Het BChip voer voor zyn laatste reis in oorlogstijd en de documenten, welke iets omtrent de waarde van den schat zouden kunnen vaststellen, zyn ver- moedeiyk verloren gegaan. Het is daarom niet na te gaan of in het wrak dat thans in 8 deelen moet vastzitten of in het zand daaromheen enkele duizenden of meer dan een millioen pond sterling aan goud ligt. De grootste som, welke in den loop der tyden is genoemd, bedroeg 1.027.000, In het begin der 19de eeuw hebben Nederlandsche zeelieden reeds goud en zilver tot een aanzienhjk bedrag 55.000 p. sterling epgevischt. Twee derden van het goud kwam aan de Nederl. regeering. In 1821 verkreeg Pierre Eschauzier van de regeering het uitsluitend recht om „De Luitiue" te lichten, onder voor waarden, dat de helft aan de Nederlandsche regeering zou worden betaald. De pogin gen van den heer Eschauzier waren practisch nihil. Een jaar later, in 1822, heeft de Neder landsche regeering zich bereid verklaard de haar toekomende helft over te dragen aan de «Lloyd's". Sedert heeft dit lichaam tal van overeenkomsten aangegaan mot personen, die den schat te voorschyn wilden brengen, maar alle pogingen waren tot nu toe steeds teleurstellend. In 1910 is nog een Britsche expeditie er op uitgetogen; deze stuitte echter op onoverkomeiyke moeiiykheden door de massa's zand, waaronder de wrakstukken bedolven lagen. Er zyn toen slechts enkele duoaten naar boven gebracht. De laatste ons bekende poging is ge schied met 't bergingsvaartuig „Gerard", waarop een nieuw systeem zou worden toegepast. Hoe 't resultaat is geweest Een typische herinnering aan „De Lutine" wordt in Engeland bewaard, n.1. de in alle scheepvaartkringen bekende scheeps hol van „De Lutine", dieby „Lloyd's" wordt geluid als een schip over de brug is. De bel is by een lichtingspoging uit het schip gehaald. De voorzittersstoel en de bestuurstafel van „Lloyd's" zyn gemaakt van het hout, afkomstig van het roer van „De Lutine". Marlneberichten. VEREENIGING VAN TECHNICI DER KON. MARINE. (By die Koninklijke Marine ïs dbor éen personeelsgroep benedleni dien rang van of ficier en behoomenide tot de 'technische al- deeliimgeni, eeni nieuwe 'organisatie in het leven geroepen, müL die veneeniging: „De Vereenliging ven.' Technici dier Ko ninklijke 'Marine", goedgekeurd by: Ko ninklijk beskuit van 17 April 1928, welker statuten in 'die Ned'rlandsche Staatscourant zullen worden geplaatst. Met de oprichting van vorengenoemde organisatie wordt beoogd, alle technici by de Koninklijke Martin© in één organisatie onlder te brengen, eni de thans beistaanide vaikigpoeporgadiatllefl daarin te dloen oplos sen!. Waar over het algemeen de wensche- lijkhdd werd geuit orai tot één organisatie voor het itechiniisch (personeel te toornen;, is door die tot stendtoomiing van de vereenliging van technici der K. M. aan vete wenschen voldaan. Belanghebbenden, die ziich by de Veree nd ging wenschen aan te sMtonl, worden beleefd verzocht zich schriftelijk,' met op gave van adtres, of persoonlijk te wenden tot het bestuur dier vemeendiging, waarvan' het secretariaat is gevestigd Binnenhaven No. 27, Den Heldor. MAIL VERZENDING OEFENINGS ESKADER. Mailverzending voor Hr. Ms. pantser schip Hertog Hendrik, Hr. Ms. torpedo booten Z 5, Z 6 en Z 7 en Hr. Ms. onder zeebooten O 10 en O 11 naar Edinburgh, van 17 tot en met 24 Juli. Laatste busllohting hoofdkantoor op 17, 18, 19, 20, 21, 23 en 24 Juli 6.80 uur, op 22 Juli 5.30 uur, stadsbussen op 10,17,18,19, 20, 21 en 23 Juli lichting 4 op 23 Juli bovendien 8.30 uur. Op 21 Juli bovendien 18.80 hoofdkantoor, stadsbussen lichting 8. De brieven en andere stukken moeten volledig gefrankeerd zijn en aan de adreszyde van een kruis, diagonaalsge- wijze aangebracht zijin voorzien. De torpedobooten De Ruyter en Evert- sen zyn Donderdagavond te Rotterdam aangekomen. 14 Juli: opperschipper M. C. Voerman van H. Hendrik naar Wachtschip Willemsoord; id. C. J. v. d. Pas van Wachtschip Willems oord naar Hertog Hendrik. 25 Aug.: serg.-hofm. W. H. Gart POSTZEGELNIEUWS. De Heer en Mevrouw Mr.J.C.Y.NIEUWENHUYS DIBBETZ geven kennis van de geboorte van een levenloos dochtertje. Heemstede, 12 Juli, 1928. Laan van Rozenburg 87. De Heer en Mevrouw ADRIAANSE—Roosendaal geven kennis van de geboorte van hun Zoon Haarlem, 12 Juli 1928. Duvenvoordestraat 45. Eenige plaatselyke kennisgeving. De Heer en Mevrouw R. TH. LUIJCKXMoorman geven kennis van de geboorte van hunne Dochter Getrouwd en -B0NTES. die, mede namens wederzyd sche familie hartelijk dank zeg gen voor de belangstelling* zoowel binnen als buiten deze gemeente, by hun Ihuweiyk ondervonden. Helder, 12 Juli 1928. Getrouwd en N. BUIJS, die, mede namens wederzyd- sche familie dank zeggen voor de vele biyken van belang stelling by hun huwehjk onder vonden. HeldeT, 12 Juli 1928. AFWEZIG Arts, van 16 JULI tot en met 8 AUGUSTUS. Café „Klein Kras" Dageiyks versch. Aanbevelend J. PLUIJLAAR. ZONDAQ v.m. 10 uur: Da. T. J. W. CIEREMANS, an Princenhage. Mot hot oog op een goede verzorging en plaatsing van de advertenties, verzoeken wij on zen adverteerders hun adver tenties zoo tijdig mogelijk op ons kantoor te bezorgen, liefst daags vóór het uitkomen van de krant. Da Admlnlttritli. Nette Kostganger gevraagd, in gezin zonder kinderen. Geen beroeps. Adres: Weezenstraat 66a. Ook genegen in te ruilen. Adres: DANIËL GROOT, Kanaalweg 110. AdresBureau van dit blad. VERLOREN: op hetDykje een ACHTERPLANKJE van een Vliegende Hollander. Ver zoeken dit terug te bezorgen tegen belooning. Adres: Dykstraat 45. AANGEBODEN Te huur tegen 1 Aug. a.s., gem. Zit- en Slaapkamer, met of zonder pension of Zit- Slaapkamer. Adres: Hoofdgracht 28. AANGEBODEN Gevraagd, 12 Augustus a.s., een fiink DAGMEISJE. Adres: Mevr. VERFAILLE, Keizerstraat 90. Een net MEISJE gevraagd, zelfstandig kunnende werken. Adres: Mevr. BOERKE, Ankerpark 18. gevraagd. Adres: Vlamingstraat 66. gevraagd door: FRED. NIJSSEN. Verl. Kleiweg. Breezand (N.H.) Gevraa gd twee nette LOOPJONGENS. Adres: POSTMA, Spoorstr. 68. Terstond gevraagd JBIoem- bollenpellera of peisters. Adres: GEBRS.LUBBERT, Kooiplaats, Breezand. Te huur het HEERENHUIS aan den Parallelweg 84, f 34 per maand. AdresBinnenh. 82. Te huur het HEERENHUIS aan de Dykstraat 47, bev.: 5 kamers, badkamer en grooten tuin. Te aanvaarden 1 Aug. a.s. Te bevragen: Middenstraat 2a Twee CHAUFFEURS voor direct gevraagd. Adres: Autobus- en Taxl- bedryf, S. MOORMAN, Smid straat 33. Tel. 470. Voor direct gevraagd flink MEISJE. Adres: Keizerstraat 70. een gevraagd, liefst ala zoodanig werkzaam geweest zijnde. Adres: ALQ, COÖPERATIE, Koningstraat 7. I. Souvenir de Namur. Marsch Doyen La Poupee de Neurenberg. Ouverture Adam. S. Chaimaine. Walzer arr. Parès 4 Fantaisie Le Khedive Faust 8- Wilhelmima Gavotte Montagne Fleur de Nice. Fantasie Martin 7. Finale. WekelUksche causerie. Vaarplaa „Triton"!. De polltlekruiser Trrton zal tot 16 dezer in zee zijn, van 16 tot 30 dezer te Aberdeen en daarne weer tot 20 dezer in zee. Off. M.S.D. 2e kl. G. H. Klazinga zal a.s. Donderdag per b.s. P. C Hooft zijne bestem ming naar Oost-Indiè voigen De off. M.S.D. 2e ld. J. J. vair der Eijlc wordt den I3en Juli gesteld ter beschikking. Met ontslag uit den zeedienst: 20 Juli: torpedomaker-majoor J. Brouwer. 1 Aug.: matr. ie kl. J. P. M. J. Sanderse. 14 Aug.: schoenmaker F. J. van der Meulen. 16 Aug.: matr. ie kl. P. Alewijnse. 20 Aug.: serg.-maj. der mars. H. S. de Vriea. 28 Aug.: macht-majoor J. Betblem. 31 Aug.: matr. ie kl. P. Faas. 1 Sept. adj.o.offic. der mars. A. C. Klop 2 Sept.: korp.-kok der mars. W. J. Löbe- steijn; korp.-macht. G. H. ChristianL Qndervolgende onderofficieren zijn bestemd in Sept. of Oct. a.a. naar O.-I. te worden uit gezonden: Schipper W. A Wahlers, bootsman D. J. de Graaff, H. J. Steijn, W. Gramstad en C. v. Stiphout; serg.-seiner A. J. Woltering en F. Meijer; serg.-konstbel A W. Verouden, J. A. v. d. Zande en C. W. Christiani; serg.-machi- nist J. C. de Ligt, T. N. Bleeker, D. Smids en A. H. Haver»; bottelier-majoor J. Schenk; serg.-bottelier J. J. Sinjorgo; serg.-torpedo- maker O. van Os, H. van. der Oord, G. F. Franken en I. Mark; serg.-hofm. W. van Hall. DE EERSTE POSTZEGELS. III. In de eerste jaren van het bestaan der post zegels was de teekening van uiterst eenvou- digen aard; een groot waardecijfers was veelal het hoofdmotief der teekening (b.v. Brazilië); onze oostelijke naburen waren wat prakti scher en vermeldden op hun zegel» ook den naam van den staat (Beieren, Baden, Ham burg, Hannover, Saksen, Turn und Taxis en Wiirttamberg). De staten met een monarchale regeering versierden hun zegels in navolging van Engeland, met het conterfeitsel van den regeerenden vorst (b.v. België, Spanje, Ne- derland, Luxemburg, Noorwegen). Wij merken hierbij op, dat het portret van onzen koning, Willem III, ook voorkomt op de eerste zegel® v»n Luxemburg, waarvan Willem III immers Groothertog was. Van de Dultsche staten wa« het alleen Pruisen (en in 1831 ook Saksen), dat op deze wijze zijn koning eerde. Enkele landen kozen het rijkswapen als motief voor de teekening (b.v. Finland, Rut- land, Oostenrijk, Zweden en Zwitserland). Zinnebeeldige voorstellingen zien we op d« eerste zegels van Frankrijk, Griekenland, Kaap de Goede Hoop, Nevis enz. Het duurde niet lang of men begon in te zien, dat er nog vele motieven' voor de teeke ning van postzegels bestonden, hetgeen op interessante wijze werd aangetoond door de serie in de jaren 1866—71 uitgegeven ln de Britsche kolonie N.-Foundland. Wij wijzen vooral op de 2, die 8 «n de 13 cents waarden dezer serie. Ook Amerika ging in de nieuwe richting en bracht ons in 1869 reeds afbeeldin gen van' een Vpoortrein en een stoomschip op de waarden van 3 en van 12 cents, terwijl op de 2-c.ent» zegel dier serie op aardige wijze een ruiter is afgebeeld. Op andere motieven voor de teekening van postzegels ln den nieuweren tijd komen wij nader terug. Het is belangwekkend uit d« postzegels te kunnen beoordeelen op welke wijze kunst en beschaving zich in de verschillende lauden hebben ontwikkeld. Ook de poststempels, die men' toen ge bruikte, en die oneindig verschillen met onze moderne machinestempels, zijn een rijke bron van studie-materiaal op dit gebied en behoeft het dan ook geen verwondering te wekken, dat vele postzegelliefhebbers naast hun zegel- verztjmeling een collectie van poststempel® b ebben opgezet. Nieuwtjes. De 9 ct.« met watermerk 1® thans ook ver schenen, zoodat de serie met w.m. compleet geworden is. Van Curacao zijn. uitgekomen in de nieuwe teekening: 20 ct., 25 ct. en 30 ct., resp. d-blauw, d.lila en d.groen; alle getand li1/*. HANS. ELISABETH MARIA. Helder, 12 Juli 1928. Weststraat 27. C. v. BEVEREN A. V. BEVEREN C. KANSEN De praktijk wordt door de andere Doktoren waarge nomen. Koningsplein 122. Alle dagen prima VANILLE-IJS. Levert ook aan Bruiloften en partijen, zoowel aan particulieren A6én gulden per Liter. Prisma-Kijkers, Veldkijkers en Binocles. Een goed tehuis gezocht voor een jonge hond. KAPPERSLEERLING BOLLENPELLERS (sters)

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 11