T voor een boottocht NU IS HET WEER VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS per ESONA naar Alkmaar. RetourIe kaj. f 0.75, 2e kaj. f 0.50. GEMENGD NIEUWS van Zaterdag 14 Juli 1928. Donderdag j.L slaagde voor 2e stuur man Groote Stoomvaart onze plaatsge noot, de heer T. P. Katoen. Donderdag slaagde te Utrecht voor het eindexamen R.H.B.S. 5-jarigen cursus onze vroegere plaatsgenoot J. P. E. Basie. In verband met de gehouden aanbe steding, op 28 Juni j.l„ tot het bouwen van 8 woningen en 2 woon- en winkel huizen te Den Oever (Wieringan), door den architect J. J. van der Leek alhier, is het werk onder A gegund aan den opvolger van den laagsten inschrijver, den heer O. Bot, aannemer alhier, onder Bals laagste, den heer B. Kaleveld, schilder alhier. „HELDER'S FANFARE CORPS". (Dir.: Th. O. Lugtenburg.) Programma van het concert, te geven op Woensdag 18 Jiuli in de muziektent in het Plantsoen. EINDEXAMEN ZEEVAARTSCHOOL. Voor het einddiploma B der Zeevaart school slaagden' de candidaten der Zee vaartschool alhier: A. van Bruggen, H. L Burger, P. J. Greiner, W. B. Jonkmans, W. R. Kuhn, M. J. de Lange, H. Pruik sma, N. van Stipriaan. Afgewezen geen. SLACHT- EN KOELHUIS. Dinsdagmiddag 3 uur zal in de trouw zaal van het Raadhuis een vergadering plaats hebben, waarin dr. Zwart, inspec teur van de Volksgezondheid, belast met den veeartsenijkundigen dienst, uit 'sGra- venhage, toelichting zal geven betreffen de de oprichting van een slacht- en koelhuis. Deze vergadering is toegankelijk voor leden van den Raad, slagers en leden der Gezondheidscommissie. BOOTTOCHT N. O. G. O. V. De afd. Helder der Nat. Chr. Geh. Onth. Vereeniging hoopt ook dit jaar weder een boottocht naar Alkmaar en omstreken te organiseeren, Deze boot tocht, waarvoor de afd. beslag heeft ge legd op het s.s. »Nieuwediep« van de Esona, heeft plaats op 8 Augustus a.s., den datum, waarop het bloemencorso te Bergen gehouden wordt. Met het oog op het succes van vorige boottochten is het geraden zich tijdig van kaarten te voorzien. Ter gelegenheid van het feit, dat dit de 5e boottocht is, worden er ditmaal als attractie kinderspelen aan verbonden. Deze hebben echter niet plaats te Schoorl, doch te Huisduinen, en zijn alleen bestemd voor de kinderen, die aan den boottocht deelnemen: Men zie hier omtrent nadere aankondiging tegemoet. ONGELUK OP EEN SPORTTERREIN. Donderdagmiddag heeft de leerling der Handelsschool Schoonmakers op het sportterrein aan den Bolweg, met hoog springen zijn artm gebroken. Dé jongen had reeds tweemaal dezen arm gebroken en door den val van Donderdag kreeg bij een gecompliceerde breuk. Oogenblikke- ljjk werd geneeskundige hulp ingeroe pen en na voorloopigi verbonden te zijn werd de jongen per auto naar zijn huis gebracht. ONGELUK RIJKSWERF. Gisterenmiddag is op 's Rijkswerf de bankwerker J. Dekkers, bezig met het vervoeren van een macljinedeel, tenge volge van het losschieten eener takel van een electrische hijschkraan, gevallen en met zijn hoofd terechtgekomen op een ijzeren voorwerp- Na in het hospitaal te zijn verbonden, -kon hij des avonds naar zijn woning worden vervoerd. DE HELDERSCHE RADIO-CENTRALE die oude juf f rouw-met-de-breikous vertelt, dat weldra de menschen' door onderaardsche schietbtaasbalg rrrtsc maar van Amsterdam naar ItoWeidam vhe- gen, dan staat het goeto mensch weliswaar met open inondl den schipper ];t en zeilt ze -terwijl ze een paar steken laat vallen van 'den sdrfr: „Van per van de wat?w maar ze begrijpt niet, dat'er, eer dat men aan dien- schietblaasbalg toe is, nog heel wat getimmerd) en gedaan moet worden. Zoo gaat het ook met de radio-centrale. En nu moest die schietblaasbalg nog worden iritgevonlden, terwijl we de radio al hebben. Ik wil maar zeggen, dat zooiets, een radlo- oentraile zoowel) als eeni schietblaasbalg, tijd van voorbereiding moedig heeft. Intusschen, -de schietblaasbalg van Hildebrand moet nog altijd worden uitgevonden, de radio- centrale van den heer Menstók is er al, en, wat meer zegt, zij' werkt, ook al Zonder dat er bekendheid' aan gegeven is," zondier eenige reclame, enkel maar door do groote be hoefte, dto eraa-n bestaat, zijn op het oogen- blik a! een 70 gezinnen voorzien van raclio- muziek, die op deze goedkoope en gemak kelijke wijze betrokken wordt. Want -mot antennes en met een toestel heb je niet te maken; men geeft zich. op, de- heer Mensink zorgt, voor de aansluiting. Alleen moet de abonoó zetf zorgen voor hoofdtelefoons en (of) luidsprekers. Met die betaling verder van 15 voor eenmaal (kostten van aanslui ting) en een contributie van 50 cents per week, kan men den geheel-en dag genieten van Hilversum en Huizen. De heer Mensink stelde ons dezer dagen in de gelegenheid' zijn installatie in dte Kei zerstraat im- oogenschouw te nemen. Er staan- twee ontvangtoestellen niet verst arker- installaties, die int staat zijn ruim 1000 abonné's van- goede muziek' te voorzflen. Zooa-lö bekend' is, stelt het rijk zeer hooge technische eisohen aam een dergelijke in richting, eiöchen, dto zoo nauw samen gaan met dte nieuwste vorderingen der radio techniek, dat alleen een eerste technicus lieden ten dage een- goede radio-central© kan inrichten. Een levenseisch voor een goede centrale is, dat de weergave volkomen gelijk is aan dto van een privé -toestel De Heldtersche inrichting is geheel ge construeerd! op het principe „safety first", met één handbeweging dS het mogelijk, in dien dte gemeentelijke eleohriciteitsvOorrie- ning gestoord is, op een andere fase van het net over te gaan. De reeksen- van zend- lampen, dto voor een zuivere versterking van het geluid zong dragen, gebruiken een electrische energfe, -honderden malen» groo tser dan dte normale ontvanglampen bij de amateurs in gebruik. Bij- volte belasting heeft tl-eze centrale eenl electrische energie noodiig van 1000 K.W. per maand, dlw.z. genoeg om enkele duizenden uren een paar Linke vuurtorenlampen fe voeden, om niet te spreken van -dte vele uren, die onze huis moeders noodiig zouden hebben.om een1 der gelijk© portie strooom te verstrijken of te v-erstofzuigenv De PM 1 i pszen Stampen» zijtn van- hetzelfde ty-p© als die, waarmee het de Nobile-expe- ditte gelukte vanuit de barre poolstreken haar verblijfplaats aan de verontruste wereld bekend' te makeni. De geheel© technische uitrusting is trouwens Holandsch fabrikaat. Haar omvang blijkt wei yit het feilt, dat ruim 360 KJM. draad moedig zijn voor den bouw van het net, d'. w. z. 4 maal den afstand HelderAmsterdam. 'Door middel van -meetinstrumenten is op ieder ©ogenblik de zuiverheid' en sterkte der muziek na te gaan, terwqjf de noodiig© schakel-borden het mogelijk maken de uit gezonden muziek straat voor straat te con- troleereri en zoo noodiig te verbeteren. Tot zoover wat de techniek betreft. Zoo- als gezegd, lis de installatie op het oogenibl-ik berekend op 1000 aansluitingen. De heer Mensink is voorts in het bezit van een- zoe ker vooj storingen; elke voorkomende storing, 'oc!k de zoo gehate Mexicaansche hond, kan Mermede worden opgespoord en aan den ketting worden gelegd. Anitenne's zijn» voor de abonné's niet njoo- zeiden we. Slechts ds. medewerking noodfig van woniingeigenaren om aan- hun (lakten! dte geleidldlraden te bevestigen, en we weten het, iin d'at opzicht is onze Hel- dtersche bevolking uiterst tegemoetkomend'. Uiterlijk ziet' men dan -ook weinig van de installatie; behalve dte mast op het huis van den 'heer Mensink, ziet men op porceleinen. isolatoren de dhadén over de woningen en (Je straat gespannen. Nu de radio meer en meer gemeten-góed wordt en hoe langer hoe meer een behoefte wordt voor dte gezinnen, zal van dte nieuwe en goeidkoope gelegenheid' om zich goede muziek te verschaffen, ongetwijfeld dlruk gebruik worden- gemaakt. En dat heeft dto goede schipper van dte Haarlemmer schuit Met 'kunlnen) droomien, toen hij zijn schiet blaasbalg uitvondl^Mlat we in den jaïe 11128 rustig onder een' 'kopje- -thee, onzen Beet hoven of Mozart zoud'en -kunnen genieten voor slechts twee 'kwartjes in de week. En naast die vele minder prettige dingen, die onze tegenwoordige tijd' oplevert vlieg ongelukken, het Noordlpooldrama, afgrijse lijke moorden,, oipflichti-nkjes la Veendam- mer Hypotheekbank en meer van dat klein goed fs dit weer een van dte lichtpunten uit onze samenleving, te dianfcen aan die -nimmer rustende energie en het vernuft van 'het mlenschenbieiim, diat aan onze goedle, trouwe meetor natuur telkens weer nieuwe wonderen -en geheimen ontlokt, dlie rij lm kwistige overdiaadl geeft. Hopen wij, dat vele onzer lezers met die nieuwe radio-centrale recht genoegelijke uurtjes mogen beleven! VEREENIGING PENSIOENBELANG HELDER Door het Bestuur van bovengenoemde vereeniging werden d.d. 11 Juli j.1. aan de regeering ingediend 2 verzoekschrif ten en wel: le. Aan den Minister van Defensie en 2e. aan. den Minister van Financiën. Beide verzoekschriften dringen op nieuw aan op verbetering van het lot der oud-gepensionneerd'en in het algemeen en bepleiten bovendien voor de marine de gelijkstelling op den voet zooals dit is toegestaan aan de Indische militairen, met verwijzing opnieuw naar het feit. W. I. pensioenen evenals dto der marine worden bestreden uit het Nederlandsche budget. Ingezonden Mededoellng. POLDER „HET KOEGRAS". Vergadering van hoofdingelanden op Vrijdag 15 Juli, nam. 8 uur in „Bellevue". Aanwezig de heemraden O. Dito, P. Glas, D. Sleutel en J. van der Veer; de hoofdingelanden G. W. Jimmink, D. Vries, C. Tromp Rz., P. Zeeman, Pieter Sluis Wzn., C. Hoogschagen, A Grin; de opzichter H. Th. G. Mann. Voorzitter de heer J. J. Verfaille, dijk graaf, secretaris-penningmeester de heer A. J. de Jongh. De Voorzitter heet de aanwezi gen welkom, in 't bijzonder den heer Tromp, voor 't eerst hier tegenwoordig, en drukt den wensch uit, dat deze de be langen van den polder naar 'beste ver mogen zal behartigen. Verhinderd met kennisgeving de hee- ren Blankman en Laman Trip. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: 1. Mededeelingen. Zooals in de vorige vergadering reeds werd medegedeeld was daags te voren van den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Sohagen, een brief ontvan gen, waarbij den polder werd aangebo den, voor de som van 10.van den Staat in eigendom over te nemen den Strooweg en den weg langs den Zand dijk, beiden, na de beharding In beheer en onderhoud bij den polder. Er 'werd toen besloten een onderzoek in te stellen naar de lasten die aan deze wegen zijn verbonden en bij overname voor poldersrekening zullen komen. Dit onderzoek is nog niet geheel ten einde gebracht. Het Dagelijksoh bestuur stelt daarom voor omtrent deze zaak in een volgende vergadering een beslissing te nemen. Aldus is besloten. 2. Voorstel om dit jaar nog te beginnen met het herstellen van den weg langs den Langevliet, van den Scheidingsvliet on der Callantsoog naar het Julianadorp en tot het verbeteren daarvan door toepas sen van teer en daarvoor op korten ter mijn een geldleening te sluiten tot een maximum van 10.000.tege'n een ren te van hoogstens 5 Het voorstel wordt door den Voorzitter nader toegelicht. Tengevolge van de her stellingen aan den rijksweg is het verkeer over de polderwegen geleid. Nu de rijks weg gereed is, moeten deze polderwegen door den polder wederom in orde worden gebracht. Het Bestuur acht thans daar voor de meeste geschikte tijd, en wil tevens, in verband daarmede, een verbete ring aanbrengen door toepassing van teer. Het geraamde bedrag van 10.000 wordt voldoende geacht en zal op korten termijn (hoogstens voor twee jaar) ge leend worden. De uitgave, die .gesplitst zou kunnen worden in 2 bedragen van 5000.elk, n.1. voor herstel en voor teren, zal in de toekomst de lasten aan zienlijk verlagen. De heer Vries zou den termijn van aflossing, langer wlilen stellen dan 2 jaar, bijv. 10. De Voorzitter meent, dat het be stuursvoorstel de voorkeur, verdient, om dat het wenschelijk is zoo spoedig moge lijk van deze schuld af te komen. De heer Vries zou de aflossing wil len bekostigen uit minder onderhoud. Hierover ontstaat nadere discussie tus- schen den Voorz. en spr. Het is de bedoe ling van het Bestuur door te gaan met het herstel van andere wegen en spr. meent, dat de kosten wel wat te zwaar worden op genomen. De heer Sluis is vóór het voorstel, doch wil den den termijn voor de leening over 4 jaar verdeelen. Blijft er dan van de ouderhoudskosten iets over, dan kan dat ten goede van de leening komen. De Voorzitter blijft het bestuurs voorstel handhaven, omdat we met dit bedrag er nog niet geheel komen, en wel licht een nader voorstel noodig is. Maar we hebben nu in die 2 jaar een over zicht van het geheel en van hetgeen even tueel nog noodig is, gekregen. Bovendien meent het bestuur, dat het hier een be drag betreft dat min of meer voor on derhoud noodig is en het niet wensche lijk is dat op langen termijn te leenen. Het bestuursvoorstel moge direct wat duurder zijn, indirect is het voordee- liger. De heer J. van der Veer acht het gevaarlijk den termijn op 10 jaar te stel len, zooals de heer Vries wil. We kunnen voor verrassingen komen zooals bijv. in Anna Paulowna, waar men een nieuwe sluisdeur moest maken. Onze belastingen zijn zeer krap ge raamd en zouden dergelijke kosten niet kunnen dekken. We krijgen op die wij ze een grootere schuldenlast. De heer Vries repliceert Onvoor ziene uitgaven zijn er altijd geweest en daar komt men wel overheen. We kun nen dan wel andere werken achterwege laten voor deze aflossingen. De Voorzitter ontraadt dit. 0.a. mag op het baggeren volstrekt niet be zuinigd worden, dat zou gevaarlijk zijn. Het bestuursvoorstel komt in stemming en wordt aangenomen met 7 tegen 5 stem men. Tegen stemmen de heeren Grin, Tromp, Sluis, Vries en Zeeman. De Voorzitter wijst er nog op, dat het rijk hier in de omgeving het ver keer, bij herstel van een weg, onmiddel lijk over de polderwegen leidt. Elders ge schiedt dat niet en het is zeer onbillijk, daar deze polderwegen slechts door een kleine categorie van personen worden onderhouden. Bij de rondvraag dankt de heer Tromp voor de hem toegesproken goe de wenschen. De heer Vries doet een vraag,be treffende het verhielen en bevuilen van sloolen en erven door varkens, waarover in de vorige vergadering gesproken is. Ingezonden Mededeeling. 2 FOTOGRAFISCH ATELIER EISELIN 7 o3 zwarte FOTOKAARTEN 4- SALONFOTO vanaf 1.00 g- 3 bruine FOTOKAARTEN 4- SALONFOTO vanaf f 1.50 3 z MODERN- en ARTISTIEK PORTRETWERK. «3 ENG. SCHETSEN - AQUARELFOTO'S g ONS GEMEENTELIJK ZWEMBAD. De animo voor het zwemmen wordt grooter. De behoefte aan een nieuw en grooter bad. De pres taties van dte Held. Zwemver. In een van zijn versjes in „De Tele graaf' toekende Glinge Doorenbos deze week het droevig einde van een jonge man, die alle sporten beoefende, doch die de zwemkunst niet meester was en bij een noodlottige val in het water, den ver drinkingsdood stierf. Badmeester Velle- koop was daardoor zoo getroffen dat hij de dichtregelen uitgeknipt had en op zijn aanplakbord had bevestigd en zoo kon ieder bezoeker van het zwembad ze lezen en was dit natuurlijk meteen als een soort aanmoediging bedoeld om het zwembad vooral regelmatig en trouw te bezoeken en de zwemkunst trachten meester te worden. Nu zal wel zeer waar schijnlijk het grootste percentage van de Heldersche burgerij het zwemmen kun nen en wanneer dit nu nog niet het ge val is, zal het zeker over eenige jaren tot de uitzonderingen gaan behooren als iemand niet zwemmen kan. En dat is ge lukkig. Want niet alleen dat het voor ieder noodig is, die in een waterland woont als het onze, om voor eigen lijfs behoud de zwemkunst meester te zijn, maar het zwemmen is bovendien zeer ge zond, het sterkt de spieren en staalt de zenuwen. Duikt u maar eens te water nadat u den ganschen dag hard gewerkt hebt en u zult zien dat u zich na het bad een ander mensch gevoelt. Weg is alle vermoeidheid en met frissche moed be gint u weer aan de avondtaak die u wacht. Zwemmen is zonder overdrijving de beste en gezondste sport die er is en daarom is het zoo toe te juichen dat de openbare scholen begonnen zijn met het schoolzwemmen voor de kinderen in te voeren, waardoor de animo voor deze sport niet weinig aangewakkerd wordt en het is zeer te betreuren dat de bizondere scholen het zwemmen nog niet hebben ingevoerd. Onze gemeente-zwembad. Nu de zomer waarlijk zijn intrede heeft gedaan en het er veel op begint te lijken dat we een hittegolf krijgen (laat ons nu s.v.p. niet gaan klagen I) blijkt weer eens duidelijk dat ons gemeente-zwembad niet aan de aanvragen kan voldoen. Herhaal delijk komt het voor dat men moet wachten, omdat alle hokjes bezet zijn, niettegenstaande er voor eenige weken een veertiental kleedkamertjes bijge bouwd werden. En dat wachten is natuur lijk allesbehalve prettig en is de oorzaak dat velen hun schreden niet naar het ge meente-zwembad richten, doch maar di rect naar dijk of. strand trekken, om daar het gewenschte bad te nemen. De invoering van de weekkaarten, d.w. z. zes kaarten voor den prijs van 35 cent, is voor velen ook een motief geweest om weer van het gem. zwembad gebruik te maken, omdat men deze kaarten niet in den tijd van een week behoeft te gebrui ken, zooals dat vroeger het geval was, doch bij slecht weer of anderszins ook over meerdere weken kan verdeelen. De naam „weekkaart" is dus eigenlijk niet juist. Het is dus wenschelijk dat er uitbrei ding aan het zwembad gegeven wordt en waar dit noodzakelijk is, zouden we de betrokken autoriteiten tevens in over weging willen geven direct een nieuw bad te laten bouwen, met minstens 80 kleedkamertjes, (er zijn nu in totaal 49 kleedgelegenheden) die tevens meer vol doen aan de eischen die daaraan in den tegenwoordigen tijd gesteld mogen wor den. Het is b.v. allesbehalve frisch dat men zich in een hokje moet behelpen waarin absoluut gene ventilatie is en dat is met de meeste hokjes het geval. Een spiegel wordt bepaald als een weelde artikel beschouwd en hangt maar in en kele kamertjes en zoo zijn er nog wel meer gebreken op te noemen die den bouw van een nieuw zwembad waarlijk niet overbodig doen zijn. Het tegen woordige zwemvlot eischt jaarlijks steeds meer onderhoud en de plaats waar het ligt is ook niet erg geschikt om de zwemlust te bevorderen. Het zou wel zeer wenschelijk zijn dat de badinrichting ver plaatst werd, b.v. naar den mond van het bassin. Men heeft daar 'n pracht gelegen heid en zeer waarschijnlijk zou Water staat wel toestemming geven voor het plaatsen van een bad. De Heldersche zwemmer. Een Ijverig propagandiste voor de zwemsport is onze „Heldersche zwemver- eeniging" die zich ook den geheelen win ter heeft bekwaamd In het reddend zwem men, onder leiding van den heer Velle- koop, de enthousiaste badmeester van ons gemeentelijk zwembad. De vereeniging telt op het oogenblik 75 leden, n.1. 53 heerenleden en 22 dames, terwijl er bo vendien 57 adspiranten zijn (48 jongens en 9 meisjes). Vier leden van de vereeni ging behaalden voor eenige maanden te Utrecht het diploma A. van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen. Het gemeentebestuur staat het zwembad aan de Binnenhaven, op de uren dat het voor het publiek gesloten Is, gratis aan de zwemvereeniging af. En daar wordt uit den aard der zaak door de leden een dankbaar gebruik van gemaakt. Hopen we nu maar dat het mooie weer nog wat aanhoudt, zoodat nog een druk gebruik van de badgelegenheden gemaald kan worden. PREDIKBEURTEN. ZONDAQ 16 JULI. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): Geen dienst Westerkerk (Westplein), 's Morgens 10.30 uur, Ds. J. D. v. d. Veen, Westerkerk. Onderwerp: De zonden der Vaderen bezocht aan de kinderen. (Een woord voor oud en jong.) Bediening van den doop. Hulsduinen: Geen dienst. Julianadorp. Avouddlenst 8 uur, Ds. E. R- Damsté. Onderwerp: „Tweeërlei God". Burgerbrug. 's Morgens 10.30 uur, Ds. E. R. Damsté, van Huisduinen. Kolhorn. 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur: Prof. T. Hoekstra, van Kampen. 'sAvonds 5.30 uur: Ds. H. Steen. Hulpkerkdienst Geref, Kerk. (Militair Tehuis, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur: Ds. H. Steen, 'sAvonds 5.30 uur: Prof. T. Hoekstra. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur Ds. F. J. W. Oieremana ven Princenhage. Luthersche Kerk: 's Morgens lo uur Ds. Nerdeok van Amsterdam. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur: Ds. P. J. Smidts. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Leesdienst. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Avonds 5.30 uur: Leesdienst. Christen-Gemeente. Breewaterstraat No. 16. 's Morgens 10.30 uur en '*s avonds 8 uur vrije Evangelisatiesamenkomsten. Donderdagavond 8 uur, vrije Evangeli satiesamenkomst. JULIANADORP. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Avonds 8 uur, Spreker de Heer P. -Storm, Hoofd der School te Helder. Leger des Heils (Spoorgracht 88). 's Morgens 10 uur Heiligingsdienst en 's avonds 8 uur Verlossings-samenkomst. 's Middags half 4. Openluchtmeeting. (Pr. Hendriklaan). Donderdag, 's avonds 8 uur: Openbare Heilssamenkomst. Binnenland. DE ZIEKTEGEVALLEN AAN BOORD VAN DE INSULINDE. De directie van den Rotterdamschen Lloyd deelt aan de Nw. Rott. Crt het volgende mee: De namen der overledenen werden niet aan de pers verstrekt, aangezien meer malen de ervaring is opgedaan, dat zulks door de nabestaande familieleden niet wordt gewenscht. Alle aanvragen omtrent den persoon lijken gezondheidstoestand van bepaalde passagiers worden telegrafisch of tele fonisch gegeven, zoo noodig na draad loos overleg met den gezagvoerder. De directie meent, dat daardoor bereikt wordt, dat zijs die onmiddellijk bij de passagiers zijn betrokken, persoonlijk worden gerustgesteld. Uit den aard der zaak is het moeilijk, uit de radiotelegrafische berichten van den gezagvoerder een geheel juist in zicht te krijgen van het zoo te betreuren verloop van de reis van het stoomschip Insulinde. Vast staat, dat op de uitreis zich ziekte gevallen hebben voorgedaan, die aan den wal bacteroologisch onderzocht, bleken geen dyphteritus te zijn. De noodige ontsmettingsmaatregelen werden In Nederl.-Indie getroffen. Omtrent Jen aard der thans opgetreden ziekte bestaat nog geen zekerheid. Het bacterioligisch onderzoek te Port-Said gehouden is nog* niet bekend. De toestand aan boord is thans goed. Het ligt in het voornemen van de di rectie, een onderzoek naar het verioop van de geheele reis aan eenige erkende autoriteiten op medisch gebied op te dragen. De geneeskundige inspecteur der maat schappij is naar Marseille vertrokken, teneinde bij aankomst van do Insulinde de noodige maatregelen te nemen. Voor de volgende reis zullen in over leg met de autoriteiten de meest uitge breide ontsmettingsmaatregelen worden genomen. Ook zal de geheele equipage worden verwisseld. De Insulinde wordt Zondagochtend 6 uur te Maraeille verwacht 1. „Marche Gala" L. Voussure 2. Fête Provengale". Ouverture F. Pope 3. „Jour de Fête" L. Blémant 4- Romance pour Sax. Alto (Solist A. Neb- beling) G. H. J. v. d. Boogaerde 5 „Brise d'Italia". Wals L. Cribeillet 6. „Uqe soireé d'Automine aux Ardennes" Fantaisie A. Govaert 7. „Coq Gallois". Marsch F. Pupy Zoo af en toe hoorde men wel eens Iemand', dte vroeg: hoe staat het toch met die Radio-centrale, waarvoor aan (ten teer Menstirik concessie verleend feP Je hebt altijd van dito öngediuld'igen, dto niet. jaesef- fen, dht «r, eer zooiets voor elkaar is, tpd wat gebeuren moet. Als de schipper van trekschuit uit de Camera Obscura u kent dien gemoede^n baas ;toch? -aan

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 13