T FUROL UIT DE WIJDE WERELD lm ~T ledereen roept per „E.S.O.N.A." VAN DINSDAG 17 JULI 1928 TWEEDE EN PLAATSELIJK NËJ^j» Op het le gemeentelijk Gymnasium aan de Laan van Meerdervoort te 's-Graven- hage ging Annie de Nijs van de 2e naar de 3e klasse over. De heer M. Bottema, onderwijzer bij het openbaar onderwijs alhier, staat no. 1 op eene voordracht voor onderwijzer aan eene o.Ls. te 's-Gravenhagei. Onze vroegere plaatsgenoote, Mej. O. L. Duijvetter, leerlinge der Kweekschool te Leiden, slaagde te Leiden voor de acte als hoofd voo de Fröbelschool. De heer W. Kraak, alhier, slaagde bij het onlangs te 'sGravenhage gehou den examen voor adj.-commies der Dir. belastingen, invoerrechten en accijnzen. EINDEXAMEN H. HANDELSSCHOOL Op het den 27, 28, 29, 30 Juni en 2 Juli j.1. gehouden examen slaagden voor het einddiploma der Handelsschool met B-j. cursus de dames N. Thijssen en A. van Maanen en de heeren R. Bouma, B. Meijer, R. Kleijn en W. J. Steilberg. Af gewezen één. Wij kwamen eerst heden in het bezit van deze uitslagen. De overgangs examens, die Zaterdag hebben plaats ge had, hopen wij in het nummer van Don derdag op te kunnen nemen. EINDUITSLAG R. H. B. S. TE HELDER Geslaagd de dames: K. van Dalfsen, A. A. Boon, G. Niesink; de heeren A. Boen dermaker, M. Kraak, J. L. Liebert, J. C. A. Oortgijzen, F. J. Heeris, J. P. A. Jon ker, W. de Gast. ORANJE-HARMONIEKAPEL. Bovenstaande vereeniging is voor nemens, haar tweede zomérooncert te geven op Woensdag 18 Juli te Juiiana dorp, in de muziektent van de muziekver- eeniging „Kunstzin" aldaar., Aanvang 's avonds 8.30. Programma, zie onder Juiianadorp in het nummer van Zaterdag. V. A. R. A. Vrijdag 13 Juli werd alhier een afdee- ling opgericht van de V.A.R.A. Door dezen maatregel is het Centrum Helder opgeheven en worden de belangen der leden behartigd door het nieuw gekozen bestuur, bestaande uit de heeren D. de Beer, M. Westerman, C. S. Kuster, J. Gottmer en G. W. Groothoff. Het secre tariaat is gevestigd van Limburg Stirum- straat 24. „HELDER'S FANFARE CORPS". (Dir.: Th. C. Lugtenburg.) Programma van het concert, te geven op Woensdag 18 Juli in de muziektent in het Plantsoen. Ingezonden Mededeellng. Mijnhardt's Zenuwtabletten EEN FAMILIE VAN MILLIONNAIRS. Sir George Wills, oud-president-com missaris van de Imperial lobacco Com- pany te Londen, is Woensdagavond 74 jaar oud overleden. Hij behoorde tot een familie van millionnairs, waarvan ei sedert zijn vader 19 jaar geleden overleed oen vermogen van meer dan vijf millioen pond nalatend, negen leden zijn Sei?t01" ven, die ieder meer dan een mulioen heb ben nagelaten. Bij elkaar hadden zij een vermogen van ongeveer 26 millioen pond, waarvan de schatkist aan recht 1 naar raming 10 millioen pond heeft ont vangen. Sir Gfcorge steunde liefdadige, onder- aan welke hij in totaal 500.000 pond schonk, waarvan 300.000 aan de univer- siteit van Bristol. ZOMERTIJD EN.... ZOMERTIJ. Ja, die d was, tot voor kort, altijd nog te veel. Immers, die d was al aan de orde, toen er nog in het minst geen sprake was van zomer, toen we de zon niet ken den, maar daarentegen des te beter de koude winden, die hun iqyloed deden gel den, toen we neg volop in den winter zaten en het betwijfelden of er wel ooit sprake^ zou kunnen zijn van eenigen zo mer. En toen de dagen gingen iengen en we daar kunstmatig een handje in hielpen door onzen zomertijd in te voe len, was het eenig resultaat, dat we des morgens een weinig meer huiverden dan vroeger vanwege het uur verschil, dat zich aan onze slaperige bodies manifes teerde. Een zuiver gradueel verschil, geen principieel, want ook in den zomer tijd bleef het winter, althans najaar, althans koud, althans guur (om in den styl der rechterlijke macht te spreken). En zoo was de d er louter om zichzelf, omdat nu eenmaal een uur tijdsverschil een naam moet hebben en je toch moei- iyk, als je tracht den zomer uit zijn tent te lokken daarmee, er den naam „winter tijd aan geven, kunt. Maar die goede, beste, maar eigenwijze zomer laat zich volstrekt nite lokken, niet met een d en niet met het woord zonder d'; hij gaat zijn eigen gang en zal komen als het heim belieft. En zoo hielden we dus, vele weken achtereen, onze jassen en mantels maar aan> ja, zelfs was het noodig ons extra- dik te enveloppeeren om den kouden wind het hoofd te kunnen bieden. Waarom1 we deze minder aangename herinneringen, die we immers, nu de zon zoo straalt en ons zoo stooft, vergeven en vergeten achter ons hebben liggen, we der ophalen? Ha, maar dat is juist om het verschil. Denkt u eens aan: nu de d er af is en het zomer metterdaad is gewor den, nu puffen en braden en roosteren we ons en diezelfde zon,,die het tot voor kort maar niet kon bolwerken tegen de noordelijke winden, staat nu meedoogen- loos boven onze hoofden en. stooft onze hersens gaar Voor ongeveer vijfentwintig, dertig jaar terug dichtte Reyding, de toen be kende*. revue-schrijver, (o.a. van de be roemde „Doofpot"),, in een zijner liedjes: Ik kan volstrekt niet tegen 't warme weer. Mijn hersens voel ik d'an ais schoenen smeer, Of het het nieuwere geslacht, de jon gere generatie, na vijfentwintig jaar ook zoo gaat, w« weten het niet. Veel ge legenheid om aan „warm weer" te wen nen, hebben zij in hun jonge leven niet gehad. U kent het Heldensche spreek woord: negen maanden slecht weer en drie maanden koud1?Dat is galgen humor van den jutter, die, ondanks alles, ondanks de bulderingen van de Noodzec en het rameien aan zijn kust, zijn onver stoorbaar goed humeur behoüdt, en hoog stens zegt: „Nou, nou, 't is puur brakkig vandaag!" In ieder geval, of u ertegen kunt of niet: de zomer is er thans, en hij doet zich voorwaar niet van zijn slechtste zijde kennen. Hoog is de lucht en diep blauw, effen en vlak de Noordzee, en wie niet beter weet, zou zich aan den vijfden breedtegraad wanen in stede van den drieënvijftigsten. En de niet tropisch gekleede noorderling, met de zware klee ding; en het stevige schoeisel, hijgt en transpireert en zucht en puft in arren moede. Of het nu inderdaad zoo warm is? Kijkt u eens, alles op deze wereld is betrekke lijk. Je kan een heelen nacht van de kiespijn wakker moeten liggen, de halve buurt bij elkaar schreeuwend, er sterke brandewijn of ander gemeen goedje om de tien minuten tegenhouden, en dan kan den volgenden dag de tandarts met een doodkalm gezicht zeggen, „dat hef zoo erg niet is en dat hij hem er wel even zal uithalen".Je kan ergens in de def tige wijken een alleraardigst villa'tje koopen met een eerste en tweede hypo theek van tezamen negentig procent van den koopprijs, terwijl een goed' vriend je de andere tien procent Leent tegen inte rest, en dan zeggen je medeburgers, ter wijl ze afgunstig tegen je opzien: „Nou, die meneer X. zit er warmpjes bij!" k; Ingezonden Mededeellng. pap van sandelhout, een groöte hoeveel heid rozenolie, 30 pond saffraan, 150 pond geparfumeerde poeder en 135 liter reuk olie bijeen, die gedurende de ceremonie aan het beeld werden gewijd. De aromati sche geuren van deze offerande waren tot op tien mijl afstands van het beeld waar te nemen. Het volk, dat zich bij de plechtigheid verzameld had, ongeveer 10.000 personen, kreeg vrij eten en drin ken. EEN „LUXE BAD". Het rijkste Juxe bad" ter wereld1 is zeker wel dat, hetwelk elke 25 of 30 jaar, al naar gelang van den stand van de zon en de planeet Jupiter, wordt gegeven aan het dertig voet hooge beeld van enoer Goemmata, te Kanara, bij de Brahmanen. Een dezer baden had onlangs plaats. De priesters brachten 100 (Engelsch) pond DE MYSTERIESCHEPEN. De „panlekgroep". In de „Daily Telegraph" vertelt schout bij-nacht Gordon Campbell van de „Mystery Ships", die tijdens den oorlog onder zijn bevel stonden en die ten doel hadden vijandelijke onderzeeërs te lok ken. Oogenschijnlijk waren het onschul dige koopvaarders, doch in werkelijkheid waren zij van een verdekt opgestelde be wapening voorzien, waarmee de onder- zeeëer bestookt werd. Om den schijn te versterken werden, zoodra er een onder zeeër werd gezien, de booten gestreken, waarin de bemanning plaats nam, of lie ver slechts een deel er van, doch dit wist men op den onderzeeër natuurlijk niet. Degenen, die aan boord bleven, openden dan plotseling het vuur op den naderen den onderzeeër. De groep die met het verlaten van het schip belast was, werd de „panio party" genoemd, omdat dit ver t over het watertochtje over DE ZAAN. Helder—Amsterdam Alkmaar Schoorldam le kaj. 2e kaj. Is dat niet goedkoop? En zoo gaat het ook met die hitte. Uw in 't kort te zeggen, Zondag hier de westenwinden die permanent onze vader stad rameien en eT wellicht nog eens in slagen wie weet? een gedeelte ervan onbewoonbaar te maken, zal minder goed tegen de tropische zonnewarmte kunnen dan, laat ons zeggen, dat van een inboor ling van Afrik^, die gewend' is zich in het openbaar te vertoonen met slechts een vijgeblaadje. Het Avas. om het maar in 't kort te zeggen ,Zond'ag hier de warmste dag. Toen bereikte de thermo meter 'een stand van pijnt. 79° F. Terwijl Zaterdag, toen het hier iets minder warm was, n.1. 68°, blijkens het weerbericht van dien dag, onze stad na Amsterdam de hoogste temperatuur had in den lande. In Amsterdam was de temperatuur dien dag 10 boven liet normale, in den Hel der 7, in de Bilt, Vlissingen en Maas tricht overal minder. Op het oogenblik Maandagmiddag is de temperatuur, zooals ook het weerbericht deed zien, afnemend. Daarbij komt dan een totaal ontbreken van eenigen regenval-; slechts in Amsterdam is een beetje regen ge vallen in de afgeloopen Aderentwintig uur, maar te Helder, ondanks een licht on weertje, dat aan ons voorbijdreef, niets. Wat een wonder dus, dat de jutters te water gaan. En wat een wonder, dat er Zondagmorgen al, op het strand een on gewone drukte heerschte. Want een pleiziertrein, die te 9.53 hier was ge arriveerd, had niet minder dan 961 men- schen van buiten over onze stad uitge strooid, 740 van de 3e, de overigen van de 2e klasse. Die allen, begeleid door familie en kennissen, zochten verfris- sching en vertroosting in het koele water, en onze trouwe Noordzee, zoovele maan den van het jaar ontoegankelijk voor het pootjesbadende menschdom, deed zich van haar beste zijde kennen en koesterde ze allen in haar natte, maar heerlijk- koele omhelzing. En natuurlijk profiteerden de inrich- .ingen aLs het badhuis, Dennenheuvel en Duinoord van deze vreemdelingen inva sie, die als een zwerm bijen over JIuis- duinen neerstreek. In langen tijd is 't zoo druk niet geweest. Het tentendorp dat in den morgen reeds op het strand was ver rezen, groeide 's middags aan tot een tem- tenstad, en inplaats van verkwikking bracht het strand, voor de bezoekers die niet te water gingen, een ware verdruk king. De menschen lagen op en over en naast elkaar, de tenten stonden aaneen- gerijd, in lange rijen van kleurige doe ken, vele vormen gespannen. En het bleef druk, benauwend druk, tot de trein van 8.31 alle bezoekers weer wegriep. Ja, van dien trein moet ik toch nog wat vertellen. Want zoo'n familiebezoek is een gebeurtenis van belang, en als het dan daarenboven, nog. het prachtigste weer van de wereld is, is er alle aanlei ding om oom en tante, neef en nicht tot het laatste oogenblik gezelschap te hou den en eerst op het allerlaatste nippertje, als de trein zich in beweging zet, ai wui vende en schreeuwende huiswaarts te gaan. Ik wil hier maar mede zeggen, dat er tusschen de 600 en 700 perronkaartjes zjjn afgegeven voor het vertrek van de zen trein. Dat er dus omstreeks half ne gen op en om het station een eijorme drukte heerschte, behoeft niet nader te worden betoogd. Gezwegen nog. van de vele honderden, die aan den overweg stonden om den eindeloos-langen trein na te Avuiven en die men in het Tuindorp kon hooren roepen en schreeuwen .„Dag Gerrit, dag Piet! Hou ie maar taai! De groeteeee!" Uit de meest afgelegen hoe ken van onze vaderstad waren ze geko- laten in paniek en verwarring geschied de, begeleid door het noodige geschreeuw. De officier, die het bevel voerde over de groep, verwisselde op de brug van hoofd deksel met den kapitein. Hij was de laat ste die in de boot ging, vergezeld van een opgezetten papegaai in zijn kooi. (Zeelui houden er altijd een of ander lievelings dier op na). Als de booten afgezet waren, placht een stoker met een zwart gelaat schreeuwend en gillend uit de stookruim te te voorschijn te komen, en dan ging een der booten terug om hem te halen. In de booten zaten ongeveer dertig man, gekleed als vormden zij een volledi ge bemanning. Oogenschijnlijk was het schip dan geheel verlaten, maar in wer kelijkheid stonden de manschappen ge reed bij de kanonnen, de hoofdmachinist en zijn mannen waren bü de ketels en de machines, de kapitein en de kwartier meester waren op de brug (die door een houten schot aan het oog onttrokken was) en een seiner stond gereed om den witten oorlogsstandaard te hijschen. De marconisten waren over de „paniekgroep" en degenen die aan boord bleven, ver deeld. BAAS BOVEN BAAS. Een bekend Fransch schrijver kwam eens van een reis naar de Fidsji-eilanden i terug. Onderweg ontmoette hij vele be-J wonderaars. Een van hen was baron de Rothechild. Deze wee een zéér weetgierig1 men voor dit laatste afschetd-zonder-per- ronkaartje. Korten tijd daarna stierf de drukte uit, de avond viel meer en meer, maar bracht vooalsnog weinig verfrissching. Maar verfrissching of niet, het zomertij is er, ditmaal zonder d en wij wonschen het een lang en gezodd leven toe! GEMEENTERAAD. Cursus Oude Talen. B. en W. bieden ter vaststelling aan den Raad aan een verordening tot rege ling van den van gemeentewege te geven cursus in oude talen, alsmede verorde ningen, regelende de heffing en invorde ring van cursusgelden voor het volgen van dien cursus. B. en W. teekenen hierbij nog aan, dat de Directeur van den cursus zich geheel en de Commissie van Toezicht zich op een uitzondering na met deze verorde ningen vereenigen. De Commissie n.1. heeft principieel bezwaar tegen den in art. 12 van de verordeningen tot regeling van den cursus gestelden eisch, dat de leerlingen, om tot den cursus te kunnen worden toegelaten, onvoorwaardelijk toe lating tot de 4e klasse der H.B.S. moeten hebben verkregen. Zij zou dezen eisch alleen willen laten gelden voor de leer lingen, die de volledige lessen der 4e klas se van de H.B.S. zullen volgen en niet voor de z.g.n. vakleerlingen. B. en W. zijn evenwel met den Directeur van oordeel, dat onvoorwaardelijke toelating tot de 4e klasse als eisch voor toelating tot den cursus moet gelden, omdat h.i. een leer ling, voor wie het onderwijs in de wis kunde in de kl. I, II en III en de natuurk. in kl. Hl der H.B.S. met 5-jarigen cur sus te moeilijk is, niet in staat is de studie van latjjn en grieksch met vrucht te vol gen en een rem kan vormen voor die leerlingën, die zich het aanvullend staats examen ten doel stellen. Bij den opzet der Verordening is van de gedachte uitgegaan, dat uit den cursus, die thans nog een tijdelijk karakter draagt, een meer permanente instelling kan groeien, waaraan ook misschien in de toekomst meer dan een leéraar zal zijn verbonden. Zoolang de cursus dit karak ter niet draagt, (of en wanneer hij dat zal doen, hangt af van een daartoe te nemen Raadsbesluit) zorgt een overgangsbepa ling er voor, dat ieder jaar het voortbe staan moet worden beslist en voorloopig ook alle benoemingen slechts gelden voor een cursusjaar. Het nauwe verband, dat blijvend wordt gedacht tusschen den cursus en de R.H. B.S. alhier komt,tot uiting: le. door de bepaling, dat het doel is leerlingen der R.H.B.S. te Helder te be kwamen voor het Staatsexamen A en (of) B, (art. 1); 2e. door de bepaling, dat de cursus wordt ondergebracht in het gebouw der R.H.B.S. en de Directeur van deze in stelling tevens tot Direoteur van den cur sus wordt benoemd (art. 2); 3e. door de bepaling, dat de cursus zal aansluiten op de 3e klasse der R.H.B.S. (art. 3, 2e lid) en voorts uit de bepalingen, dat dezelf de vacantieregeling als voor de R.H.B.S. zal gelden (art. 4), en het huishoudelijke reglement der R.H.B.S. ook voor den cur sus van toepassing zal zijn. (art. 10). Van de bij de verschillende artikelen gemaakte opmerkingen zijn van belang de volgende: de derde afdeeling zal worden bezocht door leerlingen, die niet meer gaan op de R.H.B.S. zelf. Het cursusjaar loopt parallel aan dat der R.H.B.S.; de lesuren tellen 50 minuten. Voor toelating tot de le afdeeling is geëischt onvoor- Avaardelijke toelating tot de 4e klasse R. H.B.S. Bovendien kan de Directeur steeds toelating weigeren bijv. indien gevreesd wordt, dat het volgen van den cursus een fatalen invloed zal gaan uitoefenen op de verdere prestaties van den leerling in de hoogere klassen der R.H.B.S. Er is voorts een regeling gemaakt voor leerlingen uit andere gemeenten, welke dezen cursus willen volgen. Het Rljks- toezicht berust bü den Inspecteur der Gymnasia, het plaatselijk toezicht bij de Commissie van Toezicht op het M.O. De oursusgelden bedragen voor de le of 2e afdeeling 12 per jaar; voor de 3e afdee ling wordt het cursusgeld geregeld naar man: waar hij kon, trachtte hij z'n nieuws gierigheid te bevredigen. Hij nam den Franschman een waar examen af. De auteur vond dit allesbehalve aangenaam en zon op wraak. Een gelegenheid daar toe deed zich spoedig voor. Rothsohild kreeg niet alleen antwoord op al zün vragen; de Schrijver vertelde nog ver schillende bijzonderheden. „Op de Fidsji-eilanden", zoo zei hij, „trof ik noch varkens, noch Joden aanl" Rothschild begreep de „zet" en ant woordde aanstonds lakoniek: „Wel, kerel, laten wü er dan samen heengaan, dan doen we zeker opgeld!" Ingezonden Mededeellng. het inkomen en bedraagt het min. 80 maximum 60 per leerling en per jaar. Voor inkomens van of béneden 1600 is de cursus vrij. Volgende kinderen beta len 3/6 van het bedrag, dat voor het eerste geheven wordt. Voorstel om aan den polder „Het Koegras" gratis een hoeveelheid steenen af te staan voor Avegv er betering te Juiianadorp. B. en W. schrijven aan den Raad: Bü adres van 16 Maart j.1. verzoekt het bestuur der vereeniging „Koegrasser Belang" uwe vergadering aan den polder „Het Koegras" gratis een hoeveelheid steenen af te staan voor wegenverbete ring te Juiianadorp. Het is de bedoeling, dat door den. pol der „Het Koegras" met de beschikbaar gestelde steenen een aantal afvoergoten en eenige straatjes rondom het plantsoen tje te Juiianadorp worden gemaakt. Het lid van ons college, dat speciaal belast is met de behartiging der belangen van de publieke werken, heeft, vergezeld van den directeur van gemeentewerken, naar aanleiding van het bovengenoemd adres een bezoek ter plaatse gebracht, Avaarbü de overtuiging werd verkregen, dat de totstandkoming der evengenoemde werken zeer in het belang van Juiiana dorp zal zün, omdat de huidige toestand ter plaatse welhaast onhoudbaar moet worden geacht. De directeur van gemeentewerken is van oordeel, dat voor den aanleg van de afvoergoten 25250 waalsteenen en voor den aanleg van de straatjes 10500 oude gele Friesche steenen benoodigd zullen zün. De beschikbaarstelling dezer hoe veelheid steenen zal van de gemeente een uitgaaf vorderen van 862.50, die wü ech ter wel verantwoord achten, omdat ten gevolge daardoor een gedeelte der ge meente aanmerkelijk zal worden gebaat. De commissie van büstand voor de pu blieke werken kan zich, blijkens haar ad vies van 9 Juli j.1., er volkomen mede ver eenigen, dat het hooger bedoeld verzoek der vereeniging „Koegrasser Belang" Avordt ingewilligd. Op grond van het bovenstaande stellen wü u daarom voor aan den polder „Het Koegras", ten behoeve van den aanleg van afvoergoten en straatjes in het Juii anadorp, gratis af te staan 25250 waal steenen en 10500 oude Friesche steenen, onder voorwaarden evenwel, dat de pol der de steenen afhaalt van de gemeente- lüke opslagplaats en dat de werkzaam heden ten genoege van den directeur van gemeentewerken zullen worden uitge voerd. Erfpacht Tengevolge van uitbreiding van het Stedelük Electriciteitsnet verzoekt het Prov. Electriciteitsbedrüf van Noord-Hol land wederom eenige stukjes grond in erf pacht te mogen ontvangen ten behoeve van de stichting van hoogspanningsge bouwtjes. De te maken uitbreidingen zullen geen hinder vormen voor het ver keer, zoodat B. en W. den Raad voor stellen deze aanvrage toe te staan tegen een betaling van een canon van 1. per uitbreiding. Burgerlijke stand van Helder BEVALLEN; T. J. Poortersvan Over loop, d', J. S. M. M. C. Luyckx—Moorman, d. H. dé HaanRomkes, z. A. M. E. Kra merVé.dhovtem, z. M. L. Boon—van dier Hoeveni, d. OVERLEDEN: H. P. Kuiper, 74 jaar. FASCISTISCHE KINDERZEGEN. In het te Rome verschijnend dagblad „Piccolo" (gefascistiseerd liberaal) kon inen dezer dagen, naast de gewone dosis kleine berichtjes, die de weldaden van het fascistisch régime bevattelijk moeten maken, het volgende stukje aantreffen, dat wij verkort overnemen: De heer Tito Mezzacapo, ambtenaar bü de „Compagnie Internationale des Wa- gons-Lits", woonachtig in Via Emanuele Filiberto 257, heeft de volgende mededee-1 ling aan de Romeinsche pers gezonden: „Bij deze deel ik mede, dat op Zaterdag 28 April mün vrouw het levenslicht heeft J eschonken aan drie kinderen. Het ge ren worden van een drieling was eans een buitengewone zeldzaamheid, doch na de aansporing tot vruchtbaarheid, uit gaande van onzen roemrijken Duce, wordt het 'n alledaagsch geval. „Het eigenaardige in mijn geval of juister in dat van mijn vrouw is, dat, nadat ze acht kinderen heeft gehad, die allen één voor één werden geboren, ze nu bij drie tegelijk beginnen te komen. De eenig mogelijke verklaring is, dat ik niet alleen fascist ben van geest, doch dat het fascisme in mün bloed zit. „Het eenige, waar ik spüt van heb, is dat de borelingen van het vrouwelük ge slacht zijn, zoodat ze niet haar arm zullen kunnen geven aan het Groot* Vaderland, maar dat neemt niet weg dat ze haar ziel en haar hart geven zullen. Vandaag nog zal He er voor zorgen, det ze ingeschreven worden bü de „Piccole Italiane". (De ge lukkige vader bereikt daarmee volkomen zün doel, want ook de meisjespadvinders Avorden van musketten en bajonetten voorzien). „Ik ben een weinig bezorgd over het aantal müner kinderen; tot nog toe had ik er zes in leven, doch thans zün ze plotseling met 60 pet. toegenomen en daar mün vrouw eerst 33 jaar oud is, ia het best mogelijk dat ons gezin zoo tal rijk wordt als een compagnie op oorlogs sterkte. „Afijn vrouw heeft nog een andere ver dienste: ze heeft namelijk om mü on het vaderland dit geschenk te bezorgen den datum van mün eigen verjaardag (gebo ren 28 April 1800) uitgezocht" 1. „Marche Gala" L? Voussure 2. Fête Provengale". Ouverture F. Pope 3. „Jour de Fête" L. Blémant 4. Romance pour Sax. Alto (Solist A. Neb- belins) G. H. J. v. d. Boogaerde S „Brise d'Italia". Wals L. Cribeillet 6. „Une soireé d'Automne aux Ardennes" Fantaisie A. Govaert •7. „Coq Gallois". Marsch F. Pupy tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paaa Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten V'ijj- en wetenschappelijke V 1.75 1.00 0.80 1.25 0.75 0.60 Doos 30-60,Tube 80ct.8ijApoth.en Drogisten A*a m 14—16 Juli 1928.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5