CASCADE-DROPS lescht Uw dorst, waardoor ze dus overmatig drinken voorkomt TIJdstippsnvan varzending der brievenmalen, Verzendings- weg Datum der terpoBtbezor- ging Tijdstip lautite buslimting a.h. pottkant. Per zeepost via A'dam 18 en 27 Aug. 6.80 sav. ld. via R'dam 7 en 21 6.80 'sav. Per Holl. mail via Genua 8 en 22 6.80 a av. ld. via Marseille 2,16,80 6.80 Per Eng. mail Eiken via Marseille Donderdag 6.80 s m. Per luchtpost Amsterdam- Rotterdam ParijsMar seille ter door zending per Brit'sche schepen. Idem 6.80 's av. Naar Suriname Per zeepost via A'dam 16 Aug. Per mail vla A'dam (Coloniyn) 28 Per mail vla St. Nazaire 6.80 'eav. 6.80 'eav. via A'dam (Colonlijn) Idem (Zd. uuretu c(i Paclflciyn) 81 Juli Naar Saba, St. Eustatlus en St Martii: Per zeepost 28 Aug. 6 en 20 Aug. 6 6.30 's ar. 6.80 W. 6A0 >iv. luliwdncx POSTDUIVENSPORT. Naar Aruba, Bonaire en Curagaoi Per zeepost via A'dam (Coloniyn) 28 Aug. 6A0 feav. Idem Paclficiyn) 6en20Aug. 6.30 'sar. Per mail over Engeland 6 6.30 fetv. Per mail over 81 Juli 8.— sar. Frankrijk Per zeepost te verzenden stukkin be- hooren te zyn voorzien van de aanryzing „zeepost". Marktberichten Mafl ^jeüaa HET SCHERMTOÜRNOOI. en van Bijlaadt lijn Vrijdag aan boord van het Holland begon ln het Landcn-Schcrmtoar Italiaansche stoomschip „Solunjo", bij monde nooi (floret) niet slecht door de eerste demi-1 van gjaaf Bonarelli, zaakgelastigde van de finale te bereiken, dank zij een walk-over in Italiaansiche legatie te Den Haag, door den de ie ronde (Cuba kwam niet op) en een eer- j Koning van Italië benoemd tot: den voorzitter j volle nederlaag op touché's tegen Hongarije, tot commandeur in de Kroonorde_van Italië; De uitslag was 88, touché 5163. De wedstrijden van Maandag. DE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN: majoor Scharroo, kapitein G. van Rossum 1 zuiver schot den stand op 40, terwijl dezelfde speler na flink Inloopen bijna weer scoorde, beiden het totaal van 282,5 KjG. behaalden. (Besloten is Gabetti de ie en Wolpert de 3e prijs toe te kennen.) Lichtgewicht. Gelijke prestaties tnsschen K. Helbig (Duitschland) en H. Hoes >ost n- rijk), beiden 322,5 K.G. (n.1. 90, 97>50> 135). Het I.O.C. zal nader moeten beslissen. majoor Scharroo en kapitein van Ros9uin tot officieren en den heer van Bijlandt tot ridder in die orde. De oorzaak van deze onderscheidingen is wel gelegen in het feit van de ontvangst van I de Italiaansche voetballers hier te lande en de Amerika verliest voor het eerst douitstekende wijze waarop het N. O. C. zich toen van zijn taak gekweten heeft. Baron Schitnmelpenninck dankte tenslotte voor de verleende onderscheidingen en her innerde er aan, hoe enthousiast de Italiaansche De regeling was thans stukken beter dan voetballers door het Nederlandsche publiek Zondag; de wedstrijden waren thans veel be- waren toegejuichd. Hij twijfelde er met aan ter te volgen en de aankondigingen werden ,of dit zou ook met de Italiaansche athleten nos. 400 M. horden en kogelslingcren. Een Canadees wint de 100 M. AMSTERDAM FETEERT. De 2e prijs is daardoor vervallen; de 3e prijs thans jn Nederlandsch en Engelsch gedaan; j 'let geval zijn. Spreker eindigde te midden vair is toegekend aan F. Axnold (Fr.) met 302 50 het nummerbord werkte zeer snel en de loud- oorverdoovende toejuichingen met een dronk K.G. speaker werd goed bediend. ult te Tbr™s«> op den Koning, op Mussolini Zondagsmiddag en -avond werd vervolgd, de js gigferen een verrassende dag geweest, en op Italië. uitslagen luiden: De States, vast geabonneerd op de 400 M. De plechtigheid werd bijgewoond door alle Middengewicht. Olympisch kampioen: Nous- horden, faalden leelijk, daar hun cracks op dit deelnemers van het Olympisch tournooi, die seir (Egypte) 357,5'K.G. (100, 112,5, 145); 2ö^no. (Cuhel en Taylor) hun meerdere moesten zeer opgetogen waren, prijs Hostin (Frankrijk) 352-5 K.G.; 3e prijs erkennen in den Engelschman Burgley, terwijl J. Verheijen (Holland), 337.5 K.G. 0ok het no. kogelslingeren hun ontging, wat (95, 105, 137,5). Ter *n de wacht sleepte. De 100 M. werd De Hollander W. Tbolen met een totaal v gewonnen door een 'Canadees; de nos. 2 en 3 Zaterdagavond bood de gemeenteraad van 297,5 K.G. was ver achter. waren een Engelschman en een Duitscher. Amsterdam den officials vaa alle landen, die Zwaargewicht Olympisch kampioen: Strais- Voor het eerst in de geschiedenis der Olym- aan de Olympische Spelen deelnemen een berger (Duitschland) 372,5 K.G. (122,5, 107,5,'piade was dus geen Amerikaan een der prijs- I diner aan in de Koningszaal in Artis. Aan- 2 ür::s uhaar (Estland) 360 K.G.; wmnaars op dit no., want Wykoff bezette de wezig waren, behalve Pnns Hendrik, graaf De 3e prijs' Skobla (Tsjecho-Slowakije) 357.5 K.G. Ue plaatas. Zijn Engeland en de dominions voor- BailletLatour voorzitter van het Internatio- De Holalnder H. Verheijen bezette de 12e bestemd om Amerika den voet dwars te zetten? naai Olympisch Comité, de ministers Waszink De dames-nummers namen gisteren even- en Lamboy, de voorzitter van het N. O. C. eens een aanvang met de 100 M. hardloopen. Hier de uitslag der diverse nummers: 400 Meter horden. Finale. 1 Lord Burgh- UCIi&H mama./ V 142,5 2e prijs Luhaar (Estland) 360 K.(,.; e prijs Skobla (Tsjecho-Slow:v De Holalnder 11. Verheijen plaats met een «otaal van 332,5 K.G.; D. Ver- i De dames-nummers namen gisteren even- AAMMAAM I M X «IA S I L A «Jl AA AAM heijen moest opgeven. Midden A-gewicht. Olympisch kampioen: F. Roger (Frankrijk), 335 K.G. (102,5, 102,5, I3<; c 2e prijs: C. Galemberti (Italië) 332,5 K..G-; 1 er CEng) 53.4 sec.; 2. Cuhel (V. S); 3. Tay- prijs A. G. Sc heffer (Holland) 327.5 lor W. S.); 4- Petterson (Zweden). K.K. (97,5, 105, 125). Demi-finales 800 M. hardloopen. ie d.-f.: De Hollander Zalm bezette de 10e plaats 11. Fuller (V. S.); 2. Lowe (Eng.); 3. Keiler met 285 K.G. (Fr.). 2e d.-f.: 1. Byllen (Zweden); 2. Wat- De rechtspraak van een der arbiters, denison (V. S.); 3. Engelhardt (D.). 3e d.-f.: Franschman Franqols, wordt zeer gelaakt, die 11. Lloyd Hahn (D.) 1.52.6; 2. Edwards (Ca- bepaald partijdig moet zijn tewerk gegaan. Prins Hendrik woonde een gedeelte der wedstrijden bij. Hiermede is het gewichtheffen afgeloopen. Tevreden mogen wij zijn, want met twee se prijzen slaat Holland toch een zeer goed figuur, Voor den Ned. Krachtsportbond een groote voldoening. Er was veel belangstelling voor deze wedstrijden. DE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN. Prachtige prestaties. De slntiU baan voldoet uitstekend. Een sieclite nada); 3. Séra Martin (Fr.). Al deze athleten komen uit in dé finale. 100 M. hardloopen. Finale. 1. Williams (Canada) ioü sec.; 2. London (Eng.); 3- Lam- mers (D.). Kogelslingeren. Finale. 1. O'Callaghan (Ierland) 51-39 M.; 2. Sköld (Zweden) 51.29 1 'M.; 3. Black (V. S.) 4903 M. I (Onze vertegenwoordiger Kamerbeek deed veel beter dan in Parijs en bereikte bijna de finale.) zoo M. hardloopen dames. Er werd in 9 series geloopen en geen der Hollandsche da en vele andere officials en autoriteiten. Burgemeester De Vlugt sprak een wel komstgroet uit, die door graaf De Baillet La- tour beantwoord werd. Tijdens het diner hield de Burgemeester nog een rede, waarin hij wees op de beteekenis van de Olympische Spelen voor ons land, waarop de voorz. van het I.O.C. sprak van de gastvrije ontvangst van de deelnemers in Am sterdam en een dronk wijdde op de gezond heid van den Burgemeester en den voorspoed van de stad. Minister Waszink voerde ook nog het woord. De drukte op en om het Centraal Statioa mes wist een der 2 eerste plaatsen te bezetten regeling. Nurml wint de xoooo M. 1 vooral mej. Groos bracht er niet veel van terecht. Mej- Ter Horst maakte nog de beste figuur. De strijd ging hoofdzakelijk tusschen Canada en Duitschland. De winnaressen der demi-finales waren Ro- scnfeld (Can.), Roblneon (V. S) en Schmidt (Duitschland) De organisatie van dit onderdeel der sport liet nogal wat te wenschen over, nJ. de tech nische voorbereiding en de regeling liet veel te wenschen over, in den beginnen zelfs zeer veel. „De Telegraaf" noemt een heel lijstje van tekortkomingen, waarnaar wij verwijzen. Zondagmiddag namen de atletiekwedstrij den een aanvang met de hier onderstaande nummers; het succes van onze landgenooten was vrij poover. De 10.000 Meter race is zeer zeker de spannendste geweest, die ooit is ge loopen. Ex stond nogal wind, terwijl de be- langstelilng niet overgroot was; er waren ca 17000 bezoekers. De loopbaan was uitstekend in orde en had de regen best verdragen. De uitslagen zijn: 100 M. hardloopen. Er werd in 16 series ge loopen, die gewonnen werden resp. door Fitzpatrick (Canada), Atkinson (Zd.-Afrika) Wykoff (V. S.), Gerft (Hong.), London (Eng.), Pina (Australië), Legg (Z. Afrika), Houben (Duitschland), Lammers (Duitsch land), Rangeley (Eng.), Raggambt (Hong.) Williams (Canada), Barrientos (Cuba), Brj»- cey (V. S.), Russel V. S.), en Mac Callisten (V. S.). De snelle Duitsche sprinter Wichman kon door een blessure niet uitkomen; Houben's zege ondervond enorme toejuichingen van het publik. Vanonz landgenooten wrd van den Berge no. 2 in zijn serie achter Rangeley; Ben en Boot eindigden als 4e. Kwart-finales, ie kw. finale: Leg® (Zd.- Afrika), 10.8 sec.; van den Berge bezette de 4e plaats. 2e kwart-finale: Mac Callisten (V. S.), 10.8 sec. 3e kwart-finale: Russel (V. S.), 10.8 sec.; 2. Houben (Duitschland). 4e kwart-finale: Williams (Canada), 10.6 sec. 5e kwart-finale: Wykoff (V. S.), 10.8 sec. 6e kwart-finale: Bracey (V.S.), 10.8 sec. 800 M. hardloopen. (Wereldrecord: Séra Martin, 1.50.6. Olympisch record: Meredith I-5I.9.) Er werd in 8 series geloopen, winnaars wa ren: Wilson (Canada), dr. Peltzer (Duitsch land), Keiler (Frankrijk), Baraton (Frank rijk), Lloyd Hahn (V. S., Dengra (Argen tinië), Séra Martin (Frankrijk) en Edwards (Canada). Dit no. was een groote teleurstelling voor Holland; men had hoop op Pa uien, doch hij werd 5e in de serie die Peltzer won; hij had aanvankelijk de leididg. Aug. Zeegers moest zich met de 4e plaats tevreden stellen en Hoogerwerf met de 5e. De befaamde En gelschman Lowe wist zich 2e te plaatsen in de serie die door Dengra gewonnen werd. 400 Meter horden. (Wereldrecord: F. M. Taylor, 52 sec. Olympisch record: F. M. Tay lor, 52.6 sec. De twee eerste komen in de demi-finales.) Er werd in 6 series geloopen, die gewonnen werden door: Lord Burghley (Eng.), Gigeon (V. S.), Viel (Fr.), Taylor (V.S.), Petterson Zweden) en Cuhel (V. S.).* Demi-finales. (De eerste drie komen in de finale), ie demi-finale: 1. Taylor (V. S.) 53.4 sec.; 2. Cuhel (V. S.)3. Lordt Burghley. 2e demi-finale: 1. Livingstone (Eng.) 54 sec.; 2. Facelli (Italië); 3. Petterson (Zweden). 10.000 Meter hardloopen. Uitslag: 1. Paavo Nurmi (Finland), 30 min. 18.8 sec. (Nieuw Olympisch record); 2. Ritola (Finland); 3. Wide (Zweden). Dit nummer was een ware titanenkamp tusschen de 2 Finnen, die een klasse op zich zelf vormden. Nurmi's zege was phenome- naal, met uitzondering van zijn landgenoot had niemand van de 24 deelnemers maar een schijn van kans, zelfs Wide niet. Zij waren nergens. Ritola had langen tijd de leiding, doch moest het in den eindspurt afleggen. Het was een der mooiste kampen, ooit tus schen deze bekle geleverd. Wide had n.b. een achterstand van 200 M.l Kogelstooten. (Wereldrecord: Hlrchfeld (Duitschland) 15-79 M. Olympisch record Mac Donald (V. S.) 15.34 M.). Uitslag: 1. Johnny Kuck (V. S.) 15.87 M. (Nieuw wereld- en Olympisch record)2. Brix (V. S. 15-75 M.; 3. Hirchfcld (Duitschland) 15.72 M.. Hoogspringen. (Wereldrecord: Osborn (V. S.) 2.03 M. Olympisch record: Osborn (V. S.) (.94 M.) 1. R. King (V. S.) 1.94 M.; 2. Hodges (V. S.) 1.91 M.; 3. Menard (Fr.) 1.91 M. SCHERMEN CFIoret). Holland verlieat van Amerika en Argentinië. Gisteren werden de wedstrijden om het lan- denkampioenschap floret voortgezet met het schermen van de eerste demi-finale. De wed strijd HollandAmerika werd een Ver diende overwinning voor de Yankee's, die 12 partijen wonnen met 44 ontvangen en 71 ge geven treffan. Het Holl. team, bestaande uit de heeren D. de Jong, W. Brouwen, P. Kunze en N. Nederpelt, won 4 partijen. Tegen Argentinië gaven onze schermers veel beter partij, het werd een eervolle nederlaag (102), waardoor Holland uitgeschakeld is. v v Blijkens de jongste verrichtingen gaan naar de finales over: Frankrijk, Italië, België en Argentinië. Waarschijnlijk wordt de strijd uit' gevochten door de "2 eerstgenoemde landen. Het programma voor Dinsdag en Woensdag. Dinsdag. 25 uur: Athletiek in het Sta dion. (Programma: finale 800 M. hardloopen series en demi-finales 110 M. horden, ver springen, series ij kwart-finales 200 M. hard- loopen^ series 5000 M. hardloopen. Dames discuswerpen en 100 M. hardloopen.) 10 uur v.m.2 uur n.m., 6—11 uur n.m.: Vrij worstelen (Krachtsportgebouw) 9 uur v.m.7 uur n.m.: Schennen (Scherm- gebouw) Floret individueel. 9 uur v.m.3 uur n-m.: Moderne Vijfkamp. Schieten. Woensdag. 24.30 uur: Athletiek (Pro gramma: finale 110 M. horden, demi-finales en finale 200 M. hardloopen, polsstok hoog springen, discuswerpen, series 3000 M., hinder nisloop, series 1500 M. hardloopen. Dames series 800 M. hardloopen.) 611 uur njtn.: Vrij worstelen (Krachtsport gebouw) 9 uur v.m.—6 uur n.m.: Schennen (Scherm gebouw) Floret individueel. ro uur v.m.4 uur n.m.: Moderne Vijfkamp,' zwemmen. HET NIET DEELNEMEN VAN FRANK RIJK AAN HET DEFILE. De oorzaak dat de Fransche athleten niet deelgenomen hebben aan het défilé in het Sta dion, schijnt, volgens de Telegr., te liggen aam het handtastelijk optreden van een suppoost, die hun één dag voor de Opening de toegang tot het Stadion weigerde hoewel zij toestem ming hadden en tenslotte, toen men bleef aandringen, een der leden van het Fr. Olym pisch Comité met een sleutel het oog ver wondde. Het F. O. C. eischte genoegdoening, welke Ln zooverre werd verstrekt dat den voor zitter van het N. O. C. zijn- excuses aanbood in tegenwoordigheid van den Franschen consul. Tot overmaat van ramp echter, Werd een der Fransche autocars Zaterdag niet toegela ten, omdat deze geen geldige kaart bezat. Hei toeval wilde, dat dezelfde suppoost aan dezen ingang werkzaam was en toen de athleten dat vernamen weigerden zij hun kaart door den genoemden suppoost te laten verifieeren, waardoor de deelneming ^an Frankrijk bij het défilé onmogelijk werd. Later op den dag is het Incident geheel bij gelegd. Ten einde aan de eischen van het Olympisch protocol te voldoen, werd door den Franschen athleet Lewden ten overstaan van den voor zitter van het N. O. C. en andere autoriteiten, namens de Fransche deelnemers de Olympi sche eed afgelegd. LEDEN VAN HET N. O. C. GERIDDERD. De heeren mr. A. baron Schimmelpenninck, Reeds Vrijdag was de vreemdelingenstroom naar Amsterdam groot, doch Zaterdag was het overweldigend. Duizenden stroomden Am sterdam binnen. Verscheidene extra treinen kwamen uit Duitschland, afgeladen vol het Centraal Station binnen en de menschenmassa verspreidde zich over het Damrak naar de stad of trokken direct naar het Stadion. Men hoor de de Nederlandsche taal nauwelijks meer op straat spreken. Op het Stationsplein was het een gewirwar van auto's, w.o. veel touring cars. Uit alle hoeken der aarde zijn de vreem delingen te Amsterdam samengestroomd; men aanschouwde een bonte mengeling van klee derdrachten. De dames en heeren van het Huisvestingbureau hadden hun handen vol werk 001 allen een onderdak te verleenen. He lichtaprookjte van de hoofdstad. Zoaqls men weet heeft Amsterdam zich ter gelegenheid van de Olympiade in feestgewaad gestoken en daartoe behoort de verlichting van de stadsgrachten en de waterfonteinen en de Magere-brug. Duizenden lampjes zijn aan gebracht en het was een fantastisch gezicht ze in den avond te zien branden. De vreemde lingen wisten deze verlichting zeer te appre- cieeren en de drukte langs de grachten was enorm. VERFILMING VAN DE O. S. Naar de „Tel." verneemt, heeft de Italiaan sche filmonderneming „Luce" 't recht tot ver filming van de Olympische Spelen voor Ame rika verkocht aan de Amerikaansche maat schappijen Param ount, Metro-Goldwijn en Fox. AI9 gevolg van deze transactie zullen dus ook de Amerikaansche operateurs de plechtige opening der Spelen verfilmen. VORSTELIJKE BELANGSTELLING VOOR DE O. S. Behalve de kroonprins van Noorwegen, die als zeiler aan de Spelen deelneemt, is Vrijdag avond eveneens in Amsterdam gearriveerd de Maharadja van Kashmir en Palanpur, een der rijkste vorsten van Britsch-Indië. Hij zal als toeschouwer bij de Olympiade aanwezig zijn HELDER I—H.R.C. I 7—4- De withemden leiden met de rust met 6o. Er stond nogal wat wind, welke echter wel kom was, waar de temperatuur nu uitstekend was om te spelen. De publieke belangstelling viel mee, hoewel toch niet van dien- aard als bij vroegere derby's. In naam waren het ie elftallen, die met el kander den strijd zouden aanbinden, doch in werkelijkheid waren het eerder combinaties, samengesteld uit alle elftallen. De wedstrijd werd door den heer Swart ge leid, die nogal eens foutieve beslissingen nam; hij was minder dan laatst in de match HRC BI. Wit-comb. Om kwart voor drie nam het spel een aan vang en had H. den wind mede. Er was nau welijks 2 min. gespeeld als A. Bak, na ver dienstelijk samenspel met de Boer, Gouds waard t voor de eerste maal laat visschen. Dezelfde speler onderscheidt zich door zijn verrissen-d inloopen; hij is Hoenderdos een keer te vlug af, komt voor een leeg doel, maar schiet in het zijnet. Het is slechts uitstel van executie, want na prachtig samenspel over de geheele linie benut A. Bak een voor zet van zijn broer op verdienstelijke wijze (2o). Steeds wordt het Radng-doel belaagd, welker voorhoede maar zelden, weet door te breken, daar de reserve-middenlinie van H. met den spil aan het hoofd een resolute partij speelt. De Boer brengt den bal mooi voor doel, een der Racers wil wegwerken, maar trapt ongelukkigerwijze in eigen doel, zoodat Helder na 13 min. spelen een 30 voor sprong heeft. De Racers weten het spel dan een poosje te verplaatsen en worden Janmaat en Hekman in staat gesteld om hun talenten te toonen. Zij weren zich verdienstelijk en Kapel c.s. genieten geen moment vrij spel. Na 20 min. krijgt Wit zijn eerste werk en 4 min. later heeft een vrije schop door De Boer bijna succes. Prins krijgt een fraaie kans als hij alleen voor Wit komt, maar de bal gaat naast. Helder komt weer in de meerderheid; als Hekman den bal naar den linksbuiten speelt, brengt deze na 27 min. spelen met een doch de bal wordt corner gewerkt. De Racing- verdediging, speciaal de linksback, werkt slecht weg, waarvan H. nogal eens profiteert 6 min. na het vierde punt scoort A. Bak met een beslist houdbaar schot uit een voorzet van den linksbuiten. R. wil de eer redden, Kapel dringt verder in het H.-doelgebied door, doch buitenspel voorkomt scoren. Twee corners op het R.-doel hebben evenmin resultaat. Ver- hagsji schiet rakelings over, maar als dan, na 40 min. spelen, de linksbuiten op kalme wijze voorzet, scoort de linksbinnen op even kalme wijze. Dirk vervalt in zijn oude fout door on- noodig lang getreuzel en wanneer Prins den bal enorm hard in het zijnet heeft gekogeld en Janmaat op het nippertje weet te redden, is het rusten. Helder heeft een 6o voor sprong. In de 2e helft hebben de rooden steeds een groote meerderheid gehad, soms was Helder geheel ingesloten. Doch door grandioos slecht schieten werd menige kans omhals gebracht, waaraan toegevoegd dient te worden fanatiek werk van de witte verdediging, welke man voor man als paarden werkten. Het spel was door den wind steeds op één kant van het veld, waardoor zoowel Prins als Bak ?rer weinig te doen kregen. Eerst als Bak na een mooie soloren er was 16 minuten gespeeld den stand op 70 heeft gebracht, ging R. van tactiek veranderen. Er werd toen meer open spel gespeeld en dank zij den- snellen rechtsbuiten kreeg het middentrio betere kansen; Wit was vooralsnog een struikelblok, die menigkeer prachtig redde, doch de druk werd te sterk en in precies 4 minuten tijd had de H.-doelman driemaal het nakijken. Er was toen een half uur gespeeld. Ook in het laatste kwartier bleven de Racers domineeren; 2 min. voor het einde scoorde men nog eens door een fout van Wit, die den bal wel ving maar weer liet vallen. Het einde kwam dus met 74 voor Helder, die dus de zilveren plaquette van Dr. Schürmann (die uitstedig was) won, welke door den Burgemeester uitgereikt werd. Aangezien beide ploegen zeer onvolledig uitkwamen, schorten wij ons oordeel over het spel en de 9pelers maar ot> tot een volgenden keer, wanneer deze ploegen in hun sterkste formatie uitkomen. Wel dient gezegd, dat de rooden nu rust beduidend beter gespeeld heb ben, tenminste er zat toen meer pit in. Helder gaf vóór rust haar beste spel; vooral de voor hoede, die na den interval niet veel meer te doen had en ook meestal zonder steun was, j daar de middenlinie toen niet uh het straf- schopgebied vandaan te krijgen was. soodat Frankrijk al dadelijk de iroote zeker heid had, dat de Davis Cup in turopa bleef, Cochet sloeg Tilden in drie sets, 9—1. 8—6, 6—4, waarna Lacoste vier sets noodig lad om Hiennnesy te overwinnen, 4—6- 6I, 7—5, 6—3. De einduitslag van deze Challange Rwnd ia dus een 4izege voor Frankrijk. Naar Ned. Oost-lndlë. b m. Naar Ned. West-lndil. 6.80 'b av. Het Helder-elftal was: Wit; Janmaat, Hek-1 F®r mail over man (2); Spigt (5), Verhagen (2), Boot (2);j Engeland D. Bak (1), Rijkers (1)A. Bak (1), de Boer (1), de Boer In de pauze werd een Zweedsehe estafette loop (400, 300, 200, 100 M.) gehouden tusschen een ploeg van H.A.K. en van Zeemacht, welke door eerstgenoemde in 2 min. 2Q.4 sec. werd gewonnen en alzoo beslag op den prijs legde. De prijzen werden na een toepasselijk woord door den Burgemeester uitgereikt; de heer Thijssen dankte. J.V.C.-nletiws. Zondagmiddag hadden op het JVC-terreln de eerste wedstrijden plaats van de seriewed strijden, uitgeschreven door JVC. Eerst kwa men JVC 1 en SVS 3"in het veld. In een pit tig gespeelden wedstrijd wist SVS met 21 te winnen. Daarna kregen we Schagen 2 en Helder 6 tegen elkaar. Ook deze wedstrijd was hetaankijken ten volle waard. Voor de rust had Schagen 2 een 2—0 voorsprong, maar r.a de rust wist Helder 6 gelijk te maken, waarbij een prachtgoal van den kleinen Louis vermelding verdient. Het eind kw?m dus met 22. Nü werd 2 X 7*/» minuut verlengd. In de tweede helft wist Schagen het winnende punt te maken. De volgenden Zondag krijgen we eerst de verliezers JVC 1 en Helder 6 en daarna de winnaars Schagen en SVS tegen elkaar. Tusschen deze twee wedstrijden worden dan nog behendigheidswedstrijden op motor rijwielen en grasbaan-wielerwedstrijden ge houden. Sparta-nieuwa. Schagen. Zondag speelden te Schagen: Schagen-adsp. Wierimgerwaard 2 12, terwijl Schagen 2 in Julianadorp met 32 van Helder 6 won. P. D. V. 't Noorden. Zondag 8 Juli enZondag 15 Juli en Zondag 22 Juli zijn er wedvluchten gehouden, respec tievelijk vanaf Lier 203 K.M., Vilvoorde 227 K.M., Sognies 269 K.M., alle jonge duiven, terwijl met de jonge duiven van Sognies de oude duiven Bordeaux, afstand 996 K.M. vlo gen. Uitslag Lier (B.). A. de Wolf 1, 7, 17, 22, 30 en 32e prijs; C. Porto 2, 24, 37; G. Hankes 3, li, 33! Gebr. Koopman 4, 6, 16; D. J. M. v. d. Vijver 5, 28, 29; P. Dirks 8, 31; J. Huber 9, 10, 21; K. Holte 12, 14; D. Steinroth 13, 35; H. ten Kate 15, 34; C. v. Doom 18, 23; Thylor 19,20; B. Steinroth 26; S. Schellinger 25, 36; J. Bock 27. Uitslag Vilvoorde (B.): IJ. Hankes 1, 10, 20; J .Bock 2; H. ten Kate 7; J. Huber 4, 18, 22, 24; D. J. M. v. d. Vijver 5, 14, 27, 29, 31; A. Vos 6, 11; A. de Wolf 8, 12, 15, 16, 17; Gebr. Koopman 9; C. v. Doom 13; Thylor 19; D. Steinroth 21, 25; P. Dirks 23, 26; A. C. de Prenter 30; G. Snap haan 32. Uitslag Sognies (B.): P. Dirks 1, 3; IJ. Hankes 2; S. Schellinger 11; J. Huber 5, 7, 9; Gebr. Koopman 6, 19; A. C. de Prenter 8; A. de Wolf 10. 18; B. Blom 12, 15, 16, 20; C. v. Doom 13, 14, 21; H. ten Kate 17. Uitslag Bordeaux. Gelost Zaterdagmiddag u. 15. ie duif Dnsdag 10.38.24, 9e duif Vrij dagmiddag 5 u. 48 m. ie, IJ. Hankes; 2e A. de Wolf; 3e C. v. Doorn; 4e B. v. d. Blom; 5e Gebr. Koopman; 6e A. C. de Prenter; 7e Gebr. Koopman; 8e 1 Huber; 9e S. Schellinger. Donderdag a.s. zullen wij den kampioens stand oude duiven vermelden. NOORDSCHARWOUDE, 30 Juli Aardappelen: Schotsche muizen I 50—W* duken 4.70^ eigenheimers 4.40-470, eigenheimers 4.205, drielingen 3-30—4-10, spercieboonen f rj30, xilveruien 4-80— drielingen 6.907.70, zilvcmep 15-30— 20.70, gele nep 8.50, roode kool f 6.20—10, witte kool 940— KX20, gele kotl '-50, alles per 100 kg.; bloemkool 5.60—13-50, dito 2e soort 2.503 30 per 100 stuki. Aanvoer: 156,800 kg. aardappelen, 100 kg. sptrcieboqsen 5700 kg. zilveruien, 250 leg. uier, f' k«- roode kool, 16,000 kg. witte kool, 525 kg. gele kool en 19,700 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Juli. Aardappelen: Schotschem uizen 4-A<-5Ao, duken 4.50, schoolmeesters 6.50, bl. die»* heimers 4.50—6, ideaal 3.40, driclhge» 3-304.20, kleine 1.20, spercietxpoefl 26.10—33.40, drielingen 7, roode kool 7.20—9, witte kool 9-20—9-8Q, gele kool 9-50iQ.10, alles per 100 leg.; boswogeleii 89.20 per 100 bos; bloemkool 8.50—(8.W dito 2e soort 3.10—3.50, per 100 stuks. Am- voer: 76,500 kg. aardappelen, 50 kg. sperce- boonen, 125 kg zilveruien, 110,000 kg. -otd« kool, 10,700 kg. witte kool, 7000 kg gele kol, 3000 bos wortelen en 21,50 stuks bloemkool. ALKMAAR, 30 Juli. Veemarkt. Aangevoerd: 40 vette koees 240370; 19 vette kalveren 60-130; vtts talveren per ned. pond 1.10—1.30; 60 nub* tere kalveren (slacht) 8—22; 795 vette ketrs (zware) per ned. pond 0.60—0.66; »u* ters per ned. pond 0.65—0.66. 28 Juli. Aangebracht door korders: 5309 tongen 4682 kleine tongen 14 tarbotten 18 kisten zetschol 66 kisten kleine schol 44 kissen schar Door makreelvisschers: 1500 makreelen p. st. /o.35— 0.10-o.qj 7.00-4® p. k. 8.00-4-78 3.50^2® „2.50-1.25 per 100 5.80-4-2° TENNISSEN. Davla Cup. Frankrijk wint het dubbelspel. Parijs, 29 Juli. Voor den Davis Cupwedstrijd Frankrijk-Amerika werd heden het dubbel- gespeeld. Cochet en Borota versloegen Tilden en Hunter met 64, 68, 75, 46, 6—2. Frankrij kleklt dus met Amerika met 4—1 geslagen. Parijs, 30 Juli. Reeds de eerste match van dezen dag bracht een Franache overwinning. PURMEREND, 31 Juli- 25 stapels fabriekskaas per 50 kg- R.M5° 44 stapels boerenkaas per 50 kg. R.M. 51 2 stapels commissie per 50 kg. R.M. 48; stapels Goudsche per 50 kg. R.M. 5o;totau 58000 kg. kaas; 986 kg boter per kg. 165-* weiboter per kg. 1.60—1.65; 627 rutdcrai. 325 vette per kg. 0.80—1.05; 207 miike cfl gelde 125—350; 75 stieren; 3 paarder 00 200; 79 vette kalveren per kg. 1.1»125, 262 nuchtere ideem: voor de slacht 9—»5> voor de fok 10-419; 793 vette varkert: de zouterij per kg 0.60-0.66, voor d< shdit per kg. 0.60; 48 magere varkes 22-32; biggen 11—18; 415 schapen 25^-36; J0 bokken; 593 lammren 1623; kipeiffen prf 100 stuks 67; eendeieren per 10* stia f 4.80; piepkuikens 0.103.25. Eierenveiling a - - 12501 kipeieren A 6.407.50, 116 idem 5, 3524 eendeieren A 5-i°5 40.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 8