IESSCIE COURANT SIEF v. DONGEN DE HONDENMENNER HET CIRCUS STRASSBURGER TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN DONDERDAG 18; AUGUSTUS 1928. Onie plaatsgenoot de heer G. J. Jan sen, slaagde te 's-Gravenhage voor de acte Ni. (Nijverheidsonderwijs). Onze plaatsgenoot de heer M. J. Mol slaagde te Haarlem voor de hoofd- acte. Onze vroegere plaatsgenoot de heer 0. Duinker, oud-Gezagvoerder ter Koop vaardij, thans Observator aan het Meteo rologisch Instituut te Rotterdam, is be noemd tot onder-havenmeester aldaar. CONCERT MUZIEKKAPEL STRASSBURGER. Met toestemming van Burgemeester en Wethouders zal een der beide muziek kapellen van het circus Strassburger Vrij dagmorgen van hall twaalf tot half één een concert geven in de muziektent in het Plantsoen. Het volgend programma zal daarbij worden uitgevoerd: 1. The Royal Dragoons. Marsoh Blankenburg. 2. JubeL Ouverture Ch. Back 8. Un pander Boyquet. Walzer E. WaldteufeL 4. Dut und Moll, opera-Potpourri v. Adolf Schreiner. 6. Florentinar. Marsoh Julius Fucik. De kapel bestaat uit 82 musici. TUINCONCERT D.O.K. De muziekvereeniging D.OX zal, on der directie van den heer J. van Glab- beek, Zaterdagavond haar 2e zomercon- oert geven in den tuin van Casino. Het programma, dat afgewisseld wordt door een dansje in de zaal, bestaat uit de volgende nummers: Bij ongunstig weer zal het ooncert in de zaal plaats vinden. GOEDKOOPE TREIN NAAR ARNHEM EN NIJMEGEN. Op Woensdag 22 Augustus zal weer een goedkoope trein loopen en wel naar Oosterbeek Hoog, Arnhem en Nijmegen, de mooiste steken van ons land dus, waaraan een bezoek alleszins de moeite loont. De reizigers kunnen zich bij het ne men van plaatskaarten tegen regen ver zekeren, waarvoor zij 10 op de reis- som bijbetalen. De prijzen voor heen en terug bedragen van Helder tot en met H. Hugowaard 2e kl. ƒ6.25; 3e kl. 3.75. Het vertrek is bepaald van Helder te б.67 u. 's morgens, Anna Paulowna 6.13 u., Schagen 6.26 u. Aankomst te Ooster heek Hoog 10.14, Arnhem 10.22, Nijme gen. 10.49. Het vertrek van Nijmegen heeft paats te 19.19, Arnhem 19.46, Oos terbeek Hoog 19.54. De terugkomst te Schagen 28.18, Anna Paulowna 28.25, Den Helder 23.89. De verkoop der paatskaarten, tot een beperkt aantal, is aangevangen Woens dag 15 Augustus en wordt gesloten Dins dag 21 Augustus aj9. ten 15 uur of vroe ger, Indien het vastgestelde aantal zal zijn uitgegeven. door LEVY GRUNWALD. Ondanks het minder gunstige weer, hadden zich vele duizenden op het stations plein te Arnhem verzameld, om getuige te zijn van den glorierijken intocht van Arn- hem's beroemden burger Sjef van Dongen, die niet alleen in Nederland, doch in Europa, ja, in de geheele weréld zich naam verwierf, door de kranige reddingspogin gen, die hij ondernam, door met een Ita- liaansch officier vele dagen over het onher bergzame Poolijs met zijn honden te trek ken, ter opsporing van de mannen van Nobile en andere verongelukte Pool- Met's'panning volgde de geheele wereld onzen Hollandschen landgenoot en een zucht van verlichting slaakte men, toen ein delijk Sjef gered werd. Het was dan <»k hoog tijd, want de laatste dagen was he voedselgebrek zoo nijpend geworden, dat men van het vleesch der sledehonden had moeten leven. Namens de Heldersche Courant bracht ik Zaterdag j.1. een bezoek aan Sjef s ouders, die in de Emmaetraat te Arnhem wonen. Mussolini schijnt ook hier te heer- schen, slechts druppelsgewijs kreeg ik eenige gegevens, doch over de brandende kwestie: Wat is er tusschen Nobile en zijn mannen gebeurd? Wat geschiedde met WONINGBOUW TE HUISDUINEN. Ten spijt van de mededeeling van den heer Schoeffelenberger ln den jongsten raad, dat de ontwikkeling van Huisdui nen thans stilstaat, kunnen wij mededee- len, dat de architect van der Leek dezer dagen 4 villa's aldaar heeft aanbesteed, met welker bouw spoedig zal worden aan gevangen. DE BURGEMEESTERS-BENOEMING. De leden van den Raad dezer gemeente kwamen op Dinsdag 31 Juli j.1. bijeen, ten einde te beraadslagen over de mogelijkheid om tot overeenstemming te kunnen komen nopens het indienen van een verzoek bij de betrokken autoriteiten over de benoeming van een nieuwen burgemeester. Het resul taat dier besprekingen is geweest, dat een verzoekschrift is opgesteld en door alle leden van den Raad onderteekend, hetwelk op Donderdag 9 Augustus door een com missie van 4 Raadsleden aan den Commis saris'der Koningin te Haarfem is overhan digd en mondeling toegelicht. Zijn Hoog edelgestrenge werd verzocht zijn hoogen invloed aan te wenden, opdat bij de benoe ming van den nieuwen burgemeester met de in het verzoekschrift opgenomen wen- schen van alle vertegenwoordigers van de ingezetenen rekening zal worden gehouden. Uit den aard der zaak kon geen positieve toezegging worden verkregen, doch zullen de unaniem naar voren gebrachte wenschen door Zijn H.E.G. in ernstige overweging worden genomen en gaf hij dan ook in over weging geen verdere stappen bij Z. E. den Minister van Binnenilandsche Zaken te doen. Hieruit moge den ingezetenen blijken, dat do vertegenwoordigen der burgerij ook in deze aangelegenheid het groote be lang der gemeente hebben ingezien en daar om gemeend hebben goed te doen de voren genoemde wenschen gezamenlijk kenbaar te maken ter plaatse waar zulks behoort. NOORDHOLLANDSCH KANAAL, Befe en making opheffing strem ming scheepvaart door Koopvaar- dersschutsluls. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noord- Holland brengt ter kennis van belang hebbenden, dat de stremming van het scheepvaartverkeer door de Koopvaarders schutsluis te Nieuwediep (gemeente Den Helder), aangekondigd dd. 21 Juli, is op geheven en de scheepvaart door die sluis weder ongehinderd kan plaats hebben. (Stxt.) REVUE TER HALL. In de dertigste en laatste revue (strikt genomen zijn het er 25, maar is ter Hall zelf de dertigjarige, die thans van het tooneel scheiden gaat), zijn ebt weer Buziau en de heer en mevrouw Köhler, die het grootste aandeel opeischen vooral Buziau, die telkens met een nieuwe vondst op het gebied van bizarre mode verschijnt en ditmaal ten t-ooneele komt in een complet van slangenvel met een kalfs- leeren vest. Buziau vertoont zich in ver schillende sportieve kwaliteiten als een dwaze bokser, een Zuiderzeezwemmer en een ontevreden afgevaardigde ter ver gadering van Olympische ontevredenen, Hij vertegenwoordigt hier de Nederland sche Spoorwegen als recordhouder van vier-en-zestig overtochten van onbewaak te overwegen en in zijn toespraak huldig bij de directie, die gratis onbewaakte overwegen ter beschikking stelt van het publiek. De dertigste revue is zoo mogelijk nog een overtreffende, wat de bonte heerlijk heid der verschillende tafereelen betref wij noemen b.v. de finale der eerste acte, die in 'fantastische opvolging de vlaggen der verschillende naties breng', en een voorstelling der sporten. En „de vier jaargetijden" behoort wellicht tot he' Malmgren, den grooten Pooionderzoeker F Wat met Zappi en Mariano? Was er twist? Op al deze vragen kreeg ik alleen ten ant woord: Ik zeg niets al wist ik wat, zcide ik het nog niet. Alleen over Sjef, hun jon gen, kwamen de tongen los. „Ze zijn niet wijs", sprak Sjef's moeder, „om van mijn zoon te schrijven, dat hij vele jaren eenzaam in het Poolgebied heeft rondgezworven, dat hij zelden spreekt: een zwijger is ge worden, die het praten in het Poolgebied heeft verleerd. Sjef een zwijgerI Vroolijker jongen dan hij vindt men in Nederland niet. Op Spitsbergen was hij gezocht om zijn vroolijkheid. Wie kon als Sjef dansen? Laat men niet denken, dat wij het op Spits bergen eenzaam hadden. In ons huis brand den 41 electrische lampen. Het was alles behalve unheimisch. Op z'n tijd deden wij er een walsje. De Spitsbergen Compagnie, waarvan ingenieur Dresselhuijs het hoofd is, zorgt goed voor haar personeel. Eens was er nog eens een Egyptische prinses, waar Sjef veel mee omging, menigmaal cadeaux van haar kreeg en waar hij nu nog briefwisseling mede houdt." Dit alles kreeg ik te hooren, doch de brandende kwestie Nobile bleef onaange roerdMussolini Sjef zal direct arriveeren. Het is om den drommel geen Podweer. Met emmers stroomt de regen van den hemel, doch het wordt geen sauve qui peut. De pers, de commissie, de politie» die sterk vertegen- woordigd is om de baan vrij te houden, marechaussées te paard, allen houden dap per stand, ondanks den dooiDe ijsco beste, wat men op dit gebied in een Hol landsch theater te zien heeft gekregen. „Maar vooral is het steeds onze groot ste zorg geweest ons werk vrij te houden van alles wat de zedelijkheid ook maar in het minst zou kunnen schaden. Woord en beeld in onze revue hebben wij rein ge houden, 'n Revue is 'n luchtige vermake lijkheid, maar ons beginsel is steeds ge weest, dat moeders er met haar dochters en vaders met hun zonen zonder ge wetensbezwaar kunnen heengaan" al dus schrijft ter Hall zelf ter inleiding van deze revue*. SCHIETOEFENINGEN. Blijkens een bericht aan luchtvarenden, van het ministerie van Waterstaat (bureau Luchtvaart), zal op 22 cn 23, en zoo noodig op 24 Augustus a.s. worden geschoten met geschut te Den Helder van een batterf nabij het fort Kijkduin en van het fort Erfprins uit. De schietoefeningen zullen te 9 uur vjn. aanvangen. Nabij de batterij of op het werk, van waar gesohoten .wordt, zal van één uur voor den aanvang af tot het einde der schietoefeningen een roode vlag gehe- schen zijn De sector, waarLm geschoten wordt, strekt zich uit tusschen een lijn, ge trokken van het fort Kijkduin in de rich ting Z.Z.W. en een van het fort Erfprins in de richting N.N.W. tot op een afstanc van 14 K.M. uit de kust en tot op een hoogte van 1000 M. Men wordt verzocht zich niet zonder noodzaak of niet onnoodig lang in boven bedoelden sectors op te houden. NOG MEER RUMOER IN DE OMGEVING VTSCHMARKT. Dinsdagavond is d!e omgeving van de Vischmarkt wederom onveilig gemaakt door opgeschoten jongens, die daar vuur- werk afstaken. Twee rijwieiagenten heb ben die jongens herhaaldelijk weggejaagd' eh tenslotte hebben zij een van de bel hamels te pakken gekregen en onder he vig verzet overgebracht naar het politie bureau op de Zuidstraat Deze overbren ging werd bemoeilijkt door kornuiten van den opgebrachte, die de rijwielen van de agenten wegtrapten, doch tenslotte tge- lukte het den agenten den jongen in het bureau op te sluiten. Den geheelen avond bleef het evenwel rumoerig in de buurt en herhaaldelijk knalden- de bommen en ander vuurwerk door de lucht. Het is te hopen dat de politie hiertegen streng optreedt, daar dit vuurwerk niet alleen gevaar oplevert voor de voorbijgangers, doch de rust van de bewoners, tot ver in de omgeving verstoord. EEN INBREEKSTER GEVAT. Hedenmorgen tegen acht uur bemerkte de meubelmaker H., van de Westgracht, dat een vrouw op verdachte wijze uil het huis van de fam. B. van die gracht kwam, Deze familie vertoeft met vacantie bulten te stad', zo-odat de heer H. argwaan op vatte en de vrouw aanhield. Hij waar schuwde tevens onmiddellijk de politie, die na een ingesteld onderzoek weldra bemerkte, dat de vrouw zich door middel van een looper toegang tot het huis had weten te versohaffen. Waarschijnlijk wordt er niets vermist, doch dit kan nog niet met zekerheid geconstateerd worden. De aangehoudene is een zekere juff. B. uit de 2e Vroonstraat, die reeds meer malen voor een dergelijk vergrijp terecht gestaan heeft en die aan kléptomanie schijnt te lijden. De heer H., die tusschen twee haakjes blijkbaar een goede speurzin heeft, reeds een, vorige maal werden door zijn toedoen bij een ten zijnen huize gepleegden dief stal die daders gevat, had, de vrouw des avonds te voren zich in de buurt zien ophouden, zoodat hij hedenmorgen, toen hij de vrouw hier weer zag, direct de ge volgtrekking maakte, dat iets niet in de haak was. Zeer waarschijnlijk is hiermede ook de Inbraak in de Klaas Duitstraat van j.1. Maandag opgehelderd. mannetjes, waarvan Arnhem meer dan eenige andere stad voorzien is, doen hun uiterste best de Poolstemming er weer in te brengen. Zij verkoopen Alaska-djs, Pool-ijs. Ik ben echter het station binnen gevlucht. Perronkaartjes werden niet verstrekt, op vertoon van mijn perskaart van de Helder sche. Courant, bemachtig ik zoo'n ding. Met donderend' geweld komt de trein de overkapping binnen, doch het geraas en gestamp der wielen wordt overdonderd door het enthousiaste gejuich als een pret tig, bruingebrand jongensgelaat zichtbaar wordt. „Sjef Sjef! Hoera!" Als hij uitstijgt groeit het gejuich aan tot een donderende ovatie. „Hoog-op met Sjef, neemt hem op de schouders", klinkt het enthousiast, doch Sjef blijft bescheiden. Met moeite baanden wij ons een door gang naar de gereserveerde wachtkamer ie rïasse. Ik kijk Sjef aan, druk hem de hand. Een echte, fijne, Hollandsche jongen met eerlijk- openhtrekken, waarop iedere Nederlander trotsch kan zijn. Bloemen, lauwertakken worden hem geoffreerd. Sjef een zwijger? Sjef een droomer? Geen denken aan. Het is een flinke reuzenvent. Een wonder van organisatie. Enorme belangstelling. Ben verbluffend programma. Dat was me wat Dinsdagmorgen! On weersbuien en stroomende regens met en benevens een bewolkte hicht waren oor zaak, dat veel jongens en meisjes maar thuis gebleven waren, de veilige droge huiskamer verkiezende boven de onzeke re luchten. Maar hoewei het dus rondom het spoorwegemplacement niet zoo druk was als wel eens bij een vroegere gelegen heid te aanschouwen is geweest, er stonden er niettemin nog velen, die er alles voor over hadden de olifanten, tjs- en andere beren op te wachten. Helaas! hun geduld werd zwaar op de proef ge steld, want toen wy tegen half tien het uur waarop de extra-trein was aan gekondigd eens een kijkje gingen nemen, bleek het, dat die trein eerst van Alkmaar was vertrokken en het alzoo elf uur zou worden alvorens hij binnenkwam. Het was dan ook elf uur alvorens de wachtende jongens en meisjes de groo ten zijn minder nieuwsgierig, nietwaar? u had maar eens moeten zien hoe ze uit alle ramen van den Polderweg lagen om niets van het sohouwspel te missen voor hun geduld beloond werden. Elf uur kwam de ontzaglijk lange trein binnen en de eerste passagiers, die uitstapten, waren vier groote olifanten, door de kin deren met luid gejuich begroet. Maar o, die regen! Eerst druppelde het een beetje, de dikhuiden voelden er niets van en zochten met hun slurf de magere grassprietjes op van het spoorwegempla cement. Toen werden de druppels stralen, daarna kwam een ware orgie van regen los. De olifanten glommen, maar de arme paardjes, die inmiddels uitgeladen waren, waren er slechter aan toe. En het publiek zocht beschutting waar het die maar vin den kon. Niettemin hielden de wachten den op den Polderweg moedig stand, min of meer beschut door jassen, mantels en capes, of een of andere portiek, en aan gezien aan alles een einde komt, ge schiedde het ook, dat na een half uurtje oe zon weer doorbrak en de natte jassen in een minimum van tijd droog waren. Het rangeeren en ontladen der wagens verliep vlot. Het personeel van het circus, geschoold' als het is, weet precies zijn werk, en vlot werden de wagens, aan het olifantentuig vastgemaakt, 'n kort woord jeen zonder eenige moeite trok de kolos den zwaren wagen uit den spoor wegwagon op het emplacement. Meer moeite had mien met een tweetal auto tractors, die het vertikten om op gang te komen, hoe het personeel, dat er in gewei dige massa was, ook draaide en morrel de. Tenslotte gelukte het het eerste trae- tortje van den wagen te krijgen; het twee de mdest evenwel met handkracht op het emplacement worden gereden en 'eerst na een kwartier moeizaam gepeuter sloeg ook hier de motor aan. Verwonderlijk is het voor den buiten staander een zoodanige organisatie te zien. Want zeer zeker heeft mien voort durend rekening te houden met dergC' lijk© vertragingen van opgehouden trel nen en niet werkende motors. Desniet tegenstaande.„wir kommen doch fer- tig" was bet parool; „wij zijn eraan ge wend dergelijke dingen het hoofd te moe ten bieden". Zonder de olifantjes had het afladen heel wat langer geduurd'; deze lieve dier tjes stonden nergens voor. Toen een der berijders, die boven op den rug was ge klauterd, weer naar beneden wilde, stak de olifant zijn linkervoorpoot uit bij wijze van step voor zijn baaa Onder de hand hield hij zich bezig met het gevonden gras of trachtte hij met zijn slurf wat water uit de plassen naar dén bek te brengen. 'Maar dit alles kon het publiek op den Polderweg niet zien. Toch duurde hei niet lang of de eerste wagen reed naar het terrein, Voor het transport naar „de Ton" werd alle man aan het werk gesteld. De direc teur nam zelf plaats op een der wagens en mende de paarden. Jumbo's werden Wij zijn buiten het station. De regen ïeeft opgehouden. Honderden auto's staan iterecd. Ik zit in een ervan met de „Nieuwe Rotterdammer Courant". Met moeite banen wij ons een weg door de enthousiaste, op gewonden menigte. Het lijkt we! of de Koningin moet komen. Van alle huizen wapperen de vlaggen. De redacteur van de „N. Rotterdammer" pent, ik penDe auto staat stil, kan niet verder.de pers- photografen klikken, de cinematografen draaien. Het is iets 'geweldigs, die groote vreugde van het publiek. In een eindelooze rij trekken wij door de straten van Arn hem, voorafgegaan door Sjef. Vanaf het station, waar de toeters van honderden auto's in oorverdoovend lawaai minuten lang hun welkomstgroet deden hooren, waar tal van muziekkorpsen plechtig het Wilhel mus speelden, tot in het Gebouw van de Vereeniging, waar Sjef uit zijn geheel met levende roode rozen versierde auto stapte, was zijn tocht een zegetocht. „Zoo heb ik het nog nooit in Arnhem gezien", sprak de redacteur van de „N. Rotterdammer". Duizenden en duizenden stonden tegen de bevlagde huizen, waarvan vaak door het afsteken van vuurwerk aan het geheel luister werd bijgezet. De Arnhemsche politie had handen vol werk, toch kon zij soms het publiek niet in toom houden. Meermalen had de pers kreten van vreugde in ontvangst te nemen. Dikwijls zag ik Helderschen langs den weg geschaard. Mijnheer Lunshof, mijn ex- leeraar, wuifde mij in de Rijnstraat vreug devol toe. „Saluut, jutter!" riep ik uit het geopende raampje van mijn coupé. Uren hebben wij door de stad gekard. In de auto heb ik bijna het geheele verslag geschreven. Zetter, je neemt het mij niet kwalijk. Waarempel, Sjef verdient het, dat ook in de Heldersche Courant zijn glorieuze intocht vermeld wordt. Sjef is een nationale held. Hij ia de Lindbergh van Nederland., voor zware wagens gespannen, waarvoor zij, al kwiapel-fllurvend, voortzeulden, niet bewust van hun enorme kracht, waardoor zij, als gold het een kinder wagen met inhoud, de duizenden kilo's zware karren trokken. Vooral Jumbo had de volle aandacht van de kinderen, en ook van de ouderen. Huismoeders voer den ze zelfs met Kwatta'a Volle Melk- reepen, een buitenkansje voor Jumbo. Op bet weiland' waar het circus zou verrijzen was het personeel van Strass burger, er is in totaal 480 man, uit alle oorden der wereld bijeengebracht, druk aan het werk. En nu moet men niet den ken dat het wat je noemt roezemoezig was, dat de lui elkaar toeschreeuwden en drruk over het land holden. O neen, alles ging regelmatig, als was het een machi nale opbouw. Iedere minuut zag men den bouw vorderen. In minder dan geen tijd stonden de vier zware, zeker tien meter hooge. masten op het veld, aan den kabel, die van mast tot mast gespannen was, wapperden honderden lampjes en kleur rijke vlaggetjes en om drie uur ongeveer werd reeds de tent naar boven gehescben. De stallen waren toen reeds rondom het cirsus gebouwd en geregeld kwamen nog de wagens, zes en taohfcig in getal, aan rijden en zochten een plaatsje op het terrein. De wilde dieren gromden. Als we tusschen dit tentendörp onzen weg zoeken ontmoeten we Turken en Arabieren, Mexicanen en Amerikanen, Fransohen, Duitschers en Engelschen, Chineezen en Japanners, Russen en Po len. Enfin, noemt u maar op, een inter nationale verzameling van menschen, die zich bijna allen in min of meer goed! Duitsoh verstaanbaar kunnen maken. Intusschen is men in de groote circus tent bezig met het opbouwen van de zit plaatsen, het gelijkmaken van het land, het aanbrengen van de apparaten voor d,e artisten. En ook hier weer dezelfde regel matigheid. Al verrijst alles wonderbaar lijk snel om ons heen, onrustig en ge jaagd is het niet. Ieder heeft zijn werk, er wordt weinig gesproken. Het is zeer interessant dezen opbouw zoo van nabij te kunnen meemaken en wij begrijpen nu dat het mogelijk is, waar men Maandag avond' nog in Amsterdam speelde, reeds Dinsdagavond hier de eerste voorstelling kon gegeven worden. Men moet echter niet vragen hoe de menschen dien avond zullen geweest zijn. Rust had het perso neel zoo goed als niet gehad. Den gehee len nacht en dag hard gewerkt en dan 's avonds weer de voorstelling, het is bijna bovenmenschelijk en al gelooven wij gaarne wat de perschef ons vertelde, dat wanneer het personeel de muziek maar hoort er als nieuw leven in hen vloeit, dat neemt niet weg dat zij een extra zware zucht van verlichting zullen geslaakt hebben toen het Dinsdagavond elf uur was en de voorstelling was afga- loopen. De openingsvoorstelling. Een uitverkocht circus. Welk een reusachtige organisatie een dergelijke circusonderneming is, bleek ons eerst recht duidelijk Dinsdagavond bij de opvoering van de première, toen bet geheele tentgevaarte klaargekomen en alles geregeld was voor de voorstel ling. Een woord' van bewondering voor de prachtige, volkomen organisatie kunnen wij den leiders niet onthouden, want on danks de te late aankomst van de extra Irein, ondanks stagnatie door het slechte weer, ofschoon er eigenlijk geen minuut verloren kon gaan, was alles tegen acht uur voor d'e eerste voorsteling gereed. Reeds ver voor den aanvang begon het publiek in den waren zin des woords binnen te stroomen, niet alleen uit onze stad, doch van heinde en verre waren zij met allerlei soorten vervoermiddelen naar hier gekomen omi de opvoering van het beestenspel bij te wonen. Hildehrand was een felle tegenstander van het beeaten- doch hij draagt er geen roem op. De woor den van den waarnemenden burgemeester Bakker, dat hij er trotsch op is, dat Sjef van Dongen nu zal behooren tot de inwo ners van Arnhem, kan het Nederlandsche volk in dien zin uitbreiden, dat het er trotsch op kan zijn, dat Sjef behoort tot ons volk, het volk van Houtman en Barents. De intocht van Sjef van Dongen, die zoo natuurlijk bescheiden aller harten wint, heeft vreemde snaren in onze ziel doen trillen. Het minutenlang handengeklap na de rede van den waarnemenden burgemeester, die puntdichtte: Sjef van Dongen, Hollandsche jongen, Hollandsche naam, Hollandsche aard, Hij is Holland's hulde waard! bewees, dat Nederland met deze woorden instemt. Het was een verheven schoone nationale Nederlandsche avond. Deze Arnhemsche huldiging had plaats na die te Rotterdam, waarbij Sjef de ver heugende mededeeling was gedaan, dat er pen studiefonds voor hein gevormd was tot een bedrag van 7200, oftewel een jaar- lijksche som van 2400, roodat Sjef drie jaar in de gelegenheid is gesteld om zich theoretisch te bekwamen voor een betere positie op Spitsbergen. Ook in Rotterdam was het een schoone huldiging van dezen dapperen Hollandschen jongen. i. D.O.K. marsch J. v. Glabbeek Cavaleria Rusticana. Fantasie Mascagni 3. Fafry-land. Wals Joh. Pala 4. Marsch Militair Th. Henriechi 5. Bonsoir m' Amie. Serenade Th. Henriechi 6. Valse Lyrique Boston 7. Concert-ouverture I J. B. Kok 8. Rococo Gavotte Th. Henriechi 9. Marche finale. Terug uit het eeuwige Poolijs

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5