WESTSTRAAT 87-92. nog steeds de beste, de goedkoopste. Prijscourant gratis. Ingezonden Mededeel in g. JJ n Sport. TWEEDE INTERNATIONALE SPORTSPELEN VOOR DOOVEN. VOETBAL. TIJditlppenvan yarrendlng der brlmnmaltn. Verzendlngs- t weg Datum der terposibezor- ging Per zeepost 27 Aug. vla A'dam 6.80 av> ld. via R'dam 21 6.30 av. Per Holl. mail 22 vla Genua 6.80 '«av. ld. vla Marseille 30 6.80 m. Per Eng. mail Eiken via Marseille Donderdag 6.80 m Per luchtpost Amsterdam Rotterdam ParijsMar seille ter door zending per Britsche schepen. idem 6.80 's av. Burgerlijke stand van Helder. 18 en 20 Aug. 1928. BEVALLEN: J. Kruit—Verver z„ J. NelisBlom d., A. M- Ham—Rijnlcke d., G. F. ten DonkelaarTjjbof d. OVERLEDENR. A. Tange, 63 jaar. Per zeepost vla A'dam Jer mail A'darn [Coloniyn) Por mail via St. \Na«alre 6 en 27 Sept. 28 28 Aug. I Naar Saba, St. Eustatius, Per zeepost f vla A'dam (Colonlljn) 28 Aug. Idem (Zd; Paclflclljn) 8 en 17 Sept. Per mail over Engeland .80 'sav. r fto 'sav. Si. Martin 27 Aug. Naar Aruba, Bonaire en Curagao Per zeepost vla A'dam (Colonlljn) Idem (Zd. PacificHjn) Per mail over Engeland Per mail over Frankrijk 28 Aug. 8 en 17 Sept. 24 Aug. 24 en 26 M 8.80 'a av. 6.80 's av. 6A0 '«av. 8.— 'aav. Per zeepost te verzenden stukken be- h00ren te zjjn voorzien van de aanwijzing „zeepost". VERTROKKEN PERSONEN. POSTDUIVENSPORT. NAAM: F. J. de la Fonteljne, J. W. Klapmeijer, G. Middelkoop, J. van Wingerden-Kuipers, K. Hegelein, M. C. E. DassenBoren, Wed. Th. Bruning, M. P. M. Roozendaal-Dckker, P. J. M. Buzing, W. Kaan. M. Eek hof, M. P. Eekhofv. d. Kulk, Johs. v. d. Meer, B. Westerhof, M. WesterhofWeersing, P. de Waard, S. Pranger, C. List, N. Schutte,- J. J. Altmuller, W. de Wit, C. de Witde Voogd, Joh. Vos, P. G. Schuurman, J. C. Wilmans, Wed. A. C. de JeuKuiper, G. J. Swarthof, G. J. Augustijn, J. de Groot, W. Govers, J. de Boer, J. v. d. Vliet, A. T. Slagter, Wed. H. v. d. Ploeg, Th. O. de Heer—Otterdijk, G. J. Jöbsis, N. TumderMarijs, J. E. Bijl, J. Bels, P. Dekker, P. J. Groeneweg, G. J. Smit, G. de Beurs, R. Danel, N. Thjjssen, D. Tollenaar, A. G. In 't Veld, G. Streefkerk, J. M. Tak, B. O. J. Brouwer, A. de Koek, Johs. Hoes, S. J. Maats, E. A. Pieterse, H. Boelsma, F. J. v. d. Meulen, G. W. G. Ihrig—Palland, J. H. KerkhoveSteenkist, J. Kramer, D. Bakkum, H. BakkumHopman, M. de Roo, J. Jansen, M. IJpenburg, A. J. v. Bruggen, M. v. d. Hart, S. Kruit, L. Noteboom, Vriendjes, A. v. Wijngaarden, Soerabaja, N.H. Soerabaja, Haarlem, R.K. 'sGravenbage, N.H. Parsberg. (Dl.), R.K. R.K. R.K. BEROEP: majoor-vliegtuigmaker, sergeant-monteur, zonder,' zonder, dienstbode, zonder, Maastricht, zonder, Amsterdam, zonder Alkmaar, bakker, Delft, slager, Wieringen, sergeant-machinist, Soerabaja, zonder, Amsterdam, zonder, Rotterdam, sergeant-machinist, 8oerabaja„ zonder, Groningen, dienstbode, Texel, zonder, Eindhoven, dekknecht, Texel, tuinkan, N.-Amerika, zonder, Uitgeest, korporaal-seiner, 8oerabaja, zonder, t Vlissingen, korporaal konstabel, Vlissingen, kantoorbediende, Amsterdam, zonder, Ambt-Ommen, zonder, Rotterdam, machinist groote vaart, Soerabaja, R.K. N.H. N.H. N.H. N.H. zonder, sergeant-konstabel, zonder, chauffeur, dienstbode, sergeant-monteur, zonder, Rotterdam, Soerabaja, Rotterdam, Texel, Delft, Soerabaja, Amsterdam, Rotterdam, administratie, 's Gravenbage, Soerabaja, Amsterdam, Oostzaan, Wieringen, Wieringen, Hellevoetsluis, Soerabaja, Soerabaja, Kuilenburg, zonder, officier v zonder, zonder, zonder, koopman, zonder, sergeant-torpedomaker, stuurman, sergeant-machinist, leerling-verpleegster, officier v. administratie, Batavia, dienstbode, Schagen dienstbode, Bergeant-torpedomaker, 2e luit.-art., zonder, machinist, officier M. S. D., leerling-verpleegster, bootsman, zonder, zonder, zonder, zonder, korporaal-konstabel, zonder, stuurman, soldaat N.-L-L., timmerman, zonder, officier M. 8. D., landarbeider, officier van gezondheid, caféhouder, fabrieksarbeider, Brielïe, Soerabaja, Gorinchem, Rijswijk, Batavia, Batavia, Zeist, Soerabaja, Maartensdijk, Amersfoort, Soerabaja, Amsterdam, Soerabaja, Egmond a. Zee, Amsterdam, Batavia, Amsterdam, Nijkerk, Soerabaja, Callantsoog, de Bilt, Petten, Hoorn, G.K. N.H. R.K. N.H. N.H. N.H. N.H. N.H. N.H. N.H. N.H. N.H. N.H. N.H. N.H. N.H. N.H. R.K. R.K. N.H. N.H. R.K. N.H. N.H. R.K. N.H. N.H. R.K. D.G. N.H. G.K. R.K. N.H. D.G. N.H. O.O. N.H. N.H. G.K. R.K. R.K. N.H. N.H. H.E.L. G.K. G.K. N.H. G.K. N.H. N.H. WECK j In het Olympisch Stadion zijn Zaterdagmiddag en Zondag de Sportspelen begonnen voor Dooven, waarvoor ruim 500 deelnemers zijn uit diverse landen. Er wordt gespeeld voetbal, tennis, zwem men, wielrijden. De uitslagen van Zaterdag zijn: Voetbalt OostenrijkTsjecho-Slowakije 2—0 (na 15 min. verlenging). Scheidsrechter: v. d. Lee; grensrechters: Van Gessel en Romeijn. Zwemmen. Om 7 uur 's avonds werd een begin gemaakt met de zwemwedstrijden in het Olympisch Zwemstadlon. Er was zeer veel belangstelling; de leiding berustte bij den heer H. Th. Manger, na mens den Ned. Zwembond. 50 M. rugslag (dames): 1. Krassner (Hong.) 45.6 sec. 2. l.ehmann (Duitschl.). 3. Roest (Ned) 56.6 sec. 400 M. schoolslag (heeren): 1. Reuschke (D.) 7 m. 2.2 s. 2. Rummland (D.). 3. Burger (Eng.). 2 deelnemers kwamen niet op en na 200 M. gaven er 2 zwemmers op, na 300 M. nog een. 100 M. schoolslag (dames): 1. Doerksen (D.) 1 m. 46.2 s. 2. Krassner (Hong.). 3. Lehmann (D.) 1500 M vrije slag (heeren): 1. Rummland (D.). 28 m. 18.8 s. 2. Reuschke (D.). 3. Bachelon (Fr.). 200 M vrije slag (dames): 1. Krassner (Hong.) 3 m. 33.4 s. 2. Doerksen (D.). Zondag werd gespeeld: Voethal. EngelandBelgië 120, scheids rechter- Hauber. Er bestond groote belangstelling voor deze match, evenals voor: Nederland Frankrijk, die door onze iandgenooten na een vrij wel gelijkopgaand spel met 32 gewonnen werd (rust 21). Tennis. De wedstrijden werden gehouden op de tennisbanen van het Olympisch Stadion. De banen bleken te zacht en het vertoonde spel stond niet op hoop peil, met uitzondering van den Franschman Crouan, die een aardige partij speelde met Maxwell (Eng.). Wielerwedstrijden. Voor de wielerwedstrijden bestond er van offideele zijde hoegenaamd geen belangstelling; trouwens het rijden van de doof stomme amateurs was zeer matig. Alleen Caillou (Fr.) maakte- een gunstige uitzondering, die het kampioenschap over 1000 M. met grooten voor sprong won. Een buitengewone attractie vormde de 40 K.M. koppelwedstrijd voor niet-dooven, tus- schen amateurs uit Amsterdam en Den Haag. Er werd door de 16 koppels fraaie strijd geleverd. Het Amsterdamsche koppel SieskerHoevens werd winnaar. Zwemmen. Ondanks het vroege uur 9 uur was er veel publiek aanwezig, toen de zwem wedstrijden een aanvang namen. 100 M. vrije slag (heeren): 1. Reuschke (D.) 1 m. 9.2 s. 2. Talmone (Fr.). 3. Rummland (D.). 100 M. rugzwemmen (heeren): 1. Gehring (D.) 1 m. 35.6 s. 2. Rehbaum (D.). 3. Wolter 1 m. 49.4 s. 100 M. schoolslag (heeren): 1. Seitz (D.) 30.2 s. 2. Heintze (D.). 3. Burge (Eng.). 200 M. schoolslag (heeren): 1. Seitz (D.) 27 s. 2. Heinhze (D.). 3. Rummland (D.). 400 M. estafette (heeren): 1. Duitschland 5 m. 27 s. 2. Frankrijk. 3. Nederland 7 m. 11.8 s. 300 M. wisselslag (heeren): 1. Duitschland 4 m. 27 s. 2. Frankrijk. Het Schoonspringen had niet veel om het lijf, de Duitscher Sachsenweger voldeed nog het beste; 2 en 3 waren Hollanders. De Duitschers legden op alle prijzen beslag, ter wijl de tijden niet slecht te noemen zijn. (D.) 1 m. 3 m. Om deze Spelen mogelijk te maken, heeft de gemeente Amsterdam 500 geschonken, terwijl het N.O.C. het Olympisch Stadion, het Zwemstadion en alle noodige toestellen en gereedschappen ge heel gratis ter beschikking heeft gesteld. Jaarvergadering N.V.B. Zaterdag en Zondag werd in „Musls Sacrum" te Arnhem de Jaarvergadering van den N.V.B. gehouden onder leiding van Ir. J. W. Kips, voor zitter van den Bond. Het Jaarverslag werd na eenlge opmerkingen goedgekeurd, terwijl Ir. H. L. B. Dénis, de aan voerder van het Ned. elftal, bij acclamatie tot eerelid van den N.V.B. benoemd werd. In deze vergadering kwam tevens het voorstel van afdeellng I ter sprake om de 3e klasse uit te breiden, door geen clubs te doen degradeeren. Na het voor en tegen werd dit voorstel aan het B.B. ter afdoening overgelaten. Besloten werd verder de competitie 9 Sept. te doen aanvangen. Bestuursvergadering N.V.B. In de Vrijdagavond gehouden Bestuursverga dering van den N.V.B. te Utrecht, kwam o. m. op de agenda een verzoek van den Ned.-Indischen Voetbalbond om ter gelegenheid van het 10-jarig Jubileum van dezen Bond een Nederlandsch elftal naar Indië te zenden, waarvoor de kosten reeds zijn gewaarborgd. Het verzoek is in handen ge steld van de Technische Commissie. HELDER—A. O.O. V.V. 4—ii. Kluln scoort 6 maal. Magnifiek zomerweer feitelijk te mooi ▼oor voetbal begunstigde bovengenoemde match. Het elftal der gasten heeft hier een goeden indruk achtergelaten; er is prima werk ge- leverd en hoewel de Helder-spelers zeker hun best hebben gedaan, was hun de hoogstaande teohnick der ie Wassers toch ten slotte de baas. Hier werd veel en goed geschoten, uit alle posities en zonder aarzeling. Het aangeven, lange centers op de vleugels, geschiedde op de meest perfecte wijze. Een mooi elftal zonder uitblinkers, die elkaar goed verstonden. De spil en de middenvoor vielen nog het meest op. De overwinning was verdiend, doch het cij- ferverschil had niet zoo groot behoeven te zijn, als de Helder-keeper zich in de 2e helft niet zoo demonstratief had aangesteld. Intusschen hopen wij dat de withemden wat van het spel hunner tegenstanders geleerd mo gen hebben, inzonderheid de voorhoede. Scheidsrechter Dol vatte o.i. de zaak te vriendschappelijk op, verschillende overtredin gen liet hij passeeren; overigens kon hij wel voldoen. Om even over half drie nam de wedstrijd een aanvang en trapte Kluin af. Bij Helder is het elftal aldus: Wit Janmaat Sporken Grosfeld Verhagen Dijkshoorn Ran Rijkers Burgers de Boer D. Bak waaruit blijkt dat Tiessen ontbreekt. A.G.O.V. V. heeft 2 invallers. De eerste kans is voor H. als de rechtsbuiten accuraat voorzet, doch de Boer schiet keihard naast. Volgt dan een corner op de H.-veste, die niets teweeg brengt^ Het is een verdeeld spel, geen heeft een overwicht, doch de bezoekers spelen meer af en zijn sneller. Weer is het Ran die het leder toegespeeld krijgt, mooi maakt hij den bal vrij en zet laag in, doch tegelijkertijd klinkt het fluitje voor buitenspel. Aan den an deren kant een vlug opbrengen van den links buiten, schuin komt de bal voor doel, de mid denvoor loopt toe en Wit kan de bal achter zich vandaan halen, (o1). Een hoekschop op het H.-doel en 2 aan de overzijde blijven zonder succes, totdat Dirk de bal doorgeeft naar Burgers die zich echter in buitenspelpositie bevond die zon der dralen zijn kans waarnam (11). Het Hel- der-doel wordt na een poosje geducht beko geld, want het A-binnentrio bestaat uit een stel puike schutters, die van pingelen niets wil len weten. Tot tweemaal toe ontsnapt het doel maar op het nippertje aan een doorboring, doch tenslotte komt uit een center van den links buiten het winnende punt (12). Er was toen 20 m. gespeeld. Direct daarop zendt de rechts buiten een vliegend schol in, juist iets te hoog. De H.-voorhoede komt weer in den aanval, het gaat op het goede moment echter nog steeds te peuterig, hoewel het spel van den jeugdigen middenvoor veel verdienstelijks heeft. Een zui ver gericht schot van dezen weet de A-keeper ternauwernood te stoppen. Vier hoekschoppen, allen door Bak genomen, brengen ons niet veef wijzer. Kluin schiet laag, net langs den paal en een kanjer van den linksbinnen redt Wit fraai op corner. Een goede kans op den gelijkmaker ontgaat H. als Bak huizenhoog overschiet. Dan is het rusten en heeft A. de leiding met wel pogingen om een tegenpunt te maken, maar steeds is een H. R- C. er hen te vlug af. Dan komen de Racers weer opzetten. Roobol krijgt in vrije positie den bal toegespeeld en schiet met een prachtychot onhoudbaar in. (4o) Als de Racers een corner achterge plaatst hebben, wordt de rust aangekondigd met 40. Als om half vier weer begonnen wordt, blijkt het dat de Spartanen nog lang niet gewonnen geven. Stevig komen zij opzetten. Een aanval wordt besloten met een mooi schot— wat de 3t^ 4 keeper met moeite kan keeren. Het ftel blijft verdeeld. Een aanval van de roodhemden wordt besloten met een hooge voorzet van Prins, welke Hendriks onderschept. Dan stelt Roobol de Sp.-keeper met een strak schot weer op de proef, maar deze geeft niet thuis. Een corner voor de Racers heeft evenmin succes. Een zeker doelpunt van den voet van Beneker weet de Spartaan-keeper door tijdig uitloopen te voorkomen. Kort hierna wordt het 50. We denken dan Sp. te zien doelpunten, maar Augustein weet nog net in te grijpen. Spoedig hierop maken de Racers kort achfer elkaar twee mooie doelpunten, door Prins en Roobol (7—o). Eindelijk hebben de Spartanen succes, en weten een welverdiend tegenpunt te maken, en redden hiermee de eer (7—1). Dan zet Die denhoven de voorhoede nog eens aan het werk. Hij speelt den bal mooi naar Prins, deze zet voor en Beneker schiet onhoudbaar in, en de stand is 81. Er moet nog 5 min. gespeeld worden. Aan beide kanten worden nog eenige aanvallen ondernomen, maar als scheidsrechter Prins, welke verdienstelijk leidde, het einde aankondigt, kunnen de Racers wederom een groote overwinning boeken. De uitslag is ge flatteerd, maar de overwinning is verdiend. De Racers hebben nu in drie wedstrijden 17 doel punten en slechts 1 tegenpunt, wat wel pleit voor de voor- en achterhoede. Fl. 14e, 19e pr.; Willem» Brink IJ Bak 17e jbr. De eerste duif werd geconstateero 38 min. II) sec., de 20ste om 1 uyi sec., zooda t het concours verliep ii en P. '1 om 12 uur 4 min. seconden. Adspirar iten: Boogert ie, 3e pr.ï Geus P'. Naar Nad. Ooit-lndl#. duiven luidtMulder (kampioen)] v. d. Wal i3>3 p.; de Wit 112 p.; B Leeuwen 79p.; Peters 73 Pd Bun ker 67 p.; K.l Bak 48 p.; Kok 38 p Willems 38 ip.; P. Bak 35 Pd HT Kramer 32 p.\; Hoogvorst 28 p.; tle 1'oer 19 p.; de Groot ili p.; Jacobs 18 p.; qjttevanger n p.; Koopman» Jp p.; Latjes 7 p, 149 punten; ink 109 Pd 68 p.; Duin Maas 38 p. llema 32 p. •a-'v, vsiiuuiuuu <1 tlil UC tlUOpil uillvll 1 Boogert (kampioVen) 79 p.; Geus J7° P*i v- 'boo 9 p. I De heer Mulder, en jonge duiven is, het geheel. Zaterdagmiddag v; voor Dordrecht (navluc duiven), van half 2 tot h tevens kampioen over 3 tot 6 uur Inkorven met oude en jonge f 3 klokken regelen. Schagen. SPARTA-NIEUWS. Zoo is hervat als de A.-middcnvoor de bal met ontzettende vaart lü 't zijnet geplaatst. De gasten hebben nu bijna steeds het initiatief; hun mooi uitgevoerd open spel bezorgt de witte verdediging zeer veel werk, de backs weren zich echter uitstekend en ook de keeper laat in deze periode zien waartoe hij in staat is. Even komt er opluchting. Burgers krijgt den bal, hij wacht te lang om dan een te zacht schot te lossen, maar even daarna heeft hij dan toch succes na flink doorzetten. Er was 13 min. ge speeld. Maar nauwelijks is afgetrapt, als een laag schot in den rechterbenedenhoek Wit vol komen verrast. De ie klassers hadden nu weer de leiding en lieten zich deze niet meer ont nemen. 4 min. later was het al 42. Sporadisch worden nu de H.-aanvallen; uit een goed op brengen van Rijkers kopt de Boer net over. Ran en Bak gaan nu binnen spelen. Juist is deze omzetting geschied, als laatstgenoemde de Boer in staat stelt met een prachtig boog schot den A.-keeper voor de 3e maal te laten visschen (4—3). Burgers zal gelijkmaken, als hij vlak voor doel ongeoorloofd tegen den grond geloopen wordt, welke handeling onge straft blijft. Er moet nog een kwartier gespeeld worden, een kwartier wat een ware débacle voor de thuisclub zou worden. Nadat Kluin met 2 formidabele schoten den stand op 6—3 had gebracht en Bak na een doorbraak den achter stand nogmaals wist te verkleinen, was 't met Helder gedaan, niettegenstaande taai stand houden van de verdediging waarin vooral Jan maat den toon aangaf. Wit begint vreemd te doen: naar een schuiver van den middenvoor strekt hij geen hand uit (7—4), evenzoo met een volgend schot (84). Als de A.-voorhoede tenslotte nog driemaal weet te scoren, komt einde nog met een onverwacht groote Sparta-Adspiranten speelden te Schagen I tegen die van Barsingerhorn en 'verloren met 37- Sparta-veteranen speelden te Schagen tegen Sparta 3, doch de ouderen werden door de jongeren duchtig geklopt met 62. En Sparta 2,3-combinatie speelden te Oude-1 sluis tegen Doska 1 en overwon met 42. Zondag 26 Aug. zal te Schagen een serie- wedstrijd worden gespeeld, die uitgeschreven I is door Sparta. Deelnemers zijn Sparta 2, Schoorl 1, Succes van Wieringen en Juliana- dorp. Wieringen. het nederlaag voor de witte kleuren. Er was weinig publiek. FL NEDERLAAGWEDSTRIJDEN H. R. C. H. R. CDe Spartaan 8x. Een geanimeerde wedstrijd. Goed spel van beide partijen. Een verdien* de doch geflatteerde overwinning. Hoewel de temperatuur zich feitelijk niet leende, om met spirit te spelen, kunnen we werkelijk zeggen, dat er met veel animo ge speeld is. Uit alles bleek, dat het tegen de com petitie loopt, zoodat beide partijen, vooral voor de rust, zich geheel gegeven hebben. De Racers, die we van den zomer nog niet hadden zien spelen, zijn ons bijzonder meegevallen, zoowel wat spel als schot betreft. Het was dan ook wel te zien, dat de training in goede handen is. Alleen werd de bal oi., geheel onnoodig, nogal eens te hoog gespeeld. Overigens werd er goed gespeeld, en de afstanden tusschen de verschillende linies was in orde. Het kan r.iet anders, of met dit elftal moet in de competitie een goed figuur geslagen worden. De Spartaan speelde ook lang niet slecht, maar het zóo .hoog noodige schot ontbrak. Als ver ontschuldiging diene, dat de rechtsbinnen op het appèl ontbrak, de invaller hiervoor had den ze beter thuis kunnen laten, want deze heeft niets gepresteerd. Een kort verloop over den wedstrijd laten we hier volgen: Om 2.40 fluit scheidsrechter Prins van Alk maar de elftallen in veld: Beide partijen ver schijnen met invallers. Bij H. R. C. ontbreekt Kapel, waarvoor Roobol invalt, terwijl bij De Spartaan Kuikens, en Ohm absent zijn, waar voor Bos en Mulder invallen. Daar de H. R. C.-aanvoerder den toss gewonnen heeft, trapt Vonk voor Spartaan af. Er wordt direct flink op den bal gezeten. Het is dan ook een ver deeld spel, waaruit blijkt, dat de Racers ge vaarlijker voor doel zijn dan de Spartanen, hoe wel doelpunten voorloopig uitblijven. De Racers krijgen de eerste corner te nemen, welke, hoewel goed genomen, overgekopt wordt. De verdedigingen weten voorloopig stand te houden, maar na 10 min. spelen, is het invaller Roobol, de beste van hedenmiddag uit de voorhoede, die met een tam schot, via den paal, buiten het bereik van De Spartaan- keeper, zijn club de leiding geeft (10). Als weer afgetrapt is kan een Sp.-back niet an ders doen dan corner trappen, om verder on heil te voorkomen. De Racers behouden het beste van het spel. Na een half uur spelen is het wederom Racing, die doelpunt. Beneker weet, na goed spel, de verdediging te passee ren en schiet onhoudbaar in, 20. Spoedig daarop is het 30, welk punt zonder tegen stand werd gemaakt, daar de gasten voor ver meend buitenspel bleven staan. De gasten doen Succes-nieuws. Zondag speelde Succes II haar 3den en laatsten wedstrijd voor de door haar uitgeschreven neder laagwedstrijden en het is S. II ook ditmaal gelukt wederom met een overwinning uit het veld te komen. Doordat S. II deze drie wedstrijden alle heeft gewonnen, blijven de prijzen dus ook in het bezit van Succes. Jammer, dat zoo weinig veree- nigingen zich hadden opgegeven om aan deze wed strijden deel te nemen. Om ruim 2 uur laat scheidsrechter Kelder van Den Helder beginnen en brengt Sparta van Den Helder den bal aan het rollen. Het is een mooi gelijkopgaande partij en om beurten verkeeren beide doelen in gevaar. Na ongeveer een kwartier spelen weet Hein uit een mooi doorgegeven bal van Rijnders voor Succes 10 te maken. Aan den anderen kant weet Sparta een gevaarlijke door- braak te onderscheppen, welke Liemberg Juist op tijd tot corner weet weg te werken, welke echter niets oplevert. Kort hierop weet Sparta met een goed gericht schot van nabij gelijk te maken 11. Tot rust blijft de stand onveranderd. Direct na de rust Krijgt Succes weer een mooie kans, welke echter niet benut wordt Hard wordt echter aan weerskanten gewerkt om de leiding en het is Succes welke door mooi samenspel er 21 van maakt Lang heeft Succes hier echter geen pleizier van, want kort hierop is het Sparta, welke weer den gelijkmaker in het doel deponeert 2—2. Door uitloopen had Jaap dit punt kunnen voor komen. Na verloop van eenigen tijd weet Hein den Sparta-keeper voor de derde maal het nakijken te geven 32. De laatste oogenblikken werd er wat te forsch gespeeld, waardoor 2 spelers van Sparta uitvielen, wat echter wel jammer was. In den stand kwam verder geen verandering meer, zoodat Suc ces verdiend heeft gewonnen met 32. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Donderdag werden de wedstrijden vervolgd met den Weg-wedstrijd, een parcours van 192 K.M. De uitslagen zijn: kampioen der beroeps- rijders werd de Belg Ronsse in 6 uur 20 min. 10 sec. Amateurkampioen: Grandi (Italië) in 6 uur 56 min. 8 sec. De sprintwedstrijden werden Zaterdag ge houden; onze landgenoot Moeskops was ook van de partij. Deze won zijn serie, zoomede de kwart-finale, doch viel in de demi-finale af. In den daarop volgenden wedstrijd om de 3e plaats werd hij evenmin geplaatst. Het kam pioenschap werd gewonnen door Mie hard (Frankrijk), die in 2 ritten de ie plaats bezet te, vóór zijn landgenoot Faucheux. De Franschman, die ook het vorig jaar zege vierde, heeft dus met succes zijn titel dedigd. DE ZWERVER. x Zeg, jongens, houdt dien hond daar, Dat leelijke, vuile beest, Zeg, laten we hem gaan vangen, Dat wordt me eerst een feest Bang moet je heusch niet wezen, Och, kom, hij is niets waard, Zeg, smijt hem met dien steen daar, Of bindt dien aan z'n staart. Het beest krimpt in elkander, Het stumperige dier, Zijn arme hondenleven Is hem heusch niet tot pleizier. Want jongens, hoor, zijn baas toch Was, als jullie, zonder hart, Toen de stakker hem verveelde, Och, toen begon de smart. Geen plaatsje om te slapen, Geen drinken, stukje brood, Als hij 't niet kon stelen Uit vuilnisbak of goot Zeg, jongens, ik weet beter, Och, laat 't beest met vreë, Of.... geeft hem een goed woordje, Neemt een broodkorst voor hem mee. Zie 't beest eens in de oogen, Die ziel'ge oogen, trouw, En dan, je voelt van binnen Een tikje van berouw. Rea. 2 Tijdstip laatste buslichting a.h. postkant. Naar Nad. Waat-lndll. Naar Suriname 8-80 'b ar. <L80 'nar. 6.80 '«tv. 6.80 'tav. Wanneer gij eenig uitslag bij uw kind waarneemt, laat dit dan direct den dokter zien. Waf vandaag nog een klein plekje is, kan zich morgen al uitgebreid hebben. De kans bestaat, dat het besmettelijk is voor anderen. Stuur daarom nooit een kind met uitslag naar school, zonder den dokter om raad gevraagd te hebben. ver- ZWEMMEN. Miss Hawke zwemt over Het KanaaL Miss Ivy Hawke is er Zaterdag in geslaagd, na een tocht vol moeilijkheden, het Engelsche Kanaal over te zwemmen, lezen we in de Tel. Haar tijd bedroeg 19 uur en 16 min. Zij is de 14e die den tocht volbracht heeft en de 5e vrouw. Ame Borg vestigt een nieuw wereldrecord. Bij de internationale (zwemwedstrijden 'te Boedapest verbeterde Arne Borg in het no. 1000 M. het wereldrecord door dezen afstand te zwemmen in 13 min. 2 sec. Tweede werd de Amerikaan Crabbe (13.33 2). Miss Norelius won het no. 100 M. schoolslag in 1 min. 11.8 sec. 50 M. rugzwemmen werd gewonnen door Kojac in 32.6 sec. POSTDUIVENVEREENIGING VICTORIA. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 12 I Augustus haar laatste buitenlandsche prijs- vlucht met onge duiven vanaf Noyon (België) Afstand 394 K.M. Los 7.55 uur. Wind Zuid prachtig weer. Op deze vlucht werd tevens dé wisselbcker vervlogen, waarvan de heer Brink houder was, en welke thans gewonnen is door den heer v. d. Wal. Prijzen en diploma's werden behaald als I volgt: v. d. Wal ie, 8e, 9e, 20e pr.; K. Bak 2e pr.; v Leeuwen jje„ 18e pr.; de Wit 4«, 7e, ne pr.; Mulder 5e, 6e, ne pr.; Bunk 10e, i$e pr.; vertroxexr gods naar DIENST. NH.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 8