MENIE COURANT Segenjas-Demisaison HERMAN NYPELS' UIT DE WIJDE WERELD Prijzen IS, 20,25,30,35,40,45,Bögld. TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1928 Onze stadgenoot, de heer G. W. J. Gerrits, kapper alhier, heelt een acht- daagsche vakreis gemaakt naar Parijs ter verkrijging van een certificaat van de Eoole Technique aldaar, de eerste cursus te Parijs, waar de nieuwste kapsels wer den gedemonstreerd. Het certificaat werd den heer Gerrits uitgereikt voor eigen werk dat daar gedemonstreerd werd. Op de school Eugène verwierf de heer Ger rits het diploma voor zjjn permanent wave en watergolven. Onze plaatsgenoot, de heer Th. J. P. Teerink slaagde te 's-Gravenbage voor de Nijverheidsonderwijsacte Nk. (Instru- memtmaken en practijk eleotro-techniek). BEGRAFENIS OFFICIER M. S. D. Ie KLAS^Ejj W. VAN DER VEEN. $EJ|V De begrafdral'wan den in Indlë bij een vliegongeluk orKgekomcn officier MJ3D. Ie kl. K. W. van der Veen zal a.s. Maan dag plaats hebben op de. algemeene be graafplaats te Hulsduinen. De stoet ver trekt te 12 uur van het Marine-hospitaal. De ter aardebestelllng, ofschoon niet of ficieel en ook niet met militaire eer (dit is reeds in Indië geschied') zal niettemin een bizonder karakter dragen. DE WETHOUDERSVERKIEZtNGEN. Door het bestuur van de veïeeniging „Gemeentebelang", is in overleg met de Raadsfractie, het volgende besluit geno men: „Overwegende, dat bij de verkiezing „van den hear E J. Bok als wethouder, in „geen enkel opzicht, nóch door den heer „Bok, nöch door de Raadsfractie van „Gemeentebelang", iets is gedaan, dat „den toets van goede trouw en eerlijkheid „niet kan doorstaan, besluit niettemin, „naar aanleiding van het rapport van den „Eereraad, dat de heer E J. Bok zijn zetel „als wethouder zal ter beschikking stellen". AANBESTEDING. Door den Intendant der Zeemacht werd Dinsdagmiddag ten zijnen bureèle aanbe steed de levering van 120.000 K.G. klei- aardappelen of 120.000 K.G. geèlvleezige zand-aardappelen, ten behoeve van de Zee macht, het Marine-hospitaal en het Kon Instituut voor de Marine, gedurende het tijdvak 1 September—1 November 1928. De volgende billetten waren hiervoor in gekomen: F. Koster, Anna Paulowna, klei- en zandaardappelen 4.07'; J. v. Amesfoort, Den Helder, klei- en zandaardappelen 4.70; W. A. Swaters, Den Helder, klei- 4.98, zandaardappelen 6; P. J. de Zoete, Anna Paulowna, kiel- en zand-aardappe len 4.96; J. van Os, Den Helder, klei- 4.97, zand-aardappelen 5; P. Postma, St Anna Parochie, klein- en zand-aard appelen 5.14; C. van Os Czn., Den Hel der, klei- en zand-aardappelen 5.46; J. A. v. <L Linde, Nieuw-Beierland, klei- en zand-aardappelen 5.95. Alles p. 100 K.G. WERKZAAMHEDEN RIJKSWERF. Ons bereikten geruchten, dat op 's Rijks werf dag en nacht gewerkt wordt om een cnzer oorlogsschepen in gereedheid te brengen. Aangezien daaraan allerlei com mentaar werd verbonden^ leek het ons ge- wenscht te bevoegder plaatse hiernaar een onderzoek in te stellen. Wij kurmen thans mededeelen, dat de hierbedioelde commentaren allen grond missen. De zaak is eenvoudig deze, dat de „Piet^ Hein", tijdens de verloven der bemanning, de jaarlijksche schoonmaak en herstellingen ondergaat. Deze werkzaamheden zijn wat tegengevallen en daar het schip weder in dienst moet worden gesteld als de beman ning van verlof terugkomt, is order ge geven voor overwerk. DE BRANDKAST VAN DE POLITIE En de hulp van een man van het vak. Te Atlantic City kwam 's nachts een slordig gekleed man het politiebureau binnenstappen en vroeg om onderdak. Mei wees hem een plaats aan en gemand schonk veel aandacht aan hem. De poli tiemannen waren n.1. bezig met een zeer ÏÏÏg probleem. De groote brandkast van het politiebureau, aldua vertelt de'Daily TelepraDh zat op slot en de aanwijzing ^ir^btaatie, die men moest weten om haar te openen, was in de brandkast mZÏwist het dingopen te bflgon, ^TlnW^rSr^teV 'ZESDE GEMEENTE-CONCERT, te geven door het Stedelijk Muziekcorps, Helder, op heden- (Donderdagavond) van 8.80—10 uur ln de muziektent in het Plantsoen. Directeur Jb. ter Hall.' Programma: TUINCONCERT „MORGENROOD". Zaterdagavond rt© half negen zal ide Zangvereeniging „Morgenrood" onder di rectie van den heer F. van der Mey, een concert geven in den tuin van Casino. Een zeer afwisselend programma zal wor den uitgevoerd en tuissohen de nummers in de zaal gelegenheid zijn voor dansen. Bij ongunstig weder zal het oonoert eveneens in de zaal plaats hebben. De uitvoering is voor het publiek toeganke lijk tegen een entree van 25 ct. LEVERING VAN MFT.lT ENZ. OP ZONDAG. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de Verordening op de levering van melk en melkproducten op Zondag in de ge meente Dén Helder, vastgesteld door den Gemeenteraad op 24 Juli j.L, in werking is getreden op 21 Augustus 1928, zoodat de bepalingen dier verordening reeds a.s. Zondag van kracht zijn. JNDIENSTELLING DER NIEUWE SYNAGOGE. In een morgenmiddag te houden open baren dienst zal het nieuwe kerkgebouw der Israëlitische gemeente in gebruik wor den genomen. Behalve het Dagelijksch Bestuur der gemeente zullen daarbij tegenwoordig zjjn vertegenwoordigers van de verschillende kerkgenootschappen ter plaatse, burgerlijke en militaire autori teiten, alsmede Joodsche kerkelijke auto riteiten uit Amsterdam en Alkmaar. Of schoon het gebouw nog niet geheel vol tooid is, en het de bedoeling is dit binnen kort, na de volledige afwetrkmg, ook ter bezichtiging te stellen voor het Helder- sche publiek, kan het nochtans reeds voor den dienst in gebruik worden genomen. In ons nummer van Zaterdag zullen wij eene beschrijving van dezen bouw geven en verslag uitbrengen over de plechtige indienststelling, die voor onze Israëliti sche medeburgers een belangrijke gebeur tenis is. Reeds nu kan worden gezegd, dat het uiterlijk van het kerkgebouw, waarvan de schutting verwijderd is, bewijs geeft, dat hier door den heer Elte inderdaad een monumentaal bouwwerk tot stand is ge bracht, dat een aanwinst voor onze stad moet worden genoemd, „Zoo moesten we er nog een vijfentwintigtai hebben, daar zou de stad van opknappen", dat was een oordeel, dat wij nu reeds vernamen. Aan dat uitwendige, waarbij in vele opzichten gebroken is met traditie, past zich het in wendige geheel aan. Te half twee vangt de godsdienstoefe ning aan, terwijl de feestelijkheden in be sloten kring Zaterdag en Zondag I11 „Musis Sacrum" worden voortgezet. DE GOEDKOOPE TREIN NAAR ARNHEM. De animo voor den goedkoopen trein naar Arnhem en Nijmegen, die gisteren in den vroegen morgen vertrok, was niet bi zonder groot, beter is misschien te zeg gen, zeer gering. In totaal gingen er 118 passagiers mee, waarvan 8 2e kl. en 110 8e kl. Van deze 118 reizigers hadden zich er 14 tegen regen verzekerd. Of ze hun geld terug zullen krijgen? Wanneer het in Arnhem en Nijmegen zulk weer is ge weest als gisteren hier, dan in geen geval. Het is te begrijpen dat er niet veel lief hebberij voor het uitstapje was. De dag is te lang, de reis te ver. Wanneer men '3 morgens reeds om vijf uur op moet en 's avonds pas om' twaalf uur thuis komt, bedenkt men zich nog wel eens een keer over zoo'n pJeizier(?)dagje. Vroeger wer den dergelijke verre toobïjes dan ook voor twee dagen georganiseerd en dat zou de animo niet weinig doen toenemen, als de directie der spoorwegen daartoe weer zou Ingezonden Mededeeling. Voor belde doeleinden geschikt. Qegarandeerd waterdicht. De nieuwste soorten. Zeer gemakkelijke pasvorm. kledingmagazijnen, den helder - schagen. havelooze aan het werk en zei na een oogenblik: nu kan zij open. Een agent draaide aan de kruk en de deur ging open. Rustig vertelde de man verder: Ik was een wereldrecordhouder op dit gebied, maar ik heb in Missouri tien jaar in de gevangenis gezeten en daar bedank ik voortaan voor. De politiemannen gaven hun helper en vroegeren tegtenstander een degelijk maal en een goede slaapplaats en zorgden er bovendien voor, dat hij een eerzaam baan tje kreeg om in zijn levensonderhoud te kunnen voorzien. DE STRIJD TEGEN KERK EN GODSDIENST IN RUSLAND. De sowjetpers klaagt er den laatst en tijd! over, dat de anti-religieuze propa ganda „ingeslapen" is. Terwijl de organi saties. welke gevormd zijn om godsdienst en kerk te keer te gaan, niet genoeg ijver betoenen, waken de kerksche kringen in de 'bevolking beter voor hun belangen. Zoo meldt de Prawda, dat in het gouver nement Kaloega verscheidene officieel op geheven kloosters rustig voortbestaan, na dat de monniken zich kwansuis in land bouwcoöperaties volgens sowjet-systeem georganiseerd hebben. Er is nu een bij zondere commissie ingesteld om de hok- overgaan. Een uitstapje als dit is uitflui tend voor genoegen, het genot <xm eens te genieten van de schoone natuur in Gelder- land's mooiste omgeving» Van familiebe zoek is hierbij zoo goed als geen sprake. Is dit laatste het geval, zooals bij dagreis jes naar Amsterdam of Rotterdam, dan is de animo direct veel grooter en komt het er ook niet zoo erg op aan of men een uur- 1je vroeger weg moet en later terugkomt. Of de trein voor Rotterdam, die volgen de Wv>ek loopt, groote belangstelling zal trekken staat ook nog te bezien. Deze trein n.1. neemt zijn route niet over Leiden en Den Haag, doch over Amsterdam en Utrecht, zy, die anders voor een bezoek aan Den Haag van dezen goedkoopen trein gebruik zouden maken zullen hiervan nu dus afzien. Het is oJL geen snuggere zet van de spoorwegen. GOEDKOOPE TREIN NAAR ROTTERDAM. Op Woensdag 29 Augustus a.s. zal wederom een goedkoope trein loopen en wel naar Rotterdam (Maas) waaraan een boottocht verbonden is door de Rotter- damsohe havens, met oen der salonbooten van de reed© rij „Fop Smit en Co". De prijzen voor heen en terug bedragen, met inbegrip van den boottocht, van Den Helder tot en met H. Hugowaard 2e kl. 466, 3e kl. 3.25. De deelnemers kunnen zich bij het nemen van plaatskaarben, tegen regen verzekeren. De trein vertrekt van Den Helder des morgens te 5J59 u., A. Paulowna 6.17, Scha- gen 6.53. Aankomst te Rotterdam (Maas) 9.45. Vertrek van daar 20.07 u. Aankomst te Behagen 22.59, A. Paulowna 23.13 en Den Helder 23.29. Vertrek van de boot voor de rondvaart heeft plaats te 10.15 u. De ligplaats van de boot is tegenóver het Maasstation. De verkoop der plaa:skaarten, tot een beperkt aantal, is aangevangen op Woens dag 22 en wordt gesloten Dinsdag 28 Aug. 1928 ten 16 uur of vroeger, indien het vastgestelde 'aantal zal zUn uitgegeven. KINDERVOORSTELLING TER HALL. Bij de revue ter Hall behoort ook de kinderrevue, die des Woensdagsmiddags gegeven' wordt. En dat-ie midden in de vacantie valt, is geen bezwaar voor een volle zaal, want ieder aanwezig Nieuwe- diepertje heeft wel een stuk of wat logé- tj©9, die de leege stoelen van de jongens en meisje®, die de stad uit zijn, innemen. Zoodat het Woensdagmiddag flink ml was. Het gezelschap ter Hall geeft zijn jeug- lig geraamte-met-kleurige-lapjes, terwijl de revue kleiner dan die voor de avond voorstelling, maar de mooiste tafereeien in precies dezelfde opstelling en oostu- meering zijn erin verwerkt. En de tekst is volkomen in kinderlijken stijl. Begon het niet met een heusche school, weliswaar een oostersohe, maar met een bord en een meester en een troep ondeugende jongens, die hoestten en lachten en leven maakten, zoo, dat de meester (welke ook werkelijk luistert naar den naam de Meester) zijn sierlijken hoofddoek een en andermaal kwijtraakte en zelfs onderste boven op zijn u-weet-wel rolde. En de ondeugendste van aEen is Abbie Slof, die eigenlijk Mohammed Ali en nog zoo'n paar namen heet, maar wegens zijn groote sloffen en het gemak maar Abbie Slof wordt ge noemd» Coba Kinsbergen, die de rol van Abbie vervulde, had zelf schik erin en Va der Haasan (Bood) niet minder. Op zoek raar tante Fatje (de ©enige, die Abbie ge- neizen kan van z'n ondeugden) komen ze vaste monniken van hun plaats te drijven, die het middelpunt geworden was van Koelald en kooplui. Ook in Centraal Azië wordt opnieuw getracht den weerstand van de op godsdiensrtigen grondslag gevorm de corporaties te breken. De oentrale exe cutieve van Oezbekistan heeft gelast dat alle landerijen, boom- en wijngaarden van deze wakoefs in beslag genomen en onder de armste bo .ren verdeeld moet worden. DE GESCHIEDENIS VAN EEN BOUQUET. In de palelzen van Justitia spelen, be halve treurige, zich dikwijls dwaze toonee- en af en zoo weet de Figaro het volgende geval te verhalen, dat dezer dagen in het paleis van justitie te Parijs is gebeurd. Een dame, die niet wist hoe zij een rechter zou bedanken, die een vrij kiesche zaak op minnelijke wijze voor haar had ge schikt, verscheen 's middags in het kabi net van den magistraat met een prachtige bouquet. De rechter, hoewel zeer getrof fen door de vriendelijke bedoeling, be dankte de dame hartelijk, maar meende de bloemen te moeten weigeren en de grif fier, een niet meer Jonge celibatair, deed met veel waardigheid hetzelfde. Maar de dame moest haar dankbaarheid luchten en aoo liet zij haar bouquet achter in het den toovenaar (Steffan) tegen, die in min der den geen tijd de prachtige roode pa rasol van Abbie omtoovert in een grieze lige geraamte-met-kleurlge-lapjes, terwijl Abhie zelf het losgetornde overtrek in zjjn hand houdt. Om niet te spreken van het geheimzinnige oabinet, dat ze ook wed in de groote revue konden inlasschen, want de grooten zullen er evenveel plelzier ln hebben als de kinderen. Denk eens aan: de stoelen, de tafel, de fleeschen, de glazen, komen zoo maar uit de lucht rollen en de hoed, die je naast je op tafel legt, draait zich hardnekkig tot tweemaal toe weer op je hoofd, zonder dat je er een hand naar uitsteekt. De jongens en meisje® zullen het dan ook wel betreuren, dat dit alle® voor de laatste maal gegeven wordt en dat we het gezelschap niet weer te zien krilgen. Sio transit: er is een tijd van komen, er is een tijd van gaan, en er zal wel weer wat anders komen om ons bezig te houden nu Abbie Slof er niet meer is. WINKELNJEUW& In de Molenstraat 42 tegenover de oude zaak heeft de heer S. Make laar zijn nieuw-ingeriohte zaak in groen ten, wiinen en limonades etc. ge opend. De groote attraotie voor de huis moeders hier Is, behalve de ruime en frlssche winkel, de praotlsohe aardappel schllmachine, die in een oogwenk doe hetgeen moeder de vrouw een vervelend half uurtje of meer 1 kost: het schil len van de aardappels. Voortaan kan men ze bij den heer S. Makelaar geschilc koopen. De heer K. Duinker was aannemer van den verbouw, de heer Rosa verzorgde de toonbank van granio, de heer Schoone veld het schilderwerk, terwij) de firma Schellinger de electrische installatie aan bracht. De nette en ruime winkel ls een aan winst voor dit stadsgedeelte en zal zich naast de bestaande, ongetwijfeld ook nog nieuwe cliëntèle verschaften. De firma gebr. Polak heeft hetnoodlg geoordeeld haar dans- en tooneelzaal, ons allen bekend als »Musis Sacrum*, 'n gron dige restauratie te doen ondergaan, speci aal wat betreft de beschildering der muren Op zoo'n groot oppervlak voldoet een schablonen-patroon op den duur niet; de heeren Polak hebben daarom den heer Neyts geraadpleegd en deze zorgde op de van hem bekende wijze voor een aardige wandvulling. Deze doorloopende wandbe- schildering is gehouden in paars, rooc en groen, hetgeen aan de zaal, speciaal met avondbelichting (waarop het ook ge maakt is) een intiem warm karakter geeft, De verlichting is. voorts uitgebreid, door dat een grooter aantal punten is aange bracht. In totaal zijn er nu 17 lichtkappen langs de wanden (behalve de bovenlichten), die in oranjekleur zijn gehouden en welker motieven in het geheel der beschildering aanpassen. »Musis Sacrum* kan door een en ander zonder zorgen den winter tegemoet gaan en de Heldersche jongelui zullen nog met den temeer animo den charleston enz. leeren. Wie weet wat een gezellige avon den wjj nog in Musis krijgen dezen winter. EEN ONGELUK. Dinsdag had in de smederij van den heer Bijl op de A. Binnenhaven een on geluk plaats, dat wonder boven wonder geen slachtoffers eisohte. Van een lasch- apparaat sprong een dop af met een zoo geweldigen knal dat de bewoners uit de omgeving verschrikt naar buiten kwamen hollen, om te zien wat er aan de hand was. Er ontwikkelde zich een geweldige massa rook in de smederij. Gelukkig bleken er geen persoonlijke ongelukken te 'hebben plaats gehad. HET KANONGEBULDER Of DE SPOOR- EN BASSINGRACHT. Een machtelooze politie. De vuurwerkontploffmgen in de omge ving van Spoor- en Bassingraoht houden aan. Wel zijn de knallen, die aan het af schieten van een kanon doen denken, in kwantiteit verminderd, de kwaliteit van 't vuurwerk is er niet op achteruitgegaan. De nieuwste attractie vormt het leggen van eenige aangestoken voetzoekers of knalbommen onder een blikken bus, met het gevolg dat deze bus, na de ontploffing, een tiental meters de lucht ingeslingerd kamertje van den bode. En toen nu deze, die daar wat wonderlijk met de mooie bloe men zat, een kudde toeristen uit de Sainte Chapelle zag komen schoot hij op een be koorlijke vreemdelinge af en bood haar de bouquet aan. „Uit naam van de justitie" zeide hij. De Figaro denkt, dat deze vreemdelin gen thuis wel geen kwaad van ae Frau- sche justitie zullen spreken. DE KONING EN DE KAPPER. Een dezer dagen is de Engelsche hof- kapper gestorven, de man, wien sinds ja ren de eer te beurt viel, de hoofd- en baard-haren van de heele vorstelijke fa milie te mogen verzorgen. Die kapper stond in de gunst bij den koning, maar als die gunst hem al te zeer naar het hoofd gestegen was, en hij „airs" begon aan te nemen, dan wist de vorst hem altijd weer met een aardig woord op zijn plaats te zetten. Zoo had de koning hem eens de gróóte eer aangedaan hem uit te noodigen voor een bal in het Buckingham-Palace. Den volgenden dag, toen de kapper be zig was, ?s konings haar te verzorgen, vroeg die hem vrlendelijk-gemoedelijk. En?.... Hebt u zich gisteren nogal geamuseerd? Hoe vond u het feest? wordt, om zoonoodlg terecht te komen op het onschuldige hoofd van een voorbij ganger. Men ziet dus dat de aardigheid lang niet van onsohuldlgen aard ls en het is dan ook niet te begrijpen dot de politie hier niet strenger tegen optreedt, zoodat deze gevaarlijke liefhebberij nu reeds een week avond aan avond kan plaats hebben. Men moest den verkoop van dergelijk gevaarlijk vuurwerk kunnen verbieden, anders vreezen wij dat er volgend© week, op den verjaardag van H. M. de Koningin, een dubbele hoeveelheid afgestoken zal worden, wat wel eens gevaarlijke gevol gen zoiu kunnen hebben. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der gemeen te Den Helder op Dinsdag 28 Augustus 1928, des namiddags 8 uur ten Raadhuize. Notulen. Vaststelling der notulen van de verga dering van 24 Juli 1928. Ingekomen stokken. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het raadsbesluit van: a. 8 Mei j.i. tot afstand (en onderhoud) van .graven aan The Imperia! War Graves Oom ml salon; b. 24 Juli j.L tot verhuur van weiland aan T. Prins; 0. 24 Juli j.L tot verkoop van grond aan J. IJ. van der Leek; d. 24 Juli J.L tot verkoop van het erf pacht terecht op ©en perceel duinterrein aan A. Burgers; e. 24 Juli J.L tot verkoop van het erf- 5 achter echt op een peroeel dulnterrein aan Dijkstra; f. Besluit van Gedeputeerde Staten tot het verdagen hunner beslissing ten aan zien. van het raadsbesluit van 24 Juli J.L tot het in erfpacht uitgeven van grond aan de provincie Noord-Holland; g. Besluit van Gedeputeerd© Staten tot het verdagen hunner beslissing ten aan zien van het raadsbesluit van 24 Juli j.1. tot vermindering van den omvang van het onderwijs aan gemeenteschool no. 8 en tot het geleidelijk laten uitsterven van die school; h. Bericht van ontvangst van Gedepu teerd© Staten van de Verordening op de levering van Melk en Melkproducten op Zondag. (Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen). j. Verzoek van Mevrouw A. H. Mari- nus-van Aken om ontslag als onderwij zeres aan school 11. (Voorgesteld wordt dit ontslag eervol t© vérleenen met ingang van den door Bur gemeester en Wethouders te bepalen dag). k. Verzoek van de afdeellng Den Hel der van den Alg. Ned. Bouwarbeiderabond om middelen te willen overwegen tot het verkrijgen van een betere verbinding tus- schen Den Helder en Wieringen voor de te Wieringen te werk gesteld© leden dier organisatie. (Voorgesteld wordt dit stuk te stellen ln handen van Burgemeester en Wethou ders ter afdoening). Winkelsluiting. Voorstel tot het vaststellen van een nieuw© Verordening op de Winkelslui ting. Voorwaarden electrlclteitslevering enz. Voorstel tot wijziging van de voorwaar den voor de levering van electrisoheo stroom, gas en water. Drankwet Reolame tegen den aanslag van J. Bon- neke in het vergunningsrecht met voorstel van Burgemeester en Wethouders om den opgelegden aanslag te handhaven. Subsidie. Voorstel tot het verhoogen van het sub sidie van de muziekvereeniging „Helder's Fanfare Corps". Aanleg straten. Voorstel tot het leggen van ©en straat van de Krugerstraat naar de Laan enz. Precariorechten. Voorstel tot wijziging van de Verorde ning op de heffing van rechten voor ver gunningen tot het tijdelijk in gebruik heb- O, ik heb me uitstekend geamuseerd, antwoordde de kapper. Het was een prachtig feest. MaarUwe Majesteit moge het mij vergeven ik vond.... ik vond, dat het gezelschap wel een beetje., „gemèngd was.... U hebt gelijk, zei de koning. Het is waar. Den volgenden keer zullen we alleen maar kappers uitnoodigen. STRIJD OM EEN VROUW. De eerste Duitsohe, die een Olympl- schen titel heeft veroverd, Frau Radtke- Batschauer, is de aanleiding geworden tot een strijd tussohen eenige Duitsche steden. Toen de wereldrecordhoudster te Breslau erugkeerde, werd ze er triomfantelijk ontvangen als de „Breslauerin" die de naam van de stad had hooggehouden. Wacht even, zei Baden-Baden, evenwel, Frau Radtke is uit Baden-Baden en haar man komt uit Karlsruhe. Hier bereidde men haar dus eveneens een geweldige ont vangst. Zoodat dus thans twee Duitsche steden strijden om een vrouw als burge res te kunnen begroeten. Maar hoe de vork precies in dep steel zit, dat vertellen de Duitsche bladen er niet b]j. ten dutten, zei: Neem me niet kwahjk heeren ik was vroeger één van de mata- ttore van mijn beroep. Ik kan elke brand- fart ^eSals u me maar een stuk •schuurpapier geeft. Algemeene verbazing; men gaf hem een stuk schuurpap er en hi1 schuurde er de toppen van zijn vingers mee om ze gevoelig te maken voor het vallen van de eluiting der kloksloten. Ter wijl alle politiemannen toekeken, ging de i. Kwpsake Marsch, Alb. Schmidt. Ouverture Marie Henriitte, Montagne. 3. „Carolina Sunshine", Intermwzo, R. Smith. 4. Serenade Itallenne, Czibulka. 5. Triumph Polonaise, Berger. Gemiengde berichten-potpourrl. Jb. ter Hall. 7. La Joyeuae Entrée, Alb. Schmidt.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5