1ELDERSCHECOURANT Zenuwstele?* TWEEDE BLAD GEMENGD NIEUWS een lesuur in handwerken, naaien en strijken. VAN ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1928 Binnenland. EEN ACHTERHAALDE DIEFSTAL. Gisteren deed de 70-jarige kantoorloo- per P. J. v. d. H. van de firma B. en Z. aan den Schiedamschen Dijk betalingen bij het vrachtgoederenkantoor van het Sta tion D. P. bij den Stationssingel te Rot terdam. De looper kreeg een bankbiljet van 100 en wat klein geld terug. Bij het natellen van zijn geld bemerkte hij dat er een dubbeltje ontbrak. Hij liep terug naar het loket, legde zijn portemonnaie met in houd zoolang op een plank in het kantoor en vroeg om het ontbrekende dubbeltje. Het dubbeltje werd hem uitbetaald, maar de portemonnaie was verdwenen, v. d. H. deed aangifte bij den beambte die hem had geholpen. De beambte stelde politie van de zaak in kennis en deze stelde on middellijk een onderzoek in. Er werd na gegaan welke kantoorloopers dien ochtend op het vrachtgoederenkantoor waren ge weest en die loopers werden op het kan toor van hun firma aan een verhoor on derworpen. Zoo kwam ook een recher cheur bij een firma aan de Witte van Haemstedestraat, waar de 16-jarige loop jongen F. A. B. ondervraagd werd. De jongen zei niets van een portemonnaie te weten. Bij het fouilleeren vond men even wel de verloren portemonnaie in zijn bin nenzak. Op een dubbeltje na was al het geld nog in de portemonnaie aanwezig. Het dubbeltje had B. aan een kameraad gegeven. VERDUISTERING TE ROTTERDAM. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft Donderdag terecht gestaan de 24-jarige kantoorbediende C. B. S., gedetineerd, wien ten laste was gelegd, dat hij op ver schillende tijdstippen tusschen 80 Juli 1927 en 16 Mei 1928 opzettelijk een aantal geldsbedragen van ongeveer 8000, toe- behoorende aan de firma A. J. v. Zon Jzn. en Co., aldaar, welk geld hij voor de firma had ontvangen en geïnd, zich wederrech telijk heeft toegeëigend. Verdachte bekende. Hij had valsche kwitanties geschreven en het geld daarop ontvangen. Het totaal verduisterde bedrag zal wel ruim 8000 zijn. Er is een vrij V gunstig reclasseeripgsrapport, dat advi seert den jongen man naar den landarbeid te sturen. Verdachte zou gaarne buiten de verleiding van de stad geplaatst worden. Het geld heeft verdachte verbrast. Het O. M.: Heb je, als stadjongen wel eens wat aan landarbeid gedaan. Kun je spitten, graven? Verdachte moet toegeven nooit zulk werk te hebben verricht. Getuige H. J. H. Kramers, verdachtes patroon, verklaarde, dat verdachte ipin- stens 6258 heeft verduisterd. Bovendien .heeft hij nog eenige winkelpostjes in den zak gestoken. Het O. M. tot verdachte: Dan heb je toch als aap van een jongen vijf maanden als grand signeur geleefd. Op vragen van den president, mr. S. G. Canes, zeide getuige Kramers, dat ver dachte overigens een goede en beleefde bediende was, over wien hij zeer tevreden was. Het O.M. was het in het geheel niet met het reclusseeringsrapport eens. Het rap port kan trouwens niet gunstig worden genoemd, de verdachte wordt iemand van zwak en oppervlakkig karakter genoemd. Deze jonge man verdiende 70 per maand, was bij zijn ouders thuis en kon zich dus goed bewegen. Hij braste en ging uit en had, als hij zoo was doorgegaan, in een paar jaar wel 12.000 kunnen op maken. Een goede gevangenisstraf zal op dezen jongen afschrikkend werken. De reclasseeringsrapporten zijn er maar op gericht om den verdachte uit de gevange nis te houden, met de noodzakelijkheid, dat er een afschrikkend element in do straf moet zitten, houden ze geen reke ning. Eisch 1 jaar gevangenisstraf. Do verdediger, mr. O. W. A. Schür- mann, drong, ondanks de bezwaren van het O. M. aar op een straf, zooals het re- classeéringsrapport vraagt. Eten voorw. straf zal een opvoedende uitwerking heb ben. Uitspraak 30 Augustus. DE OP SCHIERMONNIKOOG VER MISTE JONGENS. Verongelukt De twee jongetjes van schipper Jan Teerdstra, die op Schiermonnikoog ver mist werden, zijn dood in een zandkuil ge vonden. Zij. hadden een diepe speelkuil in het duin gemaakt, welke is ingestort. Woensdagmiddag om 2 uur waren de jongens van huis gegaan en niet meer teruggekeerd. Wel was de hond, die hun vergezeld had, thuisgekomen, zoodat reeds aanstonds vermoed werd dat de kinderen een ongeluk gekregen hadden. Vrijwel de geheele bevolking van het eiland trok er 's avonds en 's nachts op uit om hen te zoeken. Men slaagde er evenwel niet in de jongens te vinden. Nadat ook den ge- heelen nacht van Woensdag op Donder dag nog gezocht was zonder resultaat, be- Belg Gendens is intusschen weer gevat en opgesloten. Ingexonden Mededeeling. (754) sloot de burgemeester telefonisch een po litiehond van den vasten wal te laten ko men. Donderdagmiddag echter trokken 2 lee raren van de Zeevaartschool er nogmaals op uit. Zij beklommen het Witduin en ont dekten daar een gat, dat klaarblijkelijk nog voor kort was gegraven. Met een stok stietten zij op een hard voorwerp, dat bij nader onderzoek een klomp bleek te zijn. Spoedig nu kwam ook een voetje bloot. Men deed de vreeselflke ontdekking dat de kleinen hier hun graf hadden gevon den. In tegenwoordigheid van politie en geneesheeren werden de beide lijkjes daarop opgegraven. Vastgesteld werd, dat de kinderen door verstikking gestorven waren. Vermoedelijk zijn zij bij het spelen onder het zand bedolven geraakt. De ver slagenheid op het eiland is algemeen. De kinderen waren 8 en 10 jaar oud. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto door locomotief gegrepen. Donderdagmiddag omstreeks 4 uur, reed die auto van den heer L. op den Zwarten- weg te Aalsmeer. Men wKde den overweg vande spoor passeeren, juist toen een los se locomotief richting Uithoorn naderde. De auto werd gegrepen en voor een deel vernield. De chauffeur, de heer L., kwam met den schrik vrij. Het uitzicht wordt ter plaatse belemmerd door een huis. UIT DEN RAAD VAN SCHAESBERG. „Van oorlog, pest en den burge meester verlost ons, Heer!" In den gemeenteraad van Schaesberg (Limburg) gaat het den laatsten tijd aller minst pleizierig toe. In de vorige vergade ring had het raadslid Lommen zich tegen over den burgemeester zeer onvriendelijk uitgelaten en dezen o.m. vergast op de spreuk: „Van Oorlog, pest en den burge meester van Schaesberg verlost ons, Heer!" De burgemeester kwam in de bij eenkomst van Woensdag met een lang be toog op de speech van den heer Lommen terug en lang niet malsch. Hij beschuldig de het raadslid van verdraaiing, en ver krachting van de waarheid en noemde hem een man met communistische allures, een bekenden pampfletschrijver en een laag sujet. Als een marskramer, aldus de voorzitter, loopt die man langs de deuren, nu eens hier, dan eens daar zijn diensten als raadslid voor het particulier belang aanbiedend, zonder het besef te hebben, dat hij daarmee zijn onbeduidendheid voor het algemeen belang ten duidelijkste aan toont. Ook zeide spr. nog, dat hij op zijn vragen en opmerkingen in den raad nooit meer zou antwoorden. En de burgemees ter hield woord. In den loop der vergade ring stelde de heer Lommen verscheidene vragen, welke de voorzitter totaal negeer de. Op het betoog van den voorzitter be loofde de heer Lommen in de volgende bij eenkomst te zullen antwoorden. Buitenland. DANSEN EN SPORT OP GYMNASIUM EN H. B. S. Het Oostenrijksche ministerie van onderwijs heeft besloten met ingang van dit najaar voor gymnasium en H.B.S. dan- sen en sport onder de verplichte leervak ken op te nemen. Onder sport worden ook toerisme en wintersport verstaan. DE GEVAARLIJKE RAKETAUTO'S. Te Kulerade had de 14-jarige zoon van een leeraar zelf een kleine raketauto ge maakt. Toen hij daarmede Woensdag een proefrit wilde doen ontplofte de geheele lading buskruit. De jongen werd zwaar ge wond en zal waarschijnlijk de oogen ver liezen. EEN BLOEDBAD TE GOERZ. Woensdag is te Goerz een vreeselijk bloedbad aangericht. Een misdadiger drong een huis binnen en doodde een jon gen man. Hij begaf zich vervolgens naar het naburige huis, waar een oorlogs invalide hem in den weg trad, die dit even eens met den dood moest bekoopen. Daar op nam de moordenar de vlucht. Tusschen de politie die onmiddellijk de vervolging ondernam en den moordenaar ontstond een vuurgevecht, dat zoolang duurde tot een kogel een dynamietpatroon, die de misdadiger in zijn zak droeg tot ontplof fing bracht. De uitwerking was vreeselijk. De moordenaar werd letterlijk in stukken gescheurd. waarvan Zaterdagnacht verwrongen is, dat keer zal tusschen Moergestel en Hilvarenbeek, gebroken is, waardoor de balans zoodanig het waterverkeer onmogelijk werd. Het ver en dag of tien gestremd zijn. de Waldeck Pyrmontkade, hoek Laan van Meerder- voort in Den Haag, welke door één agent bediend worden. Of deze palen in praktijk zullen voldoen, moet de tijd nog uitmaken. (Foto rechts). (Foto links.) Ta Santpoort werd Woensdag een groote ringrijderij gehouden, waaraan met vele sjeesen werd deelgenomen. De 84-jarige heer WIegers uit Santpoort, die niettegenstaande zijn hoogen leeftijd, een ernstige mededinger voor den zilveren wisselbeker was. „Boldershof" te Bruten, het R.K. toevluchtsoord voor vrouwelijke zwakzinnigen bestaat 25 jaar. Niet alleen volwassenen, maar ook jongeren worden hier opgenomen en liefderijk verpleegd, Tijdens Weer een ontvluchting uit de Schevenlngsche strafgevangenis. Woensdag zijn uit de bij zondere strafgevangenis te Scheveningen vier gevangenen ontsnapt. De gevangenis met de vier ontsnapten als inzet: v.l.n.r. v. d. Meer, v. d. Brande, Gendens en Kraaijenhof. Een van hen, de De brug over het Verkeersllchtpalen op Wagenrennen door vrouwen. Te Rambouillet (Frankrijk) werd dezer da gen een wedstrijd gehouden voor enkelspannen, die ge wonnen werd door het paard „Ange Pitou", gemend door Mlle Villeneuve.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5