Ds Noord-Holl. Stoomasscberij van S. TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS bericht dat met 1 SEPTEMBER de Waschprijzen worden VERLAAGD. GEMENGD NIEUWS VAN DINSDAQ 28 AUGUSTUS 1928 Onze plaatsgenoot, de heer N. Geus, slaagde te Arnhem, voor het examen kotmmies der Rijksbelastingen. Onze plaatsgenoot J. W. v. Dalfsen is benoemd tot leeraar in de natuur- en scheikunde aan de R.H.B.S. te Purmerend. POPULAIR CONCERT te geven door de Harmoniekapel „Win- nubst" op heden (Dinsdag) 28 Aug. des avonds van half negen tot tien uur in het JuLianapark. Directeur H. B. Schenkels. Programma GEMEENTELIJKE HOOFDACTE CURSUS. Belanghebbenden worden attent ge maakt op de in dit nummer voorkomende advertentie ter aanmelding voor boven- genoemden cursus. Van gemeentewege wordt hier tegen een uiterst minimaal be drag (schriftelijke cursussen vragen een zelfde honorarium) een prachtige ge legenheid geboden de volledige onderwijs bevoegdheid te verkrijgen. BALGZANDKANAAL. Ophefinig stremming scheepvaart In aansluiting bij het bericht van 14 Juli 1928 deelt de Directeur der Zuiderzee werken ons mede, dat de stremming van de scheepvaart op het Balgzandkanaal is opgeheven. DE VERJAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN. Het vuurwerk- Het Stedelijk Muziekkorps heeft aan geboden na afloop van het concert ten 9 u. 80 zijne medewerking te verleenen om gedurende het vuurwerk eenige mu zieknummers ten beste te geven. CHR. ORANJEVEREENIGING. Men schrijft ons: De Chr. Oranjevereeniging is voor nemens D. V. op Donderdag 80 Augus tus a.s. (den vooravond van den verjaar dag van H.M. de Koningin) een feeste lijke openbare vergadering te houden in de Ger. Kerk (Spoorstraat). Door de welwillende medewerking van de" Oranje-Harmoniekapel en de Geref. Zangvereeniging „Halleluja", alsmede van Mevr. Günthert—Breet (Altzangeres) en Feike Asma (Organist) is een mooi en zeer afwisselend programma samengesteld, dat er wezen mag. „Halleluja" zal o.m. de cante „Soli Deo Gloria" ten gehoore brengen. Wat de overige medewerkenden betreft, hetgeen we bij vorige gelegen heden mochten hooren, waarborgt een ge notvollen avond. Ds. E. R. Damsté van Huisduinen zal een korte rede houden over „Koningin en Vaderland". Voor verder-} bijzondorheden wordt ver wezen naar de in dit no. voorkomende ad vertentie. MET DE T.E.S.0. NAAR DE ZUIDERZEEWERKEN. Texel's Eigen Stoomboot-Onderneming organiseert, naast den vasten dienst van de „Marsdiep", die dagelijks vele bezoekers af- en aanvoert, met haar oude, getrouwe, aan ons 'allen welbekende „Dageraad" vacantietrips. Nu eens gaat -de reis met een gezelschap scholieren naar de Zuiderzee werken dan weder wordt naar Medemblik gevaren met touristen uit alle oorden des lands tezamen gestroomd, en allen zijnze opgetogen over dit zeereisje, dat, beter dan een bezoek aan Wieringen een denkbeeld geeft van -de werken betreffende de droog making der Zuiderzee. Dat er ook veel bui- tenlanders bij die touristen zijn, behoeft eigenlijk niet te worden gezegd; vooral het buitenland is enthousiast over wat de Hol- landsche ingenieurs hier presteeren, hoe ze zco maar uit zee een nieuwe provincie opdelven. En de Hollanders zelf zijn in hun hart ook trotsch op dit werk. Als ,e zoo in buitenlandsche streken gereisd- hebt,hals brekende bergtoeren gemaakt hebt, g«zet hebt in draad- en tandradspoortjes, ja, zelfs gezweefd hebt tusschen hemel en aarde in treintjes, slechts aan een stuk of vier draden hangende boven een afgrond van honderden meters, waar heusch geen staaldraadmatras of een veerende band uw rampzalige botten opvangt en terugkaatst, als gij het ongeluk mocht hebben daarmee naar beneden te vallen, maar waarin gij zonder pardon in ontelbare fragmenten en fragmentjes tusschen dennen en ander ge boomte verspreid wordt, als je dit in het BIJZETTING STOFFELIJK OVER SCHOT OFFICIER M. S. D. K. W. VAN DER VEEN. Elders in dit blad hebben wij vermeld welk tragisch ongeval Is overkomen aan den chauffeur, welke de rouwauto, waar in het stoffelijk overschot van den in In- dië om het leven gekomen officier M.S.D. K. W. van der Veen naar Den Helder werd vervoerd, is overkomen. Dit onge val, waarbij de auto met haar Inhoud te water geraakte en door een boot van de Esona weder op het droge werd gebracht, had nog verder strekkende gevolgen. Want de kist was uit den aard der zaak zeer beschadigd, zoodat de familie het noo- dig oordeelde een andere te laten maken, in welke tenslotte het stoffelijk overschot grafwaarts werd vervoerd. Deze laatste kist was evenwel van abnormaal-groote afmetingen, zoodat de aanvankelijk gegra ven grafkuil te nauw was. Eerst door het verwijderen der stutbalken kon Maandag de ter aardebestelling plaatsvinden. Maandagmiddag had deze, onder groote belangstelling van de zijde van het pu bliek, dat zich langs den geheelen weg, van Buitenhaven tot aan het raadhuis toe, in diohte massa's langs den weg geschaard had, plaats. Ook op het kerkhof was de belangstelling groot. Uit den aard der zaak droeg deze bijzetting geen officieel karakter, daar reeds in Indië militaire honneurs waren gebracht. Nochtans wa ren vele marineofficieren op den dooden- akker aanwezig, onder welke wij noemen de luit. ter zee Hetterschij, adjudant van "den schout-bij-nacht, de officieren-vlie gers Moes, Vethake en Dollemans van het vliegkamp de Kooij, en vele anderen. Ook den vloot-aalmoezenier, den eerwaarden heer Alink, zagen wij op het kerkhof, ter wijl voorts aanwezig was een deputatie van de vliegtuigenfabriek „Aviolanda" te Papendrecht, van de officieren M.S.D., kolonel de Winde, inspecteur M.S.D., Den Haag, van het Marine-Rampenfonds (dat ook een krans zond), enz. Aan het graf werd slechts het woord ge voerd door den off. M.S.D. Jongkees, welke als vriend van den overledene eenige hartelijke woorden van afscheid sprak. Hij was een goed vriend, een nobel chef, een liefdevol vader, een minnend echtgenoot, een edel mensch. Zijn laatste woorden tot spr., toen deze in Indië af scheid van hem nam, waren „tot weer* ziens". Tot de achterblijvenden zou spr. ze nu nog willen herhalen, want er is toch voor ons allen een wederzien in een ander leven. Een familielid van den overledene dank te voor de betoonde belangstelling. Een groot aantal kransen werd medegevoerd, gedeeltelijk op afzonderlijke baar. DE ZWARE BELASTINGDRUK. Men schrijft ons: Op Donderdag 23 Aug. heeft een Com missie, op een verzoek uit de burgerij, in het Militair Tehuis, Spoorstraat alhier een vergadering gehouden ter bespreking of de steeds zwaardere opgelegde belasting druk, zonder protest van de aangeslage- nen wel moet worden aanvaard. In eerste instantie is aldus besloten, de ingezetenen, belastingbetalers, bij adver tentie in de Held. Crt. op te roepen om zoo mogelijk gezamelijk daartegen te pro testeeren. Zij, die daarmede kunnen instemmen worden verzocht hun naam en adres, als blyk van adhesiebetuiging, in te zenden by leden van het Comité. Zie de advertentie in dit nummer. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Zaterdag-middag te ongeveer 5 uur heeft er tusschen Zypersluis en Burgerbrug een ernstig auto-ongeluk plaat» gehad met een Ujkau-to van de Begrafenisver. Sax uit Amsterdam, waarmee het stoffe lijk overschot, v-an den by een vliegonge luk in Indië omgekomen Off. M.SJD. Ie klasse K. W. van dec V sen-, naar het Ma rine Hospitaal alhier werd vervoerd. Door te groote snelheid^ de chauffeur berge n-bedw'i ogende buitenland meemaakt, en gij vertelt zoo terloops, langs uw neus weg, van het kleine Holland, dat daar zijn land uit de zee haalt, dan flikkert er in het oog van den buitenlander iets van bewon dering. Dan slaat hij de handen ineen over zooiets wonderlijks. En dan hoeft men heusch geen chauvinist te zijn om- dat pret tig te vinden. Omdat het altijd prettig is als de groote broer op z'n hoofd kan staan, dat die kleine althans kopje duikelen kan. Over de Zuiderzeewerken dus wilde ik het hebben. Eigenlijk meer over een reisje, met de „Dageraad" daarheen gemaakt j.1. Zondag. Zooals gezegd, T.E.S.O. organi seert tijdens de zomermaanden vacantie trips naar Harlingen, maar voor deze gele genheid was besloten daaraan teven-s een reisje naar de Zuiderzeewerken te verbin den, teneinde den deelnemers eenig idee van die werkzaamheden te geven. Nu is dat niet zoo gemakkelijk, omdat de situatie met de week verandert. Wat thans nog be vaarbaar is, is het wellicht over eenige dagen of weken niet meer. De route week ditmaal wel zeer van de gebruikelijke naar Harlingen af. De Hel- dersche menschen gingen Zondagmorgen om 7 uur met de „Marsdiep" naar Ou-de- schild en stapten tiaar over op de „Dage raad". Deze vertrok omstreeks half negen uit de haven van Oudeschild, maar geens zins in de richting van Harlingen. Integen deel, het ging naar Den Oever, welks uit gestrekte nieuwe havenwerken van zee uit zeer goed konden worden waargenomen. Ook kreeg men aldus een uitstekend idee van den aanleg van/ den nieuwen dijk, die zich straks zal uitstrekken tot aan de Frie- Bchynt met een vaart van pl.m, 100 K.M. Sereden te hebben, slipte de auto, waar oor de chauffeur de macht over zyn stuur kwyt raakte en ln het N.-H. Kanaal reed. Behalve de chauffeur zat er nog een begeleider in de auto. Deze wist uit den wagen te komen en kon worden ge red, de chauffeur verdronk. Door de motorboot „Helder" van de Esona werd de auto later op den wal ge- heschen, waarna het lyic van den heer v, d. Veen, met een Inmiddels uit Amster dam gekomen auto, naar het hospitaal ge bracht werd. Het ïyk van den chauffeur werd later met dezelfde aiuto naar Am sterdam vervoerd. De chauffeur was 80 jaar oud, gehuwd en vader van een kimd. Omtrent bovenstaand ongeluk vernemen wy nog het volgende, ontleend aan het rapport van de bemanning der Esona- boot, welke, zooals men weet, de auto op het droge wist te brengen. Toen de boot den hoek by Zypersluis omvoer, zag men een auto, die even te voren met groote snelheid gepasseerd was, te water liggen. De wagen lag op zy met twee wielen omhoogde kop der auto lag in de richting Alkmaar, zoodat de wagen over den kop moet zyn gesla gen. De bemanning maakte onmiddeliyk de boot vast; een der knechts maakte het hyschtoestel in orde, een ander be vestigde een strop om de auto. Daardoor kon men in korten tijd het voorste ge deelte van de auto ophyschen. Toen het deurtje geopend werd, viel de chauffeur daaruit. Geruijnen tijd is men bezig geweest de levensgeesten by hem op te wekken, maar dit bleek te vergeefs. Hy had een gebroken pols en bovendlbn een wonde aan het hoofd, zoodat de veronderstelling gewettigd is, dat hy onmiddeliyk tengevolge van een hevigen klap bewusteloos is geworden en alzoo geen pogingen tot redding meer in het werk heeft kunnen stellen. Nadat de pogingen om de levensgeesten by den chauffeur op te wekken, geen resul taat hadden, heeft men getracht den auto te lichten. Met zeer veel moeite slaagde men erin den zwaren, zeer solieden en kostbaren Amerikaanschen wagen met den voorkant op den wal te krijgen, waarna met de lier de auto op den wal gezet werd. Door een en ander is de boot natuurlyk met groote vertraging gearriveerd. DE SLAGERS EN DE VLEESCH- KEURIN GSWET. By de discussies in den gemeenteraad betreffende de wenscbeiykheid van de oprichting van een abbattoir, ging het in hoofdzaak om de vraag of de slagerijen kunnen volstaan met éénzelfde lokaliteit voor het slachten en worstmaken. De tegenstanders van het abattoir ware» van meening, dat dit inderdaad de bedoeling was van de regeering, indien maar niet deze beide werkzaamheden op denzelf den dag geschiedden. Op dien grond verklaarden zy zich tegen de oprichting van een abattoir. Staatsblad 805 bevat thans een Kon. Besl. van 21 Juli, houdende wyziging van het Kon. Besl. van 10 Juli 1926 tot uitvoering van artikel 10 der Vleesch- keuringswet. Het bevat een nieuwe bepa ling (toegevoegd aan artikel 3 e),luidende: Na het slachten en na de reiniging van het slachtlokaal mogen in dit lokaal slechts andere werkzaamheden, die vleesch tot voorwerp hebben, worden verricht, met dien verstande, dat het toebereiden en verduurzamen van vleesch niet gelyk- tydig met andere werkzaamheden mag plaats vinden. Hieruit blijkt dus, dat inderdaad de slagers met één lokaliteit kunnen vol staan, indien maar niet het slachten en worstmaken op één' dag gebeurt. DE VERDWENEN PORTEFEUILLE. Een 57-jarige inwoner uit Den Helder had by het nemen van een kaartje aan het loket van het Centeaal Statio-n te Amsterdam zijn portefeuille, inhoudende sche kust. De Wieringermeerpolder, de eerste, die zal ingepolderd zijn, teekende zich al duidelijk voor onze oogen af, al was hier thans alles nog water. Immers, tot op een kwartier varen na kwamen wij bij Me demblik en had de kapitein geen andere plannen gehad, dan hadden de opvarenden in de stad van wijlen Radboud dezen fraaien Zondagmiddag den boel kunnen opschep pen. Maar dat ging niet; ook het vrouwtje van Stavoren moesten wij aan haar lot overlaten, al richtte zich nu de boeg van „De Dageraad" weder noordwaarts, naar de Friesche kust. Stavoren, Hindelopen, Workum, Makkum, we zagen ze uit de verte, maar met den dichter konden wij uitroepen: „Mijn oog bereikt ze, maar niet mijn voet". Want tenslotte was Harlingen het doel der reis. Ik moet óók nog vertellen van de over heerlijke koffie, die aan boord was en die met lróppen wat zeg ik met tumblers vol gedronken werd, uiterst goedkoop, met fijne wafeltjes toe. Maar eten wa9 er niet. Geen nood, we zouden in Harlingen appro- viandeeren. Ach arme! Wel kwamen we in Harlin gen, maar waar de Harlingers waren, zal wel altijd een geheim blijven, want op straat waren ze niet. Uitgestorven was het stadje met de vele mooie oude geveltjes, en de boomrijke straten. En eten, althans warm eten, ho maar! Een broodje met kaas, of wat anders, een glas melk, dat was zoowat alles wat wij bemachtigen konden. Het stadje is één en al haven; er is bijna meer haven dan stad, meer masten dan schoor- steenen. In de week zal het er druk en roezig zijn met al dat scheepvaartvartiar, Ingezonden Mededeellng. VRAAGT NU REEDS PRIJSCOURANT. 210 Zwitsersche francs, 62.50 en eenige Zwltsersche poetzegels laten liggen. By zyn terugkeer bleek de portefeuille ver dwenen. BALDADIGHEID. Gisterenavond te ongeveer kwart voor tien hebben jongens den lantaarnpaal voor den winkel van den heer Veen in de Spoorstraat omvergeloop-en. Door de dhisternLs zagen de vandalen kans oogenhlikkeJyk te ontkomen, zoodat de politie de daders niet kon inrekenen. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. In de maand Juli werd de Leeszaal be zocht door 1109 mannen en 117 vrouwen, totaal 1226 personen. Uitgeleend werden: 440 studieboeken, 1582 romans en 1849 kinderboeken, totaal 8871 landen. De navolgende werken werden aange schaft: Blok: Geschiedenis - eener Hollandsche stad, 4 dln.; Brugmans: Om het waarheids Erobleem; Lancée: Onze eigen taal, 8 dln.; ondon: Zwerftochten in het Noorden; id.: De kruistochten van de „Snark" e.a.; Mooy: Maalstroom, dl. 2.; Obblnk Brou wer: Inleiding tot den bijbel; van Praag: Langs de paden der liefde; Tamminen: Finsche mythen en legenden; Wynaénds- Francken: Friedrich Hebbel. Ten geschenke ontvangen: Bjoernson: Moederliefde; Ivans: De dwerg van Stockton-Court; Verslag van het Koninkiyk Ned. Meteorologisch Insti tuut over 1927; Staatsmynen in Limburg: Jaarverslag over 1927; Verslag betreffen de de werking en toepassing van de Sche penwet enz. over 1927. GEMEENTERAAD. Verschenen is een Vervolg-agenda. voor de vergadering van den Raad der gemeente Den Helder op Dinsdag 28 Augustus 1928. Ingekomen stukken. Uittreksel van het Koninkiyk Besluit van 8 Augustus 1928, no. 18, waarby aan den heer W. Houwing, met ingang van 15 November 1928, eervol ontslag wordt ver leend als burgemeester dezer gemeente, onder dankbetuiging voor de in verschil lende betrekkingen aan den lande bewe zen diensten. (Voorgesteld wordt dit stuk voor kennis geving aan te nemen.) Grondbedrijf. Voorstel tot overdracht van het recht van erfpacht ten aanzien van een perceel grond te Huisduinen aan F. Dekker. ERFPACHTUITGIFTE. B. en W. stellen voor aan H. van dé Poll, alhier, adj.-oommies by den Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloos heidsverzekering. in voortdurende erf pacht uit te geven een strook grond, ge legen aan den Polderweg aan de Noord zijde van het by Van de Poll in erfpacht zijnde peroeel ter grootte van ongeveer 82 M2,, tegen eon jaariyksehe canon van 0.50 per M2. (voor 25 M2.) en 0.25 (voor 7 M2.). maar dezen Zondag: „geef mij maar liever Nieuwediep!" zuchtte een onzer uit den grond van zijn hart. En die goede, beste kapitein gaf ons nog een uurtje extra voor verpoozing. Te twee uur arriveerde de „Dageraad" in Harlin gen, te drie uur zou-den we vertrekken, maar de kapitein maakte er met stentor stem kwart voor vier van. En op dat uur toeterde ook weder de stoomfluit, kwamen de Harlingers, voor zoover ze er waren, aan de haven en wuifden ons een vaarwel toe. Linea recta ging het nu weder naar Oudeschild, waar men te 7 uur ongeveer arriveerde. Met gunstig tij .ging het in een flink vaartje naar Nieuwediep, nadat de Texelaars te Ou-deschild afgezet waren, en om 8 uur keken de Hoofdgracht-bewoners stom verbaasd naar al die menschen, die van htt Hoofd kwamen: waar kwamen die in vredesnaam vandaan? Zij weten het nu, en als de T.E.S.O. weder een uitstapje organiseert naar de Zuiderzeewerken, zul len zij ongetwijfeld van de partij willen zijn, temeer, daar de prijs spotgoedkoop was. Wij kunnen hier over de Zuiderzeewer ken zelve niet in details treden, en dat is bok niet de bedoeling van dit praatje. Maar wel kan worden gezegd, dat men door een dergelijk uitstapje een zeer goed denkbeeld krijgt van het grootsche werk aan de af sluitdijken, die zich, zoowel van Den Oever als van de Friesche kust, al af teekenen en die gestadig aan vorderen. Maar ook de sluizen, die hier komen moeten, lieten zich al zien. Om die te kunnen maken, moet eerst een sluisput worden gegraven, en om een sluisput te kunnen graven, moet eerst GRONDBEDRIJF. Verschenen is «en staat van gronden welke B. «n W. voorstellen ln resp. af te voeren van het Grondbedrijf, tevens ls hierbij opgenomen «en staat van vermeer derde resp. verminderde schulden en de Indeeling van die peroeelen ln groepen (byiage 108, 1928). Binnenland. EEN FREIHERR, EEN KAMER DIENAAR EN EEN RIJBEWIJS. Op 18 Augustus j.1. zijn te Rotterdam ge arriveerd .de 18-jarige Freiherr H. von K. en zyn 45-jarige kamerdienaar H. W. zy waren beiden uit Dusseldorf afkomstig, maar zy waren van Engeland uit over Vlissingen naar hier gekomen. Zy deden het voorkomen, alsof zy te gelegenertUd naar Argentinië zouden doorreizen. De belde heeren namen hun Intrek in een pension daar ter stede. Daar werd ook hun uitgebreide bagage ondergebracht. De tyd dat de heeren in ons land ver toefden zou worden besteed om den jeug digen Freiherr verder te bekwamen ln het autorijden, zoodat hy zich een internatio naal rybewys zou kunnen verwerven. Daarom schafte de Vrijheer zich drie auto's aan, welke hy by bekende autohan delaars hier ter stede kocht en respectie- velyk voor 7580, 6500 en 8500. Met deze wagens werd druk proefgereden. Men maakte verscheidene tochten door ons land en het was opmerkeiyk hoe onderdanig de kamerdienaar zyn jeugdi gen meester behandelde. De kamerdienaar vertelde zoo nu en dan eens wat over de levensomstandigheden van den Freiherr. De vader, die onnoemelyk rijk was, woon de te Leipzig. Hy zou alles wel betalen. Toen een van de autohandelaren, die den pas van den hoogen klant had in gezien, het „von" voor diens naam niet kon vinden, stelde de kamerdienaar hem gerust met de mededeeling, dat zyn heer incognito reisde. De kaartjes, welke men presenteerde droegen kroontje en titel. Dezer dagen bestelde Freiherr von K. een incouranten Duitschen wagen. De handelaar bestelde den wagen telegra fisch in Duitschland en Zaterdag kwam de auto aan de grens aan. De handelaar is den wagen daar in ontvangst gaan ne men. Inmiddels echter waren de gedragingen van den Freiherr en zyn kamerdienaar opgevallen by de politie. Daar vond men het nameiyk zeer zonderling dat een zoo jeugdig man vrijwel niet anders deed dan auto's koopen. Het tweetal werd aangehou den en uit het onderzoek bleek al spoe dig, dat sinds Zondag de rekening in het pensioen niet was betaald en dat men daar ook niet meer toe in staat was, al werden vele wisselformulieren en chequeboeken van Duitsche banken, waar de heeren niets te goed hadden, gevonden. Het tweetal bleek inderdaad op weg te zyn geweest naar Argentinië, maar in En geland aangekomen (over Hoek van Hol land) hadden ze geen geld genoeg om de reis voort te zetten. Ze zyn daarop naar ons land gereisd. Het verdere onderzoek wees uit, dat de Freiherr een kantoorbediende is, die vroe ger by zyn tegenwoordigén „kamer dienaar" in betrekking is geweest. Beiden hebben Duitschland verlaten omdat ze daar wegens oplichting werden gezocht. De 18-jarige pseudo Freiherr zeide dat een dijk rondom worden aangelegd. Dan wordt de aldus afgebakende ruimte leegge pompt', en kan met het werk aangevangen worden. En als dan de sluis klaar is, wordt de omringende muur weder afgebroken. Welk een arbeid! En welk een heerlijk werkterrein ligt hier nu reeds voor tallooze jonge ingenieurs, die hier in de gelegenheid zijn de dingen „in het groot" te zien. Want met een bekrompen blik komt men er hier niet; de inpoldering der Zuiderzee is een werk van groote allure. Lezers, gaat dit eens zien als u weder de gelegenheid geljpden wordt! Gij zult het misschien weder anders zien dan wij het zagen, maar gij zult een indruk krijgen van het grootsche werk, dat hier door Neder landsche ingenieurs gewrocht wordt en gij zult, ook al doet gij niet aan chauvinisme, een heef klein beetje trotsch zijn op ons land, dat zóóiets tot stand brengt! En dank baar aan Texel's Stoombootonderneming, die u in de gelegenheid stelde dit te zien. Fraai weder begunstigde dit uitstapje. Leek het aanvankelijk of een vrij woelige zee het plan had van de passagiers ettelijke offers te vragen, eenmaal de haven van Oudeschild uit, ging het rustig verder, al was, jammer genoeg, het tij niet met ons. Maar god Neptunus, mocht hij het al ge wild hebben, kreeg geen enkel offer, alleen deed af en toe een wat erg koel briesje de opvarenden de beschutting van 'n windvrij hoekje zoeken. Even later stelde de zon ons weer schadeloos. En eerst toen we goed en wel weer op de Hoofdgracht liepen, mot regende het voor goed, maar toen kon het ons niets meer bommen. I. Steeds vooraan! Marsch, P. v. Leeuwen La Liberté, Ouverture, Fr. Rosseau 3. Chou! Valse, Fr. Popy. 4 Loreley, Paraphrase, Jos. Nesvadba. 5. Fantaisie „Over Nederlandsche Volks liederen", J. Kessels. Potpourri Populaire No. 9, G. Renaud 7. Kölsche madchen kilnne bütze! W. Oatermann 9

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5