niemand heeft -willen oplichten; hij ,JJ slechts een internationaal rijbewijs billen bemachtigen. Hij had zich dan ook reeds laten inschrijven en hij was al voor het examen opgeroepen. Een lafhartige aanslag. In het Haagsche Bosch. Gisteren nacht is in het Haagsche Bosch een laihartlge aanslag gepleegd op een vrouw. Even na middernacht zag een man, die zich per flets irr de richting van Wasse naar begaf, op den Benoordenhout- schenweg te 'sQravenhage bij de Laan van Nieuw Oost-Indië, een vrouw op de straat liggen in een groote plas bloed. Hij stapte van zijn flets en vroeg aan de vrouw wat er met haar gebeurd was. Zij vertelde hem, dat zij door een man aan- Eevallen was en met een voorwerp op aar hoofd was geslagen. Inderdaad ver toonde het hoofd der vrouw aan de lin kerzijde een diépe wonde, waaruit zij hevig bloedde. De fietsrijder, die een eventueele ont moeting met dien man tot eiken prijs wilde vermijden, liet de vrouw aan haar lot over en reed zoo snel mogelijk weg. De vrouw sleepte zloh toen eenige passen voort maar zeeg bewusteloos ineen bij een lantaarnpaal. Zoo werd zij later gevonden door een motorrijder en een automobilist, die uit Noordwijk kwam. Deze heeren waarschuwden de politie en den Geneeskundigen Dienst die het slachtoffer naar het ziekenhuis vervoerde. Hoewel de toestand van de vrouw niet toeliet haar een omstandig verhoor te doen ondergaan, was zij toch wel in staat enkele mededeelingen aan de politie te verstrekken. Het bleek een prostltué te zijn, de 84-larlge vrouw van een gedetineerde. Zondagavond was zij op het Bezuiden- hout aangesproken door een heer, die haar verzocht een ritje in zijn auto te maken. Zij ging met hem mee en belden namen plaats in een groote auto, bestuurd door een chauffeur. Na bet bosoh door gereden te zijn, wilde zij op den Benoorden- Eoutschenweg uitstappen. De auto stopte en zij verliet den wagen. Op een gegeven oogenblik liep de man plotseling op haar tos en gaf haar met een hard voorwerp vermoedelijk een Engelsche sleutel een klap op het hoofd. Do man rukte baar een taschje uit de handen. Hij sprong toen in de auto en riep tegen den chauf feur: Rijden Jan, zoo hard als je kunt. De auto was toen met groote snelheid verdwenen. Half bewusteloos door den slag en door het bloedverlies bad zij zich niet staande kunnen houden en was in eengezakt. Zij kon van de auto slechts een vaag signalement opgeven. De wagen was niet nieuw, maar zag er toch wel Soed uit. Het was een 6-persoons auto, onker gelakt. Wat de belde mannen betreft, deelde zij mede, dat de persoon die haar aan sprak, ongeveer 80 jaar oud was, pl.m. 1.70 M. lang en met blond springend naar. De chauffeur, was iemand van ongeveer 86 jaar, en donker type met een ver moedelijk Belgisch accent De politie heeft de 'omgeving ipet po litiehonden afgezocht. De portemonnaie met ruim f 7, welke de vrouw ontrukt was, is tusschen het gras teruggevonden. Het taschje is echter verdwenen. JEUGDIGE AVONTURIERS. Zaterdag heeft de politie te Steenwijk twee 16-jarige jongens aangehouden, die aldaar den nacht tijdens een onweer on der den blooten hemel hadden doorge bracht. Zij hadden de ouderlijke woning te Gouda verlaten en waren naar Steen- wijk gefietst. Hun plan was naar Har- llngen te gaan en daar voor de groote vaart aan te monsteren. Zij zijn 's avonds onder politlegeleide naar Gouda terug gebracht. ONFORTUINLIJKE AUTOBUSSEN Twee ongevallen na elkaar. Zondagochtend is op den straatweg van Utrecht naar de Bilt, dichtbij het dorp een B_A.B.-autobus, rijdende naar Bilthoven met 16 passagiers bij het voorbijrijden van andere motorrijtuigen tegen een boom ge botst, waardoor de stuurinrichting stuk raakte en de bus na door de botsing ge keerd te zijn, rechtuit in de Biltgrift reed. Nadat de achterdeur van de autobus was opengemaakt konden de passagiers zich redden. Dr Mes en dr. Mayer verleen den terstond geneeskundige hulp. Eén passagier was ernstig en negen waren licht gekwetst. De autobus werd in den loop van den dag uit het water gesleept. Later op den dag is een B.A.B.-bus te Bilthoven in botsing geweest met een par ticuliere auto, tengevolge van de botsing werd de dame, die in die auto zat me vrouw T. W. uit Amsterdam er uit ge slingerd en moest met een ernstige her senschudding door bemiddeling van den geneeskundigen dienst naar haar woning worden vervoerd. DROEVIG ONGELUK. Zondagmiddag zou een lid van de Rot- terdamsche reddingsbrigade een gehuwde vrouw bij het strand te Hoek van Holland leeren zwemmen. Toen zij een eindje in zee waren, begon de vrouw om hulp te roepen. Haar eohtgenoot, de 28-jarlge H. B., uit de Prinsenstraat te Rotterdam, die niet kon zwemmen, is daarop de zee inge- geloopen, om zijn vrouw te helpen. Hij zonk evenwel weg. Het lid van de red dingsbrigade heeft beiden op het strand gebracht. Man en vrouw waren bewuste loos. Bij de vrouw konden levensgeesten weer worden opgewekt De man is over- MILITAIREN GETROFFEN DOOR DEN BLIKSEM. NoodWeer boven Bergen op Zoom. Het geweldige onweer, dat zich in den nacht van Vrijdag op Zaterdag boven Bergen op Zoom ontlastte, heeft de mili tairen van het 3e reg. inf., die op nacht- oefening waren, verrast De bevelvoeren de officieren lieten aanstonds de geweren op den grond leggen en de soldaten een schuilplaats zoeken. Nabij de schuilplaats van een afdeeling sloeg de bliksem in, waardoor verschillende militairen tegen den grond werden geslagen. Hiervan wa ren de sergeant-majoor V. en de dienst plichtige sergeant A. er schijnbaar ern stig aan toe. Beiden werden naar huis ver voerd. Hun toestand is goed. VAN 20 M. HOOGTE GEVALLEN. De 80-jarige havenarbeider A. M., uit de Hollandschestraat, te Rotterdam, is gistermorgen op een terrein aan de Sluis- jesdijk aldaar uit een 20 meter hooge kraan gevallen. Met een schedelbreuk Is hij naar het ziekenhuis aan den Oool- singel vervoerd. Bij aankomst bleek hij reeds te zijn overleden. ZIJN HALSWERVEL GEBROKEN. De gemeente-opzichter B. te Hengelo had Zondag het ongeluk bij het duiken in de zweminrichting zijn halswervel te breken. Zijn toestand is zorgwekkend. BLINDE ORGANIST DOODGEREDEN. Donderdagavond 11 uur reed de héér Joosten uit Arnhem nabij de Nordlaan te Velp met zijn gesloten Flat den 72-jarlgen Minden organist Ven Tieren uit Delft en diens 16-jarigen geleder Soheers aan. Beiden werden een eindiweegs meege sleept De heer Van Tienen werd opge nomen met een gebroken been en arm en met zware inwendige kneuzingen. Hij stierf spoedig daarna. Beheers had een ernstige hoofdwonde. Belden werden naar het ziekenhuis vervoerd. De politie nam de auto en het lijk ln beslag. De aanrijding geschiedde ongeveer op het midden van den weg, waar de ge troffenen op de tram waohtten. De heer J. sohat de snelheid, waarmee hij reed, op 86 KM. H]j zegt doordat hij moest „dimmen".voor een thgenliggendo auto, niemand op den weg te hebben gezien. VERKEERSONGEVAL AAN DE HAAGSCHE SCHOUW. Motor botst tegen een tram. Zondagnamiddag te vijf uur had op den rijksstraatweg aan de Haagsche Schouw tegenover de begraafplaats Rhijnhof te Oegstgeest een aenrijding plaats tus schen een motorrijder en een tramrijtulg van de H. T. M. De motorrijder, de 21-jarige O. K. uit Haarlem, reed met een tamelijke vaart langs den straatweg, toen van den anderen kant de tram aankwam, die ter plaatse waar het ongeval plaats had, van links naar rechts den weg moet oversteken. De motorrijder scheen dit niet te weten en bleef ook de rechterzijde van den weg hou den, met het onvermijdelijk gevolg dat een botsing plaats had. Het motorrijwiel werd vrijwel geheel vernield, de berijder be kwam een ernstige hoofdwonde, brak zijn rechteram en kreeg voorts nog tal van meer of minder ernstige kneuzingen. De jonge man werd in een passeeren- de auto opgenomen en naar het Acade misch Ziekenhuis aldaar gebracht, waar men ook nog een hersenschudding con stateerde en den toestand niet buiten ge vaar achtte. ONWEER. Vrijdagavond is de bliksem in een der souuren van den landbouwer H. P. de Jonge te Waterlandkerkje geslagen. Twee schuren en de geheele oogst gingen ver loren. Tijdens een hevig onweder is Vrijdag nacht de bliksem in de door 2 gezinnen be woonde boerderij Het Kattennest gesla gen.. Het huis is totaal afgebrand. Eenige varkens en kippen zijn in de vlammen om gekomen. WERKWILLIGE LOODGIETER TE ROTTERDAM MISHANDELD. Zaterdagmorgen werd de 22-jarige werk willige loodgieter J. W. L., toen hij naar zijn werk ging, door veertien stakers op gewacht, die hem mishandeldon. Een voor bijganger wilde den werkwillige te hulp komen en loste daarom met een alarm pistool een schot in de lucht. De troep keerde zioh toen tegen hem en mishnn delde hem eveneens. In verband hiermede is de stakende loodgieter T. H. aangehou den, die echter verklaarde niets met do zaak te maken te hebben. VECHTPARTIJ IN EEN TRAM DER LIJN HEERLEN-HOENSBROEK. Zaterdagavond kwam het In een over- vollen tramwagen van de electrische lijn Heerlen—Hoensbroek tot een vechtpartij tusschen de Gebrs. V. uit Heerlerhelde en de Gebrs. W. uit Beersdal, waarbij danig van het mes gebruik gemaakt werd. Toen de andere reizigers debetrokkenen uit den tramwagen hadden gewerkt, wilden dezen don wagen op den Schelsberg weder bestormen, waarbij zij werden gearres teerd. Een der gobrs. V. bleek een tweetal messteken te hebben opgeloopen in den arm, terwijl een der gebrs. W. drie diepe steken ln den rug ontving, terwijl hij ver der geheel gekerfd waa met lichtere ane- den. De ruziemaken «jjn door da politie opgebracht. VECHTPARTIJ TUSSCHEN DRIE MANNEN. Omdat jongens ln hel land liepen. Een onaangename geschiedenis heeft Zondagmiddag om zes uur plaats gtv had op deu Spaarndmumerdijk, nabij het complex volkstuintjes. Daar liepen eenige jongens in het land van een ul- daar woonachtigen boer, die, toen hij dat zag, de deur uit ging en de knapen on zacht verwijderde. Blijkbaar is dat héél onzacht gebeurd, want een der jongens ging zich thuis over de bejegening be klagen. De boer zou hem een arm omge draaid en een slag gegeven hebben. Hier op rukten de vader en een oom van den knaap naar de plaats van het gebeurde. Er ontstond bij de boerderij twist tusschen het drietal personen. Deze liep zoo hoog, dat de vader een stuk hout greep en daar mede den boer een slag op het hoofd toe diende. Deze heeft toen zijn zakmes ge trokken om zich tegen beide mannen te verdedigen. Hij bracht den vader van den knaap een steek in de borst toe. Op het geschreeuw kwamen menschen toeloopen en spoedig was er voor de boerderij groote belangstelling. De politie maakte proces verbaal van het gebeurde op. De gestoken vader werd per auto-brancard van den Ge neeskundigen Dienst naar het Wilhel- minagabthuls vervoerd en is daar opgeno men. Zfjn toestand is niet levensgevaar lijk. De boer, die zich ten gevolge van den klap op het hoofd minder wel gevoelde, is naar bed gebracht Een en ander veroorzaakte een heelen oploop in de buurt ELECTRICIEN TE HELMOND DOOR DEN STROOM GEDOOD. Vrijdagnacht heeft ln de fabriek der firma Van Thiel, te Helmond, een onge luk met doodelijken afloop plaats gehad. Bjj het verrichten van werkzaamheden aan de electrische geleiding ontstond kort sluiting. De 28-jarige electrlcien Mansfel- der viel naar beneden en was onmlddeliyk dood. De ongelukkige was gehuwd en va- der van twee kinderen. JONGEN TE ROTTERDAM VERDRONKEN. ZUu speelmakkertje gered. Zaterdagmiddag vielen de 10-jarige C. V. en de 8-jarige J. H. bij het spelen in het water van de Maashaven te Rotterdam. Drie voorbijgangers begaven zich onmid- dellijk te water. Zy slaagden er in, beide jongens op het droge te brengen, doch by den 10-jarigen O. V. bleken de levens- eesten reeds geweken te zyn. De 8-jarige H.jwerd behouden naar de ouderiyke woning gebracht. MISHANDELING. Naar Maastricht is Zaterdag overge bracht om daar ter beschikking van de justitie te worden gesteld de mijnwerker G., uit Kerkrede, die S., te Kaalheide, zoo danig met een mes ln het onderfijf heeft festoken, dat er levensgevaar is ontstaan. bevindt zioh in het ziekenhuis te Kerk rede. AUTO-ONGELUK. Zaterdagmiddag om half zes is op den Ryksstraatweg vlak by het dorp Velsen het zesjarig dochtertje van den heer M. aangereden door een luxe auto, bestuurd door den heer G. J. W. M., uit Arnhem. Het kind stak plotseling den weg over en kwam onder de auto. De bestuurder rem de zoo hevig, dat de auto over den kop vloog en de drie inzittenden er uit geslin gerd werden. Het waren de echtgenoote van den heer M. en een medereiziger. Deze kwamen er echter allen met eenige schrammen af. Het dochtertje van den heer M. werd ln hopeloozen toestand naar het Roode Kruis ziekenhuis vervoerd, waar het kind dade- ïyk werd geopeerd. KERK DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. En afgebrand In het gebouw van de Vrtj-katho- lieke kerk te Huizen is Vrydagnacht de bliksem geslagen. Een dienstmeisje van de verder gelegen villa op het landgoed St Michael ontdekte den brand. Toen de daar wonende leden van de liberaal ka tholieke kerk toesnelden, stond het hou ten gebouw reeds grootendeels in vlam men. Met de motorspuit uit Naaiden, dat op een half uur afstand ligt, heeft men de omgrenzende boschjes tegen het vuur kunnen vrijwaren. Van het gebouw, dat ruimte bood voor 250 personen, zyn slechts een kluis van kerksieraden en een altaarstuk van mar mer biyven staan. De gewaden der gees telijken werden gered. Alles was ver zekerd. Het gebouw zou 9 September worden Ia gewijd en was sinds twee weken by de bis- sohopswyding van mgr. Vreede tot bis schop van Indlë ln gebruik genomen. De bisschop mgr. W edwood. die zich ln Zuid-Frankryk bevindt, ls telegrafisch ge- waarsohuwd. Inmiddels is Zaterdag de vicaris-generaal der vry-katholleke kerk, de heer Ooohius, uit Leerdam, ter pluatse aangekomen. EEN OPSTANDIGE SCHOONZOON. Te Utrecht heeft Vrijdagnacht een 24- jarige koopman ten huize van zyn schoon vader alle ruiten ingetrapt en vervolgens zyn schoonvader en diens dochter met een ines bedreigd. Hy is overgebracht naar het hoofdbureau van politie en ter be schikking gesteld van den commissaris der politie van de tweede afdeeling. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Te Hardinxveld zyn Vrijdagavond twee jongetjes van schipper Sterrenburg on van den arbeider Van Bennekom, by het baden verdronken. DOODKLIJK ONGELUK IN EEN STOOMGEMAAL. 9000.— VERDUISTERD. Een deurwaarder te Amsterdam heeft by de politie aangifte gedaan, dat een zyner kantoorbedienden te zynen nadeele be- langryke bedragen heeft verduisterd. De kantoorbediende, die met de boekhouding belast was, heeft door hem geïnde bedra gen slechts gedeelteUjk in de boeket ver antwoord en het restant ten eigen bate gebruikt. Naar uit het onderzoek is ge bleken, zou reeds gedurende anderhalf jaar zijn geknoeid. Volgens opgave van den deurwaarder is hy in totaal voor 9000 benadeeld. Buitenland. Een trein geplunderd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hooft in de nabijheid van Kieloe een ge wapende bende een trein aangehouden en volledig geplunderd. De bandieten brachten den trein met luchtsignalen tot s^aan. Uit het donker sprongen toen ver scheidene vermomde personen te voor schijn. Zy plunderden in den kortst moge- Lijken tijd de volkomen verraste passa giers, die geen weerstand durfden bieden De geheele overval duurde ongeveer 20 minuten, waarna de roovers met mede neming van een ontzaglijken buit aan geld en goederen ih het duister verdwe nen. Een vrouw werd o.a. een stel brillon ten ter waarde van verscheidene honderd duizenden zloty ontroofd. Ontsporing in een ondergrondsch station te New York. 23 doodan en 172 gewonden, waar van 20 ln levensgevaar. Een vreeseiyk ongeluk heeft plaats ge had in het ondergrondsche Times- square station in New York, waar een trein ontspoorde, waarbij tal van slacht offers te betreuren zijn. Het perron was dicht bezet met een menigbê van 1000 menschen, die van kan toor en werk huiswaarts keerden. De trein bestond uit negen wagens, en was juist bezig van het eene spoor op het an d'ue te Loepen, toen de wissel werd om gegooid. De zesde en zevende wagen wer den uit de rails geslingerd tegen den tunnalmuur, terwijl ook de aohterste twee wagens erg beschadigd zyn. De me nigte in den tunnel vocht als bezetenen om weg te* komen en schreeuwde daarby als dol, terwyi daartusschendoor de ge wonden en stervenden loges te kermen. Zaterdagavond waren 23 lijken gebor gen en 172 personen naar ziëkenhuizen gebracht. Twintig gewonden verkeeren in levensgevaar. Het opruimingswerk zou nog ten minste 48 uur duren en het is niet onmogelijk, dat nog meer slacht offers gevonden zouden worden. De po litie heeft een wisselwachter, Baldwin genaamd, gearresteerd. Een Wolffbericht geeft nog de volgen de bijzonderheden over het ongeluk. Het ondergrondsche station Tlmessquare te New Vork, dat 500 meter lang ls, werd door het afsluiten van den electriaohen stroom, nadat het ongeluk gebeurd was, voor het grootste deel in het duister ge huld. Terwyi de onder het kletteren der yzoron onderdooien en het breken der ruiten om haar loven worstelende men- schenmassa zich uit den tunnel en uit don trein naar buiten poogde te werken, gingen dokters aan het werk om de uit de wagens gehaalde gewonden te helpen. De ine oston hadden arm- en beenbreu ken en Inwendige verwondingen opge loopen. Toen ten slotte een noodverlich ting was aangebracht, kon men het ter rein van de ramp eenlgszlns overzien. Het station aan Times Square is het allerdrukste verkeensoentrum in heel New York (stad). Het ls gelegen in het hartjo van de kantoren- en sohouwbur- genwyk van Manhattan. Aan dit station worden waarschijnlijk meer reizigers „verwerkt" dan aan welk ander tunnei- statlon ter wereld ook. Niet minder dan vier ïynen bedienen zich van het station. Er komen per dag hyna een mlllioen rei zigers door dit station. Om de ontzaglijke menigte in te zwelgen of uit te spniwen zyn er over de twintig toe- en uitgangen aan het station. New York heeft aangetoond, dat het on geluk moet worden toegeschreven aan de nalatigheid van een employé, die geen melding1 hfld van AAR ftafArtt nnn een Employé schuldig treinramp. aan de Een officieel onderzoek naar de spoor weg ramp in bat TIqms Bquare-atattan te ling had gemaakt van een defect aan wu wissel, die naar gebleken was reeds sedert eenigen tijd' niet behoorlijk func tioneerde. Mededeelingen van oog getuigen. Een ooggetuige van het ongeluk deelde volgens een Exchange Telegraph-bericht mede, dat zich ongeveer 200 menschen moeten hebben bevonden in eiken wagen van den trein, die uit 10 wagens bestond. De trein verliet het station Timessquare en 7 rijtuigen hadden een bepaalden wis sel gepasseerd, maar de achtste wagen ontspoorde; deze werd tegen een zware stalen pilaar in het midden van de tunnel geslingerd. Er brak brand uit, maar deze was snel gebluscht Oogenblikkeiyk werd de stroom uitgeschakeld en men hoorde ln het duis ter een angstwekkend geschreeuw en ge kerm. Er ontstond een paniek en ieder, die niet gewond was, poogde weg te komen. Ook op het station maakte zich een pa niek van de mensohen meester. Toeschou wers verklaarden, dat zy mensohen, die onthoofd waren zagen, en anderen, die en- der den trein lagen. Ondanks de paniek waren de menschen echter niet ln staat om voor hun ïyfsbehoud te vechten, daar ze zoo dicht op elkaar gepakt zaten ln de stampvolle wagens. Het ongeluk gebeur de juist op het drukke uur. Vrouwen vie len in zwijm; men hoorde hysterische kre ten en daar tusschen het gekerm van de gewonden. Sommigen wisten uit de wa gens te komen door de ruiten te verbrij zelen. Naar vermoed wordt, zyn velen op de rails en onder de volgende wagens ge- komen. Ooggetuigen zeiden, dat door de kracht van de botsing het ontspoorde rijtuig te gen een pilaar ln de tunnel in tweeën brak en daardoor losgerukt werd van de wa gens ervoor. De voorste helft werd nog een 60 meter voortgesleurd, terwyi de achterste helft door de twee volgende wa gens in elkaar gedrukt werd. Van alle kanten werd dadeiyk hulp geboden. Pas sagiers uit een anderen trein, die juist aankwam, waaronder kapitein Byrd, de bekende vlieger en poolonderzoeker, snel den toe om de gewonden te helpen. Deze werden naar 6 ziekenhuizen gebracht, waar zy door een honderdtal dokteni wer den onderzocht Het ongeluk hteeft groote ontsteltenis gebaard. Het station Tlmessquare ligt aan een boofdiyn van de Seventh Avenue. Door het uitschakelen van den electri- 9chen stroom werd het ondergrondsche verkeer in geheel West Side tot stilstand gebracht BRAND OP ZEE. Een Britsch schip ln gervanr. Ben Reuter-bericht meldt dat het Brit- aohe s.s. Port Napier, dat in volle vaart koers zet naar Saimoa, in ernstig gevaar verkeert Er is brand uitgebroken aan boord en de lading petroleum en luci fers, is zoo brandgevaariyk mogeiyk. De scheepsbrand gebluscht Uit Soeva op Vitl-Levoe, een der Fldsjl- ellanden, wordt gemeld, dat de brand aan boord van het Britsohe stoomschip Port Napier gebluscht is. Dit moet een gewel dige opluchting zyn geweest want de la ding bestaat uit uiterst brandbare stoffen petroleum, lucifers e.d. Het voorlaatste bericht was, dat de Port Napier zich op 75 myi van Samoa bevond en in volle vaart daarheen op weg was. De Port Napier stond op dat moment in draad- looze verbinding met versoheiden sche pen, die haar te hulp snelden. De brand aan boord van de Port Napier had twaalf uur geduurd. MOORDAANSLAG. De dader ontkomen. In het station Tapiau by Koningsber gen heeft Zaterdagnacht een onbekende een spporwegbeambte met revolverscho ten neergeschoten en een arbeider zwaar gewond. De beambte bad bemerkt dat na het vertrek van den laatsten trein nog een man in de wachtkamer vertoefde. Daar den vorlgen dag te Tapiau een brievenbesteller door een onbekend ge bleven dader was aangevallen en uitge plunderd, verzocht de beambte den on bekende om zyn papleren. De mau trok toen een revolver en schoot den beambte neer. Een spoorwegarbeider die toesnelde word eveneens door een paar kogelB ge troffen. De dader kon ontkomen. DE ZAAK VAN DE VALSCHE CREDIETBRIEVEN. In verband met het bedrog door val- sche credietbrleven zijn in het geheel 7 menschen" gearresteerd. De laatste gear resteerden zyn een echtpaar Warga en een zekere Bpsteln, die allen te Weonen wonen. In het geheel hebben zJJ de ban ken voor eenige honderdduizenden mar ken opgelicht. BTIONNAGE. Wegens splonnage ten gunste van Frankrijk heeft het ryksgerechtshof van Lelpzig Vrijdag Mathllde 8., ln 1878 te Tilburg geboren, tot 2jaar gevangenis straf veroordeeld. Zy had tijdens den oor log ln dienst van de Dultscbe splonnage ln België gestaan en na den oorlog inllcn- tlngen uit het bezette gebied aan Fiun ryk verstrekt EEN BRAND. Twee vrouwen g«*tfltt Te Remeno in Trente heeft een brand 28 huilen verwoest Er zyn twee vrou**j* door verstikking om het leven gekomen- j. Gisterochtend was in het stoomgemaal De Arkel de stoker A. M. van der N. bezig met het lossen van een tandwiel, dat daar toe in een ijzeren bus was gedaan. Bij het verhitten van de gesloten bus is deze plot seling uit elkaar gevlogen met het gevolg, dat het! elf-jarige zoontje van den machinist R. S. v. d. H. het deksel met.groote kracht in het gelaat kreeg. De knaap was onmid dellijk dood. De stoker v. d. N. werd zeer ernstig aan het gelaat gewond. Men vreest, dat hij blind zal worden. Hij is naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Het tweede zoontje van v. d. H. kreeg lichte verwondingen in het gelaat Voorts liep nog een andere in het stoomgemaal aanwezige persoon niet ernstige verwondingen op. Dr. Spijkerboor uit Meerkerk verleende de eer ste hulp. U|£IJ£7A\fc (UU X'VA*

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 6