UIT DEN OMTREK Anna Paulowna. Gemeenteraad van Anna Paulowna Schagen. Wieringen. Texel. Stoom vaartberlohten. WETENSCHAPPELIJKE BERICHTEN. ATMOSFERISCH ONDERZOEK OP GROOTE HOOGTE. Een nieuw Dultsch Instituut. Radiografisch Weerbericht Marktberichten BESTRIJDING VAN HET COMMU NISME IN TS JEOHOSLOW AKI JE. Het Neues Wiener Tageblatt verneemt uit Praag, dat de regeering voornemens 1b alle oommunisten uit den staatsdienst te ontslaan. Een omzendbrief dienaangaande met naamlijst is aan de verschillende etaatsbureaux toegezonden. EEN INTERNATIONALE GAUWDIEF GEPAKT. I>e politie te Weenen heeft den benich ten chèque-vervalscher Goldschmidt aan gehouden," die onlangs nog te Parijs bij verstek tot drie jaar gevangenisstraf is veroordeeld en die reeds herhaaldelijk te Berlijn en Boedapest veroordeeld is, doch steeds heeft weten te ontvluchten. Met Goldschmidt is een helpster aangehouden, die hij voor zijn vrouw liet doorgaan. Zij hadden een landhuisje bij Weenen betrok ken, waar zij een heele werkplaats voor hun vervalschingen ingericht hadden. BRAND IN EEN KINDERHUIS. Zaterdagmorgen is in een kinderhuis op het eiland Sylt brand uitgebroken. De 50 kinderen konden slechts met groote moeite gered worden. Nader wordt gemeld, dat de brand in het kinderhuis Zaterdagmorgen half zes door inslaan van den bliksem uitgebroken is. Het vuur vond in het stroodak van het gebouw voedsel. Aan het blusschingswerk namen vele bewoners van het eiland deel. Zij konden eohter slechts het oudere ge deelte van het gebouw redden. Van den pas bijgebouwden vleugel, waarin zich de kinderen bevonden, is het dak verbrand. De benedenvertrekken zijn gespaard. De Inventaris van het gebouw is grootend eels geborgen. AARDBEVING IN ALGIERS. Kaar Belga uit Algiers meldt zijn daar in het departement Oran aardschokken gevoeld. Er zijn geen menschenlevens te betreuren doch er is eenige stoffelijke schade aangericht. DB BOUWKOSTEN VAN CANBERRA. Volgens een officieele mededeeling, is aai den bauw van de nieuwe Australi sche hoofdstad reeds in het geheel 1D.500.000 ten koste gelegd. GEZONKEN DREADNOUGHT TERUGGEVONDEN. Snds eenige Jaren worden al nasporin gen gedaan naar de ongevcr 26,000 ton melende dreadnought Swobodnaja Ros- sljq die op 17 Juni 1918 in de Zwarte Zee tot zinken gebracht waa Men vermoedde dat het schip ongeveer 60 meter diep lag. Nu is het schip op 20 dezer door duikers onUekt Het lag met de kiel naar boven op ten diepte van 42 meter (tot aan de kiel gemeten 82 meter). Deze ligging slull de mogelijkheid niet uit dat het schip gblitht wordt D*OR DEN TREIN VERMORZELD. Een Dultsch vllegster verongelukt De Duitaohe vliegster mevrouw Helene Zemsis Zondag op het station H asserode in den Harz op verschrikkelijke wijze om höt leven gekomen. Zfl bracht een vrienün naar den trein, bleef even zitten pratei ea bemerkte het signaal van ver trek liet Zij trachtte daarop uit den reeds in beweging zijnden trelh te sprin gen, <n kwam onder de wielen. Toen de trein tot stilstand was gebracht, bleken hoofd, armen en beenen van den romp ge- scheiden. ONDEUGDELIJK VOEDSEL. Honderd rieken. Ongveer honderd bedienden van de rijksdukkerij zijn ziek geworden na het gebruk vin zuurkool met worst, die hun in de «antine was verstrekt DBAJLA IN DEN DIERENTUIN. Ir het rachthok van de olifanten in den dierentuin te Londen is een gebouwtje ge- timnerd voor de bewakers, die 's nachts ten fetale van twee aanwezig moeten zijn, Zaterdagnorgen werd de ééne bewaker, SaidAIi, ten Burmees en sinds vele jaren de vriend van duizenden kinderen, ster vend natst zijn kribbe gevonden met een beblted rikhouweel naast zich. Geduren de db ovtrbrenging naar een ziekenhuis is de mai overleden. Op eemgen afstand buitai hft gebouw werd de jeugdige be- waktr Saii Wee, ook een Indiër, bewuste loos zevenden. Hij kon nog niet verhoord ■woroan; de politie tast nog in het duis ter, d» mannen elkaar hebben aange- vallti, din wel dat zij vechtende olifanten heblen willen scheiden en daarbij gewond zijn. Een der olifanten heeft jongen en wasal eenige dagen zeer gevaarlijk, feacu wande oppasser der kleine olifantjes. EEN JACHT OVERVAREN. Vydagnacht heeft het Noorsche ba Oran be-oosten het eiland Fehmarn het Duik he zeiljacht Cecilia overvaren en tot zinkm gebracht. Van de tien opvarenden der Uecilia zijn negen gered; een matroos ls vtdronken. WX)R DEN BLIKSEM GEDOOD. TeWaddenscheid is Vrijdag een vrouw, die fezig was de wasoh op te hangen, door den alitsem gedood. Buren vonden het UJk, oei zij op het schreien van een kind kwamen aanloopen. Het kind lag onder hel njk ran. de pioeder. op Dinsdag 28 Augustus 1928, ma 8 uur. Agenda; 1. Notulen. 2 Mededeelingen: a. het sluiten van een geldleening groot J 55.500.met de Bank voor Nederland- scho gemeenten is door Ged. Staten goed gekeurd. b. de suppletoir© begrootingen, vastge steld in de vergadering van 10 Juli, ziju door Ged. Staten goedgekeurd; o. het besluit, om te berusten in een te gen de gemeente ingestelde rechtsvorde ring is door Ged. Staten goedgekeurd; d. de verordening tot wijziging der ver ordening tot heffing van begrafenisrech ten is bij Kon. Besluit goedgekeurd; (Ein delijk!) e. bi) besluit van den Minister van Fi nanciën is een voorschot uit 's Rijkskas totegekend van 2900.—, ter uitbetaling van het door J. H. Noorden benoodigd bedrag voor het verkrijgen van een plaatsje; f. de herbenoemde leden der Oommissie tot Wering van Schoolverzuim, uitgeno men de heer K. Daalder, hebben deze be noeming aangenomen; g. verslag van den WarenkeuringB- dlenst over 1927; h. verslag van den Vleesohkeurings- dienst. 8. Voorstel om een perceel grond te ver- koopen aan O. H. Oltmanns, groot onge veer 15.66 Aren, gelegen aan den Noor der Molenvaartsweg, tegen 70 oent per M2. 4. Voorstel tot het aangaan van een geld leening groot 10.000.—, tegen ten hoog ste 6 's jaars, af te lossen in gelijke ter mijnen, gedurende 20 jaren, te beginnen in -1980, voor den bouw van een ambts woning voor den Burgemeester en de overige daarvoor benoodigde gelden te vol doen uit de gewone middelen. 6. Adressen om ontheffing van school geld. 6. Voorstel om de kosten van opleiding voor I. Sinke tot onderwijzer, voor reke ning der Gemeente te nemen. 7. Benoeming lid der Comm. tot Wering van Schoolverzuim, wegens het niet aan nemen der benoeming van K. Daalder. Aanbeveling: 1. J. Dekker, 2. O. F. van der Goes. 8. Vaststelling der Gemeenterekening 1927 met bijbehoorende rekeningen. 9. Aanbieding Gemeentebogrooting '29. 10. Rondvraag. DE KEURINGSDIENST VOOR WAREN OVER 1927. Uit het verslag van den keuringsdienst voor waren in het gebied Alkmaar, over 1927, ontleenen wij de volgende gegevens betreffende onze gemeente. Door keur meesters werden bezocht 106 winkeliers, 42 bakkers, 75 melkslljters en 66 vee houders. 468 brooden werden gewogen, waarvan 4 te licht bevonden werden. Van het aantal onderzochte en gekeurde partijen levensmiddelen (in totaal 2856) werden 86 partijen afgekeurd, t.w.brood, koek, enz. 1cacao en cacaopoeder 7 graan en graanproducten 16kaas, boter en margarine 2puddingpoeders 1 specerijen, zout, mosterd 8zuidvruchten 4diversen 2. 46 mondelinge en schriftelijke waar schuwingen werden gedaan. Geen proces verbaal werd opgemaakt. In totaal werden 298 melkmonsters onderzocht, met gevolg, dat 6 waarschu wingen werden gedaan en 1 procesverbaal werd opgemaakt. TENTOONSTELLING. Wij meldden reeds, dat de afd. Zijpe en Omstreken bij gelegenheid van de kermis te Schagerbrug een Tentoonstelling zou houden. Het programma van deze expositie is thans vastgesteld. Prijzen worden uitge loofd voor paarden in 8 afdeelingen, voor rundvee in 11 afdeelingen; voor schapen in ii afdeelingen; voor pluimvee in io af deelingen; voor eenden, kalkoenen, fazan ten, pauwen en voor konijnen in 18 afdee lingen; voor bloemen en planten in 3 af deelingen; voor tuinvruchten, kaas en boter. Secretaris is de heer W. Nieman. De heer B. Hoekema te Schagen is be noemd tot klerk bij het Provinciaal Elec- trisch Bedrijf te Bloemendaal. Het fanfarecorps onder directie van den heer Blaauw te Dirkshorn, nabij Schagen, behaalde in den wedstrijd te Assendelft op 26 Aug. in zijne afdeeling een 2den prijs. WEDSTRIJD ZWEMVER. „DE WIEL". De Zwemvereeniging „De Wiel" te Scha gen hield op 26 Aug. een wedstrijd in 4 af deelingen, dit zijn de afdeelingen meer be- laald voor oudere mannen en vrouwen. Wij noteerden de volgende uitslagen: Dames, 200 Meter vrije slag. ie prijs Neeltje Zwaag, 5 min. 20'/, sec. 2e prijs Jannetje de Graaf 5 min. 25sec. 3e prijs Lena Velders 5 min. 27 sec. Dames 50 M. borstzwemmen. ie prijs Lena Velders, 59 sec. 2e firijs Neeltje Zwaag, 1 min. 4'/, sec. 3e prijs Jannetje de Graaf, 1 min. 5*/, sec. Mannen, 330 M. vrije slag. ie prijs D. Kruit, 6 min. 56sec ae prijs K. Kruit, 7 min. 9*/, sec 3e prijs J. Velders, 7 min. 50sec. Mannen, 50 M. borstzwemmen. ie prijs K. Kruit, 51 'J, sec. 2e prijs D. Kruit, 51sec 3e prijs J, Velders, 54V» sec. Aan den wedstrijd werd door 35 perso nen deelgenomen; zij werden opgeluisterd door de Schager Harmoniekapel. Na afloop deelde de voorzitter, de heer Ch. H. Th. Schmalz, met een toepasselijk woord de prijzen uit. BOUW VERGUNNING Burgemeester en Wethouders hebben bouwvergunning verleend aan Jb. Lont Cz. te Oosterland voor het bouwen van twee dubbele woonhuizen aan de Spuitsteeg te Den Oever. MOND- EN KLAUWZEER. Heden is aangifte gedaan van zes nieu we gevallen van mond- en klauwzeer in deze gemeente, n.1. onder de veestapels van Jn. Doves Jacz., Jn. Doves Sz., Wt. Mos tert, Jn. Bakker Sz., Jb. Tijsen Cz. en C. Tijsen M.Cz. EEN VEULEN-..MARKT" MET ÉÉN VEULEN. Op de j.1. Zaterdag gehouden veulen- markt 'was slechts één veulen aangevoerd van de heeren Gebr. Engel, zoodat de aan voer wel als heel slecht te noemen was en er vandaar ook geen handel was. Het aan gevoerde veulen, de eigenaars konden geen geld genoeg bedingen, ging dan ook als onverkocht huiswaarts. GEWESTELIJKE SAMENKOMST V. O. J. B. De gewestelijke samenkomst van den V.C.J.B., j.1. Zondagmiddag in de Ned. Herv. Kerk te Hippo'ytushoef op Wierin gen gehouden, gaf aan alle deelnemers wel veel voldoening. Een opwekkend woord van den heer Kees Koorn van Den Helder heette de aanwezigen welkom, het bonds lied werd gezongen, met aandacht werd de rede gevolgd van den heer Kees Dubbeld van Wormerveer. Afgewisseld door muziek en solozang, werd daarna een nabespreking gehouden over het referaat, dat in het bij zonder heeft gehandeld over het Wonder in ons en om ons als motief voor een gods dienstige levensopvatting. Het mooie weer noodigde alle aanwezigen in de pauze naar buiten, waar op het Kerkplein de vreugd der V.C.J.B.-dansen zoowel aan deelnemers als toeschouwers groote voldoening gaf. Na het gebruik van thee en brood hield Mej. Bets de Wit een lezing over de Sproke van Beatrijs. Jammer was het, dat er van de zijde van het publiek zoo weinig belangstelling was. Ter verbetering van ons vorig bericht deelen wij nog mee, dat de heer Koorn niet dé voorzitter van het gewestelijk bestuur is, maar hij heeft de bijeenkomst als waar nemend voorzitter geleid. AANBESTEDING. Voor rekening van „Het Heemraadschap Wieringen" werd j.1. Zaterdag des voorm. om 10.30 uur ten kantore van voormeld Heemraadschap openbaar aanbesteed: het bouwen van een gemaalput met'bovenbouw ten dienste der electrische bemaling. Inge schreven werd door de heeren: K. Bot, Den Helder, voor 19.600; G. Groot, Den Helder, voor 19.573; S. Blaauboer, Wieringen, voor 16.800; J. Keesman, Schagen, voor 16.000; N. J. Poel, Wieringen, voor u.200; J. C. Klein, Wieringen, voor 10.600; W. J. Hermans, Wieringen, voor 10.400; H. van Meekeren, Hindeloopen, voor 9.900. Wegens de groote verschillen in de in schrijvingsbedragen is de gunning niet ge schied. VOLKSCONCERT „HARMONIE". Voor een talrijk opgekomen publiek gaf de Muziek vereeniging „Harmonie" j.1. Zondagnamiddag een Volksconcert in hare muziektent te Hippolytushoef. De ten ge- hoore gebrachte muziekstukken vielen dan ook zeer in den smaak der aanwezigen, zoo dat dezen een paar genotvolle uurtjes me- dem aakten. den een klap van de giek. I> 'n*'" had zoo'11 herige pijn, dat onmiddellijk de hulp van dr. Hellema werd ingeroepen. Per motorboot werd de patiënt later naar het hospitaal te Den Helder vervoerd. DRUK BEZOEK. Zondag was het aantal personen dat ons eiland bezocht weer zeer groot. Een zestal auto's moest met de latere boot vervoerd worden. De Marsdiep nam er 4 mee. Ge lukkig dat later de andere twee nog per Dageraad naar Helder konden vervoerd worden. ZOMERFEEST A. J. O. De A. J. O.-ers en het Instituut voor Ar beidersontwikkeling hebben hun Zomer feest Zondag op Texel gevierd!. EEN ONGELUK. Zondagmiddag kwam een zeilsloep van Den Helder de haven binnen. Bij het neer-1 laten van het zeil kreeg een der inritten^ Stoomvaart Mij. Nederland. Prinaes Juliana, t, 37 Aug. v. Sabang Johan de Witt, t., 37 Aug. v. P. SakL Saparoea, u., 37 Aug. te Genua. Roepat, t, paaa. 37 Aug. Perim. Salawati, 37 Aug. v. Batavia. Manoeran, u., 36 Aug. v. Colombo. Soemba, t., 26 Aug. v. Maraeille. Rondo, 36 Aug. te A'dam. Borneo, 26 Aug. te Sabang. Kangean, t., paaa. 35 Aug. Perim. Koningin der Nederlanden, 35 Au# Colombo. Mapia, u., paaa. 35 Aug. Gibraltar. Karimoen, t., 35 Aug. v. Bordeaam Kon. Ned Stoomboot Maatachappil- Ajax, 27 Aug. te Hamburg. Proteus, pass. 27 Aug. Holtemn. Deucalion, 27 Aug. te A'dam. Fauna, 27 Aug. te A'dam. Nereua, 27 Aug. te A'dam. Poseidon, 27 Aug. te R'dam. Triton, 27 Aug. te A'dam. Saturnus, pass. 37 Aug. Holteaau. Hercules, 26 Aug. te A'dam. Boskoop, t., 26 Aug. te Duinkerken. Eos, 26 Aug. te Tarragona. Haarlem, t., 26 Aug. 'te Callao. Ilos, 26 Aug. te Venetië. Mars, u., 26 Aug. San MigueL Oberon, 26 Aug. te Bremen. Orpheus, 36 Aug. te A'dam. Vulcanus, 26 Aug. te Torrevieis. Odysseus, 26 Aug. te Danxig. Ganynffcdes, 25 Aug. v. Amsterdam. Ulysses, 25 Aug. v. Amsterdam. Zeus, 25 Aug. v. R'dam. Clio, 25 Aug. te Smyrna. Perseus, 25 Aug. v. Vigo. Agamemnon, 25 Aug. v. San Domingo. Ares, u, 25 Aug. v. Cartagena. Euterpe, 25 Aug. te Kopenhagen. Notos, pass. 25 Aug. Gibraltar. Pluto, pass. 25 Aug. Brunsbuttel. Pollux, 25 Aug. te Cavalla. Venus, 25 Aug. te Alexandrië. Van Renselaer, u., 25 Aug. v. Dover. Stella, 25 Aug. te Melilla. Stuyvesant, t., 25 Aug. v. Cristobal. Tellus, 25 Aug. v. Tanger. Ariadne, 25 Aug. v. Gibraltar. Aurora, 25 Aug. v. Salonica. Bennekom, u., 25 Aug. te Curacao. Alkmaar, 24 Aug. v. Valparaiso. Hebe, 24 Aug. v. Rotterdam. Neptunus, pass. 24 Aug. Gibraltar. Kotos, gass. 24 Aug. Oitavos. Theseus, 24 Aug. v. Rotterdam. Venezuela, u., 24 Aug. te Barbados. Berenice, 24 Aug. v. Palermo. Jason, u., pass. 24 Aug. Lizard. Juno, 34 Aug. v. Savanna. Medea, 24 Aug. v. Oran. Oranje Nassau, 24 Aug. v. New-York. Orestes, u., 24 Aug. te Curacao. Aurore, 23 Aug. te Salonica. Adonis, 23 Aug. v. Boranza. Crijnssen, u., 23 Aug. v. Madelra. Kon. HolL Lloyd Gelria, 27 Aug. te Aendalsnaes. Zaanland, pass. 27 Aug. Vlissingen. Montferland, u., pass. 26 Aug. Ouesaaat. Amsteldijk, u., 26 Aug. te Rio Grande. Zeelandia, t., 25 Aug. v. Peroambuco. Drechtdijk, t., 25 Aug. v. Santos. Gaasterland, u., 24 Aug. v. Lissabon. Kon. Paketvaartmaatschappij- Nieuw Zeeland, 25 Aug. v. Batavia. Nieuw Holland, 23 Aug v. Brisbane. Halcyon Lijn. Stad Arnhem, 27 Aug. te Hamburg. HollandWest-Afrika Lijn. IJstroom, t., 29 Aug. te Havre verw. Rijnland, 27 Aug. te Hamburg. Algenib, 26 Aug. te Bremen. Vlieland, t„ 26 Aug. v. Sekondl. Scheldestroom, u, 25 Aug te Bordeaux. Delfland, u., 24 Aug v. Lagos. Albireo, t., 23 Aug te Sapele. Kilstroom, u., 23 Aug te Bissao. Texel, u., 23 Aug v. Las Palmas. HollandAfrika Lijn. Heemskerk, t, pass. 26 Aug Gibraltar. Giekerk, t., 25 Aug. te Mozambique. Nijkerk, t., 25 Aug v. Kaapstad. Nias, u., 23 Aug te Beira. Jagersfontein, u„ 25 Aug. v. Kaapstad. Sumatra, 24 Aug. te Tanga. Meliskerk, u., pass. 24 Aug. Perim. HollandAmerika Lijn. Spaarndam, pass. 27 Aug. Azoren. Volendam, 27 Aug v. Plymouth. Blijdendijk, pass. 26 Aug. Lizard. Grootendijk, 26 Aug. te Londen. Nieuw Amsterdam, 23 Aug. te New-York. Stadsdijk, 25 Aug te R'dam. Eemdijk, 25 Aug. te- Cristobal. Maasdam, 25 Aug. v. Havana. Veendam, 25 Aug. v. New-York. Narenta, 24 Aug. v. Rotterdam. Nebraska, 24 Aug v. Portland (O.). Gaasterdijk, 23 Aug. te Boston. Nictfaeroy, 23 Aug. v. Cristobal. HollandBritsch-Indië Lijn. Andijk, t. ,27 Aug te Antwerpen. Koudekerk, 27 Aug te R'dam. Schiekerk, u„ 27 Aug. te Port Said. Sommelsdijk, 26 Aug te R'dam. Veendijk, 26 Aug te R'dam. Ridderkerk, t, pass. 26 Aug. Perim. Brielle, tM pass. 25 Aug. Gibraltar. Streefkerk, 24 Aug. te Hamburg. Bilderdijk, t., 23 Aug. v. Madras. Meerkerk, t., pass. 33 Aug. Perim. Bovenkerk, u., 23 Aug. te Rangoou. HollandAustralië Lijn. Samarinda, u., pass. 26 Aug. Finisterre. Arendskerk, u., 26 Aug te Sydney. HollandO.-Arië Lijn. Gemma, 23 Aug. te Antwerpen. Zosma, 25 Aug te R'dam. JavaNew-York Hjn. Boschdijk, 36 Aug. v. Suez. Knight Companion, 33 Aug v. New-York. Saleier, 35 Aug. v. Alexandrië. Machaon, pass. 24 Aug. Perim. Blommeradijk, 24 Aug. v. Algiers. JavaBengalen Lijn. Bondowoeo, 23 Aug te Calcutta. Ja c at ra, 25 Aug. v. Java. JavaChina—Japan Lijn. Tjikandi, 23 Aug. te Batavia. Rotterdamache Lloyd. Patria, t, pass. 26 Aug. Gibraltar. Sitoebondo, t., 26 Aug. te Marseille. Tabanan, t., pass. 26 Aug. Kaap del ArmL Medan, t., 36 Aug. v. Singapore. Bandoeng, t, pass. 26 Aug Ouesaaat. Insulinde, u., pass. 36 Aug Perim. 1 >inoeli, t, 26 Aug v. Sabang Schouwen, n., 26 Aug. te Londen Kota Radja, u., paaa. a» Aug. Perim. Sibnjak, u., paaa, as Aug Ouessant. Soekaboeml, t., at Aug te Mareelllu Madioen, u., pana. 00 Aug Malta. Rotterdam- Zuid Amorika UJn. Alcor, u., a6 Aug. te Santos. Poeldijk, t„ a6 Aug v. Lts Palm» Aludra, 24 Aug v. Rotterdam. Alchiba, u., pass. 33 Aug Cansrisehe EU. Zijldijk, u, 33 Aug. v. Santos. Stoomvaartmaatschappij Oeeeen. Strype, 28 Aug te Swaneea. Laertes, 27 Aug. v. Sabang Mentor, 37 Aug te Suez. Phrontis, a6 Aug te A'dsm. Cyclops, pass. a6 Aug Gibraltar. Memnon, 36 Aug. v. A'dam. Peisander, paaa. 26 Aug. Perim Troilut, 36 Aug te A'dam. 'Aenaeat, 33 Aug v. Shanghai Theseus, 38 Aug. v. Manilla. Aaphalloo, 24 Aug. v Penang Neptunua, 24 Aug v. Kopenhagen. Vlëdderveen, 23 Aug te LondeH. Philoctetee, as Aug. v. Hongkong E maat co Lijn. Jonge Anthooy, pass. 26 Aug Oueaeant. Jonge Jacobus, paas. 33 Aug Oueeaant. Het Duitache proef-ingtituut voor luoht- vaart heeft in overleg met de Heaaisohe regeering en de Technische hoogeaohool te Darmstadt besloten een Instituut voor luchtonderzoek op groote hoogten te stichten. De nieuwe instelling zal bij de Technische Hoogeschool te Darmatadt worden ingedeeld en onder leiding komen van de hoogleeraren Georgi en Eberhard. Voor het onderzoek zal de groote lucht ballon (de grootste ter wereld) die eigen dom is van de Zeppelinwerf, uit Frie- drichshafen naar Darmstadt worden over gebracht. Het onderzoek zal zich tot hoog ten van 10.000 M. uitstrekken en belooft voor de luchtvaart van groote beteekenJa te worden. naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederlandse!) Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 768.7 te dermont. Laagste stand 749.6 te Skudiesnaes. Verwachting: Matige tot zwakke Z. tot W. wind, ge deeltelijk bewoikt, weing of geen regen in het Zuiden, ln het Noordien waarschijn lijk enkele regenbuien, weinig verande- •ing in tearaueratuiur. NOORDSCHARWOUDE, 37 Aug. Schotsche muizen 46.20, duken 3-4® 3 50, eigenheimers 3.904.40, blauwe eigen heimers 4.60, drielingen 4.104.20, spercie- boonen 13.2022.20, snijboonen 11.30 11.50, zilveruien 1.301.40, drielingen 9 80, zilvernep 20.6020.70, uien 5.40—5-90, drie lingen 5105.80, gele nep 13*014-30. roode kool 4.104-60, witte kool 5.80— 7.20, alles per 100 kg.; boswortelen 4.10 4.60 per 100 bos; bloemkool 12.3018.10, ae soort 3.502.70 per 100 stuks. Aanvoer: 35,200 kg. aardappelen, 1000 leg. spercieboo- nen, 30 kg. snijboonen, 1100 kg. zilveruien, 32,700 kg. uien, 10.200 kg. roode kool, 11,200 kg. witte kool, 1160 bos boswortelen, 8400 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 37 Aug. Schotsche muizen 4.70—6.10, duken 3.30 3-50, schoolmeesters 5, blauwe eigenhei mers 34-6o, drielingen 3-SO—3.90, kleine 1.40, spercieboonen 16.2019-20, snijboo nen 13.7026.80, uien 6.10—6.50, drielin gen 5.10—5.80, gele nep 15 5015.60, peen groote 2.50—3.60, kroten 3.60—3.80, roode kool 4.10—5.20, witte kool 6.508.50, gele kool 2.30—4.80, alles per 100 kg.; bosworte len 3.303.50 per 100 -bos; bloemkool 8.90 —19, ae soort 2—3.60 per 100 stuks. Aan voer: 24,000 kg. aardappelen, 1060 kg. spercie boonen, 100 kg. snijboonen, 10,000 kg. uien, 700 kg. peen groote, 1300 kg. kroten, 43,000 kg. roode kool, 31,000 kg. witte kool, 28,000 kg. gelp kool, 1225 kg. boswortelen, 12,400 stuk» bloemkool. ALKMAAR, 27 Aug. Veemarkt Aangevoerd: 38 vette koeien 160430; 10 vette kalveren 60—120; vette kalveren per ned. pond i.ao—1.40; 34 nuch tere kalv. slacht 8 -a8; 532 vette varkens (zware) per ned. pond 0.78—<184; souter» per ned. pond a.70—a.74.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7