GEMENGD NIEUWS hebben de vraag serieus onderzocht en de bestrijding van den heer Eylders op deze vraagpunten acht spr. erg klein. Spr. gaat nader op enkele aangevoerde punten in. Natuurlijk bestaat or ten opzichte van het aantal concerten enz, geen regeling. De gemeente vraagt sleohts iets, en spr. be grijpt niet de jaloezie, die uit het betoog des heeren Eylders spreekt Het zou reëel zijn als deze heer zeide, hier zijn uw 225, wij van onzen kant zullen qantoonen, dat wij ze ook noodig hebben. Het ware royaler geweest als de heer Eylders ge zegd had: die rooien moeten niets hebbenl Het is erg klein, omdat het Fanfarecorps nu wat meer krijgt, een dergelijke klein geestige bestrijding op te zetten. De heer Van L o o betreurt het, dat de muziekcorpsen de dupe werden van de ten vorigen jare toegepaste bezuiniging. Nu er thans 76 meer gevraagd wordt voor het Fanfarecorps, gaat het bij ons niet om die 75, maar om de wijze van onderzoek, die met al die vragen wel iet wat kleingeestig behandeld is. De bijlage spreekt trouwens zichzelf al tegen, zooals spr. uiteenzet. Spr. kan het betoog van den heer Eylders grootendeels onder schrijven, en wil op deze gronden geen verhooging van subsidie toekennen. De heer Smits meent, dat het College zich, naar uit de bijlage blijkt, buiten gewoon beijverd heeft de verhooging te verdedigen. Er mankeert de vraag aan of men bij een marschwedstrijd vóór of te gen den wind marcheert. Men heeft den verkeerden weg ingeslagen. Met bloedend hart is *25 van de subsidie afgenomen/ ook voor Winnubst, midden in de periode, waarin het bezig was zich om te zetten in harmoniecorps. Naar spr. meening mag eerst dan, wanneer de finantieele toestand der gemeente zoo is, dat kan worden her steld hetgeen den corpsen werd ontnomen, gedacht worden over verhooging. Ik zal de laatste zijn, die beweert, dat het het Fanfarecorps niet toekomt, maar men moet de noodzakelijke kosten met elkan der vergelijken, en dan wegen die van een fanfarecorps absoluut niet op, tegen die van een harmoniekapel, vooral wat onder houd der instrumenten betreft. Het aantal personen, dat voorts met een prop in hun instrument rondloopt (omdat hij anders den boel in de war zou sturen) is ook niet gering. De zaak ware op te lossen met een commissie, die voor elk corps onderzoekt wat noodig is en vaststelt wat aan subsidie zou kunnen worden gegeven. Spr. stelt voor de zaak tot de begrooting aan te houden en precies te onderzoeken wat ieder corps noodig heeft, waarna met een afgerond voorstel kan worden ge komen. De Voorzitter: Bij de vorige be grooting was voor het Fanfarecorps aan vankelijk 300 uitgetrokken. Deze post i8 door den Raad teruggewezen, terwijl het College de opdracht kreeg den post nog eens na te gaan. Reeds toen is gezegd, dat beoordeeling van wat noodig was, uiterst moeilijk is. In de eerste plaats houden de subsidies wel verband met de grootte van een oorps. Het College meende thans op de zaak te moeten terugkomen door het Fanfarecorps alsnog gelijk te stellen met Winnubst. Zoo goed mogelijk meenen wij aan den wensch te hebben voldaan. Men zou overigens nog urenlang over de zaak kunnen praten, en spr. stelt voor de dis cussies te staken en de zaak in stemming te brengen. Het voorstel van het College wordt ver worpen met 10 tegen 8 stemmen. Tegen de leden Smits, Eylders, Van Dam, Trap, mevrouw Dekker, Woud, Grunwald, Schoeffelenberger, Van Os en Van Loo. De Voorzitter zou nog gaarne het volgende punt zien behandeld: Begrooting. Schrijven van Gedeputeerde Staten om trent de Gemeentebegrooting voor 1928 met voorstel van Burgemeester en Wet houders daaromtrent. De Voorzitter merkt op, dat het voor (het sluiten der geldleening van be lang is een goedgekeurde begrooting over te leggen, te meer, nu van Ged. Staten een schrijven hieromtrent is ontvangen. Het College meent daaruit te moeten op maken, dat met deze wijzigingen aan te brengen de begrooting zal worden goed gekeurd. De heer De Zwart heeft bij een vo rige gelegenheid reeds de opmerking ge maakt, dat wij zoo langzamerhand krijgen een debat tusschen ambtenaren der pro vinciale griffie en het College, wat langs den Raad heengaat. Ook nu weder zou spr. in deze opmerkingen willen berusten. Maar wel wenscht hij eenige opmerkingen te maken. Uit de ons gezonden stukken blijkt niet, dat deze inderdaad door de ver antwoordelijke personen geteekend zijn, het zijn slechts afslagen zonder meer met een stempel of een paraaf. Indien Ged. Staten inderdaad ernstig aandacht wen- schen te schenken aan al deze hier thans aangevoerde dingen, zal dit College moe ten begrijpen, dat al deze opmerkingen van nul en geener waarde zouden zijn in dien de begrooting op tijd ware ingediend. In September 1927, de periode waarin de begrooting moet zijn opgemaakt, was er nog geen sprake van 125 opcenten: de opmerkingen betrefende den kapitaal- dienst raken kant noch wal, eenvoudig omdat in Sept. 1927 geen enkel behooinjK antwoord had kunnen worden gegeven. Zulke opmerkingen getuigen niet van seri eus© behandeling van de zijde van Gea. Staten. Wij voelen zeer goed, dat er een toezicht op de handelingen van den Raad moet zijn. Maar dan moet dat toezicht oefenend College zijn respect ook weten te handhaven. Dat de wijzigingen, welke nu worden gegeven, kunnen wor en aangebracht, is enkel het gevolg van het feit, dat de begrooting te laat is ingediend. Croote gemeenten leggen de opmerkin gen van Ged. Staten dan ook reeds nu naast zidh neer: Amsterdam denkt er nietj meer over zijn rekening ter goedkeuring naar Haarlem te zenden. Op die manier1 wordt het toezicht van Ged. Staten een paskwil. De Voorzitter kan hier alleen op antwoorden, dat over het algemeen de Raad niet te klagen heeft over Ged. Sta ten, dat is in andere raden dikwijls veel erger. Het voorstel om de wijzigingen aan te brengen, wordt aangenomen. Aanleg straten. Voorstel tot het leggen van oen straat van de Krugerslraat naar de Laan enz. De heer Grunwald bepleit aanhou ding. De heer Van Breda wijst er op, dat de gemeente nog tal van huuropzeggingen moet doen van de landerijen, waar men thans mede vastloopt. Laat de Raad nu toch beslissen; het punt is al eenige ma len uitgesteld en het geldt hier ook een werkverschaffing. De heer Grunwald wenschte nog te spreken over het voör den straataanleg uitgetrokken bedrag. De hoer De Zwart wijst er op, dat men zelfs al aan het bouwen is. De voordracht wordt tenslotte met alge- meene stemmen aangenomen, evenals: Grondbedrijf. Voorstel tot uitgifte van grond in erf pacht aan H. v. d. Poll. Van de vervolgagenda worden behan deld: Ingekomen stukken. Uittreksel van het Koninklijk Besluit van 8 Augustus 1928, no. 18, waarbij aan den heer W. Houwing, met ingang van 15 November 1928, eervol ontslag wordt ver leend als burgemeester dézer gemeente, onder dankbetuiging voor de in verschil lende betrekkingen aan den lande bewe zen diensten. Voor kennisgeving aangenomen. Grondbedrijf. Voorstel tot overdracht van het recht van erfpacht ten aanzien van een perceel grond te Huisduinen aan F. Dekker. Hetwelk eveneens wordt aangenomen. Begrooting. Voorstel tot vaststelling van de eerste wijzigingsbegrooting, dienst 1928, in ver band met de geldleening aan de N. V. Zee bad Huisduinen. Aangenomen. Daarna sluiting. Binnenland. AUTO TE WATER. Twee zwaar en drie lichtgewonden. Te Delft is Dinsdagmorgen omstreeks half 10 de heer N. van der Lek, wonende Crooswijkscheweg te Rotterdam, en ko mende vandaar, op den Oostsingel ten gevolge van de gladheid' van den weg met zijn auto geslipt, doordat hij plotse ling moest stoppen voor twee jongens die op den weg stoeiden. De auto draaide een slag om, kwam tegen een boom terecht en reed in het provinciaal kanaal. De heer Van der Lek sneed bijl een poging om zich te bevrijden een polsader door. Hij had ook een diepe hoofdwonde ge kregen. Zijn broer, die naast hem zat, kreeg een diepe beenwond. Drie kinde ren, die in den auto zaten, werden met veel moeite gered1 door den heer A. Brou wer. Zij hadden geen ernstig letsel ge kregen en werden door omwonenden van droge kleeren voorzien. De gewonden werden door den heer Roeilofsen. inspec teur van den technischen dienst, verbon den. De totaal vernielde auto werd met behulp van een kraanwagen van den heer J. de Graaf gelicht en weggesleept. Ernstig motor-ongeluk te Yeur. Twee doodt; n. De heer L., secretaris van de feestcom missie voor de Oranjefeesten te Leid- schendam, is Dinsdagavond hij: het pas- seeren van een overweg nabij Rozenlust te Veur met zijn motorfiets, waarop als duorijdster zat mej. P. uit Schiedam, door de electriische tram, de z.g. blauwe tram, gegrepen. De heer L. is daarbij ernstig verwond en in den loop van den avond aan de gevolgen overleden. Den bestuurder van de tram schijnt geen schuld te hebben. De heer L. kwam een zijlaantje uit en heeft waarschijnlijk de signalen niet gehoord; hij reed recht op de tram in. Mej. P., die 18 jaar oud was, was bij den heer L. gelogeerd en had dezen die Leid- schendamsche feesten helpen voorbe reiden. EEN JONGEN DOODGESLAGEN. Den 14den Mei waren te Vaals in het Vaalserkwartier eenige opengeschoten jongens aan het spelen. Den bijna 17- jarigen H. Ch. had men de pet afgenomen en die van den een naar den ander ge gooid. De jongen begon zijn geduld te ver liezen en zei tegen Horbach: „Gèf miech de patsch trük, of de kreigs eint." Toen de jongen daar geen gehoor aan gaf, sloeg hij hem met de hand tegen zijn linkerslaap waarna de geslagene op den grond viel, nog eens opstond en weer neerviel. Hij overleed kort daarop. Uit het geneeskun dig onderzoek is gebleken, dat de over ledene een abnormaal dunnen schedel had. De zaak werd wegens de jeugd van den verdachte met gesloten deuren voor de rechtbank te Maastricht behandeld. Het O.M. door mr. Koderitsoh waargenomen, eischte 8 maanden tuchtschool, voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaren. Mr. Telders was van oordeel, dat hier jon gens aan het stoeien waren geweest. Een van hen krijgt met de vlakke hand een klap, maar omdat zijn schedel zoo abnor maal dun is, moet hij het met den dood be- koopen; het is zuiver ongeluk. Pleiter vraagt vrijspraak. Uitspraak 11 Sept. DE UITBREKERS TE WASSENAAR? Sterker en sterker wordt het vermoe den, dat een der uitbrekers of de beide nog vermiste uitbrekers van de Schoven ningsche gevangenis thans in het Was- senaarsche dwalen. Want na de inbraken in den nacht van Vrijdag op Zaterdag is in den volgenden nacht weer een stroop tocht gehouddn. Thans hebben die daders als jachtrevier uitgekozen het terrein tusschen d'e Backershagenlaan en de Papegaaienlaan. Ingebroken is daar in de villa's van de familie's [Boelen, van Zoe ten, Snijders en Weise. De wijze van binnendringen geeft zekerheid, dat hier dezelfde dader aan den gang geweest is. Thans heeft hij weinig suoces gehad. Bij een der gedupeerden heeft de dief een paar gulden gehaald1 uit een portefeuille, waar bovendien 100 gulden in zat. Inder haast heeft hij dat over het hoofd gezien. Wassenaar beschikt slechts over veer tien agenten. Geen wonder dlus, dat de burgemeester Zondagmorgen de hulp van de Haagsche politie inriep. Rechercheurs en agenten met speurhonden zijn het Wassen aar sche ingetrokken. Goed van de voortvluchtige gevangenen ia meege nomen om den honden lucht te kunnen geven. Maar Wassenaar beslaat een op- p rvlakte van 6200 HA. Naar wegge scholen dieven zoeken is daar zoeken naar een speld in een hooiberg. Den ge- heelen dag zijn het veld en het bosch systematisch afgezocht Nachtelijk onderzoek op het landi- goed van de Koningin. Maandagavond om half elf waarschuw de de inspecteur van Wassenaar de Haagsche politie, dat er bij hem bericht was gekomen, dat er zich verdachten be vonden op het landgoed van de Koningin, de Raaphorst, Wassenaarsohe en Haag sche i editie zijn er dadelijk met de Rijks politie en de marechaussee op uitgetrok ken. De honden „rivierden" alle struik gewas af. De politiemannen zochten on der d'e hoornen. Tot vier uur Dinsdagoch- end is het onderzoek zonder resultaat voortgezet. Dinsdagmiddag is weer een aantal poli tiemannen met honden het landgoed op gegaan. Dinsdagochtend: kwam er nog bericht, dat een verdacht persoon gezien was op Duindigt. Ook daar is alles zonder resul taat afgezocht. DOOR GIFTIGE KUNSTMEST GESTIKT. Maandagmiddag werd de arbeider J. Krop, die op het landgoed 't Leersumsdhe veld van den heer J. W. Verloop te Leer- sum aan het kunstmestzaaien was, dood in het land gevonden. Vermoedelijk is hij door de giftig© kunstmest gestikt. MOORDAANSLAG. Op zijn kostbaas. Omstreeks 10 uur Maandagavond ont moette zekere v. D. uit Lutterade zijn kostbaas v. V. en diens echtgenoote op de kermis te Sittard. Zaterdag hadden zij reeds twist gehad' en nu wilde v. D. met zijn kostbaas afrekenen. Met een mes bracht hij hem twee steken in den nek en nog een steek in het hoofd toe. De man werd verlamd en zakte in elkaar. Per auto werd' hij, na verbonden te zijn, naar huis gebracht. De dader is voort vluchtig. BIJEN OF HET HOOFD. De vorige week geraakte bij het ver voer van bijen te Made de bodem van een korf los, waardoor het daarin huizende volk gjng zwermen en zich neerzette op het hoofd van den voerman, die genees kundige hulp heeft moeten inroepen. AUTO TE WATER. Een wielrijder, die mede te water geraakte, verdronken. Te Delft is Dinsdagavond omstreeks acht uur een auto, bestuurd' door den heer P. Weber uit Den Haag, door onbekende oorzaak tegen de Haagpoorfbrug gereden en met de vier inzittenden, de families W. uit Den Haag en H. uit Rotterdam, in de vaargeul terecht gekomen. Een wiel rijder, die niet zoo snel kon wegkomen, geraakte mede te water. Met groote moeite heeft men de passa giers uit den auto gered1, waarbij enkelen snijiwoinidlen kregen# De wielrijder, volgens op hem bevonden papieren, de 29-jarige De Ram1 uit Rotterdam, is verdronken. Zijn lijk is opgehaald. De gewonden werden door de dokto ren De Vries en Bult verbonden. Een der dames, die een zenuwtoeval kreeg, werd naar hef gasthuis vervoerd! en daar ter verpleging opgenomen. De zwaar beschadigde auto is met ©en kraanwagen gelicht. VERGIFTIGING? Reeds een sterfgeval. In het gezin van den heer V. aan Douwelerstraat te Deventer hebb '!rii plotseling ernstige ziektevers"1" H <.!er voorgedaan, die Teel overeenkomst toonen met vergiftiging. Vier ''Weren uit het gezin zijn daarvan het slachtoffer g(worden. Een 18-jarige zoon is reeds overleden, terwijl drie andere kindoren in het ziekenhuis rijn opgenomen. Medici on ontsmettingsdienst bobben de noodigie voorzorgsmaatregelen genomen. Men weet nog niet de oorzaak dtar verschijn selen. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Toen de scholier Krayenbririk te Eiber gen zijn fietsbel, welke gevallen was, wilde oprapen, werd hij1 door een auto, dien hij niet had zien aankomen, over reden en onmiddellijk gedood. TRAGISCH. Dinsdagavond heeft men uit de Spie ringwetering ondier Rijswijk het lijk op gehaald van den 37-jariigen P. J. van S. uit Waterlingen. Bij dien sloot aan het werk zijnde, is hij waarschijnlijk door een toeval of beroerte getroffen en in het water gevallen. 102 JAAR. Zaterdag 1 September wordt mej. Oatha Braafhart te Ede 102 jaar. Zij is nog goed gezond. HUISELIJKE TWIST. Vader steekt rijn zoon. Gistermiddag omstreeks vijf uur is er ten huize van den 51-jarigen chauffeur W. M. aan de Toussaintstraat te Leiden een huiselijke twist ontstaan, doordat de vader zijn dochter over haar gedrag een beris ping maakte. De moeder en de 24-jarige zoon des huizes, fabrieksarbeider van be roep, kozen de partij van het meisje. De twist liep zoo hoog, dat de moeder en de kinderen den vader te lijf gingen. Deze vluchtte de straat op, waar de zoon hem achtervolgde. Zij werden handgemeen, waarbij de vader den zoon met een mes een diepe snede in de zijde toebracht. Deze werd levensgevaarlijk gewond. De vader is in arrest gesteld; de zoon is naar het academisch ziekenhuis overgebracht. ZIJN HALSWERVEL GEBROKEN. De gemeenteopzichter B., te Hengelo, die Zondag bij het zwemmen zijn hals wervel brak, is gisterochtend overleden. OP 92-JARIGEN LEEFTIJD VERDRONKEN. Eergisteren is te Vlijmen de 92-jarige heer H. de Laat, die zich naar het veld be geven had om naar het vee te kijken, in een sloot verdronken. DE DERDE ONTSNAPTE GEVAT. Kraayenhof te Arnhem ge arresteerd. Het was aan de Arnhemsche recherche bekend geworden, dat J. Kraayenhof, die uit de Scheveningsche gevangenis was ontsnapt, zich in de omgeving van Arn hem ophield. Zij is er in geslaagd den uit breker gisteravond te arresteeren in een boerenwoning, waar hij onderdak had ge vonden. Hij kende dé bewoners van vroe ger. Te voren had hij zich opgehouden te Ede, waar zijn vrouw woont, maar waar hij zich niet veilig achtte. Hij is daarom doorgetrokken naar Schaarsborgen, waar hij nu is gearresteerd. Sedert zijn ontsnapping heeft hij voort durend gezworven. Hij is in het Arnhemsche politiebureau opgesloten en zal heden naar Den Haag worden overgebracht, teneinde ter be schikking te worden gesteld van de Haag sche justitie. Buitenland. NOG ALTIJD NOODWEER IN HET VERRE OOSTEN. Boven de stad Seja in het gebied van de Amoer heeft een sterke orkaan ge woed. De stad is ondergeloopen en de bevolking heeft zich naar de omliggende hoogten in veiligheid gebracht. Uit Bla- gowesjtsjenk is een stoomboot vertrok ken om hulp te verteenen. BOMMEN GEVONDEN. BH de manoeuvres In Montferrat Volgens een bericht uit Berlijn heeft bjj de manoeuvres in Montferrat (Italië), die die koning en Mussolini bijwoonden, een boer in dien ömitrek van1 Oaisale Mon- ferrato een bom in een weide gevonden. De politie, die terstond een onderzoek in stelde, vond nog 16 andere bommen, die kort geleden in bet terrein moeten zijn verborgen. EEN SIMULEERENDE OPLICHTER. Reedis tweemaal is een ziekenhuis te Londen beetgenomen door een jong- mensoh die zich als kosteloos patiënt aan meldde zeggende, dlat hqj bij ongeluk een elastieken buis had ingeslikt. Bij het on derzoek met Röntgen-stralen bleek hier van niets waar te zijn, maar intusschon bad bij een nacht een dak boven zijn hoofd gehad. In de pers wordt nu tegen dit heer schap gewaarschuwd. EEN ONTPLOFFING. Op de artilleriesoh ietplaats in de nabij heid van Giutgiu ontplofte Woensdag een groote hoeveelheid munitie, die nog uit den oorlogstijd! over was. Persoonlijke r ©lukken kwamen niet voor. Bij het opruImingffwerk vond ©venwel een tweede ontploffing plaats, waardoor 2 soldaten ge dood en verscheidene zwaar gewond wer den. DAPPERE REDDING. Bij Biebrich sloeg Dinsdag een roei bootje, waarin een echtpaar en een kind van vier jaar zaten, op den Rijn om. Toe vallig zag een fietsrijder het ongeval ge beuren. Hij wist den man en de vrouw, die zich aan hot bootje vastklemden te redden. Onderwijl had! zijn hond het kind uit het water gehaald Na zijn moedige daad sprong de redder op rijn fiets en verdween zonder zich be kend te hebben gemaakt DE TYFHUS TE POSTDAM. Een derde slachtoffer. In het St Joseph-riekenhuis te Pots dam is vannacht een oude vrouw aan typhus gestorven. Dit is het derde sterf geval, sinds het uitbreken van de epidemie te Potsdam. Twee gevallen van buikloop zijn vastgesteld, waarvan een te Nowawes en een te Potsdam, terwijl twee verdachte gevallen te Potsdam en te Oaputh zijn waargenomen. POEDERSTEENKOOL. Heden wordt te Londen het stoomschip Stuartstar van de Blue Star-lijn, uit Buenos-Aires verwacht Het doet de reis van 13.000 zeemijlen met poedersteenkool als brandstof en schijnt het eerste Engel- sche schip te zijn dat voor het stoken er van is ingericht. Reeds is bericht ontvan gen, dat de nieuwe brandstof ten zeerste voldaan heeft en men acht deze proef- reis daarom van groot belang voor de Engelsche steenkoolnijverheid. EEN ALPENDORP BIJNA GEHEEL AFGEBRAND. Twintig huizen en ©en-en-twintig boer derijen, bijna het gebeele dorp St. Mar tin d e Belïeville in de Fr arische Alpen uitmakende, zijn Dinsdagnacht door brand verwoest. Men gelooft dat de brand gesticht ia ONGELUK IN DE BERGEN. Van den Mont Pilate afkomende is een auto in een bocht geslipt en in een ravijn gereden. Drie inzittenden zijn gedood, twee zwaar gewond. OOSTERSCH MYSTERIE De dood! van den Witten Olifant Het drama in d'en Londenschen dieren tuin is waarschijnlijk aan een dier Oos- tensche mysteries toe te schrijven die den Europeaan volkomen raadselachtig blij ven. De jonge oppasser Sandy Wee wordt in het ziekenhuis bewaakt en heeft toegegeven dat hij Said Ali had moeten dooden omdat de Witte Olifant gestorven was en hij anders zelf zou gestorven zijn. Deze Witte Olifant was korten tijd aan den Dierentuin in bruikleen afgestaan en zou volgende maand naar Burin a terug- keeren. Said Ali, de vermoorde oppasser, verzorgde het dier, maar het kreeg onge veer 14 dagen geleden bloedvergiftiging en ondanks al© zorgen is het in den avond voor den moord gestorven. Sandy Wee heeft een verklaring afgelegd die bij de behandeling der zaak voor den rechter zal worden voorgelezen. HET GEKNOEI MET AANDEELEN IN DUITSCHLAND. Ook een spaarbank heeft er aan meegedaan. Het onderzoek inzake het bedrog met aandeelen in oorlogsteen ingen, welke zaak met den dag grooter omvang aanneemt, is volgens de Voss. Ztg. gebleken, d'at ook de istadsspaarbank der kleine stad Dahme (ten Z. van Berlijn) een poging heeft ge daan aandeelen in oortogsleeningen nieuw-bezit als oud-bezit op te geven. De spaarbank had reeds de erkenning van haar aanspraken ten bedrage van ca. 100.000 goudimark door de „Reichsschul- denverwaltung" verkregen, toen bij een cömtrole het bedrog werd vastgesteld' en het besluit werd' vernietigd. De gemeenteraad heeft de disciplinaire vervolging van den burgemeester Wend land ge&iscbt, alsmede diens onmiddellij ke ontheffing uit zijn functie. EEN POOLSCHE BURGEMEESTER VERMOORD. Maandagnacht is een burgemeester, Lukasz Jaróta geheeten, op wreede wijze door tot nu toe onbekend gebleven per sonen gedood. Na lang zoeken is het lijk van den vermoorde in de ochtenduren op een akker in de nabijheid van het d'orp Reizyce gevonden. Omtrent de redenen voor het misdrijf tast men volkomen in het duister. EEN DRIFTIGE BOER. Doodt twee arbeiders. In het dorp Haokershofen, in Neder- Beieren, kreeg gisteren een boer op het veld met een paar arbeiders, die aan de dorschmachine werkten, ruzie, die zoo hoog liep dat de boer woedend heen ging. Om acht uur 's ffv<>nds verscheen hij plot seling weder ter plaatse en schoot blinde lings met een jachtgeweer op de arbeiders, die aan de dorschmachine stonden. Twee hunner, een vader en zoon werden gedood; daarna schoot de boer rich een kogel door het hoofd. 0 Brandstichting?

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7