Voor 't laatst i'ELDERSCHE COURANT van zaterdag i sept.1928 DE VERJAARDAG VATH. M. KONINGIN. VIERDE EN LAATSTE BLAD Evenals ten vorigen jare, had ook dit jaar het permanente comité voor de vie ring van den Koninginnedag zich be ijverd een programma samen te stellen, dat voor de noodige afwisseling zou zor gen en er op ingericht was de velen, die op dezen dag vrijaf hadden, aangenaam bezig te houden. De Algemeene en de Christelijke Oranjeverenigingen hadden tezamen gewerkt om tot dit doel te ko men. Laatstgenoemde had daartoe reeds aan den vooravond een concert uitge schreven in de Oer. Kerk, en waar ook burgemeester Houwing en de garnizoens commandant, kolonel Seyn, in hun kwa liteit van leden van het eere-oomité, tegenwoordig waren. Hel «meert in de Oer. Kerk. Evenals ten vorigen jare had het bestuur der Qhr. Oranjevereenlging alhier thans weder een concert georganiseerd in de Geref. Kerk, hetwelk aan den vooravond van 81 Augustus zou plaats hebben. Aangevangen werd met het zingen van het Bondslied uit den Liederenbundel, welke verkrijgbaar was gesteld, waarna op de gebruikelijke wijze de opening plaats had. In zijn welkomstwoord constateerde de Voorzitter, de heer J. de Jong, mét dank baarheid de tegenwoordigheid van Burge meester en Garnizoenscommandant en heette deze heeren, benevens de andere aanwezige genoodlgden, en allen die tot den feestavond meewerkten, hartelijk wel kom. Doel is den band tussohen Oranje en ons te versterken. De Oranje Harmoniekapel, onder lei ding van zijn directeur, den heer A. Haanstra, zette hierop het Wilhelmus in, door de aanwezigen staande aangehoord, gevolgd door een militairen marsch van Leistikow. De heer F. Asma gaf nu op het fraaie Kerkorgel der kerk een drietal nummers ten beste, n.1. het „Gebed des Heeren", de Hymne „Wilt heden nu treden" en „O Heer die daer" uit den 16e-eeuwschen „Gedenckclanck". Mevrouw Gunthert-Breet vergastte hier na de aanwezigen op Gegroe Beyerle's „Holland", begeleid door den heer Asma, en daarna was het woord aan de Zang- vereeniging „Hallelujah", onder leiding van den heer Joh. F. Asma, die een Feest lied van Leo Mens ten gehoore braoht. Na nog een drietal nummers (een ouver ture door de Oranje-Harmoniekapel, een gavotte en een allegretto voor orgel dooi den heer Asma), kreeg Ds. E. R. Damsté, Ned. Herv. Pred., het woord voor zijn rede „Koningin en Vaderland". Vooraf werd nog uit den Liederenbundel gezon gen. Spr. wees er op, dat er zooveel afge zaagde onderwerpen zijn, waarover men spreekt en nogmaals spreekt. Het is een groote kunst een oud onderwerp actueel te bespreken, als wij maar gevoelen dat het ons in onzen tijd wat anders te zeggen heeft Een onderwerp als dit: Koningin en Vaderland, heeft zijn actualiteit niet ver loren. In de eerste plaats onze Koningin. Het is een zegen Gods, dat in ons vaderland nog altijd het oude vorstenhuis bestaat: bewijs, dat de band die ons bindt aan het vorstenhuis, hecht is. Drie dingen zijn de oorzaak van die hechtheid: le. de liefde voor haar volk, die do vorstin kenmerkt. Zij voelt en leeft met ieder mede. „Lands vrouwe" is wel de rechte naam voor haar, zjj regeert in het kasteel van het Neder- landsche volk. Het tweede dat ons bindt is het geloof. Hoe kan het bestaan dat er twee Oranje verenigingen zijn: een christelijke en een neutrale? Maar ontegenzeggelijk Is het geioof het kenmerk van de Oranje's. Het derde is: zij is Gods dienaresse, niet in naam maar in der daad. Daarom voelen wij eerbied voor haar en liefde. Het tweede woord is „Vaderland", ons mooie Nederland met zijn vele natuur schoon. In de eerste plaats zien we in ons land een rijke geschiedenis Gods. God heeft met ons land een bedoeling, hoe vaak is het niet een toevlucht geweest voor uit gewekenen en het is voor ons een voor recht burger van dat land te mogen zijn. 't Is dezelfde grond, die ons tezamen bindt, en het is zoo te betreuren, dat die samenbindende kracht niet door allen ge voeld wordt Een rijk van Nederlanders zonder een vorst van Oranje is niet denkbaar. Zij hooren bijeen en men moet de gezinsge dachte voelen: dat wij één groot gezin vormen. Wij hebben helaas niet altijd die groote eenheid voor oogen gehad. Onze oogen moeten steeds op de Ko ningin gericht zijn. Als de band blij Tt be staan, zullen Koningin en Vaderland kun nen werken aan de uitbreiding van Gods K°Snpir.keindigt zijn kort woord met een samenvatting betreffende het doel van deze bijeenkomst. In de eerste Plfl8ts 19 zlJ een uiting van dankbaarheid, dat Ko ningin en Vaderland weder een jaar te zamen zijn geweest: in de ^eed® p zij deze bijeenkomst een bede om een heid, in de derde plaats pleiten wij om de genade Gods. Van het verdere programma valt nog te vermelden, dat de verschillende mede werkers t.w. mevrouw Gunthert-Breet, de Oranje-Harmoniekapel aismededeor. ganlst, de heer Asma, zich achtereenvol gens nogmaals deden hooren. Met een cantate van Pijlman, „Soli Deo Gloria werd het concert besloten. Hierbij deed zioh als sopraan-soliste hooren mejuffrouw Annle RlekweL De reveUle. Vrijdagmorgen te 7.45 gingen drie hoornblazers van de imarine in een auto de stad door obi op verschillende straat hoeken de reveille te blazen en der bur gerij te verkondigen, dat de feestelijke dag aangebroken was. Autorit ouden van dagen. Nadat de reveille van tamboers en pij pers dus oud en jong had gewekt, en her innerd aan onzen jaarlijkschen grooten feestdag, snorden om half negen zeven-en- twintig auto's door de stad; wagens van de mooiste Lincoln af tot het eenvoudigste oude bakje van menschenvrienden onder onze burgers, toe die in een oogwenk negen-en-zeventig oudjes, boven de 70 jaar, ophaaldenlEen paar dames, twee pleegzusters en vier leden van het Oranje- Comité namen met de feestelijk gestemde, soms uitbundig vroolijke ouden van dagen plaats in de genummerde auto's, en toer den vanaf het Stationsplein kalm via Ka naalweg, Weststraat, Zuidstraat' en Bin nenhaven naar het groene eiland Wierin gen, over den hun nog nagenoeg gehee onbekenden afsluitdijk. De belangstelling langs den geheelen weg was groot. De stemming was er dadelijk! Was er eigen lijk al tevoren in gekomen, als we den ken aan de kostelijke brieven aan het Co mitó, voor den „vriendelijken" mijnheer Coltof en anderen. Duizend maal dank klonk al toen de tooht nauwelijks was be gonnen. Elke aardige bijzonderheid onder weg werd met krachtige uitroepen van be wondering en verbazing begroet. Het was een waar genot in de mooie morgenuren met al die oude burgers te mogen rijden en praten. Groote voldoening gaf 't, zoo mogelijk nog meer dan verleden jaar. In café Bruul te Hippolytushoef werden ze neergeplant, na veel verzorging, in de groote zaal „Concordia", waar piano muziek hen begroette. Vlugge helpsters droegen de koffie en limonade aan en door de. groote welwillendheid en gulheid van onze banketbakkers snoepten allen naar hartelust en overvloedig van het meege voerde gebak. Reepen chocolade gingen .n den zak. Met warme instemming zongen de oudjes de volksliederen en ze werkten mede tot verhooging van de stemming door oolijken uitroep of declamatie. A l 3poedig wilde één van de oude dames „be paald" een „hartig" woord spreken, en zoo bedankte dan mejuffrouw Rekker, Comité voor alle goeds, en vertelde ons meteen allerlei wetenswaardigs over haai jeugd en ouderdom, van weeshuis tot hu welijksvoltrekking toe. Groote vroolijk- heid was 't gevolg! De Voorzitter van het Comité sprak vriendelijke woorden tot auto-bezitters en alle helpers, en het „Wilhelmus" besloot de gezellige koffie-partij. Langs een groo ten omweg over Julianadorp en ten slotte langs den duinrand reden we terug en de den eerët om kwart over één weder blij den intocht binnen Den Helder, en zagen het feestterrein gereed. Precies vijf -voor half twee werd de stoet op het Konings plein ontbonden, en we moesten ons haas ten om 't middagfeest te halen. Het fes tijn met de oudjes, hoe lang 't ook geduurd had, was nog te spoedig voorbij; handen werden innig gedrukt en algemeen hoop ten onze vriendelijke gasten „allen" een volgenden toeht nog te beleven, 't Kan misschien niet elk jaar, maar we hopen met hen op dien volgenden keerl Ter eere van onze hartelijk geliefde vorstin I Een tocht vol vreugde en dank baarheid, die alléén den Oranjedag reeds deed slagen. Ingezonden Mededeellng, vaart de Salonboot „Nieuwedlep" in dit seizoen op Zondag naar ALKMAAR, Kermis te Alkmaar, 's middags schitterende rij-demonstratie van de Kozakken. Retourprljsf 0.75 en f 0.50 KanowedstrUden. TezeQfder ure vingen onder tamelijk groote belangstelling in de Binnenhaven de kanowedstrijden aan voor jongens en meisjes. Het gemeentelijk zwembad was door het gemeentebestuur welwillend be schikbaar gesteld, terwijl de commandant der Onderzeekazerne een stoomsloep en boeien in bruikleen had gegeven. Ook de Adelborsten-roeivereeniging had een viertal harer kano's ter beschikking ge steld1. Voor eventueele hulpverleening waren eenige leden der Helderacbe Red dingbrigade aanwezig, ook een motor sloep met bemanning van den heer Bak ker. iEr waren 30 deelnemers voor deze wed strijden, waaronder 7 meisjes. Door de volgende firma's waren prijzen beschik baar gesteld: van Baaren, Buitendijk, boekhandel Duinker, boekhandel Egner, Govers, Weststraat, Kannewasser en van Willigen. Gepagaaid werd in groepen van vier; de winnaar van Iedere groep werd geplaatst voor de beslissing der drie afdeelingen, t.w. jongens, meisjes, oudere jongens, dus het z.g. afval-systeem. De prijzen werden gewonnen door: le prijs jongens Dirk Liebert; 2e prijs jongens Jo. Verfaille; 8e prijs jongens Wim Boendermaker; troostprijs mej. Cor Isakson; prijs voor goeden stijl jongens Piet Bregman. le prijs meisjes mej. M. Coltof; 2e prijs meisjes mej. M. Riemers; troostprijs meisjes mej. Geertje Voorthuis; prijs voor goeden stijl meisjes mej. Tini Brouwer. le prijs oudere jongens Jo Houthuysen; 2e prijs oudere jongens P. Bot; 8e prijs oudere jongens Gyala Reltgrtiber (Boe dapest); troostprijs oudere jongens J. van Meer; prijs voor goeden stijl oudere jon gens H. Kok. De parade. Het jaarijjksche schouwspel der parade trok ook ditmaal weer groote belangstel ling. Zeker heeft het weer hier ook aan medegewerkt, hoewel tijdens de parade eenige regen aanvankelijk de feeststem ming dreigde te verstoren. Voor het front der troepen werden de gedecoreerde officieren en andere militairen toegespo- ken door sohout-blj-nacht Quant, terwijl hen de decoratie op de borst gespeld werd. Een en ander gaf aan deze parade en zeer feestelijk karakter, hetwelk nog verhoogd werd door de deelname van niet minder dan veertien vliegtuigen, die in eteganten driedubbelen V-vorm, boven de troepen cirkelden, door een vijftiende geëscorteerd. De parade stond onder commando van den kapitein der mariniers H. P. van Vuuren. Na afloop had een een rondgang plaats door de stad met muziek. Aan de parade werd deelgenomen door een bataljon van de zeemacht, samen gesteld uit een compagnie manschappen van Hr. Ms. „Van Speijk", een compagnie van Hr. Ms. „Hertog Hendrik", een van het Wachtschip, een van het Station Onderzeebooten, alsmede een compagnie van de landmacht. Verder namen aan de parade deel alle tamboers en pijpers en de stafmuziek, terwijl op het terrein een kleine ambu- lance-afdeeling van het Marine-hospitaal aanwezig was. De oompagJeën waren, zonder het kader, minstens 80 man sterk. Als commandant der parade fungeerde de kapitein der mariniers, aan wien als adjudant was toegevoegd de luit. der mars. Ie kl. M. R. de Brujjne. Sohout-bij-nacht Quant was vergezeld door den Oheif van den Staf der Zeemacht, den majoor van den Generalen Staf en zijn adjudant, den luit. ter zee le kl. Het- tersohij. Verschillende leden van den Bond van oud-onderofficieren, alsemede van „Onze Vloot" waren op het terrein aanwezig. Door een en ander was de feeststem ming al gekomen, welke In den loop van den middag, toen meer en meer men- oohen op straat kwamen, nog verhoogd werd. In den namiddag had de stad het aanzien van een feestdag; tal van op z*n best gekleede menschen, militairen in groot tenue, jongens en meisjes met oranje en sjerpen getooid, en, last not least, een steeds zich vermeerderend aan tal bevlagde woningen, gaven een vroolijk cachet aan de stad. De Gymnasöekdemonstratle. Als we zeggen.dat dit onderdeel van de feestelijkheden magnifiek geslaagd is, is dat niet overdreven. Wel misten we het zonnetje, dat anders altoos haar milde stralen vermengt met het fleurige en kleurige oranje blanje bleu, welks kleu ren ditmaal in extra hoeveelheid aan wezig waren in Helder's straten en waar mede al wat voor oranje voelt, getooid was; doch we mogen tevreden zijn, want de regen die voortdurend dreigde bleef uit, zoodat menig gymnastje een wreede teleurstelling bespaard bleef. Prompt op tijd, volgens het program ma, marcheerde de groote stoet mede werkers aan de gymnastiekutivOerirg de Werfpoort uit. Keurig uitgedost in hun turnoostuum voor deze gelegenheid extra verzorgd! marcheerden de dames en heeren, meisjes en jongens, van onze gymnastiekverenigingen „Pro Patria" „O.KJC." (met damesafdeeling „Hygiëa") en „Turnlust" onder de opwekkende klanken van de „Oranje-Harmoniekapel" en „Winnubst" naar het sportterrein aan den Bolweg, waartoe de volgende route genomen werd: Weststraat, Keizerstraat, Spoorstraat, Koningstraat, Polderweg, Middenweg. Martiaal was hun houding en gang en vooral de kleinsten, die de stoet .openden, deden hun bost om toch voora" in den pas te blijven. De begelei- ders(sters) hielden een wakend oog over ïunne kudde en zonder stagnatie werd iet eindpunt dan ook bereikt. Men moest ze zien, cLie allerkleinsten, met hun ver heugde en stralende gezichten, met welk een air ze in den stoet meeliepen Op het .sportterrein heersohte een ge zellige drukte en de tallooze vlaggen, die iet terrein sierden, gaven een recht fees- telijken aanblik, doch.de zon was he- aasl zeer spaarzaam met haar stralen. Maar aan de stemming deed dit allerminst afbreuk. Er was veel belangstelling en om even over halfdrie, nadat de H.H. van Leo, looijdonk en van Strijen, de leiders der elnemende vereenigingen, hunne „troe pen" geordend hadden (wat niet zoo heel gemakkelijk ging), kon een aanvang ge maakt worden met het afwerken van het programma. Het geheele Eere-Comité was aanwe zig om halfvier arriveerde de schout bijnacht met gevolg zoomede het be stuur van de samenwerkende oranjever- eenlgingen, benevens de burgemeester, de wethouders van Breda en Bok, de gem.-secretaris, de oommisasris van po litie en andere autoriteiten. Als Inleiding speelde de „Oranje Har- moniekapel" hst Wilhelmus, dat door de aanwezigen staande werd' aangehoord terwijl de vaandels, 6 in getal, en apar opgesteld, den groet braohten. Ongetwfy feld een plechtig oogenbllk, dat indruk maakte. Daarna, met medewerking afwisselem een der belde muziekkorpsen, weir den de verschillende oefeningen, in totaa 11, gedemonstreerd. We zeiden reeds In den aanhef dat dit onderdeed perfect la afgewerkt. Inder daad is dat zoo en zjj, de leiders, kunnen met groote tevredenheid op hun werk terugzien. Ongetwijfeld zijn er vele moei Hjikheden te overwinnen geweest alvo rens de verschillende oefeningen in het openbaar uitgevoerd konden worden, doch hun moeite is beloond geworden. Zij heb ben het groot aantal aanwezigen een paar uren aangenaam bezig gehouden, dat eep en ander waardeerde door herhaaldelijk hartelijk applaus .Om in details te treden wat allemaal gedemonstreerd is gewor den, is niet doenlijk. Allen, van klein tot groot, dames en heeren, jongens en meis jes, hebben in de vrije oefeningen, aan brug en paard, stok-, staaf- en knots- oofeningen, hun beste beentje voorgezet. We noemen een 12-tal dames van P.P. on der leiding van den heer van Hooijdonk, etokoefeningen door dames van O.K.K., onder leiding van den heer van Loo, het knotszwaaien door de gezamenlijke da mes, vrije oefeningen door de heeren van Turnlust enz. enz. Zonder iemand tekort te doen, is het we de heer van Loo, dir. van O.K.K., wien het leeuwenaandeel toekomt van het gepres teerde dezen middag. Hij heeft zijn spo ren op dat gebied reeds lang verdiend en kent het klappen van de zweep. Vooral in het laatste nummer, toen hij alle 500 deelnemers ondier zijn leiding had, die een 8-tal vrije oefeningen» uitvoerden, deed hij zich kennen als een geroutineerd leider, die, soims vergezeld met een kwink slag, zijn klein leger de oefeningen ln het juiste tempo en gelijkmatig deed uitvoe ren. Hij was de algemeens leider en werd, na afloop, van veile zijden gecomplimen teerd. Om ongeveer 5 uur was de demonstra tie afgeloopen, niettegenstaande alles een vlot verloop had gehad. De Voetbalmatch. 10 minuten daarna traden de voetbal Iers in het veld; Sparta tegen een nogal zwak samengestelde combinatie van „Helder". Deze partij was van geen hooge kwaliteit; de Spartanen waren iets snel ler en voor doel gevaarlijker en hadden met de rust een 8—0 voorsprong. Was reeds een gedeelte van het publiek tijdens den aanvang geëclipseerd, in de pauze werd het verloop grooter, zoodat met her vatten niet veel toeschouwers meer aan wezig waren. Het einde van den wed strijd ,die onder leiding van den heer DoJ •stond eindigde In een 72 overwinning voor S.VJS. Het was toen ca. 7 uur. De Ltchtstoet Te half 9 had op 's Rijkswerf de op stelling plaats van den lichtstoet. Een groote menschenmenigte was in de nabij heid der werf op de been, en de regeling van een en ander was uitstotend, want precies op het vastgestelde uur kwart voor 9 marcheerden de jongens en meisjes af, onder de vroolijke tonen van Winnubst* en »Oranje Harmoniekapel*. Ieder was voorzien van een lampion of fakkel, en de zeer lange stoet, die een groot deel van de Weststraat besloeg, maakte in den donkeren avond een aar dig effect. Langs de voorgeschreven route trok men verder om tenslotte bij het raadhuis, welks lantaarns brandden, stil te staan en het Volkslied te spelen. Tij dens den rondgang hadden op verschil lende plaatsen in de stad verlichtingen plaats met Bengaalsch vuur. Het concert. Ook het concert, dat hei «Stedelijk Mu ziekcorps* in de tent in het Plantsoen ten beste gaf, verheugde zich in groote belangstelling, al had net meerendeel van het publiek zich geconcentreerd op den lichtstoet. Toen wij er kwamen, speelde het Stedelijk een der boerendansen van Samehtini: geestige, pakkende melodie, die bij velen het verlangen deed ontstaan een dansje te mogen medemaken. Maar zoo goed geschoold is men' al, dat men tijdens de uitvoeringen rustig blijft staan. Het vuurwerk. Met het haast zouden we zeggen traditioneele vuurwerk werd de dag besloten. Vermoedelijk om den menschen een lange wandeling te besparen, werd dit op het terrein nabij de Rijks Hoogere Burgerschool afgestoken, een terrein dat zich evenwel minder goed eigent voor dit doel. Want doordat alles zich concentreerde op het gedeelte bij de brug, was er een compacte massa publiek sa mengedrongen, en het gevolg was dat velen weinig of niets zagen, mede ten gevolge van de boomen op de Loods- gracht. Wie op de Postbrug hadden post gevat, hadden wellicht nog de wjjsste partij gekozen, daar zij althans recht streeks 't gezicht op't vuurwerk hadden. Het vuurwerk telde verscheidene mooie en interessante nummers en door het windstille en fraaie weer .kwamen die goed tot hun recht. Bizonder aardig was het mechanisch stuk »Max en Moritz op den schommel*; het slotnummer was een groot monumentaal stuk »Leve de Ko ningin*. De verschillende luchtserpenten, zweempotten, vuurbommen en hoe ze verder mogen heeten, die tusschen de nummers door omhoog gingen, en soms vele tientallen meters hoog eerst uiteen spatten, droegen terecht ieders bewon dering. Ook hier was de transport-colonne van het Roode Kruis aanwezig. die zelfa ms PREDIKBEURTEN. ZONDAQ 2 SEPTEMBER. Ncd. Ilcrv. Gemeente. Nicuwo Kerk (WestBtroot): 's Morgens 10 80 uur, De. van Loon, van Barslngerborn. Westerkerk (Weatpleln). Geen dienst. 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Dan^té. Onderwerp>Loon en Arbeidsloon*. Julianadorp. 's Morgens 10.80 uur, Ds. J. D. v. d. Veen, van Den Helder. Anna Paulowna. 's Morgens /i0.80 uur, Ds. F. W. J. van der Poe!, van.Den Helder. Petten. 's Morgens 10.30, Ds. E. R. Damsté. van Huisduinen. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. A. Pos, van DJocja. 's Avonds 5.80 uur, Ds. A. Pos. Hulpkerkdienst Geref. Kerk. (Militair Tehuis, Kanaalweg). Geen dienst Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 80 uur, Ds. Joh. E. Bijl, van Gouda. LuthPrsche Kerk: 's Morgens 10 uur, H. L. G. Ouwerkerk, Theol. Oaudidaat te Amsterdam. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. Cbr. Geref. Kerk (Steengrucht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Leesdieust. Oud Geref. Kerk (huogstroat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Leesdieust. Christen-Gemeente. Breewaterstraat No. 16. 's Morgens 10.80 uur, Vrije Evangelisatie- samenkomst. 's Avonds 8 uur, spreker de heer J. Groe nendijk. Onderwerp Wat is Uw eenige troost beide in leven en sterven (le Zondag van den Heidelbergschen Cathechismus). Donderdagavond 8 uur, vrije Evangell- satiesamenkomst. JULIANADORP. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Avonds 8 uur, spreker de heer P. Storm, van Den Helder. Leger des Hells (Spoorgracht 88). 's Morgens 10 uur Heiligingsdieust en 's avonds 8 uur Verlossings-sameiikomst 's Middags hall 4. Openluchtmeeting. (Pr. Hendriklaan). paar malen hulp moest verleenen. Nabij de Mosterdbrug was nl. de drang van het publiek zóó groot, dat de touwen van do afzetting braken en het slechts met de grootste moeite gelukte de menschen to gen te houden. Eenige vrouwen vielen flauw; een juffrouw moest zelfs per auto thuis gebracht worden. Verlichting „Hertog Hendrik". Van zonsondergang af was Hr. Ms. Hertog Hendrik*, liggende in de Bui tenhaven vóór het Paleis, geïllumineerd. Dat de oorlogsbodem aldus, rondom in de lichtjes, een fraai effect maakte en door velen bewonderd werd, behoeft geen betoog. Zoeklichten hielpen mede de feestelijke stemming te verhoogen. Drukte op straat Den geheelen avond waren duizenden menschen op de beenverkleede kinde ren waren er vele, en zij brachten met hun Bengaansche verlichting het hunne bij tot verhooging der stemming. Zoover ons bekend, heeft geen wanklank dezen Koninginnedag verstoord. MELKPRIJSVERHOOGING. Blijkens een advertentie in dit nummer zal de melkprijs, met ingang van morgen, Zondag 2 Sept., met 1 cent per liter wor den verhoogd. DOOR DEN STROOM GEGREPEN. Gisterenmiddag zijn er op het strand nabij den pier weer eenige menschen door den stroom gegrepen en meege sleurd1. Een korp.-vLiegtuigmaker, van het vliegtkamp „De Mok", was daar met zijn meisje aan het zwemmen, toen het meisje plotseling döor den stroom gegrepen werd. Zij riep om hulp en haar verloofde zwom onmiddellijk naar haar toe en zag kans haar naar den pier te brengen. Toen hfj meende te kunnen staan, zocht hij den grond, doch raakte met een voet tusschen twee steenen bekneld. Hij kon voor- noch achteruit en moest door den sterken stroom en aanrollende golven het meisje woer loslaten, dat gelukkig even verder op den pier terecht kwam. 'De korporaal kreeg veeJ water binnen, daar de golven geregeld over hem heen sloegen. Men wierp hem de lijn toe, die aan den paal beveslgd is bij den pier. Door hem nu tegen s room in te trekken, kon hij uit zijn netelige positie bevrijd worden. Een Roode-Krula soldaat, op het strand aanwezig, verbond den gewonden voet. Zjj ook dit ongeval weer ter leering om zich vooral niet in de nabijheid van den Sier te water te begeven, of zich te ver i zee te vagea. Huisduinen:

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 13