lepjas-Oemisaisoii HERMAN NYPELS' UIT DE WIJDE WERELD TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS IlLLULiUIUIIL ÜUUIlHlJI VAN DINSDAG 4 SEPTEMBER 1928. Voor de zesde klasse van het gym nasium te Alkmaar slaagden onze stadge- nooten L. Wiersma en E. van Urk, leer lingen van den gemeentelijken cursus in oude talen. VIERDE ZOMEROONCERT, te geven door „Heldert Fanfarecorps", op Donderdag 6 Sept. ara., des avonds 8.80 u. Programma: HARMONIEKAPEL „WINNUBST" NAAR T ZAND EN SCHAGEN. De Harmoniekapel Winnubst welke ook buiten onze gemeente gezien is zal op 9 September a.s. de sportfeesten opluisteren te 't Zand Op ultnoodiging van de Schager Win- kelweekoommiasie zal zij haar medewer king verleenen bij de feesten welke ge houden worden van 22 t/m 25 September te Schageu. Heden Dinsdag 4 Sept. werd de kleine kapel uitgenoodigd een pxcursie- tocfct voor het personeel werkzaam aan de Zuiderzeewerken 'ingenieurs, op zichters, enz.) mede te maken, welke ge houden wordt per salonboot „Prins Hen drik" vanaf den Oever tot Harlingen. Donderdag 6 September wordt voor de fancy-fair ten bate van het Marine Sana toriumfonds een muzikale rondgang ge houden, afmarsch 7 u. 30 van het Haven- plcii.e Hoofdgracht, Weststraat, Spoor straat, Koningstraat, Kanaalweg, Casino, D. H. GRUNWALD. Het was dezer dagen 25 jaar geleden, dat de heer D. H. Grunwald zijn intrede deed in den gemeenteraad. Na voor de eer ste maal te zijn gekozen den i4en Juli 1903, werd hij in de vergadering van 1 September van dat jaar geïnstalleerd en heeft gedu rende vijfentwintig jaren dien zetel bekleed Tweemaal is de heer Grunwald wethouder geweest; de eerste maal van 1917 tot 1919 in de plaats van den heer Van Neck en na dat de heer Michels voor zijn benoeming bedankt had. In die jaren heeft de heer Grunwald als wethouder van financiën de zeer moeilijke crisisperiode doorgemaakt De tweede periode van zijn wethouderschap loopt van 1923 tot 1927. Niemand zal kunnen ontkennen, dat de heer Grunwald zich tydens zijn wethouder schap met alle krachten en capaciteiten, waarover hij beschikte, aan de belangen der gemeente heeft gewijd. Ondanks de moei lijke crisistijden heeft hij voor de gemeente nog eene leening weten af te sluiten; de autobusdienst op Wieringen, in welker tot standkoming hij een groot belang zag voor onze gemeente welk standpunt wij vol komen deelen en waarbij het hem ge lukt is, trots de felle tegenwerking, het postvervoer over onze stad te krijgen, is wel een zijner grootste successen. Ook voor de instandhouding destijds van den stoorn- bootdienst Zurmunlen, thans de „Esona", heeft hij mede met succes geijverd. Waar hij kon bevorderde hij den bloei onzer bad plaats, en, hoezeer men zijn verdiensten als wethouder overigens verschillend beoor- deelen kan, vast staat, en het mag van deze WAAR WERD OPRECHTER TROUW.... Neen, dezen keer wordt de oprechtste trouw nu eens niet tusschen man en vrouw, althans niet tusschen een paar menschenkinderen gevonden. Het voor beeld van onwankelbare trouw, dat wy hier gaan verhalen, slaat wel op een echt paar, maar op een echtpaar qit het dieren rijk. Het is een verhaaltje van trouw tus schen twee honden, £en hij en een zij. De hij en de zij behooren aan één baas, een oaféhouder uit de St. Laurensstraat te R'dam, die mét recht trotsoh is op bet be zit van zulk een paar prachtige honden. En juist omdat hij er zoo trotsch op is, vond vond hij 't niet goed, dat z'n zoontje, maar heel jonge bengel, met een van d dieren een wandeling ging maken, en dat nog wel op zulk een drukken dag. Maar zoons zijn niet altijd gehoor zaam en omdat hij het toch zoo erg wou en omdat vader het zoo drak had 111 zijn zaak, zooidat hij het waarschynly niet eens zou merken, gingde zoon toch met een van de honden het was de hy Bii' het steiger bedacht hij, dat de hond het wel prettig zou vinden, eeneito:zwem men, en zoo werd |akn we hem K! noemen, een naam, welke dit dier zou sie ren Fidel te water gelaten. Toon. kwfljn op oon booïo Bifl.1% iü.o zoi. plaats worden gezegd, dat geen werk en moeite hem te veel was om voor de belan gen der gemeente, zooals hij die zag, en meende te moeten behartigen, op de bres te staan. Zooals men weet, werd de heer Grunwald bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen niet herkozen als wethouder. Wel heeft hij zijn zetel in den Raad behouden. HET MONUMENT VOOR DORUS RIJKERS. Prins Hendrik heeft het beschermheer schap aanvaard van het comité, hetwelk zich ten doel stelt de oprichting van een bonument in Den Helder, gewijd aan de nagedachtenis van Dorus Rijke ra. OPLEIDINGSCURSUS HANDENARBEID. Gaarne verwijzen wij naar de adverten tie in dit nummer betreffende den door den heer Stevenson wederom aan te van gen opleidingscursus Acte Handenarbeid. Tot nu toe waren de diploma's A en B, welke voor dezen cursus konden worden behaald, vereenigingsdiploma's, de thans verkregen bevoegdheden worden rijks- acten. DE GYMNASTIEKDEMONSTRATIE OP KONINGINNEDAG. Rectificatie. In ons verslag over de gymnastiekdemon-, stratie op den verjaardag van H. M. de Koningin, opgenomen in ons nummer van Zaterdag zijn eenige fouten geslopen. Wij schreven over de stokoefeningen van de dames van O. K. K., die moercijn de dames van „Turnlust". Abusievelijk ver meldden v/ij den heer Van Strijen als voorzitter van „Turnlust", dit is evenwel de heer R. Kramer. ROND PENSIOENACTIE ZEEMACHT. Men schrijft ons: Bovengemelde bond hield op 1 Sept. 11.. eene vergadering in de bovenzaal van café „de Valk", Loodsgracht no. 1. De voorzitter opende te ruim 3 uur de vergadering en gaf zijn groote tevreden heid'te kennen over de buitengewone groo te opkomst der leden, en dankte vooral de aanwezige vrouwen voor hun belangstel ling in deze vergadering. Na nog een korte inleiding gaf de voor zitter het woord aan den spreker, den heer J. de Groot, uit den Haag, voorzitter van de afdeeling Leiden van bovengemelden bond. Spreker gaf vooraf te kennen niet de be doeling te hebben andere bonden of per sonen aan te vallen of zwart te maken, maar hoopte het goed recht aan te toonen, om langs kameraadschappelijken weg, zooals hij dat als zeeman uitdrukte, elk op zijn eigen doft te blijven, om zoo het boot je in eene goede haven te roeien. Daarna schetste hij uit een <ïer werken van „Multatuli" de tragédie van Saïdja en Adinda, en evenals de schrijver zijne lezers waarschuwt dat zijn verhaal som ber en eentonig is, zegt spreker dat ook zijn verhaal somber en eentonig zal zijn, want het is helaas niet de eerste keer dat er over dit onderwerp gesproken wordt. En ook achter deze eentonigheid is ver schrikkelijk leed en groot, ontzettend groot onrecht verborgen. Hierna gaf spreker een uiteenzetting van de wijze waarop de oud-gepension neerden van vóór 1918 tot dusver zijn be handeld, en spoorde allen aan om te strij den voor hun moreel recht, en dat de oud marinemannen in één bond hoorden, want dat hun salarissen en ook hun pensioenen altijd ver beneden die der burgers zijn ge bleven, en dientengevolge zij niet vol doende zouden zijn geholpen met een ver hooging van b.v. 30 Spreker gaf daarna een paar voorbeel den van weduwen van voor 1909 en moe digde de mannen aan, dat door lid te wor den, en lid te blijven, de kans aanwezig is, dat hun weduwen dat lot niet zullen deel achtig worden. Na nog mededeelingen te hebben ge daan betreffende gesprekken, met de door hem bezochte 21 kamerleden, gaf hij dat die hond van hem was en die Fidel meenam. Tenminste, dit verhaal deed de zoon, toen hij Fidelloos thuis kwam. Dade lijk stuurde de vertoornde vader een knecht naar het politiebureau om aangifte van de vermissing van Fidel te doen. Of hij een juist signalement van Fidel kon opgeven, werd den knecht gevraagd. Neen, dat kon hij niet, maar hij wist er wel iets anders op, De knecht ging weg en kwam even later terug met de gemalin van Fidel. Dit wijfje lijkt n.1. sprekend op haar man. En zoo werd haar signalement opgenomen ter opsporing van den verdwenen echtge noot. De politie beloofde haar best te zul len doen en de knecht ging met de zij zijns weegs. Nog geen half ur later kwam de in specteur, die het signalement had opge nomen, in de wachtkamer van het bureau, en kijk, daar zat een hond, die geheel aan het signalement beantwoordde. Eerst dacht men, dat de knecht zijri hond had achter gelaten, maar het bleek Fidel te zijn; Fidel, die rondschooierend in de buurt gestuit was op het spoor van zijn wijfje, welk spoor hij tot in het bureau was gevolgd. En in de wachtkamer is hij gaan liggen, precies op de plaats, waar een half uur te voren zijn wijfje had gelegen. Het echtpaar is nu weer vereenigd. (N. R. Ort) 0 HET SCHIP ZONDER BEMANNING. Voor Helgoland worden dezer dagen schietoefeningen met scherp gehouden op een schip als schijf, welk schip zich son de leden den raad te volharden in den strijd, die, dan ten goede voor allen moet komen. Verscheidene leden uitten hunne vol doening over de gloedvolle rede van den heer de Groot. De voorzitter dankte spreker voor zijn goegekozen woorden en hoopte dat de oud-marinemannen het gesprokene ter harte zullen nemen, waarna deze druk bezochte vergadering te 5.80 door hem werd gesloten. FANCY-FAIR MARINE SANATORIUM FONDS. Nauwelijks is de r in de maand gekomen en naar het oude volksgezegde zijn dan de schoone dagen van den zomer voorbij of het Marine Sanatoriumfonds staat op de bres om met een grootsch opgezette fancy- fair haar altijd hongerige kas te voorzien, lntusschen is wel de r in de maand geko men, maar gelukkig is daarmede niet de zomer verdwenen. Integendeel, dezer dagen kwamen nog uit Amerika berichten ever een nieuwe hittegolf en wij gelooveti wel in den geest onzer lezers te spreken aL wij zeggen nog best zoo'n hittegolf je te kunnen hebben in ons tochtige klimaat. Was ooit het water van de Noordzee zoo heerlijk als thans, ondanks de al koele en lange avonden? En heeft, tijdens de „offi- cieele" zomermaanden, de zon feller ge brand en armen, halzen en aangezichten bruiner gebakken dan thans? Al was het de heele maand September, mopperen zullen wij niet tegen een hittegolfje. Nu ja, het kan te erg worden ookMaar voorloo- pig zullen wij het dankbaar aanvaarden. De lezer begrijpt wel, dat wij het niet over een eventueele hittegolf willen hebben. Eigenlijk past die niet bij een fancy-fair, die dcet denken aan guur winterweer, aan regen of sneeuw, aan koude en koesterende kachelwarmte. Maar wie als wij, thans in „Casino" een kijkje konden nemen, waar met man en macht (en niet te vergeten met vrouw en macht) gewerkt wordt aan de voorbereiding voor de morgenmiddag te openen fancy-fair, wie gezien heeft wat in de groote zaal tot stand komt, hoe de fraaie „Casino"-tuin wordt geëxploiteerd, die zal het met ons eens zijn, dat bij een dergelijk feest ook mooi weer behoort. Wat zou het zijn als onder troosteloos-vallenden regen het publiek moest worden binnengelaten; waar ter wereld zouden de druipende para- pluies moeten worden opgeborgen, de ver regende hoeden eri mantels moeten uitlek ken? Neen, mits het een hittegolfje blijve en New-York ons niet met een Amerikaansche pompeuse warmte, die het asfalt doet smel ten op het lijf valt, zal die, ook op de fancy- fair van het M.S.F. dankbaar worden ge ïncasseerd. U en ik hebben al veel fancy-fairs mee gemaakt natuurlijk. U met een dikke porte- monnaie, die, al naar gij langer plakken hleeft, meer en meer leeg werd en tenslotte hopeloos-en troosteloos u den bodem deed zien, ik met een volle vulpen en een blanco notitiebloc, dat na de rondwandeling dezelfde eigenschappen in omgekeerde volg orde vertoonde. Maar wat u morgenmiddag te zien krijgt, heeft u, wij zijn daar zeker van, nog nooit aanschouwd. Men weet het, „Casino" is ruim en er kunnen veel makke schapen in één hok. Maar als daar aan bak boord en aan stuurboord, in het midden schip en achter de passage gestremd is van de verschillende stands, als daar grabbelton en vischvermaak, chocola-, sigaren- en snoeptent een groot aandeel eischen in de plaatsruimte, als daar bovendien nog een ruimte moet worden afgeschoten voor dansvloer: ik vraag u, waar blijft dan het publiek? Dat wordt, hoe men het ook tracht te ontloopen, een potje met pieren, een op dringerige massa, een benauwde boel. Luister nu, "hoe de vernuftige inval van een stadgenoot het M.S.F. uit deze impasse gered heeft. Want één van tweeën: óf men moet het aantal stands verminderen, waar door wel het publiek meer ruimte heeft, maar waardoor ook de koop- en centen kwijtraak-gelegenheden zooveel minder zijn der bemanning voortbeweegt, draadloos bestuurd vanaf een verafgelegen vaar tuig. De schijf is het sinds lang buiten dienst gesteld slagschip „Zflhringen". Het schip is geheel verbouwd; zijn machine, met olie gestookt, gehoorzaamt automatisch, evenals de roerinchting aan de draadloozc bevelen, afgezonden van de „Blitz". Tus schen de beide gevechtstorens is een an tenne aangebracht, die de golven opvangt, door de „Blitz" uitgezonden en ze door zendt naar de machine enz. Dit aldus ma noeuvreerend schip kan ver over de hon derd bevelen uitvoeren. Die „Zfthrlngen" kan niel alleen alle gewenschte bevelen uitvoeren, maar de onzichtbare bestuurder kat* ook bewerken, dat zoeklichten, enz. onlsloker werden, dat de schijf zich hult in nevels, enz. De ingenieur, die journalis ten het tot schijf ingerichte oorlogsschip heeft laten zien, legde uit, dat ook het ge val voorzien was, dat het schip een vol treffer kreeg, dat bijv. de antenne werd weggeslagen. Mocht dit laatste geschie den, dan wordt deze dadelijk automatisch vervangen door een andere. Wordt ook deze vernield, dan wordt door een raket- signaal hiervan automatisch mededeeling gedaan aan de „riitz". Het inwendige van de „Zfihringen" is zooveel mogelijk aan gevuld met kurk, zoodat van zinken geen sprake kan zijn. geworden, óf men moet het publiek zich in allerlei bochten laten wringen om een doortocht te banen. En dit laatste komt aan de kooplust niet ten goede, noch ook past het zich aan bij een Amerikaansche hitte golf. De oplossing is zeer eenvoudig, het ei van Columbus. Als de plattegrond van „Casino" niet toelaat het een met het ander te verzorgen zooals men dat graag zou wil len, welnu, men bouwe, evenals in Ame rika, skyscrapers: de zoldering in „Casino" is hoog genoeg voor een extra-verdieping. Om het maar ineens te zeggen: de ontwer per van de fancy-fair, onze stadgenoot, de heer Schoonhoven, plaatste de stands in twee verdiepingen. Beneden vindt men 4 stands, boven een achttal. De doorgangen zijn nu breed en laten toe, dat veel publiek zich gemakkelijk bewegen kan; bovendien is een flinke dansvloer afgeschoten, waarop de komende dagen heel wat charles- en an dere tonnen zullen worden gedanst (de grabbelton vindt men elders in de zaal). Ten allen overvloede is er ook een breede doorgang naar den tuin. Want in den tuin is weder de schiettent opgericht, ditmaal een met een electrisch bewogen doel, kan men in de vroolijke keuken terecht (wat ware een fancy-fair zonder smijtgelegen- heid?) en liggen de spijkers gereed die men voor zijn goede geld in de schijf mag slaan, a raison van vijf of tien cent per stuk. Op het „Casino"-tooneel wordt ditmaal, in plaats van de aria uit Freischütz of een cabaret-uitvoering van het M.S.F., over heerlijke thee en koffie, wijnen en gebak geserveerd. Jammer genoeg was van al deze heerlijkheden nog nagenoeg niets ge reed dan een veelbelovend geraamte, dat Maandagmiddag onder hamer- en zaagge- luiden meer en meer zijn voltooiing na derde. In de koffiekamer waren legio dames en heeren bezig met het rangschikken en nummeren der verschillende prijzen. Meer dan 600 voorwerpen zijn er ingekomen, alle geschenken van winkeliers en particu lieren; van het eenvoudigste vaasje af tot een gouden zegelring toe. Dat alles moet aan den man worden gebracht, en dat zal ook, gezien het doel waarmede deze fancy- fair Is opgezet, ongetwijfeld geschieden. Meer kunnen wij er op het oogenblik niet van zeggen. Morgenmiddag te 3 uur heeft de officieele opening plaats en wij komen in ons volgend nummer daarop nog wel terug. HEEN EN TERUG NAAR TEXEL GEZWOMMEN. Niet tevreden met een enkele reis naar Texel heeft de heer M. Boogert van de Achtergracht W.Z., Zondag een zwem- retourtje gemaakt naar Texel. Wij meenen dat de heer Boogert de eerste is die heen en terug naar Texel is gezwommen en bet is dan ook zeker een knappe sport prestatie. Zondagmorgen te ongeveer half negen is de heer B. vertrokken, in gezelschap van een nichtje, mej. Corrie van der Hoeven uit de Kroonstraat. Deze heeft den tocht door het water tot Texel mee gemaakt en is toen in de volgboot gestapt daar zij het te koud kreeg, van vermoeid heid was nog geen sprake. Zonder te rusten natuurlijk is de heer Boogert direct na de aankomst te Texel gekeerd en terug gezwommen. Alles ging goed tot vlak voor de haven, waar de sterke ebstroom den zwemmer te pakken kreeg en meevoerde. Eerst ter hoogte van den ringmuur kon de heer B. den wal be reiken. Hij was toen vijf en een half uur in het water geweest. Zooals men weet heeft de heer B., ook in gezelschap van hetzelfde nichtje en nog een lid van de zwemclub «Frissche Morgen* twee weken geleden ook een zwemtocht naar Texel gemaakt. BOTSING TUSSCHEN EEN AUTO EN RIJWIEL. Zondagmiddag had er op het Konings plein een botsing plaats tusschen een auto en een wielrijder. De auto kwam van de Loodsgracht en reed, na behoor lijk signaal gegeven te hebben, de Kerkgracht op. De wielrijder kwam uit de Ingezonden Mededeeling. Voor belde doeleinden geeohlkt* Qegarandeerd waterdicht. De nieuwste soorten. Zeer gemakkelijke pasvorm. Film 15,21,25.31. JS, <0,15,91oK KIJEEDINGMAGAZIJNEN, DEN HELDER - SCHAGEN. HINDER VAN VLIEGTUIGEN. Te Haimble, in Hamipahlre, is sedert eenige maanden een vliegveld ingericht van weg© een dub van eigenaars van particuliere vliegtuigen. De dorpelingen klagen nu steen en been ever bet geraas, dat de over hiun huizen vliegende toestel len maken en het gevaar dat deze, wan neer zij laag overkomen, opleveren. De vrouwen zijn er soms geheel door van streek. Om zijn huis te beschermen heeft een inwoner, Findtay Smith, een vlaggesiok van 7 M. lengte in zijn tuin opgericht en daar is een vliegtuig, bestuurd door juf frouw Graoe, kleindochter van den ver maarden cricketer dr. Grp,oe, Vrijdag tegen te pletter gevlogen. De vliegster kwam er echter goed af. Een ander Inwoner wil nu ook een lan gen vlaggestok oprichten en dien met een draad met den stok van Sirüth ver binden. Sir Sefton Brancker, chef van het bur gerlijk vliegwezen, is naar Hamble ge vlogen om een onderzoek naar de klach ten in te stellen. Hij is van meening, dat de dorpelingen evenmin reden tot klagen hebben als menschen die aan een grooten weg wonen dit hebben over den last dien zij van voorbijrijdienide auto's ondervin den. Het aanbrengen van een draad tus schen ttwee vlajggestokken acht hij be denkelijk. Mooht daardoor een vliegonge luk gebeuren, dan meent hij dat de man dia aan draad baalt aangebracht, wegen* Koningstraat en reed naar den Kanaal' weg. Hij meende, niettegenstaande het signaal van de auto, nog wel eerst te kunnen passeeren, wat hem evenwel slecht bekwam. De chauffeur reed, volgens oog getuigen, harder dan de maximum snel heid en het was hem dan ook niet moge lijk nog tijdig te stoppen. Een botsing was onvermijdelijk en gelukkig werd alleen de flets daar de dupe van. De be rijder zag kans ongehavend uit den strijd te komen. Zoowel de bestuurder van de auto als de fietsrijder dragen schuld aan dit on geluk dat goed afliep. De fietsrijder is echter de meest schuldige, deze had n.1. moeten wachten tot de auto gepasseerd was. Nu draagt hij de gevolgen van zijn onvoorzichtigheid in een flinke rekening van den rijwielhandelaar. DE OPRICHTING VAN EEN ABATTOIR. Door de raadsleden Schoeffelenberger en Trap is bet volgende schrijven aan net college van B. en W. gericht: Achtb. Heeren. Gezien het gewijzigd Kon. Besl. van 21 Juli j.1., houdende wijziging van het Kon. Besl. van J.0 Juli 1926, tot uitvoering van Art. 10 der Vleesohkeuringswet, lui dende: „Na het slachten en na de reiniging van het slachtlokaal, mogen in dit lokaal slechts andere werkzaamheden, die vleesch tot voorwerp hebben, worden verricht, met dien verstande, dat het toe bereiden en verduurzamen van vleesch, niet gelijktijdig met andere werkzaam heden mag plaats vinden"; mede in verband, tot het oprichten hier ter plaatse van een „abattoir", waartoe in eerste instantie in de raadsvergadering van j.1. 24 Juli, een bedrag van 600 werd gevoteerd en wel, voor een deskundig on derzoek naar de al of niet noodzake lijkheid voor de oprichting van een „abat toir"; gezien, bovengenoemde wetswijziging in deze aangelegenheid, achten ondergetee- kenden het noodlg, de vraag te stellen: of het college van B. en W. bereid is, een voorstel bij den raad in te dienen, tot in trekking van het raadsbesluit van 24 Juli, betreffende de reeds gevoteerde 600 en daarbij de wettelijke noodzakelijk heid tot het oprichten van een „abattoir", voor kennisgeving te willen aannemen. 't Welk doende, J. J. Schoeffelenberger. P. Trap. Den Helder, 8 Sept 1928. GEMEENTERAAD. WIJZIGING CONTRACT MARINE- HOSPITAAL, B. en W. zenden aan den Raad^een af schrift van het contract, gesloten tus schen den Staat en deze gemeente nopens verpleging enz. in het Marine-hospitaal van ingezetenen der gemeente Den Helder In dat afschrift zijn verwerkt de wijzigin gen bedoeld in de Bijlage No. 84 (1925) en No. 30 (1928). het veroorzaken van dood door schuld vervolgd zou worden. POEDERSTEENKOOL. De Stuartstar, het stoomschip van de Blue Star-fijn, dat de reis van Argentinië naar Londen met poedersteenkool als brandstof heeft gedaan, ligt nu te Londen en is Vrijdag door deskundigen bezichtigd. Ala zij gunstig verslag over de proef uit brengen, zal de Blue Star-lijn een groot aantal van haar vrachtschepen voor het stoken van de nieuwe brandstof laten in richten. De besparing aan kosten op een reis naar en van Argentinië bedraagt 4000, in vergelijking met het gebruik van olie als brandstof, en 1000 in vergelijking met de gewone stookwijze met steenkolen. Men weet, dat reeds tien maanden gele den proeven waren genomen met het s.8. Mercer op een reis van Amerika naar Rot terdam. Nadien heeft men snelle vorde ringen met de nieuwe uitvinding ge maakt en vele machinisten ter zee meenen dat poedersteenkool voor vrachtschepen een goede toekomst heeft. Van de 24 vuren aan boord van de Stuartstar waren er vier voor het stoken van poedersteenkolen veranderd, de an dere deden geen dienst. De poederkolen worden nog aan boord verpulverd uit gruiskolen van ruim 80 mM„ waarvan de kolenmijnen de afmeting garandeer ecu 1. Falfhul and Bold. Marche Arnold Rust 2. Anrigone. Ouverture Fern. Ransseou j. Brise d'Italla. Wals Corbeillet 4. During the BattLe. Ouverture G. Gadenna 5. De Tooverfluit. Fantasie sur 1' Opera Mozart 6. Habourdin. Marche G. Gadenna Finale. 0

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5