UIT DEN OMTREK 1 V Doordat de burgemeestersbenoeming toch een zeer groot algemeen belang Is en daar de raadsleden in deze zjfln opgetre- den als vertegenwoordigers der Ingezete nen rest de vraag: Rust de verplichting nu niet op de raadsleden om alsnog zoo i ingezetenen volledig m kennis te stellen wat door hen in t algemeen belang der ingezetenen ten uitvoer Is gelegd, zoodat de ingezetenen niet langer in het onzekere worden gehou den? Immers met deze aangelegenheid is de burgerij niet gebonden aan de raads leden en kan ook zjj zelf zich zoo noodig met verzoekschriften tot de bevoegde autoriteiten wenden. Een spoedige be kendmaking is wel in 't algemeen belang gewensoht U M. d. R. nogmaals dankend yoor de opname teeken ik 1*» Hoogachtend, Den Helder, 2 September 1928. Geachte Redactie, Naar aanleiding van het ingezonden stuk onderteekend W. Tj. Kramer, in uw krant van 1 September j.L verzoek ik u beleefd het volgende op te nemen. Geachte heer K., in uw aohrijven van 1 Sept. komt u op voor het beiheer van de finantiün dier gemeente. En aan de hand daarvan was het noodzakelijk door het verkrijgen van handteekeningen, een protest bij den Raad in te dienen. Man heer K., zou zulk een protest wel zijn nut hebben? Zou het antwoord! van den Raad niet zyn: «Wij hebben met leedwezen vernomen", enz. Zal zoo ook niet de uit slag zyn, van de Eere-Raads-Commissle?? En zoo gaat het "ene na het andere! Doch wij zyn en biyven er het slachtoffer van, mijnheer de redacteur. De heer K. geeft den Raad de schuld voor de uit- gaven aan hooge poston besteed of nog te besteden. En of dio uitgaven wel nood zakelijk' zijn enz. Het komt ndj en wellicht velen met nrij voor, dat de raadsleden hiiervtn niet in leen de schuldigen zyn, maar wij, kiezers van Den Helder. Doch in de eerste plaats de verschillende kiesoollege'a Die heb ben bun kiezers voorgehouden hun stem op hen uit te brengen. 'En nu de kapitein aan het roer staat, sturen zij1 naar zyn richting, die hij denkt te moeten nemen, maar of hij wel bewust is over zyn op varenden aan boord, dat is nog een vraag, die zoo maar niet opgelost is. Hier voor is in de eerste plaats noodig, dat de bestuursleden der kiescolleges de raads vergaderingen bijwonen en verslag uit brengen aan den voorzitter van het kies college. Dan moet van tijd tot tyd een openbare vergadering plaats vinden, waarin' dan allereerst de Gemeenteraads vergaderingen besproken dienen te wor den. In zoo'n verslag des voorzitters mag natuurlijk niet voorkomen dat hij een mededeeling doe als deze: „Als ik jou aan boord thadl, had ik je doodgeschoten". Mynheer de Redacteur, ik zou te veel van uw plaatsruimte innemen, waarby ik te veel van uw godheid gebruik zou ma ken, teeken iik met de meeste hoogachting, J. v: d. MOLEN. Den Helder, 8-9-'28. Anna Paulowna, ALGEM. VERG. „SPORTLUST". Zaterdagavond hield de Vereeniging „Sportlust" een algemeeene vergadering in de zaal van den heer O. Slikker. De voorzitter, de heer D. Koorn, heette de aanwezigen welkom, waarna de secre taris, de heer Slikker, de notulen las, welke onveranderd werden goedgekeurd. Daarop deed de penningmeester, de heer P. van Eeten, rekening en verant woording. Het bleeli^ dat er nog een saldo was, groot 78.85. Met inbegrip van dit bedrag beliepen de ontvangsten van hard draverij, harddraverij Ujsten, motorwed- strijden en stands op de tentoonstelling te zamen 2885.50. De totale uitgaven be droegen 1838.93. Er is dus een batig saldo van 546.57. De bescheiden werden nagezien door de heeren Van der Goes en Benema, die ver klaarden, alles voortreffeiyk in orde te hebben bevonden, waarop voorzitter deze heeren bedankte voor bun moeite en den penningmeester voor zyn goed beheer, daarby tevens zyn voldoening uitsprekend over het prachtig resultaat der eerste groote draverij. Vervolgens kwam aan de orde een voor stel van het Bestuur, om de contributie voor het volgende jaar van 1.50 te bren gen op 2.—, hetgeen na eenige bespre king algemeen wordt goedgevonden. Een ander voorstel van het Bestuur was, om op Zondag 15 September een grooten wielerwedstrijd te houden. Het biykt ech ter, dat dien dag een harddraverij zal ge houden worden aan de Spoorbuurt, waar om de wielerwedstrijd, waftrtoe in elk ge val besloten wordt, tot een nader datum zal worden uitgesteld. By dien wielerwed- stryd zullen, met het oog op het groote gevaar dat zy zouden kunnen opleveren; absoluut geen honden op het terrein wor den toegelaten.- By de rondvraag wordt nog een en an der ln het midden gebracht over verbete ringen wat betreft bet gezicht op de baan, terwijl de heer J. Krouwel het Bestuur dank en hulde brengt voor zyn vele be moeiingen en de buitengewoon mooie dra verij, die daarvan het gevolg ls geweest Dan sluit de voorzitter onder dankzeg ging de vergadering. Breezand. VOLKSFEESTEN. Zondagmiddag werden op het terrein van den heer G. Keyzer volksfeesten ge houden, die als voortzetting van de festi viteiten op Koninginnedag beschouwd mo geven worden en waarvan de opkomst van het publiek door het zeer fraaie weer niet weinig begunstigd werd. Een nummer van het programma, dat buitengewoon veel hilariteit verwekte was het hardrijden door dames, met kinder wagens, maar natuurUjk zonder kind er in Hierby wist mej. Cor van Eten den laten prijs te behalen, mej. G. Koster ver wierf den 2den en mej. A. Hoogscbagen den 8den prijs. Een heeren-nummer was het vanouds vermaarde mastklimmen, waarby een ver- leideiyke ham, een dito worst en andere prijzen in den top hingen te bungelen en veroverd werden door de heeren Joh. Wal raven, J. Daalder en J. Hoogmoed. Ook het tonsteken bracht vaak een groot lachsucces en de uitslag was, dat de heer J. Schipper met den lsten prijs ging strij ken, de 2de werd verworven door den heer J. Daalder en de 8de door den heer D. Daalder. Bij het touwtrekken waren de winners de heeren J. Hoogmoed, J. Daalder, K. Nieuwland, M. Wiggers, Jao. Meilink en Jan Meilink. De uitslag van het fietsrijden met hin dernissen was: le pr. Jac. Hoogmoed, 2e pr M. Broers, 8e pr. K. Nieuwland. De feesteiykheden werden opgeluisterd met muziek van de Harmonievereeniging „Conoordia". JUBILEUM MEJ. ZELVELDEK. Zondag 1 September was het 25 jaar ge leden, dat mej. A. B. Zelvelder haar in trede deed als onderwyzeres aan de open bare school te Breezand en gedurende al dien tyd is zy met flver en toewyding, on danks vaak overbevolkte klassen, aan die zelfde school werkzaam geweest, waarom sommigen meenden, hoewel zeer nadruk- kelyk in strijd met de bedoeling, van me juffrouw Zelvelder zelf, dat dit feit en deze dag niet onopgemerkt voorby mocht gaan. En zoo werd de jubileerende onder wyzeres dan 's2 morgens 10 uur door een paar van de oudere meisjes van huis af' gehaald, waarna haar door de schoolkin deren, die op het schoolplein stonden op gesteld, een toepasselijk lied werd toege zongen. Ook Burgemeester en Wethou ders waren hier tegenwoordig en nadat het lied geëindigd was trad de Burgemees ter naar voren, die mej. Zelvelder hulde bracht voor arbeid gedurende een kwart eeuw, tot heil voor de jeugd, waarna spr. haar, namens het Gemeentebestuur, een mand met prachtige theerozen overhan digde. Door de schoolkinderen werd aan hun juffrouw insgelyks een mand met rozen aangeboden, benevens eenige an dere bloemstukken en een toiletdoos, ter- wyl wy nog als een aardige byzonderheid vermelden, dat een muzikale leerling van nauwelyks een jaar of zes een paar num mertjes op zyn harmonica ten beste gaf. Ten slotte werd de schooljeugd door de juffrouw getrakteerd, terwijl vele anderen mee naar binnen gingen, om de jubila- resse te felioiteeren. 's Avonds, op de receptie in een der schoollokalen, werd deze by haar intrede verwelkomd met muziek van de Harmonie, waarna mevr. van der Goes het woord tot haar richtte namens de ouders der kinde ren en haar vervolgens, uit naam der Breezander burgerij, een damesschryi- bureau benevens een étagère aanbood. Uit naam van het personeel en haar beide voormalige collega's aan de school, stelde de heer B. de Vries haar de bekende Marijntje-cyclus van A. M. de Jong, ter hand, terwijl de heer Van der Linden, in opdracht van een oud-leerling, die niet aanwezig kon zyn, haar een bloemstuk overreikte. Nadat het woord nog was gevoerd door het raadslid Kuiken en diens zoon, dankte mej. Zelvelder voor de vele bewyzen van waardeering, die zy dezen dag had mo gen ontvangen en met muziek van de Har monievereeniging werd de avond besloten. Wieringen. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris Obreen had j.1. Zaterdag 1 Sept., des avonds 8.30 uur in het café van den heer M. de Haan, te Hippolytushoef, ten verzoeke van de er ven wyien den heer J. Jongkind de open bare verkooping plaats van een woonhuis met erf en tuin staande aan de Beltstraat aldaar, groot 530 M2. Hoogste bieder en kooper was de heer B. H. Kraan, voor 8750.—. RUNDVEEFOKVER. „OOST- EN WEST-WIEEL\ GEN". In het café van den heer D. Lont te Hippolytushoef vergaderde j.1. Zaterdag avond' de rundveefokvereeniging „Oost en West-Wieringen", ter voorziening in de vacature van een melkoontroleur voor voornoemde vereeniging en de 4 kaas- fabrieken. Aanwezig waren 19 leden. De vacature was ontstaan door het bedanken van den heer D. Kz. Lont, welke tot analist by de M. U. Z. was benoemd. Aangemeld hadden zich 12 sollicitanten. De voordracht door het bestuur opge maakt luidde als volgt: 1. Alb. de Graaf, te Westerland, 2. D. Cz. Tysen, te Den Helder, 8. N. Mostert Jz., te Scheveningen, waarvan met 9 stemmen werd benoemd de heer Alb. de Graaf, 4 op den heer Tysen, 5 op den heer Mostert en 1 van onwaarde. UITBREIDING VAN MOND- EN KLAUWZEER. Het mond- en klauwzeer, dat zich in der laatsten tyd al meer en meer begint uit te breiden, neemt thans een meer ernstige j vorm aan, vooral by den landman W.j Mostert, te Westerland hebben de beesten1 het hard te verantwoorden en ls reeds een koe aan deze ziekte bezweken. MET PENSIOEN. Aan den heer M. Tysen Nz. lichtopsteker by de Ryksvuren te Den Oever is op zyn verzoek wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftyd eervol ontslag verleend en gaat den dienst met pensioen verlaten. NIET 100, MAAR 180 MAN ONTSLAGEN BIJ DE M.ÜZ Vermeldden wy in een onzer vorige be richten, dat wegens invoering van ver korten arbeidstyd aan ruim 100 arbeiders van het varend1 personeel door de M. U. Z. tegen 1 Sept j.L ontslag was aangezegd, thans vernemen wy dat 180 man zijn ont slagen, waarvan het gros thuisbehoort te Volendam en Urk. Allen zyn dan ook j.L Vrijdag en Zaterdag huiswaarts gekeerd. MELKPRIJS VERHOOGING. Door de melksiyters te Den Oever ls met ingang van 1 September LI. de consumptie melk met 2 oent per liter verhoogd en al- zoo gebracht van 12 op 14 cent ELECTRISCHE INSTALLATIE OP DE OUDE ZEUG. Naar wy vernemen is aan den heer B. Gons, te Medemblik opgedragen het aan brengen van een electrische installatie op de Oude Zeug. Onze plaatsgenoote de jongejulf. R. O. Bakker te Oosterland, leerlinge aan de U. L. O. school te Schagen, is bevorderd van de le naar de 2e klasse. HARDDRAVERIJ. De prijzen voor de op 23 Sept. a.s. te Den Oever te houden harddraverij voor paarden onder den man bereden zijn als volgt: ie prijs 200, 2e prijs 100, 3e prijs 50, 4e prijs 25. Schagen. AANBESTEDING. Door B. en W. van Schagen werd aan besteed de bouw van een woning voor den directeur der lichtbedrijven. Inschrijvingen waren niet binnengekomen. GUNNING. De reiniging van de slooten langs de tramwegen van kroos en het baggeren van slik over de afstanden SchagenWognum, SchagenEwijcksluis en SchagenKoe dijk, is bij aanbesteding op uitnoodiging gegund aan den heer C. Wit te Schagen. NACHTVORSTEN. Het heeft de drie nachten in September in Hollands Noorden flink gevroren. CAROUSSELRIJDEN. De rijvereeniging te Burgerbrug, Zijpe, zal op de tentoonstelling te Schagerbrug, 17 September, eene demonstratie houden in carousselrijdén, een springconcours en een wedstrijd om den besten landelijken ruiter. Tot onderwijzeres te Barsingerhorn is benoemd Mej. S. Watertor te Schagen. De groote watermolen van polder A in de Zijpe, welke voor enkele weken door den bliksem is verbrand, zal door een gemaal worden vervangen. Texel. DE VERJAARDAG VAN IL M. DE KONINGIN. Aan Den Burg hebben feesteiykheden plaats gehad, welke door eenige particu lieren op touw waren gezet. Vrijdagmor gen werd muziek van den toren gegevon. Daarna hadden 's middags eenige volks spelen plaats, die voorafgegaan werden door het afsteken van vuurwerkbommen. Hierby had nog een ongeluk plaats. De heer A. J. Langeveld kwam te dicht by de bom en kreeg de volle lading los kruit in het gezicht, dat geheel ontveld was. Vreesde men eerst, dat de oogen geleden zouden hebben, later bleek dit gelukkig niet het geval te zyn. In de tent die by den heer Boon in den tuin stond, werden een 800-tal kinderen getracteerd op koekjes en ranja. Daarna was er rozengalop. De prij zen werden gewonnen door Betsie Roeper en Gerrit Coevert. Zaterdags was er hard- loopen, vérspringen en hittenrennen. De winners trokken door den Burg achter een auto, waarop een strijkje was gezeten. Zondagmiddag liet het kinderkoor „Mor genrood" van Den Helder zich hooren. 's Avonds werden tot besluit der feesteiyk- heden voordrachten in de tent gehouden. Vrijdag waren te Oosterend ter eere van H. M. de Koningin van openbare en enkele particuliere gebouwen vlaggen ui ry'ia:■•.■•er», De leerlingen en eenige ou Mcerl .y n van de bijzondere school maakten 1 e, auto's een rit over het eiland e: bobben hierbij veel genoten; afreis en aankomst brachten heel wat menschen naar buiten. Op het Kerkplein was een groote muziek tent opgericht, waarin in transparanten te lezen stond: „Steunt de muziek." Jonge dames ventten met vlaggetjes. Des avonds speelde het muziekkorps „Excelsior" verschillende vaderlandsche en andere liederen, waarvoor herhaaldelijk applaus verworven werd. Er was veel volk op de been en na afloop bleef men nog lang van het mooie weer genieten. VAN ZIJN FIETS GEVALLEN. Het zoontje van den heer J. Kuiter te Oosterend had het ongeluk van zyn flets te vallen en zyn arm te breken. Het kind had ook een bloedende beenwond opgeloo- pen. Dr. Boswyk verleende geneeskundi ge hulp. BEZOEK AAN SCHOORL. Door een 160-tal personen van Texel en een 60-tal van Den Helder werd Zon dag een boottocht gemaakt met De Dage raad naar Schoorl. Het fanfarecorps zorg de er voor dat de stemming er in bleef. Om 10 uur arriveerde de boot 's avonds weer in de haven. BEVESTIGING Ds. GROENENBERG. Ter bevestiging van den nieuwen leeraar bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, hield de Eerw. heer Ds. J. P. van Melle uit Rotter dam (Kralingen) Zondag 2 Sept. j.1. een rede naar aanleiding van Matth. 10 27 en 28. De handoplegging geschiedde door den consulent, den Eerw. heer Ds. Plug van De Cocksdorp en door den redenaar. Er waren vele belangstellenden. Des middags hield de nieuwe predikant, de heer M. Groenenberg, voor een overvolle kerk zijn intreerede naar aanleiding van Joh. 1 29 en deed zich kennen als een goed spreker. Aan het einde der godsdienstoefe ning werd Z.Eerw.. toegezongen door de Hervormde Zangvereeniging, onder directie van den heer R. v. d. Vis. Stoom vaariberichten IoiAgoil, 31 Aug. te Colon. Visscherljberichten. DE REGELS VOOR DEN WEG. VOOR DEN VOETGANGER: 1. Loop niet noodeloos op den rijweg. Het trottoir is voor den voetganger. 2. Loop rechts op hot trottoir. 3. Sta niet stil op het trottoir, indien ge daardoor den doorgang voor andere voetgangers belemmert, of deze tot betreding van den rijweg dwingt 4. Sta nimmer op den rijweg stiL 6. Steek een rijweg loodrecht over. 6. Kyk eerst links, daarna rechts, goed uit en steek dan pas over als de weg veilig is. 7. Loop niet op het trottoir met een rij wiel aan de hand. 8. Wandel niet op rijwielpaden, deze rijn voor de wielrijders. Wees voorzichtig voor Uzelf en anderen. 10. Waarschuw anderen voor dreigend gevaar. Werk steeds mede ter bevordering van een veilig verkeer. - X-J11.JJJIU J. Tiessen. Stoomvaart Mij. Nederland. Moena, 31 Aug. te Batavia. Riouw, u., 31 Aug. te Sabang. Salawati, t., 31 Aug. v. Singapore. Johan de Witt, t., 1 Sept v. Genua Koningin der Nederlanden, 1 Sept. te Batavia. Mapia, u., 1 Sept. te Port Said. Jan Pietersz. Coen, u., pass. 1 Aug. Perinv. Kambangau, t., 1 Sept v. Batavia. Roepat, t, 1 Sept v. P. Said. Soemba, t., pass. 1 Sept. Ouessant. Borneo, u., 3 Sept te Batavia. Prins der Nederlanden, u., past. 3 Sept. Gi braltar. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij Clio, 31 Aug. v. Syra. Berenice, pass. 31 Aug. Gibraltar. Hercules, 31 Aug. te Hamburg. Proteus, 31 Aug. v. Kopenhagen. Baarn, 31 Aug. v. Iquique. Alkmaar, 30 Aug. v. Corral. Jason, u., pass. 30 Aug. Azoren. Aurora, 29 Aug. te Calamata. Ares, u., 28 Aug. v. Maraeaibo. Bennekom, u., 28 Aug. te Cristobal. Hos, 1 Sept. v. Bari. Hebe, 1 Sept. te Malaga. Merope, 1 Sept. v. R'dam. Poseidon, 1 Sept. te A'dam. Theseus, 1 Sept. v. Musel. Triton, 1 Sept. te R'dain. Vulcanus, 1 Sept. te Lissabon. Zeus, 1 Sept. v. Lissabon. Agamemnon, 1 Sept. v. Guatamala. Erato, 1 Sept. te Kopenhagen. Haarlem, t., 1 Sept. v. CristobaL Henmes, 1 Sept. te Constantinopel. Natos, 1 Sept. v. Barcelona. Oberon, 1 Sept. v. A'dam. Odysseus, 1 Sept. v. Stettin. Pollux, 1 Sept. v. Limni. Strabo, 1 Sept. te A'dam. Telamon, 1 Sept. v. P. au Prince. Ulysses, u., pasa. 1 Sept. Azoren. Venus, 1 Sept. te Syra. Simon Bolivar, 2 Sept. te Hamburg. Medea, 2 Sept. te Triest Amsterdam, 2 Sept te A'dam. Ganymedes, u., pass. 2 Sept. Azoren. Eos, 2 Sept. te Malaga. Iris, pass. 2 Sept. Ouessant. Almelo, t, pass. 2 Sept Lizard. Boskoop, 2 Sept. te Hamburg. Deucalion, 3 Sept. te A'dam. Nero, 3 Sept. te Danzig. Orpheus, 3 Sept te Kopenhagen. Perseus, 3 Sept. te Hamburg. Pluto, 3 Sept. te Kopenhagen. Proteus, 3 ^ept. te A'dam. Kon. HolL Lloyd. Orania, u., 31 Aug. v. Balhia. Kennemerlanld, 3 Sept. te A'dam. Flandria, u., 2 Sept v. Vigo. Zeelandia, t„ 2 Sept v. Las Palma». Gelria, arr. 1 Sept. te A'dam. Waterland, 1 Sept. te A'dam. Am'stelland, u., 1 Sept. te B. Ayrea. Drechterland, t., 1 Sept. te Bahia. Eemland, u., 1 Sept. v. Rio Janeiro. Halcyon Lijn. Stad Arnhem, 1 Sept. v. Hamburg. Holland—Afrika Lijn. Klipfontein, u., 31 Aug. v. Kaapstad'. Meliskerk, u., 31 Aug. te Kilindinl. Rijperkerk, 31 Aug. v. P. Said. Jagersfontein, u., 31 Aug. te Port Nital. Nias, 31 Aug. v. Beira. Heemskerk, 2 Sept. te R'dam. Springfontein, 3 Sept te R'dam. Giekerk, t, 1 Sept. te Dar es Salaam. Grijpskerk, 1 Sept. v. A'dam. Holland—West-Afrika Lijn. Albireo, t., 31 Aug. te Addah. Ceres, t, 30 Aug. te Port Harcourt. Vlieland, t., 30 Aug. te Freetown. Kilstroom, u., 30 Aug. v. Monrovia IJstroom, 3 Sept. te Hamburg. Orion, 1 Sept. te R'dam. Rijnland, 1 Sept v. A'dam. HollandAmerika Lijn. Moerdijk, pas». Si Aug. Deal. Rotterdam, 31 Aug. te New^Yotft Eemdljk, t, 30 Aug. te St Thoroae. Glamorgen ihlre, 30 Aug. te beat.Je. Thuban, 3 Sept. te R'dam. Veendam, 3 Sèpt. v. Plyraoutk Nieuw-Amsterdam, J Sept. v. New-«01*. Binnendijk, a Sept. v. R'dam. Beemtterdijk, 1 Sept te Rdatn. Crootendijk, pass. 1 Sept. Ouessant. Nebraska, 1 Sept. v. Loe Angelee. Radnorshire, 1 Sept. v. Los Angelos. Holland—Britach-Indl» Lijn. Ridderkerk, t, 31 Aug v. Port Said. Sommeisdijk, u., pass. 3J Aug: Ouessant. Kicldrecht, u., 31 Aug. te Madras. Meerkerk, t., 30 Aug. v. Port Said. Bovenkerk, u„ 39 Aug. te Calcutta. Andljk, 3 Sept. te R'dam. Vecndijk, 3 Sept. te Hamburg. Brieile, 3 Sept. te R'dam. Alkaid, u, 3 Sept v. Suez. IJselkerk, t„ i Sepl Calcutta. Koudekerk, 1 Septt. v. R'dfltn. HollandAustralië Lijn. Ouderkerk, t, 3 Sept v. Foochow. Almkcrk, 3 Sept. te R'dam. Aagtekerk» t-, pass. 1 Sept. Perim. Samarinda, u., 1 Sept v. Genua. JavaNew-York Lijn. Priam, pass. 31 Aug. Perim. Merauke, 31 Aug. te New-York. Blommersdijk, pass. 30 Aug. Azoren. Breedijk, 2 Sept. v. Batavia. Saleder, pass. 1 Sept. Gibraltar. JavaBengalen Lijn. Jacotia, 1 Sept v. Rangoon. Rotterdamsche Lloyd. Cyclops, 31 Aug. te Londen. Medan, 30 Aug. te Barcelona. Myrmidon, *31 Aug. v. Port Said. Peisander, 31 Aug. v. Port Said. Philoctetes, 31 Aug. te Penang. Garoet t., 31 Aug. te Singapore. Medan, t., 3 Sept. v. Sabang. Madioen, u., pass. 3 Sept. Perim. Schouwen, u., pass. 3 Sept. Gibraltar. Tabanan, 3 Sept. te R'dam. Sitoebondo, t., pass. 3 Sept. Ouessant. Slamat, t., 2 Sept. te Suez. Tambora, t., 2 Sept. v. Belawan. Ternate, t., 2 Sept. te Suez. Kota Inten, u., pass. 2 Sept. Ouessant. Djambi, u., pass. 2 Sept. Dover. Djem'ber, 2 Sept. te R'dam. Sibajak, u., pass. 1 Sept. Kaap del Armi. Soekaiboemi, I Sept. te R'dam. Insulindé, u., i Sept v. Colombo. RotterdamZuid-Amerike Lijn. Alhena, t., 31 Aug. v. B.-Ayres. Mirach, 31 Aug. v. Las Palmas. Kertosono, 31 Aug. te Hamburg. Medan, t., 31 Aug. v. Belawan. Tambora, t., 31 Aug. v. Singapore. Aludra, u., pass. 30 Aug. Madeira. Poeldijk, 3 Sept. te R'dam. Algorab, 2 Sept. te K'dam. Alchiba, u., pass. 2 Seipt Fernando Noronha. Kofa Radja, u., pass. 1 Sept. Point de Galle. Kota Inten, 1 Sept. v. R'dam. Soekaboemi, t., pass. 1 Sept. Dungeness. Tabanan, t., pass. 1 Sept. Finisteire. Tapanoeli, t., 1 Sept. v. Colombo. Alcor, u., 1 Sept. v. Santos. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Ningchow, 31 Aug. te Cebu. Aeneas, 31 Aug. v. Shanghai. Philoctetes, 31 Aug. v. Penang. Peisander, 30 Aug. te Port Said. Melampus, 2 Sept. te A'dam. Phrontis, 2 Sept. te Hamburg. Stentor, pass. 2 Sept. Perim. Atreus, 1 Sept. v. Sabang. Prometheus, pass. 1 Sept. Perim. Glaucus, 1 Sept. te Suez. Memnon, pass. 1 Sept. Gibraltar. Polydorus, 1 Sept. v. Singapore. Emzetco Lijn. Jonge Maria, 31 Aug. te Philippeville. Jonge Jacobus, 31 Aug. v. Oran. 3 September 1928. Aangekomen van toezkht op de visscherij Politievaartuig „Tritan". Aangekomen van Harliugen en vertrokken naar Londen Eng. s.8. „Heron". De Engelsche torpedojager D 15 kwam Maandagmorgen alhier ter reede ter afhaling van een gevonden mijn. Des namiddags is het vaartuig weder vertrokken. 1 Sept. Aangevoerd door kor der» 2896 tongen p. st. 0.40O.22 2376 kleine tongen 0.10—0.03 5 tarbotten 7.255.00 55 kisten schol I pk. 7.75£.15 64 kisten schol II „3.45—0.75 53 kisten schar 4.55—<2.23 12 kisten pietermannen „11.508.00 3 Bept. Aangevoerd door korders: 527 tongen p. »t. 0^5—0.20 180 kleine tongen 0.o6 23 kisten schol II p. k. „4.75—0.80

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7