|-^Radio-Programma-)>-| Hilversum, 1071 M. Marlneberichten. Legerberichten. De AJLO.L.-beker. Sport. VOETBAL. ZWEMMEN. Burgerlijke stand van den Helder Radiografisch Weerbericht Marktberichten WOENSDAG s SEPTEMBER. 10.0012.00 Jaarbeursconcert door het Kling- trio. 12.302.00 Lunchmuz. door het Trio Verhey. 2.004.00 Jaarbeursconcert door het Klingtrio. 4.00—5.00 Maak het zelf! Rubriek van Mevr. Schaake-Verkozen. 6>oo7.45 Concert idooit het JOmroep-orkcst. E. Waisvisz, cello. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheve- ningen. Uitzending van het Strawinsky-con- cert door het Residentie-orkest oJ.v. Igor Strawinsky. 10.15 Persberichten'. Huizen, 340.9 M. Na 6 uvir 1870 M. 12.301.45 Concert. Mevr. R. A. v. d- Horst- Bleekrode, piano. H. v. d. Horst Jr., cello. H. Hermann, viool. 5.006.00 Kinderuurtje O.I.V. Mej. B. v. d. Veer. 7.30—8.00 Declamatie door Me]. J. C. M. Doyen. Een Vlaamsch programma. 8.00 Concert. Sprs.: A. Bos: Coöperatie en middenstand. J. Kaajan: De Middenstands- raad. Mej. B. Stotyn, alt. H- L. Golterman, organist. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Grammofoonmuziek. 12.20 Concert (sopraan, tenor). 12.50 Dans muziek. 1.202.20 Orkestconcert. 4 20 Licht klassiek concert. 5-35 Kinderuurtje. 6.20 Dans muziek. 6.40 Ttiinpraatje. 6.50 Nieuwsberich ten. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lezing. 7.35 Sona ten voor 2 violen. 7-45 Lezing: The romance of the potteries. 8.05 Licht orkestconcert. H. Macklin, tenor. Orkest. 9.10 Rede van Sir Wil- liam Braag, President v.d. British Association 10.10 Nieuwsberichten. 10.35 Vaudeville. Dans- orkest en variétéartisten. 11.20—12.20 Dans muziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.502.10 Klassieke kwartetten. 4.055.03 Orkestconcert. 8.50—11.20 „Les compères du Roi Louis", hist. scènes. Daarna kamermuziek en zang. Langenberg, 469 M. 12.30— 1.10 Mechanische muziek. 1.252.50 Orkeslconcert. 6.056.50 Orkestconcert. 8.2c Orkestconcert 920 Nieuwe liedjes bij'de luit van Dr. Peter Bach. Daarna tot 12.20 Dans muziek. Königswüsterhausen, 1250 M. (Zeesen). 12.505.20 Lezingen. 5206.20 Concert. 6.20-8.05 Lezingen. 8.20 Operaconcert. Or kest en L. Hafgren-Dinkeler, sopraan. T. Con- rad, alt. R. Hutt, tenor. C. Bronsgeest, bariton. Koor. 10.50—12.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4.35 Bloemenliederen, duetten. 5-20 Volks- feestmuziek, voor orkest. 6.20 Dansmuziek 8.50 Concert. Orkest en O. Borwitzky, viool. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. De politiekruiser Triton, cornm. de luit. ter zee ie kl. H. Vreedenberg, is hier gisteren van het politietoezicht op de Noondzeevisscherij teruggekeerd. Off. van gez. ie kl. der zeemacht F. C. Swart wordt 6 dezer overgeplaatst van. den politiekruiser Triton aan boord van Hr. Ms. pantserschip Hertog Hendrik te Nieuwediep. Off. van den M.S.D. 2e kl. W. Hempenius, onlangs uit Oost-I ndië teruggekeerd» is ge plaatst bij het vliegkamp de Kooij. Off. van gez. 2e kl. der zeemacht W. II. H. Krul wordt 6 dezer geplaatst aan boord van Hr. Ms. politiekruiser Vulcanus. Offic. van den M.SJ). M. van der Hart der ie en A. A. Roosa der 2e kl., die besterad zijn voor den dienst in Oost-Indië, zullen J dezer per particuliere gelegenheid daarheen vertrek ken. Luit. ter zee 2e kl. J. A. L. Muller wordt 6 dezer overgeplaatst van het Wachtschip te Willemsoord aan boord van Hr. Ms. torpedo- bootjager de Ruyter, welke bodem 27 dezer naar Oost-Indië zal vertrekken met bestem ming voor den dienst aldaar. 3 Sept. konst.-majoor Wachtschip Willemsoord Vlissingen. H. de Smidt van naar Wachtschip Aan ondervolgende personen is de kleine gouden medaille toegekend: Schipper A. Rook, Monteur-majoor F. J. W. van Asperen, schrijver-majoor K. Korver, bot telier-majoor W. Bergsma, sergt.-bottelier J. Mijnders, sergt.-hofmeester C. J. D. Koch, sergt.-ziekenverpl. H. Nuis. De tweede ploeg van de zeemiliciens der lich ting 1928 is gisteren in de marine-kazerne on der de wapenen gekomen. In verband met het bestaande incompleet aan Europeesche sergeanten bij de Stellingar tillerie en de omstandigheid, dat de opleiding dezer categorie onderofficieren in Indië be zwaarlijk is door het ontbreken van Europee- van haar lichaamskracht gebruik maakte. HBSAD 10 (rust 0—0). Zeer fortuinlijk door de Houtrusters gewonnen; ADO speelde meestal aanvallend. VOCFeijenoord 0t Een strijd van 2 elftallen die elkaar stonden; vooral de ex-ie klassers gaven keurig spel. HVVHBS 12 (rust 01). De Haagsche derby; levendig en. afwisselend spel, met tal van aardige momenten. HBS won in de laatste minuut. In de finale komen dus HBS en Feijenoord. HJ.C. wint den beker- Hoewel slechts één Amsterdamsche club in het veld kwam (Zeeburgia), waren de tribu nes toch goed gevuld. De resultaten zijn: Zeeburgia—HFC 1—2, RCHZAC 3—2. HFC RCH 30. HFC is dus ditmaal houder van den beker geworden; de Haarlemmers heb ben een goeden indruk achter gelaten. Zeker is de sterkste ploeg overwinnaar. Tegen Zee burgia vlotte de combinatie minder goed, wat zijn oorzaak vond in het kranige tegenspel van den 2e klasser; HFC wist deze match met groote moeite te winnen. In den eindstrijd had the good ol'd gelegenheid haar capacitei ten tot volle ontplooiing te brengen, boven dien was het elftal gewijzigd en wat RCH ook In het werk stelde, HFC bleef de meer dere en won het tournooi. De Racing speelde tegen ZAC beter, terwijl in de voorhoede meer schot zat. Verkerk scoorde driemaal. H.R.C,ZEEBURGIA 4—a. De Racers winnen den beker- Ook de vierde en laatste nederlaagwedstrijd is door HRC gewonnen, waardoor deze club de door haar zelf uitgeloofden beker in eigen dom krijgt. De match werd gespeeld op het WGW- terrein, dat op sommige plaatsen nogal oneffen was en maar aan een zijde gemaaid was. Het spel kwam hierdoor niet tot zijn recht, want werkelijk, beide ploegen speelden niet kwaad. Dat was aan alles te zien, doch dikwijls faalde de berekening door het effectvolle terrein en soms bleef de bal gewoonweg liggen door het lange gras. Aangaande het elftal van Zeeburgia dient men *e weten, dat zoowel hier als in Amster dam met een proefelftal werd gespeeld. Dat uit deze combinaties het team zal samenge steld worden, dat in de a.s. bondswedstrijden zal uitkomen! In het elftal, dat tegen HRC speelde, waren 4 spelers aanwezig, die het vorig seizoen deel hebben uitgemaakt van het ie elftal. Wat daarom niet zeggen wil, dat de sche minderen in de formatie van dat wapen- rest invallers waren; het was eenvoudig een onderdeel dringt het Indische Legerbestuur er proefneming. Dat was de opzet, op aan, den overgang van een 7-tal onder- De gasten speelden technisch een goede officieren van de Onbereden artillerie van de partij, vooral de voorhoede deed verdienstelijk ingeschoten, maar wordt telkens weggewerkt. Eenige aanvallen van Z. strandden op buiten spel, wat niet altijd de instemming heeft van den aanvoerder. En wanneer de H.-grensrech ter appelleert voor een overtreding, wat de referee negeert, legt eerstgenoemde het bijltje er bij neer. Er moet nog een kwartier gespeeld worden; de rooden krijgen dan weer de over hand. Kapel kogelt een vrijen schop naast. 10 min. voor het einde krijgt Artz den' bal op zijn schoen en met een ouderwetschen kanjer wordt de Z.-fceeper voor de 4e maal gepas seerd (42). Het pleit is dan beslecht, de gasten geven zich niet meer en de keeper ziet zich nog voor verschillende moeilijkheden ge plaatst. Prins is een keer te onstuimig en Ka pel „schept" den bal op 1 meter voor doel. Een penalty wordt „sportief" in handen van den keeper gewerkt en even daarna fluit de arbiter voor het laatst. De beker blijft dus hier. Sparta-nleuwB. Behagen. Sparta van Schagen bracht Zondag een be zoek aan Succes te Wieringen. Als 't het doel van Sparta was daar een paar lichte overwin ningen te maken, is dat beslist tegen gevallen. Sparta moest wel alle krachten inspannen om een dubbele nederlaag te voorkomen. Sparta 1 speelde tegen Succes 1 en moest het bij gelijk spel (22) laten blijven. Een combinatie van Sparta 2 en 3 moest zich een nederlaag (25) laten welgevallen. Wieringen. Succes-nieuws. Brussel, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Orkestconcert. 8.20 Landmacht als sergeant naar de Stellingartil lerie te bevorderen. Daarbij wordt onder de aandacht gebracht, dat het in L.O. 1927, No. 238, vermelde omtrent de slechte vooruitzich ten van sergeanten der Stelllngartillerie alleen betrekking heeft op het eigen wapenonder deel. Het verbeteren der positie door c.q. na eene opleiding over te gaan in eene andere be trekking bij het eigen wapenonderdeel als con ducteur, vuurwerker en magazijnmeester, dan Orkestconcert in erviers. Mms. Hcnin-Bra- wej t>ij andere onderdeelen van het leger als gard, zangeres. In de pauze grammofoonmu- magazjjnrneester bij de Luchtvaartafdeeling, ziek. 10.50 Sluiten. I magazijnmeester en conducteur bij de Inten- (Zakelijkf dance en onderofficier der Militaire administra tie, blijft uiteraard mogelijk, doch eerst nadat 1950 M. Scheveningen-Haven, Omroep). 8.155.00 Pers-, handels- en financieele be richten. 12.0012.05 Zuivelber. 1.302.45 Beursnoteeringen. 3.35 Landbouwber. 3.52 3.57 Zuivelber. 5-305-35 Zuivelber. DONDERDAG 6 SEPTEMBER. Hilversum, 1071 M. 10.0012.00 Jaarbeursconcert door het Kling- trdo. 12.30—2.00 Lunchmuz. door het Trio Verhey. 8.0011.00 Wagnerconcert door het Omroep orkest o.l.v. Nico Treep. Lotti Muskens- Sleurs, sopraan. Nelly Vertregt, mezzo sopraan. Chris de Vos, tenor. Rich. v. Hel voirt Pel, bariton. 10.00 Persberichten. Huizen, 340 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.45 Concert. J. Hekkert-v. Eysden, sopraan. C. Zemel, organist, 5.307.00 Concert. Mej. L. Lauenroth, piano. Mej. M. Scager, viool. G. Scager, cello. 7.30—8.00 Spr.: G. Keijzer: De Pensioenwet voor de Burgerlijke Ambtenaren. 8.00 Concert. Dr. W. Lodder: Het levenseinde van Paulus. N. Klasen. Mej. O. v. Stolk. Mej. I. Klasen. G. Leonhardt Jr„ fluit. Mevr. M Grebe-de Lange, sopraan. Mevr. C. J. Klasen- Grebe, piano. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gra/mmofoonmuziek. 12.20 Concert (sopraan, tenor, piano). 1.20 2.20 Grammofoonmuziek. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Lezing: New Zee land backblocks. 4.20 Concertorgelbespeling uit Mme. Tussaud's Cinema. 4.20 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Landbouwbericht-n. 6.40 Muziek. 6.50 Nieuws berichten. 7.05 Voor de padvinders. 7.20 No vellen-voorlezing. 7.35 Sonaten voor 2 violen. 7.45 Lezing: The detective in fiction. 8.05 Ge- offrey Gwyther. 8.20 B. B. C. Proraenadecon- cert, o.l.v. Sir Henry Wood. D. Bennert, sopraan. N. Allin, bas. A. Brosa, viool. 9.50 Nieuwsberichten. 10.05 (Vervolg). Promena deconcert. 10.50 Nieuwsberichten. 10.55 Lezing. Nineteen hours adrift in the Atlantic. 11.10 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.20 Protest, causerie. 12.50—2,10 Orkest- concert - 4.055.05 Trioconcert. 8.5011.20 Concert. Hr. Doyen, piano. Tot slot fragmen ten uit „Sapho", opera van Gounod. Langenberg, 469 M. ,12.30—1,10 Mechanische muziek. 1.252.50 Orkestconcert. 6.056.50 Orkestconcert. 8.20 Concert door het Klein-Werag-orkest. 9.20 De Duitsche Symphonie (Weinig opgevoerde werken). Orkest. E. Grape, piano. D. Feldin, cello. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswüsterhausen, 1250 M. (Zeesen). 12.20—2.50 Lezingen. 5.20—6.20 Concert. 6.20 8.05 Lezingen. 8.0510.10 Lezingen. 10.50 12.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 435 Voorlezing. 6.20 Concert. 8.20 „Das süsse Madel", operette in 3 acten van Rein- hardt. Daarna tot 11.20 cabaret. Brussel, 509 M. de betrokkenen gedurende 2 3 jaar bij_de Stel lingartillerie hebben dienst gedaan en indien overigens aan de gestelde eischen wordt vol daan. In al die betrekkingèn kan de rang van adjudant-onderofficier en bij den magazijns- dienst en de administratie ook de rang van onderluitenant worden bereikt, terwijl de mo gelijkheid niet is uitgesloten om bij den maga- zijnsdienst tot burgerambtenaar gelijkstaan de met eene officiersbetrekking benoemd te worden. Bovendien bestaat er geen bezwaar tegen om de onderofficieren, die door hun tegen- woordigen korpscommandant als een goed on derofficier worden beschouwd, al dadelijk tot eene verbintenis van vijf jaren toe te laten. De dienstplichtigen van de Lichting 1922 van de ie Schoolcompagnie van het Regiment Kust-Artillerie komen van 10 t.m. 26 Septem ber a.s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen op het verdedigingswerk te IJmui- den. De reserve-kapiitein H. Valkenburg en de reserve 2e luitenant L. W. Schuiling zijn op September j.1. voor herhalingsoefeningen on der de wapenen gekomen en gedurende dien tijd gedetacheerd op het verdedigragswerk te IJmuiden. Het competitieprogramma voor Zondag a.s- Zondag zal een begin worden gemaakt met de competitiewedstrijden. De Sp.kr. vermeldt voor wat het Westen betreft het pro gramma voor de ie en 2e klasse, zoomede de reserve ie klasse. Helder speelt thuis tegen WFC en HRC moet op, bezoek bij Hollandia. VSV, de nieuwe ie klasser, debuteert in de hoogere regionen met een uitwedstrijd tegen ZFC. De Westelijke 3e. klasse. De uitbreiding. 5.20 Kamermuziek. 6.55 Orkestconcert. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50—10.50 Klassiek con cert in het Casino te Spa. Scheveningen-Haven, 1950 M. (Zakelijke Omroep). 8.455-00 Pers-, handels- en financieele be richten. 12.0012.05 Zuivelber. 1.302.45 Beursnoteeringen. 3-52—3.57 Zuivelber. g.30— 5.35 Zuivelber. De N. V. B. heeft thans definitief besloten de 3e klasse dit jaar uit te breiden tot 9 clubs per afdeeling. Om- tot dit aantal te geraken zullen tusscihen ide nos. 2 der 4e klasse en de nos. laatst der 3e klasse (die feitelijk reeds gedegradeerd zijn) paarsgewijze wedstrijden op neutraal terrein worden gespeeld. De winnaar daarvan wordt 3e klasser. Reeds a.9. Zondag worden die wedstrijden gespeeld; het pro gramma luidt: QSCAPGS, Wilhelmina VooruitZaan- landia, Neeriandia—EHS, ZNC (Zeist)— ADW (A'dam). Om den Zilveren B&L Feijenoord en H.B.S. in de finale. Een sportief verloop. De tweede dag van het Zilveren Bal tour nooi gaf over het algemeen beter spel te zien dan de eerste. Ook nu was het Sparta-Stadion Bink bezet. Minister Kan bevond zich onder de toeschouwers. De uitslagen zijn: HVV— Willem II 3—0 (rust 1—o). De Tilburgers hadden een geheel verjongde ploeg, die met veel vuur speelde. In techniek stonden zij achter bij HVV, welke club wel eens te veel werk; ook achter speciaal keeper en/echts back ging het, doch de middenlinie beging de oude tactische fout meer verdedigend te spelen dan aarivallend. Ook als het niet noo- dig was, Men liep te veel terug en onthield de voorhoede den zoo gewaardeerden steun Laatstgenoemde zou zeer zeker, wanneer de halfbacks hun taak beter begrepen hadden haar goede hoedanigheden nog meer naar voren gebracht hebben. HRC vormde een goed geheel en speelde een aantrekkelijk en geestdriftig spel. Het ver band tusschen en in de linies was goed in orde en bepaalde uitblinkers waren er niet. Het onderling gekanker, als eens een domme zet gedaan werd, had beter achterwege kunnen blijven. Dat kunnen sommigen maar niet afleeren, hoewel het glad verkeerd is, want het doodt den goeden geest en werkt verslapp- pend op het spel. Behalve deze dissonnant overigens niets dan lof; we weten niet in hoeverre het elftal nog gewijzigd zal worden, doch we verwachten van deze opstelling veel goeds. Niet te veel opdringen van de backs is evenwel gewenscht. De scheidsrechter had zijn dag niet; de gasten waren niets over hem te spreken en ook de H RC-grensrechter was het niet met hem eens. HRC heeft de overwinning verdiend; de Racers zijn het meest aanvallend geweest, hoewel het krachtsverschil niet heel groot was. Met 32 zou de zege beter beloond zijn geweest. Vóór rust speelde HRC met den wind in den rug, doch met de zon tegen. De match begint met een paar aanvallen van Z., waarin het goede combineeren opvalt en Goudswaardt reeds dra tot handelend optreden genoopt wordt. Spoedig wordt het. spel verplaatst en van nu af aan hebben de rooden steeds een klein overwicht. Prins is zeer actief, doch dikwijl» zijn zijn- voorzetten te hard en te scherp. Kapel verdeelt het spel goed, menig goed schot wordt gelost, doch voorloopig weten keeper en backs stand te houden, zij het veelal ten koste van een hoekschop. Een plotselinge doorbraak van de Z-voo^hoede, geleid door den rechtsbuiten, wordt bes'oten met een magnifiek schot, doch Goudswaardt weef, hoog opspringend den bal nog net over de lat te werken. Na 26 minwanneer Stef- fens goed voorzet, scoort Kapel onhoudbaar, zoodat de leiding verkregen is. doch juist 2 minuten later noteeren wij reeds den gelijk maker, doordat het in de H.-verd. ev?n hokte (waarvan men elkaar de schuld gaf). Direct daarop wordt Roobol een mooie kans ge boden, die hij door naastschieten bederft. Ook de Amsterdammers beleven iets dergelijks door middel van den rechtsbuiten, die vlak voor doel te zacht en recht op den keeper aan schiet.... De bal maakt soms vreemde spron gen en komt veelal daar waar hij niet ver wacht wordt; de animo bij beide clubs is ech ter in groote mate aanwezig. De rooden blij ven in het offensief; de Z.-doelman begaat een blunder als hij naar een schot van Artz mis grijpt, -maar het Loopt nog goed af. Na 33 min. spelen neemt Prins een corner op fraaie wijze, de bal komt terecht bij Steffens, die met een hard dwars schot HiRC de leiding hergeeft Een mooie goal! Vier min. later is het de linksbuiten zelf die den bal keihard in de touwen jaagt. Roobol krijgt dan tweemaal ach tereen een geheide kans, doch beide malen faalt hij jammerlijk. Rust komt met een 31 leiding voor de roodhemden. Met de hervatting hebben de gasten het windje mee, wat wel te merken is, want hun voorhoede kreeg thans meer in te brengen. Deze linie was echter te veel op zichzelf aan gewezen, daar de middenlinie niet goed mee liep, een fout, die in deze periode telkens dui delijk naar voren kwam. Wel werd de achter stand spoedig verkleind de HRC-verd. verwachtte buitenspel maar de gelijkmaker bleef uit. Voornamelijk door veelvuldig buiten spel staan van den linkervleugel. Het verloop van deze speelhelft Is als volgt: Na een aanvallend Zeeburgia, waaruit een doelpunt ontstond, ging daarna het spel meer over en weer. Toos onderscheidt zich als hij een gevaarlijken aanval in laatste instantie weet te breken. Kapel „glijdt" langs den prima spelenden rechtsback, doch de bal gaat net langs den paal. Na een goed kwartier ontstaat bijna de gelijkmaker, driemaal wordt de bal Zondag j.1. kwamen Schagen I en Schagen II op bezoek om de beide Succes-elftallen partij te geven. Om ruim 12 uur komen Suc ces 2 en Schagen II in het veld. Succes II telt enkele invallers. Succes II heeft eerst een ge ring windvoordeel, de partijen wegen vrijwel tegen elkaar op. De Succes-linksbinnen krijgt een paar fraaie kansen, doch zijn schoten gaan rakelings naast. Dan wordt de Succes-keeper aan den tand gevoeld. Een keihard schot van dichtbij weet hij echter te keeren. Even later weer een aanval op het Succe9-doel, een zacht rolletje krijgt effect en de bal verdwijnt over keepershanden in het doel. Schagen leidt. I—O. Succe9 niet ontmoedigd, pakt flink aan en de Sch.-keeper moet enkele malen handelend optreden om erger te voorkomen. Rust breekt aan met Io voor Schagen. Na de pauze is eerst Schagen in meerderheid en spoedig maakt de midvoor van dichtbij 20. Succes geeft zich nog niet gewonnen, hoewel de Scr.- verdediging goed wegwerkt. Van der Slikke schiet keihard tegen de bovenlat, de bal springt terug het veld in en het is dezelfde speler wel ke weer inschiet en de stand is 21. Aange moedigd door dit Succes pakken de S.-ers flink aan en spoedig maakt de midvoor gelijk 22. Even later' maakt dezelfde speler 32. Sch. geraakt een beetje de kluts kwijt. Buguel maakt 42. De S.-ers zijn voortdurend in de meerderheid. Van der Slikke voegt er nog no, 5 bij, zoodat het einde komt met een 52 over winning voor Succes 2 en hierdoor in het bezit kwam van de medaille uitgeloofd door den heer His Wilms. Om half drie komen Succes I en Schagen I in het veld. Schagen Is geheel volledig, ter wijl Succes 3 invallers telt. Schagen kiest windVoordeel en is eerst even in de meer derheid, doch de S.-ers weten zich spoedig los te werken en de strijd gaat gelijk op. Schagen heeft het eerste succes. Door een effectbal weten ze de leiding te nemen. 10. De S.-ers zijn echter niet ontmoedigd en de Sch.-verdediging krijgt volop werk. Een cor ner op het Sch.-doel gaat achter. Even later krijgt Succes weer een corner te nemen, wel ke door Kroon in een doelpunt wordt omge zet en is de stand gelijk. 10. Luid worden de S.-ers aangemoedigd en als de S.-ers mooi combineerend op het Sch.-doel afgaan geeft Geijzen mooi over aan Kroon welke de bal langs de Sch.-keeper jaagt. 21. Schagen laat het er ook niet bij zitten. De Succes-verdedi ging krijgt dan ook enkele malen lastig werk te verrichten. Als de bal weer naar de S -helft verhuist, is het de Sch.-midvoor welke de partijen op gelijken voet brengt. 22. Beide doelen verkeeren om beurten in gevaar, doch de verdedigingen blijven de baa9. De rust komt met gelijken stand 22. Na de thee heeft Succes het geringe wind- voordedl en zijn de S.-ers een oogenblik sterk in de meerderheid. De Sch.-verdediging geeft geen oogenblik gelegenheid tot schieten. Een corner op het S.-doel levert niets op. De S.- verdediging wordt ook verschillende malen aan den tand gevoeld, doch Sch. is erg for tuinlijk met schieten. De linksbinnen krijgt een fraaie kans om zijn club de leiding te be zorgen, doch hij schiet hard naast. Aan den anderen, kant faalt Jan Lont met zijn schot. De Sch.-midvoor schiet keihard tegen de bovenlat. De tijd verstrijkt al meer en meer en als scheidsrechter einde blaast is de stand r.og steeds gelijk. Er wordt thans besloten 2 X 7V1 min. te verlengen en als de stand dan nog gelijk is, de uitgeloofde plaquette aan de bezoekers mee te geven. Beide partijen pakken nog eens flink aan, doch elk gevaar wordt door de verdedigingen afgewend. In de 2e 7V1 min. verlenging krijgt Sch. nog een kans, wanneer de S.-back mist, doch de S.-keeper weet op fraaie wijze te red den en als scheidsrechter voor het laatst blaast is de stand nog gelijk en wordt de zil veren plaquette van den heer Rump door den voorzitter, den heer Oden, aan den Schagen-J aanvoerder overhandigd. Beide wedstrijden werden door den heer Kelder uit Helder op correcte wijze geleid. Veel publiek woonde de wedstrijden bij en heeft dan ook kunnen genieten van een paar prettige, spannende wedstrijden. currentle. Ook maakte hij deel uit van de estafetteploeg, die de 4 X 100 M. won. Een opvallend athleet was de Noorderling Ra», die het verspringen zonder aanloop en de no M. horden won en 2e werd In het no. hoog springen zonder aanloop. De dames deden eveneens van zich spreken. Het record discuswerpen werd eventjes van 23.84 op 31.43 M. gebracht! De 800 M. bracht een verbetering van 2 m. 46.2 1. op a ra. 34.2 Gemeentelijk zwemdiploma. Verschenen Zaterdag werden in het Ge meentezwembad aan de Binnenhaven de vaar- digheidsproeven afgenomen ter verkrijging van het gemeentelijk zwemdiploma. Er was een belangrijk aantal gegadigden, waarvan d« jongste, Johanna Smit, 10 jaar oud was, ter- wijlde oudste, mevr. Veen-van Hintum, den leeftijd van 46 jaar reeds had bereikt. Verder waren er velen van 11 en 12 jaar en ouder. De namen van hen, die m het bezit kwamen van het diploma en dus de proef goed hebben afgelegd zijn: Meisjes en vrouwen. Hendrika Peters, Ja- coba Peters (11 jaar), Gesina Sebelia Moses, Dirkje Hoogakker-Muller, Cor Izaksson, Tony van Herpen, Alexandrina Johanna Nauta, He- lena van der Kooij, Johanna Schmidt (10 jaar), Jeanne van Poelje, Janny van Wolferen, Alid* Maria Petronella van E9, Albertlne van Brum- melen-van de Poll, Alida Veen-van Hintum, Cornelia Diedenhoven-Noot, Miep Pieterse, Geertje Voorthuysen, Maria Borcherding-Snip, Divera Beezemer, Jenny Doornhouwer, Bet je Herderschee, Anna Smit, Betsie Roodt, Adriana Hansen, Maaike Pie, Anna Geertr. Marg. Elisabeth Geerling, Clasina Anna Landman, Anna Maria Pomper, Dina Kingma/ Jongens en mannen. Johannes Philippus Plooij, Jan Frederik Alexander, Nicolaas Johan nes Verberne, Willem Alexander Hauer (11 j.), Gustaaf Karei Philip Christ, Machiel de Waard, Hubertus Jacobus van den Burg, Gcr- rit.Jan de Jong, Matthijs Lastdrager, Corneli» Rudolf, Jan Reus, August Dauve, Gerard Leen, Jacobus Burger, Cornelis de Wit, Petrus J»co- bus Duyvelshoff, Adriaan Bakker, Piet Breg- man (11 j.), Willem van der Pits, Johan Ver- faille, Jan Plooy, A. Eaaelman. Ook Helmy overwint Het Kanaal. Helmy, de Egyptische reus, is Zaterdag middag om 1.52 bij Folkestone aan de Engel- sche kust aan wal gestapt, na Vrijdag bij kaap Gris Nez te water te zijn gegaan. Hij is de zestiende zwemmer die het Kanaal heeft overgezwommen; vijf van deze waren vrou wen, elf mannen. Hij is de eerste man, die de prestatie dit jaar heeft volbracht. Van de twee dames deed Ivy Hawkes het in 19 uur 16 minuten en Hilda Scharpe in 14 uur 58 min. De tijd van Helmy is 23 uur en 51 minuten, welk „record" slechts is overtroffen door Sul- livan, die in Augustus 1923 27 uur en 23 minu ten noodig had. van 1 tot en met 3 Sept. 1928. GEHUWD: A. A. Wijt en M. J. Postuma. BEVALLEN: C. J. van Genderenvan der Giessen, d. M. C. J. Spaanvan Zun- dert, d. R. BosWillems, z. T. de Boer Kramer, z. M. WormsbecherEllenbroek, z. H. StevensonPraamsma, z. OVERLEDEN: M. Kweldam, wed. van H. Rab, 82 jaar. naar waarnemingen verricht In den morgen van 4 Sept. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 77.0.0, te Weenen. Laagste stand 742.0, te Reykjavik. Verwachting: Zwakke tot matige Z.W. wind, meest licht tot half bewolkt, weinig of geen re gen, iets w armer overdag. ATHLETIEK. De Athletiekkampioenschappen. 6 Nederlandsche records verbeterd. De jaarlijksche kampioenschappen zijn Za terdag en Zondag te Enschedé gehouden. Van de K.N.A.U., die meer uit propagandistisch oogpunt handelde, is de keuze der plaats geen gelukkige geweest, want de belangstelling wa9 zeer gering. Ook van de zijde der deelnemers was de animo niet bijzonder groot; sommige nummers waren slecht bezet. De regeling was ir orde, precies op tijd werden de nummers afgewerkt. Sportief was het succe9 groot, want niet minder dan zes Ned. records moes ten eraan gelooven: 3 voor de heeren en 3 voor de dames. Het record speerwerpen, dat al vóór den oorlog op naam van den wacht meester van der Linde (Ede) stond met een worp van 53.92 M. is eindelijk verbeterd. Knol was de gelukkige, die 5402 M. wierp. Jan Zeegers werd kampioen op de 1500 M. en 5000 M. hardloopen. In het laatste no. vestigde hij een nieuw record door dien afstand in 15 m. 51.7 »ec. te loopen (oud record 16 m. 0.3 aec.). Broos werd kampioen op 100 en 400 M. hard loopen, maar hij had hoegenaamd geen con- NOORDSCHARWOUDE, 3 Sept. Schotsche muizen 4.70, duken 3.70—3.80, schoolmeester» 4.204.60, apercieboonen 15.60—19.60, snijboonen 12, uien 5 20 5.40, drielingen 5.80—6.70, grove 4.60— 4-70, gele nep 14.70—17.20, kroten 2, roode kool 4.105.20, witte kool 44.10, gele kool 24, boswortelen 4.60—5 per 100 boa, bloemkool ie soort 14.1018.40, dito 2e aoort 1.90—2.40, beide per 100 atuka. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Sept. Schotsche muizen 4.605.10, blauwe eigenheimers 33.2o, blauwe aardappelen 4 10, spercieboonen 1 14.70—23, anijboonen 9.80—28.70, uien 5 205 70, drielingen 5.70—6.90, gele nep 15.7016.40, kroten 33-20, roode kool 3 504.80, witte kool 4.10—4.30, gele kool 3 50—5 30,, allea per 100 kg., bloemkool 14.8017.30, dito 2e aoort 22.90, bedde per 100 stuks. ALKMAAR, 3 Sept. Veemarkt. Aangevoerd: 41 vette koeien 225420; 5 vette kalveren 60—140; vette kalveren per ned. pond 1.201.40; 22 nuch tere kalveren (slacht) 1228; vette varkens (zware) per ned. pond 0.740.80; zouter» per ned. pond 0.720.74. PURMEREND, 4 Sept. 61000 kg. kaas, w.o. 25 stapels fabrickskias per 50 kg. 51; 46 stapels boerenkaas per 50 kg- 52; 1740 kg. boter per kg. 1.80205; weiboter per kg. 1.201.50; ,"2i runderen: 320 vette per kg. 0.75—110; 323 tnelke rn gelde 1.253.50; 76 stieren; 28 paarden 100 200; 79 vette kalveren per kg. 1.30 -1-405 184 nuchtere kalveren: voor de klacht 10— 42, voord e fok 10—29; V>9 vare vrk-ns: voor de zouterij per kg. f 72—0 76, voor de slacht per kg. 0.790.80; 38 mager? varkens 18—38; 151 biggen 16—24: "*<9 schapen 2536; 40 bokken; 906 lamni«r:u f :6232; kipeieren per 100 stuks 6 507 £0; eend- eieren per 100 stuks 3.80; piepkirkens n ;o 2.25; 100 zak peren 22.5o2 300 m.nd pe ren 23.50. Eierenveiling. 23662 kipeieren A 6.907.90, <8 idem B 4-705 30, 3568 eendeieren A 56.40.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 8