HELDERSCHE VEILINE. TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS 'i voldoet iecLeneen 5C5S5 Slf in VAN DINSDAG 11 SEPTEMBER 1928 MONUMENT DORUS RIJKERS. WtJ hebben voor eenige maanden een en ander medegedeeld over de oprichting van een comité, dat ten doel had te trach ten gelden bijeen te brengen voor een monument, dat hier ter plaatse zal wor den opgericht als hulde aan het Neder- landsche Reddingwezen. Gisterenavond had een drukbezochte vergadering plaats, waarin tot de definitieve oonstitueering van een zoodanig comité werd overge gaan. Deze vergadering was bezocht door een groot aantal personen (particulieren en afgevaardigden van corporaties) uit alle kringen onzer samenleving en zij werd geleid door den voorzitter van het voorloopig comité, den heer A. G. A, Verstegen, wethouder dezer gemeente, Omtrent de besprekingen kan het volgen de worden gemeld: Nadat de heer Verstegen z;1n blijd schap had uitgedrukt over de groote be langstelling, zette hij uiteen, welke de redenen waren, dat het nog al tamelijk lang geduurd heeft vóór deze vergade ring kón worden uitgeschreven. De oor zaak daarvan is deze: het voorloopig be stuur had zich tot taak gesteld een zoo groot mogelijk aantal Nederlanders trach ten te bewegen sympathie te betuigen aan dit, bij uitstek nationale doel: de op richting van een monument. En door de vacanties konden velen niet onmiddellijk bereikt worden, waardoor het nu eenige maanden heeft geduurd alvorens de voor bereidende werkzaamhden zóóver waren gevorderd, dat tot de oprichting van het comité kon worden overgegaan. Een meer dan gewone organisatie was ervoor noodig, een aantal adviezen knoest wor den ingewonnen van allerlei oollege's in het land, er moest rustig kunnen worden overlegd, enz. Echter is nu een eere comité tot stand gekomen, dat den waar borg geeft, dat de beweging voor een mo nument voor het Ned. reddingwezen in derdaad een nationale beweging wordt. We zijn nu zoover, dat we kunnen begin nen te werken als een comité gekozen is. Spr. heet de aanwezigen welkom en hoopt, dat ieder lid van het comité, dat straks zal worden gekozen, zich niet aan het hem opgedragen werk zal onttrekken. Allereerst geeft hij een resumé van wat geschied is. Op 25 April werd op de Ar beidsbeurs een vergadering gehouden, waar een voorloopig comité werd opge richt. Besloten werd dit comité belangrijk uit te breiden en te trachten een eere comité te vormen van in den lande be kend staande personen. Een groot aantal personen werd aangeschreven en het resultaat is, dat, naast 32 personen uit de gemeente benevens vertegenwoordigers van 37 organisaties hier ter plaatse, een eere-comité is gevormd van 87 personen uit ons land. Dat voor een en ander zeer veel correspondentie moest worden ge voerd, behoeft geen betoog. Vooral van de N.- en Z.-Holl. Redding-maatschappij zijn veel goede adviezen ingekomen ter zake van in het eere-comité vertegen woordigde vereenigingen. De burgemees ter van Den Helder heeft desgevraagd, het eere-voorzitterschap van het plaatse lijk comité aanvaard. Nochtans heeft de zaak langer getrai neerd dan wij dachten. Het is niet erg, omdat een van de redenen der vertraging was, dat wij wachtende waren op het ant woord van prins Hendrik. Dat deze het beschermheerschap heeft willen aanvaar den, is voor ons comité een bewijs, aldus de heer Verstegen, dat onze bedoeling als een zaak van beteekenis voor ons land gevoeld wordt» De secretaris van het voorloopig comité, de beer L. Bandsma, doet nu, des gevraagd, voorlezing van de verschillen de comité-leden. Het plaatselijk comité bestaat uit de volgende heer en: A. G. A. Verstegen, L. Bandsma, Bernh. Meijer (Deze drie heeren vor men het voorloopig bestuur), Joh. Bak ker, W. Biersteker, P. C. de Boer E. J. Bok, P. Bontes, R. Boogaard, O. Bot, E. H. Bos, W. O. v. Breda, J. Brouwer, L. Coltof, J. van Dok, A. Dokter, H. J. P. Egner, C. W. Gratama, L. Grunwald, H. A. Jaarsma, J. Kamman, M. H. Klerk, L. H. F. Leistikow, L. van Loo, P. Luyckx, M. M. Polak, O. Roetman, K. Veemstra, A. v. Wouw, H. v. Willigen, A. Zuider- vüet en voorts de vertegenwoordigers van de volgende hier ter plaatste gevestigde organisaties: Ned. R.-K. Volksbond afd. „Helder vertegenwoordiger van alle R.-K. arbei- dersorganisaties; Ned. Ver. tot Afschaf fing van alcoholhoudende dranken, Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond; IJsclub „Het Noorden; Scherm- en Gymnastiek Ver. „Oefening Kweekt Kunst"'; Stedelijk Mu ziekcorps; Muziek-ver. Harmonie „Win- nubst", Arbeiders-Zangver. ..Kunst aan het Volk", Kon. Ned. Ver. „Onze Woot Liedertafel „Heldert Mannenkoor Zang- en Reciteer-Ver. „Harmonie Zwemclub „De Frissche Morgen", Afd. Helder Ned. Aannemersbond, Alg. Ned. Bouwarbei- dersbond, Alg. Bond van Overheidsperso- netel in Nederland, Bond van Marine- Onderofficieren, Alg. R.-K. Ambtenaars- vereeniging, Oentriile Ned. AmbtenBerS" bond, Ned. Bond. van Gemeente-Ambte naren, Oentr. Bond van Transportarbei ders, Vrijdenkers Ver. „De Dageraad", Ned. Bond van Personeel in Overheids dienst, Heldersche Raoing-Glub, Oranje- Harmoniekapel, R.-K. Ver. van Marine personeel „Sint Ohrlstophorus", Bond van Burgerlijk-, Administratief-, Technisoh- en Toezichth. personeel, Ver. van Perso neel in 's Rijksdienst „Onderling Belang", Ned. Schildersgezellenbond, Alg. Helder sche Winkeliersvereniging, „Heldert Fanfarecorps", Sportver. W.G.W., voor heen Geel-Wit, Held. Schoenmakers-Ver., Bond van Korporaals der Kon. Marine, Bond van Minder Marine-personeel, Chr. Oranje-vereeniging, R.K, Bond van Han- deldrijv enden en Industrieelen Midden stand „De Hanze", Heldert Gem. Koor. Het is ondoenlijk alle namen van de leden van het eere-comité te vermelden Naast Z.K.H. den Prins als bescherm heer vinden we in dit eere-comité o.a. ver meld de namen van H. E. de Ministers van Waterstaat, Onderwijs, K.en W., de Commissarissen der Koningin in de pro vincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Zeeland, de burgemeesters der gemeen ten Den Helder, Amsterdam, Leeuwar den, Zandvoort, Schiermonnikoog, die van Ameland, Terschelling, Texel, Petten, Callantsoog, Noordwijk, Westdongeradeel en Lemmer, tevens in hun functie van voorzitter van het plaatselijk bestuur der N.- en H.-Holl. Reddingmaatschappij Verder dr. Rademaker, eerelid van het „Dorus Rijkers"-fonds en redacteur van het Haagsohe „Vaderland"; O. Fock hoofdinspecteur voor de Scheepvaart directeuren van diverse stoomvaart-maat schappijen in ons land, de voorzitters van plaatselijke en gewestelijke reddingmaat schappijen, besturen van de Centrale, Chr. en R.-K. Transportarbeiders, van „Onze Vloot"; „Het Nederlandsche Zee wezen", de directeur van 's Rijkswerf te Willemsoord; de schout bij nacht, Com mandant der marine te Den Helder; de plaatselijke besturen en vertegenwoordi gers der N.- en Z.-H0IL Reddingmaat schappij; besturen van Vereenigingen van Gezagvoerders en Stuurlieden ter Koopvaardij te Amsterdam en Rotter dam, van Scheepswerktuigkundigen, van Scheepvaartvereenigingen, enz., enz. Dé Voorzitter merkt op, dat a deze personen en Vereenigingen bij het reddingswezen betrokken zijn. Reeds zijn eenige giften, tot een totaal bedrag van 167.50 spontaan binnengekomen, hoe wel natuurlijk met de inzameling nog moet worden begonnen, Verkiezing definitief bestuur. Het eerste wat nu geschieden moet, is de verkiezing van een definitief bestuur. Hiermede is de vergadering al heel gauw klaar, daar na een speechje van den heer L. Grunwald het voorloopige be stuur als definitief bij acclamatie gekozen wordt O.a. mqrkt de heer Grunwald op dat dit comité hetzelfde is als dat hetwelk Dorus Rijkers bij zijn 80en verjaardig huldigde, en dat het, gezien den kolos salen voorbereidenden arbeid, die thans verricht is, getoond heeft voor zijn taak berekend te zijn. (applaus) De heer Verstegen, voor dit blijk van vertrouwen dankend, merkt op, dat het Comité uitbreiding behoeft, gezien den omvang van het werk. Allereerst stelt spr. voor den vertegenwoordiger der N.- en Z.-Holl. Reddingmaatschappij, den heer C. Bot aan het comité toe te voegen In de tweede plaats dient daarin zitting te nemen de heer Egner als bestuurslid van het Dorus Rijkers-fonds. Verder wilde het bestuur een finantieele commissie van toezicht zien benoemd, welke voort durende controle uitqefent op de ges tie van den penningmeester. Hiervoor wenschte men mannen, die volkomen ca pabel zijn een zoodanige controle te voe ren, reden waarom het bestuur voorstelt in deze commissie te benoemen de heeren Kamman gemeente-secretaris, Zwart, in specteur der belastingen, en Zuidervliet, Ingezonden Mededeellng. Vraagt Uw leverancier uitsluitend eieren van de Wekelijks versche aanvoer uit de stad en omgeving. directeur der Handelsschool. Ook hier mede gaat de vergadering blijkens haar applaus homogeen. Tenslotte worden in de Pers- en Reclame commissie voorgesteld de heeren P. G. de Boer en J. Brouwer. Omtrent deze aan gelegenheid ontstaat eenige discussie; sommige aanwezigen voelen voor eenige uitbreiding dezer commissie, en willen daarin alle plaatselijke bladen opnemen. De Voorzitter wijst er op, dat elke commissie gerechtigd is zich leden toe te voegen, doch dat in 't algemeen het zaak is de commissies zoo klein mogelijk te houden. Het is toch de bedoeling de ge heele Nederlandsche pers te bestrijken. De vergadering gaat tenslotte met de benoeming van beide heeren accoord. Ook een voorstel inzake een commissie voor vermakelijkheden ontlokt discussie; het comité stelde voor hierin te benoemen de heeren Polak, Van Loo, Noest (voor het marinepersoneel) en Luyckx. De heer Van Zweden maakte aanvankelijk bezwaar tegen deze commissie, op grond van het feit, dat dan vele christelijken wellicht in hun levensopvatting zouden worden gekwetst. De heer Verstegen wijst er op, dat ook zeer vele christe lijken de katholieken o.a. en de vrijz. protestanten niets tegen bijv. voet ballen op Zondag hebben, en dat een eventueel bezwaar van den heer Van Zweden toch voor hem geen reden van uittreding kan opleveren. Hoogstens zou hij zich dan van dat speciale onderdeel der werkzaamheden kunnen onthouden. Óp eene opmerking van den heer Bot wijst de Voorzitter erop, dat deze in het bestuur zit, en dus zelf wel waken zal tegen excessen in deze richting. De heer Bontes komt terug op het algemeen bestuur, waarin wij gaarne den heer Van Dok als voorzitter van de Ver eeniging ,Moed, Volharding, Zelfopoffe ring" zou willen zien gekozen. Hierover is de vergadering het niet eens, sommi- den heer Van Dok. De heer Ver stegen wijst erop, dat de beweging vooral een nationaal karakter heeft. Het bestuur heeft terdege overwogen wat de heer Bontes voorstelt; daar men evenwel in de vertegenwoordigers van het D. R.- fonds en de N. en Z.-H. Redding-Maat schappij reeds voldoende het redding wezen vertegenwoordigde, en de Ver. M. V. Z. in ieder geval sleohts op beperkt terrein ageert, is de beste oplossing die welke het bestuur gaf. Immers, het doel is een monument te stichten voor het ge- heele reddingwezen aan de Nederland sche kust en de aanleiding er toe is ge weest het overlijden van Dorus Rijkers. Bovendien, zou men het Bestuur'willen uitbreiden, dan zou dit toch weer een on even getal moeten vormen en zou er naast den heer Van Dok toch nog een tweede moeten worden benoemd. De heer Schmidt stelt tenslotte voor den heer Van Dok alsnog in het eere-comité te benoe men, waarmede de vergadering accoord gaat. Het Bestuur bestaat dus nu uit de vol gende heeren: Voorzitter: A. G. A. Ver stegen; Secretaris: L. Bandsma, Kanaal- weg, Penningmeester; Bernh. Meijer, postrekening 94719, kantoor Den Helder; voorts de heeren C. Bot (N. en Z.-H. Red dingmaatschappij afd. Den Helder), H, J. P. Egner (Dorus Rijkersfonds), J. Kamman, gem.-secretaris, J. Zwart, in specteur der belastingen, P. Zuidervliet, directeur Handelsschool als leden der Fi nantieele Commissie, P. C. de Boer, J. Brouwer, als leden der Perscommissie, M. M. Polak, L. van Loo, Noest en Luyckx voor vermakelijkheden, terwijl de naam J. van Dok wordt toegevoegd aan het eere-comité. Het is de bedoeling zoo spoedig moge lijk eene circulaire met de namen der co mitéleden en een perscommuniqué te zen den aan de groote bladen. Minstens een maal per kwartaal zal worden vergaderd, teneinde den stand van zaken mede te deelen. Ook zal aan alle gemeentebestu ren boven 4000 zielen een circulaire wor den gezonden voor bijdragen, hetzij uit de gemeentekas, hetzij door middel eener collecte. Het Bestuur vraagt voor al deze dingen machtiging naar bevind van zaken te handelen. Reeds zijn door enke le stadgenooten (o.a. den heer Jaarsma) stoffelijke bijdragen toegezegd; de Ne derlandsche kolonie te Dortmund wil in Duitschland een beweging voor geldinza meling onder alle aldaar wonende Neder landers op touw zetten, terwijl in stad Groningen reeds een comité is opge richt. Al deze mededeelingen worden met ap plaus begroet Bij de rondvraag brengt de heer H e y- boer de Vereeniging „Nederland in den Vreemde" ter sprake. De heer Verste gen antwoordt, dat men hoopt door be middeling der verschillende gezantschap pen dergelijke vereenigingen te bereiken. De heer Plasmeyer heeft zich ver wonderd, dat de naam van den heer Levy Grunwald hier niet genoemd is. Kan hij alsnog niet in het reclame-comité, vraagt spr. Genoemde heer springt overeind en deelt onder hilariteit aan de vergadering mede, dat het Handelsblad juist dezer da gen vermeldde, dat hij „wegens gezond heidsredenen" uit het D. R.-fonds was ge treden, zoodat het niet aangaat hem nu hier, ofschoon springlevend, een functie te geven. Hij wil zich hier liever op den aohtergrond houden. reeds nu uw bijdrage aan den penning meester, den heer Bernh. Meyer, Kanaal- weg, postgiro-rekening 94719, den Helder, in. Ook aan onze lezers in Oost- en West- Indië, aan de jutters en oud-jutters, die, over de geheele wereld verspreid, dezen zullen zien of hooren lezen, en wien wij van hier uit ons hartelijk salutl brengen, ons verzoek: zend uw bijdrage voor dit nationale monument, óp Helderschen grond te stichten 1 HELDERSCHE LEERLINGEN VOOR HAAG8CHE SCHOLEN VOOR VOORT GEZET ONDERWIJS. De gemeente Den Helder heeft in 1926 een contract aangegaan met de gemeente 's-Gravenhage, waarbij zij zich verplicht voor leerlingen, ingezetenen uit deze ge meente, welke van een der gymnasia of in richtingen voor voortgezet onderwijs in 'Den Haag gebruik maken, een vergoeding te betalen van het verschil tusschen het maximum schoolgeld 400) en het bedrag dat aan schoolgeld zou zijn verschuldigd. In deze bepaling is thans in zooverre wijzi ging gekomen, dat na 1 Maart 1929 volgens de gewijzigde schoolgeldverordening in Den Haag een bedrag van 500 tot 600 per jaar verschuldigd zijn, indien meer dan leerlingen uit Den Helder op een der scho len voor voortgezet onderwijs in Den Haag zouden worden toegelaten. Daar het hier slechts één leerling betreft, welke door het afloopen van het contract gedupeerd zou worden, adviseeren B. en W. een nieuwe overeenkomst met de gemeente 's-Graven- hage aan te gaan. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN FANCYFAIR M.S1F. Zaterdagavond verheugde de fancyfair van het M. S. F. zich in een buitengewoon druk bezoek. Het fraaie zomerweer der laatste dagen heeft op het algemeen be zoek wel invloed gehad, nochtans is het bestuur tevreden over de opbrengst. Naar wij vernemen is thans toestemming ver leend voor het houden van een bloempjes dag te Amsterdam, welke zoo spoedig mogelijk zal worden voorbereid en ge organiseerd. Tot ons leedwezen was een schrijffout in ons verslag van de opening oorzaak, dat wij de marine-kapel lieten spelen on der leiding van den heer Schenkels; dit moest natuurlijk zijn den heer Kreyger, onder-kapelmeester. UITSLAG VERLOTING FAINCY FAIR M.S.F. HARMONIEKAPEL „WINNUBST" NAAR 's-GRAVENHAGE. Ingezonden Mededeellng. (707) Tenslotte een woord tot onze lezers. Inwoners van Den Helder! Uit het bovenstaande blijkt genoegzaam, dat wij hier te doen hebben met een grootsch opgezette, op nationale leest geschoeide, onderneming. De voorbereidende maat regelen wijzen er op, dat deze zaak breed is opgezet, en flink wordt aangepakt, zoo dat ongetwijfeld hier succes zal worden behaald, en door geheel Nederland zal worden bijgedragen aan een monument, waarin het reddingwezen langs onze gan- sche kust wordt gehuldigd. Niemand, van wat richting of religie ook zal willen ach terblijven om zijn steentje aan dit nationale monument bij te dragen. Wij, inwoners van Den Helder, zijn wel in de eerste plaats verplicht aan deze beweging mede te doen. Want behalve een Neder- landsch, dient zij een groot Heldersch be lang. Immers, het monument komt in onze stad; onze stad, die in de laatste jaren meer en meer uit haar isolement van ver geten zeeplaatsje is opgestuwd in den golfslag van het moderne leven; onze stad, de stad ook van Dorus Rijkers, zal erdoor verfraaid, bekend, straks bezocht worden. Het is geen kwestie van eenige weken of maanden; het thans geconsti tueerde comité is zich bewust, dat het eenige jaren achtereen zal moeten jveren om de benoodigde gelden voor een waardig en representatief monument bijeen te krijgen. Het is ook de taak van de Heldersche burgerij daartoe bij te dra- en wij doen nu reeds, daartoe een op roep. Wellicht zal het noodig zijn ter vergadering werd het reeds besproken e eeniger tijd de een of andere feestelijk- ïeid te arrangeeren om aan gelden te ko men. Dat neemt niet weg, èiat nu reeds aan den heer Meijer bijdragen kunnen worden toegezonden. De namen van de comité-leden staan borg voor goede beste gen wenschen geen verdere uitbreiding, ding, en in afwachting van de definitieve Ter gelegenheid van het 10-'jarig be staan van d'en Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm zal op Donderdag 27 Septem ber op Hou trust te 's-Gravenhage een herdenkingsdag gehouden worden. Aan het défilé voor de autoriteiten wordt door 20.000 man deelgenomen als mede 16 muziekcorpsen w.o. de kapel der Grenadiers en Jagers, tezamen vormende een stoet van ongeveer 12 K.M. (Donkere DuinenCallantsoog). De harmoniekapel „Winnubst" heeft de eer daartoe uitgenoodigd door de Gewestelijke Landstormcommissie het verband omvattende Den Helder, Alk maar, Texel, uitkomende met ruim 1100 man te begeleiden, welke met haar tamboers en pijpers, benevens vlugge en nette uniform zeker een goed figuur zul len slaan op Houtrust. Als bijzonderheid zij vermeld, dat „Win nubst" in 1918, voor de grootsche huldi ging aan H. M. de Koningin naar Am sterdam werd ontboden, en aldaar den wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten Indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Furol COLLECTE VOOR HET TEHUIS VOOR DOOR ARMOEDE VER ZWAKTE KINDEREN TE LEIDEN. Gaarne vestigen wij nogmaals de aan dacht op de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende een collecte voor het Leidsche Tehuis van door Armoede verzwakte kinderen, speciaal voor de stadsgedeelten Tuindorp, Huisduinen en Ouden Helder, welke door de collectanten nog niet zijn bewerkt» NUTSSPAARBANK. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave uitsluitend betreffende het postkantoor Den Helder en zijn wijkkantoor over de maand Augustus 1928. Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd in den loop der maand ingelegd f 102.208.05 en terug betaald f 79.162.40, derhalve meer inge legd dan terugbetaald f 23.045.65. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be-t droeg 46. Door tusschenkomst dezer kan toren werd ter Directie op Staatsschuld boekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f 300.en afgeschreven f 5.650.—. Derhalve minder in- dan afgeschreven f 5.350.Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboekjes bedroeg 0. WAAROM DE HUIZEN ZOO DUUR BLIJVEN. De Maatschappij van Nijverheid1 be toogt, dat 14 van de 'totale stichtings- kosten van een huis materialen en 86 8rbeixMoon is. Eu dat daarom die huizen zoo duur blijven. Geachte Redactie, het is mij niet be kend, waaraan deze Maatschappij, die niet ophoudt over hooge loonen te klagen, (alsof een arbeider tegenwoordig je weet niet wat voor een inkomen heeft) hare gegevens vandaan zamelt. Het praatje heeft meermalen opgeld gedaan; doch is altijd weerlegd. Toevallig hebben we in den allerduur- sten m, toen de loonen der bouwvak arbeiders minstens zoo hoog waren als thans in den Helder kunnen nagaan, hoe veel arbeidsloon er in een huis zit. Men zie het jaarverslag over 1917 van de Vereeniging voor Volkshuisvesting „Helder" bladzijde 8. Deze vereeniging had in dat jaar de eerste 18 woningen van de 92 aan den Brakkeveldweg gezt en, zooals velen zich zullen herinneren, in eigen beheer. In de verslagen over 1918 of 1919 zul len de gespecificeerde bouwkosten der overige 74 woningen ook wel vermeld staan, doch deze verslagen heb ik niet ter stoet opende, waaraan duizenden deel- besch'Lkkinf,, terwijl de ondervolgende oij. namen, en van dien tyd af dateert de op- ;?L Wat blijkt dus nu? Dat aan materialen noodig was 37.559.33 of 71 en aan loonen, als men' nu de vrachten en los- loonen meetelt, 12.218.27' of 23 ter wijl 6 aan andere kosten weg ging. De toestand kan sinds 1918 niet zoo veranderd zijn, dat deze verschillen met .—Hi - de becijferingen der MaatschaunM van anderen verdedigen de benoeming van plannen, veilige belegging. Zend dufr'tmg te organiseeren tot vorming van een 1 Nijverheid daaruit te verklaren zijn. Er richting van den B. V. L. ZANG- EN RECITEERVEREENIGING „HARMONIE". Directeur: P. Brizée. f°rs r©£ids voldoend© zijn, om aan dat bakerpraatje dadelijk een einde te maken. De bedoelde 18 woningen hadden ge kost aan: Stichtingsk asten 187.53 Rente 0.21 Bouwterreinen1 2400.— Asurantiën 187.48 Vrachten en losiloonem 2863.03 Alg. onkosten 29.27 Hulpmateriaal 234.18 Bouwmaterialen 37.325.15 Salaris, honorarium, arbeids loon 9.855.24' Totaal 52.532.09' De oudjes van „Liefdadigheid naar Ver mogen" hebben Zondagavond heerlijke belegen broodjes en eenige lectuur ontvan gen. De onbekende gever.(s) hartelijk dank. Het nummer waarop de sprei is geval len, is 115. De nummers waarop prijzen zijn gevallen voor aangekochte steunbon- nen zijn: 188 ie prijs, 298 2e prijs, 779 3e prijs, 240 4e prijs, 487 5e prijs, 934 6e prijs, 126 7e prijs. Het schilderstuk is nog niet verloot, aan gezien de loten nog niet verkocht waren. Aan Burg. en Weth. te Den Helder is be reids verzocht geworden de trekking te mogen doen houden op een nader te bepalen datum. De gewonnen prijzen kunnen na inleve ring van het lot of de steunbon worden af gehaald op ons kantoor, Hoofdgracht 58. Costuumfonds, uit welk fonds dergelijke uitgaven kunnen worden gesteund. Thans is het comité zoover gevorderd, dat de prijzen vanaf heden met de welwil lende medewerking van den heer E. N. Hei ligenberg, Rijwielhandel, Keizerstraat 112, in één zijner étalages zullen worden ten toongesteld,'alwaar tevens nog enkele loten a 25 cent verkrijgbaar zijn. Het verlotings-comité zal volgende week in dit blad per advertentie bekend maken wanneer en op welke plaats de verloting zal plaats hebben. Wij voldoen gaarne aan het verzoek, hierop de aandacht te vestigen. Opgave uitsluitend betreffende de Nuts- spaarbank te D§n Helder, Polderweg 1, over de maand Augustus 1928. Op spaarbankboekjes werd in den loop der maand ingelegd 139.656.78 en terug betaald 77.259.67. Derhalve meer inge legd dan terugbetaald 62.397.11. Het aan tal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg in deze maand 110. Door bovengenoemde vereeniging is we der voor de a.s. najaarsuitvoering in studie genomen de nieuwe Opera-Comique in drie bedrijven met orkestbegeleiding „De Won dervogel" ("L'Qiseau Bleu") van Lecocq, elke evenals vorige door „Harmonie" met zooveel succes opgevoerde operettes (o. a. „Mascotta" en „De Dochter van den Tam boer-Majoor") weder schitterend zal wor den gecostumeerd. Zooals bekend mag worden geacht, be zorgt deze costumeering en huur van der gelijke apere fes de vereeniging nogal wat uitgaven, waarom zich eenigen tijd geleden uit de leden een dames-comité heeft ge vormd, welke zich ten doel stelde een verl I

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5