Schagen. Radlo-Rubrlek. Wieringen. |- j-Radio-Programma^ -| POSTZEGELNIEUWS. 111 *55 erhooglróg crediet voor ver bouwing lokaal voor landbouw school In de vergadering van 81 Juli j.1. werd aan het College van B. en W. een orediet verleend van f 2000.—, om aan het ge meentegebouw ln de Nieuwstraat, vroeger als bewaarschool ln gebruik geweest, zoo danige verbouwingen en herstellingen uit te voeren, dat het gebouw naar het oor deel van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw geschikt is om daarin een lagere landbouwschool te vestigen. De Vergadering behield zich daarbij het recht voor op dit besluit terug te komen, wanneer in de ontwerp-statuten voor de in het leven te roepen stichting ter be vordering van het lager land- en tuin- bouwonderwijs in de Gemeente Texel, zooals die waren aangenomen, wijzigingen van ingrijpenden aard noodzakelijk moch ten worden geacht. Toen van den Minister van Binnen landsche Zaken en Landbouw bericht werd ontvangen, dat de statuten van de inmid dels op 6 Augustus j.1. gezamelyk door de gemeente en de verschillende landbouw- organisatiën ln het leven geroepen stich ting ongewijzigd konden blijven, was voor B. en W. het tijdstip aangebroken zich met de betrokken autoriteiten over de verbouwing van het lokaal in verbinding te stellen. De gemeente-opzichter heelt een tweetal plannen ontworpen, een van een verbouwing op zeer bescheiden schaal en een van meer ingrijpenden aard, doch waarbij het verleende crediet tot verbou wing niet uit het oog werd verloren. Dit laatste plan kan de goedkeuring van den Inspecteur wegdragen, indien nog ver schillende wijzigingen worden aange bracht. Dientengevolge zullen de verbou- wingskosten ongeveer 13000.— bedragen. De Vergadering zal zich dus, omdat plaatselijk in de behoefte aan de noodige localiteiten moet worden voorzien, hebben uit te spreken, ol een dergelijke uitgaaf voor de gemeente gemotiveerd is. Hierdoor wordt de gelegenheid geopend de stichting van een gebouw uit te stellen totdat gebleken zal zijn in hoeverre de inrichting levensvatbaarheid bezit. Door het Rijk wordt voor de meubi leering en de aanschaffing van leermid delen enz. een bedrag beschikbaar ge steld van f 8000. B. en W. hebben de eer op grond van het bovenstaande den Raad voor te stel len het orediet voor de onderwerpeljjke verbouwing te verhoogen met f 1000 tot f 8000. De heer Epe dweept niet met deze inrichting, hij zou liever dadelijk het geld voor een nieuw doelmatig gebouw willen geven, waarop de Heer De Graaf zegt, het beter te achten eerst te zien of een land bouwschool op Texel levensvatbaarheid heeft. De Heer Kikkert meent, dat er on mogelijk anders gehandeld kan worden, dan wat B. en W. voorstellen. We zitten in het schuitje en we moeten mee. Hierna wordt het verhoogde crediet met algemeene stemmen verleend. Bouw R.K. school te Den Burg. Door het R.-K. Kerkbestuur van de parochie van den H. Johannes den Dooper te Den Burg, alhier is ingevolge het be paalde in artikel 72 der lageronderwijswet 1920 onder dagteekening van 28 Augustus j.L een aanvrage ingediend, om over te gaan tot de stichting te Den Burg van een nieuwe school met zes lokalen voor gewoon lager onderwijs, waarbij een uit voerige memorie van toelichting. De school telt thans een 180-tal leer lingen, terwijl het gebouw volgens de voorschriften slechts ruimte biedt voor 174 leerlingen. Het aantal leerlingen stijgt geregeld, in 1925 was het 133, in 1926 152, in 1927 163 en nu reeds een 180-tal. Het zevende leerjaar is oorzaak, dat slechts weinig leerlingen met April a.s. de school zullen kunnen verlaten, terwijl er ruim 80 zullen bijkomen, zoodat het aantal zal bedragen in April a.s. even 200. In 1980 zal aanspraak Verkregen zijn op een 6de leerkracht. De school bestaat uit 4 leslokalen, terwijl één dier lokalen slechts ruimte biedt voor hoogstens 30 leerlingen, zoodat het aanstonds niet langer als zoodanig in gebruik kan blijven. Verder wordt betoogd, dat het bouwen van een nieuwe school te verkiezen is boven vergrooting en verandering van het bestaande gebouw, terwijl bij verbou wing de gelegenheid tot verdere uitbrei ding zal ontbreken. B. en W. zouden het geen wijs beleid achten thans voor te stellen, tot verbouw te adviseeren. Uitgaande van de ver onderstelling, dat ook de Raad den bouw eener nieuwe school gemotiveerd zal achten, heeft het College naar gescnikt terrein voor den schoolbouw uitgezien. B. en W. meenen hierin geslaagd te zijn, doordat de Heer Joh. Keijser Dz. bereid is aan den Driehuizerweg nabij den Suikerweg een terrein van voldoende grootte aan de Gemeente te verkoopen. Het Kerkbestuur acht dit perceel alles zins geschikt, terwijl de gevraagde koop- Bom van f 1,76 per M2 geen beletsel kan Worden genoemd op deze aanbieding in te gaan. Het ligt in de bedoeling, dat de Gemeente zal aankoopen een terrein, breed langs den Driehuizerweg 56,oö meter en diep gemiddeld 48 meter. De verdere diepte van het terrein, ongeveer 26 meter zal door het Kerk bestuur worden aangekocht. De verbouwing van de bestaande school zou moeten kosten f 34064.en een nieuwe school f 62038.waarvan 16 iq gevoteerd zal moeten worden door het Kerkbestuur en de jaarlijksche vergoe ding van f 824,44 voor het bestaande ge bouw komt te vervallen. Alzoo zal even gemakkelijk een nieuw gebouw gesticht kunnen worden. x Op deze gronden stellen B. en W. voor een nieuwbouw de gevraagde medewer king te willen verleenen, waarbij een daartoe strekkend ontwerpbesluit tot aan koop'van den benoodigden grond over gelegd wordt. De heer Lap zet een breed betoog op en vraagt of men op deze wijze wel in de goede richting is. Hij is voorstander van groote 6Cholen en zou de religieuze muren weg willen hebben. Hem werd evenwel toegeroepen, dat deze redenee ring niets in de weegschaal legt, waar op Wethouder Vlaming zegt„Dit be toog hoort thuis in de Tweede Kam; -, waar men de wetten maakthier hebben we ze alleen maar uit te voeren 1" Er werd nog gevraagd, of het maxi mum ook boven f 52.000 kan komen, wat niet onmogelijk geacht werd. De heer Keijser vraagt nog, of het den heer Lap bekend is, dat de Gemeente de nieuwe school zal laten bouwen, waarna met algemeene stemmen tot nieuwbouw besloten werd. Hiermede was de agenda tot aan de Rondvraag af, doch de Voorzitter wensch- te nu nog te behandelen de zaak aan gaande het wegnemen van wegenboch ten. Vooraf kwam nog aan de orde de drang van de Pensioenwet 1922 om de inkoop van pensioenjaren op de amb tenaren te verhalen. Deze inkoop is ab normaal hoog, waarom B. en W. voor stellen de helft te verhalen over een tijdsverloop van 15 jaar met staking bij eerder overlijden. Niemand bad hiertegen bezwaren, zoo dat het voorstel aangenomen werd. Ook met het voorstel voor bochten wegnemen in de wegen was men het spoedig eens. Wethouder Keijser be weerde, dat de verbeterde gedeelten breed zullen moeten worden 9 meter met het oog op primaire wegen. De voorzitter deelde mede, dat de ver beteringen respectievelijk zouden kosten f 1405.en f 365.Wethouder Vlaming wilde in het algemeen zeggen, dat hij voor elke verbetering is, maar dat er nu toch wel nuttiger zaken aan de orde kon den komen: eerst het noodzakelijke,dan het nuttige en eindelijk het aangename, dat is zijn stelling. Hierna werd het voorstel aangenomen. Rondvraag: De heer A. Vonk zou gaarne in de vol gende vergadering voorstellen vernemen aangaande werkverruiming, opdat geen werkeloosheid bèhoeft in te treden. De voorzitter zegt, dat reeds voorstellen zijn gedaan, die bij Ged. Staten berusten. De heer De Graaf vraagt hoe het met de uitbreiding van de T. E. M. is of buur ten en complexen nu ook weldra zullen kunnen aansluiten. Uit de stemmen bleek, dat men gaarne voortvarendheid en geen inslapen voorstaat. Nog vraagt de heer De Graaf, hoe het staat met de autobusdiensten, hjj merkt op, nog nie.ts dan klachten te hebben vernomen. De heer Kikxert wijst op het voorkomen van cadavers van groote visschen, die aan het Noordzeestrand aanspoelen. Op ruiming mag gewenscht heeten. Er zal aandacht aan geschonken worden. De heer Leber zag gaarne dat men had een rijdende motorbrandspuit, wat anderen beaamden. De heer Lap klaagt over een kolk bij de Waal en over slechte afwatering bij de Kaasfabriek aldaar, waarop de heer Vlaming zegt, dat hier orde opgesteld zal worden. Hierna sloot de Voorzitter de verga dering, doch verzocht nog aan de pers te willen mededeelen, dat in de gods dienstige aangelegenheden aan de land bouwscholen met alle richtingen rekening gehouden zal worden, zooals de Minister dat heeft verordineerd. Tot verpleegster in het huis voor Ouden van dagen is benoemd Mej. W. van Dartelen van den Helder. TER WAARSCHUWING. Op de laatste Schager markt kwam een geval van Tongblaar voor. Het beest werd in beslag genomen en van de markt verwijderd. Tegen den koopman, die het beest had aangevoerd werd proces verbaal. Eene waarschuwing voor anderen, om hun vee voor het ter markt wordt ge bracht, wel goed te onderzoeken, men voorkomt daardoor veel last en geldelijk nadeel en kan zich met onwetenheid niet weg pleiten. De heer O. Spaans te Barsingerhorn had het geluk in de Heilooer verlo ting de le prijs: twee paarden te winnen tot een gemeenschappelijke waarde van duizend gulden. Die O. Dekker te Schagen Colporteur had, den heer Spaans met vriendelijken dwang het koopen van het lot bewogen. Nieuwbuurt te Den Helder, zoodat wij een Bchilders affaire rijker zullen worden. Met het verkoopen van bouwterreinen gaat het hier steeds door. De gemeente breidt zich allengs meer en meer uit. j verdere bijzondierheden naar die adver- ThanB is door den heer Evert Mostert tentia in dit nummer, een bouwterrein gekooht van den heer D. Oden en door de heer M. Pz. de Haan eep van den heer J. Wigbout Cz., belden i gelegen aan den Mekkenstuinweg, zoodat daar weer twee woningen bijkomen. oourant, temeer waar voar het wvje oen groot aantal diohé's door nieuwe werden vervangen. We hebben ons voorloopig den alleenverkoop van het boekje voor onze lezers vrzekerd en verwijzen voor De Hoofdinspecteur v. d. Arbeid heeft de volgende overwerkvergunningen ver leend aan de N.Y. A'damsche Ballast Mij., de N.V. Aann. Mij. v/h. Hillen &Roosen en Betonbouw »Trio« voor den sluisbouw bij Den Oever, tot en met 29 Sept. a.s.; aan de N.V. »Christiani» en Nielsen's Gew. Beton Mij. voor het verrichten van heiwerk aan den put voor de sluis bij De Haukes tot en met 6 Oct. a.s. In de afgeloopen week zijn nieuwe ge vallen van mond- en klauwzeer gecon stateerd bij de veestapels van N. Koorn, O. Bakker Jz., M. Bakker, J. Scheltus Nz., M. de Song, D. Blaauboer, Jb. Wagema- ker, O. Lont, Jn. de Jongh, Jn. Snooij, O. Mulder Pz., S. Lont Cz., S. Veerdig en O. J. Kroon. De heeren D. Klein Az., O. Tijsen M.Cz., P. O. Lont, J. Kromme- DE RADIO-GROEP OP DE UTRECHTSGHE JAARBEURS. Wisselstroomvoeding en electri- sche gramofoon. Nu de Ned. Bond van Radiohandelaren het besluit genomen heeft niet meer deel te nemen aan speciale radiotentoonstellin gen, wat niet heeft kunnen verhinderen dat Zaterdag 8 September een speciale radiotentoonstelling in R'dam werd ge opend, was 't te verwachten dat de groep „Radio" omvangrijker zou rijp dan in voorgaande jaren. Wij merkten dan ook verschillende firma's op welke hier voor 't eerst exposeerden. Waar slechts fabrikanten en impor teurs deelnemen toont iedere monster kamer weer andere artikelen zoodat het overzicht veel gemakkelijker is en men niet overal dezelfde artikelen ziet uitge- dam, J. Bakker Sijbrz. en W. Mostert hebben aangifte gedaan, dat de ziekte •"gJT&ZL J.1. Zondagnamiddag gaf de muziek- vereeniging »Apollo« te den Oever, dir. de heer J. N. Bruul, een volksconcert in hare muziektent aldaar, hetwelk door veel publiek werd bijgewoond. De doorApollo» ten beste gegevene muziekstukken wer den telkens door het aandachtig luisterend publiek met luid applaus, zijnde het beste bewijs dat zp in den smaak vielen, be loond. Het waren dan ook een paar ge- noegelijke uren die »Apollo« de aanwe zigen bezorgden. De heer O. Duijnker Az. heeft zijn vrachtauto-dienst WieringenHelderver- kocht aan den heer Jb. Cz. Gorter, alhier, welke deze dienst op den ouden voet zal voortzetten. Door den heer D. Oden, alhier, is van het door de heer Geervliet van Helder in de Mekkenstuinweg gebouwde huizen complex een woonhuis aangekocht. Naar men ons meldt, wordt bij dit woonhuis nog een schilderswerkplaats gebouwd en zal woonhuis en werkplaats worden in gebruik genomen door den heer J. S. ouder hun vee weer geweken is. Donderdagmiddag is ten nadeele van den heer W. Bakker te Den Oever een" bijna nieuw heerenrijwiel ontvreemd. Een handelsreiziger uit Alkmaar heeft aangifte gedaan, dat het lakwerk van zijn auto, toen deze een oogenblik onbe heerd aan den Akkerweg te Oosterland stond, door een voorbijrijdende wagen met graan ernstig beschadigd is. Ter voorlichting inzake de te verstrek ken adviezen omtrent de Zuiderzeesteun- wet, is door den Burgemeester een com missie ingesteld, bestaande uit de heeren M. Kooij Pz., Jb. Lont Dz. en A Zomerdijk. J.1. Zaterdagnamiddag van 3.306 uur en 's avonds van 6.309 uur werd do »r een Amsterdamsch tooneelgezelschap onder leiding van Mevr. De Jong in de ontspan ningsgebouwen der M.U.Z. op „De Oude Zeug" en te Den Oever voor de Zuiderzee- arbeiders een voorstelling gegeven. Beide keeren waren de gebouwen geheel bezet. Opgevoerd werd het blijspel in twee bedrij ven „Hagenaars in Pension", hetwelk op zeer goede wijze werd opgevoerd en buiten gewoon in den smaak viel. Het geheel werd opgeluisterd door piano- en vioolmuziek van de heeren J. N. Bruul en M. S. Koog alhier. Volop hebben de aanwezigen zich dan ook geamuseerd en men hoopt, dat zulke ontspanningsavonden vaker zullen voorko men. Dank aan de M.U.Z. voor hun in deze verleende me'ewerking. Het 5-jarig zoontje Dik van den café houder, den heer S A. Veerdig, had het ongeluk, toen de heer S Jongkind, manu- facturier, met zijn auto achteruit reed, met een zijner beenen onder de auto te geraken. De kleine had vermoedelijk de signalen, die de heer J. gaf, niet gehoord en werd vree- selijk van streek en huilende opgenomen Dr. De Groot kon evenwel constateerer, dat de kleine er alleen met eenige schrammen afgekomen was, zoodat dit ongeval goed afliep. Burgerlijke Stand van Wielingen over de maand Augustus 1928. GEBOREN: Jantina Arendina, d. v. Jb. Klok en A. Bolt; Hillechien, d. v. A. Oosting en T. Hooiveld; Antje, d. v. N. Rotgans en A. Wit; Sieuwert, z. v. E. Klein en N. Rotgans; Hendericus Johannes, z. v. H. G. Langes en M. M. Arling; Jan Pieter, z. v. L. Wierengaen A. Everts; Arie, z. v. C. Duijnker en S. P. IJpma; Elizabeth Oatharina, d. v. N. A. Moeliker en A. O. PoelAnje Dievertje, d. v. J. Taai en D. Tuin; Jans, z. v. H. Klein en G. Schreuder; Maria Klasina, d. v. P. Lont en D. HegemanElisabeth Trijntje, d. v. P. O. de Haan en G. Bosker. ONDERTROUWD: C. Vermeulen en A. Doves; J. J. Bosker en T. Bakker. GETROUWD: W. Kaan enJ.Keijzer; O. Vermeulen en A Doves; J. J. Bosker en T. Bakker. OVERLEDEN: G. Kaleveld, oud 81 jaren, weduwe van S. Zomerdijk; T. Spoel- stra, oud 51 jaren, echtgenoote van H. K. Kalsbeek. EEN NIEUW BOEKJE VOOR DE JEUGD. Ieder lezer herinnert zich de nog pas in ons land verschenen geïllustreerde ge schiedenis „Mijnheer Pimpelmans en z'n Fordje", welke, blijkens de tallooze blij ken van instemming, die wij; ontvingen, onze kleine lezers en vaak niet minder de volwassenen, menig, vroolijk oogenblik heeft bezorgd. Geen wonder dan ook, dat de teekenaar en schrijver van dit gees tige verhaal van wiens hand' ook „Prinsesje Sterremuur" is met zijn werk tot ver buiten de grenzen van ons land bekend ia Zijn kinderverhalen wor den in niet minder dan 16 verschillende talen vertaald en verschijnen zoowel in Roemenië ais op IJsland. Zoo is het ook gegaan met „Mijnheer Pimpelmans". En n<u kunnen we onzen lezers de verheugende mededeeling doen, Wat geëxposeerd wordt door de deel nemende firma's is zonder uitzondering prachtig materiaal. De toestellen geven het bewijs dat de Nederlandsche radio technici meesters zijn in hun vak; het buitenland zijn wy op radiogebied in vele opzichten ver voor. Natuuriyk heb ben wy hier in de eerste plaats het oog op Philips, welke met talrijke nieuwe producten uitkomt Zoo is 't nieuwe 4- lampstoestel (2 ELF., det. 1 L.F.) een ju weeltje van toestelconstructie. Niet min der dan drie afgestemde kringen worden bediend door slechts één knop (Triple- oondensator) wat ook de eenige afstem ming is. De drie kringen zyn geheel af geschermd. Plaatspanningapparaat en gloeistroomtransformator zyn ingebouwd en zoo men wil kan de „antenne" een draadje zyn van 1 l1/» M. dat b.v. ach ter het buffet wordt opgehangen. Van zelfsprekend blyft de dak-antenne te pre- fereeren vooral wanneer ontvangst van zwakkere en verafgelegen stations ge wenscht wordt. Ook voor de ultra-korte- golf maakt Philips een toestel. De nieuwe serie wisselstroomlampen is van het 4- Volts type met indirecte kathodeverhit- ting. Heel byzonder is het toestel K. W. B. 25 van de Fa. Stokvis. Ook dit is met al- geheele wisselstroomvoeding en inge bouwde voedingsapparaten. De eindlamp is een 25 Watt zendlamp, niet zoo zeer bedoeld om een enorm geluid te produ- ceeren als wel om kwalitatief het hoogst bereikbare te geven. Practisch gespro ken kan hierby geen overbelasting op treden. Verder is er nog een klein appa raatje, de „Selectivator" dat by ieder toe stel de selectiviteit belangrijk verhoogt. Telefunken slaat hier een record op 't gebied van goedkoope toestellen met de Telefunken 10, een 3-lampsteestel voor accu- of wisselstroomvoeding aan den prys van 17.50 (zonder lampen en spoe len). Zy demonstreert een nieuwe electro- dynamische luidspreker met ingebouwden versterker waarmede de geluiden tot bo- ven-natuurlyke sterkte weergegeven kunnen worden zonder vervorming. Opvallend is het dat nagenoeg alle toe stellen gebouwd zyn voor algeheele wis selstroomvoeding en voorzien van aan- sluitklemmeü voor electrische gramofoon- weergave. Niet onvermeld mag bUjven de inzen ding van de Ryks Radiodienst. Op prac- tische en duidelyke wyze wordt hier het geheele radioverkeer met Ned. Indië ge demonstreerd en verklaard. De statistie ken toonen duideiyk aan hoe belangrijk deze dienst is voor het verkeer met onze koloniën. Practisch heeft men een dag- en-nacht dienst welke zonder vertraging werkt. Een staatsbedrijf tot deze hooge perfectie gebracht geheel door Nederlan ders waarop wy met recht trotsch mogen zyn. dat dit verhaal dezer dagen w boekver - piauo: 5.3S Kinderuurtje. 6.20 Dans- 18 verschenen. Het boekje ae1 er 1 muziek. 6.40 Tuinbouwpraatje. 6.50 Nieuws- Ult en net aprsekt voor zich at berichten. - )5 Dansmuziek. 7.20 Actueele plAatjea veel mooier uitkomen 0 de'cauw rk. j Brah> ,i' .dan. tnuriek. 7.45 OLYMPIADE-ZEGELS GELDIG 81 DECEMBER TOT Nog een week verkrijgbaar. De aanidatohit van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat d'e termyn, ge durende welken de Olympiade-zegela aan de postkantoren verkrijgbaar zijn, op lfi September a.s. eindigt. zy, die tot nog toe verzuimden tot aap koop dezer zegels over te gaan, rijn daar toe dus nog een week in de gelegenheid. De zegels kunnen, geiyk bekend, tot 81 December as. voor frankeering worden gebruikt. De niet-verkoohte zegels zullen worden vernietigd. Behandel uw dienstmeisje, zooals gjj zoudt wenschen, dat uwe eigene dochter onder vreemden behandeld werd. WOENSDAG ia SEPTEMBER, Hilversum, 1071 M. ro.ooiz.00 Jaarbeursconeert door het Kling- Trio. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Ver- hey. 2.002.30 Grammofoonmuziek. 2.30—4.00 Kindermatinee in ihet Kurhaus te Scheveningen. 4.00—5.00 Maak het zelft door Mevr. Schaake- Verkozen. 6.00—7.45 Concert door het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. S. L. Wertheim, altviool. P.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheve ningen. Solistenconcert o.l.v. Prof. ScKnee- voigt. Josef Lhevinne, piano. In de pauze grammofoonmuziek. 10.15 Persberichten. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.45 Concert. Mej. L. Lauenroth, piano. Mej. M. Scager, viool. Mevr. J. v. Anraad, cello. 5.006.00 Kinderuurtje, o.l.v. Mej. B. v. d. Veer. Mej. C. J. A. Gelderman, zang. 7.30—8.00 Aanbieding van een tijdseinklok a. d. NCRV., door Joh. W. Brugman. 8.00 Concert. Sprs.: Mr. R. v. Maare: Midden stand, recht en organisatie. A v. d. Voort. Mej. H. Scheffelaar Klots, viool. Mevr. E. Nolthenius, piano. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Grammofoonmuziek. 12.20 Ballademconcert (sopraan, bas, bariton). 12.50 Dansmuziek. 1.202.20 Orkestconcert. 3.10—3.55 De „St. Leger". Uilz. van Town Lezing: CorwwalL 8.05 Max Schul», elther- vlrtuoos. 8.ao „Klng Lear", <™n Shake.pcare 10.» Nieuwsberichten. 10.40 Balladenconcert. W. Ajello, soprsan. D. Wise, viool, 11.20— 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paria", 17BO M. 1a.50-a.10 Klassieke kwartetten. 4 08--8.0Ï Orkeütcoocert. 8.50—n.ao Galaconcert. Or kest en solisten. Langen berg, 469 M 12 35—1.10 Mechanische muziek. 1.25—2.50 Orkestconcert. 6.05—6.50 Concert voor vlooi en piano. 8.20 Zwitsersche avond Prof. Ber- noulli, declamatie. F. Loef fel, bas bariton Lftndlerkapel Zwahlen. Benter Jo^eKiub. Or kest van Bern. F. Hirt, viool. B. Malaohhofer, plano. (Uitz. van Bazel). Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswüaterhauaen, 1250 M. CZeeson). 12.205.20 Leringen. 5-306.20 Orkestcon cert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 Zwitsersche avond. Orkestconcert. 10.50—12.20 A. Gutt- mans Ufa-symphoniker en L. v. d. bande, bas. Hamburg, 395 M. 4.35 Voorlezing 5.20 Orkestconcert. 6.30 Dansmuziek. 8.20 Zwitsersche avond. Orkest concert en solisten. Daarna tot 11.20 Dans muziek. Brussel, 509 M. 5.20 Dansmuziek. Grammofoonmuziek. S c h eveningen - Haven, Omrpepj 8.15—3.00 Pers-, tiandels- en financieele be richten. 12.00—12.05 Zuivelber. 1.302.4J Beursnoteeringen. 3-35 Landbouwber. 3-52 3-57 Zuivelber. 5-305 35 Zuivelber. 6,50 Orgelconcert. 8.35 g.5011.20 Galaconrert. 1950 M. (Zakelijke DONDERDAG 13 SEPTEMBER. Hilversum, 1071 M 10.0012.00 Concert door het Kling-Trio. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Ver- hpy. 2.005.00 Grammofoonuziek. 6.007.45 Dinermuziek door het Kwartet Rent meester. 8.00—8.30 Lezing door T. A. G. Schoevers: Phytopatholoog bij den pLamtenziek'enkuu- digen dienst, over Paddestoelen. 8 309.30 Solistenconcert. Reneé Regn ird, piano. Adr. Gremmé, tenor. 9.3511.00 Populair concert door het Omroep orkest oJ.v. Nico Treep. 10.15 Persberichten. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. (Ui sluitend NCRV-uitzendingen.) 12.301.45 Concert. W. Canté-v. Aan'rongen, sopraan. Mevr. L. v. d. Brnk-Prakken, fluit. A. Adema, piano. 5.307.00 Concert. Mej. J. Bienna, sopraan. J. Stroomenberg, bariton. Mej. V Baart- soheer, piano. 7.308.00 Spr.: Dr. F. J. Fokkema Enkele mededeelingen omtrent de Nederlandsche Zendingsschool. 8.00 Concert, door het Com. voor Evangelisa tie-arbeid „Gideon". Sprs.: Ds. F. C. Meys- ter: Zoeken en vinden (De noodzakelijkheid van den arbeid). Ds. J. A. Tazelaar: Bidden en werken (De Methode van den Arbeid). Adr. v. d. Nadorst: Daarom voortvaren (De vrucht van den arbeid). De Evangelisatie zangkoren R'dam en Delfahaven. Die. J. Boonstra en J. J. de Vos, organist. Daventry, 1600 M 10.35 Kerkdienst, ix.20 Gramofoonrauziek. 12.20 Georgion Trio. E. Frank, alt. 1.202.20 Gramofoonmuriek. 3.20 Vesper van de West- minster Abbey. 4.05 Lezing. 4.20 Concert- orgelbespeling. 4.50 Dansmuziek. 5-35 Kioder- uurtje. 6.20 Landbouwber. 6.40 Muziek. 6.45 Nieuwsber. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lezing: Bird' Galis. 7.35 Brahm's pianomuziek. 7.45 Le zing: The limits of living. 8.05 Erward Ger- man-programma. Orkest en D. Vane, sopraan. 9.35 Lezing: The way of the world. 9.50 Nieuwsber. 10.10 Zwitsersah nationaal pro gramma. Orkest en solisten. 10.5012.20 Dans muziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestcon cert. 8.5011.20 Concert. Kwartet Kretlly. Hr. Nevry en Hr. Thann, Mlle. Clement, zang. Hr. Lucas, piano. Mlle. Dietz, zangeres. Langenberg, 469 M. 12.301.10 Mechanische muziek. 12152.50 Orkestconcert. 6.056.50 Concert. Koor, or kest en solisten. 8.209.15 Concert door het Klein-Werag-orkest. 9.20 Gevarieerd program ma. Orkest en solisten. Daama tot 12.20 Dans muziek. Königswttsterhausen, 1250 M. (Zeesen). 12.20—5.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestcon cert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 Populair orkest- concert. Orkest o. 1. v. F. v. Szpanowski. 10.50 12.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 6.20 Orkestconcert. 8.20 Blindenconcert. P. Dörken, orgel en piano. H. Kagel, zang. G. Kreutzfeldt, viool. E. Brutnmt, cello. A. Baasch en A. Burmeister, piano. Daarna voor lering en vervolgens cabaret tot 11.20. Brussel, 509 M. 5.20 Trioccmcert. 6.50 Orkestconcert. 8.35 Gramofoonmuriek. 8.50 Klassiek concert in het Casino te Spa. Hr. Perlemuter, piano. Mlle. Dubois, zang. 10.35 Sluiten. Scheveningen-Haven, 1950 M (Zakelijke Omroep) 8.155.00 Pers-, handels- en financieele be richten. 12.0012.05 Zuivelber. 1.302.45 Beursnoteeringen. 3-523-57 Zuivelber. 5.30— 5-35 Zuivelber. j„i. j:x v "JlMoor, Domcaster. 4.20 Licht klassiek concert

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7