GOEDEKLEEDING HEEREN enKINDERKLEEDING HERMAN NYPELS' UIT DE WIJDE WERELD TWEEDE EN LAATSTE BLAD, PLAATSELIJK NIEUWS van DINSDAG 25 SEPTEMBER 1928. Onze plaatsgenoot, de hoer F. L. Bakker, slaagde te 's-Oravenhage voor het machinistenaxamen, diploma A. nationale landstormdag te 'g-gravenhage op 27 sept. De deelnemers ean den Nat. Lanéetorm- óeg van Den Heieer, Texel en Koegtras ver- trekken met den trein van 7.27 >u. voorm. van Den! HeUier. Men wordt verzocht om 7 u. vóór het station aanwezig te zijn. Bij de aankomst van ce afd. Texel z&ji door „Winmubst'" vóór het staitiion ter verwel koming het „Oude Wilheunus", a.sme^e eer. paar marseden woraen gespeeud. iLeroacer volgt het programma in den Haag,: Opmarscb door 's-Gravenhage met mu ziek naar het 'terrein „Houtruat". (Muziek op het terrein. 123/j1.5ó njn. Rust. Veirschiiende de monstraties. 166 nam Opening van den Nationalen Land- stormaag ccor een Voorzatter eer Na tionale Lamaetorinocinanissie. 22.40 rum. Toespraken. 2.40 u. mm. Ops.&ing van het Défilé voor £L M. ce Koningin. 3.10 nam Aanvang van het Défilé. 5 uur nam Einde van het Défilé. Vertrek eer troepen van het 'Malieveld. De ceeinemems van Den Helder en Texel keeren met den, laatste© trein naar Den Helder terug. DE WETHOUDERSKWESTIE. Door de R. K. Riesvereeniging „Een dracht" alhier, werd Vrijdag 22 Sept li. het volgend© schrijven verzonden aan den heer W. C. van Breda: Edelachtbare Heer, Gezien de uitspraak van den Raad en van de Rechtsche Raadsfractie, besluit de R. K. Riesvereeniging „Een dracht", in vergadering bijeen op 21 Sept 1028, in- den R. K. Volksbond, aan haar afgevaardigde, den heer W. C. van Breda, te doen weten, dat zij verlangt, dat hjj vóór vijfentwintig September 1928 cm. vijf uur, zijn zetel als wethouder ter beschikking van dien Raad zal1 stellen. en dat bij niet voldoen aan het verzoek de mede-R. K. Raadsleden, in opdracht van bovengenoemde vergadering, het contact met hem zuilen verbreken. Het Bestuur, (w.g.) D. J. Snel, Voorzitter, (wg.) G. W. Moester, Secretaris. Naar wij verder vernemen is van den heer Van Breda bij' de R. K. Riesvereeniging eem schrijven ingekomen, dat hij zich niet met het genomen besluit kan vereenigen,, van meening zijnde, dat het bestuur in strijd met het reglement heeft gehandeld. De R. K. Riesvereeniging zal Vrijdag a.s. opnieuw een vergadering houden. Be heer W. C. van Breda verzoekt ons opname van een schrijven, gericht aan het Bestuur van den R. K. Rijkskieskring, naar aanleiding van door de R. K. Kiesvereeaii- ging genomen besluiten: Den, Helder, 24 Sept 1928. Aan het Bestuur van dón R. K. Rijks- kieskring „Helder" te Alkmaar. Ondergeteekend'e, ld van de R. K. Kies- vereeniging „Eendracht" te Den, Helder, heeft de eer het volgende onder Uwe aan- dlachit te brengen: le. dat op Vrijdag 21 Sept, 's avonds ten 8 ure, lm het gebouw van de R. K. volksbond eene ledenvergadering is gehouden door de Roomsch-Katho iieke Riesvereeniging „Eendracht", op wel ke vergadering zouden worden Dehan- dOtói de punten op bijgaand© agenda ver meld; 2e. dat het Bestuur van bovengenoemde Kiesvereeniïging, evenwel heeft toege laten, voorsteden, besprekingen en beraadslagingen te doen houden, en besluiten te laten nemen, over eene ernstige aan ge tegenheid welke niet als punt van behandeling op de agenda voorkomt; 8e. dat deze handelingen in strijd' zijn met de reg.ementaire bepalingen van boven- geneernde Riesvereeniging; 4e. dat het betrokken lid:, waarover de kwestie ging door 'omstandigheden niet op boven vermeide vergadering aan wezig kon zijh, om te protesteeren tegen dergelijke orreg.ememaire handelingen van het Bestuur der Riesvereeniging; 5e. dat ondergeteekende het Bestuur van den Rijkskieskring „Helder" beleef, doch dringend verzoekt een ernstig on derzoek naar deze aangelegenheid te willen doen, eni de genomen besluiten op dde vergadering, voorzoover het be treft over de punten niet op de agenda vermeid, ter vernietiging voor te dragen,. Met de meeste hoogachting, W. O. van Breda, Md der R. K. Kies vereen. „Eendracht". Ingezonden Mededeellng. KLEDINGMAGAZIJNEN, DEN HELDER SCHAGEN. de zonnige zomer. Aan het observatorium te Kew waren Maandag 126 uren zonneschijn opgetee- kend als het totaal in deze maand tot dus ver of 24 uur meer d'an verleden jaar. In de maanden Juni tot half September zijn 264 méér zonneschijnuren geregistreerd dan in 1927. Slechts twee zomms die van 1911 en 1899, zullen vemoedeiyk blijken een grooter aantal aan zonneschijnuren in vier maanden gehad te k®bbendan deze zomer. Gedurende de laatste 25 da gen heeft men te Kew s'eeds om 's middags een temperatuur opgeteekend dR boven dó normale was, een record dat sedert den zomer van 1922 in geen enkel deel van het jaar overtroffen is. In verband met bovenstaand schrijven van den heer Van Bredla, «rukken wij hier af alinea 3 van art 7 van het regiement der kiesvereniging: „EJ& lid. kan staande een vergadering «een voors.ei in het belang der vereem- „ging ter tafel brengen. In die vergade ring wordt over het voorstel besl's', ten zij: het bestuur oordeelt, dit voorste, in „een volgende vergadering aari de orde te „stellen". DE SLUITING VAN HET ZWEMSEIZOEN. Met de sluiting van het gemeentelijk zwembad is het badseizoen officieel ge ëindigd. Wij kunnen niet anders dan het feit aanvaarden, als is er dan ook wee moed in ons hart dat deze heerlijke zo mer achter den rug is; wat hadden we nog gaarne een paar maanden van zon en zee geprofiteerd, maar nu het niet anders is en de herfst met zijn gure stormen en koude regenvlagen zich reeds heeft doen gelden, blijft ons niets dan de schoone herinnering aan een lange reeks van zonnedagen. Het beste bewijs dat de voorbije maan den ons veel warmte gegeven hebben is wel het cijfer van het aantal baden dat genomen werd in ons gemeentelijk zwem bad, en vooral wanneer we dit getal gaan vergelijken met dat van 1927, komt dui delijk uit dat 1928 ons aan zomerwarmte gegeven heeft wat er te geven was. Be halve de schoolboden, werden er het vorig jaar ruim 5000 baden genomen, dit jaar waren er, eveneens de schoolbaden buiten beschouwing gelaten, ruim 13000. Het ver schil is zooals men ziet aanmerkelijk. Wij zijn er echter van overtuigd dat, wanneer het zwembad op een gunstiger plaats ge legen was en er meer kleedkamertjes wa ren, dit getal zeker nog met eenige dui zendtallen vergroot zou kunnen worden Wij hebben daar bij een vorige gelegen heid reeds op gewezen en toen enkede on- gerieven van het bestaande zwembad op genoemd, wij zullen daar nu weer niet over schrijven, dooi- trtiee» és hoop uit spreken dat liet gemeentebestuur einde lijk eens zal besluiten tot den bouw van een nieuw zwembad, waar dit waarlijk niet met zoo groots kos.en gepaard te- hoeft te gaan. HET WEGZINKENDE MIDDELEEUW- 8CHE SLOT. In het Henegouwsche mljngebled. Het merkwaardige middeleeuwsche slot te Havre, bij Mons (Bergen), dat in de 12e ven van mijngangen, op een vrij groote diepte nochtans, onder zijne grondvesten, geleidelijk in den grond begon weg te zakken. Tijdens den oorlog van 1914—18 werd het nog door de Duitschers als wa pendepot gebruikt en geruimen tijd wer den er ook vluchtelingen uit Noord- Frankrijk gehuisvest. Thans is het slot op sommige plaatsen reeds acht meter diep weggezonken, waardoor een deel der omliggende landerijen onder water liep. Het is nu vrijwel ongenaakbaar gewor den; de vier meter dikke mureu verloonen reeds overal diepe kloven en het oogen- blik lijkt dan ook niet ver meer verwij derd te zijn dat het oude, trotsche kasteel zal ineenstorten. Het aantal schoolbaden bedroeg pl.m. 4400. Twee maanden lang (Juni en1 Juli) kwamen wekelijkp 558 kinderen een bad nemen, n.1. 275 jongens en 278 meisjes. Van dezen hebben In dien tijd 269 <128 j. en1 146 m.) het zwemmen geleerd. Een bevredigend resultaat. De temperatuur van het water is den gebeelen zomer stabiel gebleven en was geregeld zoo pijn. 66 gr. Fahrenheit, een heerlijke temperatuur voor het nemen van een bad. Na de koude van Zaterdag en Zondag was het Maandag direct veel frisscher en wees de thermometer slechts 59 graden aan. Het bad is dus juist op tijd gesloten en wij besluiten deze regelen ook, met den wensch dat een volgenden zomer even mild is met zonnedagen als die van 1928. AUTOBOTSING. Gisterenmiddag had op de Spoorgraoht een botsing plaats tuschen twee auto's, die gelukkig goed afliep. Naar wij ver nemen is het ongeluk te wij.en aan het verkeerd uithalen van een der chauf feurs, welke en uit de Nieuwstraat komen den had moeten laten passeeren, doch zonder signaal te geven, doorreed. Met geringe beschadiging van een der auto's liep dit ongeval af. SCHIETOEFENINGEN. Door het regiment kustarti llerie zullen op 27, zoo noodig ook op 28 dezer, en op 1 October schietoefeningen met geschut worden gehouden van een batterij nabij het fort Kijkduin uit en van af het fort Erfprins, die te 9 uur beginnen. De on veilige sector wordt begrensd door een lijn, getrokken van het fort Kijkduin in Z.Z.W. richting en den lijn, getrokken van het fort Erfprins in N.N.W. richting tot op een afstand van 14 K.M. uit de kust en een hoogte van 1000 M. VRAGEN VAN RAADSLEDEN. Inlichtingen aan raadsleden omtrent belastingzaken. Vraag van den heer Eylders. De heer Eylders richtte in de vergade ring van 24 Juli 1L bij de rondvraag het volgend verzoek tot den Burgemeester: In de voorlaatste raadsvergadering, bij de behandeling van de vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer is door mij en den heer van Loo gevraagd of het waar was, dat door het College van B. en W. een sohrijven is gericht aan de Inspectie der Dir. Belastingen te Den Helder, in houdende het verzoek om aan de raads leden geen inlichtingen meer te verstrek ken over geraamde ontvangsten der be lastingen of over hetgeen ontvangen is en om dat verder ook te verbieden aan de ambtenaren van de belastingen. Hierop is door het College 'gezwegen, waaruit ver schillende raadsleden concludeerden, dat werkelijk een zoodanig verzoek is ge daan. Mede namens den heer van Loo spreek ik mijn afkeuring daarover uit en rloea wij het verzoek aan het College óf d'it bereid is het b: doelde schrijven terug te trekken, opdat de raadsleden niet be lemmerd zullen worden in werkzaamhe den, die zij als raadsleden vermeenen te moeten doen ln het belang der burgerij. EEN IDEAAL ECHTGENOOT. Mrs. Fanny Silver, uit Clapton, had haar echtgenoot Barnett Silver, een dameskleermaker, voor de rechtbank ge daagd wegens „moedwillige verlating". Eigenlijk had Silver zijn vrouw nooit in den feitelijken zin verlaten, alleen had hij sedert twee jaar niet met haar gespro ken. Zij waren in Juni 1925 getrouwd; in April daarop was een dochtertje geboren, en het scheen dat de vader hierover niet zeer gelukkig was. Want in Augusttid 1926 deed hij er plotseling het zwijgen toe en sprak nooit meer een woord. Voor de rechtbank vertelde de ontmoe digde vrouw, dat haar man haar nooit bij den voornaam noemde, nooit met haar of de baby uitging, nooit eenig toeken van genegenheid gaf, en als een doofstomme door het huis liep. Aan tafel sprak hij ook nooit een woord. De man, die zelf was verschenen, bleek zeer spraakzaam toen het zijn verdedi ging betrof. Hij schreef zijn houding toe aan ontstemdheid over het feit, dat de moeder van zijn vrouw zoo dikwijls bij hem aan huis kwam en de hoofdpersoon was, terwijl hij op het tweede plan stond. De rechter zat met het geval verlegen, want van een „moedwillig verlaten" kon hier niet ten volle sprake zijn. De man had immers niet de echtelijke woning ver laten, maar zich slechts aan bepaalde levensomstandigheden onttrokken. Hij zag dan ook geen kans een oordeel te vellen en wilde de zaak nog even in be raad houden. Intusschen zaten Barnett en Fanny Silver in de rechtzaal met de ruggen naar elkaar toegekeerd. De magistraat beval den man zijn vrouw 85 sh. In de week uit te keeren en sprak de scheiding van tafel en bed uit Op verzoek van den voorzitter werd deze vraag door den heer Eylders schrif telijk ingediend. Uit een hieromtrent met den Inspec teur der Dir. Belastingen gevoerde cor respondentie blijkt, dat aan enkele raads leden op hun verzoek mededeellng was gedaan door het personeel van het kan toor van den Rijksontvanger, van de ver- moedelijke opbrengst der opcenten op dp Personeel© belasting. Vanwege het ge meentebestuur was vóór de laatste raads- vergaering (het sohrijven is gedateerd 22 Mei LI.) een officieel verzoek aan den ont vanger der Dir. Bel. gedaan terzake van de voormelde opbrengst, aan welk ver zoek eveneens door dezen werd voldaan. Het komt den Inspecteur met B. en W. wenschelijk voor, dat inlichtingen om trent gegevens ton aanzien van te maken ramingen beter vanwege één en hetzelfde bureau i.c. de belastinginspectie worden verstrekt. Dienover enkomstig is dan ook het personeel van het voormeld ontvangkan toor nadrukkelijk verzocht zich te ont houden van het verstrekken vnn mede- deelingen als vorenbedoeld. In aanslui ting hiermede komt het den inspecteur wenschelijk voor dat van de 7.jjde van B. en W. de verlangde gegevens uitsluitend worden gevraagd aan het Bureau In spectie. GEMEENTERAAD Verwarming Raadhuis. Een tweetal adviezen. Ter inzage van den Raad zijn gelegd een tweetal adviezen betreffende de ver warming van het raadhuis door middel van gas en een eventueel© omzetting van die verwarming in een<; met va«te brand stof. Deze adviezen zijn Ingewonnen naar aanleiding van het voorstri van de leden van „Gemeentebelang" om d? tegenwoor- d'gt centrale verwarming door middel van ui/ om1 te zetten ln eene met vaste brandstof. Blijkens advies van het Rijksinstituut voor Brandstoffen-economie is het uit een oogpunt van fabrieksbeleid te motl- veeren de hoeveelheid gas, noodig voor de verwarming van het Raadhuis, aan de gemeente te leveren tegen 21/* ct. per M3. Geleverd tegen dien prijs (is) verwar ming van het Raahuis door middel van gas voor de gemeente niet duurder dan de verwarming met cokes. De gemeente gasfabriek (dus ook in direct de gemeente zelf) geniet dan extra inkomsten tot een jaariijksch bedrag van ongeveer 1180. Verondersteld bij de drie vorige pun ten is, dat de ookesvenkoop op de gas fabriek op bevredigende wijze plaats vindt. Naar de imeening van den rapporteur van dit bureau heeft het uit finantleele overwegingen geen zin de verwarming om te bouwen, en vooral indien de be staande verwarming naar genoegen werkt, is er alle aanleiding den toestand te laten zooaLs hij is. Het Technisch Bureau Hubscher en Versfeit te Amsterdam vereenigt zich ge heel en al met het advies van B. en W. op grond' van het feit, dat in het voorstel Biersteker wordt uitgegaan van een be rekening volgens Ir. Calten, waarvan de onjuistheid voldoende duidelijk op bladz. 4 van het adVies van B. en W. wordt aan getoond. De meerdere bediening,skosten, de kosten der verandering, enz,, maken de besparing, die door cokes als brand stof te gebruiken zou worden bereikt, illusoir. Bestemming voormalig raadhuis. Ter inzage vam den Raad' zijn gelegd de stukken gewisseld inzake de bestem ming van het voormalig raadhuis. Bekend is, dat men plannen koestert hierin de kantoren van den Gemeenteontvanger en do Centrale Boekhouding onder te bren gen, welke in het perceel V'©Matraat zeer onvoldoende zijn. gehuisvest. Uit de stukken blijkt, dat het voormalig raadhuis voldoende ruimte bezit om daar in ruimere kantoren te vestigen dan ir. het gebouw Weststraat 43 het geval is. gelegen is in de omstreeks dat uur nog zeer drukke New Yorksche wijk Harlem. De bandieten wierpen Holstein in een auto en reden in volle vaart weg. Hoe wel de chauffeur van Holstein hen na zette in de groote auto van zijn meester, kon de limousine de straathoeken niet zoo snel nemen als de ontvoerders in hun kleine wagen, zoodat hij spoedig het spoor bijster raakte. De ontvoerders hebben met een club, waarvan Holstein president is, getelefo neerd en een losgeld geëischt van 17.000 dollar, dat zij later verhoogden tot 50.000 dollar. RIJKE NEGER ONTVOERD TE NEW-YORK. Bandieten elschen losgeld van van 50.000 dollar. Vier blanken hebben Vrijdagavond j.1. Kaspar Holstein, een rijken neger, ontvoerd. Zij grepen hem, terwijl hij even na middernacht zijn woning verliet, die CHANTAGE. Aan het adres van Raskob. De politiek staat In de Ver. Staten dik wijls in een kwaad gerucht; en in ieder geval zijn er voor de politieke voorman nen dikwijls onaangenaamheden verbon den aan hun bezigheden voor bet alge meen belang, of het partijbelang. Men weet, dat John J. Raskob zijn hooge positie bij de General Motors had prijsgegeven om voorzitter te worden van het Nationale Democratische Comité, dat de leiding heeft van de verkiezingscam pagne voor Smith, den candidaat der De mocraten. Welnu, de familie Raskob ont ving dezer dagen tot driemaal toe een dreigbrief, waarin 100.000 dollar werd ge- elscht. Zoo niet, dan zou de woning van Raskob te Claymont, bij Wilmington in den staat Delaware, met dynamiet wor den vernield. De blieven weren alle ge De benedenverdieping is veer Ontvan gerskantoor, de bovenverdieping voor de Centrale Boekhouding te bestemmen. I)o kantoren van de Centrale kas en de Con trole belastingen dienen eenige verande ring te ondergaan. Hiervoor la geraamd een bedrag van 2700.— (zonder verwar mingsinstallatie). De voormalige bodewoning zou, even als eventueel het perceel Weststraat 48, in publieke veiling kunnen worden ge bracht; de opbrengst daarvan wordt op resp. 1§00. en 8500.— getaxeerd. De Commissie van Bijstand voor Pu blieke Werken kan zich vrijw-1 eenstem mig met dit plan vereenlgem, doch gaat ermede aoooord, dat he t g bouwenoom- plex eerst in publieke veüing wordt ge bracht om te zien wat het kan opbrengen. Verlenging ailosslngstermtJn kasgeld- keening. Ingevolge met de Bank voer Nederland- ache Gemeenten te 's-Gravenhage nango- i gane overeenkomst Inzake een kasgeld- leening tot een bedrag van 800.000. maximaal, moet het geleende kapitaal te rugbetaald zijn vóór 1 November 1928. De datum van 1 November is indertijd gekozen, omdat naar alle waarschijnlijk heid de door de gemeente ean te gune vaste leening op dien datum zou zijn ge sloten. Verschillende omstandigheden zijn er oorzaak ven, dat B. en W. meenen te moe ten betwijfelen, of het sluiten der vaste leening zoo tijdig zal geschieden, dat de terugstorting van het leeningstedrag In derdaad vóór of op 1 November a.s. zal kunnen geschieden. In verband daarmede hebben zij aan De Bank voor Nederlandsche Gemeenten gevraagd, of zij er genoegen mede kan nemen, dat de terugbetaling later ge schiedt dan 1 November 1928, waarmede deze Bank accoord gaat; harerzijds te- bestaat er geen bezwaar tegen den aflos- slngsdatum te wijzigen in 2 Januari 1929. B. en W. stellen voor in dien geest te besluiten: NATTE MOESSON. Regen, regen, .regenHij plast in breede stralen op straten, daken en boomen, en hü doet; ze glimmen en glinsteren. Hij smijt natte slierten op de ramen, zoodat we met meer kunnen uitzien, hiji verf.enst en vernielt in één enkelen dag de blo-men, die nog zoo fleurig ie onze tuintjes ston den <te bloeien. De herfstasters schrompelen ineen en worden onooglijk/vieze bloem- restantem, de decoratieve zonnebloem krijgt rimpelige, armtierige randjes, cc roos kwijnt weg en van al de bloemenpracht, uie deze maand nog zoo volop ons oog beaoorde, blijft weunig over. Regen, regen.... bijna onafgebroken, dón ganschen dag door. En wjj', die niet meer wisten 'bijna wat regen wasl Die Ih de volheid1 van den laten zomer genoten en niet dachten aan de mogelijkheid' van eens verandering van weer. En Is het niet won derlijk: nu de regen er is, en nu we jas en mantel' uit de donkere kast hebben gehaaid, waar ze weken denk eens aan: wé-kénl opgeborgen waren, nu onze gangen weer druipende parapiuies herbergen, voelen we ons volstrekt niet minder opgewekt. Ja, zelfs zijn er menschem, hoe wonderlijk het moge lijiken, die verlangden naar het an dere, HollandBche, ongestadige, weer. Men- scben, die blij zijin, dat we weer in het kille, k.amme, miezerige klimaat zijn aangeland, dat we in ons kikkerlandje 'kennen, liefheb ben enuitschelden. Uitschelden: daar zit 'm de kneep! Aan regenweer is eer te betalen voor dón van huls uit mopperenden en pruttelenden Hol lander. Als eiken dag de zon schijnt, al» je precies kan doen alsof je 'ir een tropisch land leeft, als je volop ln zomertenue kunt wandelen langs 's Hoeren wegen, ais je niet beter weet of het blijft zoo en Holland is het tooverland van de zon en den zomer gewor den, als je eiken middag weer aan de moe- dfirs-nsiït-kinderwagens bij bosjes ziet ult- rekken, ais je steeds maar weer met je zij den of fild'écosse sokken resp. kousen kunt paradeereni, als je sla met eieren kunt eten of het mlddenzcmer wes, als je 'van je twee de bloeisei aardbeien de eerste rijpe hebt gegeten.... nou, dan wil je ook wel' weer adresseerd aan mevr. Raskob. Deze legde den eersten brief ter zijde, doch den twee den gaf zij aan de politie. Toen er ook een derde kwam, werd hierop geantwoord. Dit antwoord werd volgens de ontvangen sommatie geadresseerd poste restante te Philadelphia. Toen daar nu een man zich aanmeldde om den brief in ontvangst te nemen, werd hij natuurlijk vastgehou den. Het bleek zekere Frank Mooney te zijn, een man van 65 jaar. EEN JUWEELTJE VAN EEN DIENST- BODE. Zaterdag heeft de potestaat van Triest in de burgemeesterskamer aldaar de pre mie van 680 lire van de gemeente Triest, die uitgekeerd wordt uit het fonds Dome- nico Rossettl, aan huisbedienden, die ten minste 15 jaar eerlijk en trouw dezelfde familie gediend hebben, uitgereikt aan Maria Ursioh. Maria was de gelukkige uit 61 gegadigden, maar zij had de premie wel verdiend; 58 jaar is zij nu al bij de zelfde familie in dienst. Zoo'n trouw familiestuk moet zelfs in de dagen onzer overgrootmoeders al een bijzonderheid geweest zijn, hoeveel te meer dan in dezen tijd van veranderlijkheid en veeleisohend- heid bij dienstboden, zoowel als bij mees ters en meesteressen. 10 u. v.m. Openstelling van het terrein. 101lYi U..VHL Aankomst van de ver- sona^en.e La.i.s.ormkorpaen en Ver bannen aan de stations. behoeft niet duur te zijn. WIJ brengen U HET BESTE dat voor den prijs verkrijgbaar Is. Zie In onze Étalage de sorteering voor het Najaar en Winterseizoen. eeuw werd gebouwd, in de 16e eeuw ver bouwden tot in 1920 door het adellijke geslacht der de Croy's was bewoond, zinkt thans geheel weg in de vijvers die het om ringen Ongeveer 15 jaar geleden, werd, voor de eerste maal, geconstateerd dat het ivare gebouw, ten gevolge van het gra (o)

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5