VA cent UIT DEN OMTREK Mavrides' Over deze voorstellen honden de twee betrokken organisaties Woensdag en Donderdag buitengewone congressen. Daarna zullen zij in eigen kring congres- seeren, ten einde een beslissing te nemen. Aan het verslag in »Het Volk* is het volgende ontleend: De secretaris van den Bond voor Minder Marinepersoneel, p.g. Van der Vaart, heette het congres namens zijn boud wol kom in het bondsgebouw. Het congres werd geopend door Noest, voorzitter van den Bond van Korporaals by de Kon. Marine. Spr. noemde deze bijeenkomst zeer be langrijk, omdat vertegenwoordigers van twee zelfstandige organisaties van Marine personeel bijeenkomen om te overleggen, wat in het belang van het personeel moet worden gedaan. Zulk een gecombineerd congres is nog nimmer gehouden. Er heeft over dit onderwerp reeds heel wat gedachtenwisseling plaats gehad schriftelijk en op de vergaderingen. Het onderwerp is van alle kanten het bekijken waard en dat zal hier moeten gebeuren. Spr. hoopte, dat men zich op dit congres geheel zou uiten over de voorstellen, die de beide organisties op den beschrijvings brief brachten. Met nadruk wijst spr. er op, dat op dit gezamenlijk kongres geen beslissin gen zullen worden genomen. De beslissing valt op de algemeene vergaderingen, van ieder der organisaties afzonderlijk, die onmiddellijk na dit kongres zullen wor den gehouden. Allereerst kwamen in behandeling de voorstellen tot het stichten van èén organisatie van marinepersoneel beneden den rang vanlofflcier. De afgevaardigde van de afdeeling Den Helder van den Bond van Korporaals, welke afdeeling het voorstel mede deed, trok het voorstel in. Spr. betoogde, dat het principe van het voorstel ontwijfelbaar goed is, maar dat de houding van den bond van onder officieren de verwezenlijking nog in den weg staat. Spr.'s afdeeliDg wil de zaak niet forceeren. De afdeeling «Hertog Hendrik* trok het voorstel harerzijds gedaan even eens in. Ook de afdeeling Vlissingen trok haar voorstel in, zoodat daarmede de kwestie van een allesomvattende organisatie van de baan was. Het Cambo. Aan de orde was daarna het voorstel van de afdeeling Oost-Indië, om uit het Cambo het comitee tot behartiging van de algemeene belangen, waarin de drie organisaties zittinghebben; te treden. Het voorstel werd ingetrokken. Fusie van beide bonden. Op den beschrijvingsbrief van beide kongresseerende bonden kwam het voor stel voor om tot fusie over te gaan, over welk voorstel thans de discussie werc geopend. Een afgevaardigde van den korporaals- bond verdedigde het voorstel met warmte. Een enthousiaste verdediging van de fusie leverde een afgevaardigde uit Oost- Indië, waar beide bonden samenwerken alsof er fusie is. De resultaten zijn schitterend, voor de organisatie en voor de verhouding op de schepen. Spr. wekte op een voorbeeld te nemen aan Indië en hier de fusie zoo spoedig mogelijk tot stand te brengen. De heer De Zwart, hoofdbestuurder van den Bond voor Korporaals en alge meen bestuurder van beide organisaties, beantwoordde de sprekers en schetste den ontwikkelingsgang der organisaties. Hij wees er daarbij op, dat men er vroeger zeker van was, dat de matrozen niet voor mariniers- of stokersbelangen konden opkomen... en omgekeerdI Precies zoo als nul De eene bond was wat slapper dan de andere. Precies zooals nu. De eene was financieel sterker... precies zooals nu. De geschiedenis heeft echter over deze argumenten reeds geoordeeld. De fusie maakte de gezamenlijke organisaties sterker, de vijandschap op de vloot ver keerde in kameraadschap, toen de ver schillende groepen de voeten onder één tafel staken. Het werd de baanbreker voor de betere positie, waarin men zich thans bevindt. Bpr. gaf verschillende fusie-voorbeel den uit de vakbeweging in ons land. Het personeel is voor de fusie wèl rijp. Natuurlijk blijven er altijd mannen, die de noodzakelijkheid nog niet begrij pen. Hoe het kan en hoe het werkt, blijkt in Indië. Organisatorisch werkt reeds thans de toestand van den Bond voor M. M. P. op die van den Bond voor Korporaals. Reeds nu is te bemerken, dat het den Korporaalsbond goed of slecht gaat, naar mate het den Bond voor M. M. P. goed of slecht gaat. Ledenverlies zal van een fusie geen gevolg zijn, want de hoofdbesturen willen een eventueel fusiebesluit slechts uit voeren als 76 pet. der bij een referendum uitgebrachte stemmen er vóór zijn. Als die overgroote meerderheid er voor blijkt, is het larie uit den weg te gaan voor een klein groepje, dat zich zou willen afscheiden. Spr.'s rede werd met luid applaus be loond, waarna nog eenige discussie plaats vond. Het voorstel werd aangenomen. Ook al zal de fusie een feit worden, dat nog zal daarover nog wel eenige tijd heengaan, mede als gevolg van het te houden referdendum onder de leden, die over de heele wereld verspreid zijn. Het volgende punt betrof het vast stellen van een overeenkomst met den ambtenaar in Oost-Indië. Bij de besprekingen over den vorm en Inhoud van het Algemeen Marine Week blad bleek de behoefte om den Inhoud wat meer te populariseeren. Het is Ingezonden Mededeellng. EGYPTIAN CIGARETTES Met 1 Coupon bij 10 Sigaretten Washington riddert hij, uiterst bewogen, *3n Piloot, die nog niet over d'Oceaan is gevlogen! Over het voorstel om te komen tot de stichting van een eigen gebouw in Oost- Indië waren de meeningen nogal verdeeld. Er is in een kommissie .in Indië werk zaam geweest om de noodzakelijkheid en mogelijkheid daarvan te onderzoeken. Het laatste voorstel om bet Marine Sanatoriumfonds nauwer aan de bonden te verbinden door elk lid van de bonden van marine-personeel, die thans hetpro- tektoraat van het fonds uitoefenen, auto matisch lid van het fonds te maken, lokte nogal heel wat diskussie uit, in hoofd zaak als gevolg van het feit, dat enkele afgevaardigden de portée van dit voor stel niet juist bezagen. Een der afgevaardigden van de af deeling Den Helder van den Korporaals- bond verzette zich hardnekkig tegen het voorstel, op grond van het feit, dat hij meende, dat de bonden bedoelen, hier mede hun macht te vergrooten en het philantropische karakter van het fonds daarmede zal verdwijnen, hetgeen door De Zwart op afdoende wijze werd recht gezet. Enkele andere afgevaardigden vreesden, dat een grooter bedrag door de bonden zal moeten worden disponibel gesteld en kontribuiieverhooging hiervan het gevolg zal zijn. De hoofdbesturen hebben nog een kleine wijziging in het voorstel moeten aanbrengen, waardoor aan de opposanten meer zekerheid werd gegeven dat de kontributie van f 1.althans niet zal worden verhoogd. Het was een schitterend kongres, dat, alvorens het gesloten werd, dank bracht aan de uitnemende leiding. Enkele afgevaardigden bevalen de fusie, waaróver heden door den Korporaals- bond en Zondag door den Bond voor M. M. P. zal worden beslist, nog warm aan. EEN SCHADEPOST JE. In den nacht van Donderdag op Vrij dag is door den storm, van de in aan bouw zijnde vijf huizen aan de Java- slraat, een gedeelte van twee zolders over den kop geslagen en op de Javastraat terecht gekomen. Voor den aannemer, den heer Krul, is dit een leetijk schade- postje. De zolders kwamen terecht op de tele foondraden langs die straat, zoodat die verbinding op Huisduinen verbroken werd. Een warnet van draden hing langs den weg. Al tamelijk vroeg in den mor gen was men bezig een en ander te her stellen, zoodra waarschijnlijk later op dón dag ook de telefoonverbinding wel weer in arde gekomen zal zijn. Cremer: Novellen en vertellingen; ld.: Tooneolspelers; Dehlor e.a.: Alcohol, in dividu en gemeenschap; Jolles: Wande lingen door Nederland; Luiken: Beschou wing der wereld, 2 dln.; id.: De bijkorf des gemoeds, 2 dln.; id. Spiegel van het menschrlijik bedrijf; id. Vonken der lief de Jezus; id. Des menschen begin, mid den en einde; van Lennep; Treur- en blij spelen; Morris: The Canadian Pacific liockies; Norman: Les mille mains; Thorn: Un an et un jour; Trautmann: Cooper, Der rothe Freibeuter; id. Ferry, Der Waldlëufer; Verslag over het pro vinciaal waterleidingbedrijf van N-Hol- limd; Verslag van de Nutsspaarbank te Den Helder; Jaarverslag van den dienst der arbeidsbemiddeling en werkeloos heidsverzekering over 1917; Verslag van de internationale oonferentie te Genève; Verslag van het Antonia-Wilhelmina- fonds; Jaarverslag der rijkscommissie voor de monumentenzorg over 1927; Wat weet gij van het werk van de Mij. tot Nut van 't Algemeen?; Grlmmelhausen: Sim- p-liclus Slmplioissimus. VERPLAATSING VAN HET VLIEGKAMP DE MOK? Dezer dagen namen wij uit „De Tel." een bericht over betreffende een waarschijn lijke overplaatsing van het vliegkamp „De Mok* naar het terrein aan de Zuiderzee werken. Naar ons blijkt, was dit bericht, zooals het daar stond, onjuist. Van overplaatsing is, voor zoover bekend, geen sprake. Het is vermoedelijk in de wereld gekomen, door dat somtijds de vliegtuigen van de Mok, bij ruw weder, wanneer het Marsdiep onrustig is, nabij de Zuiderzeewerken starten en dalen. Ook is destijds, blij de ontwerping van de p'lannen betreffende de drooglegging der Zuiderzee, rekening gehouden met de noodzakelijkheid, dat eventueel ter bescher ming van de sluizen, een vliegkamp in de nabijheid zou zijn. GEMEENTERAAD. WUzJfelng Politieverordening. REVUE BOUWMEESTER. Onderstaand volgen nog eenige beoor deelingen betreffende de revue „Dat is het Toppunt", w lke hier as. Dinsdag en Woensdag door het gezelschap Bouw meester wordt opgevoerd'. Omtrent kaartverkoop enfc. raadplege men de advertentie. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. In de maand September werd de lees zaal bezocht door 1288 mannen en 182 vrouwen, totaal 1420 personen. Uitge leend werden: 609 studieboeken, 1870 romans en 1774 kinderboeken, totaal 4153 banden. De navolgende werken werden aange schaft: Adema: Om de zilveren schatten der zee; Burman: Een boete; id.: Het nard- sahe deel; ld.: Roeping; ld'.: Snippers; Oolijn: Koloniale vraagstukken van be den' en morgen; de Coster: Braf, de profeet; Goethe: Faust, dl. I; Lagerlöf: ,- -Anna Svard; Mühlhach: Napoleon en zelf sprekend, aldus de voorzitter, dat prins Bltlcher, 8 dln.; id.: Napoleon en daartoe het voorste za worden gedaan he<t Weener congres, 8 dln.; Schwedtzer: van aan het Cambo, welk komitee over blad heeft te beschikken. het Bouwen in het oerwoud- Ten geschenke ontvangen: Bij adres van Maart 1927 komt het cen traal comité voor drankbestrijding „Den Helder" opnieuw tot den Raad met het verzoek om beschermende bepalingen in het leven te roepen voor personen, die zich herhaaldelijk te buiten gaan aan het gebruik van alcoholhoudende dranken Stonden wij tot dusverre niet sympa thiek tegenover de invoering van de hier- bedoelde bepalingen, aldus B. en W. In hun prae-advies, omdat wij eenerzijds van meening waren, dat, wanneer te eeniger tijd algemeen de behoefte gevoeld wordt om de habltueele dronkaards in bescher ming te nemen, deze bescherming op den weg van den Rijks wetgever, die daartoe een eenvoudige wijziging van de Drank wet de wet, die ln het leven ls geroe pen ter beteugeling van het misbruik ma ken van sterken drank en alcoholhouden de dranken kan voorstellen en niet op dien van den plaatselijken wetgever ligt, en anderzijds, dat gemeentelijke bepalin gen op dit stuk in do practijk niet wel uit voerbaar zouden blijken, onza meening heeft thans te dezen aanzien wijziging on dergaan. Waar een ingrijpen van den Rijkswetgever in deze materie binnen af- zienbaren tijd niet is te wachten en men intusschen in verschillende gemeenten de gevraagde bepalingen ln het leven heeft geroepen, welke in de praktijk een zeer gunstige en heilzame werking hebben, achten wij ook thans voor onze gemeente het tijdstip aangebroken om te trachten die inwoners, die als het ware verslaafd zijn aan het gebruik van alcoholica, langs dezen weg een normale plaats in de sa menleving te hergeven. De bedoelde en thans door het College voorgestelde wijziging der Politle-veror- dening betreft de invoeging van een nieuw artikel 92a, luidende als volgt: „Met boete van ten hoogste 25.— of hechtenis van ten hoogste 0 dagen wordt gestraft Iedere tapper, voor zoover hem een vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein of een verlof voor den verkoop van alcoholhoudende drank, anderen dan sterken drank is ver leend (of diens vervanger), die in zijn in richting niet tot zijn gezin behooronde personen, toelaat of doet verblijven, van wie de Burgemeester hem schriftelijk heeft medegedeeld, dat hy hun den toe gang tot bovenbedoelde inrichtingen heeft ontzegd. De Burgemeester verstrekt do bedoel de opgaven ten aanzien van degenen, die naar zijn oordeel geregeld van alcohol houdende dranken misbruik maken en wel onder bepaling van den termijn waar voor het verbod van kracht is. Hij doet hiervan tevens mededeellng aan den be trokkene; deze is gehouden op eerste aan maning der politie, indien hij in een in richting als in het eerste lid bedoeld, wordt aangetroffen te vertrekken, bij na latigheid waarvan hij wordt gestruft met boote van ten hoogste 25.— of hechte nis van ten hoogste 0 dagen." Drankbestrijding. In de vergadering van den Raad van 29 Mdart 1927 werd in handen van B. en W. om prae-advits gesteld' het adres van het centraal oomité voor drankbestrijding „Den Helder", waarbij' verzocht wordt om maat regelen te treffen ten aanzien van den ver koop van wijtnen en 'bier ln 'tenten, kramen en dergelijke inrichtingen eni in winkels, waarvoor geen vergunning of verlof inge volge de bepalingen der Drankwet is ver- kendi Het comité voert ln de bif het adres be- hoorende memorie van toelichting eenige motleven aan, welke het invoeren van de door hem gewenschte strafbepalingen zou den wettigen. Naar het B. en W. wil voorkomen zjjn de evenbedoelde argumenten van het oomité niet van zoodanig gewicht, dat zdj een in grijpen van de plaatselijke overheid' in de onoerwerpelijke materie wettigen. 'Zij kun nen zich dan ook geheel vereenigen met het ter zake door den commissaris van politie uitgebracht advies van 21 Augustus 1928 en geven in overweging het verzoek van het centraal comité niet ln te willigen. Subsidie „Helders Belang." Het bestuur der V.V.V. „Helderis Be lang" verzoekt haar een bijdrage van 200.in de kosten voor de voor eenigen tijd uitgegeven beknopte beschrijving dezer gemeente te verleenen. B. en W. wilen aanstonds als hun mee nlng uitspreken, dat de hlerbedoelde uit gave inderdaad zeer goed geslaagd is en dat zij zeer waarschijnlijk aan haar doe om meerdere bekendheid te geven aan de stad onzer Inwoning met omgeving za hebben beantwoord. Toch kunnen zij geen vrijheid vinden den Raad voor te stellen om het verzoek der vereenlging in te willigen. Bij adres van 8 September 1920 werd door de vereenlging gevraagd haar een jaarlijksch subsidie toe te kennen. Over eenkomstig het prae-advies op dat adres, werd het verzoek ln zooverre afgewezen, dat, mocht de vereenlging te eeniger tijd een plan hebben, waarbij het gemeente belang zou zijn betrokken, zij zich tot den Raad kan wenden met een verzoek om financieëelen steun voor de uitvoering daarvan. In dezen geest werd der vereenl ging bericht In plaats dat, toen de vereenlging het plan had opgevat om de hoogerbedoelde uitgave ln het licht te laten verschijnen, zij met het onderwerpelijke verzoek tot den Raad was gekomen, zooals blijkens het zooeven gereleveerde had moeten ge schieden, komt zij daarmede eerst nu, na dat de verschijning reeds geruimen tijd heeft plaats gehad. Daar tengevolge van deze methode 's Raads bedoeling, namelijk om in ieder geval vooraf te onderzoeken of het ge meentebelang bij een actie van de ver- eeniging voldoende is betrokken om haar financieel te steunen, geheel zou worden miskend, geven B. en W. onder verwijzing naar de ter zake dienende stukken, in overweging afwijzend op het verzoek dei vereeniging te beschikken. Overplaatsing onderwijzer. Tengevolge van het in den Raad van 24 Juli jl genomen besluit, om aan de open bare lagere school no. 8 aan de Schoolstraat met ingang van het schooljaar 1928/1029 geen eerste klasse te formeeren, ls vanaf 1 September j.L aan de genoemde school een leerkracht overcompleet. Ter voorkoming van de op wachtgeldstel ling van een leerkracht dezer school, hebben B. en W., in overlep met den Inspeoteur van het L.O. in deze inspectie en in afwachting van de noodige goedkeuring van dit raads besluit, den heer H. B. Helleman, onderwij zer aan de o. 1. school no. 8 te werk te stellen aan de o. 1. school no. 9 aan de Vischmarkt, aan welke laatste school ingaande 1 Septem ber jl. een vacature ls ontstaan, wegens het aan den onderwijzer H. A. J. van Eerdewjjk verleend eervol ontslag. Nu de bovenbedoelde goedkeuring ls ver kregen en bovendien de Minister van On derwas, Kunsten en Wetenschappen "blij kens bijgevoegd schrijven, voor wat betreft de vacature aan school 9, de ontheffing van de verplichting tot benoeming van een wachtgelder hoeft verleend, stellen B. en W voor den onderwijzer H. B. Helleman me ingang van 1 Septemlber 1928 over te plaat sen van de o. I school no. 8 aan de School straat naar dé o. 1. school no. 9 aan de Visch markt. B. en W. teekenen hierbij nog aan, dat bij belanghebbende tegen dezen overgang geen bezwaren bestaan. Geldleen ing. Sedert het aangaan der geldleenlng in 1926 werden door den Raad onderscheide ne besluiten genomen tot het uitvoeren van openbare werken, enz., waaronder ook begrepen is het voorschot, verleend aan de N. V. .Zeebad Hulsduinen" alhier. Met het oog op de tegenwoordige posi tie van de geldmarkt komt het B. en W. niet gewenscht voor met het sluiten van eene geldleening langer te wachten. Het totaal van de gelden, (welke ln een aan den Raad overgelegd leeningsplan zijn opgenomen), geeft een bedrag aan van 079.000. De aflossing van dit bedrag zouden B. en W. gesteld wenschen te zien op hoog stens 40 jaren, zooals bedoeld overzicht nader aangeeft Voor het plaatsen van deze leening heb ben zij eenige pogingen ondernomen. De voordeeligste aanbieding Is die van de Naamlooze Vennootschap Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Graven- hage, welke Bankinstelling bereid ls, tegen afgifte van eene onderhandsche schuldbekentenis, hot benoodigdo bedrag ter leen te verstrekken, overeenkomstig bovengenoemden leeningstaat met aflos singsplan en wel tegen een koers van 100 naar een rentetype van 4*/» B. en W. stellen voor genoemde leening aan te gaan. Verkoop en erfpacht B. en W. stellen voor aan J. Wittebrood en W. J. G. Scheepmaker te Alkmaar on derhands te verkoopen een perceel grond gelegen tusschen de Wilhelminastraat en de Piet Heinstraat, groot ongeveer 845 M2. tegen den prijs van 0.— per M2. Voorts stellen B. en W. voor aan S. Moorman, autobusondernemer hier in erf pacht uit te geven een terrein aan den Brakkeveldweg, ter oppervlakte van 800 M2. voor den bouw van een garage met bovenwoning. De erfpachtscanon wordt hiervoor bepaald op 40 en 26 cent. Overplaatsing onderwijzend personeel B. en W. stellen voor, met ingang van een nader te bepalen datum, over te plaat sen van school no. 1 naar school no. 11 Mej. M. Rijkeboer en van school no. 8 naar school no. 7 Mej. A. S. Baert, zulks onder voorbehoud, dat door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen voor de vacatures, waarin deze onderwij zeressen zullen worden geplaatst, onthef fing wordt verleend van de verplichting tot benoeming van wachtgeldsters. Julianadorp. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BIJENTEELT. Donderdagavond vergaderde de afdee ling Den Helder van de Vereeniging tu, Bevordering der Bijenteelt in Nederland ten huize van den heer D. van Scheler aan de Kortevliet te Koegras. Deze ver andering van vergaderplaats kwam, om dat alle lokalen van de Ohr. school, d( gewone vergaderplaats, bezet waren vooi de fancy-fair, die aldaar gehouden werd Niettegenstaande het zeer ougunstigt weer, waren toch nog een 8-tal leder present. De voorzitter, de heer T. Speur, opende de bijeenkomst, heette de aanwezige! welkom, deelde vervolgens nog eens mede dat in een vorige vergadering besloten was om een practisohen cursus te hou den, dat er minstens 12 deelnemers moeten zijn, daar anders de cursus niet gehouden wordt. Met het hoofdbestuur was nader over een en ander gecorrespondeerd en had de afdeeling de keuze te doen uit een drietal cursusleiders en wel de heeren J. de Meza te Santpoort, R. ten Brugge te Heilo en J. M. Hundi te Amsterdam. Inmiddels was reeds gecorrespondeerd met den heer R. ten Brugge te Heilo, daar deze heer de minste reiskosten be hoefde te maken, en ook des avonds weet thuis kan komen. De heer ten Brugge had de leiding voor dezen cursus aan genomen, het toezicht daarop berust bij den Rijksbijenteeltconsulent, den heerL. van Giersbergen te Wageningen. De meerdere reiskosten van f 1.60 per avond komen ten laste van debetrokken! afdeeling. Het lesgeld voor den gebeelen cursus, bestaande uit 4 theoretische- en. 2 practische lessen bedraagt slechts f 1.26 per cursust. Staande de vergadering werden 10 deel# neipers genoteerd, zoodat het houden vai: den cursis wel verzekerd is. Verder moest bepaald worden op welker avond het beste geschikst, zou zijn oir bijeen te komen. Voorgesteld zal worder woensdugavond, De reis voor den hee' ten Brugge zal het best geregeld wordei als hij per trein reist. Een lid stelt ziel beschikbaar om genoemden heer van 'ei naar den trein te brengen met zijn auto Verdere regeling van een en ander wordS aan het bestuur overgelaten. De voorzitter vraagt vervolgens of allJ leden hun flacon honig voor de bazar ii de schooi hebben afgedragen. Daaraati was voldaan. Daar niemand hét woord verlangde bi, de rondvraag, bracht de voorzitter dank aan de aanwezigen voor de aangename besprekingen, waarna sluiting volgde. FANCY-FAIR TEN BATE VAN DE CHR. SCHOOL TE KOEGRAS. In ons nummer van Donderdag hebben wij beloofd nog uitvoeriger op de opening van de fancy-fair terug te komen Het heeft geen zin meer, nu de bazar reeds achter den rug is, nog uitvoerig te ver melden de stands en spelen die er waren. De bezoekers hebben ongetwijfeld geno ten van alles wat er te zien en te genieten viel en naar is te hopen, heeft het school bestuur goede financieele resultaten met de organisatie gehad, wat dan weer het meest bevredigend is voor de dames van de meisjesvereeniging, die zioh er zoo voorgespannen hebben. De bazar werd geopend door den heer lr. Monhemius, die als jongste lid van Let schoolbestuur het woord voerde en nlle aanwezigen en belangstellenden hartelijk welkom heette. Ons eerste gevoel zoo zeide spr. zij dankbaarheid aan God en menschen. Om die dank te uiten werd gezongen I's. 68:10, vervolgens een gedeelte uit de TI. Schrift gelezen en een gebed uitgespro ken. De heer Monhemius verklaarde daarna de fancy-fair voor geopend, waarna de be- j zoekers met het koopen van de uitgestalde 1 voorwerpen en het gebruik maken van de vermakelijkheden begonnen. „De Telegraaf" (i Jan.): Bouwmeesters Rido-revue is een kijkspel dat niet onderdoet voor de beste buitenland- sche revues. Tafereelen als de „Exotische vo gels en visschen", „de Poppen", het feest van den Maharadja en les éventails du monde zijn er op berekend, den meest geraffineerden smaak te treffen goede degelijk Holland- sche humor. „Het Nieuws van den Dag" (2 Jan.): I Wolken van kamt, een steenen flonkering, waarbij zelfs een Asscher het hoofd zou ver liezen, een kleurensymphon'e als van het beste Russische ballet en dat alles in. een overdaad die niet op adem laat komen: Dat zijn de eigenschappen, die deze laatste Bouwmeester schepping het recht geven zich te scharen, niet alleen naast, maar boven „gebeurtenissen" van vreemden bodem. Als meest brillante staaltjes van regie- en aankleedimgskunst bracht de finale in „Les broderies du monde" een droom van de meest selecte kantstoffen. O Cl V nnt f ft tvi ri A tta1 lr lr r*-Vf a a a a m 1a i ri

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 14