van borgstelling gezien heeft, waarop de handteekening van den heer v. d Toor voorkwam. Verdachte J. J. W. zeide eei borgtocht te hebben gezien, welke doo* Llebermann en v. d. Toorn was getet, kend. Een makelaar uit Utrecht verklaarde, dat J. J. Woltman hem een bedrag vafc twee mlllioen had genoemd, toen hij, 1l gevolge opdracht, bij hem Informeerde of de aandeel en der Veendammer te koop waren. Dien prijs motiveerde verdachte met te zeggen: de pandbrieven staan op 60 a 66 X, maar als zy oploopen, bljjft er nog altijd een disagio van 25 over en dit vertegenwoordigt alleen al twee mll lioen. In den loop van het onderzoek was, behalve het kassierscontract, ook het con tract-Schim van der Loeff, waarover in eersten aanleg zooveel te doen is geweest, ter sprake gekomen. Verdachte J. J. Woltmann verzekerde echter, dat beide contracten absoluut buiten hem om zijn gegaan. A.s. Vrijdag voortzetting. EEN VERLICHT VADER! Voor het Hoog Militair Gerechtshof heeft D.nsdag in hooger beroep terecht gestaan een adjudant-onderofflicier-instruc teur bij het 6e reg. veldartillerie te Leiden, die dioor den Krijgsraad te 's-Hertogen- bosch wegens overtreding van de Leer plichtwet is veroordeeld tot drie geldboeten van 6, subs. te vervangen door driemaal tien dagen hechtenis. Verdachte had in Februari jj. niet ge zorgd, dat zijn drie kinderen de 9chool be zochten, aangerien hij daartegen godsdien stige bezwaren had Verdachte erkend' het hem ten laste ge legde. Bereid zijn leven te geven voor z]jn principes. President: De overtreding, waarvoor u thans terecht staat, is gepleegd in Februari en nu is het October. Zijn de kinderen al dien thd niet naar school geweest? Verdachte: Neen! President: Vindt u dat als vader niet buitengewoon nalatig? Verdachte: Neenl Ptreslident: Uw kinderen zullen op die manier bij alle andere kinderen komen ach ter te staan, en op u als vader rust toch de plicht om dat te voorkomen. Uw vader was ook een godsdienstig man en toch heeft hij u een goede opvoeding laten geven. Verdachte: Be vind, dat dit een heel domme streek van mijn vader is geweest. President: Waarom wilt u uw kinderen niet naar school zenden? Verdachte: Omdat de wet, die zulks wil verplichten, niet van den Koning is. President: Maar de Leerplichtwet is toch door den Koning goedgekeurd, en zij is dus afkomstig van het Koninklijk gezag. Verdachte: Ja. maar die wet is door het volk zelf opgesteld en niet door God be volen President: U is militair en onderwerpt u toch ook aan het militair gezag, wanneer men u van hoogerhand opdrachten geeft. En relf geeft u ook instructie. Verdachte: Dat komt, omdat ik mij zeif vrijwillig onder dat gezag heb gesteld. Wanneer ik daa-rover nu nog beslisser moest, zou ik het echter niet meer doen. President: Wanneer u zoo doorgaat, zult u nog wel meer dagvaardingen krijgen. Verdachte: Waarom gunt niemand mij, om vader te zijn over mijn kinderen? President: Met de bezwaren van u kan natuurlijk geen rekening worden gehouden. Wat loen uw kinderen nu? Verdachte: Ze spelen den geheeien dag met aarce. President: Wat moet er op die mander van iw kinderen terecht komen? Kunnen ze b.v. sergeant-majoor-instructeur worden? Verdachte: Neenl President: Ook kunnen ze geen andere nuttige plaats in d'e maatschappij vervullen, want met spelen alleen leeren de kinderen niets. Verdachte: Ik leer mijn kinderen om God te gehoorzamen. President: Dat te misschien beel mooi van u, maar daarmede zullen de werkgevers geen genoegen nemen, 'Dat is toch geen behoorlijke opvoeding, en daarom kan met uw bezwaren geen rekening worden ge- heuder- Verdachte: Dus de Leerplicht zegt, dat d« Schepper de kinderen niet goed' heeft iischiapen? ui.. De uitspraak volgt later. EEN INBRAAK TE WASSENAAR. Maandag J.l. is ingebroken in een villa, staande aan de Duinvoetlaan te Wasse naar. De bewoners waren op reis. Dins dagmiddag vervoegde zich bij den zoon van den bewoner der villa, die in Doorn woont, een nan, die hem mededeelde, dat er in de villa van zijn vader te Wasse naar ingebroken was en alle gouden en zilveren voorwerpen gestolen waren. Vol gens zjjn zeggen hadden de dieven alles aan hem verkocht en hij wilde nu den zoon in de gelegenheid stellen de geheele partij terug te koopen voor f 160. Deze sprak met zijn bezoeker af, dat zij elkaar gisteravond in een café in Den Haag zouden ontmoeten. De Doornsche heer reisde naar Den Haag, maar stelde vooraf, de Haagsehe politie van een en ander in kennis. Deze arresteerde des avonds inderdaad in een café den gezochte, een 28-jarigen étaleur. Deze bekende, Maandag op Wassenaar te hebben ingebroken. Verschillende zil veren voorwerpen werden op hem ge vonden. Voorts is op zjjn aanwijzing in een stuk weiland achter de Binckhorst- laan een groote partij gouden, zilveren en antieke voorwerpen opgegraven, alle afkomstig uit de bewuste villa. De waarde van het gestolene beloopt eenige duizen den. De aangehoudene is een goed be kende van de politie. DE ONTSNAPPING UIT DE GEVANGENIS TE SCHEVENLNGEN. De Haagsehe rechtbank heeft Dinsdag den termijn van gevangenhouding van den gevangenbewaarder K. met 80 dagen ver lengd. Zooals men weet, is dieze K. gearres teerd en opgesloten als verdacht, hulp te hebben verleend biji de bekende ontvluch ting van vier gevangenen uit de bizondere strafgevangenis te Scheveningen. ONTPLOFFING IN HET ELECTRICI- TEITSBEDRIJF TE GRONINGEN. In den kelder van het gemeentelijk electriciteltsbedrijf te Groningen is door uitschakeling van een schakelaar een ontploffing in den hoogspanningsschake laar tengevolge van kortsluiting ontstaan. Op de bovenliggende, verdieping ver brandden drie stroomtransformatoren en de geheele verdieping brandde zwart. Daar op deze verdieping alle uitgaande kabels en vele machines liggen en niets hiervan gebruikt kon worden, voordat alles was schoongemaakt, stond het ge heele bedrijf stil. Onmiddellijk trachtte men over het provinciale net stroom te krijgen, doch men kon dezen wisselstroom niet in ge lijkstroom omvormen, daar de machines onklaar waren geraakt Ongeveer half één was de turbine hiervoor in gebruik gesteld en was het mogelijk, op deze wijze stroom te geven. Ongeveer 1 uur kon de hoogspanning weer in het werk worden gesteld. i wee personen hebben brandwonden in het gelaat gekregen. Zij werden naar het ziekenhuis gebracht, waar hun opne ming evenwel niet noodzakelijk werd ge acht. ONJUISTE BELASTINGAANGIFTE. Door de rechtbank te Rotterdam werd I. K. Pz., zonder beroep te Oostvoorne, tvegens he doen van een onjuiste aan gifte voor de vermogens en verdedi gingsbelasting voor het jaar 1927/28 en het onjuist invullen van het aangiftebiljet van de inkomstenbelasting veroordeeld tot 9000 'boete subs. 6 maanden hechte nis. DOODGEREDEN. Maandagavond ongeveer halfelf werd de 70-jarige landbouwer G. v. d. Haar te Zeist door de auto van een dokter uit Driebergen aangereden en op slag ge dood. Naar huis teru'g,koerende van een visite liep de man op den Drlebergschen weg bij de tramrails, vanwaar hy over stak naar het fietspad, toen een tram naderde. De automobilist, die den man achterop reed, soltijnt hem niet te heb ben gezien. DE POGINGT TOT ROOF. De aangehouden dader van de poging tot roof ln de Oppert te Rottterdam, heeft bekend', deze poging te hebben gedaan om een groot tekort te dekken. Hij heeft n.1. ten nadeele van zyn patroon een groot bedrag verduisterd. Hy zal ter beschik king van de justitie worden gesteld'. IN DE SLOOT. Ry een begrafenis drong het schichtige paard van een der volgkoetsen den 7- jarigen koetsier L. Ch. S. Boltzer, wonen de Van Houweningenstraat 87, Amster dam, in de sloot, langs den Lagen Klomp- weg te Weespercarspel. Paard en rij tuifc volgden, waarbij de ongelukkige door het voertuig in den moddeT werd gedrukt. Met versplinterden arm werd hy in zeer zorgeiyken toestand vervoerd naar een gasthuis te Amsterdam. Buitenland. EEN SCHIPBREUK. 45 opvarenden omgekomen. Ingezonden Mededceling. (757) WOfcST* V^\eVVeo. jaszak bevond zich een notitieboekje, waarin allerlei poppetjes enz. geteekend zyn. Ook werd een toegangskaartje ge vonden van een der eerste Keulscne biosoopen; biykbaar hebben de heeren vóór hun ontdekking hot er "og eens van genomen. Dat de misdadigers van plan zyn ge weest geruimen tijd in Ke en te ver toeven, blijkt uit twee in nun woning gevonden nieuwe tramboekjes. In den koffer werden ook 16 pasformulieren ge vonden en zes tameiyk versleten stem pels van de politie te Mhnohen, Het schip zal dus Indeird&ad wel zyn vore gaan, daar er sedlert dien niets meer van is gehoord. De „David O. Reid" was 1674 ton 'bruto j en 8580 ton netto en ln 1919 gebouwd. Doraadsel-Heidger al opgelost is. bemanning bestond uit 4i5 koppen. ln de grootste spanning waoht men te Keulen nadere berichten af of het DE CORRUPTIE IN PHILADELPHIA. Bankdeposito's. Een aanwijzing dat het met die corruptie in PhiJadeiphia werkelijk' erg te, leidt men af uit het volgende. De ambtenaar van het O. M., die in deze quaestie tegen de politie optreedt heeft bevonden, dat bij' een bank den laatsten tijd 10.000.000 aan deposito's was opgevraagd, die daar in bewaring wa ren geweest op gefingeerde namen. De amb tenaar van het O. M. denkt dat dat profijten van dranksmokkelaars en van voor hun vrijlating betaalde politie-lbeambten zijn ge weest, die thans nu de enquête aan den gang is in veiligheid rijn gebracht. Hy acht het- waarschijnlijk, dat er ook by an dere banken zulke deposito's van niet be staande personen zullen zyn geweest; hy hoopt de ware namen te weten te zul'en komen. Jacht op moordenaars. In ons nummer vani Dinsdlag hebben wy u-eus gewag gemaakt van de wilde jacht, de de politie te Keulen heeft gehouden op twee brceoers Johann en Hednrioh Hefti ger, (Ke a^ang gezochit weroen wegens moord op een politieagent te Giad'beck. De „Köin. Ztg." meldt nog omtrent de vervolging: Zondagavond om tien uur poog den twee jongelui in de Riehlerstrasge een motorfiets te stellen. Een politie^agent ont dekte buin pogingen en begon de dieven na te zetten, die onmiddellijk 'begonnen te schieten. De agent kreeg een schampschot, vuurde terug en bieef de vluchtenden na- zeitien. Opnieuw volgde een schietpartij', waaraan ook een man meedeed, die op zijn rijwiel aan de vervolging deelnam. De jonge fietser werd door twee schoten in het on- ueriijif en het bovenbeen ernstig gewoud. Zoowel vluchtenden als vervolgers zetten evenwel den strijd voort. Toen de bandieten een atdtetaanden tram wagen zagen), sprongen zy daarop en dwon gen met hun revolvers den bestuurder en de passagiers den wagen te verlaten. Daar op doofden zij alle lichten en reden spoor- s.ags naar den Dierentuin. Dit alles had zich in slechts enkele mi nuten afgespeeld. Spoedig waren verster kingen ter plaatse, die de tramwagen ach tervolgden. De bandieten gaven zich echter niet over, maar verheten snel de tram en snelden naar een plantsoen bij den Rijn- oever. Int-usschen had riohi een groote me nigte verzameld, terwijl ook een groote po litiemacht aanwezig was. Vele voorbygan- gers wilden aan de jacht deelnemen, doch werdén door de politie weerhouden, zich onmoodig in gevaar te begeven. Het vuurgevecht tusscben bandieten en politie was intusschen in heftigheid1 toege nomen. Een der twee broeders, de Jongste, (Heinrich) werd door twee schoten getrof fen en viel' doodelfjk gewond neer. De an dere wist een tuin te bereiken, die door een hoogen muur omgeven is, waar hy zich barricadeerde. Achter do boomen posteer den- zich de politieagenten, terwijl de ge heele omgeving werd afgezet. Te middernacht had men den bandiet nog niet geval De buurt werd toen door agen ten met politiehonden doorzocht, terwijl een auto rijn heldere lichten op de gebouwen in den tuin richtte. Toen de politie Ln het licht der lampen ln- een ven-ster die gestalte van den dief meende te ontdekken, vuurde zy twintig schoten' af. De bevolking van de buurt verkeerde den geheelen avond in groote opwinding. Nader meldt Wolff, dat de pogingen om Johann Bridger te grijpen tot nu toe vruch teloos zy» gebleven. T>e omsingeling van een biok huizen te Keulen is opgeheven. De politie staat voor een raadsel. De politie staat voor een raadsel. Men vraagt zich ten eerste hoe het mogeUjk is dat Heidger, niettegenstaande honder den politiebeambten met honden, zoek lichten enz. overal speuren en waken, is kunnen ontsnappen. En ten tweede, waar de ontkomen misdadiger thans is. Hoezeer het opzienbarende geval Heid ger de mensohen bezig houdt, blijkt wel uit een verslag van de „Köin. Z", welke de gebeurtenissen als het ware van uur tot uur volgt. Dinsdagmorgen schreef het bladSinds gisteravond is de geheele politie in actie, De wyk, waar men veronderstelt dat Heidger zich kan hebben verborgen, is aan alle kanten afgezet. De straten zyn voor het verkeer ufgezet. De regen ver mag de honderden toeschouwers niet te verdrijven. Vyftig tot zestig politie-auto's staan in de onmiddellyke omgeving. Alle doorzoekingen van huizen door de politie zyn vruchteloos gebleven. In den Ryn is een leeg bootje gevon den. Wellicht wyst dit op een ontvluch ting langs dezen weg. Het spoor wordt gevolgd. Onder de menigte begint men reeds weddenschappen aan te gaan over de verbiyfplaats van den gezochte. Het eenige wat de politie ontdekt heeft is een koffer van Heidger en een jas. In den koffer heeft men een paar leeren handschoenen gevonden, een verfrom meld overhemd, een boordje, eenige zak doeken en een stukje verband. Naast den koffer lag een geladen revolver. Blykbaur had de vluchteling nog yiings wat in den koffer willen doen. In een De door de gebroeders Beidlger gewon de burger verkeert in levensgevaar; de wonden van de drie aangeschoten politie agenten moeten niet levensgevaarlijk zijn. SLAGREGENS IN BRFFSCH-INDIE. Het spoorwegverkeer ontredderd. Tengevolge van slagregens zyn op den Noord-Ooster Spoorweg heele stukken van de Ujn weggespoeld- Ongeveer 700 800 KJVI. spoorweg zal tydeUjk buiten dienst gesteld moeter -rden. In het dis trict Travanoore is de directeur van weg en werken die met zyn adjunct op de locomotief van een hulptreln stond, ver dronken, doordien de locomotief kantel de en in een rivier stortte. De adjunct is gered. De overstroomingen nemen ernstige afmetingen aan. Tal van bruggen zijn weggeslagen en er zyn opnieuw bressen in de spoordyken geslagen. De ïyken van die twee spoorwegambtenaren, die Dins dag met een locomotief in een rivier wa ren gevallen, zyn gevonden. BOMAANSLAG TE LAHORE. 5" dooden. Na afloop van een religieus feest der Hindoes, dat met een optocht besloten werd, is te Lahore een bom geworpen, waardoor 6 personen «gedood en 20 ge wond werden, onder welke eenige ern stig. De daders zyn waarsohyniyk Mo hammedanen, doch zy konden in de ver warring, die op den aanslag volgde, ont komen. De politie heeft een uitgebreid onderzoek Ingesteld. Reuter meldt nader: Er zyn 82 gewonden naar het hospitaal vervoerd, waaronder 21 Hindoe's, 7 Mo hammedanen en 4 Sikhs. Een groot aan tal Lieden werd lioht -gewond. Het aantal slachtoffers van den bom aanslag blijkt thans 60 te bedragen. Van dezen zyn zes gedood. In de stad gaan de zaken hun gewonen gang en de aanslag heeft geen gisting veroorzaakt EEN ECHTGENOOTE VAN EEN COMMISSARIS VAN POLITIE. Verduistering. De rechtbank te Munchen heeft Maan dag de 46-jarige echtgenoote van een commissaris van politie daar ter stede tot vier jaar en 1 maand gevangenisstraf veroordeeld. De vrouw had zich aan niet minder dan zeventig gevallen van ver duistering schuldig gemaakt Ze had aan goedgeloovlgen dertig tot veertig procent interest per jaar beloofd en hen aldus I kunnen bcwegeen haar dn 't geheel 27500 mark toe te vertrouwen De man' van beklaagde, die geheel onder den Invloed van zyn vrouw stond, werd beschuldigd van medeplichtigheid. Hy werd echter vrijgesproken. De man had terstond na de arrestatie van zyn vrouw ontslag ge nomen uit den dienst. EEN GEFINGEERDE TREINROOF? In den D-trein, die Dinsdagmiddag om half drie uit het Lehrter station te Ber- iyn was vertrokken, is te Wittenberg in een coupé derde klas een bewustelooze vrouw gevonden. De treinarts stelde vast, dat zy verdoofd was. Toen wij was btyge- braoht, vertelde rij de 20-jarige studente Johanna Rascher uit Bertijn te zyn. Êen medereiziger had haar op onopgehelderde wyze verdoofd, en van haar bagage en geld beroofd. i De Lokal Anzelger verneemt echter dat ide studente den overval vennoedeiyk heeft verzonnen, om de rijksspoorweg- maatschappy een schadevergoeding af te zetten. Het is nJL gebleken dat de z.g. studente by geen Beriynsche hoogeschool is inge schreven. De pelsmantel die haar zou rijn ontstolen is bovendien in haar wo ning te Beriyn gevonden. Ook moet vaststaan dat zy al eens we tens bedriegeryen met de politie kennis eeft gemaakt. AAN DEN ZELFKANT VAN DE GROOTE STAD. In een van de Weensche buitenwyken heeft een woesteling, een oud-koetsier, die aan den drank geraakt was, zyn vrouw en twee stiefdochters met byisla- gen afgemaakt en zich vervolgens een ko gel door het hoofd gejaagd. De ïyken zyn pas twee dagen later gevonden. Een drei- gement van den huisbaas om het gezin op straat te zetten moet een van de aanlei dingen tot 'ft dronkaards krankzinnige daad zyn geweest DRIEVOUDIGE MOORD EN ZELFMOORD. Dinsdag is te Stettin de kleermaker Arthur Ploetz met zyn vrouw en twee kinderen, 12 en 6 jaar oud, dood gevon den. Het ïyk van den man vertoonde geen ulteriyke kenteekenen van geweld; ae vrouw en de belde kinderen vond men met doorgesneden polsaderen. Vermoede lijk is hier van moord en zelfmoord sprake. TYPHU8-EPIDEMIE. Te Odense in Denemarken heersoht een typhus-epidemie; tot nu toe zyn 220 gevallen geconstateerd. DE HERVORMINGEN IN AFGHANISTAN en de onlusten ln grensdorpen. De minister van uiiltenlandsche zaken te Kaboel heeft den Afghaanschen gezant te Londen verzocht mee te deelen, dat de strafexpedities naar eenige grensdorpen in geen enkel verband staan met de her vormingen van koning Amanoela, die door het geheele Afghaansohe parlement met de grootste instemming begroet zijn, en reeds overal ingevoerd worden. De tegenstand der hoogere geesteiykheld is volkomen gebroken. ONGELUKKIG TOEVAL. Een wlelrydster doodgereden Dinsdagmiddag om half één is op het rijwielpad langs den zypendaalsohen weg te Arnhem een wielrijdster in aanrijding gekomen met een wielrijder en daarbij op den straatweg gevallen. Op dit oogen- blik passeerde juist de tractor van het corps rijdende artillerie. Noodlottlger- wijze kwam de wteirijdster met het achter wiel van den tractor in aanraking en werd daardoor ernstig aan het hoofd verwond. Zy is in een nabyzijnd huis binnengedra gen en daar na korten tyd overleden. DAK VAN EEN BROUWERIJ INGESTORT. Vier dooden. «I By Valetta op Malta is het dak van een brouwerij in aanbouw ingestort Er zyn vier dooden en 20 gewonden. Ingezonden. DE BURGEMEESTERSVAOATURE. Geachte Redactie. Ais U zegt, dat ik als wethouder „een slechte eigenschap" bezit, door „allesbe halve goed" te kunnen lezen, dan moet ik by die terechtwyzing wel deemoedig het hoofd buigen. Ik slaak daarby echter de verlichtende zucht, dat er dau met my menschen in deze gemeente zyn, met een veel belangrijker positie als wethouder, die ook „allesbehalve goed hebben ge lezen". Dat Is ontegenzeggeUjk een troost voor me. Maar geachte Redactie, gaat het daar nu in hoofdzaak om? Ik maakte een opmerking over de on volledigheid en de onjuistheid van Uwe bespreking der candidaten en toonde een en ander korteiyks aan. Ge ontkent myne opmerkingen niet, maar ge gaat er ook niet verder op in.x) W el zegt ge in een noot dat volgens (W. Prins, 8e druk) in 1010 Utingeradeel 5402 inwoners telde; maar wat zegt dat? Dat de gemeente Utingeradeel sindsdien in inwonertal is achteruitgegaan. Want volgens het jaarboekje van den Bond van Gemeentenaren dat daarover zeer be trouwbare gegevens bezit, van het laatste jaar was het 6280. Winkler Prins is een uitstekende en- cyclopaedie, maar voor hetgeen waarover U schreef, moeten toch andere bronnen worden geraadpleegd, vindt U ook niet? Van een ingezetene uit onze gemeente, oie te Oldeboorn geboren ia, gewerd my nog de mededeeling, dat het door U ge noemde abattoir, een particuliere ex- portslagery is. Nu zegt gy wel, dat da Informaties van den heer Bleeker grooter waren doordat hy tweemaal getrouwd is, enz. Maar heeft dat nu iets uit te staan met bestuurskwaliteiten? En als gy nu van alle candidaten een volledige biografie gegeven had, wellicht was dan de burgerij iets wijzer geweest. Dat dood ge niet, ge verzuimde het volle licht, zooals ik dat wel gaarne zou zien, omdat het hier een aangelegenheid be treft van publiek belang op deze zaak te laten vallen. Het gevolg was dat de burgery zich moest behelpen met een valsch schynlicht. En ik schroom niet, te zeggen dat het my dan beter ïykt, op een dergelijk licht de domper te zetten. Tenslotte nog de mededeeling over n partygenoot De Bruin te Schiedam, "oor Uwe mededeeling dat U ten dien opzichte inlichtingen kreeg van een der voormannen der S.D.A.P. hier ter stede, hebt U versohillende mensohen in een valsch licht geplaatst. Dat is niet behoor- ïyk. Want ik verklaar U, dat van het door U gepubliceerde over deze aangelegen heid niets waar is. Maar door U worden nu aUe personen, die in onze beweging een vooraanstaande plaats innemen, gesignaleerd als praatjes makers. My dunkt'een bescheiden protest ls hier op zyn plaats. Vriendeiyk dankend. A. G. A. VERSTEGEN. Op het bovenstaande antwoord veroor loven wy ons enkele kantteekenlngen. l) Wy hebben de onvolledighela ervan President: Neen, dat zegt- de Leerplicht geenszins. De Schepper heeft de kinderen goed gemaakt en hij heeft hun hersenen g«even- Die hersenen moeten gebruikt warden en dat gebeurt niet, wanneer de kioderen den heelen dag met aarde spelen. Ubent toch begonnen mot uw kinderen wel nar school te zenden. Heeft u don ineens een andere opvatting gekregen? Verdachte: Vroeger zond 'ik mijn tande- rei naar school, omdat dit door het heele kekelijke leven in Nederland werd goedge kend Later heb ik dat echter met anders SWDdeiv <ton bedrog. De advocaat-fiscaal rnr. Branie merkte or dat de burgers in een staat zichi moeten orierwerpen aan de dbor de overheid ge •tilde regelen, opdat een geregelde samen ging mogelijk ziij. no_ Ven verdachte is een onderwerpen aan dli regeling niet te verwachten, en daarom ken sur. wel zeggen* dat deze quaestie voor verlachte het begin zal zijn van een griKite tBged'ie, waarbijl tevens wel een einde zal kümon aan zijn militaire loopbaan. Spr. beklaagde dim ook verdachte en w nog gootere mate zijn kinderen, die het sladit- ofer zijn geworden van,1 zijn zonderlinge iteeën. Mt. Brants eischte ten slotte beves- tbing van het vonnis van d'en krijgsraad. Verdachte zei nog, dat, wanneer h« ztfn kinderen vrij «ou kunnen krijgen, als hij dn militairen dienst zou verlaten, hjj dan gvon oogenblkk daarmee zou aarzelen. „Ln Winneer" ald'us verdachte „daarvoor njjn leven zou worden geëischt, zou ik Wfs zeggen: Neem hett" Men vreest, dat het Amerikaansobe tank schip JDavid O. ReicT, dat Semarang (Java) op 1 September had verlaten met be stemming naar Philadelphia tijdens een hevigen storm in den Atlantlschen Oceaan op 15 October te vergaan en dat alle opva renden zijn omgekomen. Op 16 Oet. is reeds vermeld, dat dit tank schip noodseinen had uitgezonden en dat een te hulp gesneld stoomschip te aangegf- vener piaatee veel olie op zee hei gezien. Er is nog niemand ln hechtenis geno men. En daar gaat het toch om by de benoe ming van een burgemeester. Dat en niets anders is toch de reden geweest, waarom een deputatie uit den Raad afgevaardigd is naar den Commissaris der Koningin.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7