Mavrides' UIT DEN OMTREK V/2 cent GEMENGD NIEUWS GEMEENTERAAD wethouders-pensioenen. Rapport van de Raadscommissie, belast met de herziening der Verordening, rege- lende de pensionneering der Wethouders cn hunne Weduwen en (of) Weezen. In verband met het door den Raad in zijn vergadering van 15 November 1927 aangenomen voorstel van het lid W. de Boer, luidende: „Ondergeteekende, kennis genomen hebbende van het voorstel Schoeffelen- berger c.s. tot wijziging der Verorde- ning, regelende de pensionneering der Wethouders en hunne weduwen en (of) weezen. (Bijlage no. 108, 1927); kennis genomen hebbende tevens van het prae-advies van B. en W. op dit voorstel; overwegende, dat de Verordening bovengenoemd aanleiding blijft geven tot zeer verschillende beschouwingen; dat de vigeerende Verordening, be houdens een wijziging van 1928, dateert van 1921 en derhalve lang genoeg van kracht is, om haar werking aan een gezet onderzoek te onderwerpen; stelt den Raad' voor, uit zijn midden een commissie van bijv. vier leden te benoe men, die bovengenoemde Verordening in onderzoek neemt tot het doen van nadere voorstellen in dezen," benoemde de Raad in zijn vergadering van 22 November 1927 tot leden dier Com missie de heeren W. de Boer, G. J. Eyi- ders, J. J. Schoeffelenberger en E. Woud. Tengevolge van de behandeling der Ge meente-begrooting voor 1928 en van an dere omstandigheden, die veel tijd van de leden in beslag namen, kon de Commissie haar eerste vergadering niet vroeger dan op 19 April 1928 houden. In die vergadering werd tot Voorzitter der Commissie aangewezen de heer J. J. Schoeffelenberger. De Commissie besloot, alvorens te onderzoeken in hoeverre wijziging der thans geldende Verordening gewenscht was, uit enkele andere gemeenten Ver ordeningen, op de pensionneering van Wethouders betrekking hebbende, op te vragen. Na bestudeering van deze Ver ordeningen is de Commissie in haar, reeds van den aanvang bij haar post gevatte, meening versterkt, dat de alhier vigee rende Verordening over het algemeen, met het oog op de gemeente-financiën, te vrijgevig is. Zij meent daarom, dat een ander stelsel bij de pensionneering van Wethouders moet worden gevolgd, zal de mogelijkheid verminderen, dat de pen sioenlasten ten slotte voor de gemeente te bezwarend worden. Als gevolg hiervan is zy in de eerste plaats van oordeel, dat gebroken moet worden met het toekennen van pensioen aan eiken gewezen Wethouder, die slechts één jaar als zoodanig zitting heeft gehad. Immers gaat het naar haar meening te ver, aan iemand op nog betrekkelijk jon gen leeftijd gedurende zijn geheele leven een pensioen van b.v. bijna 1000.— per jaar te verleenen, indien hij gedurende zes jaren de functie van Wethouder heeft bekleed. Een dergelijk persoon, die nog in de kracht van zijn leven is, moet ge acht worden, voldoende in het levens onderhoud van zich en zjjn gezin te kun nen voorzien, zonder het gemeentelijk pensioen, dat ten slotte ook buiten ver houding komt te staan tot de als Wet houder gepresteerde diensten. In navolging van enkele andere ge normale gevallen op 60-jarlgen leeftijd voor elk jaar dienst als zoodanig een pensioen genieten van 125.— per jaar. Voor het z.g.n. invaliditeitspensioen, dat, zooals hiervoren reeds is gezegd, be hoort in te gaan vóór het bereiken van den 60-jarigen leeftijd, zal naar de mee ning der Commissie na een diensttijd van één jaar een minimum bedrag van het te verleenen pensioen moeten worden ge steld. In navolging van de Pensioenwet 1922 meende zij het bedrag niet lager te mogen stellen dan 80 van de laatst ge noten jaarwedde. De opneming van een bepaling, die uit drukkelijk voorschrijft, dat een tijdelijk wethouder geen recht op vergoeding of pensioen heeft, komt de Commissie ge wenscht voor. Het weduwepensioen meent de Commis sie over het algemeen onaangetast te moeten laten op de helft van het door den overledene t tijdstip van overlijden genoten pen&juou of van het pensioen, dat aan hem zou zijn toegekend, indien de overleden wethouder met ingang van het tijdstip van overlijden zou zijn gepension- neerd. Voor de weduwe van een op het tijdstip van overlijden nog in functie zijn- den wethouder zou zij evenwel een mini mum bedrag, door haar bepaald op 250, per jaar willen zien vastgesteld. Een tweetal beperkende bepalingen meent de Commissie evenwel ten aan zien van het weduwepensioen te moeten maken en wel in de eerste plaats ten aan zien van een weduwe van een overleden gewezen wethouder indien het huwelijk is gesloten na het tijdstip, waarop deze op hield wethouder te zjjn. In een dergelijk geval behoort naar de meening der Com missie van het toekennen van weduwe pensioen geen sprake te zijn. Voorts wenscht de Commissie een be paling, welke voorschrijft, dat het pen sioen van de weduwe niet wordt uitbe taald, indien de weduwe na haar pension neering zelf tot wethouder benoemd zou worden. Een gelijke bepaling bestond reeds voor de wethouders zelf. Omtrent het weezenpensioen meent de Commissie het volgende te moeten op merken. In de eerste plaats is zij van oordeel, dat gebroken moet worden met het stelsel, dat, indien de moeder nog leeft, het pen sioen van de weezen deel moet uitmaken van het weduwepensioen (het z.g.n. ver hoogd weduwepensioen). Het zal naar haar meening niet tot de onmogelijkheden behooren, dat de moeder niet met de Ingezonden Mededeellng. 11 EGYPTIAN CIGARETTES Met 1 Coupon bij 10 Sigaretten. He. rooken van PRINCE bewijst 't financleele beleid, De Schotten verhieven hem fluks tot „Koning der Zuinigheid". meenten geeft de Commissie daarom de zweven van een uer ouuers neiw eezen- voorkeur aan een pensionneering op 60- PensJoen de helft van het wethouders jarigen leeftijd, indien de Wethouder danP™10®11 met mag overschrijden. In ver HULDIGING PIETER DE WIJN. Gep. schipper van de reddingboot te IJmuldcn. Den lsten November J.L werd Pleter de Wijn, een oude Heldersche jongen, gep. schipper van de reddingboot te IJmuiden, door wien mede 1S7 schip breukelingen van een wissen dood gered zijn geworden, op een eerbiedige wijze gehuldigd. In den morgen van dien dag, klokke 11 uur, werd de heer De Wijn met echtge- noote, door het Hoofdbestuur en plaatse lijk Comité van de N.- en Z.-Holl. Red ding-Maatschappij, in daartoe gereser veerde auto's, van zijn woning gehaald en heengeleid naar hotel de Willem Barentz, 'alwaar inmiddels vele belang stellenden, zoomede de redders van de „Shonga" en enkele familieleden, zich vooraf verzameld hadden. De heer Tegelenberg, voorzitter van de N.- en Z.-Holl. Reddingmaatschappij, schetste de heldendaden van Pleter de Wijn in 't bijzonder, èn als roeier èn als schipper, omdat hij steeds trouw op zijn post was .wanneer de zee onze kust, van Dollart tot aan Schelde deed beuken en nimmer gevaar zng, \oogdjj over de kinderen is belast liet gold, zijn evenmensch van een wissen toekennen van een afzonderlyk pensioen aan de weezen is daarom naar haar oor deel beter. Voorts is zij van meening, dat het be drag van het weezenpensioen niet veel lager mag worden gesteld, dan thans de verordening voorschrijft Waar het wet houderspensioen volgens haar voorstel, evenwel lager zal worden, zou, indien het percentage van het weezenpensioen ge lijk bleef aan het thans in de verordening opgenomene, het weezenpensioen even eens lager worden. In verband daarmede komt het der Commissie noodlg voor, het pensioen voor elk kind, beneden den leef tijd van 18 jaren, te brengen op 10 van het wethouderspensioen, indien een der ouders nog in leven is en op 20 van dat pensioen, indien het ouderlooze kinderen betreft De Commissie meent geen verandering te moeten brengen in de bepaling, dat bij het leven van een der ouders het weezen- De hoer Dr. Rutten, secretaris van het plaatselijk bestuur der Redding-Maat schappij, deed eveneens den heer De Wijn en diens echtgenoote complimen teeren en deed hem tevens mededeelen dat zijn financieelo toestand zou verbe terd worden. Hierop werd onze Pieter door alle aan wezigen gelukgewenscht, terwijl bij mij de overtuiging was gesteld dat we in Pieter de Wijn een man leerden kennen, die in het massale niet bij de heel grooten ach terblijft en in zijn liefde tot de persoon lijkheid ons een parel van groote waarde liet zien. M. Binnenland. DE HOOFDPRIJS DER NENIJTO. Do directeur den. „Cadillac". der S.H.V. wint dood te redden. De annalen van het Reddingwezen ver tellen reeds, dat onze Piet op 12-jarigen leeftijd bij de stranding nabij Huisduinen van het Duitsche stoomschip, „König Wilhelm" na 3 tochten, 57 man mede deed redden. Sindsdien begaf De Wijn zich, nadat het Noordzeekanaal was voltooid naar IJmuiden, terwijl de scheepvaart van Den Helder naar IJmuiden verplaatst werd. (tok hier was behoefte dat de N.- en IHp Z.-Hollaridsche Redding-Maatschappij een tnen, is Vrijdagochtend op de Oosterbank Naar „Het Volk" verneemt, is de hoofd prijs van de „Nei4jto"-verloting, een „Ca dillac" ter waarde van 13.000, gewonnen door den heer D. G. van Beuningen, direc teur van de Steenkolen Handelsvereeniging te Rotterdam. De heer Van Beuningen had, kort voor de trekking plaats vond, alle on verkochte loten opgekocht. DE PILGRIM GESTRAND. Het Amerlkaanscheschoenertje Pilgrim, waarmee kapitein Drake op zijn eentje over den Atlantischen Oceaan is geko- station deed vestigen. bij Goeree gestrand. Kapitein Drake verliet Den 18en November 1883 deed De Wijn met eigen sloep het scheepje en is op- 8 man redden van het bij de Noordpier genomen door het visschersvaartuig gestrande dor" Engelsche stoomschip „Con- ten minste één jaar als zoodanig dienst heeft gedaan. Een uitzondering daarop meent zij evenwel te moeten maken voor den Wethouder, die door ziekte, ziels- of lichaamsgebreken van blyvenden aard voor de verdere waarneming van zijn be trekking ongeschikt is geworden en op dien grond zijn ontslag heeft genomen. Het pensioen voor een dergelyken Wet houder moet naar de meening der Commissie, afgescheiden van den leeftijd, kunnen worden verleend. Het is evenwel naar haar oordeel een eisch van billijk heid dat een dergelijk pensioen telkens voor niet langer dan drie jaren wordt toe gekend. Het is n.1. niet ondenkbaar, dat na verloop van zekeren tijd de invaliditeit weder is geweken. De Commissie gevoelt evenwel, dat het tot onbillijkheden aanleiding zou kunnen geven, indien aan den Wethouder, die nog geen aanspraak op pensioen kan doen gelden, bij ontslag of niet herbenoe ming geen enkele geldelijke schadeloos stelling zou worden gegeven. De Wethou der zal zich n.1. veelal gedurende het be- kleeden van zjjn functie als zoodanig van verschillende andere betaalde of winst gevende betrekkingen of werkzaamheden moeten losmaken, welke, na het neder- leggen van het Wethoudersambt, niet steeds onmiddellijk weder kunnen wor den opgenomen of door andere aange vuld. De Commissie meent deze onbillijk heid te kunnen wegnemen, door aan den gewezen Wethouder een z.g.n. „afstap- persgeld" toe te kennen gedurende drie achtereenvolgende jaren, bedragende het eerste jaar 60 het tweede jaar 40 en het derde jaar 20 van de bij zijn af treden genoten wedde. Een bepaalde diensttijd is voor het verkrijgen van een dergelijke vergoeding niet noodig. De tweede wijziging, die dient plaats te hebben, is naar de meening der Commis sie gelegen ln een verlaging van het per centage. Wordt volgens de thans vigee rende Verordening voor elk vol Jaar, dat de betrekking van Wethouder is bekleed, een percentage genoten van 6.25 en is het maximum pensioen van 66'/, be reikt, Indien deze betrekking gedurende langer dan 8 jaren is bekleed, naar de meening der Commissie is het, mede ln vergelijking met andere gemeenten, niet onbillijk, dit percentage terug te brengen tot 6 voor elk vol jaar dienst en net maximum van 60 te laten bereiken na een diensttijd van 12 jaren. I Bh de tegenwoordig geldende jaar band daarmede is ook het maximum-pen sioen voor ouderlooze kinderen van het wethouderspensioen gelaten. Voorts komt het der Commissie ge wenscht voor, teneinde twijfel op dat punt uit te sluiten, een bepaling op te nemen, dat, indien een kind aan het overlijden van elk der ouders aanspraak op pensioen zou kunnen ontleenen, het hoogste pen sioen wordt toegekend. Een punt van bespreking heeft verder nog uitgemaakt de vraag, of het wel ge wenscht is, evenals de thans vigeerende verordening doet, weezenpensioen toe te kennen aan kinderen van een vrouwelijke wethouder, zoolang de vader nog leeft De Commissie meent evenwel in de on- derwerpelijke bepalingen geen verande ring te moeten voorstellen. In de eerste plaats toch kan het voorkomen, dat de vrouw in werkelijkheid meer kostwin- ster voor het gezin is dan de man, ter wijl het in de tweede plaats ook hier weder niet ondenkbaar is, dat de vader niet met de voogdij over zijn kinderen is belast. De kinderen mogen van derge lijke omstandigheden niet de dupe wor den. Voorts stelt de commissie voor, bij her trouwen der weduwe wier pensioen dan vervalt het weezenpensioen te handh haven. Tenslotte meent de Oommissie voor de thans reeds gepensionneerde en voor de nog in functie zijnde wethouders een overgangsbepaling te moeten voorstellen, die er voor waakt, dat deze in ongunsti ger positie komen te verkoeren, dan zij op het tijdstip van het inwerking treden der nieuw voorgestelde verordening zijn. Voor de in functie zijnde wethouders meent zij hier de billijkheid te betrachten door aau deze wethouders voor den tijd, onder de thans geldende verordening doorgebracht, pensioen te verleenen over eenkomstig de bepalingen van die ver ordening en voor den daarna doorge- brachten diensttijd, overeenkomstig de bepalingen der nieuw voorgestelde ver ordening. Voor eerstbedoelden tijd zal dus onmiddellijk na het ontslag als wet houder recht op pensioen bestaan, ter wijl voor laatstbedoelden tijd eerst recht op ultkeoring van pensioen bestaat na het bereiken van den 60-jarlgen leeftijd Goeree 17. De Pilgrim ligt op het droge, onge- Den 9en December 1886 deed hij mede veer 1000 meter bewesten den lichttoren als roeier In 2 tochten, vrouw en 12 man nen redden van het Nederlandsche stoom schip „Stella". Den 19en October 1890 strandde de Oost-Indiëvaarder de bark „H. F. van Zin deren" op de zandbanken bij Zandvoort en werd de uit 26 koppen bestaande be manning mede door hem gered. Op den 27en October 1894 deed hij 17 man redden van de bomschuit „Willem III". En dan denken wij aan den storm van December 1895. Op 7 December 1895 volbracht Pieter de Wijn twee reddingen, n.1. die van den Belgischen vischkotter „O 162", welke tegen den strekdam verbrijzeld werd en welks bemanning met lijnen enz. uit den lichtopstand werd gered en die van den Noorschen schoener „Ring Dover", waar van eveneens 7 mannen gered werden. Een zeer moeilijke redding voor Pieter was toch zeker wel die van het Engelsche stoomschip „Obi", welke met schletge- reedschap en andere hulpmiddelen moes ten gered worden, omdat dit schip door de hooge zeeën niet te bereiken was, doch de 28 opvarenden werden gered. En dan die redding bij Wijk aan Zee, Westhoofd. Op het bericht van de stranding ls de motorreddingboot Koningin Wilhelmina van Stellendam uitgevaren, die den heer Drake van de Goeree 17 heeft overge nomen en gebracht te Stellendam, waar hij ten huize van schipper W. de Jager, van de Koningin Wilhelmina, van droge kleeren is voorzien. De Pilgrim was op weg naar Antwerpen. Kapitein Drake verklaarde, dat hij Woensdag en Donderdag voortdurend met storm te kampen had. Er was te veel wind om vooruit te komen en zoo kwam het, dat h ijin het Oosterzand verdwaalde. Vannacht was 't daarentegen windstil en kon hij evenmin uit de Oosterbank raken. Vanmorgen te 8 uur is het onvermijdelijke geschied en liep zijn scheepje onwrikbaar vast op het zand. Drake is van meening, dat zijn „Pilgrim" verloren is, wat voor hem een verlies van 4000 beteekent EEN WISSELLOOPER OVERVALLEN. Donderdagavond is er, volgens aangifte bij de politie, in een pakhuis in de Rem- toen bij het naderen hiervan „Do Vrij- brandstraat te Den Haag, een brutale aan - - - - - slag op een wisseüooper gepleegd. Deze had een kennis, een bloemenkoopman, dien hij echter alleen kende onder den naam „Jan". „Jan" zou den wisseüooper aan een goede betrekking helpen en daartoe zouden zij Donderdagavond in het pakhuis van „Jan bij elkaar komen om hierover te spreken. De wisseüooper had Donderdag 7200 ge beurd en begaf zich, niets kwaads vermoe dend, met dit geld bij zich naar de Rem- branatstraat. Toen hit het pakhuis binnentrad, werd er, volgens zijn veiklaring bij. de politie, plotseling een touw om zijn lichaam gewor pen en werd' hij op den grond getrokken. Ook ging het licht uit en voelde hij zich door twee mannen aangegrepen. Na een heftige worsteling gelukte het hem echter zich los te rukken en er vandoor te gaan. Op zijn aanwijzing heeft de politie „Jan", een 24-jjarigen jongernan, aangehouden en ook diens vriend, een 81-jarig man. held" wrak sloeg, wist de wakkere en stoutmoedige zeeman 18 man en dien loods voor ondergang te behoeden. Ik zou ophouden indien nog niet meer reddingen door De Wijn waren verricht en dan denk ik aan zijn geboorteplaats Den Helder. Uit de haven het „Nieuwe Diep" heeft hij nog gered de knaap Torré, destijds wonende aan de Hoofdgracht. Eene juf rouw A. Duijf-Gerssen te Den Helder, van welks familie hij onlangs mocht ver nemen, dat deze vrouw was overleden. Van een in September 1907 uit het IJ geredden knaap, genaamd Itissauw. Maar niet alleen in Den Helder kon onze Pie ter zwemmen, ook in de groote sluis te IJmuiden wist hij van de familie Kint een zoon te redden. Reeds eerder sierden de medailles voor menschlievend hulpbetoon op de borst van De Wijn. Den 6en September 1892 werd hij be noemd tot schipper van de toen pas in dienst gestélde nieuwe reddingboot en 24 jaren achtereen mocht hij hierover het commando voeren totdat hij het In 1916 overgaf aan jongere krachten. De Redding-Maatschappij schonk hem een prachtigen leuningstoel met inscrip- tio op zilveren plaat. En thans kon de Voorzitter der N.- en ■eiUuregeling s*l een Wethouder dan in ning gevoegd. De overige kleine "wijzigingen, die de Z.-H0II. Red.-Maatschappij ook dezen man Oommissie heeft gemeend te moeten op wien Nederland trotsch mag zijn, de voorstellen, behoeven hJ, geen nadere verblijdende mededeellng doen, dat H.M. toelichting. de Koningin hem begiftigd had met de Bij bet rapport in een ontwerp-ver orde- eere-medaille van de Oranje-Nasaau-orde in zilver. DUITSCHE SCHIPBREUKELINGEN GERED. Volgens rapport van den schipper van den Dondierdog van de vlsscherjj te LImui. den teruggekomen stoomtreller IJ.M. 103 (Dolfijn) heeft dit vaartuig de zes opva renden gered van dén Duitscheu motor- kotter O. B. 89 (Gesina), die in de Noord zee was gezonken. De vorige week Maan dag was de treil er aan het vlsschen, toen men een Bloep in het gezicht kreeg. On middellijk werd er heen gestoomd en bleek de sloep de bemanning te bevatten van dén gezonken Duitsoben kotter. De uitgeputte schipbreukelingen, die reeds tien uren hadden rondgedreven in de open boot, weiden liefderijk opgenomen aan boord van den treiier, die ze later aan een voor den Weser kruisendén loodskos ter overgaf. RUIM 7000 GULDEN GEVONDEN. >In een woning, toebehoorende aan de ge meente Alkmaar en staande aan de I-aat aldaar, welke eenigen tijd heeft leeggestaan, nadat de laatste bewoners, het echtpaar Oosino, is overleden, beeft eergisteren een jong schildersgezel op een plank in een alcoof een blikken sigarenkistje gevonden, waarin men een ander kistje met bankbil jetten vond!, tot een totaal bedrag van ruim 7000 gulden, ln een apart zakje, dat geslo ten was in twee andere zakjes, vond men nog 13 gouden tientjes, zoodat in totaal 7172 gulden is gevonden. Bij dit geld was een briefje, waarop stond: Voor NeeL Verder vond men geen aanduiding. (De directeur van gemeentewerken heeft het geld gedeponeerd in een kistje bij den gemeente-ontvanger, in afwachting van de uitspraak', wien dit geld zal toekomen. POGING TOT DOODSLAG. Gisteravond is ln de Tongelschestraat te Eindhoven een poging tot doodslag ge pleegd. De 19-jarige fabrieksarbeidster H. T. leefde sedert Augustus van baar man gescheiden in een kosthuis in de Haven straat te Eindhoven. Gisteren was haar echtgenoot, de 25-jarige mijnwerker B. van M„ uit' Heerlerbeide naar Eindhoven geko men en hij had haar opgewacht, toen zy van haar fabriek naar haar kosthuis ging. Wegens het ongewoon lang uitblijven van de vrouw waren drie kostgangers, die in dezelfde woning ln de Havenstraat in pen sion waren, naar haar gaan zoeken, temeer waar een van de drie van 'M. tevoren in een van de omliggende straten had zien loopen. Zy troffen v. M. aan in de Tongelschestraat ln haar gezelschap. Op eenigen afstand ver wijderd, loste van M. drie schoten, waarvan er een den 25-jarlgen H. Doek trof. On- middeliyk daarop nam van M. de vlucht, achtervolgd door de drie kostgangers. Na oenige straten doorkruist te hebben, heb ben zy van M. uit het oog ferloren. De ge wonde werd naar het ziekenhuis overge bracht en daar opgenomen. Hoewel ernstig, is zijn 'toestand niet levensgevaarlijk, het schot was op het borstbeen afgeschampt. Vannacht hebben zich rechercheurs onder leiding van den commissaris van politie naar Heerlerbeide begeven om den dader op te sporen. Do vrouw bleek drie jaar getrouwd te zyn geweest, doch was wegens mlshirmieling van haar mh gescheiden. Buitenland. ERNSTIG ONGELUK IN EEN EGYPTISCHE STEENGROEVE. Naar Reuter uit Kalro meldt, zyn zeventien werklieden in een steengroeve in de bergen van Mokattam onder een aardverschuiving bedolven. Men heeft zes hunner bevrijd, van wie er drie reeds dood waren. Men tracht ook nog de overi gen te bevryden. EEN OPLICHTERSBENDE. Drie leden gepakt Nd langdurige nasporingen teDresden, Leipzig en Munchen, is het de Beriynsche recherche gelukt, drie leden van een oplichtersbende te pakken te krygen. Zy ïadden in vrijwel alle groote Duitsche steden firma's opgelicht voor bedragen die In de honderdduizenden moeten loopen. Het hoofd van de bende, een zekere Adolf Kröger is nog voortvluchtig. ae Texel. Deze week werden van hier verzonden: 48 schapen, 8 lammeren, 50 varkens, 18 talveren, 2 koeien, 4 paarden. Wieringen. Vergadering van hoofdingelanden van iet heemraadschap Wieringen op Woens dag 81 October 1928, in 't hotel van den ïeer Lont. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter, de heer O. Maars, opent 3 vergadering. De secretaris, de heer O. J. Bosker, eest de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Een verdrag met de machinefabriek Gebr. Stork en Co. in samenwerking met ieemaf tot levering van twee schroef» lompen en electromotoren ten behoeve van de bemaling van de Hippolytushoe- ver», Stroeër» en Oosterlanderkoogen, wordt goedgekeurd en machtiging ver- 'eend tot betaling van den eersten termyn. Van Gedeputeerde Staten is terug ont vangen het besluit tot het aangaan eener geldleening ten behoeve van do bema- ingsinriohtlng, gebouwen, machines, enz. ten bedrage van f 85000.welk besluit ten opzichte van de aflossing wordt ge wijzigd en' opnieuw aan Gedeputeerde Staten wordt teruggezonden. 1 De aflossing zal thans plaats hebben 80 achtereenvolgende jaren. Tot de leening zal inmiddels, aldus wordt besloten, eene inschrijving worden geopend. De voorzitter doet verdere mededeellng dat de bouw tegen hot begrootingscijfer is aanbesteed goworden en de firma A. Last en Zonen reeds deze week met het beton-storten van den onderbouw, gereed xal komen. (Wordt Xwruolgd)

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 14