KANNEWASSER De Indringer Eerste Blad. OOK VOOR DAMES-CONFECTIE Kloosterbalsem T— y— DINSDAG 6 NOVEMBER 1928 66ste JAARGANG erachflnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: EU en 412 Dinsdag 6 Nov4.55 uur< Woensdag 74.53 VOLKENBOND. DE ONTWAPENINGSCOMMISSIE. Zou reeds ln Januari a.s. bijeen komen. In de „Echo de Paris" geeft Pertinax nieuws omtrent den stand der onderhan delingen over de ontwapening. Toen de heer Loudon van de laatste Volkenbondsvergadering opdracht kreeg de commissie op zijn laatst in het begin van 1929 bijeen te roepen, meende men, dat deze vrij vage aanduiding wilde zeg gen: zoo in April of Mei, zoodat de mogendheden nog een half jaar hadden om zich onderling te verstaan. Nu zou echter de volgens Pertinax „Duitschgezinde" heer Eric Colban, de directeur van de afdeeling ontwapening van het secretariaat van den Volkenbond te Genève, meenen, dat de commissie zoo gauw mogelijk bijeenkomen moet, b.v. in de laatste week van Januari. Daarmee zou Amerika het eens zijn, omdat het verwacht, dat Engeland door het vooruit zicht van het goedkeuren van het Ame- rikaansche vlootprogram handelbaarder geworden zou zijn. Sir Eric Drummond, die in Londen is gaan confereeren met Baldwin en lord Cushendun, zou eveneens in deze opvatting deelen, en de heer Lou don moet zich nu maar hierin schikken. Pertinax uit thans de vrees, dat als men al zoo gauw bijeenkomt, het probleem van de beperking der bewapening ter zee aan leiding zal geven tot een Engelsch-Ameri- kaansch compromis, waarin met de Fran- sche belangen geen rekening zal worden gehouden. En wordt men het ook in Januari niet eens, dan dreigt het gevaar van een van die verwarde bijeenkomsten, waarin het ongeduldige Duitschland drei- fen, zal zijn vrijheid van militaire voor- ereidingen te hernemen. De feitelijke mededeeling zoowel als de wijze van voorstellen in deze beschou wing blijven uitdrukkelijk voor rekening van den Franschen journalist. Omtrent de bijeenkomst van de ontwapeningscom missie valt thans nog geen enkele mede deeling te doen. Men kan slechts zeggen, dat de onderhandsche besprekingen wor den voortgezet, zonder te kunnen uit maken, of die inderdaad leiden zullen tot een preliminaire bijeenkomst in Januari, waarvan de mogelijkheid niet uitgesloten is. Ingezonden Mededeeling. N00RD-H0LL. VEREENIGING TOT BESTRIJDING VAN DE TUBERCULOSE. Kring Consultatie Bureau Helder, Kerkgracht 36. Spreekuur: Woensdags van 10-2 uur. Ingezonden Mededeeling. DUITSCHLAND. HET CONFLICT IN DE DUITSCHE METAALINDUSTRIE. De uitsluiting in het Roergebied bij de Noordwestelijke groep van de vereeni- ging van Duitsche ijzer- en staalindustri- eelen is vrijwel algemeen. Slechts drie on dernemingen houden hun personeel aan het werk. Twee daarvan zijn niet bij de groep aangesloten, de derde heeft dispen satie gekregen van den werkgeversbond, omdat het op gang houden van dit bedrijf een „levenskwestie" is. Tezamen werken bij deze ondernemingen ongeveer 1100 tot 1200 arbeiders, dus slechts een gering deel der arbeiders die door de uitsluiting zijn getroffen. Een spoedige belegging van het conflict? De Vossische Ztg. verneemt, dat er on derhandelingen tusschen de patroons en de vakbonden gaande zijn, om het conflict uit de wereld te helpen. De zegsman van het blad acht het mogelijk, dat het tot een schikking komt nog vóór het arbeids gerecht zich over de rechtmatigheid van de uitsluiting heeft uitgesproken. Uit Bochum werd Zondag aan de „TeLp gemeld: Naar allen schijn is in het metaaloon- flict een beslissende wending te wachten. De rijksminister van Arbeid en die van Eoonomische Zaken overwegen het onder, nemen van bemiddelingspogingen op basis van een nieuwe regeling. Men zal n.L trachten bedde partijen ertoe te brengen, vervroegde onderhandelingen omtrent den arbeidstijd te voeren voor de totstand brenging van een nieuw contract voor den duur van een jaar. In geval een vrijwil lig aoooord tusschen beide partijen niet kan worden bereikt, zal een.' arbitrale uit spraak geveld worden, waaraan beide par tijen zich bjj voorbaat onderwerpen. De in deze uitspraak te vervatten regeling zou den werkgevers zeker equivalent voor een zwaarderen loondruk kunnen bieden. In ieder geval zal de regeering probee- ren, vóór de beslissing van het arbeids gerecht over de vraag van de geldigheid der eerste arbitrale uitspraak een com promisactie te beginnen. Op een vergadering van dén Christel ij- kern metaalbewerkersbond werd medege deeld, dat 16.000 arbeiders in het district niet zijn uitgesloten. Deze hebben met hun werkgevers langs minnelijken weg op de basis van de bindend verklaarde arbitrale uitspraak een regeling getroffen. Berlijn, 5 Nov. De „Vorwfirts" ver neemt uit Bochum: Alles wijst eropi, dat de strijd in de ijzer- industrie in de komiende dagen in het teeken zal staan van voorbereiding van een door derden ingeleide bemiddelingsaotie. Naar verluidt, staat het rijksarbeidsministerie evenals het rijksministeri© van economi sche aangelegenheden in nauwe voeling met de leiders uit vakvereenigings- en werkge verskringen. Hiernevens moeten bespre kingen gevoerd worden tusschen leiders uit vakvereenigingekringem van het Cen trum zoowel als van industrieelen. FEUILLETON Uit het Engelsch door HAROLD BINDLOSS. 24) Bijna een minuut lang staarde Coloned Barrington hem ongeloovig aan, toen schudde hij het hoofd. „Je kunt doen, zooals je wilt", zeide hij langzaam. „Maar je moet me goed begrijpen, voor Weeding op zichzelf voel ik niets, maar ik geloof dat we ons streng moeten vasthouden nan wat de oonventle nu eenmaal voorschrijft, willen we niet in de gewoonten van het Westersche barbarendom vervallen. En als de eerste stoot eenmaal gegeven is. Dane onthield zich van verder doorgaan over dit onderwerp; hij1 was een van de weinig, 0 verstandige mensoliönj die weten te zwijgen, wanneer het doel van het ge sprek bereikt is maar dien avond zat hij uit zijn hoekje zijn chef bezorgd gade te slaan. Opvallend stil en met een ern stig gezicht zat de Colonel naast den groo- ten, open haard. Te trotsch om van de concessie, gedaan aan zijn gasten, zelf ge bruik te maken, was hij, zooals gewoon lijk bij een dergelijke gelegenheid, con ventioneel gekleed. Zijn lanke, kaars- rechte figuur kwam goed uit in de smo king, waarvan de gladde, zwarte stof, al was 't dan van een snit, die aan de mode van jaren geleden denken deed, hem om 't lichaam gegoten zat. Dicht bij de deur, ln druk gesprek met een paar gemoeder JOp welken grondslag de .bevoegde Ber- iijnsche autoriteiten: hun beinlddehngsactie denken te voeren, staat nog niet vast. HET PROCES-BERGMANN. De elschen. De officier van justitie te Berlijn heeft Maandagmorgen tegen Bergmann wegens bedrog en oplichting op groote schaal 31/» jaar tuchthuis, 50.000 mark boete en 10 jaar verlies van burgerrechten geëischl Tegen den gewezen officier van justitie Jacoby, eveneens wegens bedrog en indirecte mede plichtigheid aan Bergmaand bedriegerijen, een jaar gevangenisstraf, 10.000 mark boete en 3 jaar verlies van burgerrechten; tegen het echtpaar Wustroff, Krautz en Schmidt, die allen 'bedrijfsleiders bijl Berg mann waren en van de oplichtingen of val- sclie boekingen wisten, eischte de officier verschillende straffen van 2 maanden .tot een jaar en boeten van 2 tot 3 duizend mark. KEIZER WILHELM'S TROONS AFSTAND. Een nog onbekend document alt de laatste dagen van het Kelzerrfjk. Een onderhond van dr. Vogel, den hof predikant, met den Keizer voor diens vertrek naar Nederland. De „N. R. Crt." publiceert in een cor respondentie uit Berlijn het verslag van een gesprek, dat dr. Vogel, de bekende hofpredikant (die ook het tweede huwe lijk des keizers met prinses Hermine te Doorn heeft ingezegend) den 3en Novem ber 1918, dus slechts enkele dagen vóór het vertrek van den Keizer naar ons land, met Wilhelm II heeft gehad. In dit ge sprek bleek dat de keizer niet het minste inzicht had in den ernst van den toestand, en zich in allerlei bijkomstige quaesties verdiepte, die op dat oogenblik van geen beteekenis waren. Wij veroorloven ons een en ander aan het merkwaardige document te ontleenen: Ingezonden Mededeeling. Wij Breien de Aller Fijnste Wollen K ousen „Ik denk er niet aan om af te treden". Ingezonden Mededeeling. De venijnige sieken van Spit in den TUg „Geen goud zoo goed" „Wanneer mfl ook maar het ge ringste overkomt schrijf ik het antwoord met machinegeweren op het asfalt, ook al zon lk mijn eigen palels mee neerschieten" Ingezonden Mededeeling, lijke, Stevige vrouwen van dó verst-afge legen boerderijen, stond zijn zuster, eeu eenvoudige ariiStoorgtische vera|chJjnlng met haar zacht gezicht en mooi-zilverwit haar; zijn nichtje zat met een paar andere jonge meisjes aan de groote tafel foto's te bekijken. Uit piëteit voor zijn gevoe lens was ook zij in 't zwart gekleed en bij wijze van gulden middenweg tusschen haar wensohen en de zijne, was de japon van dof-zwarte zijde gedrapeerd op d schouders bljeengevat, waardoor de blanke hals en armen onbedekt bleven. Haar eenigo sieraad was een snoer pa rels, glanzing van wit op 't satjjnlge ivoor van haar hals meer zou ook overbodig geweest zijn. Maud Barrington hadi het spreekwoord olijk knappe uiterlijk van d'e Courthorne's geëerfd, terwijl de Barrlng- ton's, de familie van haar vader, om haar aristocratisch voorkomen bekend geweest was. Aan den vleugel ln den hoek eenen van de kamer zat een jong meisje met een hooge scherpe stem oen liedje te zingon. Schuin achter haar zat 'n jonge Engelschman met jaloersohe blikken naar een begunstigden mededinger te kijken, die met groot ver toon van hoffelijkheid! de bladen voor haar omsloeg. In groepjes van drie of vier door de kamer verspreid zaten de andere gasten, bijna alle jonge mannen met door de zon verbrande gezichten en gekleed! In schilderachtig geborduurde tuniek of korte fluweelen jasjes, te wach ten tot het diner, dat op dagen als deze het gewone Sllverdalesche avondeten ver ving, opgediend! zou zijn. Het waren voor het meerendeel graanboeren, die er hun dagelijks werk van maakten, om de rootst mogelijke dosis amusement met kleinst mogelijke dosis werk te oom- bineeren en die zich dientengevolge voor het grootste deel tenminste een te hoogen dunk van zichzelf en een steeds kleiner wordend Baldo op de bank ver worven hadden. Na een minuut of tien stond' Dane op en liep de kamer dwars door naar de plaats, waar Colonel Barrington zat. „U bent stil vanavond!, air, en u kijkt zoo ernstig^" zeide hij, terwijl hij naast zijn chef ging zitten. Barrington knikte; als de ©enige, die hem nu en dan de waarheid zeide, mocht hij Dane graag. „Ik word oud, dat Is de quaestie", gaf hij ten antwoord; na een oogenblik zwijgen, ging hij, oogenschijn- Hjk zonder ©enigen samenhang, voort: „De tarwe la weer acht cent naar beneden en 't geld wordt eiken dag duurder". Dane knikte nadenkend; toon, bij 't zien van/ dien bezorgden blik van zijn chef naar het jonge meisje aan de groote tafel, zeide hij: „Ik bon bang, dat we een moeilijken tijd voor den boeg hebben". „Waar we wel weer doorheen zullen komen, evenals alle andere koeren", ant woordde de Colonel. „Maar toch dezen keer voel ik me.moedeloos komen er zoo nu en dan gedachten bij me op, dat we er. nu, beter voorgestaan zouden hebben, ais we gedurende de voorspoedi ge jaren wat harder gewerkt hadden. Ik zou kunnen wenschen, dat er op die schouders van hen die na mij zullen komen, oudere en wijzere hoofden ston den". Juist op dat oogenblik keek Maud Bar rington hun kant uit, en Dane, die zijn chef nog nooit zoo had hooren spreken en die naar de oorzaak van zijn stemming 1 sleohts gissen kon, was verwonderd over die plotselinge verandering ln den man naast hem: het bezorgde gezicht van zoo even stond opeens weer opgewekt Maar de aandacht van het meisje werd onmid dellijk weer afgeleid door ©en van de jon gens hij den vleugel, die een liedje over honden en paarden aanhief, een onbe langrijk dlngske, waarbij alleen de flin ke, jonge stom de moeit© van 't luisteren waard was. „De moed, d'e geestdrift is er wel, me neer", zeilde Dane. „Ja, natuurlijk, daarvoor zijn t jon gens", antwoordde Barrington. „Maar er is nog iets meer noodig. Goddank is geld bij hen niet de hoofdzaak, maar onder schatten van de waarde ervan is evenmin goed; ik ben bang, dat ik ze alleen ge leerd heb, beschaafde menischen, „heeren" te zijn". „Dat Is al heel veel', sir", antwoordde Dane rustig. „Ja, maar toch „een heer", in de engste beteekenis van 't woord', is een on bruikbaar iemand in 't prairieleven en 't is te laat, om weer opnieuw te begin nen. Uit den aard; der zaak kan ik niet altijd hiler blijven, er komt een tijd, waar op ik 't werk zal moeten neerleggen; daarom voel ik nu 't gemis aan den ge- schikten opvolger, dien ze, uit hoofde van zijn verwantschap met mjj en de mijnen, als iets vanzelfsprekends zouden volgen". Dane staarde nadenkend in het vuur. „Als u 't niet een te groote vrijpostigheid van me vindt", polste hij.„Acht u dien geen, dip ervoor Jm aanmerking komen zou, absoluut ongeschikt?" „Ja", antwoordde Barrington rustig, „Oourthorne heeft niet één karakter eigenschap, die 't vele andere goed zou maken". Een paar minuten lang zwegen belden; Prikkelbaarheid toen werd er plotseling op de deur ge klopt en een oogenblik later versoheen er ©en vreemdsoortig gezicht ln de prai rie een keurig Engelsch kamermeisje ln de deuropening. „Mr. Oourthorne, Miss Barrington", zeide ze. Hoe conservatief Silverdale ook was, de gewoonte van 't Westen, om nooit, onder geen beding, een gast te laten wachten, had het toch overgenomen; de muziek hield plotseling op, met 't gevolg, dat er een spannende stilte heerschte, toen de aangekondigde gast in de deuropening versoheen. Hij was gekleed' in een nauw- aanslultende tuniek van Zweedsch leer, een kleedlngstuk in dat deel van Canada ln zwang, en nadat hij even, om zijn oogen aan 't licht te doen gewennen, op den drempel was blijven staan, kwam hij rus tig, zonder ©enige verlegenheid, maar ook zonder te groote vrijmoedigheid, de kamer ln. De aanwezigen zagen een jon gen man met een gebruind gezicht en op vallend rustige, grijze oogen; het volgen de oogenblik waren aller oogen echter op Miss Barrington gericht, die opgestaan was om hem te ontvangen. Mager en ten ger in haar zwarte japon met oude kant aan hals en mouwen, maar toch met een zekere waardigheid in de houding van het kleine hoofd met zijn bekroning van fijn, zilverwit haar, stond ze haar gast af te wachten. Elk oogenblik kwam er meer spanning ln de stilte, die door geen enkel geluld onderbroken werd.; ieder der aan wezigen voeldie, dat er voor dq toekomst veel van de eerste woorden van den gast en de wijze van zjjn ontvangst zou afhan gen. (Wordt vervolgd). 'K. m?ss heldersche courant Lloht op voor Auto's en Fietsen: BUITENLAND. Consult kosteloos met voorkennis van don hulsarts. SS ALTIJD GOEDKOOPER Den 3en November 1918 aldus vertelt dr. Vogel hield ik voor de laatste maal een veld- godsdienstoefening, waarbij de keizer tegenwoor dig was. Onmiddellijk na den dienst onderhield de keizer zich langer dan een uur met mij en ik heb dit historische gesprek zoo nauwkeurig mo gelijk opgeteakend. De keizer zeide: Dat was goed bedacht van u, over den 75sten Psalm te prediken; dat was steeds mijn lievelingspsalm, ik heb er mij gerui- men tijd mee bezig gehóuden; met dezen en met den 118. psalm; dat was de psalm van Lu- ther, dat is ook mijn psalm. Ja, 't is werkelijk wonderbaarlijk, hoe de menschen 5000 jaar ge leden precies hetzelfde doorgemaakt hebben ais wij thans. Ik heb ook heel wat doorgemaakt, u heeft er reeds over gehoord? Eergisteren was Drews bij mij, om tnij in op dracht van de regeering, van deze zoogenaamde zeer netjes voor U aan. JAAP SNOR. Voor nieuw werk zijn wij nummer één. Tel. 251. regeering I niets minder dan mijn efstand voor te stellen! Ik heb hem eerst laten uitpraten en toen heb ik den man voor mijn rekening ge nomen, hem aangekeken zool en tot hem ge zegd: „Wat? U als Pruisisch ambtenaar en on derdaan, u, die dien eed van trouw aan u/w koning hebt gezworen, u waagt (het, met zulk een voor stel tot mij te komen?" U had moeten zien hoe de iman opeens ver- anderdel Dat had hij niet verwacht 1 Een diepe buiging maakte hij al dadel^J*- voor tnij. „Maar goed< dan", zeide ik, het zij 1. Hoe stelt ge u den loop der verdere dingen voor? U bent staats ambtenaar, u behoort het dus te weten en de si tuatie te overzien. Hoe stelt u zich de zaak voor? Wat gaat er gebeuren? Mijn zoons hebben mij op handslag beloofd, dat geen van hen mijn plaats zal innemen. Met mij treedt dus het gansche Huis Hohenzollern af". U had zijn schrik moeten zien! Dat had hij natuurlijk ook al niet verwacht, hij niet en de heele regeering te Berlijn evenmin. En wie zal dan het regentschap over het twaalfjarige kind, voor mijn kleinzoon overnemen? Uit München heb ik reeds bericht ontvangen, die denken er niet aan, hem als zooiets te erkennen. Dus wat gaat er gebeuren? Chaos 1 antwoordde Drews en maakte opnieuw een buiging. Ziet u, men behoeft zulke diwaasheden slechts te vragen, al door te vragen dan wordt hun kortzichtigheid en verwarring duidelijk. „Welnu, goed' dan zeide ik nu zal ik zeg gen, hoe deze chaos er dan verder uit zal zien: dus treed ik af, ik en mijn heele Huis. Onmiddel lijk storten daarmede alle andere dynastieën in een. Het leger heeft geen opperbevelhebber, het front stort ineen, komt over den Rijn terug. De deserteurs gaan samenrotten, moorden, plunde ren ed de vijanden helpen daarbij mee. De getrou wen gaan misschien naar Berlijn en zetten de re geering, -die daar niet tegen op kan, eenvoudig af. En daarom: Ik denk er niet aan, om af te treden I De koning van Pruisen mag Duitschland niet in den steek laten. Op zulk een oogenblik minder dan ooit. Ik denk er niet over, om den troon te verlaten terwille van een paar honderd joden, terwille van tienduizend arbeiders. Dat kunt gij zeggen aan uwe heeren te Berlijn 1" Toen Drews nu wilde heengaan zoo ver volgde de Keizer zeide ik: „wacht nog even, de generaal-veldmaarschalk en de generaal-fcwar- tiermeester willen u ook nog spreken". Daarop heeft Hindenburg met hem gesproken, maar dui delijk hetzelfde gezegd als ik. En daarna Gröner, Gröner is een Wurtemberger, dus een Zuid-Duit- scher, geen Pruis. Een kleine, gemoedelijke man ik werk sedert 't 'begin van den oorlog met hem samen en zulks met genoegen. Hij rookt zijn sigaartje, heeft steeds een glimlach om zijn lippen. Wat zal ik u zeggen? Hij brulde tegen Drews als een beer, hij bulderde, deze kleine, vriendelijke man, zoodat mijn gevolg achter in het park alles gehoord moet hebben. Toen hij 1 daarop verdween, Drews, heel en al verlegen, heb ik hem Doehrings preek meegegeven, die thans in duizenden exmplaren verspreid wordt, voor 1 hemzelf een exemplaar, dan nog een voor den rijkskanselier. „Daar, neem dat met u mee dat kunnen de heeren bestudeeren, daarin kunnen ze nalezen over Duitsche trouw". Laat ik nu geregeerd hebben, zooals ik wil, aldus de Keizer dat laat ik in 't midden, goed of slecht, daarvan nu eens geheel afgezien, het meeste zal natuurlijk wel slecht zijn geweest. Maar ik ben dan toch zestig jaar oud geworden en ik zit dertig jaar op den troon. Eén ding zal men mij moeten toegeven: de ervaring staat mij ter zijde, meer dan wie ook. Wie zal in vredes naam mijn plaats innemen? Wellicht die fameuse Max van Baden? De man, die op regentschap of presidentschap speculeert? Hij weet klaar blijkelijk niet, dat hij de eerste zal zijn, die door zijn eigen regeering wordt weggejaagd. Nu zit ten ze met elkaar te Berlijn en beraadslagen, be raadslagen. En raken er de kluts bij kwijt. Nie mand weet, wat hij eigenlijk wil. Natuurlijk zijn er ook verstandige mannen onder. Daar is b.v. David, een voortreffelijke overvallen U onverwachts. Grijp dadelijk naar Akker'» KJoosterbal- sem, welke tot diep ln de weefsels doordringt, de pijn stilt, ophoo- pende ziektestoffen doet verdwij nen, snel en grondig verlicht. kerel, geen jood, hij denkt er niet aan. Een predi- kantszoon, bij een superintendent grootgebracht, vol van verbroedering, vol cosmopolitische ideeën maar een schrandere kop. Dan nog Giesbert, de leider der katholieke arbeidersver- eenigingen voor zulke mannen kan men alleen maar dankbaar wezen maar al die anderen. Vooraan Max van Baden! Ik heb het laatst met hen gesproken, elk woord had ik eerst overlegd, overwogen, afgewogen. En hun den heelen toestand weergegeven. Ik wilde toen, dat mijn toespraak gedrukt zou worden als een oproep aan het Volk neen, dat gebeurde niet. Het bleek niet mogelijk tot op den huidigen dag. Welnu, we zullen zien, hoe alles loopt Het was steeds mijn principe: Afwaohten! Kalm eerst den dingen hun loop laten. Gelijk de Heer in de gelijkenis tusschen kaf en koren zegt: Laat beide naast elkander wassen. Ook nu moet alles zijn gang gaan. Dan kan het volk pas zien waar het aan toe is. Ik begrijp die stemming opper best. Het was alles zoo mooi in elkaar gezet Heel België, Noord-Frankrijk, enz. De groot industrie had ook reeds op ik-weet-niet-boeveel beslag gelegd. En nu loopt alles ineens geheel anders. En nu schelden ze alsof ik daar de schuld van benl Stel u voor: de groot-industrie in het Rijnland is door mij groot gebracht, van den weefstoel af aan, en zij is 't, die thans met de entente onderhandelt Liever een goede vrede zonder mij, dan een minder goede met mijl Thans willen ze, dat ik Mar Berlijn kom. Zes weken heb ik er gezeten, volkomen doelloos. Ik heb getelefoneerd met Max van Baden: Wat moet ik beginnen? Bij al de nota's, welke jullie verzendt word ik niet eens meer gevraagd, gaat alles aan mij voorbij. Drie kwartier heb ik ge telefoneerd, ja, ik moest dan maar ln Berlijn blijven. Maar ik daoht er niet over. Als hoogste bevelhebber behoor ik hier bij mijn leger en ik zal ook heden weer naar 't front gaan. Dat ergert ze natuurlijk, daar ze zonder het leger niets kunnen beginnen. Linsingen is te Berlijn met trouwe troepen en net eender zijn de andere groote steden bezet. Wij sturen er nog meer komt vaak voort uit slechte spijsvertering, Alle spijsverterings- stoornissen moeten spoedig zwichten voor Foster's Maagpillen, het laxeermiddel bi) uitnemendheid. Foster's Maagpillen Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 1