Uitzending van DB, TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS GEMENGD NIEUWS oevr. de Boer, en van 't balkon al werden i bloemen voor haar voeten geworpen. Verrast zag ze op en dankte.... Toen VAN DONDERDAG 8 NOVEMBER 1928 Xe» 1? poorten van den muzentempel wijd open- gezet om het publiek toe te laten. Bij stroomen ging het naar binnen. Intusschen had in den foyer de ont vangst plaats door het Comité en de voor stelling. Doordat het al tamelijk laat was en, zooals we boven zeiden, de actrice zich nog heelemaal verkleeden enzoo- voort moest, was haar verblijf hier slechts kort, zoodat de heer Verstegen als waar nemend burgemeester slechts enkele woorden van welkom kon zeggen en zijn dank namens het comité uitdrukte, dat mevrouw De Boer wel naar den Helder heeft willen komen. In de zaal was een versiering van pal men aangebracht en eenige emblemen, terwijl voor deze gelegenheid het Casino orkest versterkt was met den heer Luc. van den .Bogaerde, wiens medewerking met zijn koper-instrument het feestelijk effect zeer verhoogde. Na afloop van de voorstelling had de huldiging plaats. Wij willen eerst nog iets zeggen over de voorstelling zelve. Ingezonden Mededes&ig. Onze plaatsgenoot de heer J. Burger slaagde te 's Gravenhage voor het voor- loopig Machinisten-diploma. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer H. L. E. Ouwerkerk, theol. Candidaat, heeft een beroep ontvangen naar de Herst. Evang. Luth. gem. te Stadskanaal. GEWETENSGELD. Sedert de laatste opgave in dit blad zijn de navolgende bedragen als gewetens- geld gestort bij den Inspecteur der be lastingen te Den Helder, te weten: 800.— onder letters K. O., 300.- o. 1._S. Z„ 1000.— o. 1. S. A.. 875.88 o. 1. K. B., 480.— o. 1. G. E., f 5152.80 o 8. I., 1000.- o. 1. O. O., 2000.- o. 1. W. P., 200.— o. L B. Q., 1000.— o. 1, V. R. HET VERTREK VAN BURGEMEESTER HOUWING. Maandagavond speciale raads vergadering. In ons vorig nummer is opgenomen de agenda voor de speciale raadsvergade ring, welke a.s. Maandag gehouden wordt naar aanleiding van het vertrek van Burgemeester Houwing. Deze verga dering, uitgeschreven als een gewone raadsvergadering, is openbaar en dus voor ieder toegankelijk. Zij vangt aan te 8 uur. Vrijdagavond afscheid van diverse vereenlglngen. Morgenavond zullen de verschillende plaatselijke vereenigingen, in totaal ruim 80, afscheid nemen van den burgemees ter, die hun tijdens zijn bewind steeds zoo'n goed hart heeft toegedragen. De ver schillende bestuursleden met hunne da mes zullen daartoe in Casino aanwezig zijn om 8 uur. Te half acht vertrekt de muziek van de werf om den burgemeester in een tweetal auto's van zijn woning af te halen. Met de muziek voorop gaat de tocht langs Hoofdgracht, Weststraat, Spoorstraat, Koningstraat en Kanaalweg naar Casino, waar hij wordt opgewacht door het tweede muziekcorps. In Casino is het „Stedelijk" ter opluistering. Zaterdagavond de dames deputatie op het Raadhuis. Het Dames-comité, dat'zich, op initia tief van het oud-raadslid mevrouw G. H. A. van der Hulst—Heeroma, heeft ge vormd om den Burgemeester namens de Heldersche vrouwen te huldigen, komt Zaterdagavond 8 uur ten raadhuize bijeen. Tevens zullen bij die gelegenheid het Ste delijk Muziekcorps alsmede het politie corps tegenwoordig zijn. EERE-AVOND MEVROUW DE BOER— VAN RIJK. Co Balfoort beweerde, dat het „vreeselijk aardig" was, zooals mevrouw de Boer door het Heldersche publiek ontvangen werd. En Hesje Rijken-van Rijk, de dochter der jubilaresse, meende, dat „moe vreeselijk zenuwachtig zou zijn". Nu, daarin had de dochter geen ongelijk; mevrouw de Boer was, bij haar binnenkomen, nerveus. Ze hadden haar wat laat gehaald, weet-u, en dan nog heelemaal verkleeden en schminken: ze had blijkbaar geen rust voor ze goed en wel op de planken stond. En eenmaal op de planken: wat was deze 75-jarige nog kwiek en pittig! Welk een krachtig spel nog, welk een vitaliteit. Hoe vlug bewoog ze zich over het tooneel, hoe energiek waren haar gebaren! Maar wij loopen op de zaak vooruit en moeten weer van voren af aan beginnen. Het begin dan was alleraardigst: een groote menschenmassa voor Casino, in afwachting van de dingen, die komen zouden De dames en heeren artisten van Het Schouwtooneel" zelf met den neus vooraan: ze vonden het maar wat leuk, dat aan hun kunstzuster zulke eer bewezen werd. Want de musici van het „Stedelijk" sotnden kranig opgesteld op den Kanaalweg, vol verlangen hem van katoen te geven. In den foyer was het geheele comité van ontvangst aanwezig: de waarnemende burgemeester, de heer Verstegen had een vers heelemaal uit z n hoofd geleerd, dat hij straks.niet declameerde. Jammer! we weten allen, hoe aardig de heer Verstegen verzen declameert (O kwijnende alarmisten, nietwaar? u herinnert het algemeene beschouwingen?) Ere lang duurde het v Tegen half acht hoorde men de trommen van het „Fanfarecorps" en even later kwamen de witpetten met de fakkelsi en de blinkende instrumenten uit het duister van den avond tevoorschijn. Toen duurde het ook niet lang of het teere, frêle figuurtje stapte uit de groote auto. En toen liet Fanfarecorps zijn laatste klanken in de avondlucht had geworpen, barstte uit de duizenden kelen van het rondom staande publiek het „hoera" los. Zoo huldigt Den Helder een geliefde actrice, zoo danken wij een teer, fijn oud dametje voor de vele, vele genotvolle uren, die zij De voorstelling. Het tooneelstuk „Moeder" is geschre ven door Cor Hermus, een man van het vak, en dus een, die de techniek van het tooneel kent. Daardoor bezit het stuk dan ook alle eigenschappen van een buiten gewoon sterk speelstuk. Het doet in menig' opzicht aan Heyermans denken, en dit is, meenen wij, de grootste lof, die men een schrijver kan brengen, omdat tot nu toe Heyermans onovertroffen is als tooneel- schrijver. Al dadelijk het eerste tooneel geeft sterke dramatische accenten: de sterfkamer met den geestelijke, die zoo juist de laatste sacramenten heeft toege diend, de huilende en hysterische vrou wen, het was naturalistische kunst van sterke bewogenheid. Er is, in den loop van het stuk, hier en daar een kleine in zinking, maar daarentegen is in het ge heele derde bedrijf een buitengewoon sterke stijging, die tot het einde toe den toehoorder in spanning houdt. De oplos- de sing is misschien ietwat conventioneel, doch kan zeer goed voldoen. Bovendien zijn de karakters der handelende personen weloverwogen en met veel kennis van za ken ontworpen en uitgewerkt. Een sterke en aantrekkelijke rol is die van den half- idioten knecht Domien, waarvan Jac. de Haas een uitmuntende uitbeelding gaf. Trouwens, van het spel, dat deze artisten gaven, kan in het algemeen niet anders dan met den grootsten lof worden ge sproken; het stuk vereischt een bezetting van uitsluitend eerste kracht-spelers, daar er veel stil spel in voorkomt, dat in elkander grijpt. Om een muzikale uitdruk king te gebruiken: het moet legato wor den gespeeld. Dat dit door het Schouw tooneel geschiedde is de oorzaak, dat we een gave en vlotte vertooning kregen, me vele mooie momenten van aangrijpend sterk geaccentueerd! (spel. Mevrouw de Boer vervulde er de rol in van de Moeder, de door het noodlot geslagene, die den schijn op zich laadt van harteloosheid en liefdeloosheid jegens haar kinderen, maar wier sterke liefde juist oorzaak is van haar leed. De drie dames, Hesje Rijken- de Rijk, Sophie de Vriesde Boer van Rijk en Rolien Numan als schoondochters en aanstaande schoondochter, gaven mooi, natuurlijk en spontaan spel. Jettie Kremer als Jaantje, de dienstbode had een kleiner, bescheidener rol. De man nenrollen waren in handen van Sam de Vries eerst als stervende boer (le bedrijf), later als Dirk Schepens, de inhalige geld schieter, die een rol van beteekenis heeft in dit stuk. Terwijl de beide zoons werden vertolkt door Co Balfoort en Carel Rijken. Hun rol gaf voor geaccentueerd spel slechts af en toe gelegenheid. Verder was er Hein Harms als pastoor, terwijl als ge zegd, Jac. de Haas van de rol van Domien den knecht een gave en sterke creatie maakte. De huldiging. TELEFOON 55. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII) f 2.per Diner. Bezorgloon f 0.15. Geaft Uwe TR0UW-DINERS In onze gezellig Ingerichte Eetzalen. u uit de wachten niet. Onmiddellijk na het vallen van het doek aan het eind van het derde bedrijf had de huldiging plaats. Het was wederom de heer Verstegen, die hierbij en als waarnemend burgemeester, en als voor zitter van het huldigingcomité het woord voerde. Na mevrouw de Boer te hebben dank gebracht voor haar komst naar den Helder, releveerde hij het lange en rijke leven dezer actrice, dat zij voor het over- groote deel aan het volk heeft gegeven. In den tegenwoordigen tijd is helaas het tooneel voor een belangrijk deel door de radio overvleugeld. Maar nimmer zal de radio erin slagen dat, wat mevrouw De Boer ons geeft, te vervangen. Dankbaar zijn wij u voor uw komen, en toen wij daarvan hoorden, hebben wij eenige men- schen aangezocht voor een comité ter hul diging. Wij doen dat slechts zeer eenvou dig, met deze simpele bloemenmand, maar het is het symbool van onze groote waar deering. De heer L. B. M. Polak biedt namens de familie Polak zijn hulde aan. Mogen wij u nog langen tijd en dikwerf in Casino zien optreden! Het meest leeft u in onze gedachten als Kniertje, en als Kniertje zijt gij ons dan ook onvergetelijk gewor den. Mogen wij u door middel van een verjongde Kniertje een bewijs geven van onze hulde en onze dankbaarheid? vraagt spr. en op een wenk komt deze jeugdige Kniertje, genaamd Hetty Polak, met bloemen voor de jubilaresse aandragen. Mevrouw De Boer sprak een kort woord van dank. Dank aan het comité voor alle moeite, die het zich gegeven heeft, dank ook aan het Heldersche publiek voor de „lieve, lieve ontvangst" en alle hulde. Tenslotte bracht de heer Van Loo dank namens het comité aan het publiek voor hem voor zijn bereidwilligheid om onze geliefde actrice gastvrijheid in zijn huis te verleenen. Ook brengt spr. dank aan het comité, aan de heeren musici, aan de pers, kortom aan allen, die op eenige wijze medewerkten aan het welslagen van den avond. Daarmede was, alsmede met de noodige fanfares, die op de toespraken volgden, deze huldiging afgeloopen en behoorde het bezoek van mevrouw De Boer weder tot het verleden. EERSTE MARINE-CONCERT. De marineooncerten, we zeiden het reeds, vangen ditmaal laat aan. Wellicht is dit mede een der oorzaken van het meer dan gewone bezoek, waarin het eerste oonoert zioh verheugen mocht. Want zoowel het baloon als de benedenzaal telden vele be zoekers, die ten zeerste genoten van het gebodene. Het programma was met zorg samengesteld; het eerste gedeelte was ge wijd aan Mozart, van wien we de zonnige ouverture „die Entführung aus dein Serail" kregen, gevolgd door de symphonie No. 89 (es-d'ur). Vooral het allegro van het eerste deel was prachtig in rhythme en tempo; het was een genot ernaar te luisteren. Het bekoorlijke, welbekende menuet ondervond de nadeelen van een op sommige instru menten wat onvoldoende bezetting. De we dergave van het geheel liet overigens niet te wenschen over, al had men enkele her halingen gerust kunnen schrappen. Deze symphonie was nog nimmer door het staf- muziekkorps uitgevoerd. De suite van Hal vorsen daarentegen ls een oude bekende; de zeer 'bekoorlijke mu ziek vond bij het talrijke publiek een goed onthaal. In het nu volgend nummer, Walzer- rondo, fluit-solo van W. Popp, was de weergave op de bekoorlijke fluit door een der jongste leden van het oorps, den heer Donker (jong wat de toetreding betreft) aanleiding tot een uitbundige, hartelijke ovatie van het publiek voor dé zuivere en technisch-goede vertolking, die ervan gege ven werd. Met een fantasie op Massenet's „Hérodiade" werd het programma besloten: aantrekkelijke muziek van een eigen, apart karakter. HULDIGING SJEF VAN DONGEN OP MAANDAG 12 NOV. IN CASINO. De heer L. Grunwald schrijft ons: Sjef van Dongen wacht ongetwijfeld1 een hartelijke ontvangst, Om kwart over zies arriveert Sjef in Jutterstad. In' dé wacht kamer 2e klasse zal behoudens goedkeuring van de directie der Ned. Spoorwegen het comité den jongen Poolreiziger ontvangen. Nadat de aanwezigen aan Sjef zijn voor gesteld, zal de heer Verstegen als voorzitter van het comité hem toespreken. Om circa half acht wordt de stoet opge steld bij „BeHevue". Een of meer muziek korpsen met fakkellicht zullen de auto's, waarin Sjef, een aantal oude Blauwe Zee ridders, comitéleden, enz., zijn gezeten, be geleiden naar „Casino". Vermoedelijke routeKeizerstraat, Weststraat, Spoor straat, Koningstraat, Kanaalweg. In „Casino" houdt Sjef ziijln zeer interes sante lezing, terwijl de heer Maas zich dis ponibel stelde om de lichtbeelden te pro jecteer en. Na afloop begint dé huldiging, waaraan o. a. het gemeentebestuur en vele andere corporaties zullen deelnemen. Bereids kwa men imededeelingen ter tafel, heel aardige momenten zal die huldiging geven. Het Stedelijk Muziekkorps verklaarde zich be reid de entre-aote muziek op 't tooneel ten gehoore te brengen. Ook' dit zal zeker niet nalaten de animo en stemming 'te verhoo- gen. Bedriegen wij' ons niet, dat zal dé stad dér vele helden Sjef van Dongen enthou siast ontvangen. Corporaties, die nog aan de huldiging wenschen deel te nemen, kunnen zich als nog opgeven aan het adres van den heer L. Bandsma. Het Comité is als volgt samengesteld1: De Edelachtb. heer Burgemeester W. Houwing en Z. Exc. de schout-bij-nacht Quant, eereleden; A. G. A. Verstegen, voorzitter; L. BandSma, secretaris; Levy Grunwald, penningmeester; C. W. Grata- ma, H. van Zweden, Th. P. Stam, K. V een stra, president Senaat Adelborsten K. M., W. F. la Lau, M. A. Kolster, H. J. Bol- dingh, L. Wiersma, J. van Dok, J. Kamman, C. Bot, Bernh. Meijer, H. J. P. Egner, L. van Loo, P. H. L. Maas, H. van Willi gen, M. M. Polak, J. Fijting van Walsem, Dr. H. Schürmanni, A. M. Engelmann, J. Bruin, O. C. Mahieu, J. W. van Teectoe- leriburg, J. Geus, Joh. Bakker, S. Jaring. EERSTE ABONNEMENTS VOORSTELLING. nige houdt. Maar de oude vrijster bewijst hem niet alleen, dat zij niet krankzinnig is, maar ook, dat zij volkomen op die hoogte is van zijn leven en van zijn be narde omstandigheden, waarin hij zioh bevindt. Door haar vindingrijkhid en ook alweer met behulp van de telefoon redt zij Albert uit zijn moeilijkheden en maakt hem, die op den rand van dien afgrond stond!, tot een gelukkig man. Hét Volk schreef van dit blijspel: „Een oase in de blijspelwoestijn een Frasch blijspel zonder één onvertogen woord, zonder één slaapkamerscène, geestig en gezond. Het succes van de avond en dat was zeer groot was te dlanken aan den schrijver, wiens speelsohe fantasie de kostelijkste situaties schiep, en direct naast hem aan Vera Bondam, de telefo niste. Goede vertolksters van komische rollen zijn zeldzaam: Vera Bondam heeft van de betachljjke telefoonjuffrouw een schitterende creatie gemaakt, haar spel bracht verheugenis en ontroering." Cees Laseur vervult de rol van Albert. Wij verwijzen verder naar dé adverten tie betreffende dé plaatsbespreking. Deze geschiedt op dezelfde wijze als in het vorig seizoen, n.1. groepsgewijze. Behalve voor abonné's, zijn voor niet-abonné's plaatsen beschikbaar 2.40, alles inbe grepen. SCHIETOEFENINGEN MET LUCHTDOELGESCHUT. Blijkens een bericht aan luchtvarenden' zullen van 12 tot en met 24 November, Zondag 18 November uitgezonderd, schiet oefeningen nabij het fort Kijkduin te Huisduinen worden gehouden met lucht doelgeschut, op uren, welke worden be paald naar omstandigheden en niet van te voren kunnen worden opgegeven. Plaats en opstelling van het geschut: nabij het verdedigingswerk Kijkduin te Huisduinen. Er wordt geschoten tot een afstand van 10 K.M. van de vurende batterij en tot een hoogte van 6000 M. Grenzen van den sector: N.-grens: Huisduinen—W.kust van Texel (de Hors) Z.-grens: HuisduinenLichtschip Haaks; W.-grens: Buitenrand van de banken (Noorder-Haaks)—brulboei Noorder- Haaksbrulboei Middelrug. Luchtvarenden wordt verzocht, zich niet onnoodig lang op te houden in boven- genoemden sector. WAPENSTILSTANDSDAG. De groote stilte. Men verzoekt ons opname van het on derstaande: Tien jaren zijn er sedert verloopen, dat de Wapenstilstand werd gesloten en nog steeds is Europa nieit tot rust gekomen, al mogen wij wijzen op enkele Lichtpun ten. Doch In de gemoederen heerschte nog geenszins overal vrede. Het is daarom, dat u opgewekt wordt wederom dit jaar krachtig mede te wer ken aan dé internationale beweging, om op Wapenstilstandsdag gedachten te wij den aan vrede over heel de aarde. Hierbij' mag Nederland, dat groot is in zijn Vredeswerk en een belangrijke inter nationale taak heeft te vervullen, niet achterblijven. Zoo mag worden verwacht, dat evenals vorige jaren velen met geest drift daaraan zullen deelnemen. Allen worden uitgenoodigdi om op 11 November aanstaande, den Vredesdag, des morgens om 11 uur, gedurende twee minuten sterk te willen denken aan vrede en de broederschap der volken, opdat het gevaar voor den oorlog verre moge blijven. Gaarne wordt een opgave ingewacht van het aantal personen, dat zijne mede werking heeft verleend, bij den heer K. A. James, Prins-Frederiklaan 9, Wasse naar. Een algemeen verslag van alle landen zal door het Internationaal Hoofdcomité van de World Peace Union den Volken bond worden aangeboden. De inzenders van opgaven worden be leefd verzocht de volledige adressen er bij te vermelden. Binnenland. GOED VOORBEELD DOET GOED VOLGEN. Politieagenten drinken en eten na sluitingstijd op Kosten van caféhouders. De eerste abonnementsvoorstelling voor dit seizoen zal plaats hebben op Woers- dag 14 Novemhr ajs. Zij brengt ons het „Vereenigd Tooneel1" van Verkade en Verbeek, met een aardig Fransoh blij spel. Dit blijspel is getiteld „Hallo 2.8888" en deze titel zegt ons al', dat dé telefoon de groote opkomst. De burgemeester was er een groote rol in speelt. Door de tele- Er is te Hengelo den laatsten tijd heel wat te doen geweest over de plaatselijke politie. Het was al lang bekend, dat er politiemannen waren, die hun plicht niet deden en wel voornamelijk niet tegen over de caféhouders. Inplaats ze te con troleeren, ging men na sluitingstijd zelf meedrinken op kosten van de caféhou ders. De caféhouders konden d;us doen wat zij wilden. De wildste geruchten deden hierover de ronde en wanneer ook maar een tiende deel waar zal blijken van het geen men mededeelde, diaa is het nog meer dan schandelijk. Het schijnt in elk geval wel zeker, dat op een tweetal agenten na, alle agenten, onder aanvoering van den hoofdagent misbruik maakten van hun functie, en na sluitingsuur in verschillende café's zaten te eten en te drinken, zonder daar ook maar een oent voor te betalen. Een uitgebreid onderzoek moet reeds hebben plaats gevonden en het resultaat heeft dit gedaan en is bIht* meer in functie. Het meerendeel der agenten is gestraft met inhouding van verlofdagen. Wij vernamen zelfs, dat er bij waren, wier verlof gedurende twee jaar was ingetrokken. Men is ter plaatse bevreesd, dat de houding van de agenten den voorstanders van het aanstellen van een commissaris van politie, koren op den molen zal dra gen en dat aan zulk een aanstelling niet meer te ontkomen zal zijn. Ook de inspecteur gaat, naar men be weert, niet vrij' uit, want hij had op de hoogte moeten zijn van het doen en laten der agenten. Het kleine korps zou ongetwijfeld In staat zijn geweest, gezien de mentaliteit der bevolking, naar behooren den dienst waar te nemen, indien de leiding niets te wenschen had overgelaten. (Het Volk.) MISHANDELING DOOR AGENTEN VAN POLITIE. Dinsdag werden voor het Gerechtshof te Amsterdam nog eenige getuigen ge hoord in de zaak tegen de agenten van politie B. v. d. H„ oud 80 jaar en F. v. d. P„ oud 49 jaar, die terecht hebben ge staan terzake van mishandeling van een 21-jarig student in dé medicijnen, in den nacht van 12 op 18 November 1927. Het getuigenverhoor bracht weinig nieuw lloht in de zaak. Eenige getuigen h décharge kwamen verklaringen afleg gen ten gunste van F. v. d. P„ die bekend staat als een plichtsgetrouw ambtenaar, een sympathiek mensch, flink en kordaat, maar geen vechtersbaas. Verdachte v. dl H. verklaarde, dat hij wel in het Sarphatiepark heeft geslagen, uit zelfverdediging, echter niet in de Ferdinand Bolstraat. Verdachte v. d. P. blijft bij zijn bekentenis; hij heeft waar schijnlijk uit zenuwachtigheid geslagen Dan is bet woord aan den procureur-ge neraal, mr. Baudin; deze wijst erop, dat er alle aanleiding bestond voor het optre den der agenten, terwijl het slachtoffer niet zoo ernstig was getroffen, daar hij een half uur, nadat hij bewusteloos was geweest, in staat was naar het politie bureau op de Stadhouderskade te loopen. Toch persisteert de advocaat-generaal bij zijn eisoh, door mr. van Geuns in de vo rige zitting gesteld. Deze had bevestiging van het vonnis van de rechtbank geëischt, waarbij v. d. H. veroordeeld was tot een maand, v. d. P. tot drie maanden gevan genisstraf. De verdediger, mr. J. de Vrleze, wijst op dé onbetrouwbaarheid dér getuigenver klaringen van het slachtoffer en van den voornaamsten getuige, die voor de politie geheel andere verklaringen hadden afge legd, dan thans voor het Hof. Pleiter concludeert dat v. d. P. moet worden gestraft met een voorwaardelijke straf en dat v. d. H. moet worden vrij gesproken^ GRAFSCHENNIS. Op het r.-k. kerkhof te Hoorn is van een graf het kruis verplaatst, op een an der het kruis vernield en elders weer een beeld van een grafmonument beschadigd. De vermoedelijke dader is een 12-jarig jongmensch, die al meer vernielingen op zijn kerfstok moet hebben en al een goede bekende van de politie moet zijn. ALKMAARS POLITIE DRIEVOUDIG BELEEDIGD. Twee verdachten veroordeeld en «en vrijgesproken. Dinsdag heeft de rechtbank te Alkmaar uitspraak gedaan in drie zaken van belee- diging van de politie. De Amsterdamsche magnetiseur v. d. P„ die in de maand Juni van dit jaar in de Langestraat zijn auto had laten staan, zou toen door een politieagent W, hardhandig behandeld zijn. Hij had o. a. zijn been gebroken, v. d. P. had daarna in de „Alkmaarsche Courant" een ingezonden stuk geschreven, waarin hij de bejegenin gen op het politiebureau door den commis saris onhebbelijk had genoemd. Een paar dagen later had de 'boekbinder J. in het zelfde blad het optreden van den commis saris en van den agent onbeschoft genoemd'. De handelsreiziger K. had' dén agent tact loos genoemd. Tegen v. d. P. eischte het O. M. verleden week 50 boete, sul», dertig dagen heen- te nis; tegen J. en K. elk 75 boete, subs. 75 dagen hechtenis wiegens beleediging. De rechtbank veroordeelde beden v. d. P. en J. ieder tot 20 boete en sprak K. vrij. Niet beleedigend werd1 geacht, dat J. had geschreven: de agent is ruw geweest en moest in een zenuwinrichting worden op genomen. Aangenomen werd, dat J. meende het algemeen belang te dienen. Het tact- looze, waarover K. had geschreven, werd niet beleedigend voor de politie geacht, om dat 'taot niet vereischt werd. WIE ZAL DAT BETALEN? Acht diners a 5.—. Zondagmiddag werd een restaurant in de binnenstad te Rotterdam opgebeld, door iemand, die zei Pelgrim te heeten en die vroeg, of men ook diners uitzond. Toen hierop bevestigend werd geant woord, werden acht diners a 5 besteld. Zij moesten worden bezorgd aan de Pant serstraat 23. De bezorger vond het adres niet in overeenstemming met de adressen, waar hij gewoonlijk heen werd gestuurd, maar toen bleek, dat de familie P. pas den vori- gen dag de woning had betrokken en men nog verstoken was van gas en electrisch licht, begreep hij, dat het bestellen van acht diners niet zoo verbazingwekkend was, als hij eerst wel had gedacht Den volgenden dag kwam hij terug, om de leege schalen te halen en om de nota helaas tot zijn leedwezen verhinderd (ge- foon wordt de telefoonjuffrouw Anna ons geschonken heeft. Daarna kwam, volg van de aan zijn a.s. vertrek verbon- verliefd op Albert die dat eerst niet ge-Ier van ia, dat de hoofdagent 'gedwongenTe"presenteeren"De bewoner schreef ach" Nettie Polak, met prachtige rozen voor'den werkzaamheden) maar wij danken looven kan en Anna voor een krankzln-1 ia geweest zijn ontalag aan te vragen. Hij terop het briefje; dlsponeeren Hoogstraat -f.-

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5